Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 16:27   #841
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny!
mam miesiąc na znalezienie filtru na urlop wcześniej stosowałam jakieś delikatne ale wyjeżdżam w bardzo nasłonecznione miejsce na urlop i muszę chyba zaopatrzyć się w silniejszą artylerię
Mam bardzo bladą i delikatną skórę (na buzi cera tłusta, bardzo łatwo się zapycha ale łatwo też podrażnia). Cała skóra błyskawicznie parzy mi się słońcem. Wszystko mi się ściąga i piecze
możecie polecić dla mnie jakiś produkt? wiem, że trzeba przetestować bo każda z nas jest inna ale może któraś z Was jest "podobna skórowo" ?
z góry dzięki za pomoc!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 10:42   #842
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jako, że mam za sobą kilka użyć filtra l'oreal uv perfect, pozwolę sobie wysunąć 'skromną' opinię/spostrzeżenia.
Ja stosuję go pod minerał. Jestem posiadaczką cery mieszanej. Ze względu na obie okoliczności, oczywistym jest, ze filtr muszę najpierw zmatowić, a wiec tu zaczynają się pierwsze schody. Moim całkiem niedawnym matowym cud-odkryciem jest czysty puder ryżowy, który kupiłam na kolorówce. I jego też postanowiłam nałożyć na filtr, a efekt matu był tak zadowalający [lekki błysk na nosie po całym dniu w filtrze i minerałach], że nie kombinowałam więcej i pozostałam jedynie przy ryżku. Zamierzam też zmieszać go z jedwabiem lub mikrosferami silikonowymi; w obu przypadkach jakieś 10% w całości. Nie chcę kłaść samego pudru ryżowego, bo nie wiem, jak sprawdzi sie na dłuższą metę i czy mnie nadmiernie nie przesuszy. Mam tylko nadzieję, że mat będzie równie zadowalający
Co więcej mogę o współpracy filtra z minerałem napisać;podczas filtrowania na twarzy lądowały dwa rożne podkłady: blushe oraz lumiere. Może nie jest to duże zróżnicowanie, jednakże jakiś obiektywizm w tym istnieje; dwa zupełnie różne produkty i w obu przypadkach filtr zachowywał się tak samo [dobrze ] Podkłady nie ważyły się, nie ciemniały, mat się utrzymywał.
Co do samego filtra - mnie nie zapchał, a tego obawiałam sie chyba najbardziej. I myślę, że to już się nie zmieni, bo w moim przypadku następuje to prawie od razu po użyciu kosmetyku. Bielenia oczywiście nie uświadczyłam, ale w przypadku tego produktu to chyba żadne zaskoczenie
Na koniec parę słów o samej konsystencji. Jest dość treściwy, moja skóra nie wymagała dodatkowego nawilżenia, nie dostrzegłam suchych skórek. Wchłania sie raczej ciężko na mojej twarzy, po 15-20min było go w zasadzie tyle samo, co po nałożeniu, ale dla mnie to nic nadzwyczajnego, jednak, kiedy kładłam puder ryżowy, starałam sie robić to na tyle delikatnie, aby filtra z twarzy nie zetrzeć pędzlem.

