Kosmetyki M.A.C - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 14:37   #4921
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C

hmmm a ja cały czas nie mogę się przekonać do pigmentu naked, jego złote drobinki jakoś denerwują mnie.... Mam też gigantyczną odsypkę violet i też nigdy mi się nie chce z nim bawić. Wolę normalnie cienie.
A i musze się pochwalić! W piątek kupiłam sobie mój pierwszy fluidline w kolorze blacktrack i jutro zaczynam ćwiczyć idealne kreski
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:49   #4922
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość

A ja w małych pojemniczkach jak na próbki/odsypki.
o właśnie, to jest dobry pomysł - trzeba się w takie zaopatrzyć
i moja toaletka niedługo zacznie przypominać jakieś laboratorium

A Naked planuję właśnie kupić (tylko ciągle za dużo limitowanek-które-koniecznie-muszę-mieć po drodze ), bo po odsypce się w nim zakochałam - co prawda używałam tylko jako cień i rozświetlacz, ale z pewnością wypróbuję Twój pomysł - właśnie czegoś do zacierania tych granic mi brakowało (zwykły puder nie zawsze się sprawdza), a nie wpadłam, żeby zrobić to przy użyciu Naked
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:53   #4923
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesli macie kogos w US, kto moglby dla was zrobic zakupy to od 16-18 czerwca MAC ma znizke 25% na wszystko przy zamowieniach ze strony internetowej (coroczna Friends&Family sale). Kod "sumo".
Och dolo okrutna! A co z nami? Kiedy dla nas będą zniżki 25%?

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
dlatego ja mieszam wszystko na dłoni
A ja idę na żywioł i chciałam mieć od razu błyszczyk. Jedyne szczęście - sam błyszczyk kosztował 5 zł, użyłam jakiegoś Wibo, żeby spróbować

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Jestem jak nabardziej ZA

Naked ładnie rozświetla i łagodzi chłodne róże. Jak dla mnie to naked jest najberdziej wszechstronnym pigmentem jeśli chodzi o nakładanie go na twarz - jako rozświetlacz, jako cień, na róż, do roztarcia granicy między cieniem a skórą itp.
To załatwione. Modły rozpoczęte, za rok (a może mniej ) MAC Pro we Wrocławiu

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
hmmm a ja cały czas nie mogę się przekonać do pigmentu naked, jego złote drobinki jakoś denerwują mnie.... Mam też gigantyczną odsypkę violet i też nigdy mi się nie chce z nim bawić. Wolę normalnie cienie.
A i musze się pochwalić! W piątek kupiłam sobie mój pierwszy fluidline w kolorze blacktrack i jutro zaczynam ćwiczyć idealne kreski
Naked kocham miłością niesłabnącą. To był mój pierwszy pigment ach...

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
o właśnie, to jest dobry pomysł - trzeba się w takie zaopatrzyć
i moja toaletka niedługo zacznie przypominać jakieś laboratorium

A Naked planuję właśnie kupić (tylko ciągle za dużo limitowanek-które-koniecznie-muszę-mieć po drodze ), bo po odsypce się w nim zakochałam - co prawda używałam tylko jako cień i rozświetlacz, ale z pewnością wypróbuję Twój pomysł - właśnie czegoś do zacierania tych granic mi brakowało (zwykły puder nie zawsze się sprawdza), a nie wpadłam, żeby zrobić to przy użyciu Naked
Ja właśnie zamówiłam dwa komplety po 12 sztuk takich pojemniczków. A i tak pewnie będzie za mało
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 14:54   #4924
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
hmmm a ja cały czas nie mogę się przekonać do pigmentu naked, jego złote drobinki jakoś denerwują mnie.... Mam też gigantyczną odsypkę violet i też nigdy mi się nie chce z nim bawić. Wolę normalnie cienie.
A i musze się pochwalić! W piątek kupiłam sobie mój pierwszy fluidline w kolorze blacktrack i jutro zaczynam ćwiczyć idealne kreski
A ja dokładnie odwrotnie - mam sporo cieni MACa i długo nie mogłam sie przekonać do pigmentów ale jak już się przekonałam to teraz pigmenty uwielbiam. Zwłaszcza wspomniany przez ciebie Violet - żaden cień nie jest tak mocno fioletowy i tak pięknie się nie rozciera Lubię jeszcze French Violet - mocny fioletowy mat, Naval Blue - głeboki, ciemny granat, pigmenty Neon 2 za intensywność no i te które mam pełnowymiarowe (Naked, Vanilla, Mutiny, Milk). Większość pigmentów mam w odsypkach ale planuję zakup jeszcze kilku pełnowymiarowych.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:33   #4925
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
a ja zaryzykowałam i zamówiłam 2 pigmenty na ebayu.. niech się dzieje wola nieba jak przyjdą do mnie, to Wam pokażę i pomożecie mi ocenić ich oryginalność lub jej brak ale to był taki jednorazowy wybryk ogólnie jestem za kupnem wszystkich kosmetyków w sklepach.. mnie pokusiło, bo nie wiem czy dam radę w czwartek jechać do MACa, a bardzo chciałam mieć jakiś pigment na próbę i nie mogłam się doczekać..
nie no, wiesz, ja nie mówię, jasne że się często zdarzają oryginały, chodzi mi o to, że MAC to chyba najczęściej podrabiana firma na necie i łatwo się nadziać więc trzeba ostrożnie...zawsze trzeba wrzucać tu fotę tego co się chce kliknąć, ja nie, ale dziewczyny się dobrze znają na odróżnianiu oryginałów od marnych podrób.

