Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-05, 14:10   #121
Amiria
Raczkowanie
 
Avatar Amiria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 164
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Brzmi to wszystko fantastycznie ale bałabym się na własną rękę stosować ten preparat. Mimo iż widzę u siebie objawy za wysokiego DHT. Zrobie najpierw badania i wprowadzę zmiany w diecie-dużo zielonej herbaty, migdałów, orzechów itd, moze nawet przleamie się i zacznę wcinać awokado którego nie lubię. Zobaczę czy zobaczę jakaś porpawe.

Mam pytanie czy olej carotino który jest tłoczony z czerwonej palmy tez ma takie właściwości jak palma sabatowa? może ktoś wie?

to link do wątku w którym jest on opisany
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331

Edytowane przez Amiria
Czas edycji: 2010-10-05 o 14:12
Amiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 17:06   #122
Nanetka26
Raczkowanie
 
Avatar Nanetka26
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 362
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tan88 Pokaż wiadomość
pytałam dzisiaj dermatologa o te tabletki i powiedział, że mogę je spokojnie brać, nie zaszkodzą a może pomogą

jednak jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia z tym nie mają, więc wieczorem biegnę po nie do apteki
A robiłaś jakieś badania na podstawie których dermatolog się zgodził na ich zażywanie? Wiesz jaki masz typ łysienia?
__________________
"Tylko szczęśliwi ludzie mogą dać szczęście innym...

Tylko jeśli wiesz jak być szczęśliwym jesteś w stanie nauczyć tego kogoś innego... "
SS
Nanetka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 17:15   #123
olutek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Tak naprawdę to skutecznego całkowicie i niezawodnego nie ma.
olutek97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 19:44   #124
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez olutek97 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to skutecznego całkowicie i niezawodnego nie ma.
xD

Przestańcie pisać posty, które nic nie wnoszą... Przydałoby się zmienić nazwę wątku, tak, żeby bardziej sygnalizowała, że dotyczy łysienia androg.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 20:51   #125
Monnaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Rozmawiałam dziś ze znajomą, która też miała duże problemy z wypadaniem... Powiedziała, że stosowała szampon z Dermeny [czyli to, do czego się pomału przymierzam], jakieś tabletki... Merz Special <-- czy coś w tym stylu i w skórę głowy wcierała olejek rycynowy... Ale w wypadku przetłuszczania się włosów olejek raczej odpada!
Wczoraj zauważyłam maksymalny wypad włosów... W czwartek mam zamiar iść do kogoś mądrego, który coś poradzi. Sensownie.
__________________
Łuku, strzał, błękitu nieba - nic nam więcej nie potrzeba!
Monnaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 21:56   #126
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez IwOOOnek Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też chciałam zacząć brać ten Prostenal ale będąc u gin zapytałam czy mogę je brać to pani dr powiedziała że nie. Dodam że mam testosteron w górnej granicy- 1.63 a norma to 1.67. Byłam przekonana że mogę go zażywać a teraz już nic nie wiem. Dodam że mam problem już od dawna z wypadaniem włosów i nieregularnymi cyklami i na to dostałam właśnie na tej wizycie tabletki Cilest.
Stosowanie prostenalu podwyższy jeszcze poziom testosteronu. Nie wiem czy w ogóle interesowałaś się łysieniem androgenowym ale chodzi tu o zamianę testosteronu przez enzym alfa-reduktazy do DHT który "uśmierca" cebulki włosów. Jeśli będziesz zażywać wspomniane tabletki to będą blokować ten enzym i testosteronu będzie więcej.
Myślę że lekarz dobrze postąpił bo powinnaś podnieść poziom żeńskich hormonów żeby automatycznie zmniejszyć poziom testosteronu. Wyjściem tutaj może być stosowanie miejscowo anty-androgenowych wcierek.

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
xD

Przestańcie pisać posty, które nic nie wnoszą... Przydałoby się zmienić nazwę wątku, tak, żeby bardziej sygnalizowała, że dotyczy łysienia androg.
Właśnie ta adnotacja że wątek dotyczy łysienia androgenowego by się przydała.

