Hodujemy cytrusy;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-23, 15:35   #1
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly

Hodujemy cytrusy;)


Otóż chciałabym wyhodować sobie drzewko cytrusowe. Na przykład pomarańczkę, cytrynkę - wiecie, o co cmi chodz, nie? W doniczce. Czy jest w ogole taka możliwość, a jeżeli jest, to czy tą pestkę trzeba zostawić w wodzie aż napęcznieje i wykiełkuje, czy od razu do ziemi?

Z góry przepraszam, jeśli nie to podforum
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:43   #2
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Ja sadziłam już cyrynki i mandarynki- więc koniecznie musi to być świeża pestka- świeżo wyciągnięta z owocu. po drugie nie trzba jej wsadzać doo wdoy az napęcznieje- od razu do ziemi. cytrusy w naszym klimacie rosną jednak bardzo powoli
i będziesz musiała zaczekać kilka miesięcy aż wykiełkuje malutki kiełeczek. po trzecie mała doniczka- później będziesz mogła przesadzić ale i tak będdziesz musiała poczekać an przesadzenie ok. pięciu lat- ccytrusy rosną baaaardzo powoli na drzewko wielkości małego fikusa będziesz musiała zaczekać ok 7-9 lat
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:54   #3
Ania17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 537
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez quietly
Otóż chciałabym wyhodować sobie drzewko cytrusowe. Na przykład pomarańczkę, cytrynkę - wiecie, o co cmi chodz, nie? W doniczce. Czy jest w ogole taka możliwość, a jeżeli jest, to czy tą pestkę trzeba zostawić w wodzie aż napęcznieje i wykiełkuje, czy od razu do ziemi?

Z góry przepraszam, jeśli nie to podforum
Pestkę wsadzasz do ziemi, po 2-3 miesiącach roślinka powinna wykiełkować. Ale żeby zaczęła kwitnąć i mieć owoce musi upłynąć kilka lat. Może lepiej kupić gotową sadzonkę?
Ania17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 15:54   #4
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

a moze namowie hodowanie granatu ??
zeskanowane specjalnie dla Ciebie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanuj0004.jpg (72,0 KB, 465 załadowań)
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:00   #5
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Ja mam cytrynki i mandarynki. Pestki nie wsadzałam do wody, tylko zostawiłam na około 1 tydz. do wyschnięcia a następnie do ziemi- po około 2 tyg. już miałam malutkie roślinki. Teraz mają 10-15 cm
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:09   #6
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Ja mam nawet bosniacko chorwackie granata wiec mogłabym załatwić do wsadzenia
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:03   #7
Crystal
Raczkowanie
 
Avatar Crystal
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 343
GG do Crystal
Talking Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Kurczaki, ja też chciałam kiedyś hodwać cytrusy I jeszcze do tej pory mi nie przeszło Ale kilka lat ? Można wyhodować coś, co będzie prędzej rosło ?? Na przykład... arbuza albo najlepiej drzewko, na którym rosłyby pieniądze
__________________
Wish upon a star
Believe in will
The realm of the king of fantasy
The master of the tale-like lore
The way to kingdom I adore
Where the warrior's heart is pure
Where the stories will come true

Nightwish, "Fantasmic"
Crystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 17:05   #8
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytrusy muszą mieć dużo światła i raczej ciepło ( mi zdechły po 2 miesiącach )
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 18:23   #9
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

A ja zrobiłam tak: pestkę z cytruska trzeba ponacinać delikatnie żyletką. Potem wsadzamy do ziemi (ja wsadziłam z boku innych kwiatków ). Mi kiełkowały po ok 2 tygodniach i wyrosło sporo z nich hehe (nawet się nie spodziewałam). Trzeba też pamiętać żeby cytrusków "w żadnym stopniu rozwoju" (hehe ale zarzmiało- ani w postaci prawie kiełkującej ani roślinki) nie trzymać w kuchni - cytruski nie chcą rosnąć tam gdzie czują gaz !! Acha i niestety trzeba je często przesadzać do więksdzych doniczek
No to chyba tyle
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 19:29   #10
Crystal
Raczkowanie
 
