Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 12:51   #2431
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo wszystkie 3, które testowałam bielą, a to jest dla mnie nie do przyjęcia. Plus denat
Aaa rozumiem ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 16:54   #2432
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, miała któraś z was do czynienia z marką Coppertone?
Dziś miałam nieco więcej czasu by poprzeglądać zawartość półek sklepowych i trafiłam na takież w zawrotnej cenie... funta. Tak, jednego funta
Dlatego nabrałam jednak podejrzeń czy toto działa w ogóle?
Dokładniej; chodzi i o dwa poniższe [+składy, jakie udało mi się wygrzebać... ]:

Water, ethylhexyl methoxycinnamate, シクロヘキサシロキサン, cyclopentasiloxane, Palmitic acid Hexyl, titanium oxide, ethanol and methyl methacrylic acid crosspolymer, PEG-3 Dimethicone, hydroxide AI, stearic acid, セスキイソステアリン acid, tocopherol, phenoxyethanol, soybean oil, trioctanoin sorbitan, BTH, glycyrrhizin acid 2 K, an Maroc fruit extract, phosphate cinnamyl Ascorbic Mg, mica, ginseng root extract



Water, zinc oxide, Palmitic acid Hexyl, cyclopentasiloxane, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl methacrylic acid crosspolymer, glycerin, Lauryl PEG-9 ポリジメチルシロキシチルジメチコン, pentylene glycol, polyethylene, PEG-10 Dimethicone, BG, PEG-3 Dimethicone, sodium chloride, ハイドロゲンジメチコン, ジステアルジモニウム Hecht lights, sodium citrate, EDTA-4Na, (Dimethicone/vinyl Dimethicone crosspolymer) crosspolymer, TALC, tocopherol, citric acid, silica, alumina, テトラヘキシルデカン cinnamyl Ascorbic acid, Glycyrrhizic acid 2 K, titanium dioxide, level retinol, corn oil, Edelweiss extract and saxifraga sarmentosa extract, olive leaf extract, carambola leaves extract
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 06:50   #2433
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
[FONT=Century Gothic]Dziewczyny, miała któraś z was do czynienia z marką Coppertone?
Dziś miałam nieco więcej czasu by poprzeglądać zawartość półek sklepowych i trafiłam na takież w zawrotnej cenie... funta. Tak, jednego funta
Dlatego nabrałam jednak podejrzeń czy toto działa w ogóle?
Dokładniej; chodzi i o dwa poniższe [+składy, jakie udało mi się wygrzebać... ]:

Water, ethylhexyl methoxycinnamate, シクロヘキサシロキサン, cyclopentasiloxane, Palmitic acid Hexyl, titanium oxide?, ethanol and methyl methacrylic acid crosspolymer, PEG-3 Dimethicone, hydroxide AI, stearic acid, セスキイソステアリン acid, tocopherol, phenoxyethanol, soybean oil, trioctanoin sorbitan, BTH, glycyrrhizin acid 2 K, an Maroc fruit extract, phosphate cinnamyl Ascorbic Mg, mica, ginseng root extract

Water, zinc oxide, Palmitic acid Hexyl, cyclopentasiloxane, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl methacrylic acid crosspolymer, glycerin, Lauryl PEG-9 ポリジメチルシロキシチルジメチコン, pentylene glycol, polyethylene, PEG-10 Dimethicone, BG, PEG-3 Dimethicone, sodium chloride, ハイドロゲンジメチコン, ジステアルジモニウム Hecht lights, sodium citrate, EDTA-4Na, (Dimethicone/vinyl Dimethicone crosspolymer) crosspolymer, TALC, tocopherol, citric acid, silica, alumina, テトラヘキシルデカン cinnamyl Ascorbic acid, Glycyrrhizic acid 2 K, titanium dioxide, level retinol, corn oil, Edelweiss extract and saxifraga sarmentosa extract, olive leaf extract, carambola leaves extract
Nie wyglądają na specjalnie chroniące.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 09:35   #2434
bluegirl11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 65
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cześć
dziewczyny, co sądzicie o połączeniu rozjaśniania przebarwień z filtrem> zazwyczaj filtr jest już tak ciężki, że pod niego da się nałożyć tylko cienką warstwę delikatnego kremu, więc w moim przypadku filtr miałby praktycznie cały czas bezpośredni dostęp do skóry. Czy takie połączenie ma szansę zadziałać? Jak na razie znalazłam taki o to filtr:
http://www.isis-pharma.pl/Neotone-Ra...F50-30-ml.html

Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoate, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl carbonate, Caprylic/capric triglyceride, Butylene glycol, Titanium dioxide (ci 77891), Potassium cetyl phosphate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Cyclohexasiloxane, Phenoxyethanol, Lauryl laurate, Behenyl alcohol, Ascorbyl tetraisopalmitate, Cetyl alcohol, Silica, Dimethicone crosspolymer, Decyl glucoside, Dimethicone, Caprylyl glycol, Triethanolamine, Chlorphenesin, Acrylate - c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Pvp, Parfum (fragrance), Ethylhexylglycerin, Alcohol, Polyacrylate 13, Disodium edta, Sodium oleate, Oligopeptide-68, Hydrogenated lecithin, Sodium citrate, Cetrimonium chloride, Propylene glycol, Polyisobutene, Cyclotetrasiloxane, Xanthan gum, Polysorbate 20, Bht, Diacetyl boldine, Linalool, Limonene, Hexyl cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Alpha-isomethyl ionone, Geraniol
bluegirl11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 11:52   #2435
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miała któraś z was do czynienia z marką Coppertone?
Dziś miałam nieco więcej czasu by poprzeglądać zawartość półek sklepowych i trafiłam na takież w zawrotnej cenie... funta. Tak, jednego funta
Dlatego nabrałam jednak podejrzeń czy toto działa w ogóle?
Dokładniej; chodzi i o dwa poniższe [+składy, jakie udało mi się wygrzebać... ]:

Water, ethylhexyl methoxycinnamate, シクロヘキサシロキサン, cyclopentasiloxane, Palmitic acid Hexyl, titanium oxide, ethanol and methyl methacrylic acid crosspolymer, PEG-3 Dimethicone, hydroxide AI, stearic acid, セスキイソステアリン acid, tocopherol, phenoxyethanol, soybean oil, trioctanoin sorbitan, BTH, glycyrrhizin acid 2 K, an Maroc fruit extract, phosphate cinnamyl Ascorbic Mg, mica, ginseng root extract



Water, zinc oxide, Palmitic acid Hexyl, cyclopentasiloxane, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl methacrylic acid crosspolymer, glycerin, Lauryl PEG-9 ポリジメチルシロキシチルジメチコン, pentylene glycol, polyethylene, PEG-10 Dimethicone, BG, PEG-3 Dimethicone, sodium chloride, ハイドロゲンジメチコン, ジステアルジモニウム Hecht lights, sodium citrate, EDTA-4Na, (Dimethicone/vinyl Dimethicone crosspolymer) crosspolymer, TALC, tocopherol, citric acid, silica, alumina, テトラヘキシルデカン cinnamyl Ascorbic acid, Glycyrrhizic acid 2 K, titanium dioxide, level retinol, corn oil, Edelweiss extract and saxifraga sarmentosa extract, olive leaf extract, carambola leaves extract
Poszukaj na blogu Ratzillacosme, są tam składy bez krzaczków i krótkie opisy, znalazłam coś z tej marki.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-20, 15:15   #2436
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluegirl11 Pokaż wiadomość
Cześć
dziewczyny, co sądzicie o połączeniu rozjaśniania przebarwień z filtrem> zazwyczaj filtr jest już tak ciężki, że pod niego da się nałożyć tylko cienką warstwę delikatnego kremu, więc w moim przypadku filtr miałby praktycznie cały czas bezpośredni dostęp do skóry. Czy takie połączenie ma szansę zadziałać? Jak na razie znalazłam taki o to filtr:
http://www.isis-pharma.pl/Neotone-Ra...F50-30-ml.html

Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl methoxycinnamate, C12-15 alkyl benzoate, Methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, Dicaprylyl carbonate, Caprylic/capric triglyceride, Butylene glycol, Titanium dioxide (ci 77891), Potassium cetyl phosphate, Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, Cyclohexasiloxane, Phenoxyethanol, Lauryl laurate, Behenyl alcohol, Ascorbyl tetraisopalmitate, Cetyl alcohol, Silica, Dimethicone crosspolymer, Decyl glucoside, Dimethicone, Caprylyl glycol, Triethanolamine, Chlorphenesin, Acrylate - c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Pvp, Parfum (fragrance), Ethylhexylglycerin, Alcohol, Polyacrylate 13, Disodium edta, Sodium oleate, Oligopeptide-68, Hydrogenated lecithin, Sodium citrate, Cetrimonium chloride, Propylene glycol, Polyisobutene, Cyclotetrasiloxane, Xanthan gum, Polysorbate 20, Bht, Diacetyl boldine, Linalool, Limonene, Hexyl cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Alpha-isomethyl ionone, Geraniol


ciekawy, ale chyba nie dała bym 99 zł na 30 ml juz i tak duzo wydaje na filtry
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 19:58   #2437
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nurtuje mnie jedna sprawa ostatnio: czy istnieją filtry, które nie zostawiają żółtych śladów na białych ubraniach?

Bo generalnie to jest trochę lipa, człowiek chce się osłonić ubraniem, najskuteczniejsza w odbijaniu promieni jest biel, a to co wystaje posmarować filtrem. Tylko jak tu posmarować, skoro na jasnej bluzce zostają potem zacieki? Oczywiście można nosić inne kolory niż biały i jemu podobne, ale nie zawsze się da, np ja w pracy muszę nosić białe ciuchy i chcąc je uchronić przed zaciekami muszę zrezygnować z filtra (szyja i dekolt), albo zmywać go przed przebraniem się w nie, co już zakrawa dla mnie na filtromaniactwo, a wszelkim maniom mówię nie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 22:28   #2438
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nurtuje mnie jedna sprawa ostatnio: czy istnieją filtry, które nie zostawiają żółtych śladów na białych ubraniach?

Bo generalnie to jest trochę lipa, człowiek chce się osłonić ubraniem, najskuteczniejsza w odbijaniu promieni jest biel, a to co wystaje posmarować filtrem. Tylko jak tu posmarować, skoro na jasnej bluzce zostają potem zacieki? Oczywiście można nosić inne kolory niż biały i jemu podobne, ale nie zawsze się da, np ja w pracy muszę nosić białe ciuchy i chcąc je uchronić przed zaciekami muszę zrezygnować z filtra (szyja i dekolt), albo zmywać go przed przebraniem się w nie, co już zakrawa dla mnie na filtromaniactwo, a wszelkim maniom mówię nie
przyanam ze nie wiem jak ci pomóc bo filtruję tylko twarz,a tak to nie wiem czy jest na to jakaś rada
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 06:40   #2439
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nurtuje mnie jedna sprawa ostatnio: czy istnieją filtry, które nie zostawiają żółtych śladów na białych ubraniach?

