Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-14, 10:27   #1081
Olifka
Raczkowanie
 
Avatar Olifka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

[quote=Hexxana;8988464]Z mascia moze byc roznie

W pierwszej pozycji nie podoba mi sie bardzo wysoko polikarylamid i skladnik zapachowy,do tego kwas salicylowy ktory bedzie dziala regulujaco ale nie jest to jakies cudo,ktore zachacaloby mnie do siebie.Ma tez troche potencjalnych zapychaczy.

Druga pozycja jest nieco lepsza ale istnieje ryzyko ze mieszanka silikonow i skladnika matujacego moze pozapychac.

Masc jest niezla ale ostroznie z nia,gdybys zobaczyla dzialanie niepozadane to odstaw lepiej.


Dziekuje Ci baaaardzo Hexxano!!
Co prawda pierwszy krem juz prawie zuzylam, calkiem niezle sie spisywal, ale chyba poszukam czegos lepszego. Drugiego uzylam kilka razy ale zauwazylam mnostwo czarnych punktow w okolicach nosa wiec natychmiast odstawilam. Najbardziej balam sie masci, ale skoro piszesz ze wyglada niezle, to sprobuje-moze na poczatek tylko na czolo, bo jest najmniej problematyczne.
Olifka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 10:53   #1082
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Mam tłustą skórę ale z przesuszonym naskórkiem, często sie błyszcze, moim problemem są również zaskórniki. Proszę was o przeanalizowanie składu kosmetyków których codziennie używam może to właśnie w nich tchwi problem? oto one

podkład rimmel, lasting finish fundation
na swoim opakowaniu składu nie znalazłam :/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...-fluidzie.html
Skład: Water(Aqua), Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, Talc, Cetyl PEg-PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Tribehenin, Methylparaben, Propylparaben, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Phenoxyethanol, Dimethiconol, Fragrance(Parfum), Lecithin, Xanthan Gum, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Propylene Carbonate, Laureth-4, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, [+/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]

puder prasowany pierre rene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...prasowany.html
Skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

mleczko do demakijażu loreal
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Stearyl Alcohol, Rosa Canina, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Stearic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanathan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, CI 17200, Parfum

wczesniej uzywałam mleczka do demakijazu nivea
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wrazliwej.html
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Sorbitol, Tocopheryl Acetate, Prunus Dulcis, Sodium Carbomer, Aloe Barbadensis, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Eugenol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Parfum.

mam takze bardzo wrazliwe oczy, czesto pieką i robia sie puchną dlatego prosze roniez o analize płynu do demakijazu oczu

loreal, dwufazowy płyn do demakijazu oczu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...czu-i-ust.html
Skład: aqua, cyclopentalsiloxane, isohexadecane, isopropyl palmitate, sodium chloride, dipotassium phosphate, panthenol, polyaminopropyl biguanide, CI 61565. (FIL B 4885/1)

ziaja, dwufazowy płyn do demakijazu oczu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...jazu-oczu.html
Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, Sodium Chloride, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, CI 42090.
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 12:27   #1083
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę składu pod kątem zapychania:
Podkład Ideal Finish Nivea Beaute

aqua, cyclomethicone, glycerin, dimethicone, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, ethylhexyl methoxycinnamate, lauroyl lysine, methyl methacrylate crosspolymer, nylon-12, talc, tocopheryl acetate, lecithin, sodium polystyrene sulfonate, dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, butylene glycol, dimethiconol, sidium styrene/acrylates copolymer, propylene carbonate, sodium sulfate, potassium sorbate, BHT, diazolidynyl urea, parfum, [+/- (CI 77891, CI 77491, CI77492, CI 77499, CI 77007)]
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-14, 17:40   #1084
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Wizażanki, serdecznie dziękuje za poprzednie analizy, i mam nieśmiałą prośbę - sprawdzicie te pudry pod względem zapychania i wysuszania? Mój mantattan okazał sie paskudnym zapychadłem i mam nadzieję że kolejny puder nie okaże sie kolejną porażką...


Bourjois Pastel Teint

Skład: Talc, Nylon-12, Magnesium Carbonate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Lanolate, Fragrance, Methylparaben, Tocopherol. May Contain: Mica, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Chromium Hydroxide Green, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake


Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder

Skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

Rimmel, Stay Matte Pressed Powder

Skład: talc, magnesium stearate, polyethylene, petrolatum, phenyl trimethicone, dimethicone, polybutene, isostearyl neopentanoate, ethylhexyl methoxycinnamate, tocopheryl acetate, methylparaben, cocos nucifera, paraffinum liquidum, propylparaben, parfum, aloe barbadensis, bht, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, butylparaben. [+/- mica, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77007].)(07.07.2008)

EDYCJA:
Zapomniałam o jeszcze jednym, który mnie interesuje

Bourjois Poudre Compacte

Skład: Talc, Zea Mays (Corn) Starch, Dimethicone, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zeolite, Sorbic Acid, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Zea Mays (Corn) Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, BHT, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Coumarin. +/- (May Contain): CI 15850 (Red 7 Lake), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica (23.04.2008)


Który wybrać? Czy może dać sobie spokój i poszukać mineralnego?
__________________
zdrowe odżywianie → ładna cera → nauka, nauka - LO czeka!

Ograniczamy kupowanie mazideł do ust i zużywamy stare!
kupionych - 1
zużytych - 1


House Addict.
Poniedziałek, wtorek, środa, House, piątek, sobota, niedziela.

Edytowane przez CzarnaLandrynka
Czas edycji: 2008-09-17 o 11:29
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 08:09   #1085
mirabelka88
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Co myślicie o tym kosmetyku?

