Wykresy - kalendarzyk małżeński :/ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 09:53   #61
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Co do nauk to one dopiero przedemna zaczna sie na poczatku przyszlego roku ale mimo to wiem ze jak mi pani kaze robic wykresiki to poprostu tego nie zrobie bo w moim wypadku to bylby totalny bezsens zreszta moja ginekolog mi to odradza wiem kiedy mam dni plodne dzieki usg wiec po co mam sie bawic w kalendarzyk ktory wogole nie daje pewnosci zreszta ja takze uwazam ze nie ma potrzeby powstrzymywania sie od swoich potrzeb skoro mamy na to ochote akurat w dni plodne a co do tabletek i prezerwatyw jasne ze nie kazdy moze je uzywac ale jest wiele sposobow innych jesli chodzi o antykoncepcje
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 22:42   #62
ami81
Raczkowanie
 
Avatar ami81
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Ja w najblizszym czasie wybieram sie na nauki. Po tym co tu przeczytałam to aż mi sie odechciewa wszystkiego. Najchętniej wysłałabym mojego klona,żeby odbebnił wszystko za mnie
ami81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 00:23   #63
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

a ja wlasnie skonczylam chodzic na nauki przedmalzenskie i powiem wam, ze jestem z nich bardzo zadowolona. za wyjatkiem ostatniego spotkania, gdzie byl powiedzmy wstep do poradni rodzinnej, pozostale byly naprawde ciekawe. prowadzone byly przez ksiezy, ale na temat wiary czy boga bylo moze 5-10%, mowili duzo o komunikacji miedzy ludzmi, o roznicach miedzy kobietami i mezczyznami (nie tych dotyczacych wygladu oczywiscie). jak dla mnie byly to wartosciowe spotkania, bo wiele z rzeczy, o ktorych mowili sprawdza sie w moim i tz przypadku. fajnie jest wiedziec, ze niektore rzeczy, ktore robimy czy mowimy wynikaja po prostu z tego ze jestesmy kobietami, a oni facetami - to ulatwia zycie. ja sie bardzo ciesze z tych nauk, ale to tylko moje zdanie. placilisy za to 30 od pary
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 11:53   #64
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Red face Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Drogie Wizazanki, a czy ktoras wie gdzie mozna teraz we Wroclawiu zaczac kurs przedmalzenski? Zaczynam sie martwic ze nie zdaze.A tuz przed samym slubem (czytaj oststnie kilka tygodni) chcialabym miec juz swiety spokoj z rysowaniem tabelek i obserwacja sluzu czy czegokolwiek
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 12:08   #65
ampa
Przyczajenie
 
Avatar ampa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sachalin
Wiadomości: 7
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez celka2000
Drogie Wizazanki, a czy ktoras wie gdzie mozna teraz we Wroclawiu zaczac kurs przedmalzenski? Zaczynam sie martwic ze nie zdaze.A tuz przed samym slubem (czytaj oststnie kilka tygodni) chcialabym miec juz swiety spokoj z rysowaniem tabelek i obserwacja sluzu czy czegokolwiek
cóz o Wrocławiu nie mam pojęcia...
ale weekendowe spotkania, z pełnym darmowym zakwaterowaniem(jeden pokój dwa łóżka) organizuje parafia w Tarnobrzegu na Serbinowie, diecezja sandomierska(telefonu nie pamiętam, ale jest na stonie diecezji)
zajęcia są intensywne ale szybkie...kończą się zaświadczeniem '
podczas nauk jest także jedno spotkanie z panią z poradni rodzinnej
na koniec można dać prowadzącym co łaska....ale nikt nie naciskał
my -bardzo sceptyczni-byliśmy zadowoleni, polecam na weekend
__________________
Stwórz swoje państwo
ampa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 13:13   #66
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez bellissa
Niestety to nie jest do końca takie nieobowiązkowe- trzeba odbyć trzy spotkania w poradni rodzinnej katolickiej na których to właśnie pani katechetka zleca takie zadania. Ja też szukam pomocy gdzie to znaleźć
Moja pani katechetka stwierdziła na pierwszym spotkaniu że posiadanie jednego lub dwójki dzieci to okrucieństwo- trzeba posiadać conajmniej trójkę! Jeszcze dwa spotkania przede mną...
I niech wszyscy jedzą chleb i margaryne w niedziele. Bo ile Bóg dał tyle trzeba. Rany! Co za średniowiecze. Nasz kraj to jakiś ewenement na mapie Europy!
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 10:40   #67
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez celka2000
Drogie Wizazanki, a czy ktoras wie gdzie mozna teraz we Wroclawiu zaczac kurs przedmalzenski? Zaczynam sie martwic ze nie zdaze.A tuz przed samym slubem (czytaj oststnie kilka tygodni) chcialabym miec juz swiety spokoj z rysowaniem tabelek i obserwacja sluzu czy czegokolwiek
wejdz na strone archidiecezji swojej!! ja tak zrobiłam i miałam (na poznanskiej) nawet adresy kosciołów i nr tel gdzie co i jak z pełnymi datami