Avatar Crystal
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 343
GG do Crystal
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

salamanka, a kiedy na niej owocki wyrosną??
__________________
Wish upon a star
Believe in will
The realm of the king of fantasy
The master of the tale-like lore
The way to kingdom I adore
Where the warrior's heart is pure
Where the stories will come true

Nightwish, "Fantasmic"
Crystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 19:39   #11
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

ja tez miałam cytryny kiedyś, kiełkują po kilku tygodniach, ale owoców się nie doczekałam - to już zajmuje raczej kilka lat...
pomysł z granatem też fajny!
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 19:43   #12
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez asikkk
a moze namowie hodowanie granatu ??
zeskanowane specjalnie dla Ciebie
Dziękuję za skanaI wogóle wszystkim wam dziękuję, już nie mam żadnych wątpliwości co do zasadzaniaCrystal, wydaje mi się, że gdzieś tak ok. 2-5 lat Swoją drogą to ogarnia mnie wizja drzewka, z którego zwisają cytrynki. Ech, czemu to musi tak długo rosnąć?!
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 20:05   #13
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Ja kupilam juz posadzone drzewko cytrynowe..Sprawa ma sie tak, ze potrzebuje ono odpowiednich warunkow, o ktore w naszym klimacie ciezko :/
a mianowicie slonce, potrzebuje ona duzo sloneczka..
Moi rodzice wsadzali tam nawet jakis nawoz w paleczkach..mozna o tym wiecej gdzies na necie na pewno poczytac, ale przejde do sedna..w koncu pojawily sie male cytrynki zielone..rosly sobie powoli, ale niestety owoce sie robia tak ciezke, a galazki sa no dosyc cienkie..i owoce po prostu zanim dojrzewaly to spadaly..roznych rzeczy kombinowalam, nawet podstawialam wysoka butelke i opieralam na szyjce butelki te mala cytrynke
niestety to i tak nie wypalilo...
no ale probujcie, moze Wam sie uda cos wyhodowac
tylko radze kupic od razu gotowe sadzonki, z pestki to raczej marne szanse...
Pozdrawiam
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 20:40   #14
salamanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 364
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez Crystal
salamanka, a kiedy na niej owocki wyrosną??
Jeszcze się nie doczekałam - moje cytruski mają dopiero ok 3 lata, ale czytałam że takie wyhodowane w domu to owocują dopiero po ok. 10 latach (chyba że się są szczepione z owocujących drzewek to wcześniej)
salamanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:01   #15
TG.14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

A zajżyjcie tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81127507 koszt mały a odrazu mamy sadzonkę i jakieś 3-4 lata mniej czekania na cytrynki
TG.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:13   #16
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

A ja znalazłam wśród swoich szpargałów takie przepisy i porady:
"Rośliny wyhodowane w domu podlewamy woda przegotowaną, odstała. Gdy siewki zaczynają rosnąć, a także przy kolejnych przesadzaniach, do nawożenia stosujemy tylko nawozy o przedłużonym działaniu typu osmocote aby ich nadmiar nie spowodował szkodliwego zasolenia ziemi. Ziemię, jeśli nie była przez nas wcześniej stosowana, lepiej przetestować na mniej cennej roslinie i dopiero wtedy sadzić egzotyczny przychówek."
"mandarynki, pomarańcze, cytryny i grapefruity możemy uzyskać dwiema metodami:
1. z sadzonek - robimy je ze ściętych wierzchołków roślin owocujących. Sadzonka powinna mieć dwie pary liści. Dolną usuwamy, nie uszkadzając pąków nasady. Koniec sadzonki zanurzamy w ukorzeniaczu i sadzimy tak, aby pąki znalazły się pod ziemią. Podłoże powinno być wilgotne i ciepłe. Sadzonkę podlewamy przez zraszanie. Część nadziemną możemy okryć torebką foliową, pamiętając żeby dwa razy dziennie na 15 minut ją zdejmować. Roślinka ukorzeni się po 3-4 tygodniach, a po 3-4 latach będzie owocować.
2. z pestek - przed wysianiem pestki zarysowujemy żyletką, by łatwiej chłonęły wilgoć. Młode rośliny po wykiełkowaniu podlewamy latem tak, aby ziemia była stale wilgotna, zimą - gdy przeschnie."
Jeszcze jest coś takiego:
"na 2-3 dni wkładamy pestki do wody, żeby napęczniały (można je też trzymać na mokrej bibule). Następnie umieszczamy je dość płytko w doniczce z mieszanką piasku i torfu (pół na pół). Gdy roślinki mają po kilka listków rozsadzamy je do osobnych donic i stawiamy w słonecznym miejscu."
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG

Edytowane przez Beaux
Czas edycji: 2006-01-23 o 23:54
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:23   #17
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

To nie cytrusy, ale może komuś się przyda:
1. Palma kokosowa: dojrzały świeży orzech umieszczamy do połowy w wilgotnej mieszance torfu i piasku. W grubej skorupie znajduje się tzw. okienko, miejsce cienkie i miękkie - powinno się ono znaleźć tuż pod ziemią. To stąd wyrośnie zarówno łodyżka, jak i korzonek. Naczynie z orzechem stawiamy w ciepłym miejscu o dużej wilgotności (np. w kuchni). Także ziemia musi być cały czas wilgotna. Kiełkowanie może trwać nawet 4-5 miesięcy, ale młoda roślina rośnie bardzo szybko (przez 2-3 lata odżywia się zawartością orzecha). Potrzebuje dużo światła, ciepła i wilgotnego powietrza. Musi mieć stale mokrą ziemię. Przesuszona - ginie.
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG

Edytowane przez Beaux
Czas edycji: 2006-01-24 o 00:04
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 23:29   #18
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

2. Palma daktylowa - sadzimy pestki (mogą być z daktyli użytych jako bakalie). Są wyjątkowo twarde, więc aby przyspieszyć proces kiełkowania, trzeba je trochę...zniszczyć, przecierając papierem ściernym. Tak przygotowane umieszczamy pojedynczo w ziemi do kwiatów, zmieszanej pół na pół z piaskiem, ustawiamy w pomieszczeniu o temp. 22-24 stop. i codziennie podlewamy. Kiełki ukażą się po 5 tygodniach. Wtedy siewki przenosimy w jasne, ale nie słoneczne miejsce.

3. Awokado - wyhodujemy je tylko z pestki. Umieszczamy ją w pojemniku z ziemią (mieszanka torfowo-piaskowa) lub niezbyt dużym naczyniu z wodą. Chodzi o to, że pestka powinna być w ziemi czy w wodzie nie głębiej niż 1 cm, w dodatku swą szerszą częścią. Po kilku dniach skorupka pęka, pojawiają się najpierw liścienie, a potem szybko rosnąca siewka. Przesadzamy ją do mieszanki ziemi kompostowej, torfu i piasku (w równych częściach), pamiętając o drenażu. Ziemia powinna być stale wilgotna, a miejsce jasne, ciepłe i nie za suche. W mieszkaniu awokado ładnie rośnie przez 2-3 lata, potem może chorować.

MAM JESZCE "PRZEPIS" NA ANANASA ale juz mi się nie chce przepisywać, jak ktos będzie chciał to proszę krzyknąć
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG

Edytowane przez Beaux
Czas edycji: 2006-01-23 o 23:55
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:17   #19
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

ja mam w domu cytrynkę ale niestety jeszcze nie owocuje.. kupiłam ją mamie na dzień mamy na allegro co jakiś czas pojawia się dużo ładych, malutkich, zielonych listków które bardzo szybko się powiększają ale to nie zastapi owockow i kwiatow nie?
musze tez spróbować wyhodować takie z pestek..
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 08:26   #20
shiral
Zadomowienie
 
