Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-05, 09:54   #3991
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co byście poleciły do porannego mycia cery wrażliwej ? Wieczorem używam olejku myjącego z BU, potem toniku aspirynowego.
Hydrolaty mi nie pasowały, zostawiają nie przyjemną tłustawą warstewkę na twarzy :/
Zaznaczam, że staram się nie używać drogeryjnych kosmetyków.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 12:43   #3992
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Co byście poleciły do porannego mycia cery wrażliwej ? Wieczorem używam olejku myjącego z BU, potem toniku aspirynowego.
Hydrolaty mi nie pasowały, zostawiają nie przyjemną tłustawą warstewkę na twarzy :/
Zaznaczam, że staram się nie używać drogeryjnych kosmetyków.
Używam tego toniku, nie podrażnia mnie nawet po zoracu, jak dla mnie ideał kupuję w kiosku Ruchu czyli niedrogeryjny
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 17:42   #3993
sylazbarc
Raczkowanie
 
Avatar sylazbarc
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To teraz ja

Skóra mieszana po 30-tce, rozszerzone pory na całej twarzy, zaskórniki na nosie i brodzie. Lekkie ŁZS na policzkach.

Zaznaczę na początku, że od jakiś 2 miesięcy praktycznie nie wychodzę z domu, nie robię makijażu i nie stosuję filtrów.

Moje kosmetyki:
Rano i wieczór:
1. Mycie: olejek myjący z BU
2. Tonik: hydrolat oczarowy
3. Serum ANR Estee Lauder
4. Cetaphil MD lub La Roche Posay Kerium DS lub Emulsja nawilżająca Dr.Hauschka

Dwa razy w tygodniu:
1. Peeling enzymatyczny Clarena wkrótce enzymatyczny z BU
2. maseczka z zielonej glinki Argiletz z dodatkiem oczaru i olejków: arganowego, tamatu ( czekam na olejki konopny, migdałowy, jojoba, śliwkowy)

W inne dni 2 razy w tygodniu:
1. Serum migdałowe 10% z BU
2. Krem Avene Ciclafate

Po maseczkach z glinki rewelacja cera bardzo się poprawiła, ale po serum migdałowym buuuuuu.... brzydkie czerwone grudki na policzkach.
Może to wysyp... nie wiem

Czy waszym zdaniem może tak zostać czy coś zmienić ??
sylazbarc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 19:42   #3994
oli_19
Zakorzenienie
 
Avatar oli_19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 092
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanko, czy jak nałożę rano filtr to mogę później nałożyć na to normalnie podkład wklepując go, a następnie przyprószyć pudrem w kamieniu?
Ile trzeba odczekać po nałożeniu filtru żeby się wchłonął?
oli_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 08:56   #3995
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

prosze o ocene pielęgnacji:
cera mieszana sklonna do zanieczyszczeń,plamy potrądzikowe,lat 28.

rano tonik suhada nature z zielona herbatą
krem z filtrem,obecnie sanosan spf 50+ dla dzieci,okropnie ciezki,ale czekam na soltana ,wiec jakos go wymęczę.
jesli nie wychodze z domu babydream gesichtscreme z nagietkiem wersja bez cynku

wieczorem zel babydream uniwersalny i zamiennie zel hialuronowy z panthenolem+olejek tamanu
lub żel ha+ serum olejek lemon eko z bu.

obecnie jestem w trakcie kuracji kwasami u kosmetyczki( mieszanka kwasow mlekowego,glikolowego i jakiegos jeszcze lecz nie pamietam nazwy,w stezeniu 35%) ,
2 dni po zabiegu smaruje sie na noc masłem jojoba.

przy okazji ,czy to normalne ,że po zabiegu w ogóle się nie łuszczę???

