Powiększone węzły chlonne w pachwinie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 14:14   #1
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825

Powiększone węzły chlonne w pachwinie.


Cześć wszystkim.

Nie wiem, czy zakładam wątek w odpowiednim miejscu, dlatego w razie potrzeby, proszę o przeniesienie go.
Mój problem zaczął się jakieś 2 tygodnie temu, od zwykłego przeziębienia.
Katar, osłabienie - w końcu samo przeszło. Parę dni później, odwiedziła mnie moja przyjaciółka, ze zdiagnozowanym zapaleniem dróg oddechowych. Kaszlała, kaszlała, a na drugi dzień - ja też.
Leżałam w łóżku, kurowałam się jak mogłam, ale nadszedł dzień, w którym musiałam wyjść z domu i wyjechać do miasta, gdzie studiuję. W pociągu było przeraźliwie zimno. Temperatura na dworze ok. -7, a ogrzewanie pociągu wyłączone.
Po niespełna 3 godzinach podróży byłam zmarznięta, jak nigdy. Już w drodze na stancję czułam ból nogi, ale byłam pewna, że to od zimna. Wieczorem, razem z TŻ postanowiliśmy zrobić sobie spacer.
I co? Ból wrócił.
Zaczęłam dotykać tego miejsca i masować, bo nie wiedziałam, co to może być. No, i okazało się - powiększone węzły chłonne w prawej pachwinie. Wróciliśmy do domu, z misją ogrzania moich węzłów. Myślałam, że guzki zejdą. Niestety. Może są mniejsze, ale cały czas są, dodatkowo ból promieniuje do stopy.
Nie byłabym sobą, gdybym od razu nie 'wklepała' wszystkich objawów w google. Niepotrzebnie, bo z racji, że jestem hipochondrykiem, momentalnie wkręciłam sobie najgorsze.
Jestem przed okresem, bolą mnie mięśnie, jestem trochę osłabiona, i nie wiem, czy tłumaczyć sobie to najgorszym, czy właśnie nadchodzącą miesiączką. Planuję pójść w sobotę do lekarza, ale do tego czasu - zwariuję. Błagam, podzielcie się ze mną swoimi odczuciami. Może jakaś z Was miała kiedykolwiek podobny problem?
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:59   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Iśc do lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:02   #3
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Iśc do lekarza.
Wracając na 'wizaż' obawiałam się właśnie takich wpisów.
Gdybyś doczytała moją wiadomość do końca, widziałabyś, że nie pytałam: "co mam zrobić?".
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:07   #4
MinisiaSak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42
GG do MinisiaSak
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Węzły powiększają się juz przy niewielkich infekcjach, np. u mnie wręcz po każdym kichnięciu. u Ciebie zapewne wyszło to ze zmarźnięcia, gdy nie bolało darowałbym sobie lekarza ale skoro odczuwasz ból -wizyta jak najbardziej wskazana.
Będzię dobrze!
__________________
może i zakochana ale zawsze wierna swej zołzowatej naturze
MinisiaSak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:07   #5
effibia
Raczkowanie
 
Avatar effibia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 81
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Nie mialam takiego problemu ale moze przejdz sie do apteki i powiedz farmaceucie co i jak Cie boli.moze Ci cos doradzi.jakis srodek przeciwbolowy lub co mozesz zrobic,zeby czuc sie bardziej komfortowo
effibia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 22:22   #6
brunecia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 38
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Środka przeciwbólowego na pewno nie poradzi za to wizytę u hematologa na pewno.U Ciebie węzły wyszły na pewno z powodu infekcji i niestety nie zejdą tak z dnia na dzień.Przejdź się do rodzinnego i myślę,że tylke wystarczy.I nie wkręcaj sobie głupot tak nawiasem mówiąc dobrze,że bolą(mogłabyś się obawiać gdyby węzeł był niebolący).
brunecia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 22:46   #7
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cytat:
Napisane przez brunecia87 Pokaż wiadomość
Środka przeciwbólowego na pewno nie poradzi za to wizytę u hematologa na pewno.U Ciebie węzły wyszły na pewno z powodu infekcji i niestety nie zejdą tak z dnia na dzień.Przejdź się do rodzinnego i myślę,że tylke wystarczy.I nie wkręcaj sobie głupot tak nawiasem mówiąc dobrze,że bolą(mogłabyś się obawiać gdyby węzeł był niebolący).
Oj, to niech bolą, jeśli chcą..
Domyślałam się, że rodzinny nic innego nie poradzi, jak tylko skieruje, gdzie trzeba, ale dobre i to. Wspominałam już, że jestem hipochondrykiem. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. W ciągu pięciu minut znalazłam wszystkie objawy chłoniaka, a chwilę później stukałam się w głowę, myśląc, że to pewnie nie to. Jednak, jestem jaka jestem. Czasem nawet coś poważniejszego zaczyna się od takich głupot.
Dziękuję za odpowiedź.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 10:24   #8
Angeliqus
Raczkowanie
 