Tak więc, jak nie trudno się domyśleć, wrażenia z użytkowania jak najbardziej pozytywne i jeśli ktoś jeszcze się waha nad zakupem, zachęcam wypróbować, tym bardziej, że koszt niewielki Może akurat będzie strzałem w dziesiątkę.
Co nie zmienia faktu, że i tak zamierzam nabyć jakieś azjatyckie cudeńko.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 10:54   #843
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
mam miesiąc na znalezienie filtru na urlop wcześniej stosowałam jakieś delikatne ale wyjeżdżam w bardzo nasłonecznione miejsce na urlop i muszę chyba zaopatrzyć się w silniejszą artylerię
Mam bardzo bladą i delikatną skórę (na buzi cera tłusta, bardzo łatwo się zapycha ale łatwo też podrażnia). Cała skóra błyskawicznie parzy mi się słońcem. Wszystko mi się ściąga i piecze
możecie polecić dla mnie jakiś produkt? wiem, że trzeba przetestować bo każda z nas jest inna ale może któraś z Was jest "podobna skórowo" ?
z góry dzięki za pomoc!
Może szukanie rozpocznij o przejrzenie KWC łatwo wyeliminujesz buble
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:35   #844
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że i tak zamierzam nabyć jakieś azjatyckie cudeńko.
jakie cudeńko masz na mysli?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:20   #845
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jakie cudeńko masz na mysli?
To nie tak, że któryś konkretny, aczkolwiek przymierzam sie do Biore uv perfect face rozjaśniającego. Tak na dobry początek [miejmy nadzieję] z azjatyckimi filtrami
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:35   #846
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
To nie tak, że któryś konkretny, aczkolwiek przymierzam sie do Biore uv perfect face rozjaśniającego. Tak na dobry początek [miejmy nadzieję] z azjatyckimi filtrami
a jak się one maja składowo i czy sa chemiczne, mineralne czy mineralno chemiczne?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2013-03-26 o 18:36
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 18:46   #847
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a jak się one maja składowo i czy sa chemiczne, mineralne czy mineralno chemiczne?
Prawdę powiedziawszy, nie mam pojęcia. Ni miałam jeszcze przyjemności ich używać, dopiero chcę się wkręcić Na razie jade na tym od l'oreal i jestem zadowolona, ale na lato wolę spróbować czegoś z Azji.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 19:56   #848
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Azjatyckie można znaleźć różne - trzeba analizować składy
Mnie niestety mało składów wśród azjatyckich filtrów zachwycilo - albo mało (w moim odczuciu) filtrów, albo nie takie jakich szukam, albo alkohol w składzie, albo parabeny, albo coś innego wynajdę
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 13:17   #849
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jest bardzo fajna promocja w Sephorze - filtry Korres są po 59zł spf30 i spf50 (cena regularna to jakoś ponad 100zł).
Kiedyś miałam 30-tkę, była bardzo fajna, nie bieli, wchłania sie do matu, nie ma parabenów, ma fajne, stabilne filtry - jeden mały minusik - alkohol w składzie, który mnie trochę wysuszał.
Teraz kupiłam sobie 50-tkę, bo nie ma alkoholu w składzie, ciekawa jestem czy będzie też taka fajna
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 13:45   #850
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Prawdę powiedziawszy, nie mam pojęcia. Ni miałam jeszcze przyjemności ich używać, dopiero chcę się wkręcić Na razie jade na tym od l'oreal i jestem zadowolona, ale na lato wolę spróbować czegoś z Azji.
a rozumiem

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jest bardzo fajna promocja w Sephorze - filtry Korres są po 59zł spf30 i spf50 (cena regularna to jakoś ponad 100zł).
Kiedyś miałam 30-tkę, była bardzo fajna, nie bieli, wchłania sie do matu, nie ma parabenów, ma fajne, stabilne filtry - jeden mały minusik - alkohol w składzie, który mnie trochę wysuszał.
Teraz kupiłam sobie 50-tkę, bo nie ma alkoholu w składzie, ciekawa jestem czy będzie też taka fajna
o muszę się zainteresowac
a masz moze ich składy?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2013-03-27 o 13:48
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-27, 16:59   #851
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Skład spf30 jest tutaj:
http://www.beautybymissl.com/2012/07...sunscreen.html

Skład spf50:
Aqua/Water/Eau, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adipate, Tricaprylin, Glycerin, Distarch Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Propylheptyl Caprylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Simmondsia Chinensis(Jojoba) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Titanium Dioxide, Alpha Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Betaine, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Cetyl Alcohol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Glyceryl Stearate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Honey, Hydrogenated Lecithin, Lecithin, Parfum, Pectin, Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Sodium Carboxymethyl Beta-glucan, Sodium Gluceptate, Sodium Metabisulphite, Sodium Phytate, Sodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, Xanthan Gum, Yogurt.

