Nieregularny okres.... ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 21:13   #1
iza1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Unhappy

Nieregularny okres.... ;/


witam
mam 19 lat mam nieregularny okres chyba od zawsze... pierwszy raz miesiączke dostałam gdy miałam 12 lat. okres dostaje po 35 dniach najwcześniej a zdarza się, że i po 50. często bolą mnie jajniki a szczególnie prawy. bardzo mnie to martwi. byłam już u kilku lekarzy, pierwszy mi powiedział ze mam zespół policystycznych jajników ale nie wytłumaczył na czym to polega tylko kazał w internecie poczytać, wiec poszłam do 2 stwierdził to samo i przepisał diane 35. zażywałam tabletki przez 6 miesięcy ale okres nadal sie spóźniał (ale nie tak długo jak wcześniej od 4-6 dni) dlatego przestałam je zażywać. po jakimś czasie nie miałam okresu 50 dni (byłam prawie pewna że jestem w ciąży) i lekarz mi powiedział ze nie ma pojęcia dlaczego tak jest, bo w ciąży nie jestem. nie wiem co mam robić i co o tym mysleć czy się martwić czy nie. dodam że współżyje z chłopakiem i zawsze podejrzewam ciąże. porszę o rade... z góry dziękuje
iza1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:32   #2
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Podstawa diagnozy to badania hormonalnie + usg nie mozna tak z powietrza stwierdzic, ze to napewno pco. Zmien lekarza!!
jesli chcesz pogadac zapraszam na watek pco https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post18105564
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:57   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez iza1991 Pokaż wiadomość
witam
mam 19 lat mam nieregularny okres chyba od zawsze... pierwszy raz miesiączke dostałam gdy miałam 12 lat. okres dostaje po 35 dniach najwcześniej a zdarza się, że i po 50. często bolą mnie jajniki a szczególnie prawy. bardzo mnie to martwi. byłam już u kilku lekarzy, pierwszy mi powiedział ze mam zespół policystycznych jajników ale nie wytłumaczył na czym to polega tylko kazał w internecie poczytać, wiec poszłam do 2 stwierdził to samo i przepisał diane 35. zażywałam tabletki przez 6 miesięcy ale okres nadal sie spóźniał (ale nie tak długo jak wcześniej od 4-6 dni) dlatego przestałam je zażywać. po jakimś czasie nie miałam okresu 50 dni (byłam prawie pewna że jestem w ciąży) i lekarz mi powiedział ze nie ma pojęcia dlaczego tak jest, bo w ciąży nie jestem. nie wiem co mam robić i co o tym mysleć czy się martwić czy nie. dodam że współżyje z chłopakiem i zawsze podejrzewam ciąże. porszę o rade... z góry dziękuje
na pewno przy tabletkach okres się spóźniał?
bo to trochę dziwne
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 23:05   #4
Villemooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
na pewno przy tabletkach okres się spóźniał?
bo to trochę dziwne
Pewnie chodzi o to, że nie dostawała od razu po 21 tabletce, tylko po tych kilu dniach? Ale to normalne ; p
Villemooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 00:03   #5
Isia1970
Przyczajenie
 
Avatar Isia1970
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 2
Question Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Witam Kobiety,
W grudniu odstawilam Marvelon po 12 latach brania tej dobroci bez przerwy. Ostatnie dwa miesiace bralam juz tabletki nieregularnie, bo poczulam do nich coraz wieksza niechec. Tuz przed rezygnacja nastapilo przedwczesne krwawienie. Nie dziwi mnie to zbytnio, biorac pod uwage moja nieregularnosc. Problem w tym, ze od tamtej pory mam cykle o roznej dlugosci (29, 22, 21) a dzis jest 17 dzien mojego cyklu i od wczoraj znow bol w podbrzuszu, brazowe uplawy i jakby slady krwi. Czy ktos mial podobne historie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Dodam, ze obecnie stosuje tylko naturalne metody antykonceptie (termiczno-objawowa i Donna mikroskop). Sorry za smieszne pisanie, ale nie mam ustawienia na jezyk polski.
Isia1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 08:42   #6
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Nieregularne miesiaczki, miedzy cykliczne plamienia i w ogole wszystko co odchodzi od normy, powinno sie isc i skonsultowac z lekarzem, takie jest moje zdanie...Bo przyczyny moga byc rozne...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:23   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