Krem ochronny na słońce Linomag Sun SPF30 50ml [Ziołolek | 17,90 zł]

składniki kremu to : Aqua, Titanium Dioxide (and), Alumina (and) Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Polyglyceryl-4 Isostearate (and) Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicon (and) Hexyl Laurate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbitol, Ceresin, Ozokerite, Decyl Oleate, SorbitanSasquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Imidazolidynyl Urea, Parfum, Methylparaben, Ethylaparaben, Lactic Acid.
mirabelka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 14:50   #1086
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Hmmmmm....serum bedzie lekkie ale czy przy takiej kombinacji skladnikow da dlugotrwaly efekt Podczas stosowania na pewno ale nie oczekuj cudow.
Hexanno ogromne"dziekuje":dziekuj e-kwiatek:Szukam w takim razie dalej.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 16:35   #1087
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

hej

dziś otrzymałam rzeczy z AVONU...
w tym mój balsam do ust..
i własne moje pytanie to:
czy jest w nim coś pochodzenia zwierzęcego?
Jeśli tak to co? Oby nie było

Owocowy lśniący balsam do ust, AVON seria: COLORTREND fruit shine.
Skład:POLYBUTENE, DI-PPG-3 MYRISTYL ETHER ADIPATE, DIISOPROPYL DIMER DILINOLEATE, HYDROXYSTEARIC ACID, AROMA, CERA MICROCRISTALLINA, DIISOSTEARYL MALATE, SACCHARIN, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, [+/- CI 15850, CI 19140, CI 42090]. <GL 784


Z góry dzięęęki wielkie <3 =*
__________________
Vegetarian

Edytowane przez lisa009
Czas edycji: 2008-09-18 o 19:49
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 16:39   #1088
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cześć dziewczyny!

Za mną już kuracja Diacneal (em) i Effaclar(em) K. Twarz zaprawiona w bojach i codziennie sumiennie smarowana filtrem La Roche Posay Anthelios LV. Na to skrobia by broń Boże niczego nie zepsuć

Na razie zaniechałam kwasowej kuracji.
Szukam nowego filtra, ale ciut lżejszego.

I niby znalazłam - może faktor 25 do mega wysokich nie należy, ale w Polsce słónce tez juz mocno nie grzeje (w tropikach oczywiście bedę używać Antka +50!).

I tak pomyslałam, że przez te dwa miesiace do wyjazdu mogłabym miziac skórę właśnie faktorem 25. Ten jest lekko barwiony:

Mam prośbę o sprawdzenie składu tego kremu. Czy filtr jest stabilny?


Ultra Sensitive Face Block SPF 25 by Dermalogica


Inactive Ingredients: Melissa Officinalis, Octyododecyl, Neopentanoate, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Neopentyl Glycol, Diethyhexanoate, Neopentyl Glycol Diisostearate, DEA-Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Ectracts Of: Camellia Oleifera Leaf, Echinacea Purpurea, Vitis Vinifera Seed, Citrus Medica Limonum Peel, Centella Asiatica; Panthenol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sorbitol, Proline Lecithin, Essential Oils Of: Citrus Grandis Peel, Citrus Aurantium Dulcis, Aniba Rosaeodora Wood, Geranium Maculatum, Lavender,Thyme; Disodium EDTA, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Iron Oxides, Magnesium Silicate, Aluminum Hydroxide



Inny produkt, który mnie zainteresował to już raczej podkład:


Shiseido Sun Protection Liquid Foundation SPF43

Titanium Dioxide 13.9%, cyclomethicone, water, trimethylsiloxysilicate, talc, dipropylene glycol, dimethicone copolyol, phytosteryl/octydodecyl lauroyl glutamate, zinc myristate, tocopheryl acetate, steryl glycyrrhetinate, thiotaurine, octyl methoxycinnamate, isosteric acid, aluminum distearate, aluminum hydroxide, calcium stearate, triethoxycaprylysilane, glycerin, polysilicone-2, sodium citrate, palmitic acid, tocopherol, disteryldimonium chloride, trisodium EDTA, isopropyl alcohol, PHT, methylparaben, fragrance, iron oxides



Będę wdzięczna za informację

Edytowane przez madziuchna78
Czas edycji: 2008-09-16 o 20:36
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 20:10   #1089
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

a co myślicie o takim kremiku( jest to nowy krem Farmony z serii Dermacos Anti Acne, Krem matujący UVA/UVB) AQUA, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, ISOHEXADECANE, POLYPROPYLENE, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE. DECYL COCOATE, PELAN EXTRACT ALOE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, GLUCONOLACTONE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYLCARBONATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, ALCOHOL DENAT., TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, SACCHAROMYCES SILICON / FERMENT, SODIUM BENZOATE, PARFUM, XANTHAN GUM, ACRYLATES C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.


ja mam cerę tłustą, trądzikową i nie wiem, czy będzie mi służyć
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 22:33   #1090
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

proszę o przenalizowanie składu balsamu rozswietlajacego oriflame>>
http://www.oriflame.pl/prod/catalog/...h=true&noMenu=

witamina c bedzie dzialac czy sa tutaj tylko śladowe ilosci?


Lista składników >> AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL STEARATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, SORBITAN STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, LACTOBACILLUS/PUNICA GRANATUM FRUIT FERMENT EXTRACT, ISOHEXADECANE, LARREA DIVARICATA EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, TOCOPHERYL ACETATE, POLYSORBATE 80, MICA, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SODIUM CHLORIDE, XANTHAN GUM, SORBITAN OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM PCA, UREA, PROPYLPARABEN, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, SILICA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ETHYLPARABEN, POPULUS TREMULOIDES EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, EDTA, ASCORBIC ACID, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, TREHALOSE, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, GLUCOSE, BHT, CHLORPHENESIN, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CI 77891, CI 19140, CI 15985
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-17 o 18:09 Powód: Uzupelnienie skladu
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 22:33   #1091
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dzień dobry, byłabym wdzięczna za analizę tych kremów do twarzy:

Deep Hedration Sorbet Gel Diora - chyba nawilżył mi twarz, ale mam podrażnioną okolicę ust(mam tam bardzo suchą skórę). Prosiłabym o wskazanie zapychaczy(bardzo mnie wysypało i szukam winowajcy), nawilżaczy, podrażniaczy. Czy gdyby to on podrażniał mi okolicę ust, mogłabym go kłaść na resztę twarzy, czy nie warto?

