problem z prostymi, puszacymi sie wlosami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 22:49   #1
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Arrow

problem z prostymi, puszacymi sie wlosami


witam

na wstepie zaznacze, ze nie znalazlam wczesniej odpowiedzi na swoje pytanie. zazwyczaj kreconowlose maja problem z puszeniem sie wlosow.

nie uzywam prostownicy, lokowki, suszarka idzie w ruch w ekstremalnych sytuacjach - bardzo rzadko.

wlosy pielegnuje od jakis 3 lat. jest to naturalna pielegnacja pozbawiona silikonow, ktora do tej pory bardzo im sluzyla. nie czesze ich na mokro, nie tre recznikiem lub w trakcie mycia..

moim problemem ostatnio staly sie bardzo puszace wlosy, ktore mam proste, cienkie, blond do pasa. od ramion w dol sa napuszone ALE pojawia sie to tylko przy czesaniu. po pewnym czasie od czesania wlosy sa gladkie i blyszczace. rozczesuje je szczotka (tutaj tez w ruch szedl tylko grzebien z TBS, pozniej szczotka drewniana, z wlosia dzika i zadnej roznicy)

na co dzien uzywam olejow (alterra lub BDFM). ostatnio pod olej stosuje mgielke z soku aloesowego. staram sie zostawic taki mix na noc, a po nocy olej z dlugosci zmywam odzywka (isana babassu), a skalp myje BD lub facelle. gdy mam przyklap stosuje szampon z SLS (baardzo bardzo rzadko)

co moze byc przyczyna moich problemow? takie puszenie pojawilo sie jakis miesiac temu i nie potrafie poznac jego przyczyny

pomozcie
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 06:59   #2
johnblack5410
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Rozważ wizytę u endokrynologa
johnblack5410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 09:30   #3
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
witam

na wstepie zaznacze, ze nie znalazlam wczesniej odpowiedzi na swoje pytanie. zazwyczaj kreconowlose maja problem z puszeniem sie wlosow.

nie uzywam prostownicy, lokowki, suszarka idzie w ruch w ekstremalnych sytuacjach - bardzo rzadko.

wlosy pielegnuje od jakis 3 lat. jest to naturalna pielegnacja pozbawiona silikonow, ktora do tej pory bardzo im sluzyla. nie czesze ich na mokro, nie tre recznikiem lub w trakcie mycia..

moim problemem ostatnio staly sie bardzo puszace wlosy, ktore mam proste, cienkie, blond do pasa. od ramion w dol sa napuszone ALE pojawia sie to tylko przy czesaniu. po pewnym czasie od czesania wlosy sa gladkie i blyszczace. rozczesuje je szczotka (tutaj tez w ruch szedl tylko grzebien z TBS, pozniej szczotka drewniana, z wlosia dzika i zadnej roznicy)

na co dzien uzywam olejow (alterra lub BDFM). ostatnio pod olej stosuje mgielke z soku aloesowego. staram sie zostawic taki mix na noc, a po nocy olej z dlugosci zmywam odzywka (isana babassu), a skalp myje BD lub facelle. gdy mam przyklap stosuje szampon z SLS (baardzo bardzo rzadko)

co moze byc przyczyna moich problemow? takie puszenie pojawilo sie jakis miesiac temu i nie potrafie poznac jego przyczyny

pomozcie
Pielęgnacja niedopasowana do pogody - w końcu jesień idzie.
Sok z aloesu to humektant - na wilgotnej i suchej pogodzie Cię spuszy, jak i proteiny.
Właśnie, używasz w ogóle protein?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 11:36   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
witam

na wstepie zaznacze, ze nie znalazlam wczesniej odpowiedzi na swoje pytanie. zazwyczaj kreconowlose maja problem z puszeniem sie wlosow.

nie uzywam prostownicy, lokowki, suszarka idzie w ruch w ekstremalnych sytuacjach - bardzo rzadko.

wlosy pielegnuje od jakis 3 lat. jest to naturalna pielegnacja pozbawiona silikonow, ktora do tej pory bardzo im sluzyla. nie czesze ich na mokro, nie tre recznikiem lub w trakcie mycia..