A co do kursu..te z was które chca ślubu kościelnego niestety musza spełnic pewne warunki a jednym z nich jest poznanie naturalnych m,etod regulacji poczęć. Jestem po 1 takim spotkaniu, uważam że te metody to jedny sposóba na posiadanie dzieci , ale na pewno nie służą temu żeby ich nie mieć!! Wykresy ściagnęłam z netu i mam śeięty spokój, mój narzyczony sie smiał że jak rano chwyce za termometr to on już mi potrzebny nie będzie
A chodząc na taki kurs : wysłuchać ściagnęć wykres lub skserować od ginekologa i NIE KOMENTOWAĆ!!!!! Bo nie warto..a można nie spełnić wszystkich warunków i nie otrzymać ślubu jak sie na upeirdliwego księdza trafi
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-04, 16:41   #68
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Dziewczyny przeraziłyście mnie tym kursem Nie da się tego jakoś 'ominąć' ? Wprawdze do mojego ślubu jeszcze daleko, ale warto wiedzieć na przyszłość
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 19:47   #69
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Jula
A ja bym chciała wiedzieć, z ciekawości, po co ta tabelka?
taki kalendarzyk bardzo mógłby mi się teraz przydać, gdybym go wczesniej prowadziła...
Zaczynamy starać się o baby i mógłby być przdatny. Zaczełam prowadzić.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 23:47   #70
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Czyli jednak sie przyda Uff już jestem spokojna
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 00:32   #71
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Ja tam nie musiałam prowadzić kalendrzyka. Chodziłam z moim TŻ na spotkania indywidualne - na takie, na które chodzą Ci, którym się spieszy z powodu dzidzi w drodze, a my chodziliśmy tam bo dwiedzieliśmy się, że jest taka możliwość - mało zajęć i termin/godzinę można umówić. Pani coś tam mówiła o tych naturalnych metodach, ale jej powiedziłam że z powodów zdrowotnych jestem na hormonach i to się nie zmieni więc dała mi spokój. A kalendrzyka nigdy w życiu bym nie prowadzila na potrzeby jakiegoś kursu czy czegokolwiek innego. Bez jaj, w końcu mój cykl to moja osobista sprawa, nie bedę o nim opowiadać jakimś katechetom. A wszytstkie te metody naturalne to są owszem, naturalne - aby mieć dzieci.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 08:15   #72
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Dziewczyny taki kalendarzyk jest dobry wtedy gdy chcecie mieć dziecko poprowadzi się taki np przez 3 miechy i dokładnie się wie w jakim dniu można spłodzić dzidzie i nie marnować "materiału" faceta - bo wiadomo że on też musi mieć 3 dni na wyprodukowanie plemników.
Ta metodę na zajście w ciąże zastosowała moja bratowa i juz 2 miesiącach była w ciązy mimo że wcześniej tez próbowali i im nie wychodziło
Jednak jeśli chodzi o niezachodzenie to juz większy problem bo trzeba być kobieta o końskim zdrowiu nie mających żadnych infekcji czy przeziębień no i o ustabilizowanym trybie życia mającą czas by 5 minut rano chodzic z termometrem po 6 godzinach snu a mało która z nas ma na to czas
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:59   #73
ane3ka_l
Raczkowanie
 