Bo generalnie to jest trochę lipa, człowiek chce się osłonić ubraniem, najskuteczniejsza w odbijaniu promieni jest biel, a to co wystaje posmarować filtrem. Tylko jak tu posmarować, skoro na jasnej bluzce zostają potem zacieki? Oczywiście można nosić inne kolory niż biały i jemu podobne, ale nie zawsze się da, np ja w pracy muszę nosić białe ciuchy i chcąc je uchronić przed zaciekami muszę zrezygnować z filtra (szyja i dekolt), albo zmywać go przed przebraniem się w nie, co już zakrawa dla mnie na filtromaniactwo, a wszelkim maniom mówię nie
Kiedyś czytałam, że to Parsol brudzi ubrania. Nie wiem ile w tym prawdy, ale można spróbować z filtrem bez Parsolu.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 08:52   #2440
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam, że to Parsol brudzi ubrania. Nie wiem ile w tym prawdy, ale można spróbować z filtrem bez Parsolu.
Chyba nie jest to prawda, bo filtr, który mi tak urządził bluzkę to nieszczęsna żółtaczkowa Ziaja, a toto nie ma Parsolu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 10:47   #2441
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluegirl11 Pokaż wiadomość
Cześć
dziewczyny, co sądzicie o połączeniu rozjaśniania przebarwień z filtrem> zazwyczaj filtr jest już tak ciężki, że pod niego da się nałożyć tylko cienką warstwę delikatnego kremu, więc w moim przypadku filtr miałby praktycznie cały czas bezpośredni dostęp do skóry. Czy takie połączenie ma szansę zadziałać? Jak na razie znalazłam taki o to filtr:
http://www.isis-pharma.pl/Neotone-Ra...F50-30-ml.html
Ja używam rozjaśniających koreańskich filtrów, rok temu Laneige White Plus Renew Tone Up Corrector, teraz Sulwhasoo Snowise EX UV Protection Cream i Hanyul White Chrysanthemum Sun Screen, u mnie to działa, pod filtr nic nie nakładam, w nocnej pielęgnacji skupiam się teraz bardziej na poprawie elastyczności skóry, a i tak widzę, że skóra robi się jaśniejsza, więc składniki rozjaśniające z filtrów działają.
loua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 20:11   #2442
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pharmaceris to geniusz! Jest tak rewelacyjny że nie mogę się przekonać do jego PPD 35! macie jakieś informacje co do jego stabilności jeśli chodzi o nakładanie go pod makijaż? na BU piszą że nadaje się a jak jest w rzeczywistości?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 05:57   #2443
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Eh, a mi się ta lirenka strasznie roluje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 07:26   #2444
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, wydaje mi się, że właśnie tym lepsza ochrona, im ciemniejszy kolor ubrania (i im grubszy materiał), czerń jest czarna i nagrzewa się, bo pochłania najwięcej promieni. Jeśli trzeba, to poszukam źródła, ale jestem niemal pewna, że tak jest.
No, chyba, że mowa o ubraniach zupełnie odbijających promieniowanie, takich nieprzeźroczystych i błyszczących (jak folia), ale tu mam zero informacji

