Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 10:56   #3151
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
A czy khadi ciemny brąz jakoś inaczej się przygotowuje? Sól? Odstawienie na kilka godzin? Czy po prostu zalewam, stygnie i nakładam?
No właśnie chyba tylko się zalewa wodą i już...ma domieszkę indygo, a tego się chyba nie odstawia na kilka godzin ani cytryny nie dodaje... jeśli się mylę - niech mnie ktoś poprawi.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 17:15   #3152
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Znalazlam fotkę takiego ciemnego , popielatego blondu, ale mieszanka z buxusem.
Może któraś z Was ma wprawę i doświadczenie w zakupach na ebayu i chciałaby ze mną na spółkę zakup buxusa zrobić?
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-02-24 o 17:20
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 18:46   #3153
Magda290
Przyczajenie
 
Avatar Magda290
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja miałam wcześniej pasemka blond, które potem pomalowałam henną,to te blond pasma wyszły wściekle pomarańczowe, masakra, czekałam aż mi odrosną włosy , więc nie polecam i wróciłam do samej henny. Pasemka na hennę owszem, wtedy wyjdą złote i ładnie to wygląda, ale na odwrót nigdy. Wiem to z mojego doświadczenia
Magda290 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 19:11   #3154
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magda290 Pokaż wiadomość
Ja miałam wcześniej pasemka blond, które potem pomalowałam henną,to te blond pasma wyszły wściekle pomarańczowe, masakra, czekałam aż mi odrosną włosy , więc nie polecam i wróciłam do samej henny. Pasemka na hennę owszem, wtedy wyjdą złote i ładnie to wygląda, ale na odwrót nigdy. Wiem to z mojego doświadczenia

Ale to jest ciemny blond popielaty prawie jasny brąz popielaty robiony docelowo mieszanką henny z buxusem i cassią. Wychodzą takie mysie.Mogę fotke na maila przesłać.
Problemem jest ten buxus. Zdobycie go. Ja wcześniej robiłam samą cassią 2 razy i wyszły takie brudnożółte blond. Robiłam na raczej jasne, bez drastycznej zmiany. Buxus nadaje popielatego odcienia jasnym odcieniom np. cassi i henny. Wcześniej zamieszczałam linka do takiego karmelu właśnie z mieszanki z buxusem.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-25, 10:05   #3155
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
A czy khadi ciemny brąz jakoś inaczej się przygotowuje? Sól? Odstawienie na kilka godzin? Czy po prostu zalewam, stygnie i nakładam?

Zalewasz wodą o temperaturze 50st. C. i nakładasz na włosy bez olejku na min. 2h, przykrywajac folią i ręcznikiem.

P.S. Nie chcciałby ktoś się zamienić hennę ciemny brąz Khadi na Cassię oraz Kalpi Tone x 2 na Amlę? Oczywiście wszystko nowe. Jednak na zawsze rezygnuję z ciemniejszych włosów.
__________________
wymiana

Edytowane przez Lady Guidette
Czas edycji: 2011-02-25 o 16:10
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 10:42   #3156
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy amla zmieni mi kolor włosów, jeśli farbuje je henną? chcę zrobić sobie maseczkę z amli, ale osobno, nie mieszając z henną...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 12:21   #3157
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Zalewasz wodą o temperaturze 50st. C. i nakładasz na włosy bez olejku na min. 2h, przykrywajac folią i ręcznikiem.

P.S. Nie chcciałby ktoś się zamienić hennę ciemny brąz Khadi na Cassię oraz Kalpi Tone x 2 na Amlę? Oczywiście wszystko nowe. Jednak na zawsze rezygnuję z ciemniejszych włosów.
Kalpi Tone naprawdę zasadniczo zmienia , pogłebia kolor?
przestraszyłaś.. będę żałowała że dołożyłam do zamówienia
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 13:08   #3158
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

jeśli chodzi o gotowe mieszanki, typu khadi, to na opakowaniu (może i na stronie, nie sprawdzałam) na pewno jest dokładna instrukcja co i jak dodawać i ile trzymać.

