Domowe sposoby na mocne paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-13, 06:36   #1
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Post

Domowe sposoby na mocne paznokcie


W nowym numerze Świata Kobiety znalazłam przepisy na specyfiki do pielęgnacji kruchych, przesuszonych paznokci.

Woda koperkowa- wzmacnia kruche paznokcie i nawilża płytki
Do miseczki wlej wrzącą wodę i wsyp łyżeczkę suszonych nasion kopru.Nakryj miseczkę przykrywką i poczekaj, aż napar wystygnie.Przecedź napar do słoiczka.Codziennie wieczorem przez dwa tygodnie po pięć minut mocz pazurki.

Kąpiel parafinowa -natłuści przesuszone paznokcie i wygładzi skórki
Kostkę parafiny( do kupienia w aptece) podgrzej w rondelku, aż całkiem się rozpuści.Jak parafina nieco ostygnie i stężeje zanurz w niej palce lub całe dłonie.Po 10 minutach delikatnie zetrzyj parafinę ręcznikiem nawilżonym ciepłą wodę.Stosować 2 razy w tygodniu, przynajmniej przez miesąc.

Krem oliwkowy-uelastyczni mało sprężyste paznokcie
Na spodek wsypać pół łyżki talku( do kupienia w aptece) i dodać łyżkę oliwy z oliwek.Wymieszać do uzyskanoia gęstej jednolitej masy.Jeżeli będzie za gęste dodać kilka kropel oliwy.Przełożyć do słoiczka.Codziennie wmasować małą porcję kremu w paznokcie i skórki.Po 10 minutach zetrzeć nadmiar kremu , a paznokcie wypolerować bawełnianym ręcznikiem.


Chętnie przetestuję parafinę i wodę koperkową.Za jakieś 6 tygodni napiszę jakie są efekty.Tylko z systematycznościę jestem na bakier, ale może się uda .
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:41   #2
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

dzięki przyda się bo moje paznokietki są okropne i nic na nie działa są miękkie łamliwe i rozdwajające
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:46   #3
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Na rozdwajające jest recepta na
olejek rycynowy-odżywi słabe rozdwajające się paznokcie

Do miseczki wlej po łyżce oliwy z oliwek i olejku rycynowego oraz 5 kropli świerzego soku z cytryny.Wymieszaj dokładnie i przelej do byteleczki.Przed każdym użyciem wstrząśnij.Wcieraj w paznokcie i pozostaw do wchłonięcia na 5- 10 minut.Nadmiar usuń papierową chusteczką.Zabieg powtarzaj codziennie przez 6 tygodni.Powodzenia .
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 07:50   #4
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

O wodzie koperkowej pierwszy raz słusze.

Ja do porad domowych dołaczam:

Witaminką A+E: kupujemy w aptece witaminke a+e w kapsułkach (koszt 3-4 złotych) i codziennie wieczorkiem wyciśnietym z kapsułki olejkiem smarujemu skórki i miejsce z którego wyrasta paznokiec wcierajac olejek po skórze az do 1 zgiecia od góry palca aby w ten sposób odzywić macierz pazurka.
Na jedną dłoń wystarcza olejek z 1 kapsułki, nie wycieramy tego olejku tylko pozostawiamy az sie wchłonie dlatego najlepiej jest to robić przed snem.

Raz na tydzień warto zrobić kąpiel paznokciom w ciepłej oliwie. Podgrzewamy oliwke (moze byc zwykła z oliwek lub taka dla dzieci) i w ciepłej zanurzamy pazurki na około 15 minut. do oliwki mozna dodac ciekłej parafiny do kupienia w aptece (koszt około 3 złotych).

Na pazurki i ładne dłonie bardziej w kierunku dłoni: nakładamy gduba warstwę kremu do rak i paznokci. Na to delikatnie i uwaznie wełniane rekawiczki (takie do kupienia po 2 złote na bazarku) i idziemy spac.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 22:28   #5
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Cytat:
Napisane przez Eenax
Na pazurki i ładne dłonie bardziej w kierunku dłoni: nakładamy gduba warstwę kremu do rak i paznokci. Na to delikatnie i uwaznie wełniane rekawiczki (takie do kupienia po 2 złote na bazarku) i idziemy spac.
Zamiast kremu proponuję maskę oliwkową do rąk i paznokci Ziai.Jest dość tłusta, ale pięknie wygładza i nawilża
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 07:02   #6
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