W kwestii niebarwienia to niezbyt pomaga niestety, chociaż rzeczywiście na ciemnym pewnie i mniej widać.
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 08:12   #2445
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pytanie trochę z innej beczki, ale nie znalazłam odpowiedniego wątku. Polećcie jakiś dobry, niedrogi płyn micelarny, który nie podrażnia naczynkowej cery i przede wszystkim dokładnie zmywa makijaż i filtry. Obecnie używam Lirene z wit. C i lubiłam go, ale mam dość zużywania miliona wacików. Żeby dokładnie zmyć makijaż (a nie mam go dużo) mniej więcej 3 razy muszę powtórzyć zmywanie, więc i waciki i płyn szybko się kończą. Szukam jakiegoś bardziej ekonomicznego w podobnej cenie.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 08:33   #2446
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mi sir dobrze sprawdza ten Garnier rozowy, nowy, stylizowany na Bioderme. 300 albo 400 ml za kilkanascie zlotych. Nie musze niczego robic na sile, jest bardzo delikatny, ale nie mam cery naczynkowej wiec nie wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 09:37   #2447
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Mi sir dobrze sprawdza ten Garnier rozowy, nowy, stylizowany na Bioderme. 300 albo 400 ml za kilkanascie zlotych. Nie musze niczego robic na sile, jest bardzo delikatny, ale nie mam cery naczynkowej wiec nie wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zastanawiałam się nad nim, bo jest na promocji w Rossmanie. Ale dobrze zmywa, dokładnie, czy trzeba jeździć po tej twarzy klika razy? Moja cera nie lubi pocierania, więc kilkakrotne tarcie tymi wacikami ją mimo wszystko podrażnia, choć sam płyn jest łagodny.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 09:40   #2448
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja glownie robie demakijaz oczu i tam pocierac wielokrotnie nie musze. Na koniec jednym wacikiem przecieram buzie, a pozniej i tak myje zelem, wiec ciezko powiedziec. Ale moge po pracy ztobic maly test i sprawdzic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 11:17   #2449
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Ja glownie robie demakijaz oczu i tam pocierac wielokrotnie nie musze. Na koniec jednym wacikiem przecieram buzie, a pozniej i tak myje zelem, wiec ciezko powiedziec. Ale moge po pracy ztobic maly test i sprawdzic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie trzeba Poczytałam sobie trochę opinie o nim i myślę, że powinien się sprawdzić...oby tylko nie podrażniał. Zaglądnę dziś do Rossmana, mam nadzieję, że będzie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 11:24   #2450
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 13:44   #2451
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Pytanie trochę z innej beczki, ale nie znalazłam odpowiedniego wątku. Polećcie jakiś dobry, niedrogi płyn micelarny, który nie podrażnia naczynkowej cery i przede wszystkim dokładnie zmywa makijaż i filtry. Obecnie używam Lirene z wit. C i lubiłam go, ale mam dość zużywania miliona wacików. Żeby dokładnie zmyć makijaż (a nie mam go dużo) mniej więcej 3 razy muszę powtórzyć zmywanie, więc i waciki i płyn szybko się kończą. Szukam jakiegoś bardziej ekonomicznego w podobnej cenie.
Ja polecam Vichy oraz L'oreal Ten pierwszy jest rewelacyjny! Zmywał mi bez problemu przy pierwszym waciku żelowy eyeliner, kiedy inne zazwyczaj domywały przy ok trzecim. Drugi również świetnie sobie radzi, choć nieco gorzej, ale i spora różnica w cenie. Ale także uwielbiam. Z tym że ja zawsze domywam się potem olejkami, czasem dwukrotnie, tak dla pewności Dlatego dla pełnego demakijażu polecam od siebie zmywanie resztek olejami myjącymi bądź czarnym mydłem [byle nie po oczach! ] - gwarancja domycia filtrów
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:17   #2452
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja polecam Vichy oraz L'oreal Ten pierwszy jest rewelacyjny! Zmywał mi bez problemu przy pierwszym waciku żelowy eyeliner, kiedy inne zazwyczaj domywały przy ok trzecim. Drugi również świetnie sobie radzi, choć nieco gorzej, ale i spora różnica w cenie. Ale także uwielbiam. Z tym że ja zawsze domywam się potem olejkami, czasem dwukrotnie, tak dla pewności Dlatego dla pełnego demakijażu polecam od siebie zmywanie resztek olejami myjącymi bądź czarnym mydłem [byle nie po oczach! ] - gwarancja domycia filtrów
L'oreal brałam pod uwagę, ale cena... Stosowałam kiedyś OCM, ale nie nadaje się dla mojej naczynkowej cery, domywam czasem emulsją bez użycia wody np. teraz z Iwostinu, wczoraj spróbowałam olejkiem arganowym, ale rano twarz była zaczerwieniona bardziej niż zwykle. Jednak najlepiej sprawdzają się micele, choć dermatolog mi odradzał. Ma być szybko i praktycznie Wypróbuję Garniera, oby nie powodował dodatkowo zapychania, bo i tak w upalne dni, po całym dniu w filtrze i makijażu wyskakują mi jakieś niespodzianki:/
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:31   #2453
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
L'oreal brałam pod uwagę, ale cena... Stosowałam kiedyś OCM, ale nie nadaje się dla mojej naczynkowej cery, domywam czasem emulsją bez użycia wody np. teraz z Iwostinu, wczoraj spróbowałam olejkiem arganowym, ale rano twarz była zaczerwieniona bardziej niż zwykle. Jednak najlepiej sprawdzają się micele, choć dermatolog mi odradzał. Ma być szybko i praktycznie Wypróbuję Garniera, oby nie powodował dodatkowo zapychania, bo i tak w upalne dni, po całym dniu w filtrze i makijażu wyskakują mi jakieś niespodzianki:/
Ja mam skore baardzo do zapychania sklonna i mi krzywdy nie robi czesto na blogach i yt porownuja tego Garniera do Loreala, wypadaja podobnie, moze Loreal troche lepiej, ale polecaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:39   #2454
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
L'oreal brałam pod uwagę, ale cena... Stosowałam kiedyś OCM, ale nie nadaje się dla mojej naczynkowej cery, domywam czasem emulsją bez użycia wody np. teraz z Iwostinu, wczoraj spróbowałam olejkiem arganowym, ale rano twarz była zaczerwieniona bardziej niż zwykle. Jednak najlepiej sprawdzają się micele, choć dermatolog mi odradzał. Ma być szybko i praktycznie Wypróbuję Garniera, oby nie powodował dodatkowo zapychania, bo i tak w upalne dni, po całym dniu w filtrze i makijażu wyskakują mi jakieś niespodzianki:/
Ja miałam także tego Garniera i dla mnie różnica w domywaniu spora Aczkolwiek Garnier jak najbardziej poprawny, ale jednak L'oreal w moim odczuciu sporo lepszy. A co do olei, nie miałam na myśli ocm, a zwykłe olejki myjące, choćby taki najprostszy z biochemii urody. Są rożne warianty, jak masz naczynka najlepszy będzie podstawowy bez dodatku olejków eterycznych, bo te mogą podrażniać naczynia krwionośne. Albo po prostu ukręć sobie samodzielnie, z dodatkiem emulgatora. Ja właśnie tak robię
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 15:39   #2455
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny co wy tu śmiecicie o jakichś micelach, olejkach Już, przenosić się na inny wątek!