większa dowolność jest przy czystej hennie i własnych mieszankach
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:23   #3159
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
czy amla zmieni mi kolor włosów, jeśli farbuje je henną? chcę zrobić sobie maseczkę z amli, ale osobno, nie mieszając z henną...
Mam amlę z firmy Hesh. Jest na niej napisane,że jedynie pogłębia kolor i zapobiega przedwczesnemu siwieniu. Postaram się dziś ją położyć. Jak mi się to uda, jutro napiszę czy cokolwiek zmieniła. Mam nadzieję,że mi coś zielonego na blondzie nie wyjdzie.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:51   #3160
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

farbowalam wlosy ostatni raz farba loreala 16 stycznia 11 (ciemna czerwien), tego dnia zdecydowalam sie na pielegnacje bez sls, pq, silikonow, nie podjelam wtedy decyzji co z farbowaniem ale zaczelam czytac o hennie, uwielbiam czerwienie, rudosci i brazy i w sumie wiecej bylo za niz przeciw no i dzisiaj frabowalam henna, sama henna, body art, rozmieszalam z sokiem pomaranczowym, uzylam chyba nawet za duzo proszku ale lepiej wiecej niz mniej, trzymalam 3 godziny, po splukaniu umylam odzywka, potem na 30 min odzywka z olejem z avocado, odzywka bs i troche zelu, wyschly same, swoje wlosy mam ciemne i w sumie nie widac roznicy na razie miedzy odrostami a reszta, jedynie na odrostach nad czolem mam jasny rudy, znaczy byl bo od 13 juz troche sciemnial ale wyglada jakbym zrobila go celowo

henne przygotowalam wczoraj wieczorem, rano przed nalozeniem na glowe dodalam 6 kropel olejku jasminowego, w sumie dodalam bo myslalam ze moge miec problem z zapachem henny ale nie bylo tak zle, teraz juz nawet nie czuc zapachu henny na wlosach tylko odzywki bs

nakladanie bylo latwe, caly balagan byl tylko w wannie, po nalozeniu na wlosy spokojnie wytarlam henne ktora upackalam troche uszy, to co pacnelo na czolo i odkryta czesc przedramienia

jestem naprawde mile zaskoczona, wszystko bylo latwe i pierwszy raz przy farbowaniu niczego nie poplamilam (w sensie mebli czy ciuchow, 16 stycznia 11 upackalam dywan tuz przed wejsciem do lazienki, jakim cudem nie mam pojecia)

fotka 1 przed samym farbowaniem, wlosy rozczesane na maksa
fotka 2 caly balagan hennowy
fotka 3 po wyschnieciu, robione pare minut temu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed rozczesane.jpg (29,5 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg caly balagan.jpg (17,8 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po hennowaniu dz1 w.jpg (36,5 KB, 106 załadowań)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 18:58   #3161
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
fotka 3 po wyschnieciu, robione pare minut temu
Cudne loki I równie ładny kolorek
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 19:14   #3162
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Cudne loki I równie ładny kolorek
jak na pierwszy raz to mysle ze jest super, 2 kolezanki z watku dla kreconych po hennie mialy problem z wlosami, w sensie z lokami, nie chcialy sie ukladac, zeby temy zapobiec nalozylam ciut wiecej odzywki bs

generalnie jestem zadowolona i bede hennowac, najwyzej jak kiedys bede miec za duzo siwych to bede musiala dodawac indygo zeby miec bardziej brazowy a na razie czysta henna
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 20:48   #3163
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
farbowalam wlosy ostatni raz farba loreala 16 stycznia 11 (ciemna czerwien), tego dnia zdecydowalam sie na pielegnacje bez sls, pq, silikonow, nie podjelam wtedy decyzji co z farbowaniem ale zaczelam czytac o hennie, uwielbiam czerwienie, rudosci i brazy i w sumie wiecej bylo za niz przeciw no i dzisiaj frabowalam henna, sama henna, body art, rozmieszalam z sokiem pomaranczowym, uzylam chyba nawet za duzo proszku ale lepiej wiecej niz mniej, trzymalam 3 godziny, po splukaniu umylam odzywka, potem na 30 min odzywka z olejem z avocado, odzywka bs i troche zelu, wyschly same, swoje wlosy mam ciemne i w sumie nie widac roznicy na razie miedzy odrostami a reszta, jedynie na odrostach nad czolem mam jasny rudy, znaczy byl bo od 13 juz troche sciemnial ale wyglada jakbym zrobila go celowo

henne przygotowalam wczoraj wieczorem, rano przed nalozeniem na glowe dodalam 6 kropel olejku jasminowego, w sumie dodalam bo myslalam ze moge miec problem z zapachem henny ale nie bylo tak zle, teraz juz nawet nie czuc zapachu henny na wlosach tylko odzywki bs

