Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne > Wspólne zakupy kosmetyczne

Notka

Wspólne zakupy kosmetyczne Tutaj organizowane są wspólne zamówienia dotyczące kosmetyków mineralnych.

Pokaż wyniki sondy: Jakie watki powinny powstać na forum?
Dla każdej firmy 116 69,05%
Dla każdej organizatorki 31 18,45%
Dla każdej organizatorki oddzielny z daną firmą 29 17,26%
Inne- napisz post jakie 2 1,19%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 168. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 20:35   #1531
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
faa chetnie bym wzieła ale chyba zbankrutuje! spokojnie bym wzieła
ja juz zgłupiałam z tymi rózami.. :P
chciałabym wypróbowac Dusty miller, tea time, Daydream, nick nack, weekend i bardzo bym chciała snoooze bar ale ty juz nie
snooze bar mam już mogę Ci sampla sypnąć jak będę wysyłać Ci rzeczy tylko mi przypomnij jak będę prosiła o adresy

i nie muszę wszystkich od razu brać to moja wish lista hehe i mogę spokojnie poczekać gdy będziesz już gotowa hehe
ale 2 już chyba zajęte ale nie wiadomo na PW dziewczyna do mnie pisała
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/

Edytowane przez faa
Czas edycji: 2010-01-09 o 20:37
faa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 20:37   #1532
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Kolory można też łatwo kopiować cytując wątek organizatorki - ja zawsze tak robię. Można napisać jakąś instrukcję, żeby użytkowniczki się nie myliły - wystarczy tylko ctrl+c, ctrl+v
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 20:38   #1533
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

dzieki
jakbys nikogo nie zlazała to ja cos z Toba wezme hah znajac siebie tyg nie wytrzymam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 20:39   #1534
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
I jakoś można ułatwić sprawę modkom Tak jak mówiłam dla chcącego nic trudnego - przynajmniej dzięki dyskusji coś się zmienia na lepsze - i tylko o to mi chodziło.
Niestety ale nie wydaje mi sie, by o to lub tylko o to ci chodzilo.
Dostalas decyzje odmowna na PW i od tej chwili zaczela sie szopka i najazd na redakcje. Nie bede ukrywac, ze nie podoba mi sie takie zachowanie i forsowanie swojego stanowiska na sile, mimo wyraznie postawionego veta.
Ostatni raz podkreslam, ze nie bedzie w tym temacie prowadzona dyskusja, wiec prosze nie liczyc, ze cokolwiek zostanie "ugrane" w tej kwestii.
A aluzje, ze moderatorzy nie chca wyjsc naprzeciw pomyslom uzytkownikow, czy wrecz pisanie wprost, ze tego nie chcemy zrobic, bo sie nam nie chce obraza mnie i Rozi. Prosze laskawie odroznic prawo do dyskusji gdy jest na nia miejsce i sytuacje gdy zmiany sa wprowadzane bez zaleznosci uzytkownikow.
Jako moderatorzy mamy na uwadze dobro ogolu, nie jednostek - nie bedziemy podejmowac decyzji, by zadowolic pojedyncze osoby, lecz by system byl dobry dla wszystkich jednakowo.

Edit.
O powodach, dla ktorych Ja i Rozi nie chcemy brac na siebie rozwijania podforum napisalam juz wystarczajaco duzo, nie bede sie wiecej powtarzac.

Przyjac kolejne dwie osoby, to rzeczywiscie nie bylby problem, tylko ze dwie osoby zglaszaja sie na tydzien, z ostatnich 2-3 miesiecy jest ich kilkanascie, gdyby zostal przyjety na organizatora kazdy od poczatku istnienia podforum, kto sie zglosi, to organizatorow w tej chwili byloby ok. 70-ciu - jesli sie komus wydaje, ze dwoch moderatorow daloby rade poprowadzic takie podforum bezproblemowo, to jest w bledzie, nie mowiac juz o tym, ze wiekszosci osob nie kojarzylismy z forum, a mielismy im dac kredyt zaufania? Przyjmie sie dwie osoby, a co powie reszcie odrzuconych?
Podforum zakupowe nie bedzie rozwijane, bo od poczatku nie bylo na takie rozwiazanie zgody - nie jestesmy sklepem, to jest forum.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-01-09 o 20:57
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 20:46   #1535
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

a które?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 20:59   #1536
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Vril, ale w takiej sytuacji stawiacie znane wam organizatorki w uprzywilejowanej pozycji, i tak sobie myśle po co było zakładać od początku taki wątek skoro istniało prawdopodobieństwo ,że przez duże zainteresowanie minerałami rozrośnie się on ąż tak.Te słowa kieruję do szefostwa ale skoro wy jesteście podwładnymi i macie kontakt codzienny jak sądze, to moze należy im naświetlić sytuację i wybrać jakieś rozwiązanie co dalej ze wspólnymi zakupami etc.
I co z osobami które w jakiś sposób jednak zobowiązały się robić zamówienia-w końcu tak zostały organizatorkami a nie udzielają się już tak często na forum, nie organizują zamówień a blokują innym częstsze ich robienie aby forum sprawniej działało.
__________________
Alicja w krainie czarów.


