Wychodzenie z diety, wahania wagi - o co chodzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 10:46   #1
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838

Wychodzenie z diety, wahania wagi - o co chodzi?


Część,

Byłam na Dukanie od 1 stycznia do 20 lutego. Przerwałam dietę, bo byłam chora (katar, kaszel) i brałam leki. Mam 170 cm z 64 kg schudłam do 60 kg. Niestety zaczęłam jeść normalnie. Miałam straszne biegunki. Wszystko było ok z wagą. Ale w niedzielę - przed okresem zaczęłam mieć apetyt na słodycze. Na drugi dzień stanęłam na wagę a tu 66kg!!! Na drugi dzień już 63,9 kg. Strasznie mi wydęło brzuch, miałam mega wzdęty podbrzusze - twarde. Zaczęły się bóle jelit i przy wypróżnianiu. Bóle w krzyżu. Po okresie miałam tak samo, jak nie gorzej. Nie mogłam zasnąć z powodu bólu. Trwało to 2 tygodnie. Teraz jest już lepiej.
Choć staram się jeść rozsądnie - nie objadać się, jeść 3 posiłki dziennie, owoce jako deser, jogurty. (Fakt zdarzają się słodycze, ale niewiele i raz na jakiś czas) waga ciągle mi się strasznie waha. oD 65-62kg.
Czy jest możliwe, że metabolizm oszalał??? Czyżby jestem w tej grupie, że dukan jest nie dla mnie, choć się czułam na tej diecie bardzo dobrze. Czy powinnam udać się do dietetyka - żeby powiedział, co mogę a czego nie mogę jeść. Za rok mam ślub chciałabym schudnąć do 58 kg. Sama nie mogę. Dodam, że na dukanie ćwiczyłam (i nic ?).
Idę we wtorek do ginekologa, może to problem z hormonami?

Czy miała któraś z Was podobnie?
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 14:37   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Wychodzenie z diety, wahania wagi - o co chodzi?

Czegokolwiek byś nie zrobiła z metabolizmem, to na pewno nie od niego są takie skoki. Raczej masz zatrzymania i spadki wody, plus pewnie problemy z trawieniem i wypróżnieniami bo nagle zmieniłaś sposób jedzenia.

Nie sądzę żeby to była wina samej diety jako takiej, raczej Twojego "wyjścia" z niej w taki sposób, jak to zrobiłaś... Albo faktycznie hormony.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:23   #3
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Wychodzenie z diety, wahania wagi - o co chodzi?

Lexie dziękuję za odpowiedź.

Mam nadzieję, że tylko "wychodzenie" z diety spowodowało takie złe samopoczucie. Tylko dziwi mnie to, że jadłam normalnie przez tydzień było ok a przed samym okresem tak mi organizm "rozwaliło". I taki skok wagi.

Zapewne przesadzam

Pozdrawiam!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.