Cytat:
Napisane przez Monnaria Pokaż wiadomość
Rozmawiałam dziś ze znajomą, która też miała duże problemy z wypadaniem... Powiedziała, że stosowała szampon z Dermeny [czyli to, do czego się pomału przymierzam], jakieś tabletki... Merz Special <-- czy coś w tym stylu i w skórę głowy wcierała olejek rycynowy... Ale w wypadku przetłuszczania się włosów olejek raczej odpada!
Wczoraj zauważyłam maksymalny wypad włosów... W czwartek mam zamiar iść do kogoś mądrego, który coś poradzi. Sensownie.
Wręcz przeciwnie! Jeśli skóra ma tendencję do przetłuszczania to znaczy że używamy zbyt agresywnych szamponów pozbawiających ją naturalnego łoju ochronnego więc stara się to nadrobić i produkuje go dużo więcej. Stosowanie oleju rycynowego nawilży skórę i przy dłuższym użyciu zmniejszy przetłuszczanie
Natomiast olejek rycynowy jest dosyć ciężki więc może obciążyć włosy i ciężko go zmyć. Lepiej połączyć z oliwą z oliwek/olejem kokosowym/wszelkimi olejami polecanymi na forum, jest cały wątek o tym.
Można też go wykorzystywać jako dodatek do domowych maseczek na włosy (również wspomagających słabe włosy) z żółtkiem jaja, naftą, cytryną, oliwą z oliwek, drożdżami.

Edytowane przez abercrombie&fitch
Czas edycji: 2010-10-06 o 08:27
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 22:14   #127
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Nanetka26 Pokaż wiadomość
A robiłaś jakieś badania na podstawie których dermatolog się zgodził na ich zażywanie? Wiesz jaki masz typ łysienia?
wcześniej zrobiłam badania krwi, od 4 lat odwiedzam różnych dermatologów i jeszcze nic mi nie pomogło, pisałam o tym w innym wątku
kiedyś miałam zapisany Alpicort E i on trochę zahamował wypadanie włosów, może pojawiły się jakieś nowe

mnie wypadają włosy tylko z przodu i czubka głowy, tył i boki są w porządku, dodatkowo zapisał mi Zincteral i wit b6, dzisiaj też spotkałam internistę i powiedział, że nie ma przeciwwskazań, nie panikujcie

Edytowane przez tan88
Czas edycji: 2010-10-05 o 22:21
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-05, 22:42   #128
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Stosowanie prostenalu podwyższy jeszcze poziom testosteronu. Nie wiem czy w ogóle interesowałaś się łysieniem androgenowym ale chodzi tu o zamianę testosteronu przez enzym alfa-reduktazy do DHT który "uśmierca" cebulki włosów. Jeśli będziesz zażywać wspomniane tabletki to będą blokować ten enzym i testosteronu będzie więcej.
Jeżeli się nie mylę, to testosteron jest jakąś formą nieaktywną. Przynajmniej tak przeczytałam już w kilku miejscach. Że testosteron nie może być odpowiedzialny za wypadanie włosów i maskulinizację, bo za to są odpowiedzialne androgeny. Sam testosteron nie powinien powodować problemów, a może jedynie wskazać, że innych hormonów jest za mało.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 08:43   #129
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tan88 Pokaż wiadomość
wcześniej zrobiłam badania krwi, od 4 lat odwiedzam różnych dermatologów i jeszcze nic mi nie pomogło, pisałam o tym w innym wątku
kiedyś miałam zapisany Alpicort E i on trochę zahamował wypadanie włosów, może pojawiły się jakieś nowe

mnie wypadają włosy tylko z przodu i czubka głowy, tył i boki są w porządku, dodatkowo zapisał mi Zincteral i wit b6, dzisiaj też spotkałam internistę i powiedział, że nie ma przeciwwskazań, nie panikujcie
Nikt tu nie panikuje ale mnie dziwi że wiele dziewczyn chce spróbować tych tabletek chociaż nie ma jakiś sensownych powodów i nie upewniła się że to o łysienie androgenowe jest powodem wypadania. Przeczytały tytuł, napaliły się na cud rozwiązanie które wcale nie musi im pomóc a może zaszkodzić.

Dlatego proszę żebyście się zastanowiły czy przyczyną wypadania włosów u was jest na pewno podwyższony poziom DHT i uwrażliwione cebulki na ten androgen. Jeśli nie macie takiej pewności to odradzam takie próby a polecam szukanie innych przyczyn (wątek ogólny o wypadaniu, przyczyny wypadania). Jeśli tak to liczcie się z tym że do końca życia trzeba brać te tabletki (lub trzeba znaleźć inne zastępcze specyfiki) żeby włosy nie wypadały.

