Jak dobrać róż ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-03, 08:00   #1
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75

Jak dobrać róż ?


Witajcie

Poszpreałam troszke na forum i nie moge znalesc rad dotyczacych dobrania odcien różu.Nie mam pojecia jaki jestem tym chyba pomieszany .Oczy niebiesko szre włosy ciemnoblond z jasniejszymi pasemkami.Oczy maluje przewaznie w klorach brazowych ,bo od zawsze takich uzywałam ,chciałbym innych ,ale pojecia nie mam jkich.Podkładow uzywam w odcieniu naturalnym ,a pudrów o ton cimniejszego.czy dobrze robie?Usta maluje jedynie błyszczykiem i to od wielkiego dzwonu.Pozdrawiam gorąco i dzikuje z gory za dobre rady
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 09:12   #2
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Jak dobrać róż ?

up up up
__________________

cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 18:18   #3
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Może wklej zdjęcie? Niektórzy twierdzą że kolor skóry po uszczypnięciu (na twarzy oczywiście) jest kolorem jaki powinien mieć róż.. Jestem typem podobnym do Ciebie i używam różowego różu. Ślicznie wygląda
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 18:52   #4
taaleeloo
Raczkowanie
 
Avatar taaleeloo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Może wklej zdjęcie? Niektórzy twierdzą że kolor skóry po uszczypnięciu (na twarzy oczywiście) jest kolorem jaki powinien mieć róż.. Jestem typem podobnym do Ciebie i używam różowego różu. Ślicznie wygląda
też o metodzie ze szczypaniem słyszałam a w gazecie natknęłam się na cytuję,, Innym trikiem stosowanym przez makijażystów jest dobieranie rózu do odcienia skóry po wewnętrznej stronie warg'' więc tak można spróbować
__________________
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 18:56   #5
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez taaleeloo Pokaż wiadomość
też o metodzie ze szczypaniem słyszałam a w gazecie natknęłam się na cytuję,, Innym trikiem stosowanym przez makijażystów jest dobieranie rózu do odcienia skóry po wewnętrznej stronie warg'' więc tak można spróbować
Sprawdziłam.. Hmm tylko jak tu kupić taki róż w drogerii, bo odcienia przecież nie zapamiętam.. Podchodzę do ekspedientki pokazuję wewnętrzną stronę warg.. "O taki róż poproszę!"
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:01   #6
taaleeloo
Raczkowanie
 
Avatar taaleeloo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam.. Hmm tylko jak tu kupić taki róż w drogerii, bo odcienia przecież nie zapamiętam.. Podchodzę do ekspedientki pokazuję wewnętrzną stronę warg.. "O taki róż poproszę!"
pamiętaj że w większości sklepów jest sztuczne światło więc przed,,prezentacja''musia łabys chyba wyciągnąc ekspedientkę ze sklepu lub zmobilizować żeby do okna podeszła
__________________
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:20   #7
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez taaleeloo Pokaż wiadomość
pamiętaj że w większości sklepów jest sztuczne światło więc przed,,prezentacja''musia łabys chyba wyciągnąc ekspedientkę ze sklepu lub zmobilizować żeby do okna podeszła
Podoba mi się taki odcień Chyba porozglądam się za nowym różem
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 19:25   #8
taaleeloo
Raczkowanie
 
Avatar taaleeloo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Podoba mi się taki odcień Chyba porozglądam się za nowym różem
obiecaj że zdasz relacje ze swoich poszukiwań!!
__________________
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:28   #9
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez taaleeloo Pokaż wiadomość
obiecaj że zdasz relacje ze swoich poszukiwań!!
Chyba nie pomyślałaś że serio polecę do ekspedientki i wargę jej będę pokazywać Oblukam tylko róże w tych odcieniach

