jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 09:08   #91
pawel i marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Ranczo
Wiadomości: 33
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
W "Charakterystyce planowanego przedsięwzięcia" w punkcie 3 podajesz adres a w punkcie 4 tytuł prawny do lokalu. Firmę zakładałam 2 lata temu, dotację otrzymałam i takie informacje musiałam podać. A na dalszą dyskusję nie mam ani czasu ani ochoty, bo jesteś zwyczajnie niegrzeczna.
Lady Opium ma rację,jesttaki wymóg.Należy mieć umowe najmu,własności lub użyczenia.
pawel i marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 09:10   #92
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Nie jestem niegrzeczna i nie zamierzałam Cię urazić. Te dane które podałaś są prawdziwe, bo takie informacje można podać jesli już ma się lokal na oku, ale nie jest to żaden warunek. Pieniadze z dotacji juz dawno przelano mi na konto, a do tej pory nie mam jeszcze lokalu, i takich informacji w biznes planie absolutnie nie podałam. Nie jest to konieczne żeby uzyskać dotację. W rubrykach które należy wypełnić napisałam bardzo ogólnikową informacje, że bedzie to konkretny obszr i to wystarczyło.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 09:18   #93
pawel i marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Ranczo
Wiadomości: 33
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Nie jestem niegrzeczna i nie zamierzałam Cię urazić. Te dane które podałaś są prawdziwe, bo takie informacje można podać jesli już ma się lokal na oku, ale nie jest to żaden warunek. Pieniadze z dotacji juz dawno przelano mi na konto, a do tej pory nie mam jeszcze lokalu, i takich informacji w biznes planie absolutnie nie podałam. Nie jest to konieczne żeby uzyskać dotację. W rubrykach które należy wypełnić napisałam bardzo ogólnikową informacje, że bedzie to konkretny obszr i to wystarczyło.
Bo to wszystko zależy od danego PUPu miasta...Jak rozmawiałam z kuzynem Z Krakowa u nich bez problemu,a u nas w Słupsku..MASAKRA...
pawel i marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:35   #94
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Hej,

tak sobie czytam i postanowiłam też coś napisać. Również myślę o otworzeniu czegoś na własna rękę. Z wykształcenia jestem mgr inż. zarządzania produkcją żywności. Bardzo dobrze znam system HACCP oraz normy ISO 9001 jak i 22000 mimo to ciężko mi znaleźć pracę, dlatego rozważam własną działalność, a mianowicie opracowywanie dla firm, zakładów, restauracji itp. dokumentacji systemu HACCP na początek, potem można by rozszerzyć działalność o normy.
Dodam tylko, że system HACCP jest obowiązkowy dla wszystkich podmiotów mających kontakt z żywnością. Zastanawiam się tylko czy to wypali, bo zazwyczaj w firmach jest już osoba zajmująca się właśnie tym systemem i monitorująca go .

Ciekawa jestem Waszych opinii. Co o tym myślicie??
glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:41   #95
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

teraz dużo firm stawia na outsourcing więc szansa jest
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:52   #96
FernandoG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
Witam!

Za rok chciałabym otworzyc własny biznes ,pomysłow wiele !
zastanawiam sie na czym w dzisiejszych czasach mozna jeszcze zarobic.
myslałam nad sklepem tylko jakim?
i mam pytanie do doswiadczonych pań w tej dziedzinie czym warto sie zając? w co zainwestowac ?i czy duzo przy tym zachodu?
prosze o porady bo sama juz nie wiem na co postawic.dziękuję
Na początek polecam Ci przeprowadzenie szczegółowych badań rynku lokalnego. Dzięki nim dowiesz się, czego tak naprawdę brakuje szeroko pojętej klienteli i z jakich usług nie ma ona możliwości skorzystania. Jeśli już tę wiedzę zdobędziesz, otworzy się przed Tobą kilkanaście możliwości, dzięki którym będziesz mogła otworzyć własny biznes. Nieważne czy usługowy czy handlowy, ważne żeby było to coś nowego, czego ludzie jeszcze w Twojej miejscowości nie mieli lub nie mają.

To gwarantuje Ci wysokie obroty i wielu klientów, którzy zapewne korzystać będą z Twoich usług. Sam wiem, że otwarcie i prowadzenie własnej działalności nie jest proste, ale jeśli włożysz w to kawałek serca, to na pewno się uda.

