Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-05, 19:47   #271
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja też mam znacznie lepszą cerę od czasu zmiany pielęgnacji i przejścia na minerały, ale niestety nie lubię olejków rano. Przed minerałami stosuję serum (amway), potem krem nawilżający (w obecnej chwili też amway) pomieszany z 2-3 kroplami jedwabiu hydrolizowanego. Potem baza albo chanela albo Guerlain i normalny makijaż mineralny. A wieczorem lubię właśnie różne olejki (często pomieszanych kilka ) + kwas hialuronowy. Ostatnim moim odkryciem jest macerat brzozowy. Pachnie świeżo ściętym zielskiem - uwielbiam
I taka pielęgnacja ostatnio najlepiej się akurat u mnie sprawdza, co jednak wcale nie znaczy, że innym mogłaby odpowiadać. Trzeba znaleźć odpowiednią dla siebie
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:53   #272
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Primer to coś co kładziemy przed podkładem. Przygotowuje skórę, matuje itp. np. pudry STF (czyli start to finish) EDM.
Kwas hialuronowy ma postać bezbarwnego żelu i nieźle nawilża skórę, wchłania sie od razu, ale mimo że nie mam mieszaną skórę nigdy nie stosuję go samego, bo poprostu to za mało. Najlepiej mieszać go na dłoni z kilkoma kroplami olejku naturalnego (np. różanego lub brzozowego) i w ten sposób masz szybkie serum. Nie chcę się mądrzyć, ale sam tonik to żadne nawilżenie. Jak będziesz tak słabo nawilżać skórę, ona Ci się odwdzięczy mocnym przetłuszczaniem.
Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość

Wiem z własnego przykładu - robiłam tak przez jakiś czas, bo miałam straszne problemy z przetłuszczaniem się skóry. Myślałam, że im mniej na nią nałożę, tym mniej się będzie przetłuszczać, ale było tylko gorzej i gorzej, błyszczałam się po 20 minutach od nałożenia podkładu Od czasu, kiedy używam kwasu hialuronowego plus różne olejki i sera zauważyłam OGROMNĄ zmianę. KH z olejkami wchłania się u mnie do zupełnego matu i trzyma tak prawie cały dzień, a jeszcze z primerem pod podkładem w ogóle jest cud, miód i orzeszki.
Z przyjemnością skorzystam z Waszych rad Dziękuję.
Coś czuję, że takie serum będzie strzałem w dziesiątkę


Dominkab, mogłabyś, podać link do takiego przyładowego primera?
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:58   #273
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Z przyjemnością skorzystam z Waszych rad Dziękuję.
Coś czuję, że takie serum będzie strzałem w dziesiątkę


Dominkab, mogłabyś, podać link do takiego przyładowego primera?
TUTAJ są primery Lauressa. Mój ulubiony to Kick Start . W EDM primerami są pudry: ryżowy i kaolinowy (w kategori face). One teraz zmieniły nazwę, już się nie nazywają STF, ale nadal mają funkcję primerów. Ryżowy wygładza, ale ma być w krótce wycofywany, kaolinowy matuje, ale ja nie lubię, bo trochę przesusza.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:57   #274
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja też mam znacznie lepszą cerę od czasu zmiany pielęgnacji i przejścia na minerały, ale niestety nie lubię olejków rano. Przed minerałami stosuję serum (amway), potem krem nawilżający (w obecnej chwili też amway) pomieszany z 2-3 kroplami jedwabiu hydrolizowanego. Potem baza albo chanela albo Guerlain i normalny makijaż mineralny. A wieczorem lubię właśnie różne olejki (często pomieszanych kilka ) + kwas hialuronowy. Ostatnim moim odkryciem jest macerat brzozowy. Pachnie świeżo ściętym zielskiem - uwielbiam
I taka pielęgnacja ostatnio najlepiej się akurat u mnie sprawdza, co jednak wcale nie znaczy, że innym mogłaby odpowiadać. Trzeba znaleźć odpowiednią dla siebie
O, krem mieszasz z jedwabiem hydrolizowanym? A czy można dodać trochę jedwabiu do kwasu hialuronowego, albo kwasu z olejkami? Co on robi na twarzy? Bo mam akurat trochę, ale używałam go do tej pory tylko w spray'u do włosów.
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 09:23   #275
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
O, krem mieszasz z jedwabiem hydrolizowanym? A czy można dodać trochę jedwabiu do kwasu hialuronowego, albo kwasu z olejkami? Co on robi na twarzy? Bo mam akurat trochę, ale używałam go do tej pory tylko w spray'u do włosów.
Oczywiście że możesz. Wiele przepisów na sera opiera się na mieszance kwasu hialuronowego z olejami. Poczytaj stronę Mazideł, tam jest mnóstwo ciekawych przepisów.
Znajdziesz tam również informacje o właściwościach poszczególnych produktów.