Avatar Angeliqus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 74
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Domyślam się że chodzi o pachwinę udową Miałam taki problem - ciężko mi było chodzić, ból w pachwinie utrzymywał się 2 tygodnie. Poszłam do rodzinnego - wymacał mi pachwinę powiedział że to węzeł chłonny, lecz dał mi skierowanie do szpitala na usg żeby zobaczyli czy to nie przepuklina bo jedno i drugie podobnie wygląda i się objawia. W każdym bądź razie wyszło na to że to powiększony węzeł chłonny. A najlepsze jest to że stan zapalny wziął się od małego ropnego pryszczyka w tamtej okolicy także spokojnie. Jednak do lekarza rodzinnego powinnaś się przejść
Angeliqus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 10:37   #9
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cytat:
Napisane przez Angeliqus Pokaż wiadomość
Domyślam się że chodzi o pachwinę udową Miałam taki problem - ciężko mi było chodzić, ból w pachwinie utrzymywał się 2 tygodnie. Poszłam do rodzinnego - wymacał mi pachwinę powiedział że to węzeł chłonny, lecz dał mi skierowanie do szpitala na usg żeby zobaczyli czy to nie przepuklina bo jedno i drugie podobnie wygląda i się objawia. W każdym bądź razie wyszło na to że to powiększony węzeł chłonny. A najlepsze jest to że stan zapalny wziął się od małego ropnego pryszczyka w tamtej okolicy także spokojnie. Jednak do lekarza rodzinnego powinnaś się przejść
Tak, tak. Mówię o pachwinie udowej. Mi było ciężko chodzić przez pierwsze dwa dni. Teraz już nie boli aż tak bardzo. Jak zbyt szybko chcę iść, to ból się nasila, a tak, to trochę promieniuje do stopy. Od ostatnich paru dni nie wychodzę z domu. Staram się wygrzać moje węzły, ale teraz wyczułam także powiększone guzki pod pachami.
Jadę dziś z powrotem do mojego domku. Modlę się, żeby dziś włączyli ogrzewanie w pociągu.
Chociaż nie bardzo chce mi się w to wierzyć, zwłaszcza, że pogoda się poprawia.
__________________

Edytowane przez CytrynowaPannica
Czas edycji: 2011-02-25 o 10:39
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:07   #10
Angeliqus
Raczkowanie
 
Avatar Angeliqus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 74
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Jeżeli to faktycznie węzeł chłonny to samo przejdzie - po prostu organizm się tak broni Ale jeśli nie odczujesz poprawy, bądź zaczniesz gorączkować to koniecznie marsz do lekarza!!!

Węzły chłonne to na tyle dziwne twory, że czasem ostrzegają nas przed chorobą. Miałam powiększony węzeł chłonny pod lewą pachą i parę dni później okazało się że mam stan zapalny lewej zatoki a innego razu lewa część płuca była zawalona.

Nie ma co panikować to przede wszystkim. jak wrócisz do domu - wypij gorącą herbatkę, weź na noc np. polopirynę (najlepiej 2 wtedy szybko przeziębienie ustępuje) i coś z witaminą c np. cerutin. Pomożesz swojemu organizmowi z przeziębieniem ;]

Edytowane przez Angeliqus
Czas edycji: 2011-02-25 o 11:12
Angeliqus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 11:53   #11
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cytat:
Napisane przez Angeliqus Pokaż wiadomość
Jeżeli to faktycznie węzeł chłonny to samo przejdzie - po prostu organizm się tak broni Ale jeśli nie odczujesz poprawy, bądź zaczniesz gorączkować to koniecznie marsz do lekarza!!!

(...)

jak wrócisz do domu - wypij gorącą herbatkę, weź na noc np. polopirynę (najlepiej 2 wtedy szybko przeziębienie ustępuje) i coś z witaminą c np. cerutin. Pomożesz swojemu organizmowi z przeziębieniem ;]
Do lekarza wybiorę się mimo wszystko. Inaczej, nie będę mogła spać po nocach. Przeziębiona jestem leciutko, jakiś katar i dwa kaszlnięcia w ciągu dnia. Ale! jestem w trakcie miesiączki. Boli mnie wszystko, i już sama nie wiem na co zwalać. Wrócę do domu, wypiję herbatę i Tż będzie mnie wygrzewał. =D Póki co, staram się nie nakręcać. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-25, 12:32   #12
brunecia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 38
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Przejdz się do rodzinnego ja tak zrobiłam-przepisze Ci antybiotyk-tak przynajmniej było w moim przypadku.
U mnie antybiotyk pomógł na jakiś tydzień-potem węzły zaś wylazły z tym,że ja mam w pakiecie-nadobojczykowe,szyjne,ora z pachwinowe.To,że mi nie pomógł nie znaczy,że Tobie nie pomoże i spokojnie nie bój się to na pewno nie chłoniak ani ziarnica-przy tym węzły nie bolą i są zazwyczaj usytuowane w okolicy nadobojczykowej oraz szyjnej.Ja przechodziłam chyba przez te wszystkie etapy co Ty z tym,że moje węzły są powiększone od 5 miesięcy,niestety niebolesne,ale też przeczytałam wszystkie informacje na temat raczyska węzłówTeraz jestem pod kontrolą hematologa na 18 marca mam usg szyi i powtorkę badań.Węzły moga wyjść nawet z niewyleczonych zębów,z przechodzonej infekcji i tak jak napisała koleżanka powyżej z jakiegoś pryszcza,lub skaleczenia
brunecia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 18:18   #13
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Dotarłam do domu! Polskie koleje państwowe bardzo miło mnie dziś zaskoczyły, bo nawet było ciepło.
Teraz będę się wygrzewać, a jutro zgłoszę się do lekarza. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, były dla mnie bardzo pomocne.
Jeśli jest jeszcze ktoś, kto chciałby mnie jakoś wesprzeć, to ja chętnie tę pomoc przyjmę.
__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 14:17   #14
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Odświeżam wątek, bo dzisiaj zauważyłam w pachwinie (tuż poza bikini) kulkę wielkości orzecha. Googlowałam i dotarłam tutaj.

Od paru dni jestem ostro przeziębiona i trochę przemęczona, chodziłam w mokrych gaciach po pływaniu w morzu czy na łódce siedzialam na wilgotnej ławce czy na betonie.
A też miałam w tym miejscu miesiąc temu ropnego pryszczyka. Wszystko wskazuje więc, że to właśnie powiększony węzeł

przestraszyłam się w pierwszym momencie, ale wasze wypowiedzi mnie uspokoiły, mam nadzieję że to 'tylko' to.
Postaram się wygrzać przede wszystkim i sama wyleczyć, a jak nie pomoże to pójdę do lekarza, mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby

czy taka dolegliwość wynika głównie z ogólnego osłabienia/wyziębienia organizmu, czy może sygnalizować też jakiś problem 'natury kobiecej'?
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2011-08-27 o 14:22
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 15:23   #15
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo dzisiaj zauważyłam w pachwinie (tuż poza bikini) kulkę wielkości orzecha. Googlowałam i dotarłam tutaj.

Od paru dni jestem ostro przeziębiona i trochę przemęczona, chodziłam w mokrych gaciach po pływaniu w morzu czy na łódce siedzialam na wilgotnej ławce czy na betonie.
A też miałam w tym miejscu miesiąc temu ropnego pryszczyka. Wszystko wskazuje więc, że to właśnie powiększony węzeł

przestraszyłam się w pierwszym momencie, ale wasze wypowiedzi mnie uspokoiły, mam nadzieję że to 'tylko' to.
Postaram się wygrzać przede wszystkim i sama wyleczyć, a jak nie pomoże to pójdę do lekarza, mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby

czy taka dolegliwość wynika głównie z ogólnego osłabienia/wyziębienia organizmu, czy może sygnalizować też jakiś problem 'natury kobiecej'?
Moja droga, na razie nie masz się czym martwić. Choroby, które możesz u siebie podejrzewać postępują stale i to nie jest tak, że jest pstryk, przeziębienie, powiększony węzeł.
Napisz mi proszę, jakiej jesteś budowy? U osób dosyć chudych przy infekcjach węzły są po prostu wyczuwalne. Ja bym oczywiście zachowała czujność (w razie czego leć po skierowanie do rodzinnego po usg), obserwowała się, ale w żadnym razie nie panikowała. Węzły w organizmie mogą być powiększone odczynowo (czyli żadne nowotwory itp.), moja Mama miała usunięte wszystkie pod pachą, bo chirurgowi wyglądały na zajęte nowotworowo, a okazało się, że były powiększone prawdopodobnie od pracy (Mama pracuje na komputerze, poza tym wykonuje różne prace domowe, to nie dziwne że były powiększone), a miały po 15 mm (czyli rozmiar też nie w normie). Naprawdę nie masz się czym martwić, podczas infekcji mają prawo się powiększyć.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 15:33   #16
Cookie91
Przyczajenie
 
Avatar Cookie91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 27
Dot.: Powiększone węzły chlonne w pachwinie.

Cześć, parę lat temu też miała powiększony węzeł chłonny w prawej pachwinie, od farmaceutki dowiedziałam się że może być to spowodowane goleniem okolic bikini, wtedy było ciepło nie byłam ani przeziębiona ani chora, problem zniknął po paru dniach. Teraz niestety powrócił, byłam w Polsce bo na stałe mieszkam w UK 3 tygodnie wcześniej byłam chora jakoś cudem się podleczyłam i choroba znów powróciła w Polsce. Leczyłam się wszystkim, jakoś minęło, później dostałam okresu i jakoś 4 dni temu wyczułam znów u siebie guzka w tym samym miejscu. Większy, bolący i zaczęłam się niepokoić, poczekam jeszcze trochę może minie bo organizm miał trochę roboty ze zmianą otoczenia, chorobą itd. A jak nie przejdzie muszę udać się do lekarza, guzek niestety jest uciążliwy. Pozdrawiam
Cookie91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-28 15:33:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.