Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-19, 11:10   #3211
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pory są dośc widoczne zwłaszcza w okolicach nosa ale nie jest to jakiś duży problem Poczekam jeszcze trochę i zacznę myślec o jakiś zabiegach chyba.
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 16:41   #3212
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nie wiem czy któraś z Was się z takim czymś spotkała i będzie mi w stanie pomóc, ale spróbuję
otóż mam mały problem z ustami, ale jest on niezwykle męczący i denerwujący. Ogólnie usta nie są takie jak przed kuracją, muszę je czasem smarować czymś bo czuję, że są trochę suche(głównie w autobusie podczas dłuższej jazdy, gdy nie jem, nie piję itd). Po całym dniu wracam do domu staję przed lustrem i co widzę? w kącikach ust mam nieestetyczny biały nalot. Muszę na uczelni pamiętać o tym, aby się go "pozbywać" bo inaczej bym tak chodziła cały dzień a dziwnie to wygląda, trzeba przyznać. Nie zawsze mi się "to robi", ale bardzo bardzo często. Co dziwne gdy siedzę w domu to takiego problemu nie mam. Przed kuracją nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałam.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 16:46   #3213
Panna Ada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam, mam pytanie czy ktoś boryka/ł się z zapaleniem czerwieni wargowej? Znalazłam wątki na forum, ale nikt nie odpisuje niestety. Moja Pani Derm. przepisała mi pimafucort, clotlimazorum i detromycynę. Wszystko pomagało na jakiś czas, lecz wraca jak bumerang, nie mam sił na to paskudztwo. Teraz mam wykupić maść protopic ale jeszcze czekam, bo dość droga podobno, i moje pytanie czy ktoś używał tej maści? Bardzo proszę o jakieś informacje, cokolwiek . Dzięki
Panna Ada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 17:29   #3214
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
nie wiem czy któraś z Was się z takim czymś spotkała i będzie mi w stanie pomóc, ale spróbuję
otóż mam mały problem z ustami, ale jest on niezwykle męczący i denerwujący. Ogólnie usta nie są takie jak przed kuracją, muszę je czasem smarować czymś bo czuję, że są trochę suche(głównie w autobusie podczas dłuższej jazdy, gdy nie jem, nie piję itd). Po całym dniu wracam do domu staję przed lustrem i co widzę? w kącikach ust mam nieestetyczny biały nalot. Muszę na uczelni pamiętać o tym, aby się go "pozbywać" bo inaczej bym tak chodziła cały dzień a dziwnie to wygląda, trzeba przyznać. Nie zawsze mi się "to robi", ale bardzo bardzo często. Co dziwne gdy siedzę w domu to takiego problemu nie mam. Przed kuracją nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałam.
jestem rok po zakończeniu kuracji i też mam coś takiego byłam pewna, że to od czegoś innego, od podkładu może..w życiu bym tego nie powiązała z kuracją izo. Póki co, to nie znalazłam na to żadnego sposobu, po prostu jak pamiętam to 'przejeżdżam' ręką lub chusteczką po ustach i tyle, a jeśli nie pamiętam, to cóż.. jeśli ktoś znalazł na to jakiś sposób to z chęcią wypróbuję

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Natomiast oczy tragedia. Jak okulista mi spojrzał to się zmartwił. Mam wysuszone oko do tego stopnia, że naczynia zaczęły mi wrastać w twardówkę Do tego zapalenie spojówek, niedotlenienie i zatkane gruczoły. No i pojawił mi się astygmatyzm, wiec dostałam okulary do czytania. Nie mam pojęcia czy to w wyniku terapii, choć wzrok zaczął mi się pogarszać jak brałam izo. Także jak nie urok to sraczka, teraz walczę z oczami
też pojawił mi się astygmatyzm, wcześniej nie miałam z nim problemu, miałam małą wadę wzroku, która w czasie kuracji oczywiście się powiększyła (choć nieznacznie)