dziekuję za uwagę
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:06   #3996
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oli_19 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy jak nałożę rano filtr to mogę później nałożyć na to normalnie podkład wklepując go, a następnie przyprószyć pudrem w kamieniu?
Ile trzeba odczekać po nałożeniu filtru żeby się wchłonął?
z tego co doczytałam około 10-15 minut wystarczy
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 15:38   #3997
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oli_19 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy jak nałożę rano filtr to mogę później nałożyć na to normalnie podkład wklepując go, a następnie przyprószyć pudrem w kamieniu?
Ile trzeba odczekać po nałożeniu filtru żeby się wchłonął?
Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
z tego co doczytałam około 10-15 minut wystarczy
To zależy jaki filtr stosujesz. Ja np. używam emulsji z b. wysoką ochroną z Avene i 10-15 minut to zdecydowanie za mało
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 17:55   #3998
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
To zależy jaki filtr stosujesz. Ja np. używam emulsji z b. wysoką ochroną z Avene i 10-15 minut to zdecydowanie za mało
Mam tak samo, minimum to dla mnie 30 minut
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 20:48   #3999
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A ja muszę poprzestawiać i usystematyzować nieco pielęgnację wieczorną.

Z dzienną nie ma problemu: krem na twarz i pod oczy + filtr i na to makijaż. Punktowo benzacne, jeśli coś wymaga podszuszenia.

Wieczorem mam z polecenia dermatologa stosować epiduo (co drugi, trzeci dzień) do tego używać stosowanego obecnie dirosealu i dorzucić lysalpha cicapeel. Jeśli do tego dorzucić nawilżanie to skóry nie wystarczy i czasu też
Jestem skłonna zastąpić lysalphę tonikiem z PHA z BU, głównie ze względu na cenę i niezbyt zachęcające do cicapeel opinie na KWC jak również nieznaną reakcję skóry na ten rodzaj kwasu.
Wówczas pielęgnacja musiałaby być 3 dniowa: jeden wieczór diroseal, drugi epiduo, trzeci tonik z PHA. Da się tak? Krem po pół godziny, albo w czwartym dniu jeśli skóa będzie musiała odpocząć.

Obecnie nawilżam się emolium, kremem na noc suhada (seria naturalna z lidla). Kupiłam również olej z nasion maliny i hydrolaty różany i z kocanki (na naczynka).

Pod oczy planuję nabyć żel hialuronowy. Kiedyś używałam i w połączeniu z kremem dawał radę. Obecnie skóra pod oczami łatwo się przesusza, podraznia. Używam żelu ze świetlikiem i chabrem z flos leku i kremu do skóry wrażliwej z avene.
Do mycia wieczorem cleanance avene, rano cethapil. Do demakijażu oczy dwufaza nivea, micel i mleczko avene.

Do wykończenia mam jeszcze trochę acne-dermu, atredermu (zużyję na dekolt i nogi) i differinu.
Chciałabym to zużyć zanim przestawię się na inne preparaty.
Z maseczek od czasu do czasu zielona glinka. Planuję od jakiegoś czasu zakup peelingu z bromelainą i stosowanie go raz w tygodniu. Peelingi ziarniste mi nie służą.

Co zmienić, co dodać, co odjąć i jak to wszystko ogarnąć?
Przyda mi się spojrzenie z zewnątrz, bo mam wrażenie, że moja pielęgnacja jest ostatnio chaotyczna jak ten post i skóra wcale tego nie lubi

Zapomniałam dodać, ze skóra trądzikowa, mieszana, skłonna do wysuszenia i odwodnienia Zmęczona latami kuracji przeciwtrądzikowej. Do tego przebarwienia i problemy z naczynkami. Wiek prawie 28 (tak, tak wiem profilaktykę przeciwzmarszczkową również przydałoby się gdzieś upchnąć w programie pielęgnacji <chyba kolanem musiałabym docisnąć>)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:03   #4000
oli_19
Zakorzenienie
 
Avatar oli_19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 092
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mam tak samo, minimum to dla mnie 30 minut
mam krem soraya 30 spf