Pozdrawiam,
FernandoG
__________________
Wyrafinowany sposób myślenia nie spowoduje, że będziesz postępować równie wyrafinowanie.
FernandoG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:39   #97
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
teraz dużo firm stawia na outsourcing więc szansa jest
no tak racja
glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 13:56   #98
lily_sukienki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Musisz zapytać w swoim urzędzie pracy, bo w każdym jest inaczej. We Wrocławiu nie trzeba pisać biznesplanu.




Jakiego znowu użyczenia, po co kombinujesz. Zamelduj się, i wynajmij pokój. Normalnie umowę najmu zróbcie.
Oczywiście że lepiej użyczenie niż umowa najmu. Zdajecie sobie sprawę chyba co umowa najmu oznaczałaby dla jej mamy???

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

jeden znajomy wziął kredyt na biznes i teraz ma sieć kilkunastu sklepów w całej polsce i na czysto wychodzi mu ok. 20 tys miesięcznie czystego zysku
niby dużo ale jeden sklep ma utarg 40 tys a drugi 0 dlatego mówi że posiadanie jednego sklepu to klucz do porażki bo sekret sukcesu to choćby kilku punktowa sieć inaczej lipa
radze to przemyśleć ale życze powodzenia[/QUOTE]

Jeśli ma kilkanaście sklepów to naprawdę zarabia bardzo mało.
Ogólnie jest to duża kwota ale przy tylu sklepach?

Ja na czysto ze sprzedaży w internecie mam 10-15 tys. Moje kuzynki które mają jeden sklep z butami mają ok 20 tys.

Jeśli pomysł jest dobry, to sklep jest w stanie na siebie zarobić i zarobić na właściciela.

Kolejny znajomy który produkuje pantofle (ma ok 7 stałych pracowników) zarabia 10-20tyś miesięcznie.

Znajoma która 3 mies temu otworzyła jednoosobowy zakład krawiecki ma kilka tysięcy miesięcznie.

Koleżanka prowadząca jednoosobowy zakład fryzjerski kilka lat ma nawet do 6000 miesięcznie.

Koleżanka która prowadzi bar ma około 6000 miesięcznie (płaci 3 pracownicom).

Jeśli ktoś ma dobre pomysły, entuzjazm, nie poddaje się, nie zraża opiniami innych, tych którzy odradzają i boją się ryzyka ma ogromną szansę na sukces.

Bo tu najważniejsze są pomysły i umiejętność ich zrealizowania, upór i nie obawianie się ryzyka
Własny biznes to sport ekstremalny dla ludzi o mocnych nerwach i z dobrymi pomysłami

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Żeby otrzymać dotację, o której mowa trzeba być zarejestrowanym w UP, złożyć prawidłowo wypełniony wniosek (biznesplan) z przedwstepną umową najmu lub użyczenia lokalu

Nic podobnego. Nie ma potrzeby pokazać żadnej umowy najmu czy użyczenia . Skąd ten pomysł? Jak można ubiegać sie dopiero o dotację nie wiedzac nawet czy się ja dostanie i już mieć umowę najmu na lokal do jej prowadzenia
Nie jest to nieprawda. W moim urzędzie pracy do wniosku trzeba dołączyć umowę przedwstępną na lokal, tak że nie uogólniajmy

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Mi brakuje biblioteki elektroniczniej gdzie przez internet możnaby było wypożyczać książki w wersji elektro i od razu dostać ją na swój komputer . Mogłoby być nawet za opłatą ;P Ale to chyba troche cięzkie byłoby do zrealizowania Może jednak cos takiego istnieje i ktos cos o tym wie ?;>

Nie wiem czy istnieje coś takiego. Ale według mnie to bardzo dobry pomysł. Mówię to jako potencjalny klient.
Czytam dużo, niekiedy po 3 ksiązki na tydzień (jak czas pozwala) i wielu takich jakie lubie nie ma w księgarniach. Tylko że raczej musiałoby to wyglądać tak że ktoś czyta książkę na serwerze a nie ściąga na swój komp bo jak Ci ją potem zwróci to myślisz że nie skopiuje?
lily_sukienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 17:47   #99
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Napisane przez Ninlil
Żeby otrzymać dotację, o której mowa trzeba być zarejestrowanym w UP, złożyć prawidłowo wypełniony wniosek (biznesplan) z przedwstepną umową najmu lub użyczenia lokalu

Nic podobnego. Nie ma potrzeby pokazać żadnej umowy najmu czy użyczenia . Skąd ten pomysł? Jak można ubiegać sie dopiero o dotację nie wiedzac nawet czy się ja dostanie i już mieć umowę najmu na lokal do jej prowadzenia

