Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 09:05   #4441
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

Swiad i zaczerwienienie mogą być oznaką suchej skóry.

Wybrałas sobie sklep czy chcesz kupić coś stacjonarnie?

Możesz zacząć od oliwy z oliwek która być może masz w domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 10:59   #4442
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Sucha skóra była moim kolejnym skojarzeniem tylko nie byłam pewna czy sucha skóra na twarzy też może swędzieć myślałam że najpierw pojawiają się suche skórki itp. a swędzenie to już oznaka bardzo mocnego przesuszenia. Ale nigdy nie miałam takich problemów więc nie wiem
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-03, 12:42   #4443
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

Tak się zastanawiam, bo nie wiem, przy trądziku rizowatym swedzi skóra?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 14:50   #4444
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej,
chciałam zapytać Was o Wasze doświadczenie dot. olei różanych. Ostatnio zamówiłam ten z ZSK (on jest z dzikiej róży chyba) i zapach, zamiast ponętnego zapachu płatków róż, jest dla mnie wręcz odrażający. Widziałam na innych portalach oleje z róży stulistnej i bułgarskiej. Nie chciałabym sie ponownie naciąć na zapach. Używała któraś z Was?
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-04, 22:52   #4445
nie z tej bajki
Zadomowienie
 
Avatar nie z tej bajki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 408
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Hej,
chciałam zapytać Was o Wasze doświadczenie dot. olei różanych. Ostatnio zamówiłam ten z ZSK (on jest z dzikiej róży chyba) i zapach, zamiast ponętnego zapachu płatków róż, jest dla mnie wręcz odrażający. Widziałam na innych portalach oleje z róży stulistnej i bułgarskiej. Nie chciałabym sie ponownie naciąć na zapach. Używała któraś z Was?
ja już parokrotnie zamawiałam olej z róży, ale na eco spa bądz mazidłach, i zapach nigdy nie wzbudził we mnie jakiś podejrzeń. Zawsze wyczuwałam delikatną różę
nie z tej bajki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-05, 17:14   #4446
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Hej,
chciałam zapytać Was o Wasze doświadczenie dot. olei różanych. Ostatnio zamówiłam ten z ZSK (on jest z dzikiej róży chyba) i zapach, zamiast ponętnego zapachu płatków róż, jest dla mnie wręcz odrażający. Widziałam na innych portalach oleje z róży stulistnej i bułgarskiej. Nie chciałabym sie ponownie naciąć na zapach. Używała któraś z Was?
A nie pomyliło Ci się przypadkiem z olejkiem eterycznym (albo hydrolatem)? Bazowe oleje różane nie mają zapachu róż, bo nie są produkowane z płatków. Pozyskuje się je z nasion, które znajdują się w owocach dzikich róż.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 10:17   #4447
babti
Rozeznanie
 
Avatar babti
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć dziewczyny, możecie mi pomożecie

Od trzech tygodni używam do twarzy oleju arganowego. Mam cerę mieszaną, policzki łatwo się przesuszają, a reszta jest przetłuszczająca się. Po tygodniu używania oleju (to nie pierwszy mój olej, ale tylko z tym mam takie problemy) wyszły mi mega wielkiie, czerwone krosty z białymi czubami i do tej pory robią się co chwila nowe. Problem w tym, że jak jakiś kosmetyk mnie zapychał, to robiły się wągry, a nie takie giga pryszcze. Myślicie, że cera się oczyszcza i powinnam przetrzymać, czy on mi faktycznie szkodzi?
__________________


15.08.2013

babti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 10:34   #4448
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez babti Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, możecie mi pomożecie

Od trzech tygodni używam do twarzy oleju arganowego. Mam cerę mieszaną, policzki łatwo się przesuszają, a reszta jest przetłuszczająca się. Po tygodniu używania oleju (to nie pierwszy mój olej, ale tylko z tym mam takie problemy) wyszły mi mega wielkiie, czerwone krosty z białymi czubami i do tej pory robią się co chwila nowe. Problem w tym, że jak jakiś kosmetyk mnie zapychał, to robiły się wągry, a nie takie giga pryszcze. Myślicie, że cera się oczyszcza i powinnam przetrzymać, czy on mi faktycznie szkodzi?
Mi się wydaje, że Cię zapycha. Acz, kiedy sama zaczęłam stosować HA + olej (mój pierwszy olej to chyba był taman), po latach używania beznadziejnych kremów, przez 2 tygodnie też miałam nasilony wysyp wyprysków, przesusz albo przetłuszcz i inne szaleństwa przez 2tygodnie. Ciężko stwierdzić, ale jak stosujesz solo arganowy to możliwe, że Cię zapycha. A gdzie Ci się te zmiany robią??
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 14:22   #4449
babti
Rozeznanie
 
