Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-05, 15:21   #2221
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak na filtr oczywiscie Mam tylko jeden problem z nim, roze mi na nim ciemnieja i zmieniaja kolor z chlodnego, brudnego na bardziej czerwony. Kupilam ostatnio roz z Inglota 82 i dzieje sie to samo. Jedyny, jaki sie nie zmienia to Romantic Annabelle Minerals, lubie go, ale chcialam w koncu cos prasowanego, a tu lipa.
Mnie róże różne pomarańczowieją i bez filtra, a póki co sprawdza się Róż z Yves rocher i piękny ma kolor, mam "Promienny róż", chciałam wziąć ten "jasny róż", ale mnie ostrzeżono ( kupowałam przez internet), że jest bardzo delikatny, jaśniutki, dobrze widoczny tylko na porcelanowych, najjaśniejszych karnacjach. YR ma fajne promocje, ten róż można czasem dostać nawet gratis przy zakupach.
a pomarańczowieje mi wiele dobrych różów, np Bourjois, niby szlagier, a każdy jeden kolor na twarzy zamienia się w cegłę. Podobnie Amilie i Paese arganowy, nie dość, że kameleony, to w dodatku znikają z twarzy, albo plamy się robią.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 15:27   #2222
Joasia3212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 49
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam zbyt często nie zaglądałam ostatnio na forum ale po prostu nie miałam kiedy . Ja również niestety borykam się z problemami z moją cerą. U mnie problem jest następujący: rozszerzone pory na twarzy głównie zaraz obok noska dodatkowo mam straszny problem bo nie mam pojęcia w jaki sposób odpowiednio nawilżyć skórę buzi Cera jest moim zdaniem pozbawiona życia i jak patrzę na te cudne reklamy gdzie przedstawione są "ideały" to dostaję szału . Może macie coś sprawdzonego ?
Joasia3212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 16:09   #2223
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam tylko jeden problem z nim, roze mi na nim ciemnieja i zmieniaja kolor z chlodnego, brudnego na bardziej czerwony.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie róże różne pomarańczowieją i bez filtra
Kurcze, pierwsze słysze, żeby się takie cuda działy z różami. Od lat używam różu z Golden Rose w kolorze Hot Pink i nie mam z nim żadnych problemów, na filtrze wygląda nawet lepiej niż bez Teraz mam go ochotę zmienić, ale tylko dlatego, że już znudził mi się kolor

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jak kładziecie minerały na filtr, by go nie zetrzeć? Poprzez stemplowanie się nie da, żeby wyglądał ładnie, trzeba to rozcierać
Ja to w ogóle nie wyobrażam sobie jak można nakładać na filtr cokolwiek poza pudrem matującym i różem, szczerze zazdroszczę dziewczynom, że potrafią nałożyć na filtr pełny makijaż

