Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 13:45   #4321
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
joga i pilates kojarzą mi się bardziej z rozciąganiem. na jodze nie zbudujesz sobie raczej w takim stopniu tkanki mięśniowej, w sumie już bardziej na pilatesie. choć ja nie znam tych ćwiczeń z autopsji, może akurat to by wystarczyło (trzeba by zapytać jakiegoś trenera). zawsze lepsza taka aktywność niż żadna. Bo wiadomo sama dieta bez budowania tkanki mięśniowej jest do niczego. Na diecie bez ćwiczeń spalasz nie tylko tkankę tłuszczową, ale i mięśniowa co równa się zwolnieniem metabolizmu. Potem jak wrócisz do normalnej diety, to nie masz już mięśni, które są 'piecami do spalania kcal' i z powrotem tyjesz. co gorsza wracasz do stanu wyjścia tyle, że ze spowolnioną przemianą materii. Dlatego tak ważne jest żeby zacząć od ćwiczeń, a potem jak się wkręcisz to warto kombinować z dietą i powoli zmieniać przyzwyczajenia wprowadzając zdrowszą dietę.
Mój psycholog mówi, że dopiero gdzieś za miesiąc powinnam o tym myśleć, w sensie o "diecie". Mówi, że mój problem to brak zaufania do siebie. Może, nie wiem. Ja się na tym nie znam.
Mój metabolizm to jest równy 0, tyle wiem.
Tak, tak joga rozciąga i to jak, ale rozciąganie też jest ważne. Mój kolega ćwiczy na siłowni, ale nigdy się nie rozciąga, bo mówi, że po co.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 14:50   #4322
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

A mi ostatnio pewna trenerka powiedziała, ze ważna przed treningem jest rozgrzewka, ale to nie to samo co rozciąganie. Rozciąganie można zrobić na koniec ćwiczeń, wystarczy minutka i to w ramach raczej odpoczynku.


Chyba mi brak tej silnej woli, ciężko mi rzucić, ale póki co są ogromne chęci no i się ograniczyłam.
Dodam jeszcze, że przy córci nie pale papierosów, w sensie w pomieszczeniu, w domu. Jak mi się zdarzy, to tylko na powietrzu.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2013-01-03 o 14:52
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 14:59   #4323
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
czyli lekarz?specjalista..?
to co z ludźmi, którzy bez tego się obyli i dali radę? dla przykładu mój ojciec, który rzucił palenie po 40 latach nałogu tak z dnia na dzień
poszukaj książki autora: Allen Carr - znam kilka osób, które dzięki niemu rzuciły palenie.
Tu można o tym poczytać
http://www.allen-carr.pl/
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 16:23   #4324
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze, ze najbardziej na mnie podziałały słowa jp91 o tym, ze nienawidzi palaczy, że mają okropne żółte zęby i tak się zaczęłam przyglądać tym swoim zębom i wkręcać sobie, że rzeczywiście może nie są jeszcze zółte, ale już nie takie jak kiedyś parę lat temu, kiedy raziły bielą, jeszcze rok dwa i wyglądałyby strasznie Takie rzeczy, jak obrzydzanie palaczom papierosów działają, jestem za tym aby tak jak już w niektórych krajach i w Polsce na opakowaniach papierosów były odstraszające fotografie.

Pisalam jakiś czas temu, że dawno już nie kupiłam papierosów, ale, że podpalam mimo wszystko z koleżankami na kawie, przy każdej okazji w zasadzie. Obecnie nie palę na co dzień, tylko od święta



A ja uważam, że silna wola to podstawa sukcesu Wystarczy, aby pokonać uzależnienie. Bez niej nie da rady, nawet z tysiącem specjalistów i terapii, najciężej jednak tą silną wolę mieć i tu tkwi problem

Nic nie zadziała, jeśli sami nie chcemy, to nic nie pomoże.
ja? serio? cieszę się, że na dobre to wyszło
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
A mi ostatnio pewna trenerka powiedziała, ze ważna przed treningem jest rozgrzewka, ale to nie to samo co rozciąganie. Rozciąganie można zrobić na koniec ćwiczeń, wystarczy minutka i to w ramach raczej odpoczynku.
Też mi się tak wydaje, zawsze Chodakowska na to stawia, na początku rozgrzewka, na koniec rozciąganie i te jej rozciągania są takie miłe
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-03, 16:45   #4325
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dokładnie o niej mówię, to jej teoria i ja też tak uważam.