Edytowane przez AnnoDomini1991
Czas edycji: 2014-03-19 o 17:32
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 20:40   #3215
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Panna Ada Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie czy ktoś boryka/ł się z zapaleniem czerwieni wargowej? Znalazłam wątki na forum, ale nikt nie odpisuje niestety. Moja Pani Derm. przepisała mi pimafucort, clotlimazorum i detromycynę. Wszystko pomagało na jakiś czas, lecz wraca jak bumerang, nie mam sił na to paskudztwo. Teraz mam wykupić maść protopic ale jeszcze czekam, bo dość droga podobno, i moje pytanie czy ktoś używał tej maści? Bardzo proszę o jakieś informacje, cokolwiek . Dzięki
Pisałam wcześniej o tym temacie, mi pomogło Chlorochinaldin H, nie miałam już potem nigdy zapalenia czerwieni wargowej.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 21:53   #3216
Panna Ada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za odpowiedź, poczytałam w internecie na temat tej maści i jak na ironię w przeciwwskazaniach do używania jej, jest zapalenie skóry wokół ust...hmmm. Może ktoś miał styczność z maścią Protopic?
Panna Ada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 07:42   #3217
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziś 7 tabletka curacne.
wczoraj zjadłam sobie usta to znaczy tak mi się zaczęły skórki łuszczyć, że nawet nie wiem kiedy jak sobie to wszystko pozrywałam. od wczoraj czuje jakbym miała je poparzone - nie mam ich specjalnie czerwonych ale odczuwam jakby mi wciąż pulsowały. do tego pojawiła się suchość i swędzenie skóry, szczególnie szyja i dekolt. czyli po wieczornej kąpieli smarowałam nawet szyje - czego kiedyś nigdy nie robiłam. dodatkowo niestety mój płyn do mycia twarzy (nivea dla skóry wrażliwej) już się dla mnie nie nadaje. tak szybko jak zaczęłam zmywać makijaż, musiałam zmyć wodą - tak mnie zaczęło piec
ponadto po nocy już nie mam świecącej skóry a matową i broda i okolice noca suche....
ja wiem, że to normalne ale bardzo uciążliwe. czuję jakby mnie piekła twarz. jeśli do tego pojawi mi się jakiś wysyp to chyba zwariuję.
do tego oczywiście zajady, ale póki co alantan pomaga.
dziewczyny tak się cieszę, że mogę tu sobie popisać - szkoda, że nie ma nikogo kto również rozpoczął kurację. byłoby mi raźniej.
dziś koniecznie muszę jakiś silnie nawilżający krem kupić bo wieczorem zwariuję.
czy to pieczenie warg to może być to zapalenie? uczucie jakby mi coś w usta wstrzyknęli.
aha i jeszcze pytanie - czy jest róźnica w rodzaju przyjmowanych retinoidów, ja łykam curacne ale niektóre z was są po acnenorminie i izotecu. to tak tylko z ciekawości.
aha w Gdyni curacne 40 mg znalazłam w aptece za 112 pln uważam, że cena rewelacja.

Edytowane przez vatanaya
Czas edycji: 2014-03-20 o 07:57
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 08:09   #3218
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
dziś 7 tabletka curacne.
wczoraj zjadłam sobie usta to znaczy tak mi się zaczęły skórki łuszczyć, że nawet nie wiem kiedy jak sobie to wszystko pozrywałam. od wczoraj czuje jakbym miała je poparzone - nie mam ich specjalnie czerwonych ale odczuwam jakby mi wciąż pulsowały. do tego pojawiła się suchość i swędzenie skóry, szczególnie szyja i dekolt. czyli po wieczornej kąpieli smarowałam nawet szyje - czego kiedyś nigdy nie robiłam. dodatkowo niestety mój płyn do mycia twarzy (nivea dla skóry wrażliwej) już się dla mnie nie nadaje. tak szybko jak zaczęłam zmywać makijaż, musiałam zmyć wodą - tak mnie zaczęło piec
ponadto po nocy już nie mam świecącej skóry a matową i broda i okolice noca suche....
ja wiem, że to normalne ale bardzo uciążliwe. czuję jakby mnie piekła twarz. jeśli do tego pojawi mi się jakiś wysyp to chyba zwariuję.
do tego oczywiście zajady, ale póki co alantan pomaga.
dziewczyny tak się cieszę, że mogę tu sobie popisać - szkoda, że nie ma nikogo kto również rozpoczął kurację. byłoby mi raźniej.
dziś koniecznie muszę jakiś silnie nawilżający krem kupić bo wieczorem zwariuję.
czy to pieczenie warg to może być to zapalenie? uczucie jakby mi coś w usta wstrzyknęli.
aha i jeszcze pytanie - czy jest róźnica w rodzaju przyjmowanych retinoidów, ja łykam curacne ale niektóre z was są po acnenorminie i izotecu. to tak tylko z ciekawości.
aha w Gdyni curacne 40 mg znalazłam w aptece za 112 pln uważam, że cena rewelacja.
Też na początku tak miałam, usta suche i sie łuszczyły strasznie, w koncikach popenkane i nie raz mialam strasznie czerwone, tak gdybym miała pomalowane szminką, smaruj sobie alantanem całe usta to może pomoże no i ja też smarowałam niveą całe usta, grubą warstwą
Wiem jaki to ból, ale czas minie, a za to będziesz miała super cere
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:27   #3219
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Na suchą skóre polecam rossmannowską serie Isana Med z mocznikie,używam balsamu,kremu na noc,żelu do kąpieli i moja skóra jest w dobrym stanie pomimo kuracji