Skupmy się w tym wątku ściśle na bazach pod minerały a nie na pielęgnacji biochemicznej.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 09:39   #276
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
TUTAJ są primery Lauressa. Mój ulubiony to Kick Start . W EDM primerami są pudry: ryżowy i kaolinowy (w kategori face). One teraz zmieniły nazwę, już się nie nazywają STF, ale nadal mają funkcję primerów. Ryżowy wygładza, ale ma być w krótce wycofywany, kaolinowy matuje, ale ja nie lubię, bo trochę przesusza.
Dominkab, bardzo dziękuję za przydatne informacje
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 10:34   #277
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Oczywiście że możesz. Wiele przepisów na sera opiera się na mieszance kwasu hialuronowego z olejami. Poczytaj stronę Mazideł, tam jest mnóstwo ciekawych przepisów.
Znajdziesz tam również informacje o właściwościach poszczególnych produktów.

Skupmy się w tym wątku ściśle na bazach pod minerały a nie na pielęgnacji biochemicznej.
Kwasu hialuronowego z olejami sama używam w różnych konfiguracjach, ale nie wiedziałam, że można też dodać do tej mieszanki jedwabiu.
Dzięki za odpowiedź i przepraszam za offtopic
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 11:37   #278
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość
Kwasu hialuronowego z olejami sama używam w różnych konfiguracjach, ale nie wiedziałam, że można też dodać do tej mieszanki jedwabiu.
Dzięki za odpowiedź i przepraszam za offtopic
możesz dodać jedwab, owies hydrolizowany, NMF, glicerynę sorbitol ... jako serum nawilżające pod minerały świetne
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:12   #279
nefernefer35
Zakorzenienie
 
Avatar nefernefer35
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 395
GG do nefernefer35
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Doradzcie prosze, który puder zamowic z BU , który bedzie lepszy jako primer pod minerały (cera mieszana , swieci sie w strefie T)bambusowy czy bambusowy z jedwabiem?A moze perłowy