Nie jest to nieprawda. W moim urzędzie pracy do wniosku trzeba dołączyć umowę przedwstępną na lokal, tak że nie uogólniajmy



odp: już zostało ustalone powyżej, że to zależy od miasta
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:02   #100
JustCassie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 406
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez FernandoG Pokaż wiadomość
Na początek polecam Ci przeprowadzenie szczegółowych badań rynku lokalnego. Dzięki nim dowiesz się, czego tak naprawdę brakuje szeroko pojętej klienteli i z jakich usług nie ma onamożliwości skorzystania. Jeśli już tę wiedzę zdobędziesz, otworzy się przed Tobą kilkanaście możliwości, dzięki którym będziesz mogła otworzyć własny biznes. Nieważne czy usługowy czy handlowy, ważne żeby było to coś nowego, czego ludzie jeszcze w Twojej miejscowości nie mieli lub nie mają.

To gwarantuje Ci wysokie obroty i wielu klientów, którzy zapewne korzystać będą z Twoich usług. Sam wiem, że otwarcie i prowadzenie własnej działalności nie jest proste, ale jeśli włożysz w to kawałek serca, to na pewno się uda.

Pozdrawiam,
FernandoG
u mnie pomysł jest badania rynkowe przeprowadziłam i wiem że byłby to pomysł jedyny na miejsce zamieszkania i na pewno innowacyjny... tylko tu pojawia się inny problem skąd wziąć na to pieniądze chyba muszę w jakiegoś doradcę zainwestować.
Mam wszystko w głowie ułożone ale nie wiem jak realnie się za to zabrać
JustCassie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 16:57   #101
firma_grafika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

A może ktos ma ochote założyc ze mną firme? Mam pomysł tylko muszę posiadac wiecej pieniędzy niż oferuje UP do tego potrzebna mi jest druga osoba. Jestem również otwarta na inne propozycje. Moj mail to: firma.grafika@gmail.com
firma_grafika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 19:23   #102
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cześć.
Chciałabym otworzyć własną firmę, a konkretniej myślę nad wybudowaniem lokalu weselnego (oczywiście byłabym nastawiona na różnego rodzaju inne przyjęcia. U mnie na wsi jest już jeden lokal weselny- mały, to raz, dwa- wysokie ceny, etc. I tu pojawiają się schody. Nie mam kapitału własnego (niby są oszczędności jakieś, ale w porównaniu do tej inwestycji to są groszowe kwoty...) Zastanawiam się nad złożeniem papierów o dotację unijną, ale: czy najpierw musiałabym wydzierżawić/ wykupić ziemię/ podpisać jakąś przedwstępną umowę ? Zapytać o zgodę potencjalnych sąsiadów ? I przede wszystkim jak dobrze się do tego przygotować ? A jeśli chodzi o sąsiadów- rozważałam 2 opcje: 1. działeczki z 0.5-0.7 km od kościoła, od centrum- ale jest jeden potencjalny sąsiad, który się nie zgodzi (był pomysł wybudowania lokalu weselnego-i ten facet się nie zgodził. (Mieszka pomiędzy "moimi" działeczkami a miejscem gdzie miał być wybudowany lokal)). Druga opcja, to lokalizacja (zresztą niedawno mnie olśniło, jeśli o to chodzi) ok 2-2.5 km od centrum, mniejsza liczba sąsiadów...
Może dodam, że mam 21 lat, papiery pewnie po obronie lic zaczęłabym załatwiać, żeby mnie nie "wyśmiali"
Co myślicie na ten temat ? Może ktoś z Waszych znajomych miał podobne plany?
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =

Edytowane przez nieznajoma0
Czas edycji: 2010-09-11 o 19:25 Powód: literówka
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 11:54   #103
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad złożeniem papierów o dotację unijną, ale: czy najpierw musiałabym wydzierżawić/ wykupić ziemię/ podpisać jakąś przedwstępną umowę ?
Tak, musisz mieć prawo do ziemi, czyli albo ziemię dzierżawić albo kupić.
Cytat:
Zapytać o zgodę potencjalnych sąsiadów ?
O zgodę pytać nie musisz, jeśli działka ma status budowlanej i jednocześnie użytkowej, lub wystąpisz o warunki zabudowy takie a takie i je dostaniesz.
Cytat:
I przede wszystkim jak dobrze się do tego przygotować ?
Ale do czego?
Cytat:
Może dodam, że mam 21 lat, papiery pewnie po obronie lic zaczęłabym załatwiać, żeby mnie nie "wyśmiali"
Urzędnicy nie są od wyśmiewania.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 14:37   #104
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

powiem tyle fajne ciuchy w normalnych rozmiarówkach i nie tylko do 42 za normalne pieniadze

szukać ze świeczką można

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez lily_sukienki Pokaż wiadomość
.....
Jeśli ktoś ma dobre pomysły, entuzjazm, nie poddaje się, nie zraża opiniami innych, tych którzy odradzają i boją się ryzyka ma ogromną szansę na sukces.