Kotwilka słyszałam o tej książce i słyszałam, ze sporo osób po przeczytaniu rzuciło.. spróbuję
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 07:54   #4326
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Kochane

wiem że niektóre z was cierpiały/cierpią z powodu bólów kręgosłupa -może byście coś doradziły koleżance?

Mam od 3 lat zdiagnozowaną 3 stopniową dyskopatie w odcinku lędźwiowym (której nabawiłam się w pierwszej ciąży) i właściwie od tych 3 lat codziennie mnie boli noga/plecy
Nie jest to przeraźliwy ból ale upierdliwy - zwłaszcza nogi ......próbowałąm różnych rzeczy -klasycznej fizykoterapia, masaży, nastawiania, no i oczywiście ćwiczenia i pływanie i na dobre nic do końca nie pomaga i mam już z leczka dośćććć
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 09:15   #4327
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

hmmm no jak dla mnie tylko masaże - może poszukaj dobrego terapeuty, może te, co brałaś nie były najlepsze...

Ja mam podobne bóle - nie bardzo mocne, ale uciążliwe - prawa noga mi dokucza i plecy i po serii masaży latem (6x) prawie pół roku miałam spokój
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-06, 12:35   #4328
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
hmmm no jak dla mnie tylko masaże - może poszukaj dobrego terapeuty, może te, co brałaś nie były najlepsze...

Ja mam podobne bóle - nie bardzo mocne, ale uciążliwe - prawa noga mi dokucza i plecy i po serii masaży latem (6x) prawie pół roku miałam spokój
no tak chyba tak zrobię - choć ci powiem że jak kiedyś poszłam na masaż to wyłam z bólu później
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 13:11   #4329
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Kochane

wiem że niektóre z was cierpiały/cierpią z powodu bólów kręgosłupa -może byście coś doradziły koleżance?

Mam od 3 lat zdiagnozowaną 3 stopniową dyskopatie w odcinku lędźwiowym (której nabawiłam się w pierwszej ciąży) i właściwie od tych 3 lat codziennie mnie boli noga/plecy
Nie jest to przeraźliwy ból ale upierdliwy - zwłaszcza nogi ......próbowałąm różnych rzeczy -klasycznej fizykoterapia, masaży, nastawiania, no i oczywiście ćwiczenia i pływanie i na dobre nic do końca nie pomaga i mam już z leczka dośćććć
ja co prawda nie mam takiego problemu ale mój szef co jakiś czas cierpi na bóle od kręgosłupowe i jest zachwycony usługami OSTEOPATY.
Nie wiem jak to wygląda u Ciebie w mieście, mogę polecić pana z Poznania http://centrumosteopatii.pl/
Podobno jest mistrzem, każe pomachać ręką nogą i i już wie co jest nie tak, coś ponaciąga pougniata i zwykle jest natychmiastowa poprawa. Co prawda zaleca jakieś ćwiczenia i rehabilitację, ale szef się nie stosuje do tych zaleceń i po paru miesiącach znowu wraca po doraźną pomoc.
Może warto poszukać pomocy u kogoś takiego...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-06, 14:06   #4330
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ja co prawda nie mam takiego problemu ale mój szef co jakiś czas cierpi na bóle od kręgosłupowe i jest zachwycony usługami OSTEOPATY.
Nie wiem jak to wygląda u Ciebie w mieście, mogę polecić pana z Poznania http://centrumosteopatii.pl/
Podobno jest mistrzem, każe pomachać ręką nogą i i już wie co jest nie tak, coś ponaciąga pougniata i zwykle jest natychmiastowa poprawa. Co prawda zaleca jakieś ćwiczenia i rehabilitację, ale szef się nie stosuje do tych zaleceń i po paru miesiącach znowu wraca po doraźną pomoc.
Może warto poszukać pomocy u kogoś takiego...
dzięki - to mi wygląda na medycynę manualną ja już próbowałam i poprawa jest na 2-3 dni ale mi nie zalecał żadnych ćwiczeń