Edytowane przez nefernefer35
Czas edycji: 2009-05-06 o 15:15
nefernefer35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:16   #280
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez nefernefer35 Pokaż wiadomość
Doradzcie prosze, który puder zamowic z BU , który bedzie lepszy jako primer pod minerały (cera mieszana , swieci sie w strefie T)bambusowy czy bambusowy z jedwabiem?
zestaw z jedwabiem zawiera dodatkowo jedwab do samodzielnego dosypania, więc możesz przetestować i taką i taką wersję, a potem ew. wymieszać całość lub pozbyć się jedwabiu na wymiankowym.
Ja lubię z jedwabiem
Bambus to krzemionka, a miałam z nią wysuszające przeżycia. Dodatek jedwabiu trochę stępia całość, poślizg jest mniejszy.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:34   #281
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nefernefer - mam wersję z jedwabiem. Mnie nie wysuszył, mam cerę mieszaną, na policzkach suchą, ściągniętą. Ogólnie ma tendencje do przesuszania a i czasem łuszczenia nawet w strefie T. Poślizg ok, konsystencja jest taka "miękka" . Ale pyli toto jak szalone
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 16:37   #282
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Nefernefer - mam wersję z jedwabiem. Mnie nie wysuszył, mam cerę mieszaną, na policzkach suchą, ściągniętą. Ogólnie ma tendencje do przesuszania a i czasem łuszczenia nawet w strefie T. Poślizg ok, konsystencja jest taka "miękka" . Ale pyli toto jak szalone
oj tak, zawsze kicham
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:53   #283
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
oj tak, zawsze kicham
Ja nie tyle kicham., co mnie wręcz czasem paskudnie "przytyka"i dusi. Muszę nakładać ostrożniej i z mniejszym rozmachem
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:15   #284
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nakladajac mineraly na filtr podklad bardzo podklesla mi suche skorki.
Musze uzywac filtra bo bawilam sie kwasami.
Co nalozyc na filtr aby nawilzyc skore?
(Czy pod filtr?)
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:18   #285
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Nakladajac mineraly na filtr podklad bardzo podklesla mi suche skorki.
Musze uzywac filtra bo bawilam sie kwasami.
Co nalozyc na filtr aby nawilzyc skore?
(Czy pod filtr?)
Jak już, to nawilżacz zawsze POD filtr, nie na odwrót. Poczytaj wątek, trochę już tu wymieniłyśmy fajnych kremów nawilżających. Na plus - wszystkie bardzo tanie, więc tylko testować.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 08:14   #286
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Nakladajac mineraly na filtr podklad bardzo podklesla mi suche skorki.
Musze uzywac filtra bo bawilam sie kwasami.
Co nalozyc na filtr aby nawilzyc skore?
(Czy pod filtr?)
Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Jak już, to nawilżacz zawsze POD filtr, nie na odwrót. Poczytaj wątek, trochę już tu wymieniłyśmy fajnych kremów nawilżających. Na plus - wszystkie bardzo tanie, więc tylko testować.

nawilżacz pod filtr
jeśli podkresla Ci suche skórki to oznacza, że ten filtr jest dla Ciebie za lekki
ja pod używam serum olejowego z witC na przemian z Physiogelem z dodatkiem oleju - mam suchą skórę, dla mieszanej pewnie sam krem wystarczy
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 08:53   #287
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziekuje za odpowiedzi. Przeczytalam caly watek, wypisalam kremy ktore opisalyscie, i bede pokolei testowac, z tym ze zaczne od Johsona, mam wielką nadzieję, że mnie nie zapcha - bo mam z tym problemy, duże specyfików wyrządza mi po prostu krzywdę.
U mnie minerały na lirence wcale ładnie nie wyglądają.
Dlatego jak patrzę na wasze makijaże w "przed i po" to zastanawiam sie dlaczego u mnie to tak rewelacyjnie nie wygląda. teraz juz wiem. nawilżacz.


Dzieki raz jeszcze.

Jeszcze mam pytanie do Frantic, pisalas ze nie roluje Ci sie nic kiedy nalozysz filtr w dosc krotkim odstępie czasowym po kremie.
Mozesz powiedziec mniej wiecej jaki jest to czas?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 22:35   #288
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie do Frantic, pisalas ze nie roluje Ci sie nic kiedy nalozysz filtr w dosc krotkim odstępie czasowym po kremie.
Mozesz powiedziec mniej wiecej jaki jest to czas?
Bardzo krótki, gdzieś ze 2-3 minuty. Czuję wtedy że krem się już wchłonął (bo on się naprawdę wchłania bardzo szybko) ale nie jest jeszcze tak na mur beton zmatowiona buzia. Jak czekałam 10 minut, to było już za długo. A przy innych kremach 10 minut to dla mnie odstęp w sam raz.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:18   #289
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Nola_ Pokaż wiadomość