Avatar shiral
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: płock/Wrocław/Poznań
Wiadomości: 1 873
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

ja sadziłam cytrynke i odrazu swierzą pestke włożylam do doniczki z ziemią ale bardzo bardzo długo trzeba czekac aż urosnie z tego dzrewko
shiral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:45   #21
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

a moja mandarynka wyrosła sama. z braku lepszego miejsca pod ręka wyrzuciłam pestkę znalezioną do doniczki z wilczomleczem. po jakims czasie /nie pamietam ile ale bardzo długo/ po odwróceniu kwiatka ukazały się dwa dorodne liście /cały czas stała zakryta, tak jakby z drugiej strony kwiatka/.
w podobny sposób wychodowała mi się paprotka leśna. liście były wbite w doniczkę z kaktusem. liście już dawno u suniętę a po jakichś 2 miesiącach po odwróceniu kaktusa zobaczyłam bardzo ładną kępkę 3 sztuk paprotek
z mamą doszłyśmy do wniosku że nietypowe rośliny najlepiej rozmnażać nie wiedząc o tym
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:50   #22
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Mala to mi się przypomniało jak ja tak wciskałam pestki to wyrósł mi arbuz, ogórek i co najciekawsze papryka, która potem dała malutkie owocki niestety obrzydliwie gorzkie.. ale musze przyznać że krzaczek z małymi czerwonymi papryczkami wyglądal milutko
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:55   #23
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Dziewczyny, ostatnio na TVN Style w programie Maja w Ogrodzie mówili o cytrusach w domu i z tego, co pamiętam, to owoców doczekacie się tylko jeśli sadzonka była zaszczepiona z owocującego drzewka.
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:56   #24
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

kleo z tego co pamiętam to na wizażu nawet były zdjęcia twojego arbuza jak ja żałowałam że nie mam skrzynek na balkonie i że arbuzy jem z pestkami /chyba zaczne pluć/
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:12   #25
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez mala77
kleo z tego co pamiętam to na wizażu nawet były zdjęcia twojego arbuza jak ja żałowałam że nie mam skrzynek na balkonie i że arbuzy jem z pestkami /chyba zaczne pluć/
hmm chyba mylisz mnie z inna kleo bo moje arbuzy nawet nie zdazyly pozadnie urosnac bo wywalono je bo jakies swinstwo sie zaleglo, pozatym nigdy nie umieszczalam tu zadnych zdjec
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 09:28   #26
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez kleo14
hmm chyba mylisz mnie z inna kleo bo moje arbuzy nawet nie zdazyly pozadnie urosnac bo wywalono je bo jakies swinstwo sie zaleglo, pozatym nigdy nie umieszczalam tu zadnych zdjec
no to chyba pomyliłam. ale na wizazu juz arbuzy były
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 10:28   #27
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Beaux świetne Muszę kupić daktyle, awokado (na kokosa mnie nie stać) cytryny pomarańcze, figi mam, arbuza, kawe mam , i nie wiem co ejszcze
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 13:51   #28
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez Justin_14
Beaux świetne Muszę kupić daktyle, awokado (na kokosa mnie nie stać) cytryny pomarańcze, figi mam, arbuza, kawe mam , i nie wiem co ejszcze
kokos to chyba ze 2,3 zlote kosztuje w supermarkecie
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 14:25   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

a z moich pestek avokado nic nie wyrosło nic mi sie nie trzyma w mieszkaniu oprocz 2 dracenek i kaktusa
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:20   #30
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Hodujemy cytrusy;)

Cytat:
Napisane przez paula78
a z moich pestek avokado nic nie wyrosło nic mi sie nie trzyma w mieszkaniu oprocz 2 dracenek i kaktusa
Nie przejmuj się, ja jestem kaktusową maniaczką, ale pomimo starań moja kolekcja robi się coraz mniejsza... padły mi już trzy
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-15 07:58:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.