Na czerwono zaznaczone filtry:
Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus) - filtr chemiczny, jeden z najnowszych, stabilny, chroni przed UVA
Ethylhexyl Methoxycinnamate - filtr chemiczny, może przenikać
Ethylhexyl Triazone (Uvinul T 150) - filtr chemiczny, chroni przed UVB
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S) - filtr chemiczny, chroni przed UVA
Titanium Dioxide - dwutlenek tytanu, filtr mineralny, chroni głównie przed UVB, w mniejszym stopniu przed UVA

Kupiłam jeszcze filtr Integrine spf50, przeceniony z 99zł na 35zł - nigdy wcześniej nie spotkałam się z ta firmą, ani nie czytałam nic w internecie, więc kupiłam całkiem w ciemno - skład mi się spodobał, no i cena
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391

Edytowane przez Cay
Czas edycji: 2013-03-27 o 17:08
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 08:32   #852
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny.. czy słyszałyście coś na temat antheliosa spf 50 w konsystencji krem-żel?? miałam kilka próbek..jest naprawdę świetny! wchłania się do matu...ładnie się trzyma na nim makijaż... chciałam go kupić..ale w żadnej aptece nie mogę go znaleźć.. jedynie w aptekach internetowych można go dostać. Dziwi mnie jednak fakt, że nawet na stronie La Roche go nie ma...czyżby był wycofany? i w internecie można znaleźć resztki tego towaru?? kusi mnie, żeby go zamówić.. ale boję się, że może coś nie tak być z datą przydatności:/
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 09:32   #853
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

odebrałam dziś mojego L'Oreal Uv Perfect. wiecie może, jaką ma datę ważności, jeśli jest takie oznaczenie : mfg102010 ?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 10:16   #854
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

"Mfg date" - data produkcji. Wszystkie produkty mają dwa (2) lata ważności od daty produkcji. Jeśli na produkcie znajduje się "Mfg date 07/10" to produkt zachowa swoją ważnośc do 07/2012.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 10:19   #855
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
"Mfg date" - data produkcji. Wszystkie produkty mają dwa (2) lata ważności od daty produkcji. Jeśli na produkcie znajduje się "Mfg date 07/10" to produkt zachowa swoją ważnośc do 07/2012.
czyli mój krem ma datę ważności do 10 2012 ? nieźle.... muszę napisać do sprzedawcy. obiecywał mi datę ważności do 10/2013
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 11:01   #856
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez honey87 Pokaż wiadomość
dziewczyny.. czy słyszałyście coś na temat antheliosa spf 50 w konsystencji krem-żel?? miałam kilka próbek..jest naprawdę świetny! wchłania się do matu...ładnie się trzyma na nim makijaż... chciałam go kupić..ale w żadnej aptece nie mogę go znaleźć.. jedynie w aptekach internetowych można go dostać. Dziwi mnie jednak fakt, że nawet na stronie La Roche go nie ma...czyżby był wycofany? i w internecie można znaleźć resztki tego towaru?? kusi mnie, żeby go zamówić.. ale boję się, że może coś nie tak być z datą przydatności:/
jest np. w Super pharm, cena chyba 78 zł
właśnie się zastanawiałam nad nim ostatnio, było na nim napisane, że jest suchy w dotyku czy coś takiego
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 12:39   #857
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jednak się skusiłam i zamówiłam testowałam ten krem przez tydzień i jak dla mnie jest świetny! niby to żel-krem.. ale jest biały, jak krem różnica polega na tym, że jak się go nałoży na buźkę, to bardzo szybko się wchłania..tak jak żel mam cerę mieszaną..dość mocno w ciągu dnia tłuści mi się czoło. Ten krem był jedyny, który rzeczywiście wchłaniał się do matu. Jest jeszcze jedna rzecz, która mi się w nim bardzo podoba to, że po nałożeniu skóra jest taka jedwabista.. naprawdę Polecam spróbować
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 12:46   #858
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ale kusisz! ile zapłaciłas? bo cena w SP jest chyba mocno zawyżona
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 13:13   #859
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Skład spf30 jest tutaj:
http://www.beautybymissl.com/2012/07...sunscreen.html

Skład spf50:
Aqua/Water/Eau, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Adipate, Tricaprylin, Glycerin, Distarch Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Potassium Cetyl Phosphate, Propylheptyl Caprylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Simmondsia Chinensis(Jojoba) Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Titanium Dioxide, Alpha Tocopherol, Aluminum Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Betaine, Caprylyl Glycol, Cellulose Gum, Cetyl Alcohol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Glyceryl Stearate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Honey, Hydrogenated Lecithin, Lecithin, Parfum, Pectin, Phenoxyethanol, Phenylpropanol, Sodium Carboxymethyl Beta-glucan, Sodium Gluceptate, Sodium Metabisulphite, Sodium Phytate, Sodium Stearoyl Glutamate, Stearic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, Xanthan Gum, Yogurt.