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
Jeżeli się nie mylę, to testosteron jest jakąś formą nieaktywną. Przynajmniej tak przeczytałam już w kilku miejscach. Że testosteron nie może być odpowiedzialny za wypadanie włosów i maskulinizację, bo za to są odpowiedzialne androgeny. Sam testosteron nie powinien powodować problemów, a może jedynie wskazać, że innych hormonów jest za mało.
Potwierdzam Najlepiej byłoby badać poziom dht ale już o tym pisałam że w Polsce to chyba niemożliwe. Przynajmniej ja nie znalazłam żadnej informacji o tym.

Edytowane przez abercrombie&fitch
Czas edycji: 2010-10-06 o 09:08
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 11:02   #130
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

abercrombie&fitch - ja już próbowałam tylu innych specyfików i nic mi nie pomogło, ani leki z apteki na receptę ani ziołowe mikstury babci i naturalne soki czy ekstrakty, dlatego chcę spróbować teraz tego, nie dziw się, że dziewczyny nie chcą zostać łyse, tonący brzytwy się chwyta
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 12:22   #131
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Nie dziwię się bo mnie samej wypadają włosy od przeszło 3 lat. Jednak są tu też są nowe wizażanki którym włosy mogą wypadać od powiedzmy 4-5 miesięcy z różnych innych przyczyn. Mogą się napalić na te tabletki a nie poszukają prawdziwych przyczyn wypadania. Może akurat któraś ma niedobór żelaza albo dużo stresów itp i się okaże że bierze tabletki zupełnie niepotrzebnie i może sobie dodatkowo gospodarkę hormonalną rozstroić. Dlatego pisałam o rozsądku

Fajnie że komuś pomaga ale to jest sposób na konkretną przyczynę i same zachwalanie tylko powoduje że dziewczyny nie czytają mechanizmu działania tych tabletek tylko biegną do apteki bo komuś to pomogło.

Powinniśmy zebrać do kupy typowe objawy łysienia androgenowego i sposoby jego rozpoznania. Poinformować również że jest to stałe schorzenie którego NIE DA SIĘ WYLECZYĆ. I najlepiej umieścić w pierwszym poście tego wątku.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 14:48   #132
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

abercrombie&fitch

Dziękuję za cenną uwagęnawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaśczyli mając wysoki poziom testosteronu nie mogę przyjmować żadnych rzeczy typu, wierzbownica, saw pallmetto, dynia i te sprawy tak?
a jak myslisz np Aplicort E mógłby być pomocny w tej sytuacji? I nie orientujesz się czy te tabletki Cilest obniżą w jakimś stopniu androgeny a podwyższą estrogeny....

Edytowane przez IwOOOnek
Czas edycji: 2010-10-06 o 14:52
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 15:29   #133
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Tak wewnętrznie, do łykania to bym odradzała raczej. Lepiej byłoby miejscowo w skórę głowy ale takie gotowe wcierki/lotiony są chyba dosyć drogie. Pisałam też o sposobie własnego ukręcenia takiej wcierki anty-androgenowej do skóry głowy. Wodę pokrzywową można też wcierać z takich gotowych produktów bo pokrzywa też ma działania anty-androgenowe. Myślę że alpicort E i cilest powinny pomóc (ale wiadomo że nic od razu, na efekty bedzie trzeba z miesiąc poczekać) ale ekspertem nie jestem. Alpicort to lek na receptę! W dodatku trochę drogi...
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 17:14   #134
marta0078
Raczkowanie
 