Bo tu najważniejsze są pomysły i umiejętność ich zrealizowania, upór i nie obawianie się ryzyka
Własny biznes to sport ekstremalny dla ludzi o mocnych nerwach i z dobrymi pomysłami....
jakby to tylko od tego zależało ale życie pokazuje inaczej

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez glizduha Pokaż wiadomość
Hej,

tak sobie czytam i postanowiłam też coś napisać. Również myślę o otworzeniu czegoś na własna rękę. Z wykształcenia jestem mgr inż. zarządzania produkcją żywności. Bardzo dobrze znam system HACCP oraz normy ISO 9001 jak i 22000 mimo to ciężko mi znaleźć pracę, dlatego rozważam własną działalność, a mianowicie opracowywanie dla firm, zakładów, restauracji itp. dokumentacji systemu HACCP na początek, potem można by rozszerzyć działalność o normy.
Dodam tylko, że system HACCP jest obowiązkowy dla wszystkich podmiotów mających kontakt z żywnością. Zastanawiam się tylko czy to wypali, bo zazwyczaj w firmach jest już osoba zajmująca się właśnie tym systemem i monitorująca go .

Ciekawa jestem Waszych opinii. Co o tym myślicie??
siedze w tym od 2001 roku jestem auditorem 2 jednostek certyfikujących (pełnomocnik itd) ISO 9001, 22000, 19025

2006 do 2008 to były moje najlepsze lata dorobiłam na tym interesie na urzadzenie zakupionego mieszkania
teraz oprócz pracy na etatcie (2001 do 2010 poczatek etetowy pełnomocnik w firmie - wykładałam tez na uczelni ogólnie ISO 9001, prowadziłam szkolenia) teraz zajmuje sie zamówieniami publicznymi i nadal systemamy (nadzoruje, wdraża, szkolę audituje)

co do HACCP to weż pod uwagę że można kupić ksiązke na allegro za 30 zł ... wiele osób tak robi nie patząc że sa nabijani w butelkę (bo ksiązka zostałą napisana wg normy duńskiej njuż nie obowiązującej od momentu wejścia ISO 22000)

moja znajoma prowadzi firmę zajmujacą się systemami i gdyby nie była polecana (w tym przez jednostki nadzoru) to ciężko ze zleceniami (nie daje im łapówek bo jednostki nadzoru wiedzą, że jak zlecą jej to będzie to dobrze zrobione) oraz na zasadzie firma A poleci ją firmie B

firmy, które chca zatrudnić osobe do systemu z zew płaca smiesznie małe pieniadze a na etatcie sa osoby ale w srednich lub duzych firmach i nie tylko tym się zajmuja (nadzorowanie systemu to element dodatkowy - mówię z praktyki)

dużo HACCPów robią osoby z SANEPIDu - choc na ich terenie im nie wolno .... ale życie sobie a ....

trzeba miec znajomych BHPowców bo potrafia wkrecić gdzieś do roboty albo kogoś w DDD

jak juz brac się to może na akredytacja lab bo całe przepisy prowadzą do tego, że za kilka lat kazde małe lab przyzakładowe bedzie musiało miec akredytacje na metody badawcze albo nie będzie miało racji bytu

chcesz wdrazac system HACCP to naucz sie CADa - opracujesz plan zakłądu np. pod weterynarie gdy jest wymagana modernizacja itd

to raczej zawód niszowy (lata swietności ma za sobą) znajdziesz pracę na etatcie jak ktos inni przejdzie na emeryture lub zmieni czyli ucieknie z posady na posadę; doradztwo - pełno tego bez polecenia nic nie zdziałasz

