Koty część XIII - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-30, 08:11   #2341
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny chcę moją kotę przestawić na BARF-a
Surowe mieso mamy opanowane. Najchętniej pochłania je z żółtkiem.

Teraz pytanie. Do Felini complete mogę dodawać zółtko do dosmaczenia?
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 08:32   #2342
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Xylogic93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę moją kotę przestawić na BARF-a
Surowe mieso mamy opanowane. Najchętniej pochłania je z żółtkiem.

Teraz pytanie. Do Felini complete mogę dodawać zółtko do dosmaczenia?
Wrzuć w kalkulator.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 08:56   #2343
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wrzuć w kalkulator.
yyyy a gdzie go znajdę? Bo google mi podpowiadziały stronę z liczydłem ale dla psów
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 09:00   #2344
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Xylogic93 Pokaż wiadomość
yyyy a gdzie go znajdę? Bo google mi podpowiadziały stronę z liczydłem ale dla psów
Jeśli chcesz robić barf to wypadałoby najpierw zaczerpnąć odrobiny wiedzy. Polecam Barfnyswiat, bo jest to forum dobrze prowadzone, z rzetelną wiedzą. To co wypisują na grupach na fb jeży mi włosy na głowie.
Kalkulator jest dostępny na forum http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=18
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 09:59   #2345
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja aktualnie suchą mam Orijen Fit & Trim. Obniżona zawartość tłuszczu, a białka więcej niż w wersji z kurczakiem. Moja kotka się nią zajada.
O, nie wiedziałam, że jest taka karma Mój kocur teraz większość czasu śpi i trochę mu przybyło...
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Mój kot je karmę Mac's ale ostatnio jakoś ostatnio mniej chętnie ją je,zastanawiam się czy mu ją nie zmienić.Czytałam,że polecacie Smilla dużo tańsza od Mac's zastanawiam się tylko czy będzie ją jadł,kupiłam mu kiedyś puszkę Butchers nie chciał nawet jej ruszyć
A jak się ma kotek? Biegunki minęły?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 10:06   #2346
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Zima Moje koty wychodzą z łóżka tylko do miski. Jedzą tyle samo, a brzuchy im wiszą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 10:13   #2347
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zima Moje koty wychodzą z łóżka tylko do miski. Jedzą tyle samo, a brzuchy im wiszą.
Moje dzisiaj się ożywiły, nie mogą się napatrzeć na sypiący śnieg za oknem

Tuż przed oknem mam drzewo, powiesiłam na nim karmnik dla ptaków oraz kule tłuszczowe. I mamy pełno ptasich gości, koty zachwycone
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 10:22   #2348
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Moje dzisiaj się ożywiły, nie mogą się napatrzeć na sypiący śnieg za oknem

Tuż przed oknem mam drzewo, powiesiłam na nim karmnik dla ptaków oraz kule tłuszczowe. I mamy pełno ptasich gości, koty zachwycone
U mnie stado sikorek pożarło już 2 dzwonki. Trzeba kupić nowe
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 10:51   #2349
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Moje dzisiaj się ożywiły, nie mogą się napatrzeć na sypiący śnieg za oknem

Tuż przed oknem mam drzewo, powiesiłam na nim karmnik dla ptaków oraz kule tłuszczowe. I mamy pełno ptasich gości, koty zachwycone
Haha ale się musza slinic na szybe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 15:21   #2350
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Moje dzisiaj się ożywiły, nie mogą się napatrzeć na sypiący śnieg za oknem

Tuż przed oknem mam drzewo, powiesiłam na nim karmnik dla ptaków oraz kule tłuszczowe. I mamy pełno ptasich gości, koty zachwycone
U mnie też była rano bieganina z powodu śniegu. A teraz zwinięte w kulki w legowiskach i cisza jak makiem zasiał. Nie ma kotów.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 21:28   #2351
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Ucz po domu przyzwyczajać do szelek jak się z nimi oswoi to wtedy dopnij smycz i ucz chodzić na smyczy.