Wiem z własnego przykładu - robiłam tak przez jakiś czas, bo miałam straszne problemy z przetłuszczaniem się skóry. Myślałam, że im mniej na nią nałożę, tym mniej się będzie przetłuszczać, ale było tylko gorzej i gorzej, błyszczałam się po 20 minutach od nałożenia podkładu Od czasu, kiedy używam kwasu hialuronowego plus różne olejki i sera zauważyłam OGROMNĄ zmianę. KH z olejkami wchłania się u mnie do zupełnego matu i trzyma tak prawie cały dzień, a jeszcze z primerem pod podkładem w ogóle jest cud, miód i orzeszki.
Nola mam wielką prośbę - czy mogłabyś napisać po kolei co i w jakiej ilosci nakładasz?
ja jestem w dołku mineralnym po pomalowaniu jest pięknie, ale już po godzinie wszystko ze mnie spływa, świecę się niemiłosiernie...
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 10:35   #290
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
Nola mam wielką prośbę - czy mogłabyś napisać po kolei co i w jakiej ilosci nakładasz?
ja jestem w dołku mineralnym po pomalowaniu jest pięknie, ale już po godzinie wszystko ze mnie spływa, świecę się niemiłosiernie...
Pewnie
Standardowo - myję rano twarz żelem, przecieram hydrolatem (teraz akurat mam z herbacianego drzewa cytrynowego z BU - cudo ), na to żel hialuronowy np. z olejkiem z pestek malin albo jakieś serum (kilka kropel), później primer (ryż EDM albo puder bambusowy z jedwabiem z BU - bambus fajnie matuje ) i podkład (u mnie najlepiej trzyma się VV Lumiere). I wsio, makijaż się pięknie trzyma, nic nie spływa, po kilku godzinach tylko mat odrobinę słabnie.
Za to podkłady EDM nie trzymają się u mnie zupełnie, niezależnie od formuły Myślę, że to bardzo indywidualna sprawa. U mnie np. brak porządnego nawilżania skóry powodował, że bardzo się przetłuszczała. Ale trzeba też dobrze trafić z podkładem - bo choćbym nie wiem co robiła, EDM mnie nie lubią
Gdybyś chciała odsypkę czegoś na wypróbowanie (puder bambusowy, podkład Lumiere, jakieś serum, olejek, jeśli nie próbowałaś?) to pisz śmiało
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:56   #291
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Oluś dzięki za tak dokładną rozpiskę. Muszę koniecznie spróbować Twojej techniki. Ja już własnie doszłam do tego, że nie kładłam żadnej bazy, kremu, filtru - efekt ten sam - masło na twarzy Troszkę się martwię, bo skoro EDM dla Twojej buzi kiepsko, to może ja też z nim nie wygram no nic popróbuje, najwyżej zmienię podkład (boszszeeee, jak sobie przypomnę ile trudu kosztowało mnie utrafienie w jako tako dopasowane kolory)
Dzięki też za propozycjęjakby coś to się bezczelnie przypomne
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:05   #292
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
Oluś dzięki za tak dokładną rozpiskę. Muszę koniecznie spróbować Twojej techniki. Ja już własnie doszłam do tego, że nie kładłam żadnej bazy, kremu, filtru - efekt ten sam - masło na twarzy Troszkę się martwię, bo skoro EDM dla Twojej buzi kiepsko, to może ja też z nim nie wygram no nic popróbuje, najwyżej zmienię podkład (boszszeeee, jak sobie przypomnę ile trudu kosztowało mnie utrafienie w jako tako dopasowane kolory)
Dzięki też za propozycjęjakby coś to się bezczelnie przypomne
A widzisz - brak bazy to błąd, sama się przekonałam. U mnie bez żadnej bazy była masakra, kwestia 20 minut i wyglądałam gorzej niż bez podkładu Dobre nawilżanie to podstawa. Daj znać, czy jest trochę lepiej

