Urynoterapia - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-09, 11:03   #361
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Urynoterapia

A mnie tylko jedna rzecz zastanawia... Jakie są w moczu substancje, które w cudowny sposób leczą wszystkie schorzenia? - pytanie oczywiście do dziewczyn, które stosują urynoterapię. Bo ja znam skład moczu, ale dalej nie rozumiem, co ma takie działanie
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 11:17   #362
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

a uzywanie kremu z zawartością mocznika nie jest chore?? to tak jakbyś miała krem z moczem
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 15:28   #363
Lady_Macabre
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Macabre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 573
GG do Lady_Macabre
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
a uzywanie kremu z zawartością mocznika nie jest chore?? to tak jakbyś miała krem z moczem
a)nie uzywam takich kremow
b)mocz to nie to samo co mocznik LOL ... tego ucza na biologii w podstawowce
c)nie fatyguj sie wymyslajac jakas cieta riposte na mojego posta bo juz nie chce na ten watek zagladac.. brrrrr
Lady_Macabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 05:43   #364
Mozarella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Urynoterapia

Z trądzikiem "bawię się już" 7 lat, stosowałam już chyba wszystkiego (na wypisywanie wszystkich spacefików naprawdę szkoda czasu), po czym trafiłam na ten temat... no właśnie. Zdecydowałam się na urynoterapie i od 2 dni stosuje ją wewnętrznie przecierajac twarz urynką tak jak tonikiem 3 razy dziennie. Jeszcze wtedy moja cera wyglądała źle, ale nie tragicznie - a po 2 dniach tego eksperymentu tak właśnie jest. ;| Czyżby to przejściowy efekt uboczny? Wywaliło mi wszystko to co chyba było pod skórą, twarz w okolicach ust najnormalniej w świecie mnie boli i aż wstyd wyjść "do ludzi". Czy to normalne? Po jakim czasie mogę (i czy w ogóle mogę!) spodziewać się poprawy? Może nie wszystkim po prostu to pomaga a mi na przyklad moze zaszkodzic? Proszę bardzo o odpowiedź
Mozarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 08:27   #365
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez Mozarella Pokaż wiadomość
Z trądzikiem "bawię się już" 7 lat, stosowałam już chyba wszystkiego (na wypisywanie wszystkich spacefików naprawdę szkoda czasu), po czym trafiłam na ten temat... no właśnie. Zdecydowałam się na urynoterapie i od 2 dni stosuje ją wewnętrznie przecierajac twarz urynką tak jak tonikiem 3 razy dziennie. Jeszcze wtedy moja cera wyglądała źle, ale nie tragicznie - a po 2 dniach tego eksperymentu tak właśnie jest. ;| Czyżby to przejściowy efekt uboczny? Wywaliło mi wszystko to co chyba było pod skórą, twarz w okolicach ust najnormalniej w świecie mnie boli i aż wstyd wyjść "do ludzi". Czy to normalne? Po jakim czasie mogę (i czy w ogóle mogę!) spodziewać się poprawy? Może nie wszystkim po prostu to pomaga a mi na przyklad moze zaszkodzic? Proszę bardzo o odpowiedź
Moim zdaniem to normalne. Zawsze na początku następuje chwilowe pogorszenie stanu cery, musi się oczyścić, dopiero później jest poprawa Myślę że nei powinnaś rezygnować z tego, spróbować przetrwać ten okres, a jak długo byłoby źle to wtedy dopiero zacząć myśleć na temat przerwania kuracji bo 2 dni to zdecydowanie za mało żeby powiedzieć coś więcej Powodzenia
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 13:01   #366
zosiagosposia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Urynoterapia

Ja uważam, że najbardziej pomocna dla osób początkujących jest książka Oczyszczanie organizmu.

Polecam wszystkim Małachowa - jeśli interesujecie się urynoterapią, głodówkami, oczyszczaniem organizmu - Małachow jest niezastąpiony i wiele osób, którym jego książki już pomogły, wam to powie.

