Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-18, 16:03   #1
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428

Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?


Witam Piszę tutaj, bo na wątku o hormonach nikt nie odpowiada, a jest to dla mnie bardzo ważne. Postanowiłam się wreszcie zająć problemem, który spędza mi sen z powiek i ma kilka pytań, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Moim problemem jest trądzik (zwłaszcza na brodzie), leczę się od miesiąca u dermatologa, ale nie ma zadowalającej poprawy niestety, jest lepiej, ale dużo brakuje do idealnej cery. Poza tym mam bardzo nieregularne miesiączki, czasem co 40 kilka dni, ostatnio 30-35 dni (miesiączkuję od 5 lat). Do tego największy problem dla mnie to nadmierne owłosienie, włoski mam wszędzie- ręce, uda, broda, górna warga. Są to ciemne włoski, na brodzie są narazie długie i jasne, ale miejscami pojawiają się czarne. W lutym chciałabym rozpocząć depilację laserową twarzy, ale przed tym chciałabym wykonać badanie na poziom hormonów, żeby wiedzieć, czy będą jakieś efekty po laserze. Od czego zacząć? Planuję iść prywatnie do endokrynologa, z tym, że dobry lekarz w moim regionie jest jeden i bierze ok. 160 zł, także sporo jak dla uczennicy. Tu mam pytanie: czy można zrobić badanie poziomu hormonów bez skierowania (poszłabym od razu z wynikami do lekarza)? Jakie zazwyczaj badania się hormony w podobnych sytuacjach (wiem, że testosteron i andiosteron)? Czy mając 17 lat, mogę iść sama prywatnie do lekarza? Proszę o pomoc
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 16:15   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Byłas u ginekologa bo to podstawa na równi z dermatologiem.

Badanie bez skierowania od lekarza na nfz kosztują ,wiesz jakie zrobić ?
dwa depilacja laserowa to spory wydatek a 160 na lekarz ci szkoda?
idz do gina na nfz to podstawa ,wypisze ci ew.skierowanie na badania za darmo i ztym wrócisz do gina lub dalej do endokrynologa.

Możesz iśc sama ,tym bardziej prywatnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 17:02   #3
chillichocolate
Raczkowanie
 
Avatar chillichocolate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 193
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Polecam wizytę u ginekologa. Powinien zlecić badania glukozy, testosteronu, LH, FSH i USG. Mam jeszcze takie pytanie - jesteś szczupła czy raczej puszysta? Bo jeśli puszysta, to z objawów mogłoby to sugerować zespół policystycznych jajników.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Możesz iśc sama ,tym bardziej prywatnie.
Oj, według polskiego prawa medycznego lekarz nie ma prawa wykonywać czynności medycznych bez zgody opiekuna prawnego/rodzica i może odmówić przyjęcia, ale raczej zdarza się to bardzo rzadko.
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
chillichocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 19:07   #4
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Cytat:
Napisane przez chillichocolate Pokaż wiadomość
Polecam wizytę u ginekologa. Powinien zlecić badania glukozy, testosteronu, LH, FSH i USG. Mam jeszcze takie pytanie - jesteś szczupła czy raczej puszysta? Bo jeśli puszysta, to z objawów mogłoby to sugerować zespół policystycznych jajników.


---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------



Oj, według polskiego prawa medycznego lekarz nie ma prawa wykonywać czynności medycznych bez zgody opiekuna prawnego/rodzica i może odmówić przyjęcia, ale raczej zdarza się to bardzo rzadko.
U ginekologa byłam w kwietniu br. z powodu spóźniania się miesiączki o miesiąc, miałam USG, które niczego nie wykazało. Dostałam skierowanie na badanie hormonów: prolaktyna 2 gen., FSH, LH, estriadol, progesteron. Dzień przed kolejną wizytą okres sam wrócił, więc w końcu ponownie do gin. nie dotarłam. Podejrzewam, że brak miesiączki był spowodowany stresem, którego w tym czasie doświadczałam codziennie.
Czytałam o zespole policystycznych jajników i objawem są właśnie jakieś nieprawidłowości na USG, tak więc, chyba mnie to nie dotyczy...
Co do wagi, to od dziecka mam problemy, zawsze byłam troszkę "przy kości". Od 3 lat utrzymuję tę samą wagę- 59 kg przy 166 cm.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Pójdę od razu prywatnie do endokrynologa, bo wizyta u ginekologa, do którego chodzę prywatnie kosztuje tyle samo, a to chyba problem z hormonami.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:30   #5
tysiaa02
Raczkowanie
 
Avatar tysiaa02
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 140
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Cześć! Mam podobny problem choć może trochę mniejszy z nadmiernym owłosieniem. Okres powinnam dostać mniej więcej w wigilię a do tej pory nie mam ; / Chcę iść w tygodniu do ginekologa, ale chcę wiedzieć co Tobie powiedział lekarz?

Pozdrawiam
tysiaa02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 21:27   #6
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Cytat:
Napisane przez tysiaa02 Pokaż wiadomość
Cześć! Mam podobny problem choć może trochę mniejszy z nadmiernym owłosieniem. Okres powinnam dostać mniej więcej w wigilię a do tej pory nie mam ; / Chcę iść w tygodniu do ginekologa, ale chcę wiedzieć co Tobie powiedział lekarz?

Pozdrawiam
Niestety, tak wyszło, że jeszcze u lekarza nie byłam Wizytę u endokrynologa mam w sobotę
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 18:20   #7
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Byłam dziś u endokrynologa i jako podejrzenie mam wpisane hirsutyzm Mam sobie zbadać hormony: TSH, testosteron, DHEA-S, 17-OH progesteron, androstendion i jakiś hormon FTL (nie mogę się odczytać). Czy któryś z tych hormonów trzeba robić w określonym dniu cyklu?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 11:10   #8
chillichocolate
Raczkowanie
 
Avatar chillichocolate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 193
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Prawdopodobnie ten ostatni to FT4 - hormon tarczycy. W zasadzie to lekarz powinien Cię poinformować jeśli te hormony miałyby być robione w jakiejś określonej fazie cyklu - dla bezpieczeństwa poszłabym ok. 10 dnia.
__________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
chillichocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 14:40   #9
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Tak, teraz widzę, że to FT4 Jutro wybiorę się do laboratorium i zapytam, bo lekarka nic mi nie mówiła, że trzeba je robić w określonym dniu cyklu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 16:24   #10
Camilla1393
Przyczajenie
 
Avatar Camilla1393
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Tak, teraz widzę, że to FT4 Jutro wybiorę się do laboratorium i zapytam, bo lekarka nic mi nie mówiła, że trzeba je robić w określonym dniu cyklu.

Czy musiałaś robić te badania w określonym dniu cyklu?
Czy udało Ci się wyleczyć z hirsutyzmu?
Camilla1393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 09:47   #11
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik, nieregularne miesiączki, hirsutyzm?

Cytat:
Napisane przez Camilla1393 Pokaż wiadomość
Czy musiałaś robić te badania w określonym dniu cyklu?
Czy udało Ci się wyleczyć z hirsutyzmu?
Ale stary temat
TSH, FT3 i FT4- możesz badać kiedy chcesz, pozostałe hormony (za wyjątkiem progesteronu) najlepiej między 2 a 5 d.c.
Z hirsutyzmu wyleczyła mnie depilacja laserowa A tak poważnie, leczę się, bo muszę (wykryto różne schorzenia), hirsutyzm się zatrzymał, ale tu naprawdę najwięcej pomogła mi depilacja laserem Light Sheer.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 10:47:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.