co prawda ja i tak codziennie ćwiczę taki mix od różnych rehabilitantów ale niestety bez skutku w postaci całkowitego braku bólu
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 00:51   #4331
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie no ona była w ciąży i od początku kipiała z nerwów, że w tej ciąży jest. Nie mam pojęcia, co na to jej rodzice, bo z nimi nie mieszka podejrzewam, że nawet nie wiedzą, nie wiem, co na to ojciec dziecka, rzekomo jej wielka miłość. A ona teraz chodzi i mówi, że wreszcie pozbyła się nadprogramowych 2 kilogramów, że nareszcie nie jest inkubatorem, że czuje się wreszcie dobrze psychicznie od 8 tygodni. To są jednoznaczne informacje.
Brak słów. Kiedyś słyszałam o dziewczynie, która usunęła czterokrotnie swoje dzieciątko. Przy ostatnim zabiegu doszło do komplikacji i już więcej ciążą nie będzie musiała się martwić. Było to prawie 15 lat tem, ale wtedy też był dostęp do antykoncepcji...

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Od jutra rocznikowo 23. Nie, naprawdę, a już na pewni nie córki, to dopiero byłaby "porażka". Pamiętam jak miałam 5-6 lat i gadałam, że nigdy nie założę rodziny, nie będę mieć męża, ani dzieci. Wszyscy się w koło śmiali, bo kto bierze poważnie takie dziecko. Ale ja gdzieś kiedyś czytałam, że do 2 roku życia nabywamy 90% cech naszego charakteru i nie ważne czy żyjemy 10 lat czy 80 to zawsze jest 90%. No i te upodobania mi się nie zmieniły. Rodziny nie chcę, męża i dzieci też nie.
Każdy ma prawo wyboru. Jednak czasem ludzie się zmieniają. Nie trzeba też mieć od razu męża

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
coś w tym jest a ja mam własną, autorską klasyfikację imprez sylwestrowych, którą się chętnie podzielę

1 etap - bawimy się!!! to jest najważniejsza impreza w roku, przygotowujemy się do niej już przed Świętami, ogólne napięcie wisi w powietrzu i rzadko kiedy zabawa naprawdę się udaje, ale trudno - bawimy się do rana w tą magiczną noc! mimo wszystko!!! i bardzo dobrze, bo potem będzie już tylko gorzej
2 etap - rodzą się dzieci, towarzystwo się wykrusza... trochę jest smutno i nieswojo, ale pocieszamy się myślą, że to etap przejściowy, wkrótce odkarmimy dzieci i znów miasto będzie nasze a cała para idzie w to, żeby dziecina nie obudziła sie w nocy z powodu sylwestrowego hałasu...
3 etap - dzieci podrosły i można by znów gdzieś wyjść, ale właściwie po co zarywanie nocy z powodu tak nieistotnego jak zmiana daty (umowna) to spore przegięcie; staramy się tak ułożyć do snu, by nas huk wystrzałów nie pobudził
4 etap (to jest własnie mój aktualny - całą noc nie śpimy, nerwowo spoglądając na zegarek - czekamy w wielkim napięciu aż dziecko wróci (całe i zdrowe) z imprezy

o szok

wszystkiego dobrego Laski
Boskie. Naprawdę się uśmiałam. Jestem w punkcie 2. Nie jest źle. Pare dni wcześniej bawiliśmy się na weselu.

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witajcie, dzień dobry
Sylwester się udał bez większych rewelacji, no ale dotarliśmy do domu na 6, więc chyba nie było źle. Muzycznie bardzo się rozczarowałam, chyba im starsza jestem tym bardziej wymagająca Poza tym, okazało się, że byłam prawie jedyną dziewczyną w spodniach co potraktowałam jako ogromny plus, bo tylko mi się rajstopy nie porwały heh a i na chwilę przed zamknięciem sklepów, wyskoczyłam po nową bluzkę no i znalazłam taką świecącą, pasującą na okoliczność.
Ogólnie to ja zadowolona po tej nocy, ale jeszcze nie odespałam.