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
Chyba, że wybiera się kolory wielofunkcyjne, które sprawdzą się nie tylko jako cienie do powiek, ale które będzie można zmieszać z błyszczykiem, pudrem, lakierem do paznokci itp
Milk i Circa Plum świetnie mi się sprawdzają do uatrakcyjnienia błyszczyków, albo zwykłego balsamu do ust. Milk zmieszany z pudrem lub balsamem daje ciału taki sylwestrowo-karnawałowy blask
Jeszcze nie próbowałam z nich zrobić lakieru do paznokci.
ojjj no a to na pewno! Ja kiedyś Tan dodałam do bezbarwnego blyszczyka (zmieszałam na ręce) - pięknie na ustach wygląda, mimo, ze nie przepadam za beżami/brązami na ustach to to ślicznie wyszło.

Cytat:
Na jakimś blogu znalazłam z kolei propozycje użycia Naked jako pudru rozświetlającego do twarzy - wcieranego pędzlem 187.
Jak dla mnie do tego Naked ma trochę zbyt duże te błyszczące drobinki...Ale do dekoltu np byłoby to już wporządku


Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość

Naked kocham miłością niesłabnącą. To był mój pierwszy pigment ach...
też mam Naked, pełnowymiarówkę

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
A ja dokładnie odwrotnie - mam sporo cieni MACa i długo nie mogłam sie przekonać do pigmentów ale jak już się przekonałam to teraz pigmenty uwielbiam. Zwłaszcza wspomniany przez ciebie Violet - żaden cień nie jest tak mocno fioletowy i tak pięknie się nie rozciera Lubię jeszcze French Violet - mocny fioletowy mat, Naval Blue - głeboki, ciemny granat, pigmenty Neon 2 za intensywność no i te które mam pełnowymiarowe (Naked, Vanilla, Mutiny, Milk). Większość pigmentów mam w odsypkach ale planuję zakup jeszcze kilku pełnowymiarowych.
ojjj French Violet też lubię, a jakie piękne kreski nim wychodzą!!!
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 15:37   #4926
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
nie no, wiesz, ja nie mówię, jasne że się często zdarzają oryginały, chodzi mi o to, że MAC to chyba najczęściej podrabiana firma na necie i łatwo się nadziać więc trzeba ostrożnie...zawsze trzeba wrzucać tu fotę tego co się chce kliknąć, ja nie, ale dziewczyny się dobrze znają na odróżnianiu oryginałów od marnych podrób.
wiem wiem niestety MAC jest dość mocno popularny w podróbkowym świecie zobaczymy co za cuda do mnie przyjdą.. już nie mogę się doczekać
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 16:40   #4927
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
też mam Naked, pełnowymiarówkę
Ja odkupiłam wielką odsypkę kiedyś. Pełnowymiarówkę kupiłam Fairylite, baaardzo nie lubiłam jej, więc poleciała w dobre ręce () a ja obiecałam sobie, że zanim nie sprawdzę czy dany kolor jest naprawdę dla mnie idealny i wymarzony, nie będę inwestować w pełnowymiarówki, lecz będę zaopatrzywać się w odsypki. Dobrze, że o tym piszę, bo ostatnio coraz częściej nabieram ochoty na kupno pełnego po brzegi pojemniczka
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 17:41   #4928
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Ja odkupiłam wielką odsypkę kiedyś. Pełnowymiarówkę kupiłam Fairylite, baaardzo nie lubiłam jej, więc poleciała w dobre ręce () a ja obiecałam sobie, że zanim nie sprawdzę czy dany kolor jest naprawdę dla mnie idealny i wymarzony, nie będę inwestować w pełnowymiarówki, lecz będę zaopatrzywać się w odsypki. Dobrze, że o tym piszę, bo ostatnio coraz częściej nabieram ochoty na kupno pełnego po brzegi pojemniczka
Hihi ja na przykład mam dużą odsypkę Fairylite i uważam że jest bardzo fajny stosuję go jako podkład pod inne cienie lub rozcieram nim granicę w zagłebieniu powieki. U mnie prawie go nie widać ale ma fajne iskierki które ładnie wyglądają na słońcu
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:15   #4929
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Hihi ja na przykład mam dużą odsypkę Fairylite i uważam że jest bardzo fajny stosuję go jako podkład pod inne cienie lub rozcieram nim granicę w zagłebieniu powieki. U mnie prawie go nie widać ale ma fajne iskierki które ładnie wyglądają na słońcu
No dokładnie poza tym jak dla mnie, jest niezastąpiony jako cień bazowy nakładany paluchem
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:43   #4930
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