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html
oli_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 23:00   #4001
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oli_19 Pokaż wiadomość
Sprawdź sobie czy Twój podkład i puder w kamieniu nie gryzie się z Twoim filtrem /powinno być w wątku kompedium filtromaniaczki, a na pewno w wyszukiwarce/ i przy filtrze 30 to tak około 25 minut odczekaj, ja nie schodzę poniżej 50 a te się dłużej wchłaniają
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 08:37   #4002
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hey, mam pytanie odnośnie filtrów w kremach... może któraś z Was mnie pouczy o co chodzi.
Mianowicie, jak jest napisane SPF 30 - tzn że to jest UVA i UVB? czy tylko UVB? na opakowaniu nie ma nic więcej napisane (przynajmniej ja nie widze ;\) jest tylko "ultra UV".
Dodam, że jest to kremik z Lirene do cery wrażliwej i alergicznej (ultra UV ochronny, nawilżający)

Pytam, bo słyszałam, że to dość ważne, żeby było wymienone osobno że to jest filtr UVA i UVB i że w większości kosmetyków jest głównie UVB a to A nas bardziej niszczy.
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:44   #4003
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Hey, mam pytanie odnośnie filtrów w kremach... może któraś z Was mnie pouczy o co chodzi.
Mianowicie, jak jest napisane SPF 30 - tzn że to jest UVA i UVB? czy tylko UVB? na opakowaniu nie ma nic więcej napisane (przynajmniej ja nie widze ;\) jest tylko "ultra UV".
Dodam, że jest to kremik z Lirene do cery wrażliwej i alergicznej (ultra UV ochronny, nawilżający)

Pytam, bo słyszałam, że to dość ważne, żeby było wymienone osobno że to jest filtr UVA i UVB i że w większości kosmetyków jest głównie UVB a to A nas bardziej niszczy.
Spytaj w wątku filtrowym, tam dziewczyny bardziej się znają.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:54   #4004
asiczka1113
Raczkowanie
 
Avatar asiczka1113
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa /Londyn
Wiadomości: 59
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej,
Ja to w ogóle zielona w tym wszystkim jestem , wiec proszę o wyrozumiałość
Otóż mam cerę nawet nie wiem jaka , mam widoczne pory na policzkach, wągry na nosie i policzkach tez sie znające ale tam ledwo widoczne, ale mój prościej to pekajace naczynka malutkie pajaczki na całym nosie i dziś zauważyłam na policzkach , zawsze ustawowo tylko kremu nivea i nie przejmowalam sie tym ale ostatnio przerazilam sie stanem mojej skory ,
Kupiłam krem
Garnier pure active ale skóra sie zaczerwieniala jak nie wiem zaczęły jakieś krostki wyskakiwac, czy ktoś mógł by mi poradzić jak bym mogła zacząć dbać o ta buzke mam 24 lata
Dziękuje Wam bardzo!!
Pozdrawiam serdecznie
__________________
..subtelnosc w szalenstwie przeciw codziennej rutynie w spontanicznosci..
asiczka1113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:09   #4005
bell321
Raczkowanie
 
Avatar bell321
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 165
Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Szukam:
1. kremu na dzien, pod makijaż nawilżającego
2. kremu kojacego, regenerujacego, łagodzacego, moze byc tłusty itd.
Moja skora jest hmmm okrpna. Dermatolog zalamuje na mnie rece.
Skora sucha (oprocz czola, tam jest nawet tlusta), nadwrazliwa, alergiczna, kiedys naczynkowa. Twarz czesto jest sciagnieta, piecze mnie, nawet pali (szczegolnie po demakijazu) , mam czesto suche plackii wlasnie taki stan chcialabym zalagodzic kremem nr. 2.
Szukam tez czegos pod makijaz, nawizajacego, lekkiego...
Co mobgłybyscie mi zaproponowac z kosmetykow aptecznych typu Bioderma, La roche, Avene?? Nie kojaze konkretnych kosmetykow, chcialam sptac o rade. Wszystkiego co drogeryjne i "do wszystkich typow cery" boje sie probowac. Z gory dzieki.
__________________
'94