AQUA(WATER), ISONONYL ISONONANOATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, DECYLOXAZOLIDINONE, STEARETH-2, STEARETH-21, PHENYL TRIMETHICONE, METHYLPARABEN, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALKOHOL, CHLORPHENESIN, DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ACRYL ACRYLATECROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, POLYACRYLAMIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, TETRASODIUM EDTA, PARFUM(FRAGRANCE), DIMETHICONE/PHENYL VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALKOHOL, XYLITYLGLUCOSIDE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, SORBITOL, SODIUM HYDROXIDE, ANHYDROXYLITOL, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, LAURETH-7, ALGIN, XYLITOL, POLYVINYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, AJUGA TURKESTANICA EXTRACT, CELLULOSE GUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, CI 19140(YELLOW 5), BHT.


Creme purafiante Payot - zawsze wygładzał mi cerę i leczył wypryski, a ostatnio chyba zaczął mnie zapychać. Czy to możliwe, że dlatego, iż zaczęłam go za dużo nakładać? (podobno działa antybakteryjnie nałożony cienką warstwą, inaczej może dać odwrotny efekt.)

AQUA(WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, PROPYLENE GLYCOL, ISODECYL ISONONANOATE, STEARETH-2, STEARETH-21, DIMETHICONE, DISTARCH PHOSPHATE, CETYL ALKOHOL, STEARYL ALKOHOL, LACTOCOCCUS FERMENT, CAPRYLOYL KERATIN AMINO ACIDS, BETULA ALBA BARK EXTRACT, COFFEA ARABICA(COFFEE) EXTRACT, ULVA LACTUCA EXTRACT, CHONDRUS CRISPUS(CARRAGEENAN). ALLANTOIN, PYRIDOXINE HCL, SODIUM RIBOFLAVIN PHOSPHATE, ALKOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, UREA, BIOTIN, SALICYLIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, TROMETHAMINE, CARBOMER, DISODIUM EDTA, PARFUM(FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, TRICLOSAN, PHENYL SALICYLATE, CI 77891(TITANIUM DIOXIDE), CI 19140(YELLOW 5) KI 4, CI 14700(RED 4) AKA 504, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL.
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 11:43   #1092
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

witam chciałabym się dowiedzieć co sadzicie o filtrze isis pharma uve block fluid z filtrami mineralnymi spf 80 max ultra uva-uvb.Zawiera ektoinę -rona care.zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerhansa.skład:1.tlene k cynku.2.dwutlenek tytanu.3.methoxybenzoylme thane4.ester kwasu cynamonowego.Z góry wielkie dzieki
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:08   #1093
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

nie znam się na skladach, ale kupiłam go bodajże w superpharmie na przecenie i niestety nie dość, że bieli mocno, to tlusty też mocno... i się nie wchłania ale niech się specjalistka wypowie
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:10   #1094
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłabym wdzięczna za analizę tych kremów do twarzy:

Deep Hedration Sorbet Gel Diora - chyba nawilżył mi twarz, ale mam podrażnioną okolicę ust(mam tam bardzo suchą skórę). Prosiłabym o wskazanie zapychaczy(bardzo mnie wysypało i szukam winowajcy), nawilżaczy, podrażniaczy. Czy gdyby to on podrażniał mi okolicę ust, mogłabym go kłaść na resztę twarzy, czy nie warto?

AQUA(WATER), ISONONYL ISONONANOATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, DECYLOXAZOLIDINONE, STEARETH-2, STEARETH-21, PHENYL TRIMETHICONE, METHYLPARABEN, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALKOHOL, CHLORPHENESIN, DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ACRYL ACRYLATECROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, POLYACRYLAMIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, TETRASODIUM EDTA, PARFUM(FRAGRANCE), DIMETHICONE/PHENYL VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALKOHOL, XYLITYLGLUCOSIDE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, SORBITOL, SODIUM HYDROXIDE, ANHYDROXYLITOL, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, LAURETH-7, ALGIN, XYLITOL, POLYVINYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, AJUGA TURKESTANICA EXTRACT, CELLULOSE GUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, CI 19140(YELLOW 5), BHT.
Nie znam się na analizie składów, ale również używałam ten krem i właśnie po nim wyskakiwały mi drobne niespodzianki. Co do nawilżania... Mam mieszaną, aczkolwiek odwodnioną cerę i nic mi tu nie pomógł. Dopiero Bioderma Hydrabio nawodniła moją buźkę i ten krem mogę z czystym sumieniem polecić
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:22   #1095
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam.
Prosze o analize skladu ampulek Dr.Hauschka,Hautkur Sensitiv(Koncentrat kondycjonujacy Sensitiv).Interesuje mnie przede wszystkim ich wplyw na naczynka.Czy jest szansa,ze ten koncentrat faktycznie je wzmocni?

Sklad:
aqua,parfum,borago officinalis1,chamomilla recutital1,rosa canina1,artemisia abrotanum1,hamamelis virginiana1,betula alba1,copperoxide1/2,sodium chloride.
1-essential oils(w roztworze zrytmizowanym)
2-malachit

Z gory dziekuje
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 18:34   #1096
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez hepta_2 Pokaż wiadomość
Podepnę się pod wątek Od jakiegoś czasu bawię się w zgadywanie który kosmetyk powoduje lekkie uczulenie pod moimi oczami. Na początku doszłam do wniosku że może to cienie które się osypują sprawiają że mam szorstką skórę i małe krostki.. z drugiej strony skóra na powiekach nie jest nawet wysuszona (cienie nakładam na bazę lumene). Od zawsze używam cieni inglota, jedyne nowe cienie które używałam dość regularnie to Bell, satin mat. Po ich odstawieniu stan skóry pod oczami się poprawił. Wklejam skład cieni Bell:

Skład: Talc, Nylon-12, Kaolin, Mica, Magnesium Stearate, Isodecyl Stearoyl Stearate, Octyldodecyl Stearate, m, ethylparaben, propylparaben, peg-8, tocopherol, askorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid [+/- CI 15850, 45430, 77891, 77491, 77499, 77492, 77742, 77097, 19140, 77163, 75470, 73360, 77510]

Starałam się już sprawdzać poszczególne składniki ale jako że się na tym totalnie nie znam prosiłabym żeby ktoś lepiej poinformowany się wypowiedział: Który z tych składników może powodować takie uczulenie?