Avatar babti
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że Cię zapycha. Acz, kiedy sama zaczęłam stosować HA + olej (mój pierwszy olej to chyba był taman), po latach używania beznadziejnych kremów, przez 2 tygodnie też miałam nasilony wysyp wyprysków, przesusz albo przetłuszcz i inne szaleństwa przez 2tygodnie. Ciężko stwierdzić, ale jak stosujesz solo arganowy to możliwe, że Cię zapycha. A gdzie Ci się te zmiany robią??
Głównie na czole, skroniach i suchej części policzków, czyli tam, gdzie nie mam rozszerzonych porów. Na nosie i brodzie mam ładną, czyściutką skórę, bez zaskórników po tym oleju. Nic już nie rozumiem
__________________


15.08.2013

babti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 15:26   #4450
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja ostatnio uzylam 2 razy olej z czarnego bzu i po dwoch nocach tez mialam na policzkach pryszcze. Odstawilam i szybko sie zagoilo, wiec mnie zapchal. Mnie jakos sie robia prychole albo podskorne gule na policzkach, ktore normalnie sa czysciutkie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-06, 23:45   #4451
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A nie pomyliło Ci się przypadkiem z olejkiem eterycznym (albo hydrolatem)? Bazowe oleje różane nie mają zapachu róż, bo nie są produkowane z płatków. Pozyskuje się je z nasion, które znajdują się w owocach dzikich róż.
Chodzi mi o olej, z hydrolatu jestem zadowolona.
Szkoda że nie ma zapachu płatków róż... Liczyłam na takie doznania .
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 19:36   #4452
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, bo nie wiem, przy trądziku rizowatym swedzi skóra?
Znam jeden przypadek osoby z trądzikiem różowatym i tę osobę akurat swędzi skóra, właśnie w okolicach nosa i brody. Z tym że nie wiem na jakim etapie choroby to swędzenie może się pojawić
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 16:12   #4453
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

fredka86 dzięki za odpowiedz

co do oleju, moze sprobowac wymieszac z hydrolatem lub poprostu dodac olejku eterycznego (olejek w malej ilosci nie powinien uczulic).

Ostatnio wlalam 4-5 kropli pachouli do oliwy z oliwek (bo mnie mdlilo podczas smarowania ciala oliwa) a teraz to sama przyjemnosc i fajnie posciel pachnie pachouli dzieki temu
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-10, 09:10   #4454
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Jesli ja stac na olejek eteryczny to moze sobie domieszac, ale swoja droga za 1g rozanego olejku eterycznego placic prawie 300zl... to ja wole drzewo rozane, to nie prawdziwa roza, ale mnie ladnie podrozano pachnie.
Hydrolat sie nie pomiesza z olejem, musialaby dolozyc emulgatori wyjdzie jej krem a nie olej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 12:07   #4455
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D

Cześć,
chcę sobie kupić olejek z pestek malin oraz olejek z róży i dodawać je do kremu.
1. Czy można używać jednego olejku rano, a drugiego wieczorem? Czy to już przesada? I czy ogólnie bardziej korzystne jest codzienne mieszanie olejku z kremem, czy lepiej wcieranie w skórę samego olejku - jeśli to drugie, to czy codziennie, czy raz-dwa razy w tygodniu?
2. Czy to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er.html&next=1 jest hydrolatem?
3. Czy stosowanie wyżej wymienionej wody różanej + olejku z róży nie będzie przesadą? Mogę do tego dodać jeszcze żel do mycia twarzy z dziką różą i aloesem? (ostatnio mam fazę na różę)
4. W jakich ilościach stosować takie olejki? Na ile wystarczy mi buteleczka 15ml?

Przepraszam za laickość pytań, jestem absolutnym nowicjuszem w tej kwestii Mam nadzieję, że pytania nie odbiegają za bardzo od tematu.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-05-12 o 13:45 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 13:46   #4456
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Cześć,
chcę sobie kupić olejek z pestek malin oraz olejek z róży i dodawać je do kremu.
1. Czy można używać jednego olejku rano, a drugiego wieczorem? Czy to już przesada? I czy ogólnie bardziej korzystne jest codzienne mieszanie olejku z kremem, czy lepiej wcieranie w skórę samego olejku - jeśli to drugie, to czy codziennie, czy raz-dwa razy w tygodniu?
2. Czy to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...er.html&next=1 jest hydrolatem?
3. Czy stosowanie wyżej wymienionej wody różanej + olejku z róży nie będzie przesadą? Mogę do tego dodać jeszcze żel do mycia twarzy z dziką różą i aloesem? (ostatnio mam fazę na różę)
4. W jakich ilościach stosować takie olejki? Na ile wystarczy mi buteleczka 15ml?
Taka mała uwaga na wstępie. Jak piszemy o olejach bazowych, nie powinniśmy używać nazwy "olejek" - jest to mylące, nazwa olejek odnosi się do olejków eterycznych.