dziewczynki, nie bijcie, nie krzyczcie

mam wielką prośbę.. możecie podać mi dokładne nazwy sprzedawców z allegro, którzy na pewno sprzedaja oryginalne pigmenty.. kusi mnie kupno kilku kolorków odsypki drogie nie są, a taka ilość mi wystarczy do sprawdzenia kolorku i będę miała ich kilka i zdążę zużyć zanim mi się znudzą i będę miała powód do kupna następnych, albo pełnowymiarowych

myślę, że taki mały spis w jednym miejscu na pewno wielu osobom się przyda
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:49   #4931
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Witam!
Na razie jeszcze nie miałam do czynienia z kolorówką M.A.C w rzeczywistości, bo niestety produkty tej marki nie są na moją kieszeń...

Jednak znalazłam na aukcji cienie do powiek ze starej kolekcji Barbie w dość dobrej cenie... Zastanawiam się czy są oryginalne
Wygląda, że tak, ale pewności nie mam...
Podoba mi się ten odcień
http://ania2703.hostit.pl/bla/macbar...IEN5_large.jpg
Jednak z tego co udało mi się ogarnąć wzrokiem w tym wątku to w kolekcji Barbie nie było niebieskich cieni (jeśli się nie mylę)
A tu znalazłam gamę odcieni przez google-grafika
http://www.ioffer.com/img/item/988/3...JDQ312HfZn.jpg
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 20:02   #4932
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Witam!
Na razie jeszcze nie miałam do czynienia z kolorówką M.A.C w rzeczywistości, bo niestety produkty tej marki nie są na moją kieszeń...

Jednak znalazłam na aukcji cienie do powiek ze starej kolekcji Barbie w dość dobrej cenie... Zastanawiam się czy są oryginalne
Wygląda, że tak, ale pewności nie mam...
Podoba mi się ten odcień
http://ania2703.hostit.pl/bla/macbar...IEN5_large.jpg
Jednak z tego co udało mi się ogarnąć wzrokiem w tym wątku to w kolekcji Barbie nie było niebieskich cieni (jeśli się nie mylę)
A tu znalazłam gamę odcieni przez google-grafika
http://www.ioffer.com/img/item/988/3...JDQ312HfZn.jpg
Zdecydowanie podróbki
W kolekcji nie było takich odcieni, zwłaszcza niebieskiego.