Jednym z alergenów może być chyba propylparaben ale tak prawdę powiedziawszy on się znajduje w składach większości cieni do powiek..
Moze byc tak,ze mieszanka talku,nylonu i kaolinu lacznie wywoluje taka reakcje-czasami to sie zdarza tymbardziej,ze kazdy z tych skladnikow ma wlasciwosci wysuszajace i potrafia podrazniac.Jest tez wysoko mika,ktora tez potrafi uczulac.


Cytat:
Napisane przez n89 Pokaż wiadomość
Ja także chciałabym się przypomnieć :

Under Twenty, Never Ever! Make Up, Puder antybakteryjny przeciw niedoskonałościom

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Petrolatum, Steareth-2, Dicaprylyl Ether, Steareth-21, Magnesium Aluminum Silicate, Talc, Polysorbate 80, Dimethicone, Cellulose Gum, Stearic Acid, Citric Acid, Benzyl Alkohol, Sodium Salicylate, Lecithin, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492, CI 77491, CI 77499.

Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163].


Chodzi mi o to, czy rzeczywiście kosmetyki te nadają się do pielęgnacji cery przetłuszczającej się ze skłonnością do wyprysków.

J jeszcze to:

Under Twenty, Never Ever! Delicate Formula, Krem matujący

Skład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.

Under Twenty, Never Ever! Intense Formula, Intensywny krem - kuracja

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate SE, Butylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Isohexadecane, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Galactoarabinan, Glyceryl Polyacrylate, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium salicylate, Alkohol Denat, Lecithin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Salix alba (Willow) Bark Extract, Hexyldecanol, Azelaic Acid, Xanthan Gum, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Copper Acetylmethionate, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Methylparaben, Chlorphenesin, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Ci 42090, Ci 77820

Podklad nie jest za ciekawy dla cery przetluszczajacej i sklonnej do zapychania-wyboldowalam najbardziej popularne skladniki komodogenne-jest bardzo przecietny.

Kompakt z Rossmanna moze dobrze matowic i nie jest jakos bardzo zly,choc sa tutaj potencjalne zapychacze i wysoko konserwant choc wydaje mi sie lepszy niz w/w podklad.

Krem matujacy-ma w sobie wysoko poliakrylamid,ktore staram sie unikac i nie bardzo mi sie przez to podoba ten krem.
Malo konkretnych skladnikow i zbyt wiele tzw dodatkow,ktore nadaja przyjemna aplikacje,lekkosc by krem mial nalezyte dzialanie.

Krem-kuracja o niebo lepszy niz w/w i powinien wywiazywac sie choc czesciowo z obietnic producenta
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 18:37   #1097
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
witam chciałabym się dowiedzieć co sadzicie o filtrze isis pharma uve block fluid z filtrami mineralnymi spf 80 max ultra uva-uvb.Zawiera ektoinę -rona care.zapewnia ochronę skóry poprzez ochronę immunologiczną -działani na komórki langerhansa.

skład:1.tlenek cynku.2.dwutlenek tytanu.3.methoxybenzoylme thane4.ester kwasu cynamonowego.Z góry wielkie dzieki
Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
nie znam się na skladach, ale kupiłam go bodajże w superpharmie na przecenie i niestety nie dość, że bieli mocno, to tlusty też mocno... i się nie wchłania ale niech się specjalistka wypowie
No niestety ale to filtr mineralny i on bedzie pastowany,bedzie sie ciezko wchlaniac i bielic
To caly sklad? nie ma go w postaci INCI?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 22:24   #1098
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosiłabym o analizę tych dwóch odżywek do włosów. Obie są firmy Balea, są bardzo tanie (0,65euro) i byłyby superodkryciem, jeśli okazałoby się że są coś warte a więc czy tak jest? Czy podziałają pozytywnie na włosy? Po wypróbowaniu pierwszej włosy były gładkie i miękkie - czy to jej zasługa czy coś sobie ubzdurałam? Bardzo bym prosiła o ocenę

Conditioner: Aprikose & Milch
Aqua
Cetearyl Alcohol
Propylene Glycol
Behentrimonium Chloride,
Isopropyl Palmitate,
Betane
Parfum
Isopropyl Alcohol
Dicapryl Ether
Glycerin
Lauryl Alcohol
Panthenol
Citric Acid
Niacinamide
Phenoxyethanol
Benzyl Alcohol
Polyquaternium-44
Pottasium Sorbate
Alcohol Denat.
Lactis Lipida
Lecithin
Prunus Armenica Fruit Extract
Carthamus Tinctorius Seed Oil
CI 15510



Conditioner: Johhanisbeere & Weiseprotein:
Aqua
Cetearyl Alcohol,
Isopropyl Palmitate,
Behentrimonium Chloride,
Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein,
Parfum
Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
Panthenol,
Isopropyl Alcohol,
Phenoxyethanol,
Niacinamide,
Benzyl Alcohol,
Citric Acid,
Ribes Nigrum Fruit Extract,
Potassium Sorbate
Hydrolyzed Wheat Protein
Hydrolyzed Wheat Gluten
Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Proetin,
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 22:33   #1099
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez chiante Pokaż wiadomość
Nie znam się na analizie składów, ale również używałam ten krem i właśnie po nim wyskakiwały mi drobne niespodzianki. Co do nawilżania... Mam mieszaną, aczkolwiek odwodnioną cerę i nic mi tu nie pomógł. Dopiero Bioderma Hydrabio nawodniła moją buźkę i ten krem mogę z czystym sumieniem polecić

Miałam Biodermę Hydrabio, legere raz, riche 2 razy i niestety też mnie zapychała. Niestety nie byłam zadowolona z nawilżenia-takie sobie Myślałam, że może taki lekki sorbet mnie nie zapcha, a tu chyba muszę szukać dalej...i to jakiegoś niezapychającego tłuściocha na zimę
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 22:46   #1100
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Przede wszystkim krem nie ma stabilnych filtrow wiec ochrona zadna a przy kuracjach z kwasami itd.ochrona jest niezbedna!
radze poszukac aptecznego preparatu z filtrem choc w tym roku wiele firm wypuscilo tez dobre nie apteczne preparaty.
Zalecam lekture

