Krem bez parapenow,parafiny itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-18, 19:35   #1
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712

Krem bez parapenow,parafiny itp.


Z poczatku EDIT:
Blad w tytule, mialo byc : parabenów :/


Witajcie

Przeszukalam KWC pod kątem kremow bez parafiny/caprylic/gliceryny/parabenow/dimethicone itp. i nie znalazlam kremu, ktory ma prosty sklad bez owych rzeczy. Nawet kremiki dla dzieci (bo tak szukalam) i niemowlat maja jakies duperelki.

Skore mam tlusta i odwodniona, chcialabym jakis kremik nawilzajacy, ale wlasnie bez tych substancji poniewaz wszystko co ma taki sklad mnie zapycha/podraznia/uczula.

Stad moje pytanie:

Istnieje jakis krem, ktory tego swinstwa nie zawiera? (tak do ok. 25/30zł) Czy musze pozostac przy maseczkach jogurtowych, ktore tez mi nie pomagaja?

Wczoraj kupilam oliwkę HIPP, ale nie jestem przekonana do smarowania sie nią po twarzy ktora i tak mam "zasmalcowaną". Co prawda wczoraj na noc wzielam doslownie kapeczkę na cała twarz i rano obudzilam sie z duzymi wypryskami
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2008-12-18 o 19:36 Powód: blad w tytule
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:54   #2
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Kremy BEZ konserwantów

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19618


http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4148
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=1627

Dla stawiających pierwsze kroki w tym temacie pozwole sobie wkleić
fragment artykułu
prof. dr hab. med. Edwarda Rudzkiego - "Parabeny"

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?...0BD4339C64FE53

"Parabeny są konserwantami i mają kilka synonimów.

Najczęściej używanym jest nazwa „nipaginy”, rzadziej „aseptyny”, najrzadziej – i głównie w piśmiennictwie anglosaskim – „Nipa estry”.

Pod względem chemicznym są to estry (metylowy, etylowy, propylowy, butylowy, ew. benzylowy) kwasu p-hydroksybenzoesowego.
Związki te różnią się między sobą m.in. pod trzema względami:
a) siłą działania na drobnoustroje,
b) rozpuszczalnością w wodzie (najlepiej rozpuszcza się ester metylowy, najgorzej benzylowy)
c) swoistością (choć są pod tym względem bardzo zbliżone).

Dlatego do konserwowania poszczególnych wyrobów używa się różnorodnych ich mieszanin, a do badań (próby płatkowe) – mieszaniny 3 estrów (prawie zawsze metylowego, etylowego i propylowego) w jednakowym stężeniu. Jako konserwanty nipaginy działają na drożdże i pleśnie.


Estry kwasu p-hydroksybenzoesowego są bardzo słabymi alergenami kontaktowymi, co udowodniono w badaniach na zwierzętach doświadczalnych i na ochotnikach. Należą jednak do substancji najczęściej uczulających kontaktowo i wchodzą w skład ogromnej większości zestawów alergenów kontaktowych przeznaczonych do badania wszystkich chorych na wyprysk, zapalenie spojówek i na atopowe zapalenie skóry. Częste występowanie nadwrażliwości jest wynikiem tego, że nipaginy są bardzo szeroko stosowane i znajdują się w wielu różnorodnych wyrobach.



Parabeny dodawane są głównie do leków, kosmetyków i żywności. W lekach obecne są przede wszystkim w kremach, znacznie rzadziej w maściach. Znajdują się głównie w preparatach zawierających steroidy.
Początkowo uważano, że nipaginy uczulają tylko w dużym stężeniu, okazało się jednak, że nie jest to konieczny warunek. Znacznie rzadziej dodaje się nipaginy do innych postaci leków; stosunkowo często są obecne w lekach przeciwcukrzycowych i znieczulających (zwłaszcza w preparatach lidokainy)
.
W kosmetykach parabeny występują bardzo często. Szczególnie dużo jest ich w kremach nawilżających. Niekiedy dodaje się je także do mydeł. Jedynie pudry prawie nigdy nie zawierają tych konserwantów.



Nipaginy zawarte w kosmetykach uczulają znacznie rzadziej niż w preparatach leków do stosowania zewnętrznego, czego wyrazem jest m.in. obserwacja, że kobiety nie są na parabeny wyraźnie częściej nadwrażliwe od mężczyzn (chodzi o odsetki osób z dodatnim wynikiem próby płatkowej wśród ogółu chorych na wyprysk). Niemniej jednak w Londynie spostrzeżono, że na 7 kobiet uczulonych na omawiane estry, obecne w kremach kosmetycznych, przypadał tylko jeden mężczyzna, u którego alergia wystąpiła po kremie do opalania.



Jeszcze rzadziej parabeny uczulają jako konserwanty żywności. Są one prawie całkowicie rozkładane w przewodzie pokarmowym i dlatego alergizują głównie osoby, które dotykają produktów spożywczych zawierających nipaginy. Są to ekspedientki, pracownicy gastronomii, wyjątkowo gospodynie domowe. Parabeny znacznie rzadziej uczulają tych, którzy produkty owe spożywają. W żywności parabeny obecne są głównie w sałatkach, ketchupie, majonezie, konserwach rybnych i mięsnych, lemoniadach, sokach (głównie jarzynowych), dżemach i ciastkach.



Niekiedy parabeny dodawane są także do olejów przemysłowych, klejów i past do butów, ale obecne w tych ostatnich wyrobach alergizują tylko wyjątkowo. Estry kwasu p-hydroksybenzoesowego znajdują się też w płynach do szkieł kontaktowych przeznaczonych dla osób uczulonych na mertiolat i podobne konserwanty będące organicznymi związkami rtęci."
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 10:20   #3
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Dzieki za odpowiedz niestety te kremy mnie zapychały, maja caprylic, parafine ciekłą..
takze odpada

Artykul ciekawy, dziekuje
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 10:25   #4
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

ja polecam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-humektan.html sama go stosuje, juz druga tubke i jak dla mnie świetnie sie spisuje(nic mi po nim nie wyskakuje)
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 15:19   #5
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Ale czy przypadkiem Humektan nie ma w składzie methylparabenu i propylparabenu Poza tym niby jego skład jest chwalony przez doswiadczone biochemiczki, ale na mnie działa fatalnie, reaguje m.in wypryskami.
Wszystko to sprawa indywidualna niestety.

No i jak w składzie nie ma parabenów to jest jakis caprylic etc. etc. sama bym chciała dostac krem bez składników wymienionych przez Aneckę. Tak naprawde to chyba tylko pozostaja produkty "samorobne" z mazideł, ZSK czy BU. Ja przez peiwen czas jechałam na olejkach mieszanych z hialuronem, ale niestety teraz w ciązy dostałam paskudnego trądziku i dermatolog kazała odstawić, choc wcale nie wiem czy slusznie.

Czasem az złoszczę sie na siebie, że czytam składy (choc orientuje sie w nich dosc miernie), bo jak ide do apteki po jakis krem to zawsze cos mi sie w nim nie spodoba. 10 lat temu waliłam na twarz co tam mi sie podobało i bylo ok... Jednak wiedza nie daje szczęścia
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 15:38   #6
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
ja polecam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-humektan.html sama go stosuje, juz druga tubke i jak dla mnie świetnie sie spisuje(nic mi po nim nie wyskakuje)
Podraznial mnie Ja jestem naprawde inna.. jak cos wszyscy chwala to mi nie pasuje.. jak komus cos nie pasuje to mi tez nie pasuje

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Ale czy przypadkiem Humektan nie ma w składzie methylparabenu i propylparabenu Poza tym niby jego skład jest chwalony przez doswiadczone biochemiczki, ale na mnie działa fatalnie, reaguje m.in wypryskami.
Wszystko to sprawa indywidualna niestety.

No i jak w składzie nie ma parabenów to jest jakis caprylic etc. etc. sama bym chciała dostac krem bez składników wymienionych przez Aneckę. Tak naprawde to chyba tylko pozostaja produkty "samorobne" z mazideł, ZSK czy BU. Ja przez peiwen czas jechałam na olejkach mieszanych z hialuronem, ale niestety teraz w ciązy dostałam paskudnego trądziku i dermatolog kazała odstawić, choc wcale nie wiem czy slusznie.

Czasem az złoszczę sie na siebie, że czytam składy (choc orientuje sie w nich dosc miernie), bo jak ide do apteki po jakis krem to zawsze cos mi sie w nim nie spodoba. 10 lat temu waliłam na twarz co tam mi sie podobało i bylo ok... Jednak wiedza nie daje szczęścia
Wlasnie chyba trzeba bedzie cos samemu robic, powinni sprzedawac jakies kremy w aptece, ktore robia na miejscu. Skoro mozna na recepte dostac za 5zł jakies robione toniki to powinno sie dostac krem
Aptekarze powinni o tym pomyslec. Szlo by sie do takiego miejsca i by sie poprosilo o jakis kremik nawilzajacy Taki co by sie po miesiacu zuzyl, wiec nie potrzeba by bylo kosnerwantow.

Tez sie czasami wkurzam ze czytam sklady.. no teraz coraz mniej bo absolutnie nic nie uzywam na twarz oprocz wlasnie robionego toniku nawilzajacego do cery, differinu i pudru mineralnego.

Tez wlasnie ok 10 lat temu zaczelam stosowac kosmetyki itp jakies masci antytradzikowe i bylo ok w sensie ze nie czytalam skladow, ale z cera bylo coraz gorzej az suma summarum teraz musze jechac na lekach. Pamietam ze moim 1 kremem byla perfecta gruszkowa.. OMG!! Porazka na calej linii jak zaczelam czytac wizaz i sie dowiedzialam o tym produkcie same nieciekawe rzeczy.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 15:52   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Ale ty mozesz isc do apteki i poprosic o ukrecenie ci kremu, jednak jest to droga sprawa, a w nim znajdziesz to samo co sama mozesz wziasc i ukrecic sama
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 18:49   #8
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale ty mozesz isc do apteki i poprosic o ukrecenie ci kremu, jednak jest to droga sprawa, a w nim znajdziesz to samo co sama mozesz wziasc i ukrecic sama
Mozna? a to nie wiedzialam chyba spytam o koszt w pobliskiej aptece.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 18:59   #9
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

ale chyba receptę trzeba mieć na taki krem
jakoś nie chce mi się wierzyć, że można tak po prostu zażyczyć sobie wykonanie kremu
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 20:59   #10
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale ty mozesz isc do apteki i poprosic o ukrecenie ci kremu, jednak jest to droga sprawa, a w nim znajdziesz to samo co sama mozesz wziasc i ukrecic sama
[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1024314 9]ale chyba receptę trzeba mieć na taki krem
jakoś nie chce mi się wierzyć, że można tak po prostu zażyczyć sobie wykonanie kremu[/quote]


Ja zawsze na krem robiony w aptece musiałam mieć receptę (dermatolog, lekarz rodzinny) Może Moni pisała o aptekach niemieckich? W Polsce czegoś takiego raczej się nie praktykuje Przynajmniej ja nigdy o robieniu kremu na życzenie w aptece nie słyszałam
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 21:29   #11
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Ja zawsze na krem robiony w aptece musiałam mieć receptę (dermatolog, lekarz rodzinny) Może Moni pisała o aptekach niemieckich? W Polsce czegoś takiego raczej się nie praktykuje Przynajmniej ja nigdy o robieniu kremu na życzenie w aptece nie słyszałam
No właśnie ja również nie słyszałam, żeby jakaś apteka robiła kremy specjalnie na życzenie klienta - bez recepty.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 22:53   #12
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1024607 0]No właśnie ja również nie słyszałam, żeby jakaś apteka robiła kremy specjalnie na życzenie klienta - bez recepty.[/QUOTE]
No wlasnie.. ale zapewne na recepte, bo niby skad ja laik mam wiedziec co i jak mi maja ukrecic
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 23:24   #13
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Mozna? a to nie wiedzialam chyba spytam o koszt w pobliskiej aptece.
Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wlasnie.. ale zapewne na recepte, bo niby skad ja laik mam wiedziec co i jak mi maja ukrecic
Skoro konieczna jest recepta to raczej nie ma sensu pytać się wcześniej farmaceutki o koszt zrobienia kremu, bo cena będzie uzależniona od składników.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 23:27   #14
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1024854 4]Skoro konieczna jest recepta to raczej nie ma sensu pytać się wcześniej farmaceutki o koszt zrobienia kremu, bo cena będzie uzależniona od składników.[/QUOTE]

U mnie w aptece, ogolnie robione kosmetyki kosztuja 5zł za sztuke, ale pojde sie upewnic, bo jesli tak to zapytam swojej dermatolozki czy moglaby mi cos sklecic.. chociaz tonik ktory mam jest bardzo dobry.
Pamietam ze rok lub 2 lata temu mialam robiona maseczke z ogórka to tez placilam 5zł, teraz za tonik z kwasami i maseczke rowniez dalam 5zł za sztuke.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 13:20   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Moja mama ogladala kiedys program w TV ze jakas tam pani dermatolog przyjmujaca slawne osoby, bada cere i wystawia recepte. idzie sie do apteki i takia delikwentka za zrobienie kremu placi od 100zl w gore. Wysmialam ja wtedy bo takie krem mozna sobie samemu ukrecic i to za grosze. W necie jest pelno przepisow na kosmetyki naturalne. Kiedys monika_t napisala ma wizazu artykul i podawala przepis na krem.

Jaki sklad miala ta maseczka czy tonik ze placilas tylko 5zl? Pewnie bardzo prosty, albo? tonik z kwasami mozesz sobie sama ukrecic. Jest pelno przepisow na Wizazu w watkach o Biochemii.
Zorientuj sie co jest dobre dla twoje cery, jakie oleje, jakie wyciagi roslinne, kup kilka rzeczy i ukrec sobie kremik. Jak sie sprawdzi to dokupisz kilka innych rzeczy i zrobisz sobie sobie kolejne kosmetyki. Ty sama decydujesz ile substancji aktywnych dodasz i jak silny bedzie kosmetyk. Popatrz w sklepie u Limari na mazidlach czy u Thanatosa. Tam sa tez przypisy i spewnosci dobierzesz sobie skladniki, ktore beda dobre dla twojej cery. Jesli ktos chce miec krecone kosmetyki to taniej go wyjdze gdy bedzie to robil sam, a trudne to nie jest.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 14:17   #16
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Przeszukalam KWC pod kątem kremow bez parafiny/caprylic/gliceryny/parabenow/dimethicone itp. i nie znalazlam kremu, ktory ma prosty sklad bez owych rzeczy. Nawet kremiki dla dzieci (bo tak szukalam) i niemowlat maja jakies duperelki.

Skore mam tlusta i odwodniona, chcialabym jakis kremik nawilzajacy, ale wlasnie bez tych substancji poniewaz wszystko co ma taki sklad mnie zapycha/podraznia/uczula.

Stad moje pytanie:

Istnieje jakis krem, ktory tego swinstwa nie zawiera? (tak do ok. 25/30zł)
Możesz przejrzeć oferty sklepów internetowych z kosmetykami ekologicznymi. Składy kremów będą podane w wersji INCI lub przetłumaczone. Większość bio-kremów zawiera alkohol i nie zawsze jest on wymieniony w składzie przetłumaczonym, dlatego najlepiej sprawdzić wersję INCI. Bez alkoholu są kremy firmy Logona, niektóre z serii Sante Sanddorn, Alva Rhassoul, mały dodatek alkoholu jest w balsamie do twarzy z olejem arganowym i rokitnikiem Eco Cosmetics. Kremy te jednak mają zwykle w składzie oleje roślinne, masło shea lub trójglicerydy, które - w zależności od stężenia i indywidualnych predyspozycji - mogą działać komedogennie. I oczywiście ceny przekraczają 30 zł. Jeśli chodzi o skład, to gotowych ideałów nie ma. A "jakieś duperelki" zawsze będą w kremie, nawet domowej produkcji.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-05 o 06:37
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 03:35   #17
alba.alba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kremy te jednak mają zwykle w składzie oleje roślinne, masło shea lub trójglicerydy, które - w zależności od stężenia i indywidualnych predyspozycji - mogą działać komedogennie
No właśnie. Ja wiązałam duże nadzieje z tymi gotowymi kosmetykami ekologicznymi, bo własnoręcznie nie chce mi się kręcić. Ale jak zobaczyłam ich składy, to przecierałam oczy ze zdumienia. Trójglicerydy?! Przecież to klasyczny zapychacz. A z kosmetyków drogeryjnych/aptecznych dosłownie wszystko (!) mnie zapycha. Nawet ten zachwalany Humektan. W efekcie na razie nie kremuję się niczym.
alba.alba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 11:33   #18
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
No właśnie. Ja wiązałam duże nadzieje z tymi gotowymi kosmetykami ekologicznymi, bo własnoręcznie nie chce mi się kręcić. Ale jak zobaczyłam ich składy, to przecierałam oczy ze zdumienia. Trójglicerydy?! Przecież to klasyczny zapychacz. A z kosmetyków drogeryjnych/aptecznych dosłownie wszystko (!) mnie zapycha. Nawet ten zachwalany Humektan. W efekcie na razie nie kremuję się niczym.
U mnie tez Humektan niestety zapycha.
Bylam w aptece i pytalam sie o ukrecenie kremu to facet powiedzial ze to 5 zł i nie zalezy to od "zawartosc", od skladnikow, bo przewaznie robi sie takie typowe kremy. Oczywiscie na recepte, wiec jak bede u dermatologa niedlugo to zapytam czy moze mi jakis kremik przepisac.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 13:25   #19
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

W Polsce oplata za leki "robione" jest ryczaltowa i zawsze niezaleznie od skladu wynosi 5zl tylko kwestia tego na jakim podlozu wykonaja ten krem, bo masci sie zazwyczaj wykonuje na wazelinie parafinie czy lanolinie, co podejrzewam Cie zapycha.. A taka apteka tez nie dysponuje nieograniczona iloscia skladnikow, bo jej celem jest wykonywanie lekow a nie kosmetykow. Z tego powodu polecalabym jednak mazidla. To naprawde nie jest skomplikowana sprawa, mozesz zaczac od mieszania oleju z kwasem hialuronowym na przyklad
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 23:23   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez caroline1987 Pokaż wiadomość
W Polsce oplata za leki "robione" jest ryczaltowa i zawsze niezaleznie od skladu wynosi 5zl
opłata zależy od składu i od ilości-> jeżeli surowiec nie jest "farmakopealny, recepturowy", to recepta będzie policzona pełnopłatnie (np. gdyby lekarz wypisał powiedzmy eucerynę z witaminą C). a co do ilości- w przypadku maści "zniżkowej"100g kosztuje 5zł, większa ilość 10 zł. nie można na jednej recepcie wypisać na zniżkę więcej niż 200g maści (dla ciekawych szczegółów rozp z 31.marca 2008)

podstawowe podłoża maści ryczałtowych to różne mieszanki wazeliny białej, żółtej, parafiny płynnej i stałej, lanoliny, euceryny, smalcu, wosku, maści cholestreolowej, Hascobazy, Lekobazy. wszystko to może zatykać pory.


czy można iść do apteki i poprosić o zrobienie jakiegoś kremu?
można.
ALE: w składzie nie może być żadengo środka silnie lub bardzo silnie działajacego (np. vit.D), taki krem bedzie pełnopłatny, czyli w zależności od składu, może kosztować 25 lub więcej zł (to się może nieopłacać). no i trzeba konkretnie podać skład.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2009-01-06 o 05:39
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 19:35   #21
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Hmm...a ja bym spróbowała na miejscu Autorki wątku galdermę: dermoprotektor do kóry twarzy i całego ciała, dostepny w aptece. jest to balsam, ale ja już stosuje przeszło 3 miesiace i nic mnie nie zapachalo. Z tym, że ma w skladzie gliceryne i chyba ze dwa silikony. Naprawdę polecam spróbować, bo mnie zapychało naprawdę bardzo wiele rzeczy lub z kolei powstawały często pryszcze (np. osławiony Humektan... - aż miałam zaczerwienienia). Ten preparat nie nasila mi trądziku i nie zapycha - cera dawno nie była taka "czysta". Nie mogę obiecać czy będzie służyć, ale może warto spróbować...
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:21   #22
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cetaphil odpada, nienawidze tego no i ma gliceryne w skladzie. Ja juz znalazłam swojego nawilzacza, jednak chodzi mi wlasciwie o krem a nie emulsje.
Potrzebuje kremu pod minerały, choc czasami duzo lepiej makijaz wyglada bez kremu.

Moj nawilzacz to tonik z malutkim stezeniem kwasu AHA, robiony w aptece. Odkad go uzywam skore mam o niebo lepszą. Gladka, miekka.. szok.

Chyba faktycznie trzeba cos na mazidlach kupic, ale trzeba sie tez znac na tym co do czego zeby wyszedl kremik nawilzajacy taki na miesiac, co by nie mial konserwantow i innych ulepszaczy
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 20:35   #23
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie trzeba cos na mazidlach kupic, ale trzeba sie tez znac na tym co do czego zeby wyszedl kremik nawilzajacy taki na miesiac, co by nie mial konserwantow i innych ulepszaczy
Bez konserwantów to krem wytrzyma 2 tygodnie - takie przynajmniej informacje są na Mazidłach.
W receptariuszu Mazideł znajdziesz gotowe przepisy na różne kremy - w tym nawilżające.

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-01-06 o 20:40
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 17:34   #24
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Bez tych wszystkich rzeczy ale jednak z gliceryna jest krem do twarzy z serii nagietkowej od babydream

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...do-twarzy.html z tej serii jest jeszcze calendulacreme z cynkiem tez zawiera gliceryne na piatym miejscu

i ten
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ersiowych.html ale to tluscioch, wiec przy tlustej cerze pewnie nie za bardzo, za suche dlonie i usta jest super, lub przy podraznieniach

ten jest bez tych ceregieli, chodz czasami zdarzy sie pudelko i w srodku skladu jest capryl, ale dziewczyny ktore zapychaja capryle pisza ze krem sie sprawdza, jako ze zawiera cynk to tez ladnie leczy ewentualne pryszce, jak to jest z tym carpylem nie mam ppjecia, raz kupuje i pisze raz nie ma go w skladzie, mysle ze to jakis blad w druku
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...hutzcreme.html

Reszta kremow babydream zawiera cypryle i to na poczatku skladu
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 19:33   #25
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Jeśli chodzi o parabeny i parafine to moge polecic marke Frei:
http://www.frei.pl/index.php?option=...id=7&Itemid=17
zawieraja jednak trojglicerydy i gliceyne, koszt 35-45zł
Nadaja sie dla wrazliwych cer
Ja takze szukam idealnego kremu...
Analizuje własnie Eko Testy niemieckie.Jak cos znajde to napisze.
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 15:58   #26
alba.alba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Mnie nawet zapycha płyn micelarny, który ma w składzie glicerynę. Można się załamać.
alba.alba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 17:15   #27
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
Mnie nawet zapycha płyn micelarny, który ma w składzie glicerynę. Można się załamać.
Ja mam tak samo.. mozna sie zalamac - fakt. Moze kiedys wynajde cos skutecznego i zaslyne w dermatologii
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 17:46   #28
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ego-ciala.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...poltlusty.html
co prawda jeden z nich zawiera glicerynę, ale może ci pomóc.
spróbuj, są tanie, a mnie pomogło - mam fatalną, wrażliwą i alergiczną cerę
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:27   #29
Mona Liza
Raczkowanie
 
Avatar Mona Liza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Museum Star
Wiadomości: 162
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

Puk, puk.. Dziewczyny jak Wasze poszukiwania? Udało Wam się znaleźć, jakieś mazidło bez gliceryny i parafiny w składzie?
Przetestowałam ofertę BU, ale niestety duża ilość ich smarowideł ma glicerynę. Od ponad roku używam tego kremu dr Hauschki. Nie jest idealny, przez zawartość olei za bardzo się świecę, ale nic lepszego nie znalazałam

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...atkow-rozy.htm
Mona Liza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 17:38   #30
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Krem bez parapenow,parafiny itp.

w rossmanie jest nowa seria naturalnych kosmetykow alterra, warto zucic okiem
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-05 23:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.