2010 Lloret de Mar
2011 Złote Piaski
2012 Złote Piaski
bell321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:11   #4006
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Czego używasz obecnie? Na podstawie tej informacji można określić wstępnie co może cię podrażniać i wysuszać oraz gdzie tkwi problem w pielęgnacji cery.
Tak od ręki podpowiem, że warto spróbować serii cetaphil lub phiosiogel.
Na przesuszenia coś z lipidami i ceramidami, może krem z dodatkiem mocznika (xerial z svr).
Każda z wymienionych przez ciebie firm ma serię dla skóry suchej i wrażliwej. Warto poczytać opinie o tych produktach na KWC. To najlepsze źródło informacji o kosmetykach, które pozwala wytypować warte zauważenia produkty.
Twój dermatolog poza załamywaniem rąk poradził coś konkretnego, przepisał jakieś preparaty na receptę, polecił coś?
Stosowałaś się do jego rad? I czy w ogóle postawił jakąś diagnozę? Może po rozmowie z tobą ustalił możliwą przyczynę stanu skóry? Jeśli tylko załamuje ręce, to oprócz nowych kosmetyków poszukaj nowego lekarza
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 22:31   #4007
bell321
Raczkowanie
 
Avatar bell321
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 165
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Chyba wlasnie trzeba bedzie poszukac lekarza, gdyz dziala na oślep
Probowałam cetaphil i żelu i balsamu. Moje wrazenia sa takie, ze zel nawet ok, moglabym go uzywac, ale balsam bez rewelacji.
Mam zinalfat kojaco-regenerujacy, ale w sumie on tylko łagodzi "kolor" czerwony, a "placki" jak byly tak są.
Opinie oczywiscie o kosmetykach czytalam, ale tyle tego jest, ze nie wiem na co sei zdecydowac. Poza tym, boje sie "nie trafic" zaden nie ma jednoznacznej dobrej opinii, wiec nie weim co robic....
__________________
'94

2010 Lloret de Mar
2011 Złote Piaski
2012 Złote Piaski
bell321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 02:11   #4008
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Może cicabio biodermy albo cold cream avene? Fajna jest też soraya maxima (nie pamiętam dokładnie nazwy)
Ja używam cicabio po kwasach i jest ok.
Alantanu próbowałam, ale za bardzo matowi a ja nie lubie.
Za to moim faworytem, który po prostu kocham jest toleriane LRP .
Każdemu o innego pasuje
bylas u dermatologa z tymi czerwonymi plackami?
Może coś na naczynka
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 07:51   #4009
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Ja od siebie polecam alantandermoline - nowe kremiczki bardzo tanie, są 4 rodzaje, ja mam ten "lekki krem z alantoiną i 5% pantenolu". Nie zapycha, jest delikatny, a zarazem super nawilża, po posmarowaniu buzia jest matowa od razu. Kosztuje ok 8zł, do kupienia w aptekach.


Tu masz link: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-5.html&next=1

Albo spróbuj zwykłego alantanu kremu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...t=32735&next=1
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-03-11 o 07:53
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 11:38   #4010
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To teraz moja kolej
Jakoś nigdy nie narzekałam na swoją cerę. Nie miałam problemów z pryszczami, zanieczyszczeniami i tym podobnym rzeczami, ale od 2- 3 miesięcy dzieję się z nią coś co mnie martwi i podejrzewam że jest to wynikiem stosowania diety dukana z której już zrezygnowałam

Mam 29 lat.Cera mieszana.Przetłuszczająca się w strefie T. Od 2- 3 miesięcy zaczęły pojawiać się na mojej buzi a dokładniej na brodzie, pare razu na policzku, przy lini ucha duże czerwone mega bolące pryszcze ;(.Wyczytałam gdzieś ,ze na to może pomóc maść cynkowa i faktycznie pryszcze zniknęły ale zostały brzydkie plamy i przebarwienia.Dodatkowo widzę,że cera jest szara, zmęczona, taka bez życia .Zaczęłam czytać wątki o kwasach, biochemi i postanowiłam że zakupię parę specyfików.Przed zakupem jednak chce się Was poradzić czy jednak to nie będzie za dużo jak dla mojej cery.

