Kosmetyki Paese.Wszystko na temat. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 08:18   #271
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Niekoniecznie. Ostatnio czytałam, że otworzyli stoisko w Dubaju.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:18   #272
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Niektóre z Was nie znają jeszcze Paese, jest okazja by w konkursie wygrać jakiś drobiazg tej firmy co prawda także z logiem Alkemika , czyli tej samej marki ale oferowanej przez ambasadorki. Konkurs jest makijażowy: www.alkemikapaese.manifo.com

co do nazw: Paese tłumaczona jest tutaj jako kraina. W domyśle kraina piekna
Rzeczywiście Paese została przeznaczona na stoiska drogeryjne, Alkemika do sprzedaży bezpośredniej. Ostatnio ma w ofercie kremy pielęgnacyjne, nowe perfumy, olejki arganowe. Już niedługo pojawią się perfumy męskie. Jeśli któraś z Was chciałaby wiedzieć jakie odpowiedniki mają Perfumy proszę o maila. Perfumy z Alkemiki nadal będą sprzedawane z logiem Paese.
Najnowszą informacją jest także to , że mgła która polubiłyście sprzedaje się tak dobrze , że producentowi zabrakło opakowań, będzie ona czasowo sprzedawana w opakowaniach podobnych do innych pudrów. Mają się także pojawić nowe kolorki lakierów.

Sama także używam tych kosmetyków. Dla mnie rewelacyjny jest fluid o przedłużonej trwałości.Ma super krycie. I tu moja mała sugestia. Oferowane kosmetyki są dość ciemne. Zwykle zamawiam produkt o ton jaśniejszy niż gdybym kupowała go od jakiejkolwiek innej firmy rynkowej.

Edytowane przez dee83
Czas edycji: 2012-01-09 o 09:30
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 10:59   #273
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
Niektóre z Was nie znają jeszcze Paese, jest okazja by w konkursie wygrać jakiś drobiazg tej firmy co prawda także z logiem Alkemika , czyli tej samej marki ale oferowanej przez ambasadorki. Konkurs jest makijażowy: www.alkemikapaese.manifo.com

co do nazw: Paese tłumaczona jest tutaj jako kraina. W domyśle kraina piekna
Rzeczywiście Paese została przeznaczona na stoiska drogeryjne, Alkemika do sprzedaży bezpośredniej. Ostatnio ma w ofercie kremy pielęgnacyjne, nowe perfumy, olejki arganowe. Już niedługo pojawią się perfumy męskie. Jeśli któraś z Was chciałaby wiedzieć jakie odpowiedniki mają Perfumy proszę o maila. Perfumy z Alkemiki nadal będą sprzedawane z logiem Paese.
Najnowszą informacją jest także to , że mgła która polubiłyście sprzedaje się tak dobrze , że producentowi zabrakło opakowań, będzie ona czasowo sprzedawana w opakowaniach podobnych do innych pudrów. Mają się także pojawić nowe kolorki lakierów.