To jest jednak przykre i irytujące - te podróby, bo jak się ktoś nie orientuje dobrze w bardzo bogatej ofercie MACa, nie ma sklepu prawie pod nosem (i nie siedzi ciągle na Spektrze itp ) to rzeczywiście może się naciąć. Niektóre podróbki są oczywiście dość paskudne i ewidentne, ale przy niektórych właśnie się starają i na pierwszy rzut oka można się pomylić.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 20:12   #4933
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Kajol dziękuję Ci za tak szybką odpowiedź
Szkoda, że te cienie to fake, bo bardzo mi się spodobały

Btw. moderatorzy powinni pilnować aukcji czy sprzedawane są podróbki, żeby nieuczciwi sprzedawcy nie zarabiali na niewiedzy klientów...
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej

Edytowane przez tuRmaNIA
Czas edycji: 2009-06-14 o 20:13
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 21:56   #4934
IlOveMuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 170
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
dziewczynki, nie bijcie, nie krzyczcie

mam wielką prośbę.. możecie podać mi dokładne nazwy sprzedawców z allegro, którzy na pewno sprzedaja oryginalne pigmenty.. kusi mnie kupno kilku kolorków odsypki drogie nie są, a taka ilość mi wystarczy do sprawdzenia kolorku i będę miała ich kilka i zdążę zużyć zanim mi się znudzą i będę miała powód do kupna następnych, albo pełnowymiarowych

myślę, że taki mały spis w jednym miejscu na pewno wielu osobom się przyda
ja też bym prosiła o taka listę sprzedawców
kiedyś czytałam , że u tego są oryginały
:
http://www.allegro.pl/item655057443_...e_gratisy.html

a te są chyba fake:
http://www.allegro.pl/item651209573_...e_kolorki.html
http://www.allegro.pl/item657809917_...r_kolorow.html

strasznie tandetnie wyglądają... ale jeśli się mylę to mnie poprawcie
__________________


Edytowane przez IlOveMuffin
Czas edycji: 2009-06-14 o 21:59 Powód: błąd w linku
IlOveMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 22:15   #4935
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

A propos list wiarygodnych sprzedawców, to może jakiś moderator podepnie gdzieś u góry wątku (ja nie wiem, gdzie i kogo o to prosić ).
Nawet jeśli dziewczyny podadzą w tymi miejscu dobrych sprzedających, to za kilka tygodni znów pojawi się ktoś nowy z takim samym pytaniem (i będzie rozbijał inne dyskusje ) A przeszukanie wątku to rzeczywiście trudna sprawa.

A może by tak MAcowy wątek rozbić na kilka mniejszych?
Albo założyć jakiś klub o wiarygodnych sprzedawcach pigmentów?
Albo założyć nowy MACowy wątek?

Szczerze mówiąc to ten wątek jest strasznie przeładowany - dobrze, że nie zaczęłam się tematem MACa dopiero teraz, bo chyba bym umarła przy czytaniu tych 160iluś stron
Sama jak tu dołączyłam to miałam spory problem. Teraz jestem na bieżąco, to mi to w sumie nie przeszkadza, ale stawiam się w roli "początkujących" MAComaniaczek

Edytowane przez Kajol
Czas edycji: 2009-06-14 o 22:21
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 22:45   #4936
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Pisałyście o sprzedawcy Paintball-Rybnik, że podróby sprzedaje. Wiem, że jesteście bardziej obeznane w temacie i nie bijcie mnie przypadkiem
Tak patrzę na jego aukcje i pigmenty mają nazwę
http://www.allegro.pl/item645608335_...lver_7_5g.html
http://www.allegro.pl/item645637448_...rost_7_5g.html
http://www.allegro.pl/item645647604_...inum_7_5g.html
A tu odsypki
http://www.allegro.pl/item661440930_..._0_5_g_ss.html
Czyżby podróbki doskonałe?
Po przemaglowaniu kilkudziesięciu stron jestem już skołowana
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 22:51   #4937
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A propos list wiarygodnych sprzedawców, to może jakiś moderator podepnie gdzieś u góry wątku (ja nie wiem, gdzie i kogo o to prosić ).
Nawet jeśli dziewczyny podadzą w tymi miejscu dobrych sprzedających, to za kilka tygodni znów pojawi się ktoś nowy z takim samym pytaniem (i będzie rozbijał inne dyskusje ) A przeszukanie wątku to rzeczywiście trudna sprawa.

A może by tak MAcowy wątek rozbić na kilka mniejszych?
Albo założyć jakiś klub o wiarygodnych sprzedawcach pigmentów?
Albo założyć nowy MACowy wątek?