Czy dajecie kotom w nocy jeść? U mnie stoi miseczka z suchym cały czas i na wieczór sypie cała a rano już jest pusta. Fajnie że jedzą ale zaczyna im się przybierać a obie są po sterylizacji i boję się że będą grubasami. Zastanawiam się czy po prostu zlikwidować nocne podjadanie...jak to u was jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie dawalam kotom w nocy jesc. Moje w ogole od zawsze jedza dwa razy dziennie, bo jak zostawialam im jedzenie z mysla, ze na pozniej, to rzucaly sie od razu. Sa bardzo lakome, tak mi sie trafilo. Niektorzy maja niejadki, ja mam obzartuchy (od razu mowie, ze ich nie glodze, one naprawde kochaja jesc wszystko) Jak tyja, to kup chrupki dla kotow sterylizowanych. Moje od Orijena tez zaczely tyc. Kupuje teraz Feringe dla kastratow i sie unormowalo.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zima Moje koty wychodzą z łóżka tylko do miski. Jedzą tyle samo, a brzuchy im wiszą.
Kurcze, to moje jakos dziwnie pobudzone. Alfie skacze mi na dupe tysiac razy dziennie i zaczepia do zabawy.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2017-11-30 o 21:26
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-30, 22:05   #2352
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Moje nie są takimi zarlokami. Nie rzucają się na jedzenie dostają że 3 razy dziennie mokre po troszeczku a suche stoi cały czas i pochrupuja. Na noc nie daje im mokrego bo jak nie zjedzą to śmierdzi. Suche stoi po prostu w misce w niezamykanym pomieszczeniu...
Zraz poczytam o feringa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 23:16   #2353
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Moje nie są takimi zarlokami. Nie rzucają się na jedzenie dostają że 3 razy dziennie mokre po troszeczku a suche stoi cały czas i pochrupuja. Na noc nie daje im mokrego bo jak nie zjedzą to śmierdzi. Suche stoi po prostu w misce w niezamykanym pomieszczeniu...
Zraz poczytam o feringa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie. Mokre w dzień, na noc suche. Niestety musi być suche na noc, bo mokre jeśli postoi w miseczce dłużej jak godzina, to nie tknie. Już chyba nieświeże dla kota. A w nocy musi mieć co jeść, bo inaczej mnie budzi.

Moja dzisiaj mało okna nie wyskrobała, jak zobaczyła padający snieg. Miauczała, płakała jakby ruję miała i drapała pazurkami w szybę. Aż mi jej szkoda. Chyba założę jej szelki i pokażę ten śnieg.

Edytowane przez patbar
Czas edycji: 2017-11-30 o 23:19
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 23:46   #2354
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Koty część XIII

Ja mam suche non stop ale sie nie nie obżerają na szczęście

Jeśli chodzi o feringe kitten to mała nie bardzo chce ja jeść a strasza za to chętnie podjada to samo z lillys kitchen. I teraz weź coś kup

Ale applaws w puszkach jej podchodzi wiec nie jest zle plus je jeszcze almo nature. Co kupię zapas czegoś co wydaje się lubić to koniec końców tego nie je
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 11:20   #2355
Eburo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2
Dot.: Koty część XIII

Witam Was!

Przywitałam się, to teraz powiem o sobie coś kociego. Kocią mamą jestem od dwunastu lat. Aktualnie mam dwie kotki - siostry, które mają dwa lata.

Na początku próbowałam z BARFem, później same puszki, a teraz obraziły się i nic nie chcą jeść poza suchym - Optimanova Sterilised. Żałuję, że nie wytrwałam w BARFie, teraz ciężko wrócić.

I w sumie... nie wiem, co robić. Czy próbować je stopniowo nawracać na mokre? Z tego, co gdzieś czytałam, suche na dłuższą metę może być szkodliwe. Tylko jak znaleźć to, które księżniczki łaskawie zjedzą .
Eburo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 11:38   #2356
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Eburo Pokaż wiadomość
Witam Was!