Sama także używam tych kosmetyków. Dla mnie rewelacyjny jest fluid o przedłużonej trwałości.Ma super krycie. I tu moja mała sugestia. Oferowane kosmetyki są dość ciemne. Zwykle zamawiam produkt o ton jaśniejszy niż gdybym kupowała go od jakiejkolwiek innej firmy rynkowej.
Nowe kolory przydalyby sie wlasnie mgly, a nie lakierow. Wszystkie kosmetyki do twarzy sa ciemne, w ogole nie dostosowane do wymogow wieeeelu polskich klientek. Dla mnie najjasniejsze odcienie moga sluzyc jako bronzery, a nie jestem w tym osamotniona. Polki nie maja ciemnych karnacji, a wszystkie polskie marki na sile wciskaja nam kolory dla mulatek. Wiecej rodzajow odcieni (wpadajace w oliwke, beze, rozowawe, zoltawe) ale jasniejsze a nie zamienniki kolorystyczne bazowej pasty do butow.
Tak wiec ja, a takze wiele innych kobiet nie sprobuje podkladow czy pudrow. Ja osobiscie dochodze do wniosku ze mgly tez nie kupie bo po co mi kolejny nieplanowany bronzer zamast zwyklego pudru/rozswietlacza?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:08   #274
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Tenebra: ostatnio pokochałam rozświetlacz The Balm - Mary-Lou Manizer Nigdy nie spotkałam się z tak idealną taflą Nie widać w nim drobinek, tylko jednolity połysk
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 13:27   #275
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Nowe kolory przydalyby sie wlasnie mgly, a nie lakierow. Wszystkie kosmetyki do twarzy sa ciemne, w ogole nie dostosowane do wymogow wieeeelu polskich klientek. Dla mnie najjasniejsze odcienie moga sluzyc jako bronzery, a nie jestem w tym osamotniona. Polki nie maja ciemnych karnacji, a wszystkie polskie marki na sile wciskaja nam kolory dla mulatek. Wiecej rodzajow odcieni (wpadajace w oliwke, beze, rozowawe, zoltawe) ale jasniejsze a nie zamienniki kolorystyczne bazowej pasty do butow.
Tak wiec ja, a takze wiele innych kobiet nie sprobuje podkladow czy pudrow. Ja osobiscie dochodze do wniosku ze mgly tez nie kupie bo po co mi kolejny nieplanowany bronzer zamast zwyklego pudru/rozswietlacza?
właśnie dokładnie napisałam że pudry są ciemne. Ja akurat mam średnio ciemną karnację i pasują mi odcienie zawsze te drugie ewentualnie trzecie z całej gamy. Producent mógłby jednak pomyśleć o osobach takich jak Ty. I zamierzam o tym wspomnieć. Marka bardzo szybko się rozwija, jest otwarta na sugestie. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy większy wybór odcieni. Warto by było, bo uważam że w tej cenie to bardzo fajny produkt. Chciałabym także by pojawiło się coś do podkreślania brwi (kredka/cień).

Napisałaś że Polskie marki wciskają nam na siłę ciemne kolory. Ale dlaczego tak jest? Jaki kanon piękna panował jeszcze kilka lat temu? Tleniona blondynka z buzią pomarańczową od solarium. Wiele jeszcze dziewczyn wybiera zbyt ciemne podkłady gdy się przyjrzeć. widać to zwłaszcza na linii żuchwy gdzie kończy się czekoladowa buzia, a zaczyna biała jak mleko szyja Na szczęście powoli przebija się trend naturalnej jasnej skóry i miejmy nadzieję że producenci wezmą to pod uwagę.
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:04   #276
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
U mnie na blogu porównanie Mgły pudrowej, rozświetlacza essence z VL i pudru E.L.F.a Link:http://mala9mi.blogspot.com/2011/12/...orownanie.html
Dzięki bardzo przydatne porównanie.
Dochodzę do wniosku że Mgła to nieco jaśniejszy VL w formie tafli.
kusicie, wredoty jedne fioletowym cieniem, beżową kredką... trzeba będzie się przejść po Lublinie i poszukać Paese
Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Muszę się poskarżyć
W mojej mgle znalazłam... zatopiony włos Najpierw myślałam że to mój tam wpadł, pociągnęłam i teraz mam wzorek w dziwnym kształcie na pudrze. Dobrze, że był płytko bo jeszcze bym cały puder pokruszyła.

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
Wyspa Paese z gliwickiego Forum została usunięta, tym samym straciłam pracę w sylwestra hehee
ale zawsze zostają zlecenia
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tenebra: ostatnio pokochałam rozświetlacz The Balm - Mary-Lou Manizer Nigdy nie spotkałam się z tak idealną taflą Nie widać w nim drobinek, tylko jednolity połysk
Próbowałam go - nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, jest jakiś złoty... znacznie bardziej spodobał mi się rozświetlacz planetowy z Make Up Factory - theBalm wypadł przy nim blado a może to światło w Marionnaud?