Noc:
Bandi, Young Care, Krem złuszczający na noc

Na dzień
Serum-olejek regulujący LEMON EKO + kwas hialurynowy

do tego pod oczy
Serum na okolice oczu i naczynka oczywiście z biochemi

i filtr Pollena-Ewa, Eva Sun, Krem ochronny na superwrażliwe miejsca SPF50+

do oczyszczania
Tonik PHA 6% i mleczko mary kay timewise 3 w 1 do cery mieszanej

Cel-powrót do cery, kiedy nie musiałam stosować korektorów do maskowania wyprysków, skóra odżywiona, rozświetlona i bez tych okropnych przebarwień
__________________
lvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 21:36   #4011
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=349217

osobny wątek o BU
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 22:28   #4012
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Kuracja piękna cera :)

atrederm!
Uciążliwy w stosowaniu, ale efekty są tego warte
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 15:12   #4013
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Ten alantandermoline wyglada fajnie sama sie zainteresuje. No i bez parafiny, więc nie powinien zapychac
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:32   #4014
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Serdecznie polecam alantandermoline, ja widziałam poprawę już po 1 użyciu, fajnie nawilża [a dodam, że ja mam masakrycznie przesuszoną skórę, którą ciężko ogarnąć -> przez maści na trądzik], goi syfy, w ogóle pryszcze mi prawie nie wyskakują, super pomógł na skórę i NIE ZAPYCHA mnie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 13:47   #4015
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moja cera: przez kilka lat maltertowana przez nadmierne wyciskanie, teraz objawiają się tego efekty: grudki, zaskórniki + tendecja do zapychania porów,
nawet nie wiem jaki mam typ cery: niby mieszana (suche - odwodnione policzki, minimalnie przetłuszczająca się strefa t) ale też wrażliwa, bardzo szybko reaguje na podrażnienie np przez źle dobrany kosmetyk lub zmiany temperatury,
to co lubie w swojej skórze to szybka tencencja do regeneracji tzn, jakiekolwiek rozdrapanie goi się w 2 dni Aktualnie lecze sie u derm. codziennie wieczorem Differin, ale prkatycznie nie działa na mnie więc pewnie derm. zmieni mi lek na Epiduo.

Moja pieleknacja. (przeszlam na naturalną, od niedawna, dlatego bede wdzięczna za wszelkie wskazówki bo jestem całkowitym laikiem )

Rano.
- Cetaphil, żel do mycia twarzy (musze zmyć lek, ktory kładam na noc)
- potem planuje przemywac twarz hydrolatem Oczarowym
- filtr spf 45 Soraya (bez Parasola)
i makijaż. Puder prasowany "mineralny" z MAC (MineralizeSkinfinishNatu ral)

Po powrocie do domu (wieczór):
-czekam na Olejek Myjący Bezzapachowy z BU, narazie będe zmywać plynem Micerlanym z Avene i Cetaphilem
-hydrolat Oczarowy (czekam na Rumiankowy- czy tutaj moge go zastosować>)
-lek od derm wzglednie: Differin/Epiduo. co drugą noc krem dr. Scheller Arganowy

W dni kiedy jestem w domu rano po umyciu twarzy daje krem nawilżający Fitomed Tradycyjny nawilżający lub EsteeLauder Hydrationist

1x na 2 tygodnie planuje robić maseczke z glinki kupionej w Organique
i potem krem nawilżający Fitomed Tradycyjny.


Co o tym myślicie?
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-04-01 o 13:49
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 17:16   #4016
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam, bardzo ciekawy wątek czuje że sporo sie tu naucze pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Rano:
-olejek myjący pomaranczowy z BU
-hydrolat oczarowy BU
-lotion Babydream/ gdy mam przesuszoną twarz: krem naprawczy z serii ziaja med lipidia

Wieczór:
-olejek myjący BU
-hydrolat oczarowy BU
-differin
-krem naprawczy ziaja med

czasami:
-na pryszcze olejek z drzewa herbacianego KEJ
-glinka zielona w tubie Argiletz

Mam nadzieje ze zadnych grzechow nie popełniam jeśli tak to prosze o korekte
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 09:40   #4017
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
[/COLOR]Rano:
-olejek myjący pomaranczowy z BU
-hydrolat oczarowy BU
-lotion Babydream/ gdy mam przesuszoną twarz: krem naprawczy z serii ziaja med lipidia