Inne tytuly:
Moja droga do zdrowia
Oczyszczanie organizmu
Samoleczenie i uzdrawianie
Urynoterapia
Zioła dla zdrowia
Uzdrawianie karmy
Dieta lecznicza i rozdzielna
Życie bez pasożytów
Lecznicza głodówka
Ruch, oddychanie, hartowanie
zosiagosposia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 19:36   #367
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Urynoterapia

znalazłam te pozycje tutaj:

http://alejka.pl/c/giennadij_malacho...i_zdrowie.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 20:14   #368
karolinka1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Urynoterapia

witajcie !
Osobiście od niedawna stosuję kurację moczem ... i muszę przyznać ze nie jest to tak obrzydliwe jak mogło by sie wydawać . Wręcz przeciwnie ... można sie do tego przyzwyczaić i wbraw pozorom nie czuć zapachu moczu. Nawet nikt z rodziny nie zorientowałsie iż stosuje takie metody, mój chłopak również nie poczuł
karolinka1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 20:27   #369
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
a uzywanie kremu z zawartością mocznika nie jest chore?? to tak jakbyś miała krem z moczem
ale tak się składa, że mocznik to składnik prawie wszystkich kremów intensywnie nawilżających magiczne słowo Urea
Cytat:
Mocznik jest naturalną substancją uboczną przemiany białek w organizmie. Ma postać bezbarwnych i bezwonnych kryształków, które rozpuszczają się w wodzie i alkoholu. Cząsteczka mocznika rozpada się w temperaturze 140°C. Używany w kosmetykach mocznik pochodzi z laboratorium lub fabryki chemicznej. Wydalamy z moczem w ciągu dnia około 30 g mocznika, skóra zawiera go około 1%. Mocznik działa na skóre keratolitycznie czyli rozmiękcza keratynę warstwy rogowej naskórka, działa zmiękczająco. Działa przeciwświądowo. Jest hygroskopijny czyli przyciąga wodę i nie pozwala jej wyparować, dzięki czemu działa intensywnie nawilżająco. Mocznik powoduje, że skóra jest gładka i jędrna. W koncentracjach do 2% przyspiesza podział komórek warstwy ziarnistej skóry, a tym samym jej regenerację. W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz. Tonik z 10% mocznika działa przeciwbakteryjnie, co można wykorzystać przy cerze trądzikowej. Udowodniono eksperymentalnie, że myjąc się normalnymi mydłami czy żelami zawartość mocznika w skórze znacznie spada. Smarując skórę kremem zawierającym 5% mocznika jego koncentracja w skórze znacznie wzrosła. Jednak mimo, że wszyscy probanci myli się tym samym mydłem, a później smarowali tym samym kremem, to przyswajalność mocznika z kremu była u każdego inna.
http://www.jaworek.net/kosmetyki/chemia_natura.php
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 20:55   #370
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lady_Macabre Pokaż wiadomość
ok rozumiem jak ktos jest w obliczu smierci etc, ale smarowac pryszcze moczem TO JEST CHORE

chore jest tylko to czego nie znamy. waski horyzont myslowy.

a powiedzcie mi tak -to do specjalistek- co z moczem osob chorujacych? np. kamica, infekcja organizmu etc. przeciez wtedy w moczu wystepuje bialko... strasznie mnie to nurtuje, ze zalozmy: osoba stosujaca urynoterapie, wypiłaby (aczkolwiek ja nie chce tego robic ) swoj taki 'chory' mocz. moglo by to jakos wplynac na uklad pokarmowy?
a na skore? przeciez mocz to to wszystko, ten caly syf toksyczny, ktorego pozbywa sie organizm... nie zaszkodzilo by takie cos? jak ludzie uwiezieni pod czym, przezywaja np tylko o swoim moczu... czy pozniej nie maja problemu ze zdrowiem?

kurcze jestem tego ciekawa. teoretycznie.

p.d i nie krzycznie na mnie jesli ktos juz zadal takie pytanie, to powiedzcie a ja poszukam doglebnie
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:10   #371
joasika
Raczkowanie
 
Avatar joasika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Urynoterapia

hmm..ja już kilka razy stosowałam sposób Babci na poparzenie – nic lepszego niż nasiusiać na piekącą skórę, naprawdę działa. Co do i nnego wykorzystania moczu to nie stosowałam, ale słyszałam (czytałam gdzieś), że ludzie w tragicznych warunkach, nie mając*jedzenia i picia pili własny mocz i przeżyli..