Cytat:
Napisane przez Joasia3212 Pokaż wiadomość
Cera jest moim zdaniem pozbawiona życia i jak patrzę na te cudne reklamy gdzie przedstawione są "ideały" to dostaję szału . Może macie coś sprawdzonego ?
Pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałaś, ale dla mnie sprawdzona metoda to oglądnięcie zdjęcia bez retuszu tych wszystkich idealnych pań z reklam, naprawdę można się wtedy dowartościować
Na rozszerzone pory nie ma niestety żadnego lekarstwa, na poszarzałą cerę zadziałasz kwasami albo witaminą C
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 16:20   #2224
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kurcze, pierwsze słysze, żeby się takie cuda działy z różami. Od lat używam różu z Golden Rose w kolorze Hot Pink i nie mam z nim żadnych problemów, na filtrze wygląda nawet lepiej niż bez Teraz mam go ochotę zmienić, ale tylko dlatego, że już znudził mi się kolor
A może to tylko na Pharmacerisach tak się robi Bo Chimay pisała, że jej tak się robi na filtrze Pharmacerisa, ja natomiast używam podkładu kryjącego tej marki z spf 20 ale wcześniej używałam podkładu Gosh x-ceptional (mój hit wszechczasów) i w sumie też na nim róże zmieniały odcień, ale rzadziej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 16:54   #2225
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może to tylko na Pharmacerisach tak się robi Bo Chimay pisała, że jej tak się robi na filtrze Pharmacerisa, ja natomiast używam podkładu kryjącego tej marki z spf 20 ale wcześniej używałam podkładu Gosh x-ceptional (mój hit wszechczasów) i w sumie też na nim róże zmieniały odcień, ale rzadziej.
Tyle że ja też używam tego Pharmacerisa, wcześniej miałam Ziaję matującą, ale na niej to nic nie dało się testować - pędzel od razu przyklejał się do twarzy na amen Może jakiś składnik różu reaguje z filtrem skoro z mineralnym AM nic się nie dzieje?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-05 o 16:55
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 18:14   #2226
Joasia3212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 49
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zdaję sobie sprawę że wiele z tych Pań właśnie swoją doskonałość zawdzięcza programom graficznym.
Jeśli chodzi natomiast o zastosowanie kwasów z miłą chęcią ale Powiem szczerz że chętnie spróbuję i zobaczymy. Ostatnio pokusiłam się na peeling kawitacyjny i buzia była zupełnie inna o ile się nie mylę miałam nakładany jakiś kwas migdałowy.
Słyszałyście może coś o nakładaniu na twarz swoich komórek macierzystych? Podobno to działa cuda
Joasia3212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 18:15   #2227
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Ja to w ogóle nie wyobrażam sobie jak można nakładać na filtr cokolwiek poza pudrem matującym i różem, szczerze zazdroszczę dziewczynom, że potrafią nałożyć na filtr pełny makijaż

Ja nie mam wyboru, mam taką cerę, że u mnie podkład to przykry mus(nie cierpię się malować). Niestety, ciastolenie się, warzenie, ścieranie przy najlżejszym dotknięciu to istny koszmar
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 18:44   #2228
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jak kładziecie minerały na filtr, by go nie zetrzeć? Poprzez stemplowanie się nie da, żeby wyglądał ładnie, trzeba to rozcierać
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle nie wyobrażam sobie jak można nakładać na filtr cokolwiek poza pudrem matującym i różem, szczerze zazdroszczę dziewczynom, że potrafią nałożyć na filtr pełny makijaż
U mnie wybor jest prosty, albo filtr albo podklad. Na filtr nakladam puder matujacy i roz. Podkladu nie potrafie, wyglada to strasznie.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kurcze, pierwsze słysze, żeby się takie cuda działy z różami. Od lat używam różu z Golden Rose w kolorze Hot Pink i nie mam z nim żadnych problemów, na filtrze wygląda nawet lepiej niż bez Teraz mam go ochotę zmienić, ale tylko dlatego, że już znudził mi się kolor

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A może to tylko na Pharmacerisach tak się robi Bo Chimay pisała, że jej tak się robi na filtrze Pharmacerisa, ja natomiast używam podkładu kryjącego tej marki z spf 20 ale wcześniej używałam podkładu Gosh x-ceptional (mój hit wszechczasów) i w sumie też na nim róże zmieniały odcień, ale rzadziej.
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tyle że ja też używam tego Pharmacerisa, wcześniej miałam Ziaję matującą, ale na niej to nic nie dało się testować - pędzel od razu przyklejał się do twarzy na amen Może jakiś składnik różu reaguje z filtrem skoro z mineralnym AM nic się nie dzieje?