Macie jakieś postanowienia na Nowy Rok?
Ja zaplanowałam, że rzucę palenie, no i nie palę od wczoraj.. ciężko, ale spróbuję, jak się nie uda, to chociaż ograniczę. Mimo wszystko i tak jestem dumna już z siebie, od momentu, kiedy wróciliśmy, nie wzięłam papierosa do ust, a mąż wypalił tylko jednego, więc też super
Moje postanowienie to brak postanowień . Jak tam rzucanie palenia?


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Super, trzymam kciuki za rzucanie palenia.
Ja bym chciała schudnąć 20 kilogramów, nauczyć się asan w jodze, których jeszcze nie umiem, rozciągnąć jeszcze bardziej ciało może szpagat? Tym bardziej, że moja babcia umie szpagat, a ma 75 lat. Chciałabym mieć jędrne ciało, a nie taki flak, więc może siłownia? Tym bardziej, że mam za darmo, bo na niej pracuję (najwyższa pora z tego skorzystać). Oj dużo tego.
Zazdroszcze pracy i babci.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 08:17   #4332
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Brak słów. Kiedyś słyszałam o dziewczynie, która usunęła czterokrotnie swoje dzieciątko. Przy ostatnim zabiegu doszło do komplikacji i już więcej ciążą nie będzie musiała się martwić. Było to prawie 15 lat tem, ale wtedy też był dostęp do antykoncepcji...

Każdy ma prawo wyboru. Jednak czasem ludzie się zmieniają. Nie trzeba też mieć od razu męża

Zazdroszcze pracy i babci.
Co najśmieszniejsze ja się dogaduję z dziećmi ot tak o. Ostatnio w pracy nie miałam roboty, jakiś tani nudny dzień, to było przed świętami i pewnie dlatego. Poszłam do pokoju dziecięcego i 4h robiłam z dziećmi serduszka i kokardki z origami. Byłam w szoku, że tak dobrze im szło. Na dodatek na końcu dostałam masę tych kokardek w prezencie. Wtedy taka Iza, co się nimi opiekuje powiedziała mi, że w życiu by nie wpadła na to, że nie lubię dzieci i mnie drażnią. Życie...
I w ogóle tam można dzieciaki od 3 roku życia zostawiać, ale często trafiają się i mniejsze. Przychodzi np. taki Maksiu, no to dziecko jest przesłodkie. Mogłabym je zjeść.

A babcia umie szpagat (aczkolwiek teraz już nie robi, bo nie chcemy aby coś jej strzykło), dlatego, że za dziecka chodziła na balet i w ogóle tego typu rzeczy. Potem balet musiała porzucić, bo jej mama ciągle powtarzała, że w balecie tylko dziw*i tańczą i wiecznie były awantury z tego powodu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-01-07 o 08:18
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 09:48   #4333
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

A widzisz czyl masz "ciągoty" do maluchów -jakkolwiek by to nie zabrzmiało widomo o co chodzi :P

A ja mam "problem"... choć to w sumie nie mój problem, a mojego dużo młodszego brata, mianowicie ma dziewczyne, mają po 19 lat... no i chce im się sexu... w sumie jak każdemu w tym wieku... ale dziewczyna niestety ma tak marne pojęcie o jakiejkowiek antykoncepcji, że jak usłyszałam od niej że lekarz jej powiedział że tabletki dają pewność w 70% i dotego zrobi się gruba i wąsy jej urosną...TO PADŁAM!!!

Nie myślałam że przyjdzie mi kiedykolwiek edukować kogoś w tym temacie... no ale cóż, trzeba było zachować kamienną twarz i tłumaczyć jak wół krowie...

I ja się teraz pytam skąd się biorą takie dziewczyny?? I potem te niechciane ciąże...
A w sumie dziewczyna nie głupia...ale "przytyć" po tabletkach anty nie chce... no tak bo wpaść woli??

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2013-01-07 o 09:49
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 09:56   #4334
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A widzisz czyl masz "ciągoty" do maluchów -jakkolwiek by to nie zabrzmiało widomo o co chodzi :P

A ja mam "problem"... choć to w sumie nie mój problem, a mojego dużo młodszego brata, mianowicie ma dziewczyne, mają po 19 lat... no i chce im się sexu... w sumie jak każdemu w tym wieku... ale dziewczyna niestety ma tak marne pojęcie o jakiejkowiek antykoncepcji, że jak usłyszałam od niej że lekarz jej powiedział że tabletki dają pewność w 70% i dotego zrobi się gruba i wąsy jej urosną...TO PADŁAM!!!

