Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 19:11   #1
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185

Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych


Jak wysokie powinny być filtry w kremach na dzień dla cery z tendencją do rozszerzania naczynek krwionośnych? Generalnie, poza naczynkami, nie mam problemów z moją mieszaną cerą - prawie żadnych wyprysków, przebarwień etc. Tylko te pajączki...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 19:49   #2
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Czesc! To tak jak moja cera naczynkowa malo wyprskow przebarwien wiecej ale naczynka daja sie we znaki. Proponuje kremy z filtrami wyzszymi od faktora 50, bardzo dobry jest bloker z BioDermy Foto flush czy jakos tak jest na KWC zobacz sobie. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:33   #3
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Dzięki! Zaraz zerknę. Do tej pory używałam niższych filtrów ale chyba się przerzucę na te wysokie. Może przynajmniej to skutecznie wspomoże mnie w walce z pająkami... Poza tym na lato potrzebna jest dobra ochrona buźki... A jakiś skuteczny preparat na rozjaśnienie pajączków mogłabyś mi polecić? Bo Eris nie działa... Pozdrawiam
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 21:00   #4
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Hmmm jezeli chodzi o rozjasnianie pajaczkow to trudna sprawa, je jedynie mozna troche zalagodzic zeby nie byly az takie zaognione. Polecam krem arnikowy czy zel floslek'u, hmmm maseczka z bieledny jest dobra ale trzeba czekac na efekty okolo 2 tygodnie systematycznego stosowania. A jakich kremow uzywasz. mam nadzieje ze dla naczynkowcow heh polecam bielende. Po za tym mozesz je tuszowac zielonym korektorem, zazwyczaj kremy za duzo nie zadzialaja, trzeba udac sie na zabiegi kosmetyczne. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 21:16   #5
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Ja staram się raczej przeciwdziałać pojawianiu sie pajączków od wewnątrz, tzn. łykając rutinoscorbin etc. Zgadzam się z opinią, że tak właściwie to na już widoczne naczynka kosmetyki pomagają w bardzo nikłym stopniu. Albo zamykanie laserem albo profilaktyka - jedyne skuteczne działania. To wynik lektury wielu artykułów, wypowiedzi na forach i rozmów z osobami bezpośrednio zainteresowanymi tematem pękających naczynek... Ale każda rada jest cenna i warta wypróbowania - a nuż zmienię zdanie i znajdzie się coś, co pomoże mi bezinwazyjnie zwalczyć te brzydkie "ozdoby" przynajmniej na buzi... Dziękuję i pozdrawiam
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 14:16   #6
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Za namową pani farmaceutki kupiłam sobie LRP Anthelios W Gel 40 i muszę powiedzieć, że jak na bloker to jest bardzo przystępny... Lekka konsystencja kremo-żelu dość szybko się wchłania, zostawia delikatny połysk na buzi ale łatwo się go pozbyć za pomocą np. pudru sypkiego. Jego pozostałe właściwości ocenię po jakiś trzech tygodniach stosowania. Cena: 54 zł/100 ml. Pozdrawiam!
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 15:21   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Mam bardzo dobre zdanie o Photoderm Flush Biodermy, chyba w wakacje znów kupię. Bardzo dobry bloker, lekki acz nieco tłustawy i przyjemnie tonuje (dobry dla jasnoskórych). Pod niego żel Auriderm i można przetrwać lato bez nowych pajączków (oba są na KWC).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-19, 17:28   #8
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

a macie jakies zdjecia cery naczynkowej, bo nie jestem pewna czy ja taka mam.

czy jesli po pryszczach zostaja czerwone ktopki to jest to cecha takiej cery?
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 14:57   #9
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

A czy dla cery mieszanej ze skłonnościa do błyszczenia i syfków ten Flush będzie za ciężki??
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:29   #10
ann_angel
Rozeznanie
 
Avatar ann_angel
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 542
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

pani kosmetolog mojej kolezance z cera naczynkowa zalecila minimum SPF60...pozdrawiam
ann_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:59   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Cytat:
Napisane przez benny
A czy dla cery mieszanej ze skłonnościa do błyszczenia i syfków ten Flush będzie za ciężki??
Benny on nie jest ciężki - jest lekki, nawet bardzo tylko jak każdy krem z filtrem z lekka tłustawy mnie nie zatykał, aczkolwiek czasem potrafił mi się podle zrolować na innym kremie...