A nawiasem to było już tysiąc wątków o kolorze różu.. Może by tak założyć zbiorczy?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:36   #10
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Sprawdziłam.. Hmm tylko jak tu kupić taki róż w drogerii, bo odcienia przecież nie zapamiętam.. Podchodzę do ekspedientki pokazuję wewnętrzną stronę warg.. "O taki róż poproszę!"
Sama szukam dopowiedzniego różu dla siebie i ta metoda spodobała mi się wyjątkowo. Poprostu prawie padłam jak to przeczytałam Wyobraziłam sobie siebie jak podchodzę do ekspedientki wywijam jej warę i mówię "jest róż takiego koloru bo ten mi pasuje do cery". Wyobrazcie sobie minę biednej kobiety
Tak więc kobitki od dziś wywijamy wary przed ekspedientkami
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 19:43   #11
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Judysia Pokaż wiadomość
Sama szukam dopowiedzniego różu dla siebie i ta metoda spodobała mi się wyjątkowo. Poprostu prawie padłam jak to przeczytałam Wyobraziłam sobie siebie jak podchodzę do ekspedientki wywijam jej warę i mówię "jest róż takiego koloru bo ten mi pasuje do cery". Wyobrazcie sobie minę biednej kobiety
Tak więc kobitki od dziś wywijamy wary przed ekspedientkami
A może by tak wyciągnąć kumpelkę, naopowiadać jej o tych metodach i wykorzystać przy wyborze koloru?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 20:00   #12
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: Jak dobrać róż ?

hehe metoda z warga jest fajna...wyobrazcie sobie drogerie w polsce i ataka wizazanek z wywalonymi wargami...od razu by o nas w gazecie napisali
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:03   #13
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Jak dobrać róż ?

jakbym uzyla rozu w kolorze warg czy po uszczypnieciu czy koloru zmarnietych rumiencow czy jakos tak to wygladalabym tragicznie : tak mi sie przynajmniej wydaje...ale i ak nie wiem czy ejstem typem chlodnym czy cieplym :|
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:17   #14
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jak dobrać róż ?

Ta metoda z wywineta warga jest naprawde super
Tu jest moje zdjecie z lata ,ale bez makijazu ,tylko sie nie przestraszcie
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:18   #15
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak dobrać róż ?

Wszelkie odcienie różu Niezbyt rzucające się w oczy, delikatnie rozświetlające, lekkie
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 20:24   #16
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jak dobrać róż ?

Dzieki bede musiała wybrac sie na poszukiwania
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:08   #17
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
A może by tak wyciągnąć kumpelkę, naopowiadać jej o tych metodach i wykorzystać przy wyborze koloru?
Tak to dobry pomysł, przynajmniej nie bedziesz samotna w tym wywalaniu wary, albo jeżeli macie taki sam kolor to wystraczy, że to on wywali a Ty nie będziesz z siebie robić głupiutkiej. Tak więc szukamy znajomych o takim samym kolorze wargi (faceci tez się wliczają) i dreptamy do drogerii. Ja chyba porównam z TŻ i jeżeli się będzie zgadzać kolor to wyślę jego

Cytat:
Napisane przez grin_ajz Pokaż wiadomość
hehe metoda z warga jest fajna...wyobrazcie sobie drogerie w polsce i ataka wizazanek z wywalonymi wargami...od razu by o nas w gazecie napisali
Ja zawsze chciałam być sławna. Przynamniej jak zobaczysz dziewczyne z wargą wywaloną na wierzch to będziesz wiedzieć kim ona jest
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:34   #18
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak dobrać róż ?

Metoda z wargą mi się całkiem podoba, ale chyba nie będę jej stosować :P Za to szczypanie policzków wcale do mnie nie przemawia.
Ja zawsze dobieram róż "na czuja". Dopiero raz nie trafiłam, bo wybrałam za ciemny.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 08:09   #19
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Dot.: Jak dobrać róż ?

Hej!
Zazwyczaj dobiera się róż do odcienia szminki. Jesli szminki użyjesz np.: w kolorze fioletu, to głupio będą do niej wyglądać np. brązowe policzki, znacznie lepiej będą pasować w odcieniu różu.
Propozycje:
różano-fioletowe odcienie szminek: chłodne róże
brązowe szminki: morelowe róże i brązery
Róż ze złotymi drobinkami tylko dla osób o ciemnej karnacji (ale ciepłej urodzie) lub mocno opalonej. Ze srebrnymi: dla osób o ciemnej karnacji ale typie chłodnym.
Róże opalizujące (perły): tylko dla osób o młodej skórze i które nie mają zzmarszczek na policzkach czy widocznych defektów skórnych-bo je uwidocznią
Nie ma różu idealnego, który pasuje do 1 osoby i wszystkich typów makijaży, jakie sobie zrobi. Jeśli chcesz sobie zakupić róż to przyjrzyj się szminkom, które posiadasz w kosmetyczce i zastanów się jakie kolory w nich przeważają i do chłodnych lub ciepłych dobierz róż. A jeżeli chodzi o intensywność koloru, to dobiera się do makijażu: na dzień bardziej naturalny, na wieczór intensywniejszy (lub słabszego nakładasz więcej): bo nie będzie widoczny w przytłumionym swietle. I tyle.
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 08:10   #20
taaleeloo
Raczkowanie
 