Nie myślałam że przyjdzie mi kiedykolwiek edukować kogoś w tym temacie... no ale cóż, trzeba było zachować kamienną twarz i tłumaczyć jak wół krowie...

I ja się teraz pytam skąd się biorą takie dziewczyny?? I potem te niechciane ciąże...
A w sumie dziewczyna nie głupia...ale "przytyć" po tabletkach anty nie chce... no tak bo wpaść woli??
daj jej namiary na dobrego ginekologa niech sobie z nim pogada.
a jeśli niechęć do tabletek jej zostanie to są przecież inne metody antykoncepcji.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-07 o 09:57
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 10:13   #4335
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
daj jej namiary na dobrego ginekologa niech sobie z nim pogada.
a jeśli niechęć do tabletek jej zostanie to są przecież inne metody antykoncepcji.
Wiem, że są różne metody antykoncecji... ja nikogo nie przymuszam do tabletek, choć uważam że w tym wieku raczej tabletki to najlepsza opcja.
Sama wiele lat temu brałam i zyje... bylam w szoku poprostu jak moj brakt zaczoł opowiadać co ta jego dziewczyna wygaduje...ehhh

Zaproponowałm jej że mogę się z nią wybrać do swojego gin... przemiła Pani w średnim wieku... dużo żartuje co rozluźnia atmosferę, ale konkrety porządnie tłumaczy... jak mało którego lekarza lubie.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 10:21   #4336
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Wiem, że są różne metody antykoncecji... ja nikogo nie przymuszam do tabletek, choć uważam że w tym wieku raczej tabletki to najlepsza opcja.
Sama wiele lat temu brałam i zyje... bylam w szoku poprostu jak moj brakt zaczoł opowiadać co ta jego dziewczyna wygaduje...ehhh

Zaproponowałm jej że mogę się z nią wybrać do swojego gin... przemiła Pani w średnim wieku... dużo żartuje co rozluźnia atmosferę, ale konkrety porządnie tłumaczy... jak mało którego lekarza lubie.
nie miałam na myśli tego, że ją do czegoś zmuszasz
do tabletek nic nie mam, tez brałam bardzo długo, ale możliwe, że dziewczyna ma podświadomie zakodowane jakieś obawy (nawet irracjonalne) i trudno będzie się jej przemóc. Uważam, że rozmowa z lekarzem to najlepsze wyjście - jak nie tabletki to napewno zaproponuje jej coś, co do niej przemówi
zresztą uważam, że bardzo dobrze świadczy o tych młodych ludziach fakt, że nie ufają samej prezerwatywie tylko chcą być lepiej zabezpieczeni godna naśladowania postawa.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 10:52   #4337
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie miałam na myśli tego, że ją do czegoś zmuszasz
do tabletek nic nie mam, tez brałam bardzo długo, ale możliwe, że dziewczyna ma podświadomie zakodowane jakieś obawy (nawet irracjonalne) i trudno będzie się jej przemóc. Uważam, że rozmowa z lekarzem to najlepsze wyjście - jak nie tabletki to napewno zaproponuje jej coś, co do niej przemówi
zresztą uważam, że bardzo dobrze świadczy o tych młodych ludziach fakt, że nie ufają samej prezerwatywie tylko chcą być lepiej zabezpieczeni godna naśladowania postawa.
Też uważam że powinna się dziewczyna udać i porządnie wypytać lekarza... widomo ja nie jestem lekarzem.
Ja się cieszę że moj brat jednak z takimi rzeczmai przychodzi do mnie, zawsze starałam się mu wytłumaczyć zę jak coś to ma walić do mnie... w sumie nie ma do kogo i robie za oboje rodziców A niestety ale prezerwatywy nie są niezawodne...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 10:55   #4338
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Też uważam że powinna się dziewczyna udać i porządnie wypytać lekarza... widomo ja nie jestem lekarzem.
Ja się cieszę że moj brat jednak z takimi rzeczmai przychodzi do mnie, zawsze starałam się mu wytłumaczyć zę jak coś to ma walić do mnie... w sumie nie ma do kogo i robie za oboje rodziców A niestety ale prezerwatywy nie są niezawodne...
masz wielki powód do radości znaczy, że Ci ufa.
daj znac jak się sprawa rozwinie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 11:31   #4339
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
masz wielki powód do radości znaczy, że Ci ufa.
daj znac jak się sprawa rozwinie
Ja się smieje że się boi...hehehe taki żarcik
Mam nadzieję że dziewczyna się przekona że nie taki diabeł straszny... szkoda by było żeby dzieciaki zbyt szybko byli "dorośli"... oboje dopiero konczą technika, także na wiele rzeczy mają czas
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 13:44   #4340
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A w sumie dziewczyna nie głupia...ale "przytyć" po tabletkach anty nie chce... no tak bo wpaść woli??
no od tabletek się tyje ale od ciąży jeszcze bardziej
Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Też uważam że powinna się dziewczyna udać i porządnie wypytać lekarza... widomo ja nie jestem lekarzem.
Ja się cieszę że moj brat jednak z takimi rzeczmai przychodzi do mnie, zawsze starałam się mu wytłumaczyć zę jak coś to ma walić do mnie... w sumie nie ma do kogo i robie za oboje rodziców A niestety ale prezerwatywy nie są niezawodne...
Niezawodne to wiesz co jest... szklanka wody
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 13:51   #4341
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no od tabletek się tyje ale od ciąży jeszcze bardziej