Jeszcze do Gosiq - przy naczynkowej cerze proponuję stabline filtry od spf 50 w górę Wzmocnią naczynka i rozjaśnią nieco skórę preparaty z wit C (Active C La Roche Posay, Hydracid C SVR, serum Flavo C) oraz K - polecam żel Auriderm. Wszystko do nabycia w aptece. No i doustnie rutinoscorbin/tańszy cerrutin. I oczywiście unikać kwasów AHA w wysokich stężeniach, termoaktywnych kosmetyków, peelingów ścierających itd. Ale to pewnie sama wiesz...
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-08, 12:21   #12
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

Cytat:
Napisane przez noana
czy jesli po pryszczach zostaja czerwone ktopki to jest to cecha takiej cery?
jeżeli zostają kropki, to powodem może być:
a) w opcji wyciskanie: być moze naczynka, być może po prostu skóra wolno się regeneruje - ale tak na chłopski rozum, w większości wypadków po wycisnięciu zostanie ślad

b) w wersji bez wyciskania, a czerwony ślad zostaje - witamy w ostatnio szerokim klubie osób o cerze skłonnej do przebarwień tu pomogą głównie filtry, często dosmarowywane, szczególnei na brodzie itp.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 17:08   #13
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Dot.: Jakie filtry do cery naczynkowej?

hmmm miałam na myśli za tłusty :P to lepiej kupię anthelios.
A jakich kremów z kwasami mkogę używać? Gdzieś na forum wyczytałam że Cleanance K (używałam i nie podrażniał mnie, ale problemy z 'rumieńcami' mam dopiero od niedawna), a jakiś jeszcze??
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 12:54   #14
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Exclamation Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Hej!

Mam cerę naczynkową i zastanawiam się nad kupnem kremu chroniącego moją wrażliwą cerę przed słońcem. Czy musi to być co najmniej 50? Ja myślałam o 25 góra 30-nie chcę wyglądać jak truposz! Poza tym podobno te wszystkie kremy są bardzo tłuste-ok może mieć tłustawą konsystencje ale jeśli sypki puder nie da mu rady to odpada! Proszę o odpowiedz.
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:50   #15
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

witam, tu truposz kremy z wysokimi filtrami da się zmatowić np. pudrem sypkim do ciała Dr Hauschki. krem do cery naczynkowej nie powinien zawierać zbyt dużo alkoholu. tyle moich uwag, wracam do trumny, uprzednio wysmarowawszy się kremem z filtrem SPF 50+...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:58   #16
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Tu drugi truposz
Wydostalam się ze swoich katakumb, żeby skrobnąć post do Ciebie: przy wrażliwej i naczynkowej cerze, ochrona przed słońcem to podstawa, oprócz odpowiednich kremów. Wysokie filtry uspokajają skórę.
Również wymarowana spf 50 wracam do trumny.

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-04-06 o 13:10
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 13:59   #17
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Justa, a na którym gdańskim cmentarzu spoczywasz? Bo chętnie Cię odwiedzę, gdy następnym razem będę w Gdańsku
Wygodnego spoczywania!
Przepraszam za off topic.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:16   #18
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Witam w klubie truposzy - wydaje mi sie dziewczyny, ze jedyna szanse na jakakolwiek realizacje siebie w zyciu mamy juz tylko podczas miejmy nadzieje rychlej ekranizacji "mumii 3". No, chyba ze ktos podazy za trendem polskiej konematografii i znow nakreca "faraona"))

Na temat sposobow przymatowiania oraz "podkolorowywania" cery chronionej filtrami powstalo juz kilkanascie watkow - wrzuc w wyszukiwarke "skrobia", "filtry" i przesledz watek "do filtromaniaczek"

wracam do moich katakumb, uuuuuuhhhhhhuuuuuuuuu
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 14:41   #19
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez knotie
Witam w klubie truposzy - wydaje mi sie dziewczyny, ze jedyna szanse na jakakolwiek realizacje siebie w zyciu mamy juz tylko podczas miejmy nadzieje rychlej ekranizacji "mumii 3". No, chyba ze ktos podazy za trendem polskiej konematografii i znow nakreca "faraona"))