Dostałam dziś zamówiony filtr z Oriflame. Nie śpieszy mi się otwierać tej 50-ki z Ducraya, a jak otworzę, użyję kilka razy i się wkurzę...To pójdzie się piiip na następny rok. A tak ma datę chyba do 2016 , więc najwyżej za rok będę się z nim męczyć. A więc ten filtr zamówiony ma SPF35, jest w takim opakowaniu jak dawniejszy Day Shield SPF30 (z linii Optimals), może ktoś go pamięta (biała tubka z żółtą nakrętką). To chyba limitowanka z zeszłego roku, tego się doszukałam w necie. Teraz widzę jest wyprzedać na stronie Oriflame, ale nie wiem, na jakich zasadach to działa, chyba odbierasz później od jakiejś konsultantki...? Ja zamówiłam na all, wzięłam od razu 2 opakowania, co by nie żałować, że za przesyłkę miałabym drugi krem. Przyznam, że trochę się obawiałam zapachu, bo ktoś w komentarzu na stronie Orifl. pisał, że pachnie intensywnie. No cóż...po kremie Tołpy z linii botanicznej, to ten krem nie ma mocnego zapachu Ogolnie jestem pozytywnie zaskoczona. Konsystencja faktycznie lekka . Liczę, że dobrze się sprawdzi. Cena...kupiłam za 10 zł + wysyłka, a więc taniutko. W regularnej sprzedaży był za ponad 30 zł.


Z filtrow ma Tinosorb M (no i jak zwykle Parsol).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 19:07   #2456
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Chimay, wydaje mi się, że właśnie tym lepsza ochrona, im ciemniejszy kolor ubrania (i im grubszy materiał), czerń jest czarna i nagrzewa się, bo pochłania najwięcej promieni. Jeśli trzeba, to poszukam źródła, ale jestem niemal pewna, że tak jest.
No, chyba, że mowa o ubraniach zupełnie odbijających promieniowanie, takich nieprzeźroczystych i błyszczących (jak folia), ale tu mam zero informacji

W kwestii niebarwienia to niezbyt pomaga niestety, chociaż rzeczywiście na ciemnym pewnie i mniej widać.
Masz rację, pomyliło mi się. Do tego znienawidzony przez wielu polyester i inn sztuczne włokną ma przewagę nad bawełną w tej kwestii.