Niezawodne to wiesz co jest... szklanka wody
Najprawdziwsza prawda... ja nie wiem jak ja swoje kg zrzucę... masakra ;/

Niezawodny jest CELIBAT... ale w przypadku młodych ludzi jest to delikatnie mowiąc niemożliwe
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 14:54   #4342
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
A widzisz czyl masz "ciągoty" do maluchów -jakkolwiek by to nie zabrzmiało widomo o co chodzi :P

A ja mam "problem"... choć to w sumie nie mój problem, a mojego dużo młodszego brata, mianowicie ma dziewczyne, mają po 19 lat... no i chce im się sexu... w sumie jak każdemu w tym wieku... ale dziewczyna niestety ma tak marne pojęcie o jakiejkowiek antykoncepcji, że jak usłyszałam od niej że lekarz jej powiedział że tabletki dają pewność w 70% i dotego zrobi się gruba i wąsy jej urosną...TO PADŁAM!!!

Nie myślałam że przyjdzie mi kiedykolwiek edukować kogoś w tym temacie... no ale cóż, trzeba było zachować kamienną twarz i tłumaczyć jak wół krowie...

I ja się teraz pytam skąd się biorą takie dziewczyny?? I potem te niechciane ciąże...
A w sumie dziewczyna nie głupia...ale "przytyć" po tabletkach anty nie chce... no tak bo wpaść woli??
No w końcu chciałam zostać nauczycielką, co mi nie wyszło, prawda?
A co do tabletek anty to ja słyszałam, że one nie tuczą i to mit, ale ja się nie wypowiadam na ten temat, bo nie wiem.
Co do wąsów. To mi kiedyś chciano przepisać anty na coś zupełnie innego, na wszelki wypadek skonsultowałam to z innym lekarzem no i się okazało, że do końca życia nie mogę brać tabletek anty. Po odstawieniu ich zrobiłyby taki bum w moim organizmie, że na pewno bym brodę miała, bo wąsy to ja już mam.
A tak swoją drogą jaka metoda byłaby skuteczna nie hormonalna? Bo plastry, tabletki, zastrzyki mi odpadają, zostaje prezerwatywa i co? krążek bez hormonalny?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-01-07 o 14:56
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 15:43   #4343
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

jeśli chodzi o kręgosłup to moi rodzice korzystali z
http://www.gapinski.pl/ - manualnie
http://www.krojanty.com.pl/ klinika all in one
poprawa była, ale pewne dolegliwości bólowe nadal występują,
każdy przypadek jest inny i chyba nie bardzo można tu sie sugerować czyimiś opiniami