Krem jako krem jest taki sobie,pomijajac konserwant o ktorym pisze Cloche ma w sobie duzo potencjalnych zapychaczy a wysoko umiejscowiony Titanium Dioxide da efekt bielenia.
spoznione dziekuje
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 10:28   #1101
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
No niestety ale to filtr mineralny i on bedzie pastowany,bedzie sie ciezko wchlaniac i bielic
To caly sklad? nie ma go w postaci INCI?
Niestety nic więcej nie napisali ale mnie ten filtr pasuje i jeżeli okazałby się stabilny byłoby super
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 15:45   #1102
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

zastanawiam się nad tymi specyfikami:

Avon,
krem na noc rejuvenate

AQUA, PEG-8, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, TROMETHAMINE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DILAURYL THIODIPROPIONATE, DI-PPG-3 MYRISTYL ETHER ADIPATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL SILICA THIODIPROPIONIC ACID LAURYL PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, CHLOROSALICYLIC ACID, SQUALANE, ISOCETETH-20 PEG-100 STEARATE, PARFUM, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SODIUM HYALURONATE, ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT, PEG-40 STEARATE, POLYSORBATE 60, GLYCERIN, PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, STEARETH-20, GOSSYPIUM HERBACEUM EXTRACT, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, TOCOPHEROL, MICA, CI 77891.

Avon, koncentrat na dzień(pod krem) rejuvenate

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, PEG-8, PENTYLENE GLYCOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, SILICA, ETHOXYDIGLYCOL, PHYTOL, POLYMETHYL METHACRYLATE, BIS-PEG-15 DIMETHICONE/IPDI COPOLYMER, DIMETHICONE CROSSPOLYMER,, MICA, GLYCERETH-26 PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, SQUALANE, PARFUM, SODIUM POLYACRYLATE, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, MENTHYL LACTATE, DIMETHICONOL, STEARDIMONIUM HYDROXYPROPYL PANTHENYL PEG-7 DIMETHICONE PHOSPHATE CHLORIDE, PANTHENOL, SODIUM DEHYDROACETATE, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 60, BENZOPHENONE-4, CARICA PAPAYA EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEED EXTRACT, GOSSYPIUM HERBACEUM EXTRACT, ANDROGRAPHOLIDE, SODIUM HYALURONATE, XYMENYNIC ACID, PHOSPHORIC ACID, HYDROLYZED MILK, PROTEIN, PLANKTON EXTRACT, LECITHIN, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCINE SOJA EXTRACT,RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, ASCORBYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, CI 77891.

czy mają one właściwości zmniejszające pory i złuszczające? posiadają jakieś antyoksydanty? są to kosmetyki na pierwsze oznaki starzenia
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 18:46   #1103
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
Niestety nic więcej nie napisali ale mnie ten filtr pasuje i jeżeli okazałby się stabilny byłoby super

Tyle info o nich znalazlam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=isispharma

Cos mi sie wydaje,ze Justy o nim pisala ale musialabym poszukac.Jak znajde to wrzuce link

Mam
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=633
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 19:19   #1104
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
Mam tłustą skórę ale z przesuszonym naskórkiem, często sie błyszcze, moim problemem są również zaskórniki. Proszę was o przeanalizowanie składu kosmetyków których codziennie używam może to właśnie w nich tchwi problem? oto one

podkład rimmel, lasting finish fundation
na swoim opakowaniu składu nie znalazłam :/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...-fluidzie.html
Skład: Water(Aqua), Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, Talc, Cetyl PEg-PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trimethylsiloxysilicate, Silica Silylate, Sodium PCA, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Magnesium Sulfate, Zinc Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, BIS-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Laureth-7, Tribehenin, Methylparaben, Propylparaben, Disteardimonium Hectorite, Trihydroxystearin, Phenoxyethanol, Dimethiconol, Fragrance(Parfum), Lecithin, Xanthan Gum, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Propylene Carbonate, Laureth-4, Sodium Sulfate, BHT, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, [+/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]

puder prasowany pierre rene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...prasowany.html
Skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

mleczko do demakijażu loreal
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wrazliwej.html
Skład: Aqua,Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Stearyl Alcohol, Rosa Canina, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Stearic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanathan Gum, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, CI 17200, Parfum

wczesniej uzywałam mleczka do demakijazu nivea
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...wrazliwej.html
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Sorbitol, Tocopheryl Acetate, Prunus Dulcis, Sodium Carbomer, Aloe Barbadensis, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Eugenol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Parfum.

mam takze bardzo wrazliwe oczy, czesto pieką i robia sie puchną dlatego prosze roniez o analize płynu do demakijazu oczu

loreal, dwufazowy płyn do demakijazu oczu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...czu-i-ust.html
Skład: aqua, cyclopentalsiloxane, isohexadecane, isopropyl palmitate, sodium chloride, dipotassium phosphate, panthenol, polyaminopropyl biguanide, CI 61565. (FIL B 4885/1)

ziaja, dwufazowy płyn do demakijazu oczu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...jazu-oczu.html
Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, Sodium Chloride, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, CI 42090.

W kazdym z podkladow zaznaczylam Ci potencjalne zapychacze przy czym najbardziej zapychajacao prezentuje sie Pierre Rene.
Zeby znalezc winowacje zapychania -to nie jest proste zadanie,bo nawet jakbys odstawiala dany kosmetyk po kolei to nie ma na to reguly.

Jezeli chodzi o plyny do demakijazu oczu winowajca moze byc sodium chloride,wiem jaki to problem bo sama sie z nim zmagam W Ziaji zostal tez uzyty dosc drazniacy konserwant.