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-09-12 o 14:47
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 06:16   #105
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
O zgodę pytać nie musisz, jeśli działka ma status budowlanej i jednocześnie użytkowej, lub wystąpisz o warunki zabudowy takie a takie i je dostaniesz.
Dziękuję. Nie wiedziałam tego
Cytat:
Ale do czego?
Ogólnie. Rejestrowania firmy, załatwiania dotacji, rozmowy z właścicielem, dzierżawy/ wykupu ziemi...
Cytat:
Urzędnicy nie są od wyśmiewania.
masz rację. Źle się wyraziłam . Przepraszam.
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 09:34   #106
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez nieznajoma0 Pokaż wiadomość
Ogólnie. Rejestrowania firmy,
Jednym z etapów przyznawania dotacji jest przejście szkolenia, gdzie dowiadujesz się jak i gdzie zarejestrować firmę , co po kolei robić itp. Zresztą rejestracja to 5 minut i wypełnienie 2 czy 3 formularzy, wiec jakoś specjalnie nie trzeba się do tego przygotowywać.
Cytat:
załatwiania dotacji,
Musisz dowiedzieć się, które instytucje w Twoim regionie prowadzą nabór i jaki nabór do programów unijnych, wybrać taki, który Ci odpwiada i do którego się kwalifikujesz i się do nich zgłosić.
Cytat:
rozmowy z właścicielem,
najpierw musisz napisac sobie wstępny biznesplan i określić co dokładnie i gdzie chcesz budować, ile masz na to pieniędzy, czy działka jest odpowiednia ze strony prawnej, na jaki czas chcesz podpisać umowę i na jaką kwotę itp.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:11   #107
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Witam!

A co powiecie na franczyznę, czy to się opłaca co i jak?
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:46   #108
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Pyrola rotundifolia Pokaż wiadomość
Witam!

A co powiecie na franczyznę, czy to się opłaca co i jak?
zależy po jakiej stronie chcesz być
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:49   #109
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

jako biorca
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 15:34   #110
nieznajoma0
przyczajony tygrys
 
Avatar nieznajoma0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 13 139
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jednym z etapów przyznawania dotacji jest przejście szkolenia, gdzie dowiadujesz się jak i gdzie zarejestrować firmę , co po kolei robić itp. Zresztą rejestracja to 5 minut i wypełnienie 2 czy 3 formularzy, wiec jakoś specjalnie nie trzeba się do tego przygotowywać.Musisz dowiedzieć się, które instytucje w Twoim regionie prowadzą nabór i jaki nabór do programów unijnych, wybrać taki, który Ci odpwiada i do którego się kwalifikujesz i się do nich zgłosić. najpierw musisz napisac sobie wstępny biznesplan i określić co dokładnie i gdzie chcesz budować, ile masz na to pieniędzy, czy działka jest odpowiednia ze strony prawnej, na jaki czas chcesz podpisać umowę i na jaką kwotę itp.
Dziękuję
__________________
Razem 15.06.2011, Narzeczeni 05.09.2014, Małżeństwo 09.05.2015, Mały-Wielki Cud 11.03.2016

+ =
nieznajoma0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 15:56   #111
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
powiem tyle fajne ciuchy w normalnych rozmiarówkach i nie tylko do 42 za normalne pieniadze

szukać ze świeczką można

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------



jakby to tylko od tego zależało ale życie pokazuje inaczej

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------



siedze w tym od 2001 roku jestem auditorem 2 jednostek certyfikujących (pełnomocnik itd) ISO 9001, 22000, 19025

2006 do 2008 to były moje najlepsze lata dorobiłam na tym interesie na urzadzenie zakupionego mieszkania
teraz oprócz pracy na etatcie (2001 do 2010 poczatek etetowy pełnomocnik w firmie - wykładałam tez na uczelni ogólnie ISO 9001, prowadziłam szkolenia) teraz zajmuje sie zamówieniami publicznymi i nadal systemamy (nadzoruje, wdraża, szkolę audituje)

co do HACCP to weż pod uwagę że można kupić ksiązke na allegro za 30 zł ... wiele osób tak robi nie patząc że sa nabijani w butelkę (bo ksiązka zostałą napisana wg normy duńskiej njuż nie obowiązującej od momentu wejścia ISO 22000)

moja znajoma prowadzi firmę zajmujacą się systemami i gdyby nie była polecana (w tym przez jednostki nadzoru) to ciężko ze zleceniami (nie daje im łapówek bo jednostki nadzoru wiedzą, że jak zlecą jej to będzie to dobrze zrobione) oraz na zasadzie firma A poleci ją firmie B

firmy, które chca zatrudnić osobe do systemu z zew płaca smiesznie małe pieniadze a na etatcie sa osoby ale w srednich lub duzych firmach i nie tylko tym się zajmuja (nadzorowanie systemu to element dodatkowy - mówię z praktyki)

dużo HACCPów robią osoby z SANEPIDu - choc na ich terenie im nie wolno .... ale życie sobie a ....