Wieczór:
-olejek myjący BU
-hydrolat oczarowy BU
-differin
-krem naprawczy ziaja med

czasami:
-na pryszcze olejek z drzewa herbacianego KEJ
-glinka zielona w tubie Argiletz

Mam nadzieje ze zadnych grzechow nie popełniam jeśli tak to prosze o korekte
Brakuje ochrony przeciwsłonecznej, która przy differinie jest konieczna - więc jeśli nie chcesz trądziku zastąpic przebarwieniami, marsz po stabilny filtr.
Nie widzę też żadnego peelingu? Polecałabym enzymatyczny przynajmniej raz w tygodniu.
Nie napisałaś jaki masz rodzaj skóry. Skoro tyle ty antytrądzikowych rzeczy to rozumiem, że raczej tłusta, problematyczna? Nie jestem przekonana czy ta Ziaja to dobry wybór - ma sporo zapychających składników.

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość

Rano.
- Cetaphil, żel do mycia twarzy (musze zmyć lek, ktory kładam na noc)
- potem planuje przemywac twarz hydrolatem Oczarowym
- filtr spf 45 Soraya (bez Parasola)
i makijaż. Puder prasowany "mineralny" z MAC (MineralizeSkinfinishNatu ral)

Po powrocie do domu (wieczór):
-czekam na Olejek Myjący Bezzapachowy z BU, narazie będe zmywać plynem Micerlanym z Avene i Cetaphilem
-hydrolat Oczarowy (czekam na Rumiankowy- czy tutaj moge go zastosować>)
-lek od derm wzglednie: Differin/Epiduo. co drugą noc krem dr. Scheller Arganowy

W dni kiedy jestem w domu rano po umyciu twarzy daje krem nawilżający Fitomed Tradycyjny nawilżający lub EsteeLauder Hydrationist

1x na 2 tygodnie planuje robić maseczke z glinki kupionej w Organique
i potem krem nawilżający Fitomed Tradycyjny.
Jesli masz skłonność do podrażnień to wprowadzaj nowe kosmetyki pojedynczo w odstępach czasowych - żebyś mogła zaobserwować jak coś Cię uczuli (np. niektóre cery źle reagują na rumianek).
Nie znam kremów, które podałaś, ale ogólnie wygląda to ok.
Brakuje peelingu - tu też polecam enzmatyczny do skóry wrażliwej.
Hydrolaty możesz stosować i rano i wieczór.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:25   #4018
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Krem cera sucha i nadwrażliwa POMOCY!

Również polecam kremy alantan, dobrze się spisują.

Moja pielęgnacja
Rano:
- żel Babydream
- tonik Uroda/micel Biodermy
- No-scar na policzki
- nawilżacz, wcześniej był to krem Fitomedu, ale bardzo mnie zapchał, więc zmieniłam na Sebium Hydra Biodermy, czasem używam też Alantanu
- punktowo na wypryski papka przeciwtrądzikowa Jadwigi

Przed wyjściem:
- przemywam twarz micelem biodermy
- nakładam Barwę Siarkową Moc
- filtr Bioderma Photoderm akn mat 30 spf, jeszcze niedawno był to Avene 50+ do miejsc wrażliwych

Wieczorem:
- demakijaż
- No-scar
- czasem jeszcze nawilżacz
- Bioderma Sebium Serum

Co drugi/trzeci dzień:
- maska z glinką Queen Helene

Kilka dni temu włączyłam do pielęgnacji także Normativ z Dermedica, ale jeszcze nie sprecyzowałam kiedy go używać. Myślałam, czy może nie stosować go równolegle z No-scar, tyle że na strefę T.