blagam nie bierzcie tabsow. tabsy sa z nazwy antykoncepcyjne a nie lecznicze. gdyby tak bylo to juz dawno producent umiescil by informacje ze lecza rozne zaburzenia cyklu. lekarz ma was w 4 literach bo wypisze wam recepte i umyje raczki

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-03-26 o 09:26
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 11:25   #8
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

w kwesti nieregularnych miesiaczek:

nie przeeidziany, trudny do ustalenia termin miesiaczki to cos co moze popsuc nie tylko plany ale i samopoczucie a do tego potrafi niezle zestresowac

Miesiaczkuje od 16 roku zycia i w zasadzie moje okresy nigy nie sa "punktualne" 3 lata temu długo chorowałam - rok spedziąlam w szpitalu przyjmujac silne antybiotyki i niezliczone litry kroplowek <rifampicyn i vankomycyn> okres mi sie w tym czasie zatrzymał. Przez kolejne poł roku po wyjsciu ze szpitala dochodziłam do tego by wyregulowac okres niestety z powodow zdrowotnych nie moge przyjmowac pigułek hormonalnych by przyspieszyc i bardziej zharmonizowac cykle lub by sie zabezpieczac.
Mam obecnie 24 lata i od roku wydaje mi sie ze cos zaczeło sie stabilizowac.... wspołzyje z chłopakiem i musze niestety tylko i wyłacznie polegac na ....metodzie kalendarzykowej, stosunku przerywanym i prezerwatywie ... ale nawet takie potrojne zabezpieczanie si enie raz powodowało ze sie stresowałam
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:08   #9
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
w kwesti nieregularnych miesiaczek:

nie przeeidziany, trudny do ustalenia termin miesiaczki to cos co moze popsuc nie tylko plany ale i samopoczucie a do tego potrafi niezle zestresowac

Miesiaczkuje od 16 roku zycia i w zasadzie moje okresy nigy nie sa "punktualne" 3 lata temu długo chorowałam - rok spedziąlam w szpitalu przyjmujac silne antybiotyki i niezliczone litry kroplowek <rifampicyn i vankomycyn> okres mi sie w tym czasie zatrzymał. Przez kolejne poł roku po wyjsciu ze szpitala dochodziłam do tego by wyregulowac okres niestety z powodow zdrowotnych nie moge przyjmowac pigułek hormonalnych by przyspieszyc i bardziej zharmonizowac cykle lub by sie zabezpieczac.
Mam obecnie 24 lata i od roku wydaje mi sie ze cos zaczeło sie stabilizowac.... wspołzyje z chłopakiem i musze niestety tylko i wyłacznie polegac na ....metodzie kalendarzykowej, stosunku przerywanym i prezerwatywie ... ale nawet takie potrojne zabezpieczanie si enie raz powodowało ze sie stresowałam
Aga jaki jest powod ze od "zawsze" masz nieregularne? co powiedzial ci lekarz i jakie badania robilas? no i czemu nie mozesz brac antykow?