Cytat:
Napisane przez Agul Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu pod kątem zapychania:
Podkład Ideal Finish Nivea Beaute

aqua, cyclomethicone, glycerin, dimethicone, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, ethylhexyl methoxycinnamate, lauroyl lysine, methyl methacrylate crosspolymer, nylon-12, talc, tocopheryl acetate, lecithin, sodium polystyrene sulfonate, dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, butylene glycol, dimethiconol, sidium styrene/acrylates copolymer, propylene carbonate, sodium sulfate, potassium sorbate, BHT, diazolidynyl urea, parfum, [+/- (CI 77891, CI 77491, CI77492, CI 77499, CI 77007)]
Mieszanka silikonow,emolientow,akry li-moze ale wcale nie musi dzialac zapychajaco.Podklad moze podsuszac bo bardzo wysoko jest sodium chloride.
Jezeli nic Ci sie nie dzieje to nie widze powodow do niepokoju.

Cytat:
Napisane przez CzarnaLandrynka Pokaż wiadomość
Wizażanki, serdecznie dziękuje za poprzednie analizy, i mam nieśmiałą prośbę - sprawdzicie te pudry pod względem zapychania i wysuszania? Mój mantattan okazał sie paskudnym zapychadłem i mam nadzieję że kolejny puder nie okaże sie kolejną porażką...


Bourjois Pastel Teint

Skład: Talc, Nylon-12, Magnesium Carbonate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Lanolate, Fragrance, Methylparaben, Tocopherol. May Contain: Mica, Zinc Oxide, Ultramarines, Iron Oxides, Titanium Dioxide, Chromium Hydroxide Green, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, D&C Red #6 Barium Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake


Pierre Rene, Smooth & Soft Compact Powder

Skład: Talc, Lanolin Alcohol, Lanoloin Acid, Zinc Stearate, Nylon-12, Lanolin Oil, Isopropyl Lanolate, Oleyl Alcohol, Octyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Dehydroacetic Acid, PArfum [May contain +/- Magnesium Carbonate, Phenyl Trimethicone, Paraffinum Liquidum, Polymethyl Methacrylate, CI 77947, CI 77891, Mica, CI 77163, CI 77007, CI 75470]

Rimmel, Stay Matte Pressed Powder

Skład: talc, magnesium stearate, polyethylene, petrolatum, phenyl trimethicone, dimethicone, polybutene, isostearyl neopentanoate, ethylhexyl methoxycinnamate, tocopheryl acetate, methylparaben, cocos nucifera, paraffinum liquidum, propylparaben, parfum, aloe barbadensis, bht, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, butylparaben. [+/- mica, ci 77891, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77007].)(07.07.2008)

EDYCJA:
Zapomniałam o jeszcze jednym, który mnie interesuje

Bourjois Poudre Compacte

Skład: Talc, Zea Mays (Corn) Starch, Dimethicone, Zinc Stearate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zeolite, Sorbic Acid, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Zea Mays (Corn) Oil, Propylparaben, Tetrasodium EDTA, Butylparaben, BHT, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Coumarin. +/- (May Contain): CI 15850 (Red 7 Lake), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), Mica (23.04.2008)


Który wybrać? Czy może dać sobie spokój i poszukać mineralnego?
Nawet pudermineralny nie bedzie 100% gwarantem ze nic sie nie bedzie dzialo.
Stawialabym na Rimmela Stay Matte a pozniej na Burzuja Poudre Compacte-ale to tylko moje spekulacje

Cytat:
Napisane przez mirabelka88 Pokaż wiadomość
Co myślicie o tym kosmetyku?

Krem ochronny na słońce Linomag Sun SPF30 50ml [Ziołolek | 17,90 zł]

składniki kremu to : Aqua, Titanium Dioxide (and), Alumina (and) Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Linum Usitatissimum (Vitaminum F), Polyglyceryl-4 Isostearate (and) Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicon (and) Hexyl Laurate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sorbitol, Ceresin, Ozokerite, Decyl Oleate, SorbitanSasquioleate, Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Imidazolidynyl Urea, Parfum, Methylparaben, Ethylaparaben, Lactic Acid.
Oparty na jednym filtrze mineralnym i moze niezle zapchac co niektore cery.
Jezeli szukasz filtra to nie kombinowalabym tylko wybrala cos z aptecznej oferty.

Cytat:
Napisane przez lisa009 Pokaż wiadomość
hej

dziś otrzymałam rzeczy z AVONU...
w tym mój balsam do ust..
i własne moje pytanie to:
czy jest w nim coś pochodzenia zwierzęcego?
Jeśli tak to co? Oby nie było

Balsam do ust, AVON
Skład:POLYBUTENE, DI-PPG-3 MYRISTYL ETHER ADIPATE, DIISOPROPYL DIMER DILINOLEATE, HYDROXYSTEARIC ACID, AROMA, CERA MICROCRISTALLINA, DIISOSTEARYL MALATE, SACCHARIN, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, [+/- CI 15850, CI 19140, CI 42090]. <GL 784


Z góry dzięęęki wielkie <3 =*
Prosze wyedytowac post- podac pelna nazwe i serie

Cytat:
Napisane przez madziuchna78 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Za mną już kuracja Diacneal (em) i Effaclar(em) K. Twarz zaprawiona w bojach i codziennie sumiennie smarowana filtrem La Roche Posay Anthelios LV. Na to skrobia by broń Boże niczego nie zepsuć

Na razie zaniechałam kwasowej kuracji.
Szukam nowego filtra, ale ciut lżejszego.

I niby znalazłam - może faktor 25 do mega wysokich nie należy, ale w Polsce słónce tez juz mocno nie grzeje (w tropikach oczywiście bedę używać Antka +50!).

I tak pomyslałam, że przez te dwa miesiace do wyjazdu mogłabym miziac skórę właśnie faktorem 25. Ten jest lekko barwiony:

Mam prośbę o sprawdzenie składu tego kremu. Czy filtr jest stabilny?