Knotie, padłam! Ha, nawet nie wiedziałam, że takie szalone możliwości się przed nami otwierają
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 14:53   #20
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Witam, tu Truposz umalowany (zapraszam do mojego wąteczku o makijażu dla truposzy ).
Szczęściara, nie zwracaj na nie uwagi, bo one wszystkie te Truposze to zwykłe jędze są i tyle , a tak wracając do Twojego pytania, ja na własnej skórze odczułam, że używanie fitrów ma KOLOSALNE znaczenie dla naczynkowej skóry. Naczynka się mniej rozdrażniają i paszczę da się utrzymać w stosownej bladości (poprawianej trupim filtrem ) Radzę co przejrzeć KWC pod kątem znalezienia kompromisu pomiędzy znośną konsystencją a możliwie wysokim faktorem. Warto! A co do pudrowania, matowania itp. to odwiedź wątki "do filtromaniaczek" i "filtry a makijaż". Pozdrawiam!
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:00   #21
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez Szczęściara
Hej!

Mam cerę naczynkową i zastanawiam się nad kupnem kremu chroniącego moją wrażliwą cerę przed słońcem. Czy musi to być co najmniej 50? Ja myślałam o 25 góra 30-nie chcę wyglądać jak truposz! Poza tym podobno te wszystkie kremy są bardzo tłuste-ok może mieć tłustawą konsystencje ale jeśli sypki puder nie da mu rady to odpada! Proszę o odpowiedz.
Witaj Szczęściaro, melduje się kolejny truposz, który w dodatku zgadza się z Przedmówczyniami. Mianowicie wysokie i fotostabilne filtry to rzeczywiście bardzo dobry środek na naczynka.

Co do SPF powyżej 50: im wyższe jest w kremie SPF, tym (w 99%) wyższe jest także PPD, a to właśnie PPD chroni przed agresywnymi promieniami UVA.

Pozdrawiam i ja takze wracam do katakumb wysmarowana SPF 50+ (60tką)
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 16:01   #22
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Dzięki za wszystkie komentarze! Dzięki Erato za rady!
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 16:16   #23
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

A tak na poważnie, to polecam Diroseal - i na naczynka, i na rozszerzone pory, i przeciwzmarszczkowo. Cudo
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:16   #24
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Poczytałam trochę o tych filtrach i się załamałam! Myślałam, że moim jedynym problemem będzie dobór odpowiedniego filtra, a tu się okazuje, że będę się świeciła jak wysmarowana olejem, co może zmatowi odpowiedni puder ale po kilku godzinach błyszczenie powróci!!!!! Powiem tak-zależy mi na ochronie przed słońcem zwłaszcza, że mam cerę naczynkową, ale nie wyobrażam sobie abym mogła nie używać podkładu i pudru. Z tego co wyczytałam tylko do filtrów Avene można stosować bez obaw podkład i puder, a do filtrów innych firm należy używać specjalnego podkładu i pudru, które nie zawierają składników, które niwelują działanie filtrów. Wychodzi na to, że albo zostają mi do wyboru filtry Avene, które podobno są bardzo tłuste i nie nadają się do cery tłustej i mieszanej ( ja mam mieszaną), albo czeka mnie wymiana podkładu Maybelline i pudru sypkiego Bourjoisa na odpowiednie czyli nadające się na filtry!!! Jak dla mnie to za dużo! Mocno się zastanowię nad kupnem filtru-oczywiście na plaże zawsze stosuję, ale do użytku miastowego nie wiem.
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:17   #25
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez Sandija

Knotie, padłam! Ha, nawet nie wiedziałam, że takie szalone możliwości się przed nami otwierają
Moja droga, jak sie jest truposzem to trza znac swoje miejsce w szeregu