Avatar taaleeloo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Chyba nie pomyślałaś że serio polecę do ekspedientki i wargę jej będę pokazywać Oblukam tylko róże w tych odcieniach

A nawiasem to było już tysiąc wątków o kolorze różu.. Może by tak założyć zbiorczy?
wyobraź sobie że wpadłam na to że zartujesz
__________________
,,Niechaj Bóg ma w swojej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, psotna, okrutna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków''
taaleeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 10:03   #21
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jak dobrać róż ?

Do ust uzywam przewaznie błyszczyka .Obecnie najczesciej Max factor silk gloss odcien peach glow taki łososiowy .Jaki kolor rozu jest taki najbardziej naturlny?
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 11:05   #22
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Jak dobrać róż ?

Powiem Wam ze od 5 minut oglądam sobie wewn. stronę warg i wyszło mi że mój róż powinien być sinoróżowy z niebieskimi i zielonymi reflekasmi To może ja zostanę przy chłodnym różu do zimnych cieni i brązerze do ciepłych
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 15:36   #23
marcia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 75
Dot.: Jak dobrać róż ?

juz dzis kupiałm taki jasny róz jestem latem to niby pownien pasowac .Uzyje to zobacze i najwyzej zmnienie na inny odcien.Bardzo dzikuje za wszystkie rady
marcia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 19:02   #24
polinka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Dot.: Jak dobrać róż ?

No a ja mam takie dosc dziwne pytanie...
Mam okragłą buzię i myslalam nad jakims różem, który mi buzke wymodeluje troszke... Tyle ze mam sklonnosci do rumienienia sie... i moje policzka sa rozowe same w sobie... wiec gdyby na to dac roz to juz chyba calkiem... ;/ szkoda, bo tak mi sie to podoba u wielu kobiet. Moze macie na to jakis sposob? moze podklad... lub puder i dopiero na to taki specyfik... jesli tak, to nasuwa sie pytanie jaki kolor... A i zeby to zbytnio sztucznie nie wygladalo... Jest cos takiego wogole co zaspokoiloby moje oczekiwania? Pozdrawiam...
polinka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:15   #25
anew
Raczkowanie
 
Avatar anew
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 162
Dot.: Jak dobrać róż ?

Polinko są sposoby. Na policzki podkładzik, potem utrwalaczyk (albo puderek transparentny), róż pasujący do Twojej urody, a kształtowanie twarzy, można uzyskać przez ten sam róż na policzkach (niekoniecznie różowy), można też kształtować owal buzi za pomoca o ton ciemnjeszego podkładu, ale umiejętnie i z umiarem! A swoją drogą to chyba gdzies byl o tym wątek... Pozdrowionka
anew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 09:36   #26
blueone
Rozeznanie
 
Avatar blueone
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 545
Dot.: Jak dobrać róż ?

sama jestem latem i uzywam jasnoróżowego różu
blueone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 05:50   #27
polinka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Dot.: Jak dobrać róż ?

Anew, bardzo dobra rada... tylko ja sie zastanawiam nad jednym... czy to bedzie wygladalo naturalnie i czy nie bede miala na twarzy maski...
sa moze na forum jakies posty, ktore cos wiecej powiedza mi o modelowaniu rozem w zaleznosci od ksztaltu twarzy? ktos znalazl?
polinka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 10:33   #28
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jak dobrać róż ?

Cytat:
Napisane przez polinka87 Pokaż wiadomość
Anew, bardzo dobra rada... tylko ja sie zastanawiam nad jednym... czy to bedzie wygladalo naturalnie i czy nie bede miala na twarzy maski...
sa moze na forum jakies posty, ktore cos wiecej powiedza mi o modelowaniu rozem w zaleznosci od ksztaltu twarzy? ktos znalazl?
Dobry podkład nie tworzy maski.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 10:52   #29
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Jak dobrać róż ?

Polinko wyszukiwarka się kłania
http://www.wizaz.pl/?content=category&id=11

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 14:21   #30
polinka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Dot.: Jak dobrać róż ?

Hmn.. iceflower, ale wbrew pozorom ciężko jest znaleść podklad, który naprawde ujednolica koloryt cery.. u mnie przynajmniej, zawsze policzki sa delikatnie zarozowione.
polinka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.