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 08:44   #3220
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

niestety mój make-up po 2 godzinach wygląda na brodzie jakby mi popękał przez tę suchą skórę... koło nosa mam zaczerwienione do tego te wargi. może wezmę sobie urlop na czas kuracji powinnam zrobić peeling ale po wczorajszej akcji z żelem do mycia nawet nie będę próbować.
marcys - po tych balsamach nie łuszczy Ci się już skóra?
teraz mogłabym nosić burkę - niczego bym się nie wstydziła
ps- moja derma poleciła mi dexeryl - co myślicie?
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 09:06   #3221
anka006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi dzisiaj mija 5 tygodni z curacne. Dzisiaj mam wizytę u mojej dermatolog. Teraz biorę na przemian 20mg i 30mg, ale że wyniki ok to pewnie już codziennie będę mieć 30mg. Po dwóch tygodnia przestały mi się przetłuszczać włosy i twarz też mniej się świeci. Cały czas coś tam wychodzi ale jest dużo lepiej. Jak na razie żadnego wysypu nie miałam i mam nadzieje że już nie będzie.
Mi też derma poleciła dexeryl i jak na razie u mnie się sprawdza. Skóra lekko przesuszona na nosie, brodzie i wokół ust. Najbardziej to widać po nałożeniu podkładu. Od początku mam usta przesuszone, ale od tygodnia właśnie skóra co chwilę mi z nich schodzi. Już nie wiem czym je smarować.
anka006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 10:21   #3222
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
niestety mój make-up po 2 godzinach wygląda na brodzie jakby mi popękał przez tę suchą skórę... koło nosa mam zaczerwienione do tego te wargi. może wezmę sobie urlop na czas kuracji powinnam zrobić peeling ale po wczorajszej akcji z żelem do mycia nawet nie będę próbować.
marcys - po tych balsamach nie łuszczy Ci się już skóra?
teraz mogłabym nosić burkę - niczego bym się nie wstydziła
ps- moja derma poleciła mi dexeryl - co myślicie?
Mi dexeryl nie sprzyjał, wyskakiwało mi całe stado czarnych kropek
Ale fajnie się sprawdza na ręce itp