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
blagam nie bierzcie tabsow. tabsy sa z nazwy antykoncepcyjne a nie lecznicze. gdyby tak bylo to juz dawno producent umiescil by informacje ze lecza rozne zaburzenia cyklu. lekarz ma was w 4 literach bo wypisze wam recepte i umyje raczki
Agusiamyszka, jesli kobieta ma wszystko ok ze zdrowiem to zgodze sie z tym co piszesz, w inny sposob tez mozna sie zabezpieczac i bedzie w miare ok, ale jesli ma sie np PCO to antyki sa jedynym sposobem leczenia!!!!! - i co wtedy? jak to sie mowi "nie taki diabel zly jak go maluja"
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:06   #10
kasiaaa131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Moje miasto
Wiadomości: 1
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Ja też mam taki problem. Mam 17 lat. Pierwszy okres dostałam 5 lat temu. Nigdy nie miałam regularnie. Na początku były to długie, nawet do 2 tygodni, obfite miesiączki ktore dostawałam co 2 -3 miesiące nawet co pół roku. Od jakichś 2 lat zaobserwowałam że zamieniły się w bardzo skąpe. Mam je mniej wiecej co 30 - 40 dni. Trwają ok tydzień ale ta ostatnia trochę się przedłuża.
Przez pierwsze dni boli mnie brzuch. Dodam że właśnie od półtora roku często jestem chora i biore antybiotyki.
Nie wiem co mam z tym robić. Czy się pogarsza czy polepsza. Z mamą wogole o tym nie rozmawiam.
Zostałyście mi kochane kobitki
kasiaaa131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 17:44   #11
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

<simonee>: Aga jaki jest powod ze od "zawsze" masz nieregularne? co powiedzial ci lekarz i jakie badania robilas? no i czemu nie mozesz brac antykow?

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

tak jak pisaam zaczełam około 16roku miesiaczkowac. Byly to cykle długie nawet 40- 50 dniowe. Krwawienie takze długie do 8 dni, raczej normlne przez pierwsze 2 dni to okres nie dał o sobie zapomniec i najchetniej niech mnie nikkt wtedy nie dotyka a ja sama przespałabym je całe od rana do nocy.
Z ginekologirm pierwszy raz zetknełam sie trafiajac do szpitala wczesniej nei miałam takiej potrzeby a nieregularnosc tłumaczyłam sobie tym ze jeszcze wszystko mi sie unormuje no bo przeciez na poczatku zawsze jest nieregularnie. 3 lata temu miałam powazne zapalenie opon mozgowych i do tego kilka roznych innych powikłan <serce, płuca, nerki ...> dlatego przeszłam wszelkie mozliwe konsultacje lekarskie <wstydniś> ginekologiczna takze. Była to moja pierwsza wizyta u lekarza tej profesji, i nawet do konca swiadoma co sie dziej ze mna bo byłam strasnzie osłabiona wiec chyba było mi wszystko jedno kto i co mi bada. Nie ma zadnych odchylen i wszystko kazało sie w normie. uprzedził tylko ze z powou lekow jakie przyjmuje (a sa to leki przeciwzakrzepowe typu Acenokumarol skutecznosc pigułki bedzie zahwiana krew rzadka pigułka szybciej bedzie w krwi sie rozpuszaczac i krazyc i szybciej wydalac wiec nei spełni swojego zadania wiec on nawet nie zaleca bym ja przyjmowała i zasugerował mi pozostałe metody antykoncepcju) mimo iz wtedy nei wspołzyłam jeszcze z nikim Teraz okolicznosci sie zmieniły ale nauczyłam sie juz z tym jakos radzic. I obliczac mniej wiecej terminy miesiaczek. Obecnie moja metoda wypracowana przz doswiadczenie to mniej wiecej taki sposob: okres co 35 dni krwawienie jest przez pierwszych 5 dni. Nastepny okres wystepoje z opoznieniem (zawsze!) dod ok. 5-8 dni wiec w rezulltacie moj cykl przez tp staje sie nie 35 dniowy a 40 i jak zaobserwowałam tak jest juz od kilkunastu miesiecy wiec cos sie ustabilizoowało. Ale kazdy nowy lek jaki przyjmuje zwłaszcza antybiotyk zaraz burzy ta harmonie i znow wszystko zaczyna si eod poczatku
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 19:35   #12
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez Aga_86;[COLOR=Silver
[/COLOR]tak jak pisaam zaczełam około 16roku miesiaczkowac. Byly to cykle długie nawet 40- 50 dniowe. Krwawienie takze długie do 8 dni, raczej normlne przez pierwsze 2 dni to okres nie dał o sobie zapomniec i najchetniej niech mnie nikkt wtedy nie dotyka a ja sama przespałabym je całe od rana do nocy.
Z ginekologirm pierwszy raz zetknełam sie trafiajac do szpitala wczesniej nei miałam takiej potrzeby a nieregularnosc tłumaczyłam sobie tym ze jeszcze wszystko mi sie unormuje no bo przeciez na poczatku zawsze jest nieregularnie. 3 lata temu miałam powazne zapalenie opon mozgowych i do tego kilka roznych innych powikłan <serce, płuca, nerki ...> dlatego przeszłam wszelkie mozliwe konsultacje lekarskie <wstydniś> ginekologiczna takze. Była to moja pierwsza wizyta u lekarza tej profesji, i nawet do konca swiadoma co sie dziej ze mna bo byłam strasnzie osłabiona wiec chyba było mi wszystko jedno kto i co mi bada. Nie ma zadnych odchylen i wszystko kazało sie w normie. uprzedził tylko ze z powou lekow jakie przyjmuje (a sa to leki przeciwzakrzepowe typu Acenokumarol skutecznosc pigułki bedzie zahwiana krew rzadka pigułka szybciej bedzie w krwi sie rozpuszaczac i krazyc i szybciej wydalac wiec nei spełni swojego zadania wiec on nawet nie zaleca bym ja przyjmowała i zasugerował mi pozostałe metody antykoncepcju) mimo iz wtedy nei wspołzyłam jeszcze z nikim Teraz okolicznosci sie zmieniły ale nauczyłam sie juz z tym jakos radzic. I obliczac mniej wiecej terminy miesiaczek. Obecnie moja metoda wypracowana przz doswiadczenie to mniej wiecej taki sposob: okres co 35 dni krwawienie jest przez pierwszych 5 dni. Nastepny okres wystepoje z opoznieniem (zawsze!) dod ok. 5-8 dni wiec w rezulltacie moj cykl przez tp staje sie nie 35 dniowy a 40 i jak zaobserwowałam tak jest juz od kilkunastu miesiecy wiec cos sie ustabilizoowało. Ale kazdy nowy lek jaki przyjmuje zwłaszcza antybiotyk zaraz burzy ta harmonie i znow wszystko zaczyna si eod poczatku
Oj bidulko to troche przeszlas czyli jak bylas w szpitalu mialas robione hormony? -dobrze rozumie?
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:43   #13
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Na nieregularny okres polecam castagnus
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 23:25   #14
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