odnośnie tych zmian nazwy rzeczywiście dziwnie. no i Alkemika ma jakieś takie trochę tandetne opakowania i logo, o wiele bardziej wolę klasyczne Paese
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:06   #277
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Nowe kolory przydalyby sie wlasnie mgly, a nie lakierow. Wszystkie kosmetyki do twarzy sa ciemne, w ogole nie dostosowane do wymogow wieeeelu polskich klientek. Dla mnie najjasniejsze odcienie moga sluzyc jako bronzery, a nie jestem w tym osamotniona. Polki nie maja ciemnych karnacji, a wszystkie polskie marki na sile wciskaja nam kolory dla mulatek. Wiecej rodzajow odcieni (wpadajace w oliwke, beze, rozowawe, zoltawe) ale jasniejsze a nie zamienniki kolorystyczne bazowej pasty do butow.
Tak wiec ja, a takze wiele innych kobiet nie sprobuje podkladow czy pudrow. Ja osobiscie dochodze do wniosku ze mgly tez nie kupie bo po co mi kolejny nieplanowany bronzer zamast zwyklego pudru/rozswietlacza?
Popieram! Mi mgła pudrowa robi za lekki brązer O wyborze podkładu już nie wspomnę, w drogeriach nie mam czego szukać, mimo że nie jestem jeszcze taka porcelanowa. Ot, dość jasna, raczej jak przeciętna Polka...

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
właśnie dokładnie napisałam że pudry są ciemne. Ja akurat mam średnio ciemną karnację i pasują mi odcienie zawsze te drugie ewentualnie trzecie z całej gamy. Producent mógłby jednak pomyśleć o osobach takich jak Ty. I zamierzam o tym wspomnieć. Marka bardzo szybko się rozwija, jest otwarta na sugestie. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy większy wybór odcieni. Warto by było, bo uważam że w tej cenie to bardzo fajny produkt. Chciałabym także by pojawiło się coś do podkreślania brwi (kredka/cień).

Napisałaś że Polskie marki wciskają nam na siłę ciemne kolory. Ale dlaczego tak jest? Jaki kanon piękna panował jeszcze kilka lat temu? Tleniona blondynka z buzią pomarańczową od solarium. Wiele jeszcze dziewczyn wybiera zbyt ciemne podkłady gdy się przyjrzeć. widać to zwłaszcza na linii żuchwy gdzie kończy się czekoladowa buzia, a zaczyna biała jak mleko szyja Na szczęście powoli przebija się trend naturalnej jasnej skóry i miejmy nadzieję że producenci wezmą to pod uwagę.
Gdybyś miała możliwość żeby przekazać naszą prośbę byłoby świetnie, może akurat wezmą ją pod uwagę... Firma faktycznie rozwija się dobrze i mają trochę fajnych produktów, a wprowadzeniem dodatkowych odcieni zyskaliby jeszcze więcej sympatyków
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 18:53   #278
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Hej
Polecacie róże Paese? u siebie znalazłam po ok 10zł, więc dosyć tanio i tak się zastanawiam, czy brać
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:45   #279
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
właśnie dokładnie napisałam że pudry są ciemne. Ja akurat mam średnio ciemną karnację i pasują mi odcienie zawsze te drugie ewentualnie trzecie z całej gamy. Producent mógłby jednak pomyśleć o osobach takich jak Ty. I zamierzam o tym wspomnieć. Marka bardzo szybko się rozwija, jest otwarta na sugestie. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy większy wybór odcieni. Warto by było, bo uważam że w tej cenie to bardzo fajny produkt. Chciałabym także by pojawiło się coś do podkreślania brwi (kredka/cień).