Avatar ane3ka_l
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 203
GG do ane3ka_l
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez one_shot
Dziewczyny taki kalendarzyk jest dobry wtedy gdy chcecie mieć dziecko poprowadzi się taki np przez 3 miechy i dokładnie się wie w jakim dniu można spłodzić dzidzie i nie marnować "materiału" faceta - bo wiadomo że on też musi mieć 3 dni na wyprodukowanie plemników.
Małe sprostowanie po niedawnym zakończeniu kursu. Wykresy powinno się robić przez ok. rok, żeby dobrze poznać swój organizm a proces powstawania plemników trwa ok. 50dni
__________________

ane3ka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 22:58   #74
margodo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

od dzis jestem po 1 wizycie w poradni rodzinnej i o dziwo ta wizyta mile mnie/nas zaskoczyła! oczywiscie byla pogadanka na temat naturalnego planowania rodziny http://www.npr.prolife.pl/index.htm i mnie zainteresował ten temat, moze dlatego, ze chce po prostu znac swoje ciało, chce znac, co tak naprawde w srodku mnie sie dzieje.
na temat samych kalendarzy małzenskich pani z poradni SAMA stwierdzila, ze jest to przezytek, ktory mial swoje miejsce bytu 100lat temu, kiedy kobiety nie pracowały, zajete byly pracami w ogrodku, nie bylo takiej gonitwy zyciowej jaka jest teraz no i mialy sluzbe, ktora opiekowala sie ich dziecmi i domem....
takze najogolniej rzecz biorac trzeba trafic na kogos normalnego, ktory prowadzi te nauki (my, mimo, iz posiadamy poradnie rodzinna w naszym kosciele to po naukach malzenskich i po spotkaniu z pania ktora mialaby z nami poradnie rodzinna - zdecydowalismy sie na inna parafie - bylo warto!!)
margodo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:16   #75
asikol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Czy któraś moglaby mi podać namiary na jakąś stronke gdzie by byla metoda termiczno-objawowa albo chociaz tylko termiczna. Ja niestety musze mieć ten kalendarzyk bo PAN ktory prowadzi z nami zajecia zarzadal tego bo inaczej nam nie zaliczy nauk.A ja nie mam casu zajmowac sie takimi bzdurami. Dzieki i pozdrawiam
asikol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 20:37   #76
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No to po co w takim razie ci slub koscielny, jesli 'te rzeczy' to bzdury
Troche mnie to dziwi bo do slubu cywilnego nikt nie wymaga nauki naturalnych metod planowania rodziny - a takie tylko sa uznawane przez kosciol i wszystkim jest to powszechnie wiadomo A skoro ktos sie decyduje na koscielny slub - no to powinien liczyc sie z konsekwencjami (ze juz nie powiem iz powinien rozumiec i wierzyc w te 'konsekwencje' )
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 23:28   #77
inkac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

przyznaje racje,
nie rozumiem czy wszyscy bioracy slub koscielny zdaja sobie sprawe co robia? Pomyslcie tylko: przeciez to jest sakrament, ktory jest w stanie zaistniec tylko spelniajac pewne warunki. To nie ksiadz go daje, ale sami wzajemnie go sobie ofiarujemy wylacznie w czystosci serca i sumienia. Tak wiec odbebniajac wszystkie przygotowania do tego sakramentu uniemozliwiacie jego zaistnienie. I co sie moze okazac? A no to,że w świetle naszej religii wcale sie nie jestescie malzenstwem. Po lekturze kilkunastu postow mam wrazenie, ze slub koscielny jest jakas szopka, ktora trzeba odstawic. Zastanowcie sie ludzie.
Jesli chodzi o kursy przedmalzenskie, to rzeczywiscie te standardowe sa na zenujacym poziomie. Serdecznie polecam "WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH" . Sa o wiele ciekawsze i mozna z nich wyniesc cos dla siebie. Pracuje sie na nich w parach, czas szybko mija, a o sobie mnostwo sie mozna dowiedziec na tematy, o ktorych tak normalnie sie nie rozmawia, bo zwyczajnie sie na to nie wpadnie a na zajeciach sie okazuje,ze dobrze jakas rzecz o drugiej osobie wiedziec chociazby dlatego, ze jestes bardziej swiadomy z kim sie hajtasz. Uwierzcie ja tez myslalam,ze wszystko wiem,ale sie zdziwilam.
inkac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 19:08   #78
Daytona3
Raczkowanie
 
Avatar Daytona3
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 67
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez inkac
przyznaje racje,
nie rozumiem czy wszyscy bioracy slub koscielny zdaja sobie sprawe co robia? Pomyslcie tylko: przeciez to jest sakrament, ktory jest w stanie zaistniec tylko spelniajac pewne warunki. To nie ksiadz go daje, ale sami wzajemnie go sobie ofiarujemy wylacznie w czystosci serca i sumienia. Tak wiec odbebniajac wszystkie przygotowania do tego sakramentu uniemozliwiacie jego zaistnienie. I co sie moze okazac? A no to,że w świetle naszej religii wcale sie nie jestescie malzenstwem. Po lekturze kilkunastu postow mam wrazenie, ze slub koscielny jest jakas szopka, ktora trzeba odstawic. Zastanowcie sie ludzie.
POPIERAM
__________________
Dziękując za dar najmniejszy większego godny się staniesz
Daytona3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:36   #79
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Ludzię jakie to wszystko po*****ne w tym kościele. To jest naruszenie prywatności, intymności i zero poszanowania dla drugiej osoby. Iść na kurs żeby opowiadać o swoich śluzach i grom wie jeszcze czym. Dla mnie cały kościół to jedna wielka szopka.
Jestem pewna że księża śmieją się potem z ludzi jak można ich sobie podporządkować i kazać im coś robić.
Dla mnie to jest chore i dlatego nie uznaję kościoła i biorę ślub cywilny w spokojności duszy i mego sumienia.
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 17:14   #80
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
Ludzię jakie to wszystko po*****ne w tym kościele. To jest naruszenie prywatności, intymności i zero poszanowania dla drugiej osoby. Iść na kurs żeby opowiadać o swoich śluzach i grom wie jeszcze czym. Dla mnie cały kościół to jedna wielka szopka.
Jestem pewna że księża śmieją się potem z ludzi jak można ich sobie podporządkować i kazać im coś robić.
Dla mnie to jest chore i dlatego nie uznaję kościoła i biorę ślub cywilny w spokojności duszy i mego sumienia.
i nikt ci nie kaze brac udzialu w tej, jak to okreslilas, jednej wielkiej szopce. ale biorac pod uwage, ze jednak znaczna czesc naszego spoleczenstwa daje sie podporzadkowac ksiezom i godzi sie z byciem wysmiewanym przez nich (jakby ksieza nie mieli nic do roboty tylko wysmiewac sie z wiernych) radzilabym ci nieco delikatniejszych slow uzywac bo taka wypowiedzia mozesz kogos urazic. sformulowanie
Cytat:
Napisane przez zuziunia13
Ludzię jakie to wszystko po*****ne w tym kościele.
jest troche nie na miejscu moim zdaniem
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 08:15   #81
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

I wcale nie zamierzam brac udziału w tej szopce (poza tym nie tylko ja użyłam tego sformułowania, potwierdziłam tylko słowa INKAC.

A z tym śmianiem się to żebyś przypadkiem się nie zdziwiła. Poza tym nie zamierzam nikogo obrażać, wyraziłam tylko swoją opinię. Inni mogą mówić o szopkach a ja nie?
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 10:00   #82
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez zuziunia13
I wcale nie zamierzam brac udziału w tej szopce (poza tym nie tylko ja użyłam tego sformułowania, potwierdziłam tylko słowa INKAC.

A z tym śmianiem się to żebyś przypadkiem się nie zdziwiła. Poza tym nie zamierzam nikogo obrażać, wyraziłam tylko swoją opinię. Inni mogą mówić o szopkach a ja nie?
ja ci wcale nie zabraniam wyrazac swoich opinii, chodzi mi raczej o forme. inkac w swojej wypowiedzi w troche innym kontekscie uzyla slowa "szopka". przede wszystkim nie nazwala kosciola szopka. ale ja sie nie chce czepiac. tak jak ty wyrazilam tylko swoja opinie. kazdy mysli to co ... mysli.
EOT
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 20:43   #83
Lena K.
Raczkowanie
 
Avatar Lena K.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 117
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Widze, że juz dawno zakończona została dyskusja na temat wykresów i kursów przedmałżeńskich! ja mam problemik natury morlanej!!!zaczęliśmy chodzić na nauki miesiąc temu, prosiłam Panią katechetkę czy jak tam się zwie, o jak zorganizowanie jak najszybszego spotkania indywidualnego z nią, gdyż takie się odbywają-2 razy i sa obowiązkowe.Pani zgarnęla 65zl i cisza...nie umozliwila nam szybkich spotkań raczejkaze czekac, chyba mysli ze ja te wykresy robie, a ja tylko chcialam jej powiedziec ze naprawde ciesze sie ze taka metoda istnieje, napewno z niej kiedys skorzystam, ale teraz z powodów zdrowotnych musze korzystać z pigułki...moj narzeczony denerwuje sie czemu mam sie jej tłumaczyć, a ja chyba chce mieć czyste sumienie, po co zmyslac, kombinowac...ale czy ona zrozumie...moja siostra zmyslila wykresy, kobieta pojechala jej po ambicji ze jest nieodpowiedzialna, a mnie co powie??ze zabijam wlasne komórki jajowe..? czy moze panikuję???
__________________
God gave us memories that we might have roses in December.
Lena K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 00:23   #84
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No to po mału zaczynam sie bać tych nauk przedmałżeńskich obym nie musiala rysowac żadnych wykresików, matko
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:29   #85
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

my mieliśmy 3 spotkania w poradni z p. psycholog, pomimo, że odbywały się w sali przy kościele to pani w żadnym wypadku nie była "mocherowym beretem" Spotkania wspominamy bardzo miło, nikt nas nie zmuszał do robienia wykresów. Pani omawiała wykresy, na których były pokazane róznego rodzaju przypadki. Rozmawialiśmy naprawde na luzie, bez stresu, że zaraz nas za coś ochrzani.
Od kilku dni mierzę tempkę, bo staramy sie o dzidzię i nic nie wychodzi , chcę za pomocą wykresu ustalić ten idealny moment
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 21:53   #86
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Talking Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

A to wszystko dopiero przedemna juz mnie to przeraza
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:22   #87
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Pomocna stronka http://www.npr.prolife.pl/sluz.htm, a temp niestety trzeba samemu ;(
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:46   #88
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez magdulec Pokaż wiadomość
Pomocna stronka http://www.npr.prolife.pl/sluz.htm, a temp niestety trzeba samemu ;(
Wiecie co, dziewczyny. Rozumiem, że to fizjologia kobiety, ale jakoś niefajnie mi się zrobiło, jak przeczytałam te metody sprawdzania i obserwacji śluzu.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:11   #89
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

my jak zaczynaliśmy nauki teściowa powiedziała mi, że najlepiej powiedzieć tej Pani co zleca kalendarzyki, że się jest w ciąży, wtedy daje spokój... w sumie miałam tak zrobić... ale że spotkania opóźniły się w czasie, wyszło jak wyszło, i nawet kłamać nie musiałam, bo akurat poznaliśmy radosną nowinę że zostaniemy rodzicami
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 13:46   #90
magdulec
Zadomowienie
 
Avatar magdulec
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: lubelski
Wiadomości: 1 301
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez bassienkaw Pokaż wiadomość
my jak zaczynaliśmy nauki teściowa powiedziała mi, że najlepiej powiedzieć tej Pani co zleca kalendarzyki, że się jest w ciąży, wtedy daje spokój... w sumie miałam tak zrobić... ale że spotkania opóźniły się w czasie, wyszło jak wyszło, i nawet kłamać nie musiałam, bo akurat poznaliśmy radosną nowinę że zostaniemy rodzicami
Gratulacje, ja też myslałam aby powiedziec Pani że jestem w ciązy. ale dowiedziałam się że chcą zaświadczenia albo usg, wiec odpadło, naszczescie znalazłam poradnie gdzie Pani kazała tylko 1 własny wykres zrobić i 1 przykładowy zaanlizować, wiec wszystko spoko, poza tym Pani nie namawała usilnie o sosowaniu tejze metody, podeszła ze zdrowym rozsądkiem do wszytskich metod. Dzisiaj ide na ostatnie spotkanie, tylko pokazać te wykresiki, mam nadzieje ze wszystko bedzie OK

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Wiecie co, dziewczyny. Rozumiem, że to fizjologia kobiety, ale jakoś niefajnie mi się zrobiło, jak przeczytałam te metody sprawdzania i obserwacji śluzu.
Badanie i obserwacja śluzu to jeszcze ujdzie , bo codziennie sama czujesz , ale badanie macicy, to takie niehigieniczne

Znalazłam jeszcze fanją stronkę, która pokaże i zanalizuje wykresik, rejestracja jest bezpłatna http://www.nmpr.bfe.pl/

Edytowane przez magdulec
Czas edycji: 2007-07-30 o 20:26
magdulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 09:26:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.