To lek ziołowy, ale lepiej jest to skonsultowac z gin, Castagnus obniza prolaktyne i podwyzsza progesteron(i moze LH), zaleca sie przy niedoczynnosci cialka zoltego i zespolu napiecia przedmiesiaczkowego...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 07:13   #15
franuska66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

ja bym tam nie kombinowała tylko biegiem do lekarza ...
franuska66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:14   #16
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Tak <simonee> przyjmowałam hormony ale w postaci sterydów zwiekszajacych przyrost masy ciała wazyłam wtedy strasznie mało (40 kg ;/ skóra i kości) niestety by serduszko sie nie meczyło musiałam przybrac szybko na wadze i stedy chac nie chcac lekarze musieli ingerowac hormonami ;/ w ciagu 1,5 r od wyjscia ze szpitala z poczatkowej wagi jaka tam miałam najnizsza 43kg wzrosła do 78 kg nigdy tyle nie wazyłam wiec pozniej walczyłam odchudzajac sie w granicy rozsadku wszystkie te "zabiegi" na moim ciel sterydy odchudzanie i aktywnosc fizyczna jeszcze bardziej sie przyczyniaja do tych nieregularnych okresow. Zaznaczam ze od tamtej pory jestem pod stała kontrolą kilku soecjalistow i nie wolno mi brac niczego na własna reke .... nawet ziołowych tabletek.... Ale zaczełam panowac juz troche nad swoim ciałem choc wcale to łatwe nie było.... poznac sie na nowo....