Napisałaś że Polskie marki wciskają nam na siłę ciemne kolory. Ale dlaczego tak jest? Jaki kanon piękna panował jeszcze kilka lat temu? Tleniona blondynka z buzią pomarańczową od solarium. Wiele jeszcze dziewczyn wybiera zbyt ciemne podkłady gdy się przyjrzeć. widać to zwłaszcza na linii żuchwy gdzie kończy się czekoladowa buzia, a zaczyna biała jak mleko szyja Na szczęście powoli przebija się trend naturalnej jasnej skóry i miejmy nadzieję że producenci wezmą to pod uwagę.
Racja, ale to się zaczyna zmieniać. Jak widzę kogoś z - jak napisałaś - odmaczającą się granicą między szyją a buzią, to mam ochotę podejść do takiej osóbki i wręczyć jej lusterko. Może malują się w świetle łazienkowym i tego nie widzą?? Sama nie wiem.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Popieram! Mi mgła pudrowa robi za lekki brązer O wyborze podkładu już nie wspomnę, w drogeriach nie mam czego szukać, mimo że nie jestem jeszcze taka porcelanowa. Ot, dość jasna, raczej jak przeciętna Polka...

Gdybyś miała możliwość żeby przekazać naszą prośbę byłoby świetnie, może akurat wezmą ją pod uwagę... Firma faktycznie rozwija się dobrze i mają trochę fajnych produktów, a wprowadzeniem dodatkowych odcieni zyskaliby jeszcze więcej sympatyków
Jasne, przekażmy dalej. Bladziochy są cool.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:40   #280
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Do mnie dzisiaj dotarły 2 róże w kolorach 36 i 38. Na pierwszy rzut oka podobają mi się. Mają dziwną trochę konsystencję, ale łatwo je nałożyć. Jutro sprawdzę trwałośc.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 23:06   #281
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
właśnie dokładnie napisałam że pudry są ciemne. Ja akurat mam średnio ciemną karnację i pasują mi odcienie zawsze te drugie ewentualnie trzecie z całej gamy. Producent mógłby jednak pomyśleć o osobach takich jak Ty. I zamierzam o tym wspomnieć. Marka bardzo szybko się rozwija, jest otwarta na sugestie. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy większy wybór odcieni. Warto by było, bo uważam że w tej cenie to bardzo fajny produkt. Chciałabym także by pojawiło się coś do podkreślania brwi (kredka/cień).

Napisałaś że Polskie marki wciskają nam na siłę ciemne kolory. Ale dlaczego tak jest? Jaki kanon piękna panował jeszcze kilka lat temu? Tleniona blondynka z buzią pomarańczową od solarium. Wiele jeszcze dziewczyn wybiera zbyt ciemne podkłady gdy się przyjrzeć. widać to zwłaszcza na linii żuchwy gdzie kończy się czekoladowa buzia, a zaczyna biała jak mleko szyja Na szczęście powoli przebija się trend naturalnej jasnej skóry i miejmy nadzieję że producenci wezmą to pod uwagę.
Jeżeli masz taką możliwość to bardzo prosimy (my bladolice) o przekazanie naszego płaczu i lamentów Kobiet o jasnych cerach jest naprawdę dużo w Polsce i nie mamy możliwości kupna podkładów/korektorów/pudrów dobranych do koloru naszej skóry. I jaśniejsze kolorki to nie są o ton jaśniejsze od obecnych tylko naprawdę porcelanowe, oczach niektórych osób pewnie białe
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 08:07   #282
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Jeżeli masz taką możliwość to bardzo prosimy (my bladolice) o przekazanie naszego płaczu i lamentów Kobiet o jasnych cerach jest naprawdę dużo w Polsce i nie mamy możliwości kupna podkładów/korektorów/pudrów dobranych do koloru naszej skóry. I jaśniejsze kolorki to nie są o ton jaśniejsze od obecnych tylko naprawdę porcelanowe, oczach niektórych osób pewnie białe
Prośba została przekazana Jeśli miałybyście jakieś sugestie jeszcze to proszę bardzo.
ja ze swojej strony dodam opinię jeszcze o kulkach pudrowych. Te w kolorze naturalnym mogą spełniać formę różu, bo są w kolorze nieco różowym właśnie. Do tego dają śliczną srebrzystą poświatę na kościach policzkowych. fajna rzecz.
Osobiście wypróbowałam też kredki. Mam problem z kredką brokatową grafitową. Potrafi czasem tak zmięknąć że łamie się przy malowaniu. Myślę że włożenie do lodówki na jakiś czas załatwi sprawę, sprawdzę to.
Czarna bez brokatu tak się nie zachowuje i jest bardzo fajna.
I jeszcze perfumka. Wypróbowałam tą w stylu Touch of Pink Lacoste (nr3) i się uzależniłam : kobieca, świeża
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 10:23   #283
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez MirellamKoko Pokaż wiadomość
dla mnie najlesze z tej firmy ą zdecydowanie róże. Super.
A coś więcej możesz o nich napisać?