Avatar marta0078
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 114
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Od zawsze miałam problemy z nadmiernym owłosieniem i tłustą cerą, jest to u mnie rodzinne ale nie na tyle poważne żeby się leczyć. Kiedy skończyłam 18 lat ginekolog poradził mi żeby zacząć brać Yasmin. I rzeczywiście było znacznie lepiej. Brałam je 5 lat ale musiałam ostawić tabletki antykoncepcyjne po zakrzepicy. To było w czerwcu. Od tej pory mam straszny problem z krostkami na plecach, wąsikiem , tłustą cerą i włosami do tego znacznie przerzedziły mi się włosy na czubku. Do tego wpadło parę kilo mimo diety i ćwiczeń. Myślicie że mogę brać Prostamol. Nie ma sensu robić badań bo wiem jaki będzie wynik. A hormony nie wchodzą w grę ze względu na zakrzepice. Jak myślicie? Czy może zapytać najpierw lekarza?
__________________
"Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół. "
George Bernard Shaw
marta0078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 19:34   #135
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez marta0078 Pokaż wiadomość
Od zawsze miałam problemy z nadmiernym owłosieniem i tłustą cerą, jest to u mnie rodzinne ale nie na tyle poważne żeby się leczyć. Kiedy skończyłam 18 lat ginekolog poradził mi żeby zacząć brać Yasmin. I rzeczywiście było znacznie lepiej. Brałam je 5 lat ale musiałam ostawić tabletki antykoncepcyjne po zakrzepicy. To było w czerwcu. Od tej pory mam straszny problem z krostkami na plecach, wąsikiem , tłustą cerą i włosami do tego znacznie przerzedziły mi się włosy na czubku. Do tego wpadło parę kilo mimo diety i ćwiczeń. Myślicie że mogę brać Prostamol. Nie ma sensu robić badań bo wiem jaki będzie wynik. A hormony nie wchodzą w grę ze względu na zakrzepice. Jak myślicie? Czy może zapytać najpierw lekarza?
Sądzę, że możesz Typowe objawy przy androgenizacji no i sposób leczenia (antykoncepcja) adekwatny (wg lekarzy) do nich.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 19:37   #136
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez marta0078 Pokaż wiadomość
Od zawsze miałam problemy z nadmiernym owłosieniem i tłustą cerą, jest to u mnie rodzinne ale nie na tyle poważne żeby się leczyć. Kiedy skończyłam 18 lat ginekolog poradził mi żeby zacząć brać Yasmin. I rzeczywiście było znacznie lepiej. Brałam je 5 lat ale musiałam ostawić tabletki antykoncepcyjne po zakrzepicy. To było w czerwcu. Od tej pory mam straszny problem z krostkami na plecach, wąsikiem , tłustą cerą i włosami do tego znacznie przerzedziły mi się włosy na czubku. Do tego wpadło parę kilo mimo diety i ćwiczeń. Myślicie że mogę brać Prostamol. Nie ma sensu robić badań bo wiem jaki będzie wynik. A hormony nie wchodzą w grę ze względu na zakrzepice. Jak myślicie? Czy może zapytać najpierw lekarza?
Ja bym na twoim miejscu się nie bała i brała , zakrzepica bierze się od zbyt dużej ilości estrogenów, a te ci się nie podniosą przez Prostamol. Lekarza warto się poradzić, ale jak na moje oko możesz łykać. I lepiej kup sobie Prostenal, który proponuje autorka wątku, a nie Prostamol, bo ten pierwszy jest tańszy.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 19:41   #137
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Ja też uważam że masz rozsądne powody i próbuj lekarz może też doradzić.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 21:01   #138
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dziewczyny doradźcie mi proszę.... ok 8 m-cy biorę tabletki sylvie 20 (miały mi pomóc na nadmierne owłosienie i nieregularne miesiączki, od momentu kiedy zaczęłam je łykać strasznie zaczęły wypadać mi włosy( teraz mam ich dosłownie 3 na krzyż)chcę odsatwić te tabsy w cholere ale boję się, że włosy będą jeszcze mocniej wypadać (tak było ok 2 lata temu po odstawieniu cilestu). Mam nadmeirne owłosienie, włosy przerzedziły sie na czubku głowy oraz zakola. Cera mi sie przetłuszcza i mam z nia problemy w postaci wysypów pryszczy.... myślicie, ze mogłabym stosowac ten PROSTENAL? miałam ok 9 miesiecy temu robione badania hormonalne, wyszły w miare ok, dlatego tymbardziej nie wiem co się dzieje. Anemii nie mam, innych chorób tez nie...

Czy PROSTALONG COMPLEX toz amiennik Prostenalu? w aptece nie ma tego drugiego...
__________________



Edytowane przez AsiaW**
Czas edycji: 2010-10-07 o 10:38
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 21:23   #139
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
dziewczyny doradźcie mi proszę.... ok 8 m-cy biorę tabletki sylvie 20 (miały mi pomóc na nadmierne owłosienie i nieregularne miesiączki, od momentu kiedy zaczęłam je łykać strasznie zaczęły wypadać mi włosy( teraz mam ich dosłownie 3 na krzyż)chcę odsatwić te tabsy w cholere ale boję się, że włosy będą jeszcze mocniej wypadać (tak było ok 2 lata temu po odstawieniu cilestu). Mam nadmeirne owłosienie, włosy przerzedziły sie na czubku głowy oraz zakola. Cera mi sie przetłuszcza i mam z nia problemy w postaci wysypów pryszczy.... myślicie, ze mogłabym stosowac ten PROSTENAL? miałam ok 9 miesiecy temu robione badania hormonalne, wyszły w miare ok, dlatego tymbardziej nie wiem co się dzieje. Anemii nie mam, innych chorób tez nie...