Przywitałam się, to teraz powiem o sobie coś kociego. Kocią mamą jestem od dwunastu lat. Aktualnie mam dwie kotki - siostry, które mają dwa lata.

Na początku próbowałam z BARFem, później same puszki, a teraz obraziły się i nic nie chcą jeść poza suchym - Optimanova Sterilised. Żałuję, że nie wytrwałam w BARFie, teraz ciężko wrócić.

I w sumie... nie wiem, co robić. Czy próbować je stopniowo nawracać na mokre? Z tego, co gdzieś czytałam, suche na dłuższą metę może być szkodliwe. Tylko jak znaleźć to, które księżniczki łaskawie zjedzą .
Jeżeli piją wystarczającą ilość wody to mogą być na suchym. W razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim weterynarzem. Problem jest jak kot jest na suchym, a za mało pije.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 19:02   #2357
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Miałam pisać właśnie i doczytałam że ten sam problem.
Moje na Mac's już dobre kilka miesięcy ale od paru dni jak nowa dostawa była to niechca ruszyć.
Oczywiście od razy zaczęłam doszukiwac się chorób ale one żadnych innych objawów nie mają oprocz tego że poskubia to jedzenie,zjedzą jak muszą ale bez ekscytacji Tak jak kiedyś i dużo zostawiają. W dodatku obie tak odrzucilo a nie tylko jedna.
Więc zamówię im Smille - jadly smille kittens jak były malutkie i smakowało

A teraz tak od razu dać nowe czy pomieszać wpierw żeby problemów zoladkowych nie było?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mój właśnie też zaczął wybrzydzać i je jakoś mniej chętnie zmieniłam mu smak Mac's bo w zooplus nie było jego ulubionego to może dlatego? Też ciekawa jestem czy jak zamówię mu inna karmę to będzie jadł i czy mu wymieszać ze starym Mac's

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
O, nie wiedziałam, że jest taka karma Mój kocur teraz większość czasu śpi i trochę mu przybyło...

A jak się ma kotek? Biegunki minęły?

Oczywiście nie dostaje już w ogóle suchej karmy od dawna,jest karmiony Mac's ale zaczął mi trochę wybrzydzać ostatnio
Też dość dużo przybył ale byla z niego taka chudzinka i przez te ciągłe biegunki nie mógł też przytyć
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 19:44   #2358
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część XIII

Pytanie do mam dlugowlosych kotow.

Potrzebuje szczotki do porzadnego wyczesywania dlugowlosego kota. Futro niedlugo bedzie przypominac mieszanke filcu i dredow.... niestety ale furminator sam nie dziala a nie mam nic innego. Jakas szczotke ktora mielismy (ktora i tak malo dawala) szlag trafil w czasie przeprowadzki...

Kiedys wystarczylo ze raz w tygodniu byla furminatorowana, jednak od kilku miesiecy Scierka (aka Rusia) wychodzi na dwor (nie mam juz innego okreslenia na nia, a jeszcze jak przyjdzie mokra to poprostu jest jak mokra szmata) i nagle jest problem.

Konczy sie to tak ze wycinam najgorsze miejsca (bo to juz jest poprostu filc, nie chce zeby doszly nam problemy ze skora). Jednak nastepnego dnia ma w innym miejscu...

Jedyne wyjscie widze w porzadnym szczotkowaniu, jak trzeba i codziennie (szkoda ze jest zimno bo najchetniej bym ja ogolila).