Ultra Sensitive Face Block SPF 25 by Dermalogica


Inactive Ingredients: Melissa Officinalis, Octyododecyl, Neopentanoate, Isononyl Isononanoate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Neopentyl Glycol, Diethyhexanoate, Neopentyl Glycol Diisostearate, DEA-Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Ectracts Of: Camellia Oleifera Leaf, Echinacea Purpurea, Vitis Vinifera Seed, Citrus Medica Limonum Peel, Centella Asiatica; Panthenol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sorbitol, Proline Lecithin, Essential Oils Of: Citrus Grandis Peel, Citrus Aurantium Dulcis, Aniba Rosaeodora Wood, Geranium Maculatum, Lavender,Thyme; Disodium EDTA, Xanthan Gum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Iron Oxides, Magnesium Silicate, Aluminum Hydroxide



Inny produkt, który mnie zainteresował to już raczej podkład:


Shiseido Sun Protection Liquid Foundation SPF43

Titanium Dioxide 13.9%, cyclomethicone, water, trimethylsiloxysilicate, talc, dipropylene glycol, dimethicone copolyol, phytosteryl/octydodecyl lauroyl glutamate, zinc myristate, tocopheryl acetate, steryl glycyrrhetinate, thiotaurine, octyl methoxycinnamate, isosteric acid, aluminum distearate, aluminum hydroxide, calcium stearate, triethoxycaprylysilane, glycerin, polysilicone-2, sodium citrate, palmitic acid, tocopherol, disteryldimonium chloride, trisodium EDTA, isopropyl alcohol, PHT, methylparaben, fragrance, iron oxides



Będę wdzięczna za informację
Jezeli jestes po kuracji Diacnealem i Effaclerem K to wez pod uwage,ze nadal mimo wszystko skora jest narazona bo nawet jak odstawiasz dermokosmetyk to nie oznacza,ze on juz nie dziala
O promieniowaniu pisalysmy juz wiele i nie ma znaczenia,ze nadchodzi jesien

Zaden podklad nie zawiera filtrow w takiej postaci by chronic skutecznie wiec Shiseido i tym razem nie robi wrazenia ktorego podstawa jest filtr mineralny.

W kremie nie moge dojrzec filtrow chyba ze padlo mi na oczy i ktos mnie poprawi

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
a co myślicie o takim kremiku( jest to nowy krem Farmony z serii Dermacos Anti Acne, Krem matujący UVA/UVB) AQUA, PROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, ISOHEXADECANE, POLYPROPYLENE, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, ISOPROPYL PALMITATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE. DECYL COCOATE, PELAN EXTRACT ALOE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SALIX ALBA EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, GLUCONOLACTONE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYLCARBONATE, POLYGLYCERYL-6, POLYHYDROXYSTEARATE, ALCOHOL DENAT., TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, SACCHAROMYCES SILICON / FERMENT, SODIUM BENZOATE, PARFUM, XANTHAN GUM, ACRYLATES C10-C30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, BHA.


ja mam cerę tłustą, trądzikową i nie wiem, czy będzie mi służyć
Krem nie jest zly ma lekka baze i faktycznie powinien matowic choc jezeli masz typowo tlusta cere to az tak do konca sie nie sprawdzi,kilka potencjalnych zapychaczy ale dosc ciekawe skladniki roslinne,ktore nie sa na szyrym koncu skladu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 20:10   #1105
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dzięki Hexxana mam jeszcze pytanie co do:

puder w musie antybakteryjny Essence Pure Skin
Cyclopentasiloxane, dimethicone, dimethicone crosspolymer, phenyl trimethicone, silica, cyclohexasiloxane, tribehenin, c30-40 olefine, zink pc, phenoxyethanol, triethoxycaprylysilane, bisabolol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, [+/- CI 77491, CI 77492, CI77499, CI 77891]


__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 20:16   #1106
madziuchna78
Raczkowanie
 
Avatar madziuchna78
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 243
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W kazdym z podkladow zaznaczylam Ci potencjalne zapychacze przy czym najbardziej zapychajacao prezentuje sie Pierre Rene.
Zeby znalezc winowacje zapychania -to nie jest proste zadanie,bo nawet jakbys odstawiala dany kosmetyk po kolei to nie ma na to reguly.

Jezeli chodzi o plyny do demakijazu oczu winowajca moze byc sodium chloride,wiem jaki to problem bo sama sie z nim zmagam W Ziaji zostal tez uzyty dosc drazniacy konserwant.





Mieszanka silikonow,emolientow,akry li-moze ale wcale nie musi dzialac zapychajaco.Podklad moze podsuszac bo bardzo wysoko jest sodium chloride.
Jezeli nic Ci sie nie dzieje to nie widze powodow do niepokoju.



Nawet pudermineralny nie bedzie 100% gwarantem ze nic sie nie bedzie dzialo.
Stawialabym na Rimmela Stay Matte a pozniej na Burzuja Poudre Compacte-ale to tylko moje spekulacje



Oparty na jednym filtrze mineralnym i moze niezle zapchac co niektore cery.
Jezeli szukasz filtra to nie kombinowalabym tylko wybrala cos z aptecznej oferty.



Prosze wyedytowac post- podac pelna nazwe i serie



Jezeli jestes po kuracji Diacnealem i Effaclerem K to wez pod uwage,ze nadal mimo wszystko skora jest narazona bo nawet jak odstawiasz dermokosmetyk to nie oznacza,ze on juz nie dziala
O promieniowaniu pisalysmy juz wiele i nie ma znaczenia,ze nadchodzi jesien

Zaden podklad nie zawiera filtrow w takiej postaci by chronic skutecznie wiec Shiseido i tym razem nie robi wrazenia ktorego podstawa jest filtr mineralny.

W kremie nie moge dojrzec filtrow chyba ze padlo mi na oczy i ktos mnie poprawi



Krem nie jest zly ma lekka baze i faktycznie powinien matowic choc jezeli masz typowo tlusta cere to az tak do konca sie nie sprawdzi,kilka potencjalnych zapychaczy ale dosc ciekawe skladniki roslinne,ktore nie sa na szyrym koncu skladu.


Dziękuję prześlicznie za pomoc
Wiem, że skóra po kuracji kwasowej jest bardziej narażona na działanie słońca (nawet jak jest za chmurami) dlatego wciąż mizam ja grubo Antkiem +50. Jednak kurację zakończyłam jeszcze przed wakacjami i tak zamarzyło mi się coś
lżejszego .... Po cichu liczyłam, że Dremalogica i Shiseido będą OK
Ale wolałam sie upewnić u kogoś kto biegle czyta składy kremów.