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Zazdroszcze dziewczynom które miesiaczkuja regularnie <szczesciary> ja w czerwcu mam slub siostry chiałabym załozyc ładna, jasna sukienke i czuc sie komfortowo tanczac, bawiac się niestety nei jestem w stanie przewidziec kiedy przypuszczalnie wypadnie mi okres. Nawet w 90 % nie moge tego zaplanowac... zawsze sie jakies odchylenie od normy zrobi moge gdybac no ale cóż i z tym trzeba sobie radzic kobietki
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:17   #17
lolitka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

ja również mam problem. za miesiąc kończę 18 lat, a miesiączkuję od ok 2, moje krwawienia są wciąż nieregularne, występują prawie codziennie w skąpych ilościach. co to może być? czy to jest normalne?
lolitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 11:29   #18
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

ja w zasadzie do 20 roku zycia miesiaczkowałam bardzo nieregularnie . Nadal tak jest. Ale jesli codziennie masz jakies plamienia to mysle ze powinnac to ze specjalista skonsultowac
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 14:08   #19
marcia620
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 47
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Lepiej nie zwlekać i jak najszybciej zacząć regulować sobie cykle bo kiedyś niestety może to odbić się na problemach z ciążą. Ja mam małą tarczyce (nie mam niedoczynności) i to też wpływa na nie regularny okres.
marcia620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 14:22   #20
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

marcia to co mówisz to szczera prawda.... z tym problemem z ciaża w przyszłosci lub z przypuszczalnymi powikłaniami. Ja co prawda nie badałam tarczycy swojej ale zasugereował mi lekarz ze wypada to takze przebadac <THC> ja i tak prawdopodobnie bede miała problem ze swoim dzieciaczkiem i z ciazam jestem obciazona w znaczny sposób kardiologicznie a moje serdusio musi byc w porzadku zeby dzidzia sie dobrze rozwijała ....
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 16:56   #21
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Aga_86 chodziło mi czy mialal robione badania hormonow: prolaktyna, progesteron, testosteron, LH, FSH, itd...
Dziewczyny! zawsze nieregularny okres jest sygnalem, ze cos sie dzieje z naszym cialem, dobrze jest sprawdzic za wczasu w czym tkwi problem, bo pozniej moga sie pojawic problemy z zajsciem w ciaze - jeszeli problem jest od strony hormonow, lub innych powiazanych z tym przyczyn...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 20:42   #22
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Nie simonee nie miałam w tym kierunku zadnych badan, nie wykluczone ze mnie nie omina ..... ;/
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 20:57   #23
malawielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 39
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Witam was kobietki ja równiez męcze sie z tą nieregularną @ już 10 lat, a od roku jest na tyle wredna że sama wogle sie nie pojawia i musze ją wywołać luteiną. Gdyby nie ta luteina to już rok czasu bym jej nie miała. leżałam ostatnio w szpitalu miałam zrobione wszystkie hormony no i hormony męskie wyszły dużo ponad norme. co sie ginekolog zdziwił bo nie mam męskiego i nadmiernego owłosienia no ale cóż chyba jestem ,,kobietą z jajami:P:P" No i ginekolog rozłożył ręce i nie wie co mi jest i dał skierowanie do endokrynologa, wizyta w poniedziałek no i zobacze co mi powie.
malawielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 21:50   #24
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez Aga_86 Pokaż wiadomość
Nie simonee nie miałam w tym kierunku zadnych badan, nie wykluczone ze mnie nie omina ..... ;/
To jest tak, ze problem moze byc z hormonami a przez to nieregularna @ no chyba, ze lekarze powiedzieli Ci iz leki maja wplyw na cialo/hormony i dlatego masz problem z @.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez malawielka Pokaż wiadomość
Witam was kobietki ja równiez męcze sie z tą nieregularną @ już 10 lat, a od roku jest na tyle wredna że sama wogle sie nie pojawia i musze ją wywołać luteiną. Gdyby nie ta luteina to już rok czasu bym jej nie miała. leżałam ostatnio w szpitalu miałam zrobione wszystkie hormony no i hormony męskie wyszły dużo ponad norme. co sie ginekolog zdziwił bo nie mam męskiego i nadmiernego owłosienia no ale cóż chyba jestem ,,kobietą z jajami:P:P" No i ginekolog rozłożył ręce i nie wie co mi jest i dał skierowanie do endokrynologa, wizyta w poniedziałek no i zobacze co mi powie.
Dobrze robisz idac do endo
Naturalny wspomagacz zbijania testo. to jest korzen lukrecji(w sklepach zielarskich -wywary do picia, w formie tabletek ect)
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 13:22   #25
Alisse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 388
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
To lek ziołowy, ale lepiej jest to skonsultowac z gin, Castagnus obniza prolaktyne i podwyzsza progesteron(i moze LH), zaleca sie przy niedoczynnosci cialka zoltego i zespolu napiecia przedmiesiaczkowego...
Konsultacja z gin obowiązkowo
Mi castagnus ładnie uregulował okres, zniknął PMS, bóle brzucha..
Alisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 16:08   #26
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