Z ciekawosci sprobuje z beznadziejnym Vichy, ale jak na razie tylko Romantic AM sie nadaje - inne odcienie Annabelle Minerals takze ciemnieja. Z tym, ze juz predzej pozostane przy tym jedynym rozu niz zmienie filtr, moj limit porazek na ten rok jest bliski wyczerpania, wiec wole pozostac przy bezpiecznej opcji. Zwlaszcza, ze pytalam o probki filtrow barwionych w aptece i dali mi tylko mineralny kompakt Biodermy w odcieniu golden - bez probowania wiem, ze nie dla mnie. Ani SVR barwionej ani Eucerinu nie maja.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie róże różne pomarańczowieją i bez filtra, a póki co sprawdza się Róż z Yves rocher i piękny ma kolor, mam "Promienny róż", chciałam wziąć ten "jasny róż", ale mnie ostrzeżono ( kupowałam przez internet), że jest bardzo delikatny, jaśniutki, dobrze widoczny tylko na porcelanowych, najjaśniejszych karnacjach. YR ma fajne promocje, ten róż można czasem dostać nawet gratis przy zakupach.
a pomarańczowieje mi wiele dobrych różów, np Bourjois, niby szlagier, a każdy jeden kolor na twarzy zamienia się w cegłę. Podobnie Amilie i Paese arganowy, nie dość, że kameleony, to w dodatku znikają z twarzy, albo plamy się robią.
O, ten najjasniejszy moglby mi pasowac, bo w takie wlasnie celuje, dla mnie wiekszosc rozy na rynku jest zbyt jaskrawa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 19:01   #2229
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z tym, ze juz predzej pozostane przy tym jedynym rozu niz zmienie filtr, moj limit porazek na ten rok jest bliski wyczerpania, wiec wole pozostac przy bezpiecznej opcji. Zwlaszcza, ze pytalam o probki filtrow barwionych w aptece i dali mi tylko mineralny kompakt Biodermy w odcieniu golden - bez probowania wiem, ze nie dla mnie. Ani SVR barwionej ani Eucerinu nie maja.
Czy ten Eucerin nie został czasem wycofany? Nie ma go na oficjalnej stronie, w internecie można znaleźć zaledwie w kilku sklepach.
A swoją drogą, jak wygląda sprawa filtrów w Super Pharmie? Nie mają żadnych barwionych testerów?

Szkoda, że na wizażu nie organizuje się rozbiórek filtrów, chętnie kupiłabym sobie kilka próbek, bo ceny na Allegro (z przesyłką) to istne szaleństwo
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 20:10   #2230
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A Pharmaceris wypuścił kolejną nowość, fluid kryjący z spf 50:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
http://www.pharmaceris.pl/pl/fluidy/13

Po opinii jednej niby robi maskę, a trzeba dla minimalnej ochrony sporo nałożyć, ale moim osobistym zdaniem przy cienkiej warstwie czy 2 cieniutkich powinien chronić w jakimś tam stopniu, przecież nikt, kto stosuje kwasy nie będzie się opalał, chodzi o taką ochronę na co dzień, do pracy, szkoły, poza tym chyba producenci wiedzą co robią i jakaś ochrona jednak jest.

Ja używam wersji z spf 20 i widziałam latem dobrą ochronę, jak spędzałam w słońcu powiedzmy 3-4 godziny, ale nie w upale, bo bym spłynęła, to nie byłam opalona, ani nie nabawilam się fotouczulenia, chociaż stosowałam wtedy kwas mlekowy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 20:35   #2231
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A Pharmaceris wypuścił kolejną nowość, fluid kryjący z spf 50:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
http://www.pharmaceris.pl/pl/fluidy/13

Po opinii jednej niby robi maskę, a trzeba dla minimalnej ochrony sporo nałożyć, ale moim osobistym zdaniem przy cienkiej warstwie czy 2 cieniutkich powinien chronić w jakimś tam stopniu, przecież nikt, kto stosuje kwasy nie będzie się opalał, chodzi o taką ochronę na co dzień, do pracy, szkoły, poza tym chyba producenci wiedzą co robią i jakaś ochrona jednak jest.