trzeba miec znajomych BHPowców bo potrafia wkrecić gdzieś do roboty albo kogoś w DDD

jak juz brac się to może na akredytacja lab bo całe przepisy prowadzą do tego, że za kilka lat kazde małe lab przyzakładowe bedzie musiało miec akredytacje na metody badawcze albo nie będzie miało racji bytu

chcesz wdrazac system HACCP to naucz sie CADa - opracujesz plan zakłądu np. pod weterynarie gdy jest wymagana modernizacja itd

to raczej zawód niszowy (lata swietności ma za sobą) znajdziesz pracę na etatcie jak ktos inni przejdzie na emeryture lub zmieni czyli ucieknie z posady na posadę; doradztwo - pełno tego bez polecenia nic nie zdziałasz
Wielkie dzięki za odpowiedź. Brutalna prawda wyszła na jaw, tego się właśnie obawiałam, bez znajomości, polecenia nie ma szans przebicia, więc zastanawiam się czy to ma sens.
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 17:08   #112
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez glizduha Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za odpowiedź. Brutalna prawda wyszła na jaw, tego się właśnie obawiałam, bez znajomości, polecenia nie ma szans przebicia, więc zastanawiam się czy to ma sens.
z doswiadczenia - praca na etat a dorabiasz na umowę zlecenie lub o dzieło ... robisz kontakty itd a z czasem zobaczysz

z klientami umawiaj sie po godzinach pracy etatowej lub weekend - w wielu zakładach nie ma z tym problemu

edit: ależ literówek i błędów narobiłam w poprzednim poście - tak to jest jak się pisze szybko

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-09-14 o 17:11
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 11:31   #113
ada12_14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 14
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

hej, a co myślicie o sklepie spożywczym?? zawsze jest na to zapotrzebowanie??
ada12_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:34   #114
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

to chyba zależy od lokalizacji, rynek jest zdominowany przez hipermarkety itp.
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:08   #115
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

mi się marzy malutka i przytulna babska knajpka, w której serwuje się prawdziwe delikatesy typu kawy o różnych smakach, cista własnego wypieku itp.
do tego kilka regałów kobiecej literatury. ahh!
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:08   #116
glizduha
Wtajemniczenie
 
Avatar glizduha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 2 374
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Jeśli o mnie chodzi z chęcią bym do takiej wpadała ale podejrzewam, że w moim mieście to by nie przeszło.
__________________
My kobiety jesteśmy aniołami,
jednakże kiedy podcina nam się skrzydła,
pozostaje nam latać na miotle






glizduha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 07:29   #117
Viruq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Wy (jako forum) pomagacie mi w wyborze upominków dla żony, ja wa poddam jeden ale bardzo dobry pomysł na otwarcie biznesu. Wszystkie się chyba tym interesujecie a konkretnie chodzi o ubrania - brak jest sklepów z odzieżą nie rozmiarową (pojawiają się w dużych miastach sklepy z odzieżą dla pań puszystych, ale niema ich za wiele). A konkretnie żona ma rozmiar butów np. 34-35 wiecie jaki jest problem kupić coś fajnego w tym rozmiarze?? Wracając do pań puszystych to nie zawsze jest tak że każda ma te kilogramy równo upchane. Znam kilka kobiet które mają problem np. tylko z pośladkami lub mają (nie żartuje) zbyt duże piersi w porównaniu do reszty ciała a co za tym idzie żaden rozmiar nie pasuje.
Viruq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 08:39   #118
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Hm...u mnie sklep z asortymentem dla puszystych niestety padł...i nawet dobra lokalizacja mu nie pomogła...Pozdrawiam.
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 09:19   #119
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

sama pisałam tu na forum, że brak tego typu asortymentu .... jest warunek - normalna cena a nie sweter za 300 zł
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 12:24   #120
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

dziewczyny a co myslice o otworzeniu garmażu -gotowe domowe jedzonko ,sama czasami chodze do takiego i widze ,ze idzie im super ,kolejki do samych drzwi a ludzie kasy tam niezle zostawiaja .

a teraz mam pytanie odnosnie tego biznesu
jakie warunki trzeba spełaniac zeby otworzyc garmaz ,czy duzo jest załatwiania itp
bede wdzieczna za odpowiedz
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 01:12:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.