A w Lumiere mają fajne kolory, nie jest trudno trafić (kurczę, powinni mi zacząć płacić za reklamę ). W razie czego - polecam się, pisz śmiało
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:29   #293
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Potwierdzam, to co napisała Nola Na lepiej nawilżonej skórze (stosuję krem johnson i olej ze słdkich migadłów) proszki trzymają się lepiej. Ale nie zmienia to faktu, że EDM i Buffd są chyba nie dla mnie
Czekam na lepsze primery, wtedy wydam ostateczny werdykt
Teraz używam krzemionki, zobaczymy czy będzie lepiej po ryżyku, sericite i innych dodatkach z CS
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:50   #294
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

(taki bardziej szalony smiech przez łzy)

nie załamujcie mnie kochane - ja właśnie EDM 2 wielkie podkłady nabyłam.
Będę twarda, będę nawilżać, hydrolatować i co tam jeszcze, musi być dobrze
dam znać co i jak. Dzięki
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:27   #295
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Trzymam kciuki ale radzę popróbować podkłady innych firm
W wątku zakupowym są organizowane właśnie zamówienia na MEOW, EGM, Blusche, Lumiere, CS więc watro zamówić próbeczki
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:36   #296
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Orenda nie stresuj sie na zapas, mnie EDM akurat bardzo pasuja
Dzis dzieki totalnemu zachmurzeniu zbuntowalam sie i nie nalozylam filtra, walnelam minerlay na sam krem i meteoryty - och, bosko Lirene jest fajna ale jednak jak dla mnie, to mineraly nalozone na mokro na sam krem rzadza. Trudno, bede musiala poczekac z takim lookiem do jesieni-zimy, a tym czasem bede udoskonalac mix krem-filtr-mineraly.
Aha, do nakladania mienralow na mokro swietnie nadaje sie hydrolat z glogu A dla przesuszonych wrazliwcow z niespodziankami polecam hydrolat z kwiatu kocanki - jestem w szoku co ta woda zrobila z moja cera w ciagu tygodnia (pozytywnie oczywiscie)
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:47   #297
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Orenda nie stresuj sie na zapas, mnie EDM akurat bardzo pasuja
Dzis dzieki totalnemu zachmurzeniu zbuntowalam sie i nie nalozylam filtra, walnelam minerlay na sam krem i meteoryty - och, bosko Lirene jest fajna ale jednak jak dla mnie, to mineraly nalozone na mokro na sam krem rzadza. Trudno, bede musiala poczekac z takim lookiem do jesieni-zimy, a tym czasem bede udoskonalac mix krem-filtr-mineraly.
Aha, do nakladania mienralow na mokro swietnie nadaje sie hydrolat z glogu A dla przesuszonych wrazliwcow z niespodziankami polecam hydrolat z kwiatu kocanki - jestem w szoku co ta woda zrobila z moja cera w ciagu tygodnia (pozytywnie oczywiscie)
ha. ja dziś też darowałam sobie filtr, o-glo edm dałam na DDMG i równie ślicznie co z lirenką
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 12:51   #298
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

vril - dzięki
ja się łatwo nie poddam - tym bardziej, że dziewczyny pisały, że początki z minerałami wcale nie muszą być łatwe. Spróbuje taktyki Noli i zobaczymy.

A na kocankowy hydrolat sama się szykuję, a po Twoim poscie to na pewno się skuszę. Ponoć super też na naczynka.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 13:01   #299
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Zakupiłam opiewany krem Jonson&Jonson - genialny, nałożyłam na niego minerały i cały dzień ładnie sie to trzymało...

Niestety nie mogę zrezygnować z filtrów - mam Biodermę Photoderm KID - myślałam, ze znalazłam filtr idealny, ładnie i szybko się wchłania - nie do matu, bo przy dużej ilości filtra nie wierzę, by jakikolwiek mógł wchłonąć sie do matu...

No i tragedia - nałożyłam trochę nawilżacza, filtr, odczekałam aż sie wchłoną - minerały się zaważyły przy skrzydełkach nosa, nałożyły się nierówno. Nie wiem, co robić... Może zakupię tą Lirenkę
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 13:05   #300
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Si, kocanka bardzo dobra na naczynka - ja wreszcie jestem zolta na twarzy, a nie rozowa
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.