Ja używam wersji z spf 20 i widziałam latem dobrą ochronę, jak spędzałam w słońcu powiedzmy 3-4 godziny, ale nie w upale, bo bym spłynęła, to nie byłam opalona, ani nie nabawilam się fotouczulenia, chociaż stosowałam wtedy kwas mlekowy.
O tym fluidzie jeszcze nie słyszałam, ale od razu zaczęłam się zastanawiać czy nie dałoby się go zmieszać z kremem hydrolipidowym Czytałam niejednokrotnie, że w obrębie jednej firmy można swobodnie mieszać filtry barwione ze zwykłymi (o pierwsze z brzegu przykłady KLIK i KLIK), bez utraty właściwości ochronnych, ale było to kilka lat temu i nie wiem czy można temu wierzyć Dla mnie byłaby to opcja idealna, nie lubię podkładów bo nawet w minimalnej ilości czuję się jak w masce, za to przydałoby mi się coś lekko tonującego, ot tak żeby lekko wyrównać i nadać skórze odrobiny koloru.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-04-05 o 21:16
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-05, 21:45   #2232
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
O tym fluidzie jeszcze nie słyszałam, ale od razu zaczęłam się zastanawiać czy nie dałoby się go zmieszać z kremem hydrolipidowym Czytałam niejednokrotnie, że w obrębie jednej firmy można swobodnie mieszać filtry barwione ze zwykłymi, bez utraty właściwości ochronnych, ale było to kilka lat temu i nie wiem czy można temu wierzyć Dla mnie byłaby to opcja idealna, nie lubię podkładów bo nawet w minimalnej ilości czuję się jak w masce, za to przydałoby mi się coś lekko tonującego, ot tak żeby lekko wyrównać i nadać skórze odrobiny koloru.
Wszystko zależy od składu, nie można też generalizować, bo wiadomo, zależy, jaka to firma Niektórzy producenci mają każdy kosmetyk z jakby zupełnie innej parafii, inni opierają filtry na jednym patencie, a różnią się jedynie stężeniami.
Ogólnie pomysł z mieszaniem wydaje się fajny, sama kiedyś mieszałam podkłady ze zwykłymi kremami, gdy moja cera nie wymagała konkretnego krycia. Co było o wiele fajniejsze, to łatwiejsza aplikacja i ogólnie szybkość.

A wrzuciłam tutaj ten fluid, bo właśnie w tym moim spf 20 fajny jest kolor, jest neutralny, najpierw kupiłam jedynkę, ale była za jasna, jest bardzo jasna, więc dokupiłam dwójkę i mieszam je i mam i na lato i na zimę zawsze dopasowany odcień. A ta 50-tka może być w tonacji jeszcze jaśniejsza od 20-tki, w każdym razie znika problem za ciemnego podkładu z spf, bo niestety producenci nagminnie tego typu filtry robią za ciemne, że niby efekt "muśnięcia słońcem", co w praktyce często oznacza "pomarańczę", w Pharmacerisie odpada ten efekt, no i cena konkurencyjna, bo ja płaciłam 36 zl za sztukę i to w powiększonym opakowaniu o 30% (z 30 na 40 ml)

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, ten najjasniejszy moglby mi pasowac, bo w takie wlasnie celuje, dla mnie wiekszosc rozy na rynku jest zbyt jaskrawa.
Kolorystyka jest bardzo ładna tych YR'ów, na żywo ten mój promienny róż jest taki elegancki, stonowany, no i jest matowy, co mi pasuje
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-05 o 21:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 21:46   #2233
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jak kładziecie minerały na filtr, by go nie zetrzeć? Poprzez stemplowanie się nie da, żeby wyglądał ładnie, trzeba to rozcierać
ja stępluje opruszam mam taki wypracowany ruch
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A Pharmaceris wypuścił kolejną nowość, fluid kryjący z spf 50:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
http://www.pharmaceris.pl/pl/fluidy/13

Po opinii jednej niby robi maskę, a trzeba dla minimalnej ochrony sporo nałożyć, ale moim osobistym zdaniem przy cienkiej warstwie czy 2 cieniutkich powinien chronić w jakimś tam stopniu, przecież nikt, kto stosuje kwasy nie będzie się opalał, chodzi o taką ochronę na co dzień, do pracy, szkoły, poza tym chyba producenci wiedzą co robią i jakaś ochrona jednak jest.