Na czerwono zaznaczone filtry:
Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate (Uvinul A Plus) - filtr chemiczny, jeden z najnowszych, stabilny, chroni przed UVA
Ethylhexyl Methoxycinnamate - filtr chemiczny, może przenikać
Ethylhexyl Triazone (Uvinul T 150) - filtr chemiczny, chroni przed UVB
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (Tinosorb S) - filtr chemiczny, chroni przed UVA
Titanium Dioxide - dwutlenek tytanu, filtr mineralny, chroni głównie przed UVB, w mniejszym stopniu przed UVA

Kupiłam jeszcze filtr Integrine spf50, przeceniony z 99zł na 35zł - nigdy wcześniej nie spotkałam się z ta firmą, ani nie czytałam nic w internecie, więc kupiłam całkiem w ciemno - skład mi się spodobał, no i cena
o dzięki wielkie !

daj znac jak sie 50 spisze i czy bieli i sie świeci
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 13:50   #860
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ale kusisz! ile zapłaciłas? bo cena w SP jest chyba mocno zawyżona
na allegro jest zdecydowanie taniej ja kupiłam w zestawie z wodą termalną i zapłaciłam 66 zł (krem 58 +koszt wysyłki). W ogóle zauważyłam, że w aptekach internetowych często ceny są naprawdę konkurencyjne ja osobiście kupuję już tylko przez 'neta'
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 13:57   #861
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ja też raczej takie kosmetyki kupuje z jednej internetowej apteki ale w takiej cenie widziałam ten filtr również z wodą termalną w aptece dr Max
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 15:14   #862
niezdecydowana_dusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć dziewczyny!
Mam pytanko, przymierzam się do stosowania kwasów (lysanel active), chciałabym kupić krem z filtrem przymierzam się do Pharmaceris spf 50 czy byłby to odpowiedzi krem do ochronny podczas stosowania kwasów czy ten wgl się nie nadaje? Jeżeli ma to jakieś znaczenie to mam 17 lat


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben

Z góry bardzoo dziękuję za pomoc
niezdecydowana_dusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 20:17   #863
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
czyli mój krem ma datę ważności do 10 2012 ? nieźle.... muszę napisać do sprzedawcy. obiecywał mi datę ważności do 10/2013
filtr jest nadal wazny. do 2010 dodaj 36 miesiecy
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 21:49   #864
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
filtr jest nadal wazny. do 2010 dodaj 36 miesiecy
uff, to super. a skąd wiadomo, że akurat 36 miesięcy, a nie 24? pytam na przyszłość
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 09:21   #865
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
uff, to super. a skąd wiadomo, że akurat 36 miesięcy, a nie 24? pytam na przyszłość
kosmetyki na ogół są ważne 36 msc, ale jak chcesz spr termin ważności kosmetyku to tutaj
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 11:20   #866
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
kosmetyki na ogół są ważne 36 msc, ale jak chcesz spr termin ważności kosmetyku to tutaj
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 18:01   #867
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć Kobitki!
Moja przygoda z filtrami trwa już parę lat. Obecnie stosuję kosmetyki z serii Alva Rhassoul (serdecznie polecam cerom trądzikowym, opłaca się zainwestować, nie mam już gul podskórnych!), na dzień filtr Pollena Eva (również polecam, nie zapycha, nie bieli i wchłania się do matu). Dziś dodałam do swojej pielęgnacji Juvit (mania młodości).

Ale poczytałam sobie o BB kremach. Mam parę próbek i dla mnie kryją za mocno, nie potrzebuję już krycia, tylko czasem korektor (a przed Alvą była tragedia, mam problemy hormonalne). Natomiast podekscytowałam się ochroną PA+++, jednak dziewczyny analizują składy i te koreańskie filtry wcale takie super nie są pod względem fotostabilności itd.