Szczerze mówiąc to ten wątek jest strasznie przeładowany - dobrze, że nie zaczęłam się tematem MACa dopiero teraz, bo chyba bym umarła przy czytaniu tych 160iluś stron
Sama jak tu dołączyłam to miałam spory problem. Teraz jestem na bieżąco, to mi to w sumie nie przeszkadza, ale stawiam się w roli "początkujących" MAComaniaczek
Myślę, że nie ma co się rozdrabniać jeśli idzie o rozdzielanie wątków. A za jakieś 60 kilka postów i tak trzeba będzie zakładać nowy wątek, zapewne część drugą, gdzie faktycznie, osoba zakładająca może zamieścić potrzebne informacje w pierwszym poście. A póki co, ja wiem, że jest ciężko, że wyszukiwarka robi psikusy, sama przez to przechodziłam nie raz, czasem dalej przechodzę. Ale po to jest, żeby wyszukiwać informacje bardzo polecam.

Jako gratis, polecam obejrzeć najnowszy hit allegro. Miłej zabawy
http://www.allegro.pl/item661124245_...liner_gel.html
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo

Edytowane przez martaboy
Czas edycji: 2009-06-14 o 23:02
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 23:04   #4938
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

korzystałam z wyszukiwarki i jest tu straszny przesyt informacji i naprawdę ciężko to ogarnąć.. pojawiają sie jakieś informacje, ale naprawdę byłoby fajnie zrobić taki spis..

ja z tego co kojarzę, to oryginały mają:

dominika-wrobel2
bebe_40
NeVada0812
i chyba georgina72

proszę mnie poprawić, jesli się mylę..
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 23:36   #4939
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość

Jako gratis, polecam obejrzeć najnowszy hit allegro. Miłej zabawy
http://www.allegro.pl/item661124245_...liner_gel.html
no mnie takie rzeczy potrafią już tylko śmieszyć, ale jakieś biedaki się złapały - i chyba nie ma nawet co tłumaczyć, ze cena podejrzanie niska itp i najlepiej to zawsze w sklepie itd, bo mi samej też udało się upolować cienie za ok połowę ceny.

A jeśli chodzi o Paintball-Rybnik to o pigmentach się nie wypowiem, ale kupiłam właśnie cienie: Stormwatch (wycofany jakiś czas temu) i Poison Pen (właśnie wycofywany) i na 100% są oryginalne.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-14, 23:44   #4940
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o Paintball-Rybnik to o pigmentach się nie wypowiem, ale kupiłam właśnie cienie: Stormwatch (wycofany jakiś czas temu) i Poison Pen (właśnie wycofywany) i na 100% są oryginalne.
właśnie widziałam.. też patrzyłam na jego cienie i mam chętkę.. baardzo kusząca cena.. i wyglądają na oryginalne.. dostałaś już je? skąd pewność, że to oryginały?
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 23:50   #4941
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o Paintball-Rybnik to o pigmentach się nie wypowiem, ale kupiłam właśnie cienie: Stormwatch (wycofany jakiś czas temu) i Poison Pen (właśnie wycofywany) i na 100% są oryginalne.
Skoro cienie są oryginalne, to można domniemywać, że pigmenty też są autentyczne
Sama już nie wiem
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:04   #4942
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C

dziewczyny a co z cieniami u Paa-tal :
http://allegro.pl/search.php?string=...9435&country=1
martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:06   #4943
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Dziewczyny, mam pytanie do Was ponieważ MAComaniaczka ze mnie żadna.
Który odcień różu MAC byłby dobry do podkreślenia policzków jak w makijażu ze zdjęcia. Najlepiej gdyby to był róż dostępny w stałej ofercie.Polecicie jakiś odcień?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg efekt-koncowy_large.jpg (32,6 KB, 36 załadowań)
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:23   #4944
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma co się rozdrabniać jeśli idzie o rozdzielanie wątków. A za jakieś 60 kilka postów i tak trzeba będzie zakładać nowy wątek, zapewne część drugą, gdzie faktycznie, osoba zakładająca może zamieścić potrzebne informacje w pierwszym poście. A póki co, ja wiem, że jest ciężko, że wyszukiwarka robi psikusy, sama przez to przechodziłam nie raz, czasem dalej przechodzę. Ale po to jest, żeby wyszukiwać informacje bardzo polecam.

