Do filtromaniaczek:) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-06, 19:09   #151
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Haaa, a ja mogę się pochwalić, ze nareszcie wyzdrowiałam i w zwiazku z tym buszowałam dziś po aptekach. Na 7 aptek, które odwiedziłam dostałam próbki tylko w dwóch i to te same (żelowe mleczko 60 Vichy). Poza tym w trzech aptekach panie spojrzały na mnie i dziwnie i spytaóły po co mi teraz taki wysoki faktor, więc powiedziałam zgodnie z sugestią, którą przeczytałam na BU, że jestem po kwasach i dermatolog kazał W dwóch pozostałych panie powiedziały mi tylko, ze teraz nie ma, ale będą koło maja, czerwca. Jak na pierwsze polowanie na próbki to i tak nieźle mi poszło
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-06, 20:10   #152
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
Ja tydzień temu kupowałam mleczko i emulsję i obydwa produkty były ze "swieżej" dostawy, także nie wycofali. Może w Twojej aptece jeszcze nie "sezon", w innych flitry są dostepne cały rok.
A można wiedziec w której aptece
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-06, 20:29   #153
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez !violet!
A można wiedziec w której aptece
W tej takiej zaraz przy Kinie Bajka, na miasteczku akademickim [na śmierc zapomniałam nazwe ulicy]. Ale Crumb niedawno pisała, że kupiłą mleczko 50 avene na obywatelskiej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-06, 20:55   #154
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez L_V
W tej takiej zaraz przy Kinie Bajka, na miasteczku akademickim [na śmierc zapomniałam nazwe ulicy]. Ale Crumb niedawno pisała, że kupiłą mleczko 50 avene na obywatelskiej.
Uprzejmie donoszę, że aktualnie na Obywatelskiej nie ma mleczka - chyba za wielu osobom poleciłam tę aptekę (za to parę dni temu widziałam tam emulsję Avene i tą "z dzieciaczkiem"-chyba 40SPF). Raz na dwa m-ce mają dostawę filtrów od przedstawiciela, więc trzeba pytać co jakiś czas. Póki mają na składzie.
Generalnie z filtrami robi się cienko - te zapasy, które są, będą dowożone do aptek, a dopiero nowy rzut bliżej lata, tak jak piszą dziweczyny.

Co mogę polecić - apteka na Kapucyńskiej naprzeciwko Galerii Centrum, tam w sobotę były dwa mleczka Avene. W tym jedno jest odłożone, proszę go nie brać! Jedna dziewuszka poprosiła mnie o kupno, więc niebawem odbiorę i mleczko pojedzie aż nad morze.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-07, 18:38   #155
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

No i mi w końcu udało się namierzyc to mleczko Avene. Kupiłam je w zestawie z kremem nawilżającym do cery normalnej i mieszanej (40ml) za 61 zł (nawet nie wiem czy to dobra cena) w aptece przy Luxmedzie na Radziwiłłowskiej.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-07, 20:44   #156
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, a czy używacie pod filtry samorobione serum z vit.c, lub juvit? Bo ja mam problem: tonujaca bioderma przemieszcza mi się na twarzy kiedy stosuję serum i pod koniec dnia mam nierównomierne ciemniejsze placki na skórze... nie wiem co na to poradzić- tak jakby filtr się przemieszczał pod wpływem serum...
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 06:20   #157
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja próbowałam używać serum na bazie Juvitu, ale pod filtry jest dla mnie za tłuste. Kładłam na twarz serum, filtr, podkład i puder, ewentualnie skrobię, ale nic się nie przemieszczało. Po prostu serum z Juvitu było dla mnie za tłuste, spróbuję teraz zrobić z wit. C w proszku. Może dla Ciebie to też będzie dobre rozwiązanie?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 07:54   #158
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A ja pod filtr używam rozcieńczony juvit i sobie chwalę. Wodniste serum na bazie witaminy c w proszku pod krem z filtrem sprawdzało się u minie na samym początku. Później skóra zaczęła mi się przesuszać, choć jest raczej tłusta (w tej chwili bez wyprysków) i nie mam zwykle problemów z utrzymaniem jej wilgotności. Próbowałam też smarować się samym juvitem + krem z filtrem, ale to było już dla niej zdecydowanie za dużo i zareagowała wysypem pryszczy.

Pozdrawiam was wszystkie, bo to moja pierwsza wypowiedź w tym wątku.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.