Sekretny a czytałaś np. "Opanuj swój metabolizm" J. Michaels? książka ta nie jest żadnym odkryciem ale może pomoże usystematyzować pewne informacje
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 15:47   #4344
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No w końcu chciałam zostać nauczycielką, co mi nie wyszło, prawda?
A co do tabletek anty to ja słyszałam, że one nie tuczą i to mit, ale ja się nie wypowiadam na ten temat, bo nie wiem.
Co do wąsów. To mi kiedyś chciano przepisać anty na coś zupełnie innego, na wszelki wypadek skonsultowałam to z innym lekarzem no i się okazało, że do końca życia nie mogę brać tabletek anty. Po odstawieniu ich zrobiłyby taki bum w moim organizmie, że na pewno bym brodę miała, bo wąsy to ja już mam.
A tak swoją drogą jaka metoda byłaby skuteczna nie hormonalna? Bo plastry, tabletki, zastrzyki mi odpadają, zostaje prezerwatywa i co? krążek bez hormonalny?
Wiesz prawda jest taka że się nie tyje "od tabletek"... można mieć wzmożony apetyt w pierwszych miesiącach zażywania anty...ale tyje się od ŻARCIA, więcej się je czekolady czy kebabów to ciężko być super fit!! No i popularny mit o zatrzymywaniu wody w organizmie...ile kobiet tyle opinii... mi np zawsze puchły nogi, niezależnie czy brałam anty czy nie...
A co do tabsów hormonalnych to są przecież różne... teraz coś czytałam o jednoskładnikowych minipigułkach, niby zaleca się kobietą dojrzałym po porodzie...ale kto wie może tobie by pasowały...musiałabyś sie zapytac gina
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 15:53   #4345
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Wiesz prawda jest taka że się nie tyje "od tabletek"... można mieć wzmożony apetyt w pierwszych miesiącach zażywania anty...ale tyje się od ŻARCIA, więcej się je czekolady czy kebabów to ciężko być super fit!! No i popularny mit o zatrzymywaniu wody w organizmie...ile kobiet tyle opinii... mi np zawsze puchły nogi, niezależnie czy brałam anty czy nie...
A co do tabsów hormonalnych to są przecież różne... teraz coś czytałam o jednoskładnikowych minipigułkach, niby zaleca się kobietą dojrzałym po porodzie...ale kto wie może tobie by pasowały...musiałabyś sie zapytac gina
Sytuacja wygląda też tak, że ja jestem przeciwnikiem leków. Zmusić mnie wziąć nawet głupi apap graniczy z cudem i ja anty nawet nie chce brać, a to, że nie mogę jest mi dodatkowo na rękę.
Wiadomo, wiadomo, że tyje się od żarcia. A co do ciąży, to moja mama schudła w trakcie ciąży z 55 do 40, z czego ja ważyłam 2,800. Oczywiście ciąża była zagrożona itd.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:37   #4346
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
no od tabletek się tyje ale od ciąży jeszcze bardziej


Niezawodne to wiesz co jest... szklanka wody
nie szklanka tylko kubeł i do tego zimnej wody
Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Niezawodny jest CELIBAT... ale w przypadku młodych ludzi jest to delikatnie mowiąc niemożliwe
Nie wiem w jakich środowiskach się obracałaś / obracasz, ale ja długo byłam w oazowych i na prawdę znam wiele par, dla których seks po ślubie był czymś normalnym.

Pigułki są bardzo indywidualną sprawą, ja na swoich schudłam, a chciałam przytyć, zatrzymywanie wody byłoby mi na rękę, ale niestety Cera poprawiła się może odrobię, krwawienia praktycznie niewyczuwalne, jedyna niedogodność to czasem drętwienie, ale nie jestem pewna czy to wina pigułek.

A lekarza, który mówi, że urosną wąsy to trzeba w kosmos wystrzelić. Jak dziewczynę stać, to niech zrobi badania hormonalne i będzie wiadomo jakie tabletki będą dla niej odpowiednie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:46   #4347
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
nie szklanka tylko kubeł i do tego zimnej wody

Nie wiem w jakich środowiskach się obracałaś / obracasz, ale ja długo byłam w oazowych i na prawdę znam wiele par, dla których seks po ślubie był czymś normalnym.