moim problemem ostatnio staly sie bardzo puszace wlosy, ktore mam proste, cienkie, blond do pasa. od ramion w dol sa napuszone ALE pojawia sie to tylko przy czesaniu. po pewnym czasie od czesania wlosy sa gladkie i blyszczace. rozczesuje je szczotka (tutaj tez w ruch szedl tylko grzebien z TBS, pozniej szczotka drewniana, z wlosia dzika i zadnej roznicy)

na co dzien uzywam olejow (alterra lub BDFM). ostatnio pod olej stosuje mgielke z soku aloesowego. staram sie zostawic taki mix na noc, a po nocy olej z dlugosci zmywam odzywka (isana babassu), a skalp myje BD lub facelle. gdy mam przyklap stosuje szampon z SLS (baardzo bardzo rzadko)

co moze byc przyczyna moich problemow? takie puszenie pojawilo sie jakis miesiac temu i nie potrafie poznac jego przyczyny

pomozcie
Aloes może być problemem. Przy "nieodpowiedniej" wilgotności powietrza będzie puszył, jak każdy humektant. A nieodpowiednia wilgotność może być u każdego inna.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:44   #5
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

protein raczej nie uzywam. ostatnio w ruch poszla odzywka artiste z natury - ona jest chyba bardziej proteinowa, ale byl to jednorazowy wyskok.

z odzywek mam jeszcze garnier avokado i karite, ale rzadko uzywam, bo olejuje wlosy. w chwili gdy nie mam czasu na olejowanie idzie w ruch.

w ogole wydaje mi sie (bo ciezko jest okreslic) ze moje wlosy maja niska porowatosc. sa lsniace, dobrze odbijaja swiatlo, szybko sie przetluszczaja, dlugo schna

czyli jaki jest plan dzialania? na razie mam odstawic sok aloesowy? pomyslalam, ze dzisiaj nic przed myciem nie bede z nimi robic. umyje je jedynie szamponem z SLS i moze naloze gluta lnianego, bo duzo dobrego o nim slyszalam (ze wygladza). czy to dobry pomysl drogie Wizazanki?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:12   #6
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
protein raczej nie uzywam. ostatnio w ruch poszla odzywka artiste z natury - ona jest chyba bardziej proteinowa, ale byl to jednorazowy wyskok.

z odzywek mam jeszcze garnier avokado i karite, ale rzadko uzywam, bo olejuje wlosy. w chwili gdy nie mam czasu na olejowanie idzie w ruch.

w ogole wydaje mi sie (bo ciezko jest okreslic) ze moje wlosy maja niska porowatosc. sa lsniace, dobrze odbijaja swiatlo, szybko sie przetluszczaja, dlugo schna

czyli jaki jest plan dzialania? na razie mam odstawic sok aloesowy? pomyslalam, ze dzisiaj nic przed myciem nie bede z nimi robic. umyje je jedynie szamponem z SLS i moze naloze gluta lnianego, bo duzo dobrego o nim slyszalam (ze wygladza). czy to dobry pomysl drogie Wizazanki?
Czy dobrze rozumiem, że po zmyciu oleju już nic nie dajesz? To puszyć się mogą od braku zabezpieczenia.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 17:52   #7
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
protein raczej nie uzywam. ostatnio w ruch poszla odzywka artiste z natury - ona jest chyba bardziej proteinowa, ale byl to jednorazowy wyskok.

z odzywek mam jeszcze garnier avokado i karite, ale rzadko uzywam, bo olejuje wlosy. w chwili gdy nie mam czasu na olejowanie idzie w ruch.

w ogole wydaje mi sie (bo ciezko jest okreslic) ze moje wlosy maja niska porowatosc. sa lsniace, dobrze odbijaja swiatlo, szybko sie przetluszczaja, dlugo schna

czyli jaki jest plan dzialania? na razie mam odstawic sok aloesowy? pomyslalam, ze dzisiaj nic przed myciem nie bede z nimi robic. umyje je jedynie szamponem z SLS i moze naloze gluta lnianego, bo duzo dobrego o nim slyszalam (ze wygladza). czy to dobry pomysl drogie Wizazanki?
gluta lnianego sobie odpuść - to też humekant, ja bym radziła odżywki z jakimś lekkkim silikonem albo jedwab do zabezpieczania, bo przy tej pogodzie trzeba czegoś mocniejszego, żeby zapobiec ucieczce wody z włosa
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 18:19   #8
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumiem, że po zmyciu oleju już nic nie dajesz? To puszyć się mogą od braku zabezpieczenia.
nie, nic nie daje i nigdy nie dawalam. isana ktora zmywa mi olej z dlugosci przez cale mycie wlosow jest na nich, bo myje jedynie skalp (szamponem). przy ostatnim splukaniu piana ze skalpu zmywa mi odzywke, olej i wszystko z calych wlosow

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
gluta lnianego sobie odpuść - to też humekant, ja bym radziła odżywki z jakimś lekkkim silikonem albo jedwab do zabezpieczania, bo przy tej pogodzie trzeba czegoś mocniejszego, żeby zapobiec ucieczce wody z włosa
dziekuje. musze doksztalcic sie w tym kierunku. zaczelam kombinowac z tym aloesem bo wlosy byly malo nawilzone.