nakladanie bylo latwe, caly balagan byl tylko w wannie, po nalozeniu na wlosy spokojnie wytarlam henne ktora upackalam troche uszy, to co pacnelo na czolo i odkryta czesc przedramienia

jestem naprawde mile zaskoczona, wszystko bylo latwe i pierwszy raz przy farbowaniu niczego nie poplamilam (w sensie mebli czy ciuchow, 16 stycznia 11 upackalam dywan tuz przed wejsciem do lazienki, jakim cudem nie mam pojecia)

fotka 1 przed samym farbowaniem, wlosy rozczesane na maksa
fotka 2 caly balagan hennowy
fotka 3 po wyschnieciu, robione pare minut temu

Cudnie Ci wyszły te loczki. Piękny kolorek.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-26, 20:54   #3164
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Cudnie Ci wyszły te loczki. Piękny kolorek.


loczki same wyszly, odkad obcielam rozjasniane wrocil regularny skret, tak wygladaja jak wyschna same, dzisiaj po hennie skret w ogole jest ladniejszy

kolorem jestem zachwycona, teraz to juz spokojnie zapuszczam zeby znow miec dlugie, a przynajmniej za ramiona, przy takiej pielegnacji jaka mam to maja teraz raj (zero sls, silikonow, pq no i teraz naturalne farbowanie)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-02-26 o 20:55
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 06:14   #3165
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość


loczki same wyszly, odkad obcielam rozjasniane wrocil regularny skret, tak wygladaja jak wyschna same, dzisiaj po hennie skret w ogole jest ladniejszy

kolorem jestem zachwycona, teraz to juz spokojnie zapuszczam zeby znow miec dlugie, a przynajmniej za ramiona, przy takiej pielegnacji jaka mam to maja teraz raj (zero sls, silikonow, pq no i teraz naturalne farbowanie)
Oj rzeczywiscie te Twoje włosy to mają dobrze . Tylko przy farbowaniu henną obserwuje czy aby skręt się nie rozluźnia. Henna lubi troszkę prostować. Ja po hennie z typu włosów 1c przeszłam na 1a/1b.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:01   #3166
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Oj rzeczywiscie te Twoje włosy to mają dobrze . Tylko przy farbowaniu henną obserwuje czy aby skręt się nie rozluźnia. Henna lubi troszkę prostować. Ja po hennie z typu włosów 1c przeszłam na 1a/1b.
ja mam okresowo fale albo loki i dopoki nie wygladam jak krol lew po starciu ze szczota wszystko mi pasuje, zwykle farby tez mi zwykle poluznialy skret na 1-2 tygodnie ale to bylo przed CG, potem wprawdzie wprowadzilam naturalna pielegnacje ale rozjasnialam, koszmar mialam na glowie, dopiero jak scielam sie na krotko i potem podcinalam co 4-6 tygodni to jak moje odrosly wrocily dawne wlosy, na razie sa loczki ale jak podrosna zrobia sie fale w ksztalcie S, to znaczy mam nadzieje ze tak bedzie

stara fotka, wlosy myte codziennie szamponem z sls, tylko odzywka ds na 1 minute i wszystko, nic wiecej nie nakladalam, do tego farbowanie farbami najczesciej loreala (mieszalam 2 kolory wsciekla czerwien i gleboka czerwien)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eski farba.jpg (45,9 KB, 81 załadowań)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-02-27 o 11:04
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 11:57   #3167
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Oj rzeczywiscie te Twoje włosy to mają dobrze . Tylko przy farbowaniu henną obserwuje czy aby skręt się nie rozluźnia. Henna lubi troszkę prostować. Ja po hennie z typu włosów 1c przeszłam na 1a/1b.
U mnie z kolei bylo zupelnie odwrotnie.
Mialam wlosy prosciutkie, gladziutkie 1a/1b, a po hennie zrobil mi sie busz napuszony na glowie 1c jesli nie 2a. To bylo wiele lat temu, po hennie ELD. Ciekawa jestem czy po porzadnej hennie BAQ tez tak bedzie.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:53   #3168
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny. Tydzień temu w piątek po raz pierwszy farbowałam henną - jasny brąz Khadi. Proszek rozrobiłam tylko z wodą - użyłam pół opakowania (czyli 50g), ale sporo mi tej papy jeszcze zostało (tak jak obstawiała Lizabeth), więc na przyszłość wiem, że przy moich włosach mogę sobie podzielić jedno opakowanie na 3 farbowania