Koty syberyjskie to niby naturalna rasa zyjaca na wolnosci... mnie sie jakas sierota trafila... w ogole nie umie o siebie zadbac...
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 21:06   #2359
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Podobno easygroom się fajnie sprawdza u kotów, które nie mają dużej ilości podszerstka. Znajoma groomerka mówi, że u niektórych kotów działa rewelacyjnie, a u niektórych bardzo słabo, wiec trudno przewidzieć. Osobiście nie testowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-01, 21:50   #2360
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Moje nie są takimi zarlokami. Nie rzucają się na jedzenie dostają że 3 razy dziennie mokre po troszeczku a suche stoi cały czas i pochrupuja. Na noc nie daje im mokrego bo jak nie zjedzą to śmierdzi. Suche stoi po prostu w misce w niezamykanym pomieszczeniu...
Zraz poczytam o feringa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze jestem pod wrazeniem, ze niektore koty umieja sobie wydzielac jedzenie same. Mojego znajomego kot zostawal sam po 2-3 dni i jadl z umiarem, wystarczalo mu na caly pobyt. Moje by po 5 godzinach juz nie mialy co jesc Raz probowalam im zostawic jedzenie na pozniej, bo zamierzalam wrocic poznym wieczorem do domu. Jak zobaczylam jak sie obzeraja tym zapasem, to polecialam prosic sasiada, zeby mi koty nakarmil wieczorem
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 22:04   #2361
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;79352536]Zawsze jestem pod wrazeniem, ze niektore koty umieja sobie wydzielac jedzenie same. Mojego znajomego kot zostawal sam po 2-3 dni i jadl z umiarem, wystarczalo mu na caly pobyt. Moje by po 5 godzinach juz nie mialy co jesc Raz probowalam im zostawic jedzenie na pozniej, bo zamierzalam wrocic poznym wieczorem do domu. Jak zobaczylam jak sie obzeraja tym zapasem, to polecialam prosic sasiada, zeby mi koty nakarmil wieczorem [/QUOTE]Mój jeden od 6 tygodnia jest u nas od maluskiej kuleczki i się nauczyła że jedzenke po prostu zawsze jest. Druga wzięliśmy że schroniska to na początku jadła wszystko co było do zjedzenia ale po czasie też się nauczyła że jedzonko jest i nikt nie zabierze. Jedzą że 3 razy dziennie po teoazevzku mokrego a suche to sobie tak o pochrupuja jak mają ochotę . Czasem psu jedzenie jedna kotka podkrada troszke ale to też nie z lakomstwa tylko jej pachnie ladnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 00:27   #2362
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;79351341]Podobno easygroom się fajnie sprawdza u kotów, które nie mają dużej ilości podszerstka. Znajoma groomerka mówi, że u niektórych kotów działa rewelacyjnie, a u niektórych bardzo słabo, wiec trudno przewidzieć. Osobiście nie testowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ja w ogole dowiedzialam sie na jakiejs grupie, ze te easygroom trzeba trzymac pod odpowiednim katem i mocniej przyciskac, zeby dawalo jakis efekt, bo inaczej siersc nie wyjdzie. Mysle o tym, zeby to kupic, bo co chwile mi sie wyswietla reklama tego na fb. Siostra kupila, ale dla psa i bardzo jest zadowolona.

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 08:28   #2363
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Pytanie do mam dlugowlosych kotow.

Potrzebuje szczotki do porzadnego wyczesywania dlugowlosego kota. Futro niedlugo bedzie przypominac mieszanke filcu i dredow.... niestety ale furminator sam nie dziala a nie mam nic innego. Jakas szczotke ktora mielismy (ktora i tak malo dawala) szlag trafil w czasie przeprowadzki...

Kiedys wystarczylo ze raz w tygodniu byla furminatorowana, jednak od kilku miesiecy Scierka (aka Rusia) wychodzi na dwor (nie mam juz innego okreslenia na nia, a jeszcze jak przyjdzie mokra to poprostu jest jak mokra szmata) i nagle jest problem.

Konczy sie to tak ze wycinam najgorsze miejsca (bo to juz jest poprostu filc, nie chce zeby doszly nam problemy ze skora). Jednak nastepnego dnia ma w innym miejscu...

Jedyne wyjscie widze w porzadnym szczotkowaniu, jak trzeba i codziennie (szkoda ze jest zimno bo najchetniej bym ja ogolila).