Ja używam wersji z spf 20 i widziałam latem dobrą ochronę, jak spędzałam w słońcu powiedzmy 3-4 godziny, ale nie w upale, bo bym spłynęła, to nie byłam opalona, ani nie nabawilam się fotouczulenia, chociaż stosowałam wtedy kwas mlekowy.
oo ciekawie wygląda, ciekawa jestem czy faktycznie daje taka ochronę?
fajnie by było zdobyc próbki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2015-04-05 o 21:49
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 21:55   #2234
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja stępluje opruszam mam taki wypracowany ruch

oo ciekawie wygląda, ciekawa jestem czy faktycznie daje taka ochronę?
fajnie by było zdobyc próbki
Kupowałam stacjonarnie spf 20 i mieli testery w małych tubeczkach i mogłam sobie na spokojnie potestować, a nawet jak panie są przyjaźnie nastawione, to pozwalają sobie samemu zrobić próbkę z testera do przyniesionego przez siebie słoiczka, ja akurat nie potrzebowałam, niestety próbek w saszetkach nie mieli Ale z tą nowością spf 50 może jest inaczej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 22:41   #2235
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kupowałam stacjonarnie spf 20 i mieli testery w małych tubeczkach i mogłam sobie na spokojnie potestować, a nawet jak panie są przyjaźnie nastawione, to pozwalają sobie samemu zrobić próbkę z testera do przyniesionego przez siebie słoiczka, ja akurat nie potrzebowałam, niestety próbek w saszetkach nie mieli Ale z tą nowością spf 50 może jest inaczej.

o no to super w sumie mam dwa filtry w zapasie kupione ale jak bede w aptece to sie rozejże, dzieki za informację
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-05, 22:51   #2236
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Talking Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od składu, nie można też generalizować, bo wiadomo, zależy, jaka to firma Niektórzy producenci mają każdy kosmetyk z jakby zupełnie innej parafii, inni opierają filtry na jednym patencie, a różnią się jedynie stężeniami.
Tak na chłopski rozum jak już mieszać to najlepiej w obrębie tej samej "linii/serii", gdzie skład powinien się różnić jedynie dodatkiem pigmentu/koloru Czaję się na jakiś filtr stricte tonujący, ale tak jak pisała chimay próbek nigdzie nie ma i dlatego tak zainteresował mnie ten "Twój" Pharmaceris, może skrobnę maila do producenta w tej sprawie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 12:19   #2237
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja stępluje opruszam mam taki wypracowany ruch

oo ciekawie wygląda, ciekawa jestem czy faktycznie daje taka ochronę?
fajnie by było zdobyc próbki
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tak na chłopski rozum jak już mieszać to najlepiej w obrębie tej samej "linii/serii", gdzie skład powinien się różnić jedynie dodatkiem pigmentu/koloru Czaję się na jakiś filtr stricte tonujący, ale tak jak pisała chimay próbek nigdzie nie ma i dlatego tak zainteresował mnie ten "Twój" Pharmaceris, może skrobnę maila do producenta w tej sprawie

Przyglądam się temu fluidowi od roku i jeszcze się nie zdecydowałam, bo nie nie miałam możliwości przetestowania. Recenzjom netowym nie wierzę - wiem jakie opinie panują o mineralnym kremie SVR, który, owszem, w swojej kategorii jest niezły, ale swoją sławę zawdzięcza stosowaniu go przez użytkowniczki w minimalnej (!) ilości.