Efekty - po farbowaniu byłam zachwycona! Spodziewałam się wysuszonych na wiór włosów (bo po spłukaniu henny nie wolno było użyć żadnej odżywki, a moje włosy są z natury suche i łamiące się), a miałam tak świetne włosy, jak już dawno nie miałam po żadnej odżywce! Świetnie się układały, a świeże były cały czas do następnego mycia po 2,5 dniach (zazwyczaj już po 1,5 dnia robią się smętne). Podejrzewam, że to brak odżywki przedłużyło ich świeżość, bo włosy nie były niczym obciążone.

Kolor - zaraz po farbowaniu byłam zachwycona Kolor wyszedł głębokiej, ciepłej czekolady, błyszczący, piękny! Do niedzieli wyjaśniał do jasnego brązu z ciepłym, lekko rudawym połyskiem :tak: Ale nie wiem, czy ten rudy połysk to efekt henny, bo wcześniej też taki miałam od chemicznej farby

Minusy - nakładanie. Wymieszałam proszek w wodą do konsystencji gęstej papy (tak, jak pisało w instrukcji), ale na włosach gęstniała, że włosy były takie usztywnione. Nic mi nie spływało więc dziwię się, że wam coś tam ścieka z włosów spod czepka... Samo nakładanie było ok, dobrze się rozprowadzało pędzelkiem farbę, ale to przekładanie włosów, żeby ufarbować wszystkie warstwy, to męczarnia Bo papa je sklejała i ciężko było je rozdzielić/rozczesać. Może za mało wody dałam....? No ale miała konsystencję taką, jak opisali w instrukcji - gęstej śmietany.

Co do koloru proszku, to miał kolor ciemnej zieleni :tak: Jak rozmieszałam z wodą do konsystencji gęstej papy, to też był ciemno zielony (co mnie trochę przeraziło ).

Pytanie - czy naprawdę mam trzymać w lodówce resztkę proszku, który mi został? Bo zrobiłam papkę z połowy opakowania, więc zostało mi na następne Narazie schowałam to w pokoju do szafki.

P.S. Dajcie linka do galerii hennowej.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 16:00   #3169
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Pytanie - czy naprawdę mam trzymać w lodówce resztkę proszku, który mi został? Bo zrobiłam papkę z połowy opakowania, więc zostało mi na następne Narazie schowałam to w pokoju do szafki.

P.S. Dajcie linka do galerii hennowej.
Możesz chyba zamrozić resztę papki, ale niech ktoś potwierdzi bądź zaprzeczy. Wrzuć fotki tutaj jak możesz.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-27, 16:08   #3170
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Możesz chyba zamrozić resztę papki, ale niech ktoś potwierdzi bądź zaprzeczy. Wrzuć fotki tutaj jak możesz.

Zamrozic.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 18:21   #3171
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rybiorku, i Ty tutaj niedługo wszystkie kręcioły się nawrócą na hennę a włosy oczywiście śliczne

magrest, resztkę raczej możesz zamrozić, czystą naturalną hennę można przechowywać w zamrażarce do pół roku, nie wiem, jak takie mieszanki ale chyba warto spróbować, to lepszy pomysł niż wyrzucić
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 18:31   #3172
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Rybiorku, i Ty tutaj niedługo wszystkie kręcioły się nawrócą na hennę a włosy oczywiście śliczne
(troche sie balam co mi wyjdzie, nawet testu nie zrobilam ale na logike jak sie ma ciemny kolor wlosow (ciemny blond/szatyn) to pomaranczowa zarowa nie powinna wyjsc)

coz zrobic, wlasnego koloru nie akceptuje, poza tym mam kilka siwych niestety na czubku glowy wiec i tak jestem skazana na farbowanie, henna przynajmniej nie ma chemii

dla mnie bomba, przygotowanie latwiejsze niz myslalam, nakladanie henny przyjemniejsze niz farby, nie ma smrodu, no i kolor uwielbiam rudosci i czerwienie i mam cos pomiedzy (nie ma zadnej roznicy miedzy dlugoscia a odrostem)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 20:24   #3173
dosiap150
Raczkowanie
 