Edytowane przez amika79
Czas edycji: 2006-02-08 o 08:52 Powód: dopisek
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 09:18   #159
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mam kilka pytań i mam nadzieję, że mi pomożecie (uprzedzam, że połknęłam ten i jeszcze kilka topików o filtrach, ale z tego nawału wiedzy mam tylko więcej pytań i wątpliwości). Mianowicie mam zamiar zacząć swoją "wielką przygodę z filtrami". Mam cerę tłustą ze skłonnościami do przesuszania się i wyprysków, zastanawiam się nad zakupem:Avene, Emulsja 50+, lub BioDerma, Photoderm Max Spray SPF 60+, co będzie lepsze na początek? Mogę stosować tych samych blokerów i latem i zimą ; do twarzy i całego ciała? I kwestia dla mnie najważniejsza: od ponad roku użuwam tylko naturalnych kosmetyków. Mówiąc prościej moje skóra od tego roku nie miała styczności z żadnymi innymi kosmetykami poza szarym mydłem, olejami i maseczkami własnej roboty, jekiej reakcji mogę się więc po niej spodziewać, po zastosowaniu filtra? Bo taki bloker to nie oliwa z oliwek. I czy koniecznie muszę używać tego serum z vit.C ?

Z góry dzięki
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 09:43   #160
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Jeśli chodzi o to który z filtrów będzie dla ciebie najlepszy to sama musisz to wypróbować. To jest sprawa indywidualna. Ja, choć mam tłustą cerę, bardzo chwalę sobie filtry LRP, a to straszne tłuściochy. Jeśli chodzi o dobór filtra to jest to sprawa indywidualna (z resztą wcześniej jest w tym wątku o tym mowa).

Filtrów do ciała można używać też do twarzy, bo to jest po prostu tańsze - opakowania mają 100 ml i kosztują prawie tyle samo co kremy ze stabilnym, wysokim filtrem do twarzy o połowę mniejszej pojemności. Gdzieś w którymś wątku o filtrach jest też o tym mowa.

Witamina c jest przeciwutleniaczem i wzmacnia takowe działanie filtra.

Jak coś w tej chwili pokręciłam to niech mnie ktoś poprawi.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 10:03   #161
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dzięki, zaraz lecę do apteki
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 13:48   #162
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witaj Pogoda, ja rowniez mam cere tlusta i moge poradzic Tobie na poczatek -probki, bo z tymi filtrami jest dziwna sprawa, trzeba wyprobowac i znalezc cos dla siebie. Pamietaj, ze kazdy tego typu krem zostawia film, najczesciej tlustawy i wtedy skrobia jest nieoceniona (poczytaj o tym na wizazu, bylo mnostwo postow na ten temat). Obecnie najwiecej probek przynajmniej w moim miescie jest z Vichy - mleczko zel 60, ja probowalam i moja tlusta cera niestety zareagowala wysypem. Nie wysypuje mi nic po LRP, Avene i Biodermie. Bioderma z tych wszystkich najlzejsza (100 fluid niebarwiony) ale LRP Anthelios mimo ze sprawia wrazenie tlusciocha jest dla mnie tez ok. Acha Avene i Bioderma maja tez dzialanie przeciwrodnikowe co jest duzym plusem (emulsja Avene - ma witamine E i wyciag z pestek dyni dzialajacy przeciwtradzikowo, wspaniale sie nadaje pod oczy - dzis wlasnie mam pierwszy raz na buzi ta emulsje i podoba mi sie). Ja zamiast serum uzywam narazie kremu LRP Aktive C - z witamina C o stezeniu 5%, jest bardzo bardzo lekki, wchlania sie calkowicie, jestem z nigo zadowolona tylko ze cena jest troche nie teges (ja narazie jestem szczesliwa posiadaczka probek). Takze ja osobiscie moge Tobie polecic Bioderme 100 (najfajniej jest miec wersje bezbarwna i tonujaca i mieszac je razem, tonujaca jest ciemnawa i tlustsza ale po zmieszaniu z bazbarwna mozna sobie kolorek dopasowac idealnie do swojej karnacji no i wtedy jesli przed tem uzywalas fluidu juz wlasciwie nie musisz. Poza tym Avene emulsja 50 i Anteliosy LRP - sa dobre dla cery tlustej. Pozdrawiam i napisz potem jak Tobie idzie testowanie
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 14:58   #163
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, ceny blokerow to w sumie pojecie wzgledne, bo jest to duzy jednorazowy wydatek, ale za to bardzo oplacalny Mi wlasnie zostala juz koncowka LRP Antheliosa (60), zaplacilam ok 57zl, a wystarczyl na 6 miesiecy (no moze ciut dluzej) Do tego nie uzywalam zadnych innych kremow nawilzajacych i nigdy nie mialam tak nawilzonej buzki
Teraz poszukuje blokeru Avene (50)

_
Jeszcze, co do LRP, nic mnie nie uczulilo, ani nie wysypalo, a tez mam do tego 'sklonnosci'