Czy warto porzucić Pollenę Evę dla np. Skin79 (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5....html&next=1)? Jak myślicie, chroni lepiej przed UVA?

I drugie pytanie: z czego wynika, że kobiety w ciąży dostają przebarwień?
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 21:48   #868
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Cześć Kobitki!
Moja przygoda z filtrami trwa już parę lat. Obecnie stosuję kosmetyki z serii Alva Rhassoul (serdecznie polecam cerom trądzikowym, opłaca się zainwestować, nie mam już gul podskórnych!), na dzień filtr Pollena Eva (również polecam, nie zapycha, nie bieli i wchłania się do matu). Dziś dodałam do swojej pielęgnacji Juvit (mania młodości).

Ale poczytałam sobie o BB kremach. Mam parę próbek i dla mnie kryją za mocno, nie potrzebuję już krycia, tylko czasem korektor (a przed Alvą była tragedia, mam problemy hormonalne). Natomiast podekscytowałam się ochroną PA+++, jednak dziewczyny analizują składy i te koreańskie filtry wcale takie super nie są pod względem fotostabilności itd.

Czy warto porzucić Pollenę Evę dla np. Skin79 (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5....html&next=1)? Jak myślicie, chroni lepiej przed UVA?

I drugie pytanie: z czego wynika, że kobiety w ciąży dostają przebarwień?
Pollena Eva nie chroni dobrze przed UVA, więc ten Skin, jeśli posiada Tinosorb jak piszą - jest lepszy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 22:29   #869
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Pollena Eva nie chroni dobrze przed UVA, więc ten Skin, jeśli posiada Tinosorb jak piszą - jest lepszy.
Oto skład:
skład:
water,ethylhexyl methoxycinnamate,ethylhex yl salicylate,dipropylene glycol,caprylic/capric triglyceride,phenylbenzim idazole sulfonic acid,bis-ethylhexyloxyphenol mehoxyphenyl triazine,butyl methoxydibenzoyl-methane,cetearyl alcohol,cetearyl olivate,glyceryl stearate se,polyacrylate-13,sorbitan olivate,sodium hydroxide,tocopheryl acetate,dimethicone,panth enol,aloe barbadensis leaf juice,camellia sinesis leaf extract,arctium lappa roqt extract,calendula officinalis flower extract, citrus medica limonum fruit extract, humulus lupulus extract, hypericum perforatum extract,salvia officinalis leaf extract, saponaria officinalis leaf/roqt extracts,hammamelis virginiana (witch hazel)water,hammamelis virginiana(witch hazel)extract, cucumis sativus fruit extract,polyisobutene,gly ceryl stearate,PEG-100 stearate,polysorbate 20,sorbitan stearate,disodium EDTA,BHT,propylparaben,bu tylparaben,chlorphene-sin,methylparaben,fragran ce

Na laboratorium urody nienajlepiej wypowiadali się o tym filtrze, zacytuję: "Maksymalne dopuszczalne stężenie dla filtra UVB ensulizole (INCI: phenylbenzimidazole sulfonic acid) w Azji to 3-4%, a więc dwóch filtrów UVA Tinosorbu S i Parsolu 1789 jest odpowiednio mniej. Na symulatorze basf daje to PPD w granicach PPD 8-9. Przy czym nie widze tu żadnych znanych mi składników, które mogą zwiększać wysokość ochrony - odpowiednich emolientów, sylikonów, emulgatorów, polimerów, składników filmotwórczych.
Tak więc ochrona nie jest tu zrównoważona - przy SPF 50 ochrona przed UVA powinna być w okolicach PPD 20 (ogólnie nie schodziłbym poniżej 12).".
Mało z tego nie rozumiem , ale nie brzmi to dobrze dla Skin79.
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 23:28   #870
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie wiedziałam, że azjatyckie zasady dotyczące oznaczania ochrony UVA są tak mało rygorystyczne - dzięki za linki.

No tak, w tłumaczeniu na prostszy język - ten filtr zapewnia niską ochronę przed UVA.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.