w takim razie uzyje dzisiaj szamponu z sls i dam odzywke mrs potters z aloesem. z tego co pamietam ma w skladzie dimethicone
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:08   #9
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
nie, nic nie daje i nigdy nie dawalam. isana ktora zmywa mi olej z dlugosci przez cale mycie wlosow jest na nich, bo myje jedynie skalp (szamponem). przy ostatnim splukaniu piana ze skalpu zmywa mi odzywke, olej i wszystko z calych wlosow



dziekuje. musze doksztalcic sie w tym kierunku. zaczelam kombinowac z tym aloesem bo wlosy byly malo nawilzone.

w takim razie uzyje dzisiaj szamponu z sls i dam odzywke mrs potters z aloesem. z tego co pamietam ma w skladzie dimethicone
Może wymagania włosów Ci skoczyły, i jednak potrzebują maski po myciu? Włosy się zmieniają, czasem naprawdę bardzo, co widać po moich kłakach: od wysokoporowatości do niskoporowatości w rok
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 16:26   #10
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

byc moze

wczoraj zrobilam tak jak napisalam. wlosy wygladaja lepiej - sa mniej napuszone i sa bardziej sliskie - wina dimethiconu.

czy olejowanie takich wlosow moze przyspozyc im problemow? zastanawiam sie nad odstawieniem olejow ale nie wiem czy to dobrze
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 16:02   #11
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
byc moze

wczoraj zrobilam tak jak napisalam. wlosy wygladaja lepiej - sa mniej napuszone i sa bardziej sliskie - wina dimethiconu.

czy olejowanie takich wlosow moze przyspozyc im problemow? zastanawiam sie nad odstawieniem olejow ale nie wiem czy to dobrze
Sądzę, że olejowanie Twoich włosów olejem, który będzie im pasował wręcz rozwiąże problem.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 17:46   #12
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Sądzę, że olejowanie Twoich włosów olejem, który będzie im pasował wręcz rozwiąże problem.
ok w takim razie bede szukac odpowiedniego oleju

dziekuje dziewczyny za pomoc

ps. szkoda ze na wlosowych blogach nie mozna znalezc rozpiski czego nalezy unikac, a co mozna stosowac w danym zakresie temperatur. znalazlam wpis u anwen o temperaturze i punkcie rosy i troche pomogl, ale szkoda ze nie zostalo to bardziej rozpisane (np jak pielegnowac wlosy w temp 21+ stopni kiedy humektanty pusza; jak je wtedy nawilzyc, itp.)
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:51   #13
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
ok w takim razie bede szukac odpowiedniego oleju

dziekuje dziewczyny za pomoc

ps. szkoda ze na wlosowych blogach nie mozna znalezc rozpiski czego nalezy unikac, a co mozna stosowac w danym zakresie temperatur. znalazlam wpis u anwen o temperaturze i punkcie rosy i troche pomogl, ale szkoda ze nie zostalo to bardziej rozpisane (np jak pielegnowac wlosy w temp 21+ stopni kiedy humektanty pusza; jak je wtedy nawilzyc, itp.)
Wiesz, to nie takie proste, bo wszystko zależy od włosa. Mnie na przykład nie puszy nic niezależnie od warunków, a mam włosy naturalnie kręcone.

Co włos, to obyczaj
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 07:56   #14
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Wink Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Czy próbowałaś oleju kokosowego do włosów? super nawilża.

A już z takich bardziej chemicznych środków do włosów stosowałam na puszenie odżywkę nawilżającą Herbal Essences. Mi pomogła
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:55   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez Jewels Pokaż wiadomość
Czy próbowałaś oleju kokosowego do włosów? super nawilża.

A już z takich bardziej chemicznych środków do włosów stosowałam na puszenie odżywkę nawilżającą Herbal Essences. Mi pomogła
Olej kokosowy nie nawilża, bo tłuszcz nie może nawilżyć. Może zatrzymać wilgoć, ale jeśli problemem jest wysuszenie to olej nic tu nie pomoże. Puszenie może być też objawem za dużej ilości nawilżaczy, więc diagnoza czasem nie jest łatwa
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:48   #16
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

Cytat:
Napisane przez Jewels Pokaż wiadomość
Czy próbowałaś oleju kokosowego do włosów? super nawilża.
Jak już przedmówczyni rzekła - kokos, ani żaden olej nie nawilża

Za to jak nie podejdzie, szczególnie wysokoporowatym włosom, to dopiero jest puch
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:30   #17
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: problem z prostymi, puszacymi sie wlosami

uzywalam kokosa. bardzo mi sluzyl. teraz przerzucilam sie na oleje, ktore od razu maja lejaca konsystencje. niestety ocieplanie kokosa nie nalezalo do rzeczy ktore uwielbialam
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.