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Pharmaceris to geniusz! Jest tak rewelacyjny że nie mogę się przekonać do jego PPD 35! macie jakieś informacje co do jego stabilności jeśli chodzi o nakładanie go pod makijaż? na BU piszą że nadaje się a jak jest w rzeczywistości?
Skąd ta informacja o jego PPD?
Powinien być stabilny, Parsol jest w towarzystwie Octocrylene i Tinosorbu M, a Tinosorby to jedne z lepszych filtrów UVA.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-24, 20:14   #2457
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz rację, pomyliło mi się. Do tego znienawidzony przez wielu polyester i inn sztuczne włokną ma przewagę nad bawełną w tej kwestii.



Skąd ta informacja o jego PPD?
Powinien być stabilny, Parsol jest w towarzystwie Octocrylene i Tinosorbu M, a Tinosorby to jedne z lepszych filtrów UVA.
w tym wątku kilka stron wstecz Aniela88 wysłała maila do producenta z pytaniem o PPD emulsji Lirene, taka też liczba podana jest na stronie BU więc podejrzewam że wartość PPD w tych produktach powinna być identyczna. Mam taką nadzieje że Pharmaceris powinien być stabilny w końcu w składzie parsol występuje obok octinoxate i Dwutlenku tytanu który podobno go destabilizują...
A tak na marginesie zdobyłam dzisiaj próbkę fluidu ochronno-korygującego Pharmaceris spf 50+, jutro testy
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 07:59   #2458
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
w tym wątku kilka stron wstecz Aniela88 wysłała maila do producenta z pytaniem o PPD emulsji Lirene, taka też liczba podana jest na stronie BU więc podejrzewam że wartość PPD w tych produktach powinna być identyczna. Mam taką nadzieje że Pharmaceris powinien być stabilny w końcu w składzie parsol występuje obok octinoxate i Dwutlenku tytanu który podobno go destabilizują...
A tak na marginesie zdobyłam dzisiaj próbkę fluidu ochronno-korygującego Pharmaceris spf 50+, jutro testy
Ja też testuję fluid Pharmaceris i ogólnie jako podkład nie jest zły, największy minus to błyszczenie. Moim faworytem nadal jest matujący Co do ochrony, to ciężko stwierdzić bo na upały ten podkład raczej się nie nadaje, przez to błyszczenie właśnie. Ale na taką pogodę jak dziś (zachmurzenie całkowite lub częściowe) jest ok
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:48   #2459
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Moja mama kiedyś miała któryś barwiony od Pharmacerisa [ale nie spf50] i na opakowaniu widniała informacja, by nie używać latem
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-25, 12:57   #2460
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja też testuję fluid Pharmaceris i ogólnie jako podkład nie jest zły, największy minus to błyszczenie. Moim faworytem nadal jest matujący Co do ochrony, to ciężko stwierdzić bo na upały ten podkład raczej się nie nadaje, przez to błyszczenie właśnie. Ale na taką pogodę jak dziś (zachmurzenie całkowite lub częściowe) jest ok
Mi ten fluid średnio przypadł do gustu, odcienie (dostępne aż dwa) Ivory zdecydowanie za jasny a sand za chłodny, podkreśla suche skórki, zbiera się w załamaniach i niezbyt dobrze trzyma się nierówności. Pod krem z filtrem się nie nadaje bo twarz okropnie się błyszczy, pod serum lub lekki krem już lepiej, na plus dobrze kryje i wyrównuje koloryt skóry, może kupiłabym na zimę gdyby warianty kolorystyczne były nieco obszerniejsze a tak to sobie go podaruje, uff dobrze że to tylko próbka
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.