Cytat:
Napisane przez goooosienka Pokaż wiadomość
paeZe
Cytat:
Napisane przez lirka Pokaż wiadomość
Ło matko: oczywiście, że PA-E-ZE. To z włoskiego. Osobiście tłumaczę to sobie jako "wiocha" (tak, tak paese "kraina" , "kraj" lub "wioska"). Ekspedientki do szkół. Swoją drogą, jak już jakaś krajowa firma sili się na zagraniczną nazwę to niech szkolą przynajmniej swoich przedstawicieli z poprawnej wymowy, a o ni ekspedientki...
AAAAA. No patrzcie. Nie wpadłam na to i mówiłam przez "s"
Dzięki za uświadomienie.
Z wymową nazw to różnie w ogóle bywa.... np Moschino, czesto słyszę wymawiane jako "moszino", nawet w reklamie wygłaszanej kiedyś w naturze brrrr


Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Nowe kolory przydalyby sie wlasnie mgly, a nie lakierow. Wszystkie kosmetyki do twarzy sa ciemne, w ogole nie dostosowane do wymogow wieeeelu polskich klientek. Dla mnie najjasniejsze odcienie moga sluzyc jako bronzery, a nie jestem w tym osamotniona. Polki nie maja ciemnych karnacji, a wszystkie polskie marki na sile wciskaja nam kolory dla mulatek. Wiecej rodzajow odcieni (wpadajace w oliwke, beze, rozowawe, zoltawe) ale jasniejsze a nie zamienniki kolorystyczne bazowej pasty do butow.
Tak wiec ja, a takze wiele innych kobiet nie sprobuje podkladow czy pudrow. Ja osobiscie dochodze do wniosku ze mgly tez nie kupie bo po co mi kolejny nieplanowany bronzer zamast zwyklego pudru/rozswietlacza?
No niestety, też często mam z tym problem i mgła dla mnie to brązer. Latem to co innego będzie

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
właśnie dokładnie napisałam że pudry są ciemne. Ja akurat mam średnio ciemną karnację i pasują mi odcienie zawsze te drugie ewentualnie trzecie z całej gamy. Producent mógłby jednak pomyśleć o osobach takich jak Ty. I zamierzam o tym wspomnieć. Marka bardzo szybko się rozwija, jest otwarta na sugestie. Mam nadzieję że wkrótce zobaczymy większy wybór odcieni. Warto by było, bo uważam że w tej cenie to bardzo fajny produkt. Chciałabym także by pojawiło się coś do podkreślania brwi (kredka/cień).

Napisałaś że Polskie marki wciskają nam na siłę ciemne kolory. Ale dlaczego tak jest? Jaki kanon piękna panował jeszcze kilka lat temu? Tleniona blondynka z buzią pomarańczową od solarium. Wiele jeszcze dziewczyn wybiera zbyt ciemne podkłady gdy się przyjrzeć. widać to zwłaszcza na linii żuchwy gdzie kończy się czekoladowa buzia, a zaczyna biała jak mleko szyja Na szczęście powoli przebija się trend naturalnej jasnej skóry i miejmy nadzieję że producenci wezmą to pod uwagę.
Niestety taki "kanon" nadal często się widuje ale jest znacznie lepiej. Kilka lat temu, nie mogłam znaleźć dla siebie podkładów, czy to w drogeryjnych, czy selektywnych markach. Jedynie Chanel miał jeden który mi pasował, i to po kilku wizytach na solarium (sic!). Pracowałam wtedy w Sephorze i łatwiejszy dostęp do tego miałam) a teraz bez większych problemów jestem w stanie coś dla siebie znaleźć, a czasem znajduję nawet takie które są za jasne