Edytowane przez młodaa
Czas edycji: 2006-02-08 o 15:00 Powód: dopisanie paru slow ;)
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:15   #164
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Młodaa Anthelios Tobie starczył na 6 miesięcy??? A mogę spytać jaka pojemność? Bo ja mam 50 ml na góra 2 miesiące przy codziennym stosowaniu.
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:21   #165
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Młodaa Anthelios Tobie starczył na 6 miesięcy??? A mogę spytać jaka pojemność? Bo ja mam 50 ml na góra 2 miesiące przy codziennym stosowaniu.
Hmm...no właśnie. A nakadałaś po 2ml?? Ja co prawda używam Avene, tez 50 ml, ale żeby na pół roku?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:34   #166
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez młodaa
Dziewczyny, ceny blokerow to w sumie pojecie wzgledne, bo jest to duzy jednorazowy wydatek, ale za to bardzo oplacalny Mi wlasnie zostala juz koncowka LRP Antheliosa (60), zaplacilam ok 57zl, a wystarczyl na 6 miesiecy (no moze ciut dluzej) Do tego nie uzywalam zadnych innych kremow nawilzajacych i nigdy nie mialam tak nawilzonej buzki
Teraz poszukuje blokeru Avene (50)

_
Jeszcze, co do LRP, nic mnie nie uczulilo, ani nie wysypalo, a tez mam do tego 'sklonnosci'
Żeby krem z filtrem dawal ochronę jaką zapewnia producent, powinno nałożyć się 2 ml. Nie trudno więc sobie policzyć, że opakowanie 100 ml powinno starczyć na 50 dni, czyli niecałe 2 miesiące Dlatego nie powiedziałabym, że kremy z filtrem są wydajne. Z drugiej strony jednak, ja również nie nakładam 2 ml, ponieważ po prostu nie mam czasu rano czekać pół godziny na wchłonięcie kremu. Nie można mieć wszystkiego
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:43   #167
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Nawet taki rachunek nie wychodzi zeby 50 ml przez 6 miesiecy i w tym 2 ml codziennie. Raczej Mlodaa naklada na buzie okolo 0,3 ml jednorazowo. Chyba, ze ja cos zle licze to wybaczcie, moze Mlodaa sama sie wypowie. Jednym slowem jest to spory wydatek, mimo wszystko
A co latem na skore calego ciala?? Macie jakis pomysl?
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:49   #168
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez vretka
Żeby krem z filtrem dawal ochronę jaką zapewnia producent, powinno nałożyć się 2 ml.
2,5 ml na twarz i szyję lub 1,8 ml na samą twarz, jeżeli chodzi o ścisłość
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 19:55   #169
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

mnie też wysypało po vichy (ale po kremie do twarzy nie tym do ciała- chociaż to pewnie niewielka różnica) i obwiniam za to alcohol denat. składnik, którego koncern L'Oreal uzywa bardzo często w swoich produktach

Violet, a jaką witaminę w proszku polecasz?- ja z serum też początkująca jestem i na razie testuję Juvit-
chyba będę musiała poszperać na biochemii

A czy ktos stosował może filtry Biodermy do ciała na twarz? Znacie może więcej takich "zamienników"?- to rzeczywiście dobry trop , nie wiedziałam nawet, że tak można
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 21:00   #170
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mnie Antki LRP wysypują
Vichy wysusza
Pasuje mi Avene i czasem Bioderma - ale ona nie nawilża tak jak Avene.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 21:04   #171
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Vit. C potrzebną do serum można kupić w centrochemie (kwas L-askorbinowy).
Codziennie od około 3 miesięcy używam serum pod filtr, najpierw była to bioderma tonujące 100, jednak okazała się zbyt tłusta i musiałam w ciagu dnia zmywać wszystko z twarzy i nakładac na nowo.
Teraz używam od jakichś 2 tygodni SVR 60B lait i musze przyznać, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie .
Najważniejsze........, na mojej twarzy się nie przemieszcza.
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 21:31   #172
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A mnie SVR 60 załamał jak nic
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 22:26   #173
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja też miałam na myśli tą wit.C z centrochemu.

Czyli odnośnie filtrów jest jeden wniosek - nie ma żadnej reguły i trzeba samemu je przetestowac.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 22:47   #174
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_
Teraz używam od jakichś 2 tygodni SVR 60B lait i musze przyznać, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie .
Najważniejsze........, na mojej twarzy się nie przemieszcza.