Avatar dosiap150
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 61
Talking Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hej, czy kalpi tone farbuje włosy czy tylko lekko przyciemnia , prosze o odpowiedz bo boje sie uzyc
dosiap150 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 20:46   #3174
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kalpi nie farbuje. Może lekko przyciemnić, ale nie musi. Poza tym efekt i tak nie będzie się trzymał wiecznie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:31   #3175
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ok zamrozić A potem, jak będę chciała znowu farbować, to czekać aż się całkiem rozmrozi, czy zalewać "mrożonkę" od razu wodą?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 21:36   #3176
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
P.S. Dajcie linka do galerii hennowej.
proszę >> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604

i czekam z niecierpliwością na foto, bo tez myślę o tym kolorku
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 18:05   #3177
daruniaa01
Wtajemniczenie
 
Avatar daruniaa01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam!
Mam pytanie, tylko prosze, nie odsylajcie mnie do wyszukiwarki bo od poludnia przekopuje interenet w poszukiwaniu informacji i im wiecej czytam tym jestem glupsza:mu r:

jakies 3 ty temu postanowilam zafarbowac wlosy farba khadi, kolor czarny.
Farbowalam na wlosy czarne (farbowane trwala farba) z odrostami.
Trzymalam 3 godizny.... i nic!!

nawet odrostow nie pokrylo....

w zwiakzu z tym ze juz 3 tyg temu mialam odrosty do tej pory mam juz straszne, wstyd do ludzi wychodzic bo naturalne mam blond,wiec wygladam jakbym lysiala

wiec potrzebuje pilnie sie ich pozbyc...

I tak od poludnia czytam czy mozna czy nie mozna farbowac po khadi zwykla farba, co odpowiedz to inna rada........

czy sa tu dziewczyny ktore robily najpierw henne tak a potem tfarbe?
nie stanie sie nic z wlosami?
ostatnio bardzo o nie dbam, olejuje itd dlatego nie chcialabym ich zniszczyc ale nie moge jzu chodzic z tymi odrostami.... pomozcie:pr osi:
daruniaa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 05:46   #3178
ekspresja
Raczkowanie
 
Avatar ekspresja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Khadi to farby w 100% naturalne i po takiej hennie można nałożyć chemiczną farbę.
Moja siostra farbuje henną na ciemny kolor i naprawdę fajnie złapało jej za drugim razem. Może warto dać hennie jeszcze jedną szansę i mieć zdrowe włosy...?
Na stronce (angielskiej) z henną, gdzie jest do pobrania książka o hennie jest też opisany sposób uzyskiwania czarnego koloru (najpierw henna czysta potem indygo). Może Twoje włosy lepiej zareagują na taką wersję koloryzacji. Link do tej książki o hennie jest w tym wątku wcześniej, może jak ktoś ma to wrzuci jeszcze raz. A informacji zamiast w całym necie lepiej szukać "tutaj" i przeczytać cały wątek - wiem że to pewnie więcej niż 2 godziny ale czytanie nie boli a wiedzieć warto
ekspresja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:22   #3179
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja tez jak nalozylam to nie za wiele to dalo ale chce dac jeszcze jedna szanse..

moze umylas zlym szamponem? Mieszanke zle przygotowalas? no nie wiem..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:10   #3180
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny na tej stronce sa informacje na temat henny http://www.mehandi.com/(tu jest tez gdzies do sciagniecia opracowanie w pdf. o hennie, rowniez w jezyku polskim)

zalozycielka pisze ze po pierwszym razie moze byc malo widac, czasami potrzebna jest kilkakrotna aplikacja

ja zamierzam powtorzyc hennowanie bo chce mocniejsza czerwien, nawet nie wiem czy nie zrobie tego w sobote podoba mi sie packanie henna, zdecydowanie bardziej niz packanie z farba chemiczna

edit: aha, przypomnialo mi sie cos, gotowe mieszanki zazwyczaj nalezy od razu nalozyc na glowe bo w skladzie jest indygo albo amla ktore nalezy nakladac na glowe zaraz po rozrobieniu, henna potrzebuje czasu aby wypuscic barwnik, jesli sie uzywa do rozmieszania wody kolor wyjdzie slaby lub w ogole, najbardziej mocny kolor wyjdzie po rozmieszaniu z sokiem cytrynowym, mozna uzyc rowniez soku pomaranczowego, grapefruita a takze octu jablkowego ktory podobno mniej wysusza wlosy
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-01 o 09:14
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.