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj dotarły 2 róże w kolorach 36 i 38. Na pierwszy rzut oka podobają mi się. Mają dziwną trochę konsystencję, ale łatwo je nałożyć. Jutro sprawdzę trwałośc.
Czekam z niecierpliwością

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Jeżeli masz taką możliwość to bardzo prosimy (my bladolice) o przekazanie naszego płaczu i lamentów Kobiet o jasnych cerach jest naprawdę dużo w Polsce i nie mamy możliwości kupna podkładów/korektorów/pudrów dobranych do koloru naszej skóry. I jaśniejsze kolorki to nie są o ton jaśniejsze od obecnych tylko naprawdę porcelanowe, oczach niektórych osób pewnie białe
Przyłączam się do petycji

Edytowane przez Śniegowa
Czas edycji: 2012-01-10 o 11:43
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:38   #284
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Dziewczyny z zaciekawieniem przeczytałam cały wątek, bo już jakiś czas mijałam w drogerii stoisko Pease i zupełnie nie wiedziałam czy warto na coś się skusić. Dzięki waszym opiniom nabyłam już mgłę pudrową - mam nadzieję, że będę zadowolona. Mam jednak pytanie - czym ją nakładacie? Mój zbiór pędzli ogranicza się do dużego pędzla do pudru i mniejszego do różu. Mam też "wachlarzową' gąbeczkę z pudru Synergen, którą nakładam puder matujący Rimmela. Myślę, że z tej trójki najbardziej do nakładania mgły nadawałby się ten pedzel do pudru lub gąbka, a jakie są Wasze sugestie?
I jeszcze jedno pytanie - polecałyście tu różne cienie, ale raczej pojedyncze. Ja wolę kupować zestawy, bo tak wychodzi taniej - czy któraś z Was poleca te "mozaikowe" cienie Paese (serie Luxus, Diament Trio, Dancing Queen)?
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 12:07   #285
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Otrzymałam odpowiedź od Alkemiki , są lekko zdziwieni że gama kolorów nie jest wystarczająca i beżowy kolor jest dla kogoś zbyt ciemny.. Ale przyjęli to do wiadomości swoją drogą, ciekawe cz wiedzą, że po ekranizacji kultowej wśród nastolatków sagi Zmierzch sprzedaż prawie białych podkładów w stanach podskoczyła o niemal 70%

Przeczytałam cały wątek. Dużo piszecie o cenach. Dla porównania powiem:
mgła w katalogu kosztuje 22,90 zł , w sklepach jako Paese podobnie około 21 zł. Wstępując do klubu możecie ją mieć za 17,20 zł przy zniżce 25 % lub 14,90 zł przy zniżce 35 % którą to otrzymuje się na zawsze. Cienie Śwatło Toskanii kosztują w tym wypadku 6,45 zł. Dla mnie osobiście jako mamy wychowującej dwoje dzieci to ogromne oszczędności.
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:12   #286
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Ja mam cienie potrójne luxus nr 109 z Alkemiki. Nie jestem pewna czy w ofercie Paese są i mają dokładnie ten sam numer. Są niesamowicie błyszczące. Konsystencja jest najdziwniejsza jaką do tej pory miałam. Ni to suche , ni tłuste, ale ładnie się trzymają i nie osypują. Ja jeszcze używam bazy z Alkemiki matującej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0778.jpg (81,2 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez dee83
Czas edycji: 2012-01-10 o 13:13
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:21   #287
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
Ja mam cienie potrójne luxus nr 109 z Alkemiki. Nie jestem pewna czy w ofercie Paese są i mają dokładnie ten sam numer. Są niesamowicie błyszczące. Konsystencja jest najdziwniejsza jaką do tej pory miałam. Ni to suche , ni tłuste, ale ładnie się trzymają i nie osypują. Ja jeszcze używam bazy z Alkemiki matującej.
Dziękuję - na stronie Paese je znalazłam, ten sam numer. Faktycznie mocno błyszczące, ale kolory ładne. Sprawdzę czy są u mnie w sklepie. Używasz ich na dzień czy na wieczór?
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:28   #288
dee83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 25
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