tez go wlasnie testuje, ma jedna wade - okropnie bieli, poza tym ok
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 22:48   #175
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

a mnie z kolei Bioderma tonująca niekiedy wysusza (przy retinie)

dzieki Bjeata i Violet - będę teraz musiała przetestować takie inne serum- mam nadzieję, że po nim Bioderma nie bedzie "jeździć"
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 06:24   #176
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wiedziałam, że na młodą posypią się gromy za te 40ml w 6 miesięcy.
Ale wiecie co, informacja o tych niespełna 2ml na twarz to wiedza ekskluzywna. Widziałyście takie zastrzeżenie na opakowaniu któregoś blokera?
Ja nie. Ten kto nie trafi na wizaż czy biochemię ma małe szanse dowiedzieć się o prawidłowym stosowaniu filtra, a więc o ilości, skrobii, itp. Moja kosmetyczka poproszona o nałożenie mi blokera po zabiegu była zdziwiona, zrobiła to, ale nałożyła go tyle tylko żeby pokryć twarz cienką warstwą. Poproszona o dołożenie wykazała jeszcze większe zdziwienie i dołożyła, acz niechętnie i zbyt mało ( do domu przemknęłam chyłkiem, było piękne zimowe słońce, ale było mi głupio prosić o kolejną dokładkę ).
Także widzicie kosmetyczka nie wie, na opakowaniu nie ma, dermatolog wcale nie zwraca na to uwagi, więc skąd wszystkie panie które chcą się chronić, a nie odwiedzają wizażu mają się dowiedzieć?
A pomyślcie ile dziewczyn kupuje drogie blokery, nakłada zwykłą warstwę i pozostaje w przekonaniu że są świetnie chronione.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 08:56   #177
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja ostatnio kupiłam Biodermę Photoderm Flush SPF50.
Miałam wczesniej próbkę i mnie zachwyciła. Jest to krem tonujący do cery naczynkowej i skłonnościa do rumienia, także delikatnie "rozbiela" skórę, ale dla mnie to akurat zaleta, bo uwielbiam jasną skórę.
Mam bardzo tłusta skórę, a ten krem pasuje mi idealnie: po nałożeniu delikatnie się błyszczę, raczej jestem taka rozświetlona, a nie mam tłustej mazi na twarzy. Wczesniej używałam m.in. Avene matującej, Atheliosa, ale ta Bioderma to strzał w dziesiątkę.
Na lato bede musiała poszukac czegoś z mocniejszym filtrem, ale na teraz jest idealnie.
Oczywiście dobór filtrów to indywidualna sprawa, ale opisuję swoje wrażenia, jakby któraś w was miałą ochotę tego używać
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 08:57   #178
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kate30 masz racje, na opakowaniu producenta nie jest napisane w jakiej ilosci nakladac, ewentualnie jest info o koniecznosci reaplikacji i to wszystko. Mlodaa mogla nie doczytac, nie chcialam na nia napadac)
Poza tym nie wydaje mi sie zebym ja tez stosowala te 2 ml, wprawdzie miarki nie mam i staram sie packac jak najwiecej no ale starcza mi zawsze na te ponad 2 miesiace co wychodzi ze i tak za malo stosuje. Druga sprawa ze chocbym chciala wiecej to i tak na moja tlusta skore nawet filtr bez wczesniejszego kremu nawilzajacego nie wchlonie sie w takich ilosciach, nawet po 30 minutach.
Obecnie w porze zimowej nosze czesto golfy i wowczas nie kremuje sie na szyji. Nie wiem do konca czy to prawidlowo.
Ja tez mysle juz o wiosnie, ze niedlugo odsloni sie na slonce rece, nogi i inne czesci ciala, co wybrac na te partie.
Powiem Wam jeszcze, ze w zeszlym roku moja kolezanka byla w Tunezji i smarowala sie obficie kremem z spf 60, wprawdzie nie wiem jaki to byl, ale tak czy siak normalnie sie opalila na brazowo tyle ze nie dostala fotouczulenia.
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 10:48   #179
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Do filtromaniaczek:)

To prawda, ja też o tych 2 ml dowiedziałam się dopiero z Wizażu, chociaż filtry stosowałam wcześniej. Na tubce Antheliosa W SPF40 (ten żel 100 ml do twarzy i ciała), którą właśnie zaczęłam, napisane jest, żeby nałożyć niewielką ilość, a wysokość filtra dobrać do karnacji - ani słowa o ochronie przez cały rok, 2 ml itp. (BTW: bardzo mi się ten Anthelios nie podoba! fuu, zupełnie się nie wchłania, twarz wygląda jak lusterko i przez caly dzień kleją mi się do skóry włosy ).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 11:02   #180
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Także widzicie kosmetyczka nie wie, na opakowaniu nie ma, dermatolog wcale nie zwraca na to uwagi, więc skąd wszystkie panie które chcą się chronić, a nie odwiedzają wizażu mają się dowiedzieć?
A pomyślcie ile dziewczyn kupuje drogie blokery, nakłada zwykłą warstwę i pozostaje w przekonaniu że są świetnie chronione.
to, że tak powiem, ich problem
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.