Mi chyba obecnie najbardziej (oprócz ciągłego chorowania) doskwiera suchość oka Sztuczne łzy zic nie dają, mam nawet wrażenie, ze pogarszają sytuację...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 10:37   #3223
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
niestety mój make-up po 2 godzinach wygląda na brodzie jakby mi popękał przez tę suchą skórę... koło nosa mam zaczerwienione do tego te wargi. może wezmę sobie urlop na czas kuracji powinnam zrobić peeling ale po wczorajszej akcji z żelem do mycia nawet nie będę próbować.
marcys - po tych balsamach nie łuszczy Ci się już skóra?
teraz mogłabym nosić burkę - niczego bym się nie wstydziła
ps- moja derma poleciła mi dexeryl - co myślicie?
Od początku kuracji nie miałam dużego przesuszenia skórze,trochę suchych skórek i pierwsze smarowałam się kremem borowinowym krynickie spa do cery suchej i było ok,od miesiąca używam kremu na noc isana med i skóra jest dobrze nawilżona tak samo po balsamie do ciała więc jestem bardzo zadowolona z isany,ma bardzo dużą dawkę mocznika który ma duże właściwości nawilżające i faktycznie widać to na skórźe,przynajmniej u mnieZ balsamów isany to jeden to mleczko z 10% mocznikiem daje dobre natłuszczenie a drugi emulsja 5,5% mocznika trochę lżejsza wersja także dobrze nawilżająca.A co najważniejsze isana jest tania za balsamy dałam po 5-6 zł za krem na noc 8zł i miałam też żel z serii med za 3 zł więc warto wypróbować
Jeśli ktoś ma ochotę bardziej szczegółowo o mojej pielęgnacji axotretowej to zapraszam www.puderniczkama.blogspot.com

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 11:31   #3224
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Od początku kuracji nie miałam dużego przesuszenia skórze,trochę suchych skórek i pierwsze smarowałam się kremem borowinowym krynickie spa do cery suchej i było ok,od miesiąca używam kremu na noc isana med i skóra jest dobrze nawilżona tak samo po balsamie do ciała więc jestem bardzo zadowolona z isany,ma bardzo dużą dawkę mocznika który ma duże właściwości nawilżające i faktycznie widać to na skórźe,przynajmniej u mnieZ balsamów isany to jeden to mleczko z 10% mocznikiem daje dobre natłuszczenie a drugi emulsja 5,5% mocznika trochę lżejsza wersja także dobrze nawilżająca.A co najważniejsze isana jest tania za balsamy dałam po 5-6 zł za krem na noc 8zł i miałam też żel z serii med za 3 zł więc warto wypróbować
Jeśli ktoś ma ochotę bardziej szczegółowo o mojej pielęgnacji axotretowej to zapraszam www.puderniczkama.blogspo t.com

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lecę dziś do rossmana na zakupy dzięki dziewczyny
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 16:20   #3225
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

:thumbup:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-20, 17:16   #3226
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Panna Ada Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, poczytałam w internecie na temat tej maści i jak na ironię w przeciwwskazaniach do używania jej, jest zapalenie skóry wokół ust...hmmm. Może ktoś miał styczność z maścią Protopic?
ja miałam ten protopic tylko że słabszy 0,03 a jest jeszcze 0,1. przepisala mi go dermatolog gdy mialam czerwoną piekącą skore wokół ust, wytrzymac sie nie dało. sama nie wiem co mi pomogło bo derma przepisała mi ten protopic na noc i nanobase na dzień.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

a na usta i okolice ust polecam wam NANOBASE, koszytuje około 30 zl ale mi pomaga, szkoda ze nie wiedziałam o niej wczesniej bo uzywałabym jej od poczatku kuracji , derma mi ją poleciła
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 07:20   #3227
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

marcys dziękuję za rady.
wczoraj po przyjściu z pracy od razu zrobiłam kremowe zakupy, zmyłam makijaż i wysmarowałam się od góry do dołu. i rzeczywiście, mimo końskiej dawki kremu na twarz i balsamu na reszte ciała, rano obudziłam się z matową skóra - wcale nie świecącą. ALE na szczęście już nie tak suchą jak wczoraj. ta Isana powinna się u mnie sprawdzić, w każdym razie przyniosła dużą ulgę.
zauważyłam u siebie potworne zmęczenie. padłam wczoraj o 20.30 i spałam do samego rana. nie wiem czy to przesilenie wiosenne czy objawy retinoidów.
no i z ustami lepiej, alantan pomógł i na tworzące się zajady i na opuchnięte i pieczące usta.
ps- dziś nawet przez chwile pomyślałam, żeby nie nakładać podkładu tak mi się podobało . wiem, ze to może być chwilowe bo wysyp etc. ale cieszę się chwilą
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 10:05   #3228
Panna Ada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez aniiaa123 Pokaż wiadomość
ja miałam ten protopic tylko że słabszy 0,03 a jest jeszcze 0,1. przepisala mi go dermatolog gdy mialam czerwoną piekącą skore wokół ust, wytrzymac sie nie dało. sama nie wiem co mi pomogło bo derma przepisała mi ten protopic na noc i nanobase na dzień.

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

a na usta i okolice ust polecam wam NANOBASE, koszytuje około 30 zl ale mi pomaga, szkoda ze nie wiedziałam o niej wczesniej bo uzywałabym jej od poczatku kuracji , derma mi ją poleciła
Czyli nie stwierdzisz czy C pomógł ten protopic? Mam receptę, ale jakoś mam opory przed jej wykupieniem. Mam jeszcze jedno ostatnie już pytanie Czy przy zapaleniu tej czerwieni, czy skóry wokół ust miałaś problem ze śluzówką jamy ustnej? Byłam dziś u lekarza rano i powiedziała mi że mam zapalenie dolnych dziąseł i śluzówki na dole i ona nie wie czy to ma związek z zapaleniem czerwieni...lekarka rozłożyła ręce i przepisała maść w żelu taką dla dzieci przy zapaleniach jamy i ząbkowaniu. Nic mnie bardziej nie stresuje niż brak diagnozy, przyczyny, póki co leczę tylko objawy.
Panna Ada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 15:05   #3229
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Powód do zmartwienia? Jakieś rady?

2gi tydzien

http://i2.fmix.pl/fmi1841/eb01632c00290339532c551a
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 15:30   #3230
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maszzwidyyy Pokaż wiadomość
Powód do zmartwienia? Jakieś rady?

2gi tydzien

http://i2.fmix.pl/fmi1841/eb01632c00290339532c551a
Też mam taką wysypke, pojawiła sie jokoś w 3miesiącu, nie martw sie po kuracji zejdzie, natłuszczanie tych miejsc też troche pomoże
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 15:49   #3231
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

oj znam tę wysypkę, miałam taką samą tylko głównie na przedramionach. z dnia na dzień coraz większa była, aż w końcu doszło do tego, że pojawiały się wielkie czerwone plamy na całych przedramieniach. Długo się z tym męczyłam, ale odkąd rgularnie stosuje MEDIDERM- krem do ciała- wszystko znika bardzo szybko. Obecnie mam te miejsca lekko wysuszone. Także polecam Wam bardzo MediDerm.
A co do mnie.. to ja niestety muszę przerwać leczenie aknenorminem na tydzień :/ Ze względu na przeziębienie, muszę wziąć antybiotyk... Mam nadzieję, że jakoś to mocno nie wpłynie na leczenie
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 23:58   #3232
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Panna Ada Pokaż wiadomość
Czyli nie stwierdzisz czy C pomógł ten protopic? Mam receptę, ale jakoś mam opory przed jej wykupieniem. Mam jeszcze jedno ostatnie już pytanie Czy przy zapaleniu tej czerwieni, czy skóry wokół ust miałaś problem ze śluzówką jamy ustnej? Byłam dziś u lekarza rano i powiedziała mi że mam zapalenie dolnych dziąseł i śluzówki na dole i ona nie wie czy to ma związek z zapaleniem czerwieni...lekarka rozłożyła ręce i przepisała maść w żelu taką dla dzieci przy zapaleniach jamy i ząbkowaniu. Nic mnie bardziej nie stresuje niż brak diagnozy, przyczyny, póki co leczę tylko objawy.
nie,nie mialam takiego problemu ze śluzówką jamy ustnej, może to akurat nie ma nic wspólnego z zapaleniem czerwieni.. co do tej masci protopic to po posmarowaniu tak strasznie piecze ze ciezko wytrzymac, ale wyczytalam ze tak ma byc, ze to tylko przez pierwsze dni i rzeczywiscie potem juz było okej, jesli sie meczysz to moze warto sprobować tej maści, ja byłam tak zdesperowana, skóra wokół ust wygladala jak poparzona, strasznie piekło, wiec nie zastanawialam sie czy wykupic bo to była tragedia wtedy
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 09:02   #3233
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki za odpowiedzi Dzisiaj 17 tabletka, zaczyna być widoczna poprawa Skóra bardzo wysuszona, usta też. Wysypka - do tej pory to wszystkie efekty uboczne, (raz krwotok z nosa) więc chyba nie jest źle!
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 22:00   #3234
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Też znam tę wysypkę.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:19   #3235
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45708837]Też znam tę wysypkę. [/QUOTE]

ta wysypka to normalne, każdy ją ma. Także bez paniki wystarczy dobrze skórę nawilżać.

nie wiem co robić z tymi włosami, znowu jestem trochę podłamana. Było tak dobrze, włosy wypadały w małych ilościach. Od paru dni zaczynają coraz mocniej wypadać, dzisiaj wyczesałam 4 garści (tak źle było chyba z rok temu po skończeniu kuracji). Jestem 1,5 roku po leczeniu, a tu takie rzeczy się dzieją... i pomyśleć, że kiedyś nie miałam najmniejszych problemów z włosami
zastanawiam się czy nie iść do innego dermatologa (takiego, który mnie nie leczył izo)... jeśli to się nie uspokoi to chyba nie będę miała innego wyjścia.
miałam takie problemy z cerą, a teraz te skutki. Strasznie dobijające i męczy mnie to tak samo jak trądzik. Ale staram się myśleć pozytywnie, nie mam innego wyjścia

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-03-23 o 15:20
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 18:16   #3236
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no właśnie te włosy mnie chyba bardziej przy tej kuracji przerażają niż ta nasza przesuszona skóra.
dziś 10 dni mija z curacne 40mg. nie jest źle, nie biorąc pod uwagę ust - ale radze sobie na przemian z alantanem (daje mi najwiekszą ulgę) i balsamem do ust z oriflame.
wysypki nie dostałam - jeszcze... wygląda jak zaczerwienione liszaje. moze alantanem spróbuj to posmarować.
co robiłyście z zatkanymi kremami porami (takie czarne kropki wokolicy brody i między brwiami)? ja wczoraj zrobiłam delikatny peeling.
tak mnie korci do wyciskania niektórych zaskórników. szczególnie na brodzie mam trochę takich, ktore w normalnej sytuacji od razu potraktowałabym wiadomo jak
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 20:55   #3237
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

vantanaya... wiem,moja rada nie będzie dobra,ale wyciśnij sobie 2-3 zmiany,zobacz ile przy braniu izo pozostanie Ci ślad i jak długo Ci się to będzie goić,gwarantuje że do końca kuracji nic Cię już nie będzie kusić
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 13:21   #3238
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
vantanaya... wiem,moja rada nie będzie dobra,ale wyciśnij sobie 2-3 zmiany,zobacz ile przy braniu izo pozostanie Ci ślad i jak długo Ci się to będzie goić,gwarantuje że do końca kuracji nic Cię już nie będzie kusić
już mi się odechciało
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 20:01   #3239
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej, będe rozpoczynać kuracje izo. Mam do Was pytanie, jaki filtr polecacie do ciała ? Do twarzy już mam. I jaki krem nawilżający wybrać? (tym razem już do twarzy )
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:48   #3240
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
hej, będe rozpoczynać kuracje izo. Mam do Was pytanie, jaki filtr polecacie do ciała ? Do twarzy już mam. I jaki krem nawilżający wybrać? (tym razem już do twarzy )
najlepiej prześledzić wątki wyżej. każdemu co innego będzie sprawiało ulgę. mi na razie wystarcza niedrogi krem z rossmana (też polecany tu) z serii isana med. poki jest dość pochmurno jeszcze filtra nie stosowała, ale moja derma od razu powiedziała żeby stosować filtr 50-tkę zarówno na twarz jak i resztę ciała. dodatkowo od początku kuracji stosuję alantan na usta i w kącikach nosa na noc - tam skóra mnie czasami aż piecze. ale dzięki temu nie widać aby moje usta były wysuszone. poza tym uniknęłam zajadów, które zaczęły się tworzyć. kąciki ust są lekko zaróżowione ale nie pękają.
u mnie już 13 dzień kuracji curacne 40mg. jest znośnie
powodzenia, szybciej zaczniesz - szybciej skończysz
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.