1. Jeżeli masz na myśli bazowy olej różany produkowany z nasion dzikich róż, np. z róży piżmowej (a nie różany olejek eteryczny), to taki olej możesz stosować codziennie nawet w stężeniu 100%, podobnie jak olej z nasion malin. Możesz dodawać do kremu, możesz stosować solo. Sama stwierdzisz, jaka metoda i częstotliwość aplikacji najbardziej Ci odpowiada i dostosujesz sobie ilość olejku.

2. Woda różana Dabur nie jest hydrolatem: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post35123256

3. Nie ma przeciwwskazań, aby stosować różne produkty "różane" łącznie.

4. Patrz pkt 1.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 19:47   #4457
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Taka mała uwaga na wstępie. Jak piszemy o olejach bazowych, nie powinniśmy używać nazwy "olejek" - jest to mylące, nazwa olejek odnosi się do olejków eterycznych.

.
To jest jak plaga.
Kilka razy zwracalam na to uwage, a nadal wszyscy jak jeden maz pisza olejki. ja nie wiem co z tymi olejkami maja, nawet gdzies ktos podal linka do jakiegos sklepu gdzie firma oprocz KN tez oleje sprzedawala pod swoja nazwa i co czytalam olejek kokosowy, olejek jojoba. Zastanawialam sie od kiedy mamy olejek eteryczny z jojoby, a moze to ja cos pominelam, a dalej z opisu wychodzi ze chodzi o normalny olej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 09:43   #4458
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To jest jak plaga.
Kilka razy zwracalam na to uwage, a nadal wszyscy jak jeden maz pisza olejki. ja nie wiem co z tymi olejkami maja, nawet gdzies ktos podal linka do jakiegos sklepu gdzie firma oprocz KN tez oleje sprzedawala pod swoja nazwa i co czytalam olejek kokosowy, olejek jojoba. Zastanawialam sie od kiedy mamy olejek eteryczny z jojoby, a moze to ja cos pominelam, a dalej z opisu wychodzi ze chodzi o normalny olej.
"Olejkowanie" olejów ma zapewne źródło w praktykach marketingowych producentów i sprzedawców. "Olejek" brzmi i kojarzy się przyjemniej niż "olej".
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-14, 16:55   #4459
nie z tej bajki
Zadomowienie
 
Avatar nie z tej bajki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 408
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

jaki olej nadaje się jako nawilżacz po opalaniu? Jadę na wakacje i szukam czegoś, co uratuje moją skórę przed zbytnim wysuszeniem i utrwali opaleniznę

Edytowane przez nie z tej bajki
Czas edycji: 2013-05-14 o 16:56
nie z tej bajki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 23:53   #4460
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej czy któraś z Was miała/ma może olej z malin z ZSK? Moje uzasadnienie pytania, uprzedzam, będzie głupie, ale... właśnie zauważyłam, że w moim oleju coś pływa - coś czarnego (chyba) i takiego na pół cm, jakby "z nóżkami" (przypomina zabłąkanego pajączka ^^ ). Odkręcić buteleczki nie da rady, więc pooglądałam pod światło i tyle. Czy komuś może zdarzyło się coś podobnego? Chyba jednak zrezygnuję z używania tego oleju i kupię nowy... chociaż na pierwszy rzut oka mi błysnęło, że to może malina Ale to chyba niemożliwe.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 04:51   #4461
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was miała/ma może olej z malin z ZSK? Moje uzasadnienie pytania, uprzedzam, będzie głupie, ale... właśnie zauważyłam, że w moim oleju coś pływa - coś czarnego (chyba) i takiego na pół cm, jakby "z nóżkami" (przypomina zabłąkanego pajączka ^^ ). Odkręcić buteleczki nie da rady, więc pooglądałam pod światło i tyle. Czy komuś może zdarzyło się coś podobnego? Chyba jednak zrezygnuję z używania tego oleju i kupię nowy... chociaż na pierwszy rzut oka mi błysnęło, że to może malina Ale to chyba niemożliwe.
A jesteś pewna, że to nie osad, wstrząsałaś buteleczką? Napisz do sklepu, załącz zdjęcie, jeśli jesteś w stanie jakoś uchwycić ten niezidentyfikowany obiekt pływający . Prawdopodobnie wyślą Ci nowy olej.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 13:48   #4462
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez nie z tej bajki Pokaż wiadomość
jaki olej nadaje się jako nawilżacz po opalaniu? Jadę na wakacje i szukam czegoś, co uratuje moją skórę przed zbytnim wysuszeniem i utrwali opaleniznę
oliwa z oliwek najlepsza moim zdaniem