Czy PROSTALONG COMPLEX toz amiennik Prostenalu? w aptece nie ma tego drugiego...
Prostalong Complex:
Cytat:
olej z pestek dyni 350 mg, olej rybi 10 mg zawierający niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 65 mg, w tym: kwas eikozapentaenowy (EPA) 21,4 mg, kwas dokozaheksaenowy (DHA) 14,3 mg, wyciąg z owoców palmy sabałowej 50 mg, cynk (glukonian cynku) 3,75 mg, likopen (7% wyciąg z pomidorów) 2,5 mg, witamina B6 2 mg, olej sojowy.
Prostenal:
Cytat:
Saw palmetto - 300,0 mg (wyciąg - 30,0 mg), Olej z nasion dyni - 300,0 mg, Likopen - 500,0 mcg, Korzeń pokrzywy - 250,0 mg, Mącznica lekarska - 50,0 mg.
Zmieniam posta, grubo się pomyliłam, mam nadzieję, że nikt nie zdążył przeczytać Prostalong Complex ma 50 mg wyciągu z saw palmetto, a Prostenal 30 mg, więc prawdopodobnie Prostalong będzie działał silniej, bo ma też 5x więcej likopenu. Myślę, że możesz kupić Prostalong, chociaż nie wiem czy nie będzie za silny jak na początek.

A co do wypadania włosów, to musisz się liczyć z tym, że po odstawieniu tabletek anty trochę ci jeszcze wypadnie, bo tabletki sztucznie zatrzymują włosy na głowie i gdybyś ich nie brała, to te włosy już dawno by naturalnie wypadły. Niektórzy ludzie źle reagują na tabletki (np. ja) i wtedy od brania anty też mogą wypadać.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-10-07 o 21:56
etha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 21:57   #140
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ja kupiłam prostenal perfect
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 22:03   #141
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tan88 Pokaż wiadomość
ja kupiłam prostenal perfect
Prostenal Perfect ma ponad 5x więcej substancji aktywnych niż Prostenal, innymi słowy 1 tabletka Prostenalu Perfect = 5 tabletek Prostenalu. Nie boisz się, że będzie za dużo?
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 12:33   #142
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

nie było innego w aptece, a pani farmaceutka powiedziała, że różni się jedynie korzeniem pokrzywy, muszę sama porównać skład i jeżeli tak rzeczywiście jest to pobiegnę dzisiaj po zwykły do innej apteki

Edytowane przez tan88
Czas edycji: 2010-10-08 o 12:36
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 20:46   #143
19joanna86
Przyczajenie
 
Avatar 19joanna86
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Snk
Wiadomości: 24
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

A czy ten środek na prostatę może zaszkodzić? Trochę się obawiam zastosować go tylko na podstawie podejrzenia u siebie łysienia andr. Nie wiem czy zaryzyskować i kupić ten lek czy moze zrobic jakieś badania diagnozujace wysokie DHT? A potrzebuje czegoś zanim wypadnie mi reszta włosów
__________________
To było nic...ale to nic można było przekuć na lepsze byle co
19joanna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 21:31   #144
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez 19joanna86 Pokaż wiadomość
A czy ten środek na prostatę może zaszkodzić? Trochę się obawiam zastosować go tylko na podstawie podejrzenia u siebie łysienia andr. Nie wiem czy zaryzyskować i kupić ten lek czy moze zrobic jakieś badania diagnozujace wysokie DHT? A potrzebuje czegoś zanim wypadnie mi reszta włosów
  1. Tak, może zaszkodzić poprzez rozstrojenie równowagi hormonalnej, jeśli bierze się tabletki bez wyraźnej potrzeby.
  2. Na podstawie samego podejrzenia nie bierz, ale jeśli masz objawy łysienia androgenowego i najlepiej jeszcze inne, które by potwierdzały wysoki poziom DHT, to tak, możesz spróbować brać te tabletki.
  3. Badań na wysoki poziom DHT się chyba nie robi.