Zastanawiam się też nad odstawieniem w najbliższym czasie kwasu glikolowego, na rzecz niefotouczulającego Acne dermu. Resztę pozostawiłabym tak samo.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 05:47   #4019
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Serum dla mnie - proszę o pomoc w ułożeniu składu

Witam. Moja cera wygląda strasznie i muszę coś z nią zrobić ;/
Od dawna używam różnych środków na trądzik i przez to skóra jest potwornie odwodniona, łatwo się wysusza i robią się zmarszczki... Jest szara i odwodniona.
Potrzebuję czegoś co nawilży ją (jak najbardziej intensywne nawilżenie), pomoże zmarszczkom odejść (mam 19 lat ) i jednocześnie nie przyłoży ręki do zapchania porów.... Czyli jednym słowem lekkie, dobrze nawilżające i niezapychające...
Dam już spokój kremom z apteki, tym razem chciałam ukręcić jakieś serum, ale nie znam się na tym, więc proszę o pomoc.
Dodatkowo mile widziane pomysły jeśli chodzi o to co mam spożywać, żeby moja skóra wyglądała lepiej...
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:00   #4020
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Serum dla mnie - proszę o pomoc w ułożeniu składu

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Witam. Moja cera wygląda strasznie i muszę coś z nią zrobić ;/
Od dawna używam różnych środków na trądzik i przez to skóra jest potwornie odwodniona, łatwo się wysusza i robią się zmarszczki... Jest szara i odwodniona.
Potrzebuję czegoś co nawilży ją (jak najbardziej intensywne nawilżenie), pomoże zmarszczkom odejść (mam 19 lat ) i jednocześnie nie przyłoży ręki do zapchania porów.... Czyli jednym słowem lekkie, dobrze nawilżające i niezapychające...
Dam już spokój kremom z apteki, tym razem chciałam ukręcić jakieś serum, ale nie znam się na tym, więc proszę o pomoc.
Dodatkowo mile widziane pomysły jeśli chodzi o to co mam spożywać, żeby moja skóra wyglądała lepiej...
Środki na trądzik są be. Skórę tłustą i mieszaną trzeba przede wszystkim nawilżać, a nie jeszcze dodatkowo wysuszać, co często robią właśnie rożnego rodzaju specyfiki na trądzik. Taka skóra często chce się natłuścić sama i dlatego się przetłuszcza. Jeżeli chcesz dobrze natłuścić cerę to polecam kapsułki Dermogal A+E do kupienia w aptece za około 10-14 złotych. Jedna kapsułka starcza spokojnie na dwa użycia. Zapach nie powala, ale warto. Na początku może zapchać, ale to dlatego, że skóra się oczyszcza, a nie dlatego, że skład kapsułek jest byle jaki. Na początek możesz używać dwa razy w tygodniu jeżeli mocno cię będzie zapychać. Poza tym krostki zamiast takimi specyfikami to przemywaj olejkiem z drzewa herbacianego, tylko kup taki gdzie na pewno będzie sam olejek herbaciany (ja się już raz nacięłam). Najlepiej z firmy Kej, za około 7 złotych, również do dostania w aptece. Jak nie będzie to nie bój się prosić o to by ci zamówili.
Aby mieć ładną cerę wbrew pozorom trzeba się wysypiać. Od kiedy zmieniłam moje godziny snu i jego ilość to i cera się zmieniła. Do tego zaobserwuj po czym cię wysypuje. Znajomą wysypuje w czasie stresu, moją inną znajomą po ostrych przyprawach, kolegę po czekoladzie, mnie czasem po kawie. Musisz zwrócić uwagę jak reaguje twoje ciało i ograniczyć lub odstawić pewne rzeczy. W końcu to ty siebie znasz najlepiej (jesteś ze sobą 24 godziny na dobę ). Poza tym kup herbatę z bratka, ona oczyszcza cerę. Oczywiście cię wysypie, bo którędyś musi ten bród ze środka wyleźć, ale myślę, że również warto. Możesz również kupić mieszankę ziół, które nie oczyszczają tylko cery, ale również ciało z toksyn, które zalegają tam przez nieodpowiednie jedzenie. Ciało z toksyn oczyszcza się metodą częstszego latania do toalety (siusiu).
Ja (ale to ja, bo się w tym zakochałam bez pamięci) przeszłabym z KK* na KN*, to naprawdę dużo, dużo by dało, uwierz mi.
Mam nadzieję, że coś pomogłam.

KK- kosmetyki konwencjonalne
KN - kosmetyki naturalne
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-11 o 15:11
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.