i jeszcze ciekawostka z netu http://mazo.mojeforum.net/
joasika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 09:46   #372
karolinka1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez maartus
Tak tylko zastanawiam się czy mam robic sobie oklady czy tylko przemywac ? Jak narazie robię sobie oklady (chusteczką) i przepraszam za te pytanie no ale musze spytac czy mam siusiac na chusteczke i potem klasc na buzie czy lepiej do jakiegos pojemnika i potem namaczac? (do jakiego pojemnika?moze byc kubeczek np.od jogurtu?)
odpowiedzcie

Z tego co ja wiem to najlepiej jest zrobić to do jakiegos słoiczka i przykryc gazą Podobno najleprze działanie mam mocz stary ok 3-7dni lub mocz odparowany.
karolinka1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 09:56   #373
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Urynoterapia

czy czlowiek moze upasc jeszcze nizej ? czytam i nie wierze .
ludzie w kosmos lataja a inni mocz na twarz przykladaja.

w sumie jest jeszcze kilka wydzielin ludzkich ktore moze cos lecza ;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 11:24   #374
karolinka1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
czy czlowiek moze upasc jeszcze nizej ? czytam i nie wierze .
ludzie w kosmos lataja a inni mocz na twarz przykladaja.

w sumie jest jeszcze kilka wydzielin ludzkich ktore moze cos lecza ;-)
Wydaje mi sie że ten temt nie został założony aby go komentować... wiec jeżeli nie wierzysz w taki coś to poprostu nie wypowiadaj sie bo to raczej nie jest pomocne ...
karolinka1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 13:45   #375
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez karolinka1101 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie że ten temt nie został założony aby go komentować... wiec jeżeli nie wierzysz w taki coś to poprostu nie wypowiadaj sie bo to raczej nie jest pomocne ...
z pewnoscia na poprawe poczucie humoru oklady z moczu nie sa polecane ;-)

dystansu wiecej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 14:23   #376
karolinka1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Urynoterapia

[quote=paula78;7938699]z pewnoscia na poprawe poczucie humoru oklady z moczu nie sa polecane ;-)

Spróbuj może tobie pomoże ...
karolinka1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 05:47   #377
tylko na mnie krzycz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Urynoterapia - za i przeciw (?)

Cytat:
Napisane przez taniacos Pokaż wiadomość
ktoś kiedys odkryła ,że mocznik jest dobry na problemy skórne i nie tylko a gdzie jest go najwiecej tak tak w moczu i tak to sie zaczeło cała ta bajka o urynoterapi.Lepiej już kupic krem który go zawiera(można go syntetycznie wytworzyc) niż pić własny mocz takie jest moje zdanie.Naczytała sie juz troche o podobno zbawiennym działaniu urynoterapi ale chciałam zauważyć ,że w moczu który wydalamy znajdują się wszystkie zbędne toksyczne produkty przemiany materi wydalone przez nasz organizm,no i gdy sobie wypijemy nasz mocz to znowu się zanieczyszczamy działamy jak oczyszczalnia scieków.Dla mnie to raczej nie jest dobre rozwiązanie

Może poczytaj jeszcze raz? Większość szkodliwych substancji nasz organizm wydala w inny sposób tj. inną dziurką. Z moczem wydalamy wiele bezcennych dla nas substancji- organizm je wydala w moczu nie dlatego że są szkodliwe tylko z przyczyn naturalnych- po prostu nie zdążył ich przyswoić- np. witaminy
tylko na mnie krzycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 07:24   #378
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Urynoterapia

Przez przypadek zajrzałam na Waz watek i przeczytałam - interesujące .
Stosować moczu na twarz nie próbowałam, chociaż wielokrotnie słyszałam takie rady, często od zawodowców. Mam ekstermalnie wrażliwa skórę {naczynka, trądzik różowaty}. Ale z własnego doświadczenia mogę przytoczyć historię : parę lat temu na jeden z karnawałowych balów założyłam jedwabne pończochy {lepszy poślizg sukni}. Traf chciał, że w nocy zrobiło się bardzo mroźno i wietrznie. Z jakiegoś powodu - już nie pamiętam - w drodze powrotnej musieliśmy spory kawałek iść na piechotę. Efekt - niezakrytą część moich ud powyżej mankietów pończoch dotknęła pierwsza faza odmrożenia. Traf chciał, że w domu była nasza sąsiadka. Natychmiast, bez możliwości sprzeciwu musiałam sikać po udach i jeszcze przez - bodajże dwa dni - robić okłady z własnej uryny. Dziewczyny, wierzcie mi - pomogło ! Wszystkie dolegliwości minęły. Dlatego też, zjawisk, których nie znam i nie rozumiem - nigdy, nigdy nie poddaję w wątpliwość i nie mówię, że są chore lub głupie. Organizm ludzki nie jest do końca zbadany i zrozumiany.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 00:07   #379
wizazystka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Question Dot.: Urynoterapia