No nic pozostanę wierna Antkowi chyba do grobowej deski

Jeszcze raz dzięki wielkie Hexxano za pomoc przy tych składach.

U mnie kwasy powrócą w kuracji dopiero w grudniu - kupiłam tym razem GLYKO-A 12%. Mam trochę pietra, bo wiem, że to silny specyfik - jak strach zwycięży to powrócę do Diacnealu. Wiem, że to nie ten wątek, ale prosze o radę. Myślisz, że GLYCO-A 12% może mi mocno zaszkodzić?
madziuchna78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 23:38   #1107
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosiłabym o opinię dt. stabilności tego układu filtrów. Te dwa, które wyróżniłam to nie za ubogo, żeby było stabilnie? Innych składników stabilizujących nie widze...
Generalnie dobrze się wchłania, co przy tym składzie i mojej mieszanej cerze dziwne...
Rossmann babydream Sonnencreme, Lichtschutzfaktor 50, nawilżający, ochrona UVA+UVB, bez sub. zapachowych, barwników i minerail oil, z dodatkiem wit. E i B5, wodoodporny, cena 3,99 Euro

Sklad:aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, glyceryl stearate citrate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, caprylic/capric/myristic/stearic triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, panthenol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, vp/eicosene copolymer, microcrystalline cellulose, behenyl alcohol, caprylyl glycol, simethicone, xanthan gum, benzoic acid, cellulose gum, dehydroacetic acid, disodium edta, citric acid, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, tocopherol.

http://www.rossmann.de/DesktopModule...&id=331&page=3

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-19 o 13:54
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 12:16   #1108
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W kazdym z podkladow zaznaczylam Ci potencjalne zapychacze przy czym najbardziej zapychajacao prezentuje sie Pierre Rene.
Zeby znalezc winowacje zapychania -to nie jest proste zadanie,bo nawet jakbys odstawiala dany kosmetyk po kolei to nie ma na to reguly.

Jezeli chodzi o plyny do demakijazu oczu winowajca moze byc sodium chloride,wiem jaki to problem bo sama sie z nim zmagam W Ziaji zostal tez uzyty dosc drazniacy konserwant.
dziekuje bardzo a jaki ty polecasz srodek do zmywania oczu?

mysle o zmianie podkładu dlatego prosze jeszcze o analize tych dwoch
1. max factor lasting performance
kład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]

2.
revlon colorstay
Składnik aktywny : Titanium Dioxide 7,3%
Skład: aqua((water)eau), cyclomet hicone, trimethylsiloxysil icate, butylene glycol, boron nitride, dimethicone, alcohol denat., peg/ppg-18/18 dimethicone, nylon-12,tribehenin, isododecane, polyisobutene, sodium chloride, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, bisabolol, serica((silk powder) poudre de soie), tocopheryl acetate,retinyl palmitate, malwa sylvestris(mallow)extract , lilium candidum (lily)bulb extract, lactobacillus/eriodictyon californicum ferment extract, cymbidium grandflorum flower extract, serica((silk)soie), alumina,polydimethylsil oxane/polymethylsilesquioxane copolymer, ethylene brassylate, methicone, trisiloxane, sorbitan sesquioleate, tetrasodium edta, methylparaben, propylparaben.
[+-]:mica,(ci 77019), titanium dioxide(ci 77891), iron oxides(ci 77491,ci 77492,ci 77499)

chodzi mi o to ktory bedziesz najlepszy dla mojej skory z problemami zaskórnikowymi i ktory jak najmniej ja zniszczy, bo słyszałam ze w składzie wielu podkładow sa bardzo szkodliwe składniki. a moze wy mozecie mi polecic jakis podkład do mojego typu skory?
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 13:14   #1109
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

proszę o analizę składu lakieru do paznokci MAX: acrylic base, mica, silic protein, keratin, CI77891, 19140:1, 15985:1, 15850:2, 77510, 77491. nie wiem co oznaczają te liczby - czy są to pigmenty? czy nie jest to zbyt krótki - jak na lakier do paznokci - skład?
z góry dziękuję
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 13:52   #1110
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
proszę o analizę składu lakieru do paznokci MAX: acrylic base, mica, silic protein, keratin, CI77891, 19140:1, 15985:1, 15850:2, 77510, 77491. nie wiem co oznaczają te liczby - czy są to pigmenty? czy nie jest to zbyt krótki - jak na lakier do paznokci - skład?
z góry dziękuję

Lakier z baza akrylowa plus dodatki utwardzajace-tak sadze,ze w taki sposob wplyna na zachowanie sie lakieru na pazurkach,liczby to uzyte barwniki
Wg mnie sklad calkiem niezly,jestem pod wrazeniem,co to za firma?

Popisze w miare mozliwosci ale nie obiecuje,mam dzisiaj koszmarny dzien a glowa mi peka

Heidi88 trudno jest mi cos konkretnego polecac poniewaz sama ma ogromny problem z dobraniem czegos,do bardzo wrazliwych oczu.Od jakiegos czasu uzywam dwufazy Ziaji i jestem zadowolona-chociaz nie do konca mnie zachwyca ale...zaden micel nie jest w stanie dac sobie rady z dokladnym zmyciem tuszu,cieni,kredki wiec wole preparaty dwufazowe.Wczesniej chwalilam sobie dwufaze rozana Bielendy ale musieli cos kombinowac ze skladami bo nie kazde opakowanie tolerowalam

Idealem jest dla mnie mleczko L'oreala Hydro Confort dla cery suchej-swietnie zmywa makijaz i bardzo dobrze radzi sobie z makijazem oczu a przy tym jest delikatne;podobne odczucie mam wobec mleczka profesjonalnego Bielendy.Tylko w przypadku mleczek potrzebuje czegos do przemycia oczu i tutaj pieknie spisuje sie tonik Garniera dla skory wrazliwej-ostatnia ich nowosc na rynku.

Odnosnie podkladow-bardziej sklanialabym sie ku MF LP ale moze masz mozliwosc przetestowania?

To tak w skrocie

Schnueffelchen-wyedytowalam i wyboldowalam jeszcze jeden filtr-Tinosorb S,ciekawy ten filtr i stabilny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.