Jako gratis, polecam obejrzeć najnowszy hit allegro. Miłej zabawy
http://www.allegro.pl/item661124245_...liner_gel.html
Co do rozbijania watków - podpisuję się pod Martą!zaraz 5000przekroczymi i i tak będzie nowy. Lepiej żeby mod albo zakładający watek powypisywał wsio i powrzucał linki (Enkore, link do watku z depotowaniem itp...)
hit z allegro mnie rozwalił. Nie mam słów... a raczej mam... same brzydkie...

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
korzystałam z wyszukiwarki i jest tu straszny przesyt informacji i naprawdę ciężko to ogarnąć.. pojawiają sie jakieś informacje, ale naprawdę byłoby fajnie zrobić taki spis..

ja z tego co kojarzę, to oryginały mają:

dominika-wrobel2
bebe_40
NeVada0812
i chyba georgina72

proszę mnie poprawić, jesli się mylę..
bebe_40 to nie do końca jestem przekonana, dziewczyny poprawcie jeśli się mylę...
Reszta na bank OK z georginą72 włącznie bo sama od niej zamawiam ().

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie do Was ponieważ MAComaniaczka ze mnie żadna.
Który odcień różu MAC byłby dobry do podkreślenia policzków jak w makijażu ze zdjęcia. Najlepiej gdyby to był róż dostępny w stałej ofercie.Polecicie jakiś odcień?
Jak na mój gust to akurat chyba Pinch of Peach w odpowiedniej ilości powinien dać taki efekt... - patrz załącznik.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bisque, Mystery, Plum Dressing i Pinch O' Peach.jpg (29,8 KB, 27 załadowań)
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:33   #4945
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Poszperałam w Internecie i znalazłam stronkę, na której jest objaśnione jak rozróżnić oryginalne cienie od podróbek
http://community.livejournal.com/uk_...l?thread=13754
Z tego co się dopatrzyłam oryginały mają gramaturę 1.3g a podróbki 1.5g (ostatnie zdjęcie)
I tutaj też porównanie http://www.beautyhype.com/images/fake_maccosmetics.jpg

Chyba, że zmienili tzn. zwiększyli gramaturę w oryginałach...
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej

Edytowane przez tuRmaNIA
Czas edycji: 2009-06-15 o 00:38
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:40   #4946
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Poszperałam w Internecie i znalazłam stronkę, na której jest objaśnione jak rozróżnić oryginalne cienie od podróbek
http://community.livejournal.com/uk_...l?thread=13754
Z tego co się dopatrzyłam oryginały mają gramaturę 1.3g a podróbki 1.5g (ostatnie zdjęcie)
I tutaj też porównanie http://www.beautyhype.com/images/fake_maccosmetics.jpg

Chyba, że zmienili tzn. zwiększyli gramaturę w oryginałach...
niestety, muszę Cię z błędu wyprowadzić, oryginały mogą mieć albo 1.3 albo 1.5 g w zależności od rodzaju cienia (Frost/Satin/Matte itp)
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 08:56   #4947
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
korzystałam z wyszukiwarki i jest tu straszny przesyt informacji i naprawdę ciężko to ogarnąć.. pojawiają sie jakieś informacje, ale naprawdę byłoby fajnie zrobić taki spis..

ja z tego co kojarzę, to oryginały mają:

dominika-wrobel2
bebe_40
NeVada0812
i chyba georgina72

proszę mnie poprawić, jesli się mylę..
tylko kiedyś była rozmowa o bebe_40, nie wiadomo czy ma oryginały.

Co do Paa-tal...jakiś czas temu była dość gorąca dyskusja na ten temat, wypowiadał się sam zainteresowany, zarzucano mu, że wystawia faktury na mix kosmetyki, co nie wygląda dobrze. Ale nie oszukujmy się. Ja wiem, że wyprodukowanie pigmentu to śmieszne pieniądze, płaci się za dystrubucję i markę, ale nie ma co wyobrażać sobie, że można kupić oryginalny pigment za naście złotych...to znaczy ja już w to nie wierzę Jak kiedyś pojadę do USA to pewnie zrobię zakupy w jakimś sklepie dyskontowym i może wtedy uwierzę. Ale póki co, jestem bardzo sceptyczna.