raczej na wieczór. choć i zdarzało się mi pomalować tak w dzień. ten najjaśniejszy jednak nadaje się świetnie do delikatnych makijaży jako rozświetlacz do wewnętrznego kącika oka.
dee83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:51   #289
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez dee83 Pokaż wiadomość
raczej na wieczór. choć i zdarzało się mi pomalować tak w dzień. ten najjaśniejszy jednak nadaje się świetnie do delikatnych makijaży jako rozświetlacz do wewnętrznego kącika oka.
Mam nadzieję, że także inne cienie Luxus są dobrej jakości - widzę na stronie Pease, że są do wyboru nie tylko perłowe, ale też matowe
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 16:45   #290
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez Daszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny z zaciekawieniem przeczytałam cały wątek, bo już jakiś czas mijałam w drogerii stoisko Pease i zupełnie nie wiedziałam czy warto na coś się skusić. Dzięki waszym opiniom nabyłam już mgłę pudrową - mam nadzieję, że będę zadowolona. Mam jednak pytanie - czym ją nakładacie? Mój zbiór pędzli ogranicza się do dużego pędzla do pudru i mniejszego do różu. Mam też "wachlarzową' gąbeczkę z pudru Synergen, którą nakładam puder matujący Rimmela. Myślę, że z tej trójki najbardziej do nakładania mgły nadawałby się ten pedzel do pudru lub gąbka, a jakie są Wasze sugestie?
Nakładam pędzlem do rózu.Do pudru może być troche za duży(chociaż zależy jaki masz pędzel).Gąbeczka?No nie wiem, ja gabeczek w ogóle nie używam.Chociaz ostatnio pani w salonie nakładała mi rozświetlacz gąbeczką i nie było źle.Ale on był wypiekany a mgła jest taka jakby kremowa.
Spróbuj, sama wypracujesz najlepszy spsoób
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:56   #291
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nakładam pędzlem do rózu.Do pudru może być troche za duży(chociaż zależy jaki masz pędzel).Gąbeczka?No nie wiem, ja gabeczek w ogóle nie używam.Chociaz ostatnio pani w salonie nakładała mi rozświetlacz gąbeczką i nie było źle.Ale on był wypiekany a mgła jest taka jakby kremowa.
Spróbuj, sama wypracujesz najlepszy spsoób
Też myślę, że do różu najlepszy. W końcu rozświetlacz nakłada się mniej więcej w to samo miejsce, co róż
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:56   #292
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Do mnie dzisiaj dotarły 2 róże w kolorach 36 i 38. Na pierwszy rzut oka podobają mi się. Mają dziwną trochę konsystencję, ale łatwo je nałożyć. Jutro sprawdzę trwałośc.
Też zamówiłam 36 i już nie mogę doczekać się paczuszki Daj znać, jak sprawuje się ten róż
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 17:55   #293
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Tenebra: ostatnio pokochałam rozświetlacz The Balm - Mary-Lou Manizer Nigdy nie spotkałam się z tak idealną taflą Nie widać w nim drobinek, tylko jednolity połysk
TheBalm w Douglasach mam szukać? W jakiej on jest cenie?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:49   #294
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
TheBalm w Douglasach mam szukać? W jakiej on jest cenie?
w Marionnaud, coś koło 60 zł jeżeli pamięć mnie nie myli
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:03   #295
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

[QUOTE=Śniegowa;31525841]
Cytat:
AAAAA. No patrzcie. Nie wpadłam na to i mówiłam przez "s"
Dzięki za uświadomienie.
Z wymową nazw to różnie w ogóle bywa.... np Moschino, czesto słyszę wymawiane jako "moszino", nawet w reklamie wygłaszanej kiedyś w naturze brrrr
Ja też mówiłam przez S W Naturze słyszałam kiedyś reklamę czegoś marki Farmona...W tej reklamie mówili Framona Ta nazwa ogólnie jakieś problemy ludziom sprawia, bo kiedyś też pani ekspedientka w drogerii powatrzała z uporem maniaka Feromona
Cytat:

Czekam z niecierpliwością



Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
Też zamówiłam 36 i już nie mogę doczekać się paczuszki Daj znać, jak sprawuje się ten róż
Ten róż jest chyba najtrwalszym jaki do tej pory miałam, a trochę już miałam. Malowałam się po 8 a mam jakiś ślad do tej pory, co rzadko się zdarza, bo mam tendencję do dotykania twarzy w ciągu dnia Kolor bardzo mi się podoba, przypomina Peach Nyxa, jeśli kojarzycie. Ten 38 wydaje mi się zbyt różowy, dodatkowo ma lekki połysk, co nie do konca mi odpowiada. Oba róże kupiłam na allegro w cenie 7.49/ sztuka, także cena super.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 00:39   #296
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
w Marionnaud, coś koło 60 zł jeżeli pamięć mnie nie myli
Oooo to nie tak drogo, myślałam że więcej kosztuje. Tylko teraz muszę zlokalizować Marionnaud, ale pewnie jest w jakiejś galerii...

A ja jakoś nie mogę się wybrać znów do Jaśminu obczaić co i jak z Paese w nowym roku... Róży nie macałam jak byłam, ale może i dobrze. Póki nie zmacam to portfel bezpieczniejszy
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 00:42   #297
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Oooo to nie tak drogo, myślałam że więcej kosztuje. Tylko teraz muszę zlokalizować Marionnaud, ale pewnie jest w jakiejś galerii...

A ja jakoś nie mogę się wybrać znów do Jaśminu obczaić co i jak z Paese w nowym roku... Róży nie macałam jak byłam, ale może i dobrze. Póki nie zmacam to portfel bezpieczniejszy
Na Puławskiej jest, niedaleko Silver Screen (dawniej kino Moskwa... Boszszsz... Chyba zamieniam się w piernika Bo zaczynam mówić jak pokolenie moich rodziców )
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 07:40   #298
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez Inkarnatka Pokaż wiadomość
Na Puławskiej jest, niedaleko Silver Screen (dawniej kino Moskwa... Boszszsz... Chyba zamieniam się w piernika Bo zaczynam mówić jak pokolenie moich rodziców )
Myślę, że niewiele osób będzie wiedziało o dawnym kinie Moskwa.No w każdym razie na pewno nie te poniżej 20 r.ż.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 08:46   #299
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość





Ten róż jest chyba najtrwalszym jaki do tej pory miałam, a trochę już miałam. Malowałam się po 8 a mam jakiś ślad do tej pory, co rzadko się zdarza, bo mam tendencję do dotykania twarzy w ciągu dnia Kolor bardzo mi się podoba, przypomina Peach Nyxa, jeśli kojarzycie. Ten 38 wydaje mi się zbyt różowy, dodatkowo ma lekki połysk, co nie do konca mi odpowiada. Oba róże kupiłam na allegro w cenie 7.49/ sztuka, także cena super.
Dzięki. Brzmi bardzo ciekawie
Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Myślę, że niewiele osób będzie wiedziało o dawnym kinie Moskwa.No w każdym razie na pewno nie te poniżej 20 r.ż.
Hehehe Byłam tam na swojej pierwszej w życiu randce ależ to daaaawno było
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 09:10   #300
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Nakładam pędzlem do rózu.Do pudru może być troche za duży(chociaż zależy jaki masz pędzel).Gąbeczka?No nie wiem, ja gabeczek w ogóle nie używam.Chociaz ostatnio pani w salonie nakładała mi rozświetlacz gąbeczką i nie było źle.Ale on był wypiekany a mgła jest taka jakby kremowa.
Spróbuj, sama wypracujesz najlepszy spsoób
Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Też myślę, że do różu najlepszy. W końcu rozświetlacz nakłada się mniej więcej w to samo miejsce, co róż
Dziękuję - spróbuję tym do różu.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 20:44:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.