Kryjący i korygujący w przypadku kosmetyków ochronnych z filtrem mineralnym oznacza w praktyce pokrywanie twarzy gładzią szpachlową. Jak to będzie wyglądało nie wiadomo (mikronizacja, obecność filtra chemicznego itd.), ale jakoś brakuje mi wiary co do możliwości uzyskania sensownej ochrony (niekoniecznie o tej deklarowanym poziomie) przed UVA i estetycznego wyglądu (źródło tej ochrony - pigmenty, ewentualnie jakieś technologiczne sztuczki - się nie znam...).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-06, 17:16   #2238
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy ten Eucerin nie został czasem wycofany? Nie ma go na oficjalnej stronie, w internecie można znaleźć zaledwie w kilku sklepach.
A swoją drogą, jak wygląda sprawa filtrów w Super Pharmie? Nie mają żadnych barwionych testerów?

Szkoda, że na wizażu nie organizuje się rozbiórek filtrów, chętnie kupiłabym sobie kilka próbek, bo ceny na Allegro (z przesyłką) to istne szaleństwo

A tego nie wiem, popatrze w aptece. W Niemczech mi powiedzieli, ze moga sprowadzic na zamowienie. Ale widze, ze Eucerin tonujacy jest ciemny, lekko barwiony jest Eucerin matujacy, tyle ze on jest zolty. Ale wlasnie nie wiem, czy u nas dostepny. Poza tym ja sie bardzo zrazilam do filtrow matujacych.

Na razie kupilam jeden Pharmaceris, ale chyba dokupie jeszcze ze dwa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 08:31   #2239
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, można się przyłączyć?

Skórę mam raczej mieszaną, tj strefa T z błyskiem, policzki napięte, zaskórniki w bliskiej okolicy nosa Długo starałam się ogarnąć produkty, które nie robią mi krzywdy i po wielu próbach i błędach wiem, że szkodzi mi gliceryna oraz duża ilość oleju kokosowego. Reszta w trakcie prób. Jesli któraś z Was ma podobne obserwacje to na pewno sprawdzi się:
_Avene hydrance optimale legere
_Avene cicalfate wersja lekka, to na podrażnienia, ale też fanie nawilża i koi
_Biały jeleń krem kojąco łagodzący
_Avene antirouger wersja lekka, dla osób z tendencją do rumieńców
Filtry:
_Vichy (wiem że wielu z Was nie odpowiada) Capital Soleil emulsja SPF 50+
_La Roche Anthelios SPF 50 żel-krem suchy w dotyku ale trudny we wspólpracy, trzeba nauczyć się go nakładać
_mój hit ostatnich dni Pharmaceris hydrolipidowy SPF 50+
_Pharmaceris podkład korygujący SPF 50+ - nie stosuję jako ochronę anty UV tylko do korekty miejscowej

No i standard:
_Alep wszystkie procentowości poza 70, ostatnio zakupiłam alepy na sznurku, są znacznie łatwiejsze w użyciu pod prysznicem
_savon noir raz/dwa w tyg
_ostatnio mydła Lass - coś producent kombinuje ze składem ale póki co lubię je i nie szczypią w oczy w przypadkowym kontakcie.

Kompletnie nie służą mi oleje, a próbowałam ich już sporo. Chociaż ostatnio kusi mnie marula Argan mnie wysuszał. Oleje lubię do ciała i włosów.

Lubię kwas migdałowy i ten jako jedyny mnie nie wyburacza. W czasach, kiedy pirogron nie był dostępny ot tak, robiłam go u kosmetyczki - 6 zabiegów. Chyba zbyt wiele po nim oczekiwałam, nie było właściwie żadnych efektów, poza mega podrażnieniem na policzkach.

To tyle jeśli pozwolicie to się od czasu do czasu odezwę
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 08:43   #2240
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Madzia_M77, przylaczaj sie
Chociaz po Twoim zestawie widze, ze mamy calkie odmienne potrzeby, u mnie z tego tylko Pharmaceris hydrolipidowy
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 08:54   #2241
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, można się przyłączyć?