Pigułki są bardzo indywidualną sprawą, ja na swoich schudłam, a chciałam przytyć, zatrzymywanie wody byłoby mi na rękę, ale niestety Cera poprawiła się może odrobię, krwawienia praktycznie niewyczuwalne, jedyna niedogodność to czasem drętwienie, ale nie jestem pewna czy to wina pigułek.

A lekarza, który mówi, że urosną wąsy to trzeba w kosmos wystrzelić. Jak dziewczynę stać, to niech zrobi badania hormonalne i będzie wiadomo jakie tabletki będą dla niej odpowiednie.
Ależ ja wiem że takie pary są... to że ja mam inne poglądy to inna rzecz... moja przyjaciółka też czekała długo - mimo iż nie do ślubu
Ale tyczyło się to powyższego - mianowicie młodzieży która ma po 19 lat...

A ja to już jestem za stara... u mnie to sma małżeństwa i dzieci itd więc młodzieżą już nie jestem... choć chętnie bym się cofneła o te 10 lta i wszytko przeżyła jeszcze raz
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:51   #4348
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
nie szklanka tylko kubeł i do tego zimnej wody

Nie wiem w jakich środowiskach się obracałaś / obracasz, ale ja długo byłam w oazowych i na prawdę znam wiele par, dla których seks po ślubie był czymś normalnym.

Pigułki są bardzo indywidualną sprawą, ja na swoich schudłam, a chciałam przytyć, zatrzymywanie wody byłoby mi na rękę, ale niestety Cera poprawiła się może odrobię, krwawienia praktycznie niewyczuwalne, jedyna niedogodność to czasem drętwienie, ale nie jestem pewna czy to wina pigułek.

A lekarza, który mówi, że urosną wąsy to trzeba w kosmos wystrzelić. Jak dziewczynę stać, to niech zrobi badania hormonalne i będzie wiadomo jakie tabletki będą dla niej odpowiednie.
kurcze, chyba trochę zazdroszczę.......... nieco po niewczasie co prawda trzeba mieć silną wolę jednak, żeby tak wytrwać, bo wokół same pokusy i uśmieszki znajomych. Trudno w dzisiejszych czasach miec takie zasady.
A z drugiej strony.......... to jednak strach....... bo jak się po ślubie okaże, że para niezgrana
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:01   #4349
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
kurcze, chyba trochę zazdroszczę.......... nieco po niewczasie co prawda trzeba mieć silną wolę jednak, żeby tak wytrwać, bo wokół same pokusy i uśmieszki znajomych. Trudno w dzisiejszych czasach miec takie zasady.
A z drugiej strony.......... to jednak strach....... bo jak się po ślubie okaże, że para niezgrana
ja też miałam zamiar czekać do ślubu, wyszło jak wyszło ale nie żałuje,bo nie ma czego. czekaliśmy 6 lat, więc w sumie patrząc na tych co biorą ślub czymprędzej po 2 latach to i tak jestem dobra, nie?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:13   #4350
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ja też miałam zamiar czekać do ślubu, wyszło jak wyszło ale nie żałuje,bo nie ma czego. czekaliśmy 6 lat, więc w sumie patrząc na tych co biorą ślub czymprędzej po 2 latach to i tak jestem dobra, nie?
6lat zdecydowanie wystarczy
Ja myslę, że niewazne ile kto czeka na seks, nieważne, czy ma to miejsce po czy przed ślubem. Wazne, żeby to była jego własna i przemyslana decyzja - bez żadnego przymuszania, wymuszania, namawiania. Oczywiście mam na myśli przymuszanie i wymuszanie w sensie psychicznym - wiecie, teksty w stylu "jak mnie kochasz to....." albo " nie chcesz iść ze mną do łóżka, bo mnie nie kochasz....." i takie tam. I wbrew pozorom i powszechnym przeświadczeniu nie zawsze facet jest tą stroną wymuszającą tylko facetom trudniej przed kimś i przed samym sobą przyznać się, że nie chcą rozpocząć współżycia. Zabawa z seksem w momencie, kiedy człowiek nie dorósł do takiego kroku bywa ciężkim przeżyciem i może zwichrować życie seksualne na długie lata.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-01-07 o 17:15
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.