Erato, no juz bez przesady - truposz moze jestem,ale zeby od razu jedza?!
A tak na serio to Sandija ma racje - sama nie mam problemow z naczynkami, ale diroseal ma same dobre opinie. Jesli szukasz czegos z tanszej polki to poczytaj opinie o serii kasztanowej bielendy - ponoc ten zielony kremik dziala cuda
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:28   #26
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez Szczęściara
Poczytałam trochę o tych filtrach i się załamałam! Myślałam, że moim jedynym problemem będzie dobór odpowiedniego filtra, a tu się okazuje, że będę się świeciła jak wysmarowana olejem, co może zmatowi odpowiedni puder ale po kilku godzinach błyszczenie powróci!!!!! Powiem tak-zależy mi na ochronie przed słońcem zwłaszcza, że mam cerę naczynkową, ale nie wyobrażam sobie abym mogła nie używać podkładu i pudru. Z tego co wyczytałam tylko do filtrów Avene można stosować bez obaw podkład i puder, a do filtrów innych firm należy używać specjalnego podkładu i pudru, które nie zawierają składników, które niwelują działanie filtrów. Wychodzi na to, że albo zostają mi do wyboru filtry Avene, które podobno są bardzo tłuste i nie nadają się do cery tłustej i mieszanej ( ja mam mieszaną), albo czeka mnie wymiana podkładu Maybelline i pudru sypkiego Bourjoisa na odpowiednie czyli nadające się na filtry!!! Jak dla mnie to za dużo! Mocno się zastanowię nad kupnem filtru-oczywiście na plaże zawsze stosuję, ale do użytku miastowego nie wiem.
Szczesciaro, wierz mi, ze zycie z filtrami wcale nie oznacza swiecacej sie mazi na buzi Ja na przyklad za rada obecnych w tym watku Truposzek ( ) ostatnio uzywam filtrow biodermy i jestem nimi zachwycona
Jesli finanse nie pozwalaja Ci wymienic pudru i podkladu aby je dostosowac do uzywanego filtra, to odczekaj spokojnie, zuzyj to, co masz,a nastepnym razem kupisz juz te "kompatybilne" Ja dokladnie tak zrobilam,zreszta pokonsultacji z dermatolozka,ktoa uswiadomila mi,ze uzywanie filtrow,ktore nieco sie "gryza" ze skladem pudrow jest i tak lepsze niz nieuzywanie filtrow wcale.
Mika i talk w przypadku filtrow z parsolem obnizaja ich skutecznosc - co nie znaczy, ze calkowicie ja wylaczaja - a lepsza na poczatek taka ochrona niz zadna. Co do uzycia podkladu - wierzmi, ze to,c do tej pory bylo niemozliwe - czyli wychodzenie z domu bez podkladu po pielegnacji kilkuletniej filtrami okazuje sie coraz bardziej realne. Jesli zalezy Ci na jakims kolorku - zerknij moze na filtry barwiace? Co do dozwolonego makijazu stosowanego przez Wizazanki lacznie z filtrami zerknij na watki proponowane Ci przez erato.
Do filtrow zadna z nas Cie nie zmusi. Zastanow sie jednak, czy warto Ci z nich rezygnowac? Chyba nikt nie chce zalowac po latach zlych wyborow co do wlasnej skory...pozdrawiam serdecznie
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:30   #27
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez knotie
Moja droga, jak sie jest truposzem to trza znac swoje miejsce w szeregu
Przepraszam Knotie, zapomniałam się

Szęściaro ja doprawdy nie wiem, co i gdzie Ty poczytałaś o filtrach, ale ja, jako filtromaniaczka mogę Ci powiedzieć, że filtr nie ozacza jakiejść nieziemskiej tłustości, smalec to nie jest, da się całkowicie zmatowić. I można się normalnie malować. I wygląda się normalnie. I ręczę Ci, że gdybyś spotkała mnie na ulicy, nie dostrzegłabyś ani grama filtru, tylko pięknie zrobioną cerę

Moze najpierw skombinuj próbki, a potem zacznij jęczęć na temat potencjalnje tłustości Avene. Smok ma rację, kolejny wizażowy mit rozprzestrzenia się w szalenczym tempie
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:38   #28
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez Sandija
Przepraszam Knotie, zapomniałam się
Jak moglas???

A co do tej tlustosci - bez przesady - filtr to nie krem matujacy (choc pewnie niedlugo takie beda )a na szczescie zyjemy w czasach, w ktorych technologia i ogrom firm kosmetycznych daje nam swobode wyboru - kazdy znajdzie cos odpowiedniego dla siebie... Szczesciaro - faktycznie skorzystaj najpierw z probek a potem oceniaj tlustosc filtrow....
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:49   #29
Szczęściara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 38
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Przepraszam Dziewczynki co do tej tłustości-Avene pomylił mi się z La Roche Posay Anthelios!
Szczęściara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 17:59   #30
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Tłustość to inny stan konsystencji - nie można wymagać od jakiegokolwiek kremu z filtrami, żeby nakładał się i wchłaniał równie miło, co krem nawilżający Ale naprawdę, nie ma się co przejmować - to się wydaję tylko takie nie do ogarnięcia, a uczucie tłustości znika po kilku minutach.
Dlatego radzę się przekonać i spróbować, zwłaszcza absolutnie nie tłuste mleczko spf 50 i 40.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.