jezeli nie lubisz zapachu oliwy z oliwek mozna przelac do buteleczki i dodac OLEJEK zapachowy (ja mam ostatnio faze na patchouli ktory swietnie komponuje sie z oliwa z oliwek ale patchoula ma charakterystyczny zapach i nie kazdy lubi)
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-24, 15:07   #4463
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że to nie osad, wstrząsałaś buteleczką? Napisz do sklepu, załącz zdjęcie, jeśli jesteś w stanie jakoś uchwycić ten niezidentyfikowany obiekt pływający . Prawdopodobnie wyślą Ci nowy olej.
Właśnie potrząsnęłam rozpadło się to na małe kawałki i nic Nie wiem, czy jest sens pisać do nich, skoro zamawiałam już wieki temu - zwyczajnie nie zauważyłam tego, bo rzuciłam się na olejek z pachnotki i tamanu myślę, że kupię po prostu nowy olejek następnym razem.
Dziękuję za odpowiedź
Dziewczyny, czy jest taka możliwość, żeby mnie lekko wysypało na początku przez stosowanie olejów? Mam nadzieję, że to przejściowe...
Jak tylko znajdę więcej czasu, przeczytam cały wątek, ten i poprzednią część, bo chciałabym sobie kupić nowe olejki, ale nie wiem jakie
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 11:23   #4464
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny, dodawałyście może do olejków jakiś składników [mik perłowych, tlenków], żeby otrzymać efekt satyny/rozświetlenia?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 12:40   #4465
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność

W jakiej proporcji moge dodawac kwas hialuronowy do olejkow np.jojoba? Moze byc proporcja 1:1?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

W jakiej proporcji moge dodawac kwas hialuronowy do olejow np.jojoba? Moze byc to proporcja 1:1?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lioele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 16:02   #4466
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzi

lioele w takiej jak ci pasuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-01, 22:08   #4467
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Właśnie potrząsnęłam rozpadło się to na małe kawałki i nic Nie wiem, czy jest sens pisać do nich, skoro zamawiałam już wieki temu - zwyczajnie nie zauważyłam tego, bo rzuciłam się na olejek z pachnotki i tamanu myślę, że kupię po prostu nowy olejek następnym razem.
Dziękuję za odpowiedź
Dziewczyny, czy jest taka możliwość, żeby mnie lekko wysypało na początku przez stosowanie olejów? Mam nadzieję, że to przejściowe...
Bardzo możliwe. Wyrzuć wszystko z SLS i parabenami potem tydzień delikatnej pielęgnacji i potem powrót do olejów. I słuchaj skóry-jak jej nie pasuje to poczekaj na inna porę roku. Ja mam tak z avokado-lubię go zimą
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 10:53   #4468
penerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
olej z awokado

Witam, czy któraś z Was używała oleju z awokado z Almy firmy Denova do twarzy (do ocm lub po prostu smarowania)? Nie jestem pewna czy się nada.
A przy okazji spytam, czy którejś z Was jakiś olej pomógł na alergie na skórze? Bo głównie dlatego chciałabym go kupić.
penerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 11:37   #4469
Korneliaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: olej z awokado

Ja używam oleju kokosowego do rąk, mam atopowe zapalenie skóry. Swietnie łagodzi podrażnienia, super pachnie. Do ciała używam na noc oleju arganowego, który natłuszcza, a rano ze słodkich migdałow, który nawilża, szybko się wchłania. Ddkąd stosuje te oleje, mam super skórę, oleje wiadomo nie maja żadnych dodatków i są bardzo wydajne. Do twarzy kremów naturalnych firmy Lavera albo Green People.
Korneliaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 18:52   #4470
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: olej z awokado

Cytat:
Napisane przez penerka Pokaż wiadomość
Witam, czy któraś z Was używała oleju z awokado z Almy firmy Denova do twarzy (do ocm lub po prostu smarowania)? Nie jestem pewna czy się nada.
A przy okazji spytam, czy którejś z Was jakiś olej pomógł na alergie na skórze? Bo głównie dlatego chciałabym go kupić.
Nie mam alergii.
Olej awokado mam ale z innej firmy. Jest to mój ukochany olej, smaruje nim oczyszczoną buzie wraz z zelem ha. Jak dla mnie rewelacyjny! No i jakie bogactwo witaminek. Nr 2 zaraz po oleju rózanym.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.