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Co do rozbijania watków - podpisuję się pod Martą!zaraz 5000przekroczymi i i tak będzie nowy. Lepiej żeby mod albo zakładający watek powypisywał wsio i powrzucał linki (Enkore, link do watku z depotowaniem itp...)
hit z allegro mnie rozwalił. Nie mam słów... a raczej mam... same brzydkie...

bebe_40 to nie do końca jestem przekonana, dziewczyny poprawcie jeśli się mylę...
Reszta na bank OK z georginą72 włącznie bo sama od niej zamawiam ().
Dzięki
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 09:00   #4948
kkknnn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 099
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość

Jak na mój gust to akurat chyba Pinch of Peach w odpowiedniej ilości powinien dać taki efekt... - patrz załącznik.

Bardzo Ci dziękujęW odpowiedniej ilości to jasne, tutaj trzeba się napracować.
kkknnn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 10:21   #4949
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
tylko kiedyś była rozmowa o bebe_40, nie wiadomo czy ma oryginały.

Co do Paa-tal...jakiś czas temu była dość gorąca dyskusja na ten temat, wypowiadał się sam zainteresowany, zarzucano mu, że wystawia faktury na mix kosmetyki, co nie wygląda dobrze. Ale nie oszukujmy się. Ja wiem, że wyprodukowanie pigmentu to śmieszne pieniądze, płaci się za dystrubucję i markę, ale nie ma co wyobrażać sobie, że można kupić oryginalny pigment za naście złotych...to znaczy ja już w to nie wierzę Jak kiedyś pojadę do USA to pewnie zrobię zakupy w jakimś sklepie dyskontowym i może wtedy uwierzę. Ale póki co, jestem bardzo sceptyczna.



Dzięki
lepiej po prostu korzystać ze żródeł które są pewne. W 100%. A trzy użytkowniczki pozostałe wspomniane na pewno są OK.

Cytat:
Napisane przez kkknnn Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękujęW odpowiedniej ilości to jasne, tutaj trzeba się napracować.
Proszę
To oczywiście tylko mój strzał, na bank są jeszcze fajniejsze różowe róże ale Pincha akurat kojarzę bo sama mam. i chwalę sobie, ale oczywiście nie używam w takich ilościach jak na focie
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 10:47   #4950
geonia
Zadomowienie
 
Avatar geonia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 732
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o Paintball-Rybnik to o pigmentach się nie wypowiem, ale kupiłam właśnie cienie: Stormwatch (wycofany jakiś czas temu) i Poison Pen (właśnie wycofywany) i na 100% są oryginalne.
A ja sie wypowiem , bo podróbę już na 10 km poznaję. I pomału mam alergie na ludzi, ktorzy sprzedając szajs, robią opinię marce. .

Przykład pierwszy BASIC RED. już kilka razy podawaliśmy w wątku, ze pigment ten ma pojemnośc 2, 5 grama. Poza tym kolor znacznie odbiega od oryginału. A tu jak byk podana pojemnośc 7, 5 gr !!
http://www.allegro.pl/item645605177_..._red_7_5g.html

Przykład drugi frost jest idealnie biały, tak biały, że aż bola oczy , tu na fotce jest kremowy. Ok moze wina fotki, jednak jak dla mnie bubel

http://www.allegro.pl/item645637448_...rost_7_5g.html

Przykład trzeci. Na fotce widać różnice w zakrętkach. Zaraz obok obrzydliwie błyszczących stoi pigment w topornej ( choć matowej nakrętce) , jednak jego wysokośc rózni sie od standardu w oryginałach.

http://www.allegro.pl/item661440930_..._0_5_g_ss.html

Dziewczyny nie bede tu wklejać wszystkich aukcji. Ja bym nie kupiła nawet "szczypty" tych pigmentów. Wszystkie kolory odbiegają odcieniem od oryginałów.

------------

Poza tym juz kiedys proponowałam zeby przypiąc na początku wątku "pigułkę informacyjna"
Np. linki do spektry jak odróznic podróbke, spis kolorów pigmentów, link do fotek itd.
Niestety pomysł nie został podchwycowny. Jest szansa w drugiej odsłonie
__________________

wróciłam


Edytowane przez geonia
Czas edycji: 2009-06-15 o 12:02
geonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.