Koty syberyjskie to niby naturalna rasa zyjaca na wolnosci... mnie sie jakas sierota trafila... w ogole nie umie o siebie zadbac...
Na ragdollowym forum chwalą ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=cZuj8l8Qh0o

Moja kotka akurat ma takie futerko, że nie tworzą się jej kołtuny, czeszę ją raz w tygodniu furminatorem i drugi raz zwykłą szczotką.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 13:21   #2364
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Mój jeden od 6 tygodnia jest u nas od maluskiej kuleczki i się nauczyła że jedzenke po prostu zawsze jest. Druga wzięliśmy że schroniska to na początku jadła wszystko co było do zjedzenia ale po czasie też się nauczyła że jedzonko jest i nikt nie zabierze. Jedzą że 3 razy dziennie po teoazevzku mokrego a suche to sobie tak o pochrupuja jak mają ochotę . Czasem psu jedzenie jedna kotka podkrada troszke ale to też nie z lakomstwa tylko jej pachnie ladnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje również są z nami od maleńkiego kociaka i jedzą z umiarem. Zostawiamy je często na ok 30 godzin same i zawsze po powrocie jeszcze coś zostaje do jedzenia. Ale od małego wiedzą, że jedzenia nie zabraknie.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 15:14   #2365
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Moim sierotkom rok zabrało zrozumienie, że nikt im jedzenia nie zabierze.
Miałyście może kiedyś taki tor do zabaw z piłeczkami z Catit Designs? Szukam zabawek dla Psotki, żeby jej zrekompensować brak wyjść na balkon (z uwagi na wysokie stężenia smogu-600% normy. A ona ma niestety słabe płuca).
No chyba, że znacie inne, fajne zabawki dla dość bystrego kotka (jakieś łamigłówki itp.).
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 18:20   #2366
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Kupiłam pastę odkłaczająca z Rossmann ktoś zna na jej temat jakieś opinie?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 18:26   #2367
Xylogic93
Rozeznanie
 
Avatar Xylogic93
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 657
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
Ja w ogole dowiedzialam sie na jakiejs grupie, ze te easygroom trzeba trzymac pod odpowiednim katem i mocniej przyciskac, zeby dawalo jakis efekt, bo inaczej siersc nie wyjdzie. Mysle o tym, zeby to kupic, bo co chwile mi sie wyswietla reklama tego na fb. Siostra kupila, ale dla psa i bardzo jest zadowolona.

Wysłano z ☎
polecam easygroom! super jest
Xylogic93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 18:36   #2368
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Xylogic93 Pokaż wiadomość
polecam easygroom! super jest
Ja również polecam też mam i jestem zadowolona chociaż mój kot trochę mniej go lubi he
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 19:52   #2369
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Koty część XIII

Witam. Piszę pod nowym kontem, bo do starego nie mogę się dostać. Moje stare konto to Nimfa20.

Jest tu parę dziewczyn, które mnie i moją ferajnę pewnie pamiętają.

Muszę się podzielić smutną wiadomością: dokładnie tydzień temu, 25.11.2017 r. o 15.15 odszedł mój ukochany Melmanik
Miał 12 lat i 4 m-ce.

Urodził się 30.06.2005 r. Tego dnia sąsiad zakopał go żywcem. Ja go wykopałam i po 5 tyg. zabrałam do siebie. Jak się urodził, był cały biały, miał czarne uszy. Po 3 tyg. wyszły mu plamki jak u dalmatyńczyka. Charakterem i wyglądem przypominał właśnie tę rasę. Odkąd pamiętam, nigdy nie chodził tylko biegał. Miał zadarty w górę ogonek, wyraz pyszczka, jakby się uśmiechał. Kochał ludzi i zwierzęta.

Od lutego 2015 leczyłam Go na cukrzycę- znosił bardzo dobrze. Z 20 jednostek zszedł na 5. Codziennie o 4.30 po spacerze dostawał zastrzyk ...