Skórę mam raczej mieszaną, tj strefa T z błyskiem, policzki napięte, zaskórniki w bliskiej okolicy nosa Długo starałam się ogarnąć produkty, które nie robią mi krzywdy i po wielu próbach i błędach wiem, że szkodzi mi gliceryna oraz duża ilość oleju kokosowego. Reszta w trakcie prób. Jesli któraś z Was ma podobne obserwacje to na pewno sprawdzi się:
_Avene hydrance optimale legere
_Avene cicalfate wersja lekka, to na podrażnienia, ale też fanie nawilża i koi
_Biały jeleń krem kojąco łagodzący
_Avene antirouger wersja lekka, dla osób z tendencją do rumieńców
Filtry:
_Vichy (wiem że wielu z Was nie odpowiada) Capital Soleil emulsja SPF 50+
_La Roche Anthelios SPF 50 żel-krem suchy w dotyku ale trudny we wspólpracy, trzeba nauczyć się go nakładać
_mój hit ostatnich dni Pharmaceris hydrolipidowy SPF 50+
_Pharmaceris podkład korygujący SPF 50+ - nie stosuję jako ochronę anty UV tylko do korekty miejscowej

No i standard:
_Alep wszystkie procentowości poza 70, ostatnio zakupiłam alepy na sznurku, są znacznie łatwiejsze w użyciu pod prysznicem
_savon noir raz/dwa w tyg
_ostatnio mydła Lass - coś producent kombinuje ze składem ale póki co lubię je i nie szczypią w oczy w przypadkowym kontakcie.

Kompletnie nie służą mi oleje, a próbowałam ich już sporo. Chociaż ostatnio kusi mnie marula Argan mnie wysuszał. Oleje lubię do ciała i włosów.

Lubię kwas migdałowy i ten jako jedyny mnie nie wyburacza. W czasach, kiedy pirogron nie był dostępny ot tak, robiłam go u kosmetyczki - 6 zabiegów. Chyba zbyt wiele po nim oczekiwałam, nie było właściwie żadnych efektów, poza mega podrażnieniem na policzkach.

To tyle jeśli pozwolicie to się od czasu do czasu odezwę
Witamy dobrze kryje ten Pharmaceris?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 09:08   #2242
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Kryje bardzo dobrze Ja używam go bardzo oszczędnie, natomiast wydaje mi się że przy próbie użycia przepisowej ilości 1ml w celu ochrony będzie wyglądał jak mocna tapeta
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:00   #2243
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Madzia, to możemy sobie przybić 5, bo ja też nieolejowa jestem
Akurat gadałyśmy o tym korygującym Pharmacerisie i się zjawiasz Ja używam obecnie podkładu kryjącego tej marki z spf 20, ale jak mi się skończy to może wypróbuję spf 50. A kolor który masz? W jaki wpada odcień, czy jest w miarę jasny i czy jest ciepły, chłodny czy neutralny?

Mydeł Lass nie lubię, miałam dwa, dla mnie są za mocne
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:17   #2244
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ja nie mogłam nigdzie dorwać przed Świętami tego Pharmacerisa i kupiłam w końcu matujący Vichy, lubiłam jego poprzednią wersję, dzisiaj będzie miał swoją premierę Bo już dosyć miałam Ziaji antyoksydacyjnej. Chociaż potrafiłam na nią nałożyć podkład i było w miarę dobrze, bez efektu maski/szpachli, tylko buzia nie wyglądała zbyt promiennie, świeżo.