Wszystko jest już napisane w wątku...
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 22:35   #145
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

mrowi mnie skóra głowy, myślicie, że to jakiś znak, że włosy już rosną? :p
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 17:00   #146
Truskawkowa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witam,przeczytałam ten wątek i mam kompletny mętlik w głowie. Niemniej jednak postanowiłam,że muszę w końcu zrobić coś z wypadaniem moich włosów i wybrać się do specjalisty,tylko teraz pytanie którego...Oprócz problemów z włosami,mam również problem z nadmiernym owłosieniem,mam tzw. wąsik(który depiluję woskiem),zauważyłam również że na brodzie pojawił się taki meszek,i w okolicach sutków również mam pojedyncze włoski,do tego doszły włoski w okolicach pępka...Do którego lekarza powinnam się wybrać,do ginekologa, czy endokrynologa?? No i czy opisane problemy wskazują,że to na pewno problemy z hormonami??
Dodam również,że do tej pory starałam się jakoś walczyć z wypadaniem włosów,za pomocą skrzypowity,czy szamponu z czarną rzepą,a nawet brałam polecone przez koleżankę tabletki inneov. Niestety,żadna z tych rzeczy nie pomogła w najmniejszym stopniu
Truskawkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-10, 15:06   #147
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Truskawkowa89 Pokaż wiadomość
Witam,przeczytałam ten wątek i mam kompletny mętlik w głowie. Niemniej jednak postanowiłam,że muszę w końcu zrobić coś z wypadaniem moich włosów i wybrać się do specjalisty,tylko teraz pytanie którego...Oprócz problemów z włosami,mam również problem z nadmiernym owłosieniem,mam tzw. wąsik(który depiluję woskiem),zauważyłam również że na brodzie pojawił się taki meszek,i w okolicach sutków również mam pojedyncze włoski,do tego doszły włoski w okolicach pępka...Do którego lekarza powinnam się wybrać,do ginekologa, czy endokrynologa?? No i czy opisane problemy wskazują,że to na pewno problemy z hormonami??
Dodam również,że do tej pory starałam się jakoś walczyć z wypadaniem włosów,za pomocą skrzypowity,czy szamponu z czarną rzepą,a nawet brałam polecone przez koleżankę tabletki inneov. Niestety,żadna z tych rzeczy nie pomogła w najmniejszym stopniu
Ja myślę, że nie masz problemu z nadmiernym owłosieniem, najwyżej jakiś bardzo malutki. Zerknij sobie na ten obrazek, przedstawia on normalny stopień owłosienia u ludzi, im ciemniejszy kolor, tym owłosienia jest więcej i nie oznacza to choroby: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Androgenic_hair.svg

Meszek i pojedyncze włoski to nie choroba, bo każdy ma włoski na całym ciele, poza powiekami i dolną powierzchnią stóp i dłoni. To, że pojedyncze sztuki chcą być bardziej widoczne, nie stanowi o problemie, każdy lekarz ci to powie. Wiem co mówię, bo ja naprawdę mam problem z owłosieniem.

A do specjalisty to najlepiej do endo-gina, a jeśli nie znajdziesz, to najpierw do gina, a potem do endokrynologa. Chociaż ja myślę, że z tego co piszesz, w twoim przypadku nie jest to konieczne.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-10-10 o 15:07
etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 00:37   #148
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dziewczyny czy łyka któraś z Was też ten prostenal? czy Wy też czujecie mrowienie skóry głowy?
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 08:15   #149
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tan88 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy łyka któraś z Was też ten prostenal? czy Wy też czujecie mrowienie skóry głowy?
ja łykam, ale nic nie czuję
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-11, 08:47   #150
Truskawkowa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
Ja myślę, że nie masz problemu z nadmiernym owłosieniem, najwyżej jakiś bardzo malutki. Zerknij sobie na ten obrazek, przedstawia on normalny stopień owłosienia u ludzi, im ciemniejszy kolor, tym owłosienia jest więcej i nie oznacza to choroby: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Androgenic_hair.svg

Meszek i pojedyncze włoski to nie choroba, bo każdy ma włoski na całym ciele, poza powiekami i dolną powierzchnią stóp i dłoni. To, że pojedyncze sztuki chcą być bardziej widoczne, nie stanowi o problemie, każdy lekarz ci to powie. Wiem co mówię, bo ja naprawdę mam problem z owłosieniem.

A do specjalisty to najlepiej do endo-gina, a jeśli nie znajdziesz, to najpierw do gina, a potem do endokrynologa. Chociaż ja myślę, że z tego co piszesz, w twoim przypadku nie jest to konieczne.
Dziękuję Ci za odpowiedź
Myślę,że i tak skontroluję czy wszystko w porządku z hormonami,tylko nie wiedziałam do jakiego lekarza najpierw się wybrać.
Truskawkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.