Od października Jego samopoczucie się chyba pogorszyło, bo nie widział od wiosny (z moją pomocą i rodziców dawał radę), częściej leżał, żeby się nie obijał. Od września planowałam operację na oczy, aby przywrócić mu wzrok

W listopadzie choroba bardzo szybko postępowała W tę nieszczęsną sobotę, jak z nim wyszłam, nie mógł już ustać na łapach. Przewrócił się i jak zawsze próbował się podnieść, tak już nie zobaczyłam u niego woli walki
Niby jadł i pił, ale...

Weterynarz w lecznicy powiedział, że coś go zżera . Przerażające słowa.
USG pokazało pękniętego guza śledziony- komórki rakowe rozeszły się po organizmie, nie było żadnych rokowań na operację, ani na przeżycie

Wet powiedział, że On cierpi i nie wie dlaczego... O 15.15 opuścił nas Nie da rady wyrazić tego słowami . Zostałam z Nim do końca.

Mam tyle pytań, na które nie uzyskam odpowiedzi . Tak bardzo mi brakuje naszych ostatnich spacerów, chociaż musiałam Go znosić i wnosić , podawania insuliny, zostało tyle niewykorzystanych strzykawek, ciastka...

Moja kochana Ciocia wzięła wolne na tel., miała mieć nockę i zawiozła mnie i mamę do Kilianowa.
Moje Serce zostało skremowane. Nie wyobrażałam sobie zakopać Go w ogródku. Jego prochy stoją w urnie u mnie w pokoju na szafce.

Dzisiaj mija tydzień, a ja czuję, jakby cała wieczność ...

Majlo (15l.) leży na Jego kocu. W niedzielę wchodził do pokoju drżąc, podchodził zdziwiony do koca, patrzył, że pusty...

Powiedziałam do moich kotów (mam 3) , żeby się z Nim skontaktowały, tak bym chciała wiedzieć, gdzie On jest
Cham, który był z Nim najbardziej związany, patrzy na mnie przez długi czas, a jak płaczę, to przychodzi na kolana .

Tak mi smutno. Wszędzie Go z mamą widzimy, wszędzie wkładał swój nosek. Tak mi ciężko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg m (1).jpg (100,2 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m (3).JPG (196,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m (4).jpg (29,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m (5).jpg (43,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m (6).jpg (46,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m.jpg (226,6 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Nimfa20Melman
Czas edycji: 2017-12-02 o 19:54
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 21:17   #2370
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Nimfa, tak mi przykro
Z doświadczenia wiem, że cokolwiek by się nie powiedziało/usłyszało, to i tak nie daje zbytnio pocieszenia. Po prostu musisz to przeczekać, wypłacz się, z czasem będzie łatwiej, chociaż tęsknota zostanie na zawsze. Tak jak wspomnienia, a dzięki Tobie miał dobre życie, opiekę do końca, bez względu na wszystko. Dzięki Tobie zyskał ponad 12 szczęśliwych lat, gdzie czuł się kochany, szczęśliwy i bezpieczny. Trzymaj się


Ja w zeszłą sobotę adoptowałam psa (wybrałam, podpisałam papiery), po tylu latach rozważań. Od czwartkowego wieczora jest z nami. Suczka, 9 kg, ok. roku, ze schroniska. Bardzo łagodna, uległa, nieśmiała i trochę strachliwa. Po 2 dniach jest lepiej, chętnie wychodzi na spacery, ewidentnie już się cieszy z powrotu do mieszkania i na swoje legowisko. Nadal mam pełno obaw, w końcu nigdy nie miałam psa, ale nie mogłam jej tam zostawić, wszystkie psy szczekały albo dopominały się uwagi, a ona siedziała taka cichutka, dyskretnie machając ogonkiem i spoglądała na mnie z nieśmiałością. Gdy już zaufała, dała się pogłaskać, nie mogła odejść, cały czas się wtulała.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-12-02 o 21:19
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.