A ta maska oliwkowa to juz gotowa czy tom chodzi o ta na którą był podawany przepis?
Jak gotowa to chyba wyprubuję.
Ostatnio jednak zamiast kremu stosuje parafine z Avonu. Nie podchodza mi inne kosmetyki tej firmy ale parafina jest nawet dobra.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:54   #7
Be@ta 66
Raczkowanie
 
Avatar Be@ta 66
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 131
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Maska jest gotowa, w zielonym pudewłku z zielono białą nakrętką, produkuje ją Ziaja i kosztuje 5.50zł.
Be@ta 66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 13:30   #8
morelka83
Przyczajenie
 
Avatar morelka83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 27
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Cytat:
Napisane przez Eenax

Witaminką A+E: kupujemy w aptece witaminke a+e w kapsułkach (koszt 3-4 złotych) i codziennie wieczorkiem wyciśnietym z kapsułki olejkiem smarujemu skórki i miejsce z którego wyrasta paznokiec wcierajac olejek po skórze az do 1 zgiecia od góry palca aby w ten sposób odzywić macierz pazurka.
Na jedną dłoń wystarcza olejek z 1 kapsułki, nie wycieramy tego olejku tylko pozostawiamy az sie wchłonie dlatego najlepiej jest to robić przed snem.
Polecam łatwiejszy a równie skuteczny sposób

Kupujemy maść witaminową (glównie w składzie wit A+E ) w aptece
Co wieczór wcieramy w pazurki i dla lepszego efektu możemy nałożyć bawełniane rękawiczki efekt gwarantowany od warunkiem systematyczności!!
Moja osobista siostra się zawzięła przed ślubem (nie chciała zakładać żadnych implantów ) i to co ja zobaczyłam po kilku tygodniach powaliło mnie na łopatki Nie wykluczone że trzeba mieć jakieś predyspozycje wewnętrzne do szybkiej regeneracji paznokcia ale wspomagając się skrzypem polnym w kapsułkach to chyba już nie mają wyjścia te paznokietki buntować się nie mogą hehe pzdr
__________________
Hide your face forever, dream and search forever...
morelka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 18:13   #9
Marcia_E
Raczkowanie
 
Avatar Marcia_E
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 258
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

No to i ja muszę wypróbować tą maść witaminową
Marcia_E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 07:53   #10
_Madja
Przyczajenie
 
Avatar _Madja
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Po tak długim czasie odświeżam temat!
Ja ostatnio zastosowałam się do rad mojej cioci i jestem z efektów kuracji bardzo zadowolona. A mianowicie, co 2 - 3 dni należy moczyć paznokcie, skórki etc. w mieszance z soku z połowy cytryny i 3 łyżek oliwy lub oleju rzepakowego. Trzeba je moczyć przez 5 minut, a następnie spłukać letnią wodą i wetrzeć krem w dłonie. Tą miksturę możecie przechowywać jakiś czas w lodówce, ale ważne, żeby przed kolejnym użyciem ją podgrzać do temperatury pokojowej.
Na prawdę jestem zadowolona! Moje paznokcie są znacznie mocniejsze i ładniejsze, a skórki miękkie. Polecam
__________________
"I don't care what people say or think about me. I know who I am"
~Jonathan Davis from KoRn
Razem od 04.10.2012 <3
_Madja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 20:43   #11
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Domowe sposoby na mocne paznokcie

Jeśli chcecie się pobawić w naturalną pielęgnację, to polecam:
  • PODGRZANĄ OLIWĘ Z OLIWEK
  • ROZTWÓR Z ŻELATYNY
  • CYTRYNĘ
  • OLEJEK RYCYNOWY
  • MASECZKĘ Z TWAROGU
  • PAPKĘ Z SIEMIENIA LNIANEGO
  • OLIWĘ JAJKO I CYTRYNĘ
  • MASECZKĘ Z OGÓRKA I CYTRYNY
  • PODGRZANY WOSK PSZCZELI
  • SKRZYP I OLIWĘ
  • ODŻYWKĘ WITAMINOWĄ a+e
  • NAPAR Z NASION KOPRU WŁOSKIEGO
  • WŁASNORĘCZNĄ MIESZANKĘ OLEJKÓW

Przepisy na powyższe domowe sposoby znajdziecie w internecie lub na moim blogu. Jeśli chcecie dowiedzieć się konkretnie o jakimś sposobie, piszcie również na forum.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.