Dzisiaj piąty dzień od peelingu migdałem 10% - trzeciego dnia zaczęło się "coś" dziać, dzisiaj skóra w strefie T jest taka chropowata, szorstka w dotyku (przez dwa pierwsze dni była gładziutka, jak wypolerowana). Mam nadzieję, że to łuszcząca się skóra, chociaż w ogóle nie odchodzi, tylko jest taka nieprzyjemna... Czy to normalne? Nawilżam, natłuszczam intensywnie. Waham się, czy nie kupić Cicalfate, może by lepiej działało niż kremy, których używam. Jak skóra wróci do normalności nałożę 15%, czuję, że to już będzie normalna wylinka.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:19   #2245
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Kryje bardzo dobrze Ja używam go bardzo oszczędnie, natomiast wydaje mi się że przy próbie użycia przepisowej ilości 1ml w celu ochrony będzie wyglądał jak mocna tapeta
Też mi się tak właśnie wydaje
A tak w ogóle oleje na twarz=zapchanie na 169%.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 11:29   #2246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Dzisiaj piąty dzień od peelingu migdałem 10% - trzeciego dnia zaczęło się "coś" dziać, dzisiaj skóra w strefie T jest taka chropowata, szorstka w dotyku (przez dwa pierwsze dni była gładziutka, jak wypolerowana). Mam nadzieję, że to łuszcząca się skóra, chociaż w ogóle nie odchodzi, tylko jest taka nieprzyjemna... Czy to normalne? Nawilżam, natłuszczam intensywnie. Waham się, czy nie kupić Cicalfate, może by lepiej działało niż kremy, których używam. Jak skóra wróci do normalności nałożę 15%, czuję, że to już będzie normalna wylinka.
Tak, to łuszcząca się skóra

Ja robiłam 15% w tamten poniedziałek, albo niedzielę jakoś i miałam nadzieję, że wylinka się skończy w piątek, niestety coś dłużej trwała i w sobotę jeszcze się łuszczyłam i to najwięcej. Dzisiaj mam już gładziutką skórę, jaśniejszą i ogólnie ładną
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 12:27   #2247
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, to łuszcząca się skóra

Ja robiłam 15% w tamten poniedziałek, albo niedzielę jakoś i miałam nadzieję, że wylinka się skończy w piątek, niestety coś dłużej trwała i w sobotę jeszcze się łuszczyłam i to najwięcej. Dzisiaj mam już gładziutką skórę, jaśniejszą i ogólnie ładną
Uff, dziękuję!

Filtr Vichy matujący trochę się zrolował podczas nakładania, ale jakoś to uratowałam. Udało mi się nałożyć punktowo podkład zamiast korektora, którego nie posiadam i puder, i nie wyglądać jak oszroniona. Pierwszy raz od lat wyjdę na dłużej "do ludzi" bez podkładu, ale buzia, zwłaszcza policzki, gdzie mam najwięcej przebarwień, są ładnie ujednolicone po kwasie.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 14:51   #2248
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Madzia, to możemy sobie przybić 5, bo ja też nieolejowa jestem
Akurat gadałyśmy o tym korygującym Pharmacerisie i się zjawiasz Ja używam obecnie podkładu kryjącego tej marki z spf 20, ale jak mi się skończy to może wypróbuję spf 50. A kolor który masz? W jaki wpada odcień, czy jest w miarę jasny i czy jest ciepły, chłodny czy neutralny?

Mydeł Lass nie lubię, miałam dwa, dla mnie są za mocne
W mojej ocenie on jest neutralny/chłodny. Mam 01 ivory i jest w porządku, jestem dosyć blada, ale nie porcelanowo.
Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Też mi się tak właśnie wydaje
A tak w ogóle oleje na twarz=zapchanie na 169%.
Mnie po olejach nic nie wyskakuje, po prostu bardzo mnie wysuszają
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:38   #2249
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
W mojej ocenie on jest neutralny/chłodny. Mam 01 ivory i jest w porządku, jestem dosyć blada, ale nie porcelanowo.

Mnie po olejach nic nie wyskakuje, po prostu bardzo mnie wysuszają
To tak jak ja, też jestem jasna, ale nie bardzo jasna. Skuszę się na niego kiedyś Opis koloru brzmi podobnie do Ivory spf 20, który jest ciut za jasny dla mnie, ale najwyżej kupię obydwa kolory.

Mnie oleje zapychają, albo wysuszają, albo jedno i drugie na raz
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-07, 15:45   #2250
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny używacie może ser antyoksydacyjnych lub z witaminą C pod filtry? Możecie polecić jakieś dobre i w przyzwoitej cenie gotowce, ewentualnie sprawdzone przepisy na samoróbki?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.