Boże!!! nie lepiej kupić sobie mleczko dardia w aptece. też zawiera mocznik, ale przynajmniej nie ma szans aby zaszkodził...a mocz...no ja śmiem wątpić, że u każdego jest taki czyściutki...aż strach myśleć
wizazystka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 00:40   #380
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez wizazystka88 Pokaż wiadomość
Boże!!! nie lepiej kupić sobie mleczko dardia w aptece. też zawiera mocznik, ale przynajmniej nie ma szans aby zaszkodził...a mocz...no ja śmiem wątpić, że u każdego jest taki czyściutki...aż strach myśleć
jesli zglebisz temat - to dowiesz sie, ze aby przeprowadzac zabiegi urynoterapii trzeba spelnic x warunkow - odpowiednia dieta, stan zdrowia itd.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:34   #381
prodige91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Urynoterapia

A ja jestem ciekawa czy mozna chodzic na solarium stosujac urynoterapie. ??

Przemywam twarz juz miesiac czasu.. niby pomaga niby nie..zniknely mi grudkni ktore mialam na czole ale pryszcze jeszcze mam.. chodz nie tyle co mialam. Zostaly mi na policzkach a czolko juz prawie gutt wiem ze musze byc cierpliwa i jestem moze za bardzo mi to nie pomaga bo chodze na solarium raz w tyg. ;/ ? ! odpiszcie prosze bo jesli tak to zrezygnuje z solarium..
prodige91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 21:52   #382
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: Urynoterapia - za i przeciw (?)

Cytat:
Napisane przez tylko na mnie krzycz Pokaż wiadomość
Może poczytaj jeszcze raz? Większość szkodliwych substancji nasz organizm wydala w inny sposób tj. inną dziurką. Z moczem wydalamy wiele bezcennych dla nas substancji- organizm je wydala w moczu nie dlatego że są szkodliwe tylko z przyczyn naturalnych- po prostu nie zdążył ich przyswoić- np. witaminy

Oj, chyba jednak zawiera szkodliwe substancje
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/bio...moczowego.html

Nerki są narządami koniecznymi do życia organizmu, ponieważ oczyszczają dostarczaną tętnicami nerkowymi krew z substancji szkodliwych, oraz pobierają zbędny nadmiar wody, substancje szkodliwe i sole mineralne, tworząc z nich mocz.
....
Wyróżniamy trzy etapy powstawania moczu. Są to filtracja, resorpcja i wydzielanie (zagęszczenie).
Podczas filtracji tworzy się mocz pierwotny, który zawiera duże ilości wody, glukozę, aminokwasy, witaminy, substancje mineralne oraz mocznik i barwniki.
....
Ze względu na zawarte w moczu pierwotnym duże ilości substancji odżywczych organizm nie może sobie pozwolić na ich stratę. Wobec tego następuje wchłanianie zwrotne, czyli resorpcja.
Podczas resorpcji około 99% filtratu zostaje ponownie wchłonięte przez krew za pomocą nefronów. W ten sposób pozostają jedynie substancje szkodliwe i zbędne produkty oraz nadmiar wody i soli mineralnych. Te właśnie substancje tworzą mocz wtórny (ostateczny).
Poprzez moczowody, mocz wtórny zostaje dostarczony do pęcherza moczowego.

Dla mnie ta "metoda leczenia" to jakies nieporozumienie.
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 15:42   #383
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 906
Dot.: Urynoterapia

czy dziala, hm nie wiem bo nie stosowalam, nie wiem czy dalabym rade.. ale moj znajomy do lysiny na srodku glowy przykladal waciki ze swoim moczem i w tym miejscu pojawily sie wlosy.. to nie tylko z jego opowiadan, mowila o tym jego mama i siotra wiec chyba jakas prawda w tym jest. z kolei druga osoba ktora znam przykladala mocz na zmiany skórne na policzkach, lekarze nie wiedzieli co to jest, a na policzkach nie ma po nich sladu
70026de27bfb6c51fbab4e7dd9ae9b7f0dc3e2c9_600772df80eb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:07   #384
bojestemtegowarta
Rozeznanie
 
Avatar bojestemtegowarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: -"Tam, gdzie..." Cholera. "Tam, gdzie..." - ''Dobranoc'' - powiedział Diabeł.
Wiadomości: 583
Dot.: Urynoterapia

przez przypadek trafiłam na ten temat, nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale ponieważ uderzyły mnie niektóre wypowiedzi, przejawiające się totalnym brakiem tolerancji dla tego co inne i nieznane, postanowiłam się wypowiedzieć.


Leczenie moczem jest tak stare jak ludzka cywilizacja. Ludzie od wieków leczyli nim właściwie wszystkie choroby. W najstarszych pismach, takich jak egipskie papirusy, święte hinduskie księgi, czy też rzymskie i greckie teksty jest mowa o moczu jako Wodzie Życia, Boskim Nektarze, Eliksirze Życia. Z moczem człowiek ma więc do czynienia od poczatku swego istnienia i dopiero 'nasze czasy' przypięły mu łatkę czegoś obrzydliwego.

,, Bardzo wcześnie, zanim pojawił się człowiek, już interesowłą się swoim moczem. W stadium zarodka w łonie matki, a właściwie w jej 'wodach płodowych', mały czlowiek wydala mocz, którym oblewa sie w celu uzyskania skladnikow niezbednych do ksztaltowania się. I to w taki sposób poznaje smak moczu przed poznaniem smaku kropli mleka matki, i mocz ten pojawia sie jako niezbędny do życia'

prof. Rene Kuss


jak widać przed przyjściem na świat mocz jest dla nas lekarstwem, dopiero, gdy 'wchodzimy między ludzi', zaczynamy traktować mocz jako coś obrzydliwego, bo TAK NAS NAUCZONO. Gdyby nie wpływ innych, mocz nie byłby tematem tabu i nie byłby traktowany jak coś złego. To tylko nasze uprzedzenia czynią mocz czymś brudnym, złym, obrzydliwym. Przykladem jest sporo osób z tego forum, tóre uważają za 'chore' używanie moczu do innych celów niż spuszcenie go w sedesie.
Nie wiem czy wiecie ale mocz jest po prostu przefiltrowaną krwią. A mogę się założyć że 90% osób, gdyby miało wybierać, wolałoby dotknąć krwi niż moczu. A w moczu jest wszytsko czego czlowiek potrzebuje do życia - hormony, mikro i makroelementy, witaminy, enzymy. Organizm nie jest w stanie w danym momencie przyswoić danej ilości jakiegoś składnika i dlatego jego nadmiar zostaje wydalany. To nie są więc śmieci, ale niezbędne do życia skłądniki. Owszem, w moczu znajdują się także toksyny, ale po zwróceniu ich organizmowi będą tworzyły antyciała, które będą działały uzdrawiająco. Urynoterapia jest po prostu najprostszą formą homeopatii. Mocz działa jak autoszczepionka, lek na praktycznie każdą nasza przypadłość. Nosimy w sobie własne lekarstwo.
Nie chcę tutaj nikogo namawiać do urynoterapii, chcę tylko obalić typowe mity np. że mocz jest toksyczny i szkodliwy, które wynikają z braku wiedzy na dany temat, z 'gdzieś tam zasłyszanych informacji'. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, uprzedzenia itp. ale czasami warto sie zastanowić zanim się skrytykuje coś, o czym tak naprawde nie ma się pojęcia.

Człowiekiem jestem, i NIC co ludzkie, nie jest mi obce.
Pozdrawiam


PS. a zainteresowanych odsyłam do literatury, np. Elżbiety Cybulskiej, Cuda Urynoterapii.
__________________
uparcie i skrycie
Ah,życie,kocham cię,
kocham cię,kocham cię nad życie![B][COLOR=Blue]
bojestemtegowarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:13   #385
madziulek3955555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
GG do madziulek3955555
Dot.: Re: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Zrobiłam to! ;p Kurde sama w to nie wierze! xD Ale śmierdzę ciut ;/ Ej, dziewczyny, a ten wasz mocz też jest taki POMARAŃCZOWY jak mój? Taki ma być? Tylko, że ja sb TO na noc wtarłam i za 20 minut zmyję. Lepiej rano to wcierać czy wieczorem? Czy i rano i wieczorem???
madziulek3955555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:04   #386
j0an
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 35
Dot.: Re: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cytat:
Napisane przez madziulek3955555 Pokaż wiadomość
Zrobiłam to! ;p Kurde sama w to nie wierze! xD Ale śmierdzę ciut ;/ Ej, dziewczyny, a ten wasz mocz też jest taki POMARAŃCZOWY jak mój? Taki ma być? Tylko, że ja sb TO na noc wtarłam i za 20 minut zmyję. Lepiej rano to wcierać czy wieczorem? Czy i rano i wieczorem???
Najlepiej stosować mocz z nocy jest najbardziej wartościowy bo wszystkie choroby jakie mamy są filtrowane w nerkach pomiędzy 4 a 5 a.m. czyli jak tylko wysikasz rano to wcieraj czy co tam sobie robisz jest lepszy efekt
Co do tych wyśmiewających wypowiedzi no cóż tylko tonący się chwyta brzytwy, kiedyś pewnie wspomnicie te słowa.
Ja przetestowałam, przetestowano w mojej rodzinie guzy poznikały więc coś jest na rzeczy
j0an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 13:15   #387
CzarnaOliwka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Urynoterapia

Ciekawa jestem czy wchodzi tutaj w grę specjalna dieta. Mocz w zależności od tego co się zje np. czosnek lub wypije np. kawa ma różny skład i zapach.
CzarnaOliwka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:13   #388
j0an
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 35
Dot.: Urynoterapia

Cytat:
Napisane przez CzarnaOliwka1980 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy wchodzi tutaj w grę specjalna dieta. Mocz w zależności od tego co się zje np. czosnek lub wypije np. kawa ma różny skład i zapach.
tak, dokładnie jeśli zdrowo się odżywiasz, nie używasz soli, ostrych przypraw, czosnku rzadko jesz mięso, dużo pijesz najlepiej wodę mineralną twój mocz ma posmak gorzkawy(ten jest zawsze) jest przejrzysty, nie cuchnie i jest łagodny- po nałożeniu na ranę nie czujesz palenia szczypania- nic
Jak przedostatnio używałam moczu bardzo dużo soliłam przez co jak przyłożyłam go na ranę myślałam ze padnę z bólu było tak nieziemskie palenie szczypanie i swędzenie ale zacisnęłam ząbki i stwierdziłam ze mocny ostry to szybszy efekt będzie- i tak tez się stało na drugi dzień bez śladu.
j0an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 21:43   #389
madziulek3955555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
GG do madziulek3955555
Dot.: Re: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

A jeśli palę papierosy to to ma jakieś znaczenie?? No i od czasu do czasu małe piwko ;]
madziulek3955555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 16:43   #390
madzior_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Re: kolezanka ladnie wyleczyla cere...pytanie...

Cześć....chciałam tylk opowiedzieć ze dzieki urynoterapii pozbylam sie ciągłych zapaleń pecherza moczowego ( z którymi walczyłam ponad 7 lat ) i bog wie czego jeszcze... Picie moczu stosuje od niemalże 3 miesiecy i jestem po prostu zaskoczona efektami....NIEWIARYGODNE ...Jestem aktywna na kilku forach dotyczących zapaleń pęcherza i staram sie pomóc innym dziewczynom które cierpia przez pęcherz bo wiem ile można sie wycierpieć ale to jak rzucanie grochem o ściane...nikt raczej nie jest zainteresowany unrynoterapia w leczeniu pęcherza a szkoda bo jak na razie dla mnie to jest jedyne i janlepsze lekarstwo...pozdrawiam wszystkich siuśkopijców...
madzior_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 11:29:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.