No dokladnie! Nic nie powinno sie robic na wlasna reke, problem z okresem to nie przeziebienie ktore mozna leczyc witaminami itp
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:04   #27
Isia1970
Przyczajenie
 
Avatar Isia1970
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 2
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Aga_86 chodziło mi czy mialal robione badania hormonow: prolaktyna, progesteron, testosteron, LH, FSH, itd...
Dziewczyny! zawsze nieregularny okres jest sygnalem, ze cos sie dzieje z naszym cialem, dobrze jest sprawdzic za wczasu w czym tkwi problem, bo pozniej moga sie pojawic problemy z zajsciem w ciaze - jeszeli problem jest od strony hormonow, lub innych powiazanych z tym przyczyn...
Tez jestem tego zdania. Jutro ide do lekarki domowej. Zobaczymy co powie. Pewnie znow powie, ze "czasami to sie zdarza", ale sprobowac musze. Mieszkam we Frislandii i uwazam ze opieka lekarzy domowych jest tutaj jak z czasu epoki kamiennej. Pozdrawiam.
Isia1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:18   #28
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez Isia1970 Pokaż wiadomość
Tez jestem tego zdania. Jutro ide do lekarki domowej. Zobaczymy co powie. Pewnie znow powie, ze "czasami to sie zdarza", ale sprobowac musze. Mieszkam we Frislandii i uwazam ze opieka lekarzy domowych jest tutaj jak z czasu epoki kamiennej. Pozdrawiam.
Owszem, czasmi sie zdarza(np czynnik stresowy) ale gdy to sie powtarza to juz chyba nie mozna mowic o przypadku
Wspolczuje Ci takiej opieki medycznej :/ Coz zycze powodzenia na wizycie
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 19:46   #29
franuska66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 64
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

nieregularne miesiączki to miazga mi na szczęście od roku się unormował jakoś i co 29 dni mam okres ... ale moja kuzynka ma tak nieobliczalny, że masakra w jednym miesiącu potrafi mieć dwa a później przez trzy miesiące nic ... była u gin a ten jej powiedział, że ok wszystko ... dla mnie trochę to dziwne przecież takie miesiączki nie są normalne ...
franuska66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 14:23   #30
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Nieregularny okres.... ;/

Cytat:
Napisane przez franuska66 Pokaż wiadomość
nieregularne miesiączki to miazga mi na szczęście od roku się unormował jakoś i co 29 dni mam okres ... ale moja kuzynka ma tak nieobliczalny, że masakra w jednym miesiącu potrafi mieć dwa a później przez trzy miesiące nic ... była u gin a ten jej powiedział, że ok wszystko ... dla mnie trochę to dziwne przecież takie miesiączki nie są normalne ...
Niech zmieni lekarza bo to nie jest normalne no chyba, ze zaczela dopiero niedawno miesiaczkowac...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.