Edytowane przez SugaMama1988
Czas edycji: 2010-01-09 o 21:01
SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:01   #1537
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
a które?
na te Weekend Getaway i Swimming Pool
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 21:02   #1538
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Niestety ale nie wydaje mi sie, by o to lub tylko o to ci chodzilo.
Dostalas decyzje odmowna na PW i od tej chwili zaczela sie szopka i najazd na redakcje. Nie bede ukrywac, ze nie podoba mi sie takie zachowanie i forsowanie swojego stanowiska na sile, mimo wyraznie postawionego veta.
Ostatni raz podkreslam, ze nie bedzie w tym temacie prowadzona dyskusja, wiec prosze nie liczyc, ze cokolwiek zostanie "ugrane" w tej kwestii.
A aluzje, ze moderatorzy nie chca wyjsc na przeciw pomyslom uzytkownikow, czy wrecz pisanie wprost, ze tego nie chcemy zrobic, bo sie nam nie chce obraza mnie i Rozi. Prosze laskawie odroznic prawo do dyskusji gdy jest na nia miejsce i sytuacje gdy zmiany sa wprowadzane bez zaleznosci uzytkownikow.
Jako moderatorzy mamy na uwadze dobro ogolu, nie jednostek - nie bedziemy podejmowac decyzji, by zadowolic pojedyncze osoby, lecz by system byl dobry dla wszystkich jednakowo.
Nie forsuję swojego stanowiska na siłę, bo po tym jak traktujecie wątek organizacyjny to absolutnie odechciało mi się brać udziału w tym organizacyjnym kolorowym cyrku... Poza tym, przy głębszym zastanowieniu się, nie wiem co na takie praktyki Urząd Skarbowy, jakby się dobrze zastanowić... a niestety nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek podejrzenia i kontrolę z tak błahych powodów. Zdaje się, że dolar jest liczony po 3 zł, a stoi po niecałe 2,90... więc chyba każdy może sobie policzyć - US też.

Tłumaczenie się, że nie można przyjąć kogoś, bo nie ma kolorów wydaje mi się śmieszne. Tłumaczenie się, że będziecie miały za dużo pracy... również. Nie wydaje mi się również żeby decyzja o zamknięciu możliwości dodawania nowych organizatorek, podczas gdy stare nie są klarownie czyste, była działaniem dla dobra ogółu, ale oczywiście jak zwykle "jak to się mówi moderator ma rację" mimo iż tylko czasem brakuje mu argumentów.

I nie liczę, że coś zostanie ugrane, gdyż jak zwykle decyzja jest wszech nieodwołalna to po pierwsze coś mi to przypomina... A po drugie szczerze mówiąc po tym jak zwróciłam Wam uwagę było wiadomo, że już nie mam szans na żadną funkcję Przynajmniej dałam Wam powód do przemyśleń i zamiast siedzieć i narzekać jak dużo macie pracy można pomyśleć i coś zrobić. I nie wiem jak mogłyście po moim sposobie pisania, a zwłaszcza ironii pomyśleć, że chciałam coś przeforsować - pisząc od początku wiedziałam, że nie mam już szans na organizowanie zamówień, dlatego właśnie że piszę Tutaj lepiej się nie odzywać przecież, a jeśli już to najlepiej o kwiatkach i miłości pisać ahh jaki piękny dziś mamy dzień. A zwłaszcza cieszy mnie dziś, że posiadam zmienne IP


Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Niestety ale nie wydaje mi sie, by o to lub tylko o to ci chodzilo.
.


A i jeżeli chcesz wiedzieć vril to tak lubię pomagać ludziom bezinteresowanie, za co często dostaję niestety w d.pę i gdyby nie mój mąż to pewnie chodziłabym często po ścianach. Swojego czasu dla jednego z klubów motoryzacyjnej mojego ukochanego auta zafundowałam nową stronę, forum i serwer... i na początku przyjęto mnie tak jak tutaj - czyli stwierdzono, że stare jest dob re. Teraz korzystają z tego forum do dziś. Niestety jak się kończy pedagogikę to cośtam zostaje.
__________________
NELSON-X

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2010-01-09 o 21:11
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:18   #1539
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Astro mam jedno pytanie,skoro chcesz pomoc i wychodzisz naprzeciw to dlaczego nie napisalas do AgiZ. czy Złosia?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:18   #1540
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Astro, co do kursu dolara- liczy sie po 3 w razie skoku waluty. i pozniej zwraca sie nadplaty. przynajmniej ja tak robie.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:19   #1541
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Astro, co do kursu dolara- liczy sie po 3 w razie skoku waluty. i pozniej zwraca sie nadplaty. przynajmniej ja tak robie.
Niestety nie każdy tak robi...
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 21:20   #1542
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Niestety nie każdy tak robi...
To dlaczego dopiero teraz ten temat jest poruszony?????
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:22   #1543
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Niestety nie każdy tak robi...
hmm... to mnie mowiac szczerze dziwi. skoro ktos mi wplaca swoje pieniadze to placi okreslona kwote za swoje zamowienie. po rozeslaniu paczek robie rozliczenie i zwracam nadplaty, zreszta mam to w swoim regulaminie.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:25   #1544
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Astro mam jedno pytanie,skoro chcesz pomoc i wychodzisz naprzeciw to dlaczego nie napisalas do AgiZ. czy Złosia?
Bo dla mnie to ostateczność pisać do guru i nigdy tego nie praktykuję i czasami wolę się zamknąć i w głębi coś trzymać (podobnie jak z tymi 10 zł...), a poza tym zawsze wychodzę z założenia, że jeśli mnie nie chcą to się nie wcinam. Niestety w mojej opinii nie zostałam potraktowana przychylnie, mimo iż nic złego nie zrobiłam (zwróciłam tylko uwagę, że jest alternatywa, a że lubię ironię... cóż... wydaje mi się że najlepiej działa ironia, bo zmusza do myślenia), dlatego już nie będę pisać do obsługi wizażu itd. pozostaje mi jedynie wypowiadanie się w wątkach które mnie interesują. Mam jednak cichą nadzieję, że kiedyś ktoś odświeży podejście niektórych osób zajmujących się organizacją zamówień, bo tak jak mówiłam - u niektórych nie do końca jest fair.

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To dlaczego dopiero teraz ten temat jest poruszony?????
Nie wiem nie jestem moderatorem.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:34   #1545
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Bo dla mnie to ostateczność pisać do guru i nigdy tego nie praktykuję i czasami wolę się zamknąć i w głębi coś trzymać (podobnie jak z tymi 10 zł...), a poza tym zawsze wychodzę z założenia, że jeśli mnie nie chcą to się nie wcinam. Niestety w mojej opinii nie zostałam potraktowana przychylnie, mimo iż nic złego nie zrobiłam (zwróciłam tylko uwagę, że jest alternatywa, a że lubię ironię... cóż... wydaje mi się że najlepiej działa ironia, bo zmusza do myślenia), dlatego już nie będę pisać do obsługi wizażu itd. pozostaje mi jedynie wypowiadanie się w wątkach które mnie interesują. Mam jednak cichą nadzieję, że kiedyś ktoś odświeży podejście niektórych osób zajmujących się organizacją zamówień, bo tak jak mówiłam - u niektórych nie do końca jest fair.

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------


Nie wiem nie jestem moderatorem.
Moderator nie jest w stanie monitorowac wszystkiego non stop-poza tym moderowanie nie jest naszym zyciem to jedynie dodatek do tego,ze zagladamy na Wizaz i jednoczesnie stajemy sie bardziej zauwazale ale nic poza tym.
Jezeli mialas jakiekolwiek watpliwosci to dlaczego nie napisalas do zadnej z Modek?
Nie bardzo to rozumiem,ze pisanie do guru to ostatecznosc-jezeli dzieje sie cos nie tak to nalezy to zglaszac,pisac,monitowac.

Cytat:
Napisane przez Astro
Mam jednak cichą nadzieję, że kiedyś ktoś odświeży podejście niektórych osób zajmujących się organizacją zamówień, bo tak jak mówiłam - u niektórych nie do końca jest fair.
Podjelas temat,ktory powinien zostac wyjasniony-to nie moze byc tak,ze piszesz i urywasz poniewaz jest to bardzo wazna kwestia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:41   #1546
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Moderator nie jest w stanie monitorowac wszystkiego non stop-poza tym moderowanie nie jest naszym zyciem to jedynie dodatek do tego,ze zagladamy na Wizaz i jednoczesnie stajemy sie bardziej zauwazale ale nic poza tym.
Jezeli mialas jakiekolwiek watpliwosci to dlaczego nie napisalas do zadnej z Modek?
Nie bardzo to rozumiem,ze pisanie do guru to ostatecznosc-jezeli dzieje sie cos nie tak to nalezy to zglaszac,pisac,monitowac.



Podjelas temat,ktory powinien zostac wyjasniony-to nie moze byc tak,ze piszesz i urywasz poniewaz jest to bardzo wazna kwestia.
Ja nie urywam - na wszelkie pytania odpowiadam. Nie napisałam do modek, bo wtedy nie wiedziałam (a tak jak pisałam było to w lipcu) że zapłaciłam za dużo. Teraz nie pisałam, bo wydawało mi się, że każda organizatorka tak robi, a dla mnie naprawdę parę zł nie robiło różnicy, choć przyznam, że czułam się jakoś nieswojo, że ktoś na mnie zarabia No ale stwierdziłam, że tak musi być skoro nikt się nie oburza

Nie wiedziałam, że inne organizatorki robią inaczej...
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:41   #1547
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

SugaMama1988 napisalam, ze kwestia obecnych Organizatorek i ewentualna ich zmiana jest tematem dyskusji miedzy moderatorami. Damy znac jak cos ustalimy.
Czy uprzywilejowaniem mozna nazwac przyjecie na Organizatora osoby znanej na forum, ktora dala sie poznac zamiast kogos, kogo sie ledwo kojarzy? Wybaczcie ale kredyt zaufania to krucha rzecz i nie bedziemy nim szafowac. To internet, nie piaskownica.
Zakladajac podforum zakupowe nie wybiegano w przyszlosc, bo od poczatku nie zakladano jego rozrastania sie - to mial byc jedynie niewielki dodatek do forum, a nie rozbudowujaca sie platforma zakupowa, ile razy mam to tlumaczyc? Ewentualne rozwiazania sa tylko dwa - podforum istnieje w tej skromnej formie jak dotychczas badz zostaje zlikwidowane.

Z zalozenia wszystkie zamowienia sa tak rozliczane, by Organizator nie czerpal z tego korzysci finansowych. Jesli jest podejrzenie, ze dzieje sie inaczej, to dlaczego ja o tym nie wiem? Nie jestem Pytia Jasnowidzaca, jesli ma sie problem z Organizatorem to zglasza sie to na PW do Moderatorow, tak stanowi regulamin. Stawianie oskarzen w takiej formie jak powyzej jest rzucaniem grochu o sciane.
Kazdy Organizator ma obowiazek prowadzic jawne rozliczenia (w poscie glownym, badz arkuszu google), do tej pory, a forum istnieje rok, nie dostalam zadnego zgloszenia na temat nieprawidlowosci w rozliczeniach.

Co mysli US o uzytkownikach forum mnie nie interesuje, wszyscy na samym poczatku zostali poinformowani (chociaz jako obywatele tego kraju sami maja obowiazek bydz zaznajomieni z przepisami prawa) jak wyglada kwestia zamowien zagranicznych. Co kazdy dorosly uzytkownik tego forum robi z ta wiedza to jego sprawa.

Ironi nie zauwazylam, do myslenia tez nie zostalam zmuszona, bo nie musialam, swietnie sobie z ta funkcja mojego mozgu radze sama

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-01-09 o 21:47
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:50   #1548
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja nie urywam - na wszelkie pytania odpowiadam. Nie napisałam do modek, bo wtedy nie wiedziałam (a tak jak pisałam było to w lipcu) że zapłaciłam za dużo. Teraz nie pisałam, bo wydawało mi się, że każda organizatorka tak robi, a dla mnie naprawdę parę zł nie robiło różnicy, choć przyznam, że czułam się jakoś nieswojo, że ktoś na mnie zarabia No ale stwierdziłam, że tak musi być skoro nikt się nie oburza

Nie wiedziałam, że inne organizatorki robią inaczej...
Nie dokonczylas najwazniejszego-kto organizowal zamowienie?


Jestem mocno zaskoczona takim podejsciem-tymbardziej,ze jezeli za cos place to chce wiedziec ile
Jest Regulamin,ktory jasno precyzuje forme zbiorowych zamowien i nie zmusilo Cie to do myslenia?Prosta sprawa-wystarczy wejsc w arkusz jakiejkolwiek Organizatorki i zobaczyc przebieg transakcji,nie jest to zadna tajemnica wiec tymbardziej jest to dla mnie niezrozumiale.

Tlumaczysz sie niewiedza-no rany ale nie jestesmy dziecmi i kiedy bierzesz udzial w zamowieniu to jest jasno okreslone :podzial kwoty przesylki,kurs waluty itd.
Jezeli cokolