Ślimaki, jak je wytępić ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-02, 22:06   #31
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

W mądrych artykułach czytałam, że ślimaki niestety mają świetny zmysł orientacji i wyrzucone za płot prędzej czy później wrócą na swoje miejsce, nawet jeśli w miejscu zesłania będą miały jedzonko.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 13:12   #32
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

tiaaa... W tych rzekomo "mądrych" artykułach czytałam o dawaniu kwaśnego torfu pod "tuje"...
Artykuły do wielu portali ogrodniczych piszą osoby żyjące z wierszówek internetowych a nie specjaliści w swoich dziedzinach, wiec można tam spotkać piramidalne bzdury.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 23:06   #33
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Jednym słowem nie wierzysz w ślimacze powroty zza płotu?
U mnie za płotem jest ich tyle, że "swoje" ślimaki unicestwiam, albo zlecam mamie akcję kuchnia francuska, czyli solone ślimaki z wiaderka co oznacza wyzbieranie wszystkiego, co napatoczy się po deszczu i zasypanie drani solą.
Póki co jednak skuteczny i łatwy w użyciu sposób, moim zdaniem, to posypywanie ślimaków siarczanem żelaza.
Generalnie przy w miarę regularnym zbieraniu i posypywaniu ślimaków już od wiosny, teraz mam ich znikomą ilość.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 13:08   #34
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

nie wierzę w celowe wyprawy zza płotu.
Widomym jest, że ślimak ma jakieś określone terytorium, które zajmuje. Jak u siebie w ogrodzie masz jedzenie a za płotem nie i wyrzucisz ślimaka metr od ogrodu to dopełznie w końcu zwabiony zapachem jedzenia.
Ale nie wierze, że jak go wyniesiesz na łąkę 30 m dalej to wróci.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 10:59   #35
przypadkowa_osoba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Ktoś wie ile czasu trzeba trzymać te ślimaki w popiele?



---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez marcel181988 Pokaż wiadomość
sprawdzonym sposobem jest rozsypanie popiołu ślimach jak wpadnie na niego zaczyna powoli wysychać i nie może sie z popiołu wydostać i w końcu wysycha.... więc proponuje rozsypać małe ścieżki z popiołu bny sie nie przedostawały do ogrodu a co sie znajdzie to wywalić i powinno pomóc
pozdrawiam
Jak długo trzymać ślimaki w popiele?
przypadkowa_osoba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 07:33   #36
blanca999
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

A próbowaliście coś takiego? xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-12-18 o 22:08 Powód: link reklamowy
blanca999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 07:57   #37
igawier88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

ja zdecydowanie polecam barierę ekologiczną, z ręką na sercu, z mężem ostatnio używaliśmy i działa xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-09-25 o 17:51 Powód: reklama
igawier88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 08:46   #38
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Te rudo brązowe obślizgłe potwory to Ślimak Luzytański. Miał w sadach pożerać spady. Teraz pożera wszystko. Nawet do marchewki się dobierze. Jest to gatunek obcy naszej faunie i bardzo inwazyjny. Innymi słowy tępienie go to dobra rzecz. Bo zajmuje środowisko życia naszemu pomrowowi wielkiemu, winniczkowi i innym.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 13:57   #39
wisia11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 103
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

U mnie po tych ostatnich opadach jest tego naprawdę dużo. Zrobiło się wilgotno i mnożą się jak króliki. Brązowe ślimaki. Z tego co widzę, to one zjadają się nawzajem. Coś okropnego. Jak z tym walczyć?
wisia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 10:51   #40
antfito
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 108
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Cytat:
Napisane przez wisia11 Pokaż wiadomość
U mnie po tych ostatnich opadach jest tego naprawdę dużo. Zrobiło się wilgotno i mnożą się jak króliki. Brązowe ślimaki. Z tego co widzę, to one zjadają się nawzajem. Coś okropnego. Jak z tym walczyć?
Bardzo dobre efekty przynosi sypanie soli. Wiele ludzi posypuje ślimaki solą niszcząc je w ten sposób, jednak wątpię w humanitarność tej metody. Niestety po większym deszczu historia się powtarza.
Tutaj na fokusie masz artykuł na ten temat: http://www.focus.pl/artykul/co-si-dz...ypie-si-go-sol
Podobno dobre jest też wapno, ale nie stosowałam jeszcze.
Bardzo dobre efekty przynosi również.

Ewentualnie chemiczne środki typu best pest ślimax: https://www.sklepfarmera.pl/blog/spo...szczace-uprawy

Nie wiem jakie są efekty jego stosowania, ale podobno w przypadku upraw roślin ozdobnych daje radę.
antfito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 12:55   #41
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Popiół drzewny albo łopatka. Popiołem drzewnym sypać bariery takie ścieżki wokół roślin, a łopatką ślimaczka na pół. Szybko, nawet nie poczuje. Co do popiołu działa na nie żrąco.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-12, 20:04   #42
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Najlepszy sposób na ślimaki to spacer w deszczu, lub po deszczu i 1/ zbieranie ich np do butelek 5l, 2/ szybsza metoda, nozyczki i ciach na pół
Stosowalam Slimakol, ale przy tej pladze jaka jest w tym roku to bym zbankrutowała.

uwaga, popiół jest bardzo alkaizujacy, możecie sobie bardzo zmienić ph ziemii i będzie problem, bo może to nie odpowiadać roślinom, które tam rosną. Sól to największe zło. Gleba to żyjący organizm, grzyby, bakterie, różne żyjatka, zasolicie ją, to będziecie mieć pustynię ekologiczną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fehn
Czas edycji: 2017-10-12 o 20:08
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 16:24   #43
voltek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 9
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

A może popiół drzewny?
Rozsyp do okola roślin i po sprawie
voltek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 08:28   #44
IsiaG
Zadomowienie
 
Avatar IsiaG
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 970
Dot.: Ślimaki, jak je wytępić ?

Cześć.
Ja walczę z ślimakami trzeci rok. Walczę tylko z tymi bez skorupki, te z domkiem sobie żyją spokojnie w moich malinach i są mało szkodliwe (chyba). Za to nagie - brrr, nienawidzę ich. Zżerają wszystko. W tamtym roku zżarły mi malwy!!!! Miały być takie piękne, z wieloma listkami, jak dalie. I zjadły. Teraz wszystko co dla mnie ważne, kwiatki, warzywka obsypałam dookoła popiołem. Rośnie! Nie jest nawet nadgryzione! W tamtym roku stosowałam granulki na ślimaki firmy Neudorff, innych nie, choć były tańsze. Ten mój jest bezpieczny dla zwierząt domowych a mam dwa koty biegające po działce. W tym roku go nie dostałam, ale widzę, że popiół daje radę. I nie wierzę, że drastycznie zmienia ph gleby. Kiedyś wypalano trawy, Indianie stosowali kontrolowane wypalanie lasów, na glebach wulkanicznych, gdzie pełno popiołu wszystko pięknie rośnie. Tak było, jest i będzie.
A wszystkim tym, którym żal ślimaków (widać, że nie macie tego problemu) życzę domu z działką i ślimaczkami nagimi. Po kilku latach , jak zacznie Wam wszystko znikać w oczach od razu przestanie Wam być żal.
Ja nawet pająków nie zabijam na działce (w domu łapię i wypuszczam na wolność), ślimaków z domkiem - nawet je lubię, żadnych robaczków, gąsienic , larw - nic. Niech sobie żyje, ale niech mojego nie zżera.
__________________

Chcę słyszeć Twój głośny śmiech, ciągle pamiętać każdą łzę i wszystkie Twoje smutki.
Chcę grać kołysanki do snu póki nie zaśniesz słodko znów
Maleńka i bezbronna
Szybko tak ucieka czas, cenny czas


córeczka



IsiaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-17 09:28:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.