Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-05, 17:15   #1321
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Właśnie , po info , że hydrolaty nie są stabilne w niskim ph , zrobiłam teraz na wodzie , zobaczymy jak wyjdzie .Już nie wiedziałam czego bardziej żałować - drogich kwasów czy ukochanego hydrolatu z róży , bo troche mi się zmarnowało

Papierki już też mi się pokończyły . Mam jeszcze pare tych 4 polowych , ale ich nie rozumiem , jakieś mało czytelne są dla mnie , między ph5 a ph 6 nie widze rzadnej różnicy .
Kiedyś trzy kolory były identyczne , a czwarty zupełnie nie pasował do niczego .
Dlatego zaczełam myśleć o ph-metrze . Wagi nie mam i nie potrzebuje , więc tak może coś w cenie wagi bym kupila , musze się rozejrzec . Czekałam aż ty coś kupisz i polecisz . A ten pomiar temp. jest aż tak niezbedny przy ph-metrze ?
Już kiedyś pisałam o moim sposobie na ekonomizację użycia papierków jednopolowych. Tnę je na małe kawałeczki i zanurzam trzymając pęsetą. Starczają na baardzo długo.

Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania bez wagi.
Najtańsze pH-metry będą kilkakrotnie droższe niż najtańsze wagi. Pomiar temperatury nie jest konieczny, to już zależy od Ciebie.

Dałam siostrze do wypróbowania hydrolat melisowy. Ma młodą, mało wrażliwą cerę, to może nie będzie problemu. Zrobię jej na nim wodę micelarną.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 17:25
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:13   #1322
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Już kiedyś pisałam o moim sposobie na ekonomizację użycia papierków jednopolowych. Tnę je na małe kawałeczki i zanurzam trzymając pęsetą. Starczają na baardzo długo.

Ja sobie nie wyobrażam funkcjonowania bez wagi.
Najtańsze pH-metry będą kilkakrotnie droższe niż najtańsze wagi. Pomiar temperatury nie jest konieczny, to już zależy od Ciebie.

Robie tak samo z papierkami no cóż zamówie nowe , jak ten ph-metr taki drogi
Użyłam wczoraj pierwszy raz sorbitolu , rozpuściłam 3% w toniku , troszke się kleiła twarz , pewnie dlatego , że dużo nakładam .Za to rano nawilżenie niesamowite , szyja wyprasowana jak od żelazka , podoba mi się ten sorbitol . I jeszcze pochwale retinol , zmarszczki przy ustach się zdecydowanie zmniejszyły

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-23 o 17:26
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 11:37   #1323
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziś dotarła do mnie paczka z ZSK - jak zwykle w ekspresowym tempie Wyobraźcie sobie, że byłam nadzwyczajnie dzielna i nie zamówiłam ANI JEDNEGO OLEJU, choć kusiła mnie pachnotka i szałwia (jeszcze ich nie znam). Za to mam same najpotrzebniejsze rzeczy - HA, pantenol, aloes i takie tam. Jako gratis dostałam glinkę porcelanową i dziś będę robiła maseczkę peelingującą z aronią. Natomiast skusiłam się po raz pierwszy na ekstrakty liposomowe. Ponieważ letnia pogoda źle wpływa na moją cerę, serum z ekstraktem przeciwtrądzikowym jest już ukręcone Inspirowałam się przepisem na eliksir liposomowy, tylko zamiast składników przeciwzmarszczkowych wrzuciłam produkty do skóry trądzikowej: zamiast retinolu - aloes; zamiast hydrolatu różanego - oczarowy, no i ekstrakt przeciwtrądzikowy zamiast trzech przeciwzmarszczkowych i antystarzeniowych. Nie dałam gumy ksantanowej, bo jej nie mam - mam nadzieję, że serum się nie rozwarstwi, zresztą niewiele by mi to przeszkadzało (nie wiem, co na to liposomy). Testy wieczorem. A jak Wasze doświadczenia z liposomami? Czytałam już oczywiście o toniku Lorri, ale czy poza tonikiem i elisksirem z zestawu któraś/któryś z Was robi jeszcze jakieś liposomowe mikstury na twarz?
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-08-07 o 12:07
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 13:35   #1324
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

To ja pochwalę peeling aroniowy i glinkę porcelanową
Ten pierwszy już na stałe zastąpił u mnie kawę Świetnie peelinguje, ma ostre drobinki, ale nie za ostre
Natomiast glinka jest kapitalna. Bardzo drobniutko zmielona, po zmieszaniu z wodą ma świetnią konsystencję, taką trochę... kremową Co do efektów to po jednym razie mnie nie ściągnęła ani nie wysuszyła, natomiast coś więcej będę mogła powiedzieć dopiero po dłuższym okresie testowania
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:45   #1325
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Potwierdzam opinię Confused. Wczoraj zrobiłam maseczkę peelingującą z glinką z ZSK i aronią. Dodałam mleka koziego w proszku, hydrolatu i kilka kropel oleju arbuzowego. Efekt jest bardzo fajny, choć trochę się napracowałam przy zmywaniu, bo drobinki włażą, gdzie nie trzeba.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:15   #1326
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanko
czy jak zakupie alantoinę, to mogę ją dać zamiast spiruliny do takiej maseczki jak nizej zacytowałam? i czy łyżeczka to dużo czy mało, ja kompletnie się nie znam na tym, z kwasem hialuronowym to łatwo bo jest do 100% na skórę, ale allantoina to proszek, a do tego piszą, że 0,5% rozpuszcza sie w wodzie
Cytat:
Napisane przez ZSK
Maseczka peelingująca
1 łyżeczka peelingu wulkanicznego
1 łyżka spiruliiny
1 łyżeczka 1% kwasu hialuronowego
Składniki rozrobić w wodzie mineralnej, niegazowanej tak aby powstała maseczka o konsystencji gęstej papki.
mam cerę trądzikową, jestem teraz w trakcie kuracji Isotrexinem i stąd ten pomysł o alantoinie, przydałoby się ją gdzieś upychać ku uciesze mojej gębuli, ale jak ?
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:41   #1327
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Mam pytanko
czy jak zakupie alantoinę, to mogę ją dać zamiast spiruliny do takiej maseczki jak nizej zacytowałam? i czy łyżeczka to dużo czy mało, ja kompletnie się nie znam na tym, z kwasem hialuronowym to łatwo bo jest do 100% na skórę, ale allantoina to proszek, a do tego piszą, że 0,5% rozpuszcza sie w wodzie

mam cerę trądzikową, jestem teraz w trakcie kuracji Isotrexinem i stąd ten pomysł o alantoinie, przydałoby się ją gdzieś upychać ku uciesze mojej gębuli, ale jak ?
Na ZSK nie widzę sugerowanego stężenia, ale na Mazidłach jest, że do 2%, a u Ciebie wyszłoby ponad 30%!!!!!

Edit:... a nawet o wiele więcej, bo teraz dojrzałam, że łyżka.

Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2009-08-08 o 19:43
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 20:00   #1328
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Na ZSK nie widzę sugerowanego stężenia, ale na Mazidłach jest, że do 2%, a u Ciebie wyszłoby ponad 30%!!!!!

Edit:... a nawet o wiele więcej, bo teraz dojrzałam, że łyżka.
maseczke robiłabym na wodzie, więc

Cytat:
Napisane przez ZSK
Rozpuszczalność
Rozpuszczalny w wodzie nie więcej niż 0,5%.
ale chyba już wiem, po prostu 0.5% to 0.5 g (= 0,5 ml ??)

teraz tylko kupic łyzeczki miarowe i chyba można robic bez obaw

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-08 o 20:02
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 20:03   #1329
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pamiętajcie, że 1 gram nie zawsze równa się 1 mililitr
(gram to waga, mililitr objętość)
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 20:15   #1330
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dlatego tam dałam znaki zapytania

więc ile to jest te 0,5 grama w przełożeniu na ml? bo ja nie mam takiej mikrowagi
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 20:29   #1331
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Z tego co piszą w formularzu Excela z ZSK alantoina posiada gęstość nasypową 0,7 g/ml, czyli

każdy 1 mililitr alantoiny waży 0,7 grama,
a każdy 1 gram alantoiny ma objętość 1,42 mililitra

Wiem - pokręcone to, dlatego fajną substancją jest woda, której 1ml = 1g
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 20:59   #1332
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Z tego co piszą w formularzu Excela z ZSK alantoina posiada gęstość nasypową 0,7 g/ml, czyli

każdy 1 mililitr alantoiny waży 0,7 grama,
a każdy 1 gram alantoiny ma objętość 1,42 mililitra
dziekuję za pomoc, tam jeszcze nie zaglądałam

mam cykora przed takim dodawaniem różnych substancji do siebie i pchanie ich na buziaka, ale kiedys trzeba to "kręcenie" niesmiało zacząć, stąd te moje naiwne pytania

Cytat:
Wiem - pokręcone to, dlatego fajną substancją jest woda, której 1ml = 1g
otórz to
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 23:27   #1333
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
dziekuję za pomoc, tam jeszcze nie zaglądałam

mam cykora przed takim dodawaniem różnych substancji do siebie i pchanie ich na buziaka, ale kiedys trzeba to "kręcenie" niesmiało zacząć, stąd te moje naiwne pytania
polecam zapoznać się z kalkulatorem , przelicza na ml. bardzo ułatwia "kręcenie"
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 09:15   #1334
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzieki Natalia 1

Hanneke już mi podawała do niego linka w innym temacie, ale ja jestem starsznie roztrzepana nim sobie cos przypomne to juz zdąże zapytać o to drugi raz
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 11:47   #1335
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
maseczke robiłabym na wodzie, więc



...
Faktycznie, zapomniałam jeszcze o wodzie... - ale i tak, nawet z nią, jeśli zamieniłabyś spirulinę na alantoinę, to PROCENTOWA ZAWARTOŚĆ alantoiny wyszlaby BARDZO WYSOKA, a dopuszczalne stężenie w końcowym produkcie to wg Mazideł góra 2%, pozostałych produktów powinno być 98%!!

Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2009-08-09 o 13:28
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:38   #1336
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Faktycznie, zapomniałam jeszcze o wodzie... - ale i tak, nawet z nią, jeśli zamieniłabyś spirulinę na alantoinę, to PROCENTOWA ZAWARTOŚĆ alantoiny wyszlaby BARDZO WYSOKA, a dopuszczalne stężenie w końcowym produkcie to wg Mazideł góra 2%, pozostałych produktów powinno być 98%!!
nie kumam co piszesz ponieważ kompletnie sie nie znam na "kręceniu"

dodam zamiast spiruliny niecały mililitr alantoiny czyli tyle ile się rozpuszcza w wodzie - 0,5% (bez wytracen pozniejszych) i to jest bardzo wysoka procentowa zawartosc? bo ja juz nic nie kapejszyn

ps/ cos nie trybie z tym kalkulatorem w pamięci mi się lepiej liczy połowe z 1,42ml

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-09 o 12:40
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 13:09   #1337
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
nie kumam co piszesz ponieważ kompletnie sie nie znam na "kręceniu"

dodam zamiast spiruliny niecały mililitr alantoiny czyli tyle ile się rozpuszcza w wodzie - 0,5% (bez wytracen pozniejszych) i to jest bardzo wysoka procentowa zawartosc? bo ja juz nic nie kapejszyn

ps/ cos nie trybie z tym kalkulatorem w pamięci mi się lepiej liczy połowe z 1,42ml
Hmm... No dobrze, może tak: A ile będzie pozostałych składników (w ml np - bo ta łyżka i łyżeczka to mało precyzyjne)?

Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2009-08-09 o 13:14
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 13:39   #1338
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Hmm... No dobrze, może tak: A ile będzie pozostałych składników (w ml np - bo ta łyżka i łyżeczka to mało precyzyjne)?
oo chyba kumam o co Ci chodziło, z tym żeby reszty składników było te 98%, a alantoiny nie więcej niż 2% w tych całych 100% maseczki..
teraz mam zagwozdkę, zaczynam też czuć się jak w kozim rogu, co tylko dowodzi, że nie powinnam się za to zabierać

nie wiem asa___
poszukam jakichś łatwych recepturek typu (wez łyzke tego łyzke tamtego włoz do butelki z woda wstrzasnij i uzywaj )

ps. Henneke poradziła mi takie coś:
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Myślałam na początek o jakimś prościutkim serum tzn. kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy+kwas hialuronowy małocząsteczkowy (w proporcji 1:1 lub 2:1)+ceramidy (do 15%) +alantoina (0,5%)+d-panthenol (0,5-5%) np. wszystko miesza się razem, powstanie żel, część można przelać do małej buteleczki, a reszta do lodówki. Można ten żel mieszać na dłoni z olejem i na twarz, albo nawet wymieszać z olejem w buteleczce i silnie wstrząsać przed użyciem (lepiej by było osobno bo można zmieniać proporcje żelu do oleju w zależności od potrzeb). Nie jest to ani skomplikowane ani specjalnie kosztowne a powinno nawilżyć i ukoić znacznie lepiej niż sam olej. W celu ustalenia odpowiednich ilości składników powinien być pomocny ten kalkulator A odmierzenia odpowiednich ilości łyżeczki miarowe. Zajmuje to dosłownie z 3 min.
ale zakup dwóch kwasów hialuronowych których znów nie zuzyje tylko wyrzuce jak ten w roztworze wodnym ktory miałam, to tracenie kasy z która i tak u mnie kiepsko
ceramidy to nawet nie wiem co to i gdzie tego szukac (zaopatruje sie w ZSK)
własnie ta alantoina mi się podoba, kupiłabym z chęcią jakbym wiedziała z czym ja mozna połaczyc i jak, żeby łatwo i prosto nakładac na buziaka

np sam hialur + alantoina, albo własnie jako dodatek do peelingu wulkanicznego + woda mineralna, ale naprawde to dla mnie za trudne, bo ciągle jakies procenty - procenty rozpuszczania, procenty ile moze byc uzyte w ogole, procenty ile w ogole mozna pchac na skore.. same wytyczne których sorry ale nie ogariam

także nie pytaj mnie asa___, bo mi już w tej chwili ręce opadły

<idzie czytać dalej>
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 14:00   #1339
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
oo chyba kumam o co Ci chodziło, z tym żeby reszty składników było te 98%, a alantoiny nie więcej niż 2% w tych całych 100% maseczki..
teraz mam zagwozdkę, zaczynam też czuć się jak w kozim rogu, co tylko dowodzi, że nie powinnam się za to zabierać

nie wiem asa___
poszukam jakichś łatwych recepturek typu (wez łyzke tego łyzke tamtego włoz do butelki z woda wstrzasnij i uzywaj )

ps. Henneke poradziła mi takie coś:


ale zakup dwóch kwasów hialuronowych których znów nie zuzyje tylko wyrzuce jak ten w roztworze wodnym ktory miałam, to tracenie kasy z która i tak u mnie kiepsko
ceramidy to nawet nie wiem co to i gdzie tego szukac (zaopatruje sie w ZSK)
własnie ta alantoina mi się podoba, kupiłabym z chęcią jakbym wiedziała z czym ja mozna połaczyc i jak, żeby łatwo i prosto nakładac na buziaka

np sam hialur + alantoina, albo własnie jako dodatek do peelingu wulkanicznego + woda mineralna, ale naprawde to dla mnie za trudne, bo ciągle jakies procenty - procenty rozpuszczania, procenty ile moze byc uzyte w ogole, procenty ile w ogole mozna pchac na skore.. same wytyczne których sorry ale nie ogariam

także nie pytaj mnie asa___, bo mi już w tej chwili ręce opadły

<idzie czytać dalej>
A nie przypadłby Ci do gustu ten żel z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html ?

+ jakiś olej, albo do rozrabiania maseczek właśnie.

Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2009-08-09 o 14:02
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 14:23   #1340
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
A nie przypadłby Ci do gustu ten żel z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...onicgelB5.html ?

+ jakiś olej, albo do rozrabiania maseczek właśnie.

taak to mnie usytasy, dziękuje, takie coś własnie pasuje mi najbardziej
nie wymaga kupowania kilku rzeczy, odmierzania etc, tylko wsio juz zorbione byle połaczyć ze sobą

już mnie cholera brała od czytania tych receptur
przy okazji zamiast peelingu wulkanicznego, jest tam mozliwość zamówienia z bromelainy, więc bedzie lepszy

ehh.. sorrki za to moje zagmatwanie, jedni mają do tego dryg i smykałkę, a inni nie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 14:28   #1341
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
...

ehh.. sorrki za to moje zagmatwanie, jedni mają do tego dryg i smykałkę, a inni nie
Nic się nie bój - jeszcze chwila i też ją będziesz miała
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 14:47   #1342
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

asa___ to miłe, ale kurcze jednak nic z tego nie będzie

tam na BU nic nie mogę znaleźć, nie ma olejków eterycznych, nie ma opcji "szukaj", nic nie umiem sie dopatrzeć, nie da sie zamówić mniejszej ilości, tylko to co podają

już sobie przypomniałam czemu nie składam zamówień na BU
1. bo jestem łajza - nie moge się tam odnaleźć zbyt mało przejrzysta strona
2. mam inne wymagania niz ma w ofercie sklep, albo nie moge tych produktów znaleźć bez opcji SZUKAJ



ps/ wypije kawe i dam sobie czas na zastanowienie, albo obrabuje bank i nakupuje co mi trzeba z tych dwoch sklepów i może metodą prób i błedów się nauczę (jak spale sobie ryjka, albo odleci mi dolna szczęka od aplikacji czegoś niedozwolonego)



pps/ chociaz w sumie to też mają fajne ale czy to serio łagodne i nawilża jak to z AHA jest.. "Zestaw - Tonik różano-mleczny AHA 8%"

nie ma olejkow eterycznych, maceratów i olejów tez nie maja zbyt wiele

są jakieś IDEALNE sklepy w ogóle ..

marudze..
ide sobie

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-08-09 o 14:53
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 15:37   #1343
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
Mam pytanko
czy jak zakupie alantoinę, to mogę ją dać zamiast spiruliny do takiej maseczki jak nizej zacytowałam? i czy łyżeczka to dużo czy mało, ja kompletnie się nie znam na tym, z kwasem hialuronowym to łatwo bo jest do 100% na skórę, ale allantoina to proszek, a do tego piszą, że 0,5% rozpuszcza sie w wodzie

mam cerę trądzikową, jestem teraz w trakcie kuracji Isotrexinem i stąd ten pomysł o alantoinie, przydałoby się ją gdzieś upychać ku uciesze mojej gębuli, ale jak ?
Prawde mówiąc sama o tym myślałam , żeby nałożyć sobie taką papke mokrej alantoiny w formie maseczki na twarz + jeszcze jakieś dodatki co kto lubi. Myśle że twarzy by to nie wyżarło. Alantoina jest super , tylko ten problem z jej rozpuszczalnością ( te 0.5 %) Występuje w zasypkach i jest nierozpuszczona a działa , dlatego kusi mnie taka maseczka z dużą zawartością alantoiny .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 19:00   #1344
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jak kiedyś dodałam za duzo alantoiny (albo źle ją rozmieszałam i zostawiłam grudki) to miałam kropki z "wypaloną" skórą, przynajmniej tak to wyglądało, także raczej nie ma co przeginać
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:01   #1345
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
To ja pochwalę peeling aroniowy i glinkę porcelanową
Ten pierwszy już na stałe zastąpił u mnie kawę Świetnie peelinguje, ma ostre drobinki, ale nie za ostre
Natomiast glinka jest kapitalna. Bardzo drobniutko zmielona, po zmieszaniu z wodą ma świetnią konsystencję, taką trochę... kremową Co do efektów to po jednym razie mnie nie ściągnęła ani nie wysuszyła, natomiast coś więcej będę mogła powiedzieć dopiero po dłuższym okresie testowania
Confused oświeć mnie pliz jak robisz peeling aroniowy do ciała i maseczkę z glinką Zastanawiam się z czym by go pomieszać.Do buzi naczynkowej chyba będzie za ostry?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:07   #1346
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dwie nowości:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?338,ole...dowy-naturalny
http://www.zrobsobiekrem.pl/?337,ole...nego-naturalny
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:28   #1347
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Confused oświeć mnie pliz jak robisz peeling aroniowy do ciała i maseczkę z glinką Zastanawiam się z czym by go pomieszać.Do buzi naczynkowej chyba będzie za ostry?
Aroniowy robię tak jak peeling kawowy, czyli mieszam z wybranym olejem. Kiedyś używałam do tego oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron, ale teraz przerzuciłam się na olejek myjący Isana Med
Tylko że ja używam go do ciała, o buzi nie ma mowy Na facjatę stosuję tylko peeling enzymatyczny.
A glinkę rozrabiam z wodą źródlaną albo z hydrolatem. Do tego dodaję kilka kropelek dowolnego oleju (np. z róży) i gotowe Czasem jak mi się nudzi, dodaję do takiej maseczki różne ekstrakty albo pudry Hesh
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 08:32   #1348
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Aroniowy robię tak jak peeling kawowy, czyli mieszam z wybranym olejem. Kiedyś używałam do tego oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron, ale teraz przerzuciłam się na olejek myjący Isana Med
Tylko że ja używam go do ciała, o buzi nie ma mowy Na facjatę stosuję tylko peeling enzymatyczny.
A glinkę rozrabiam z wodą źródlaną albo z hydrolatem. Do tego dodaję kilka kropelek dowolnego oleju (np. z róży) i gotowe Czasem jak mi się nudzi, dodaję do takiej maseczki różne ekstrakty albo pudry Hesh
Wielkie dzięki Wreszcie go wypróbuję Masz jakiś fajny peling enzymatyczny?
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 09:06   #1349
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki Wreszcie go wypróbuję Masz jakiś fajny peling enzymatyczny?

Niestety nic odkrywczego Po prostu używam peelingu z bromelainy, ale nie tego gotowego z BU (ten mi średnio pasował, nie wiem czemu). Mieszam bromelainę z Mazideł z mąką owsianą, dodaję ekstrakt z banana (daje taki fajny poślizg), rozrabiam mlekiem i daję kilka kropel żelu HA, żeby wolniej zastygał. Stosuję raz w tygodniu i jestem bardzo zadowlona z efektów
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 09:30   #1350
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
...

są jakieś IDEALNE sklepy w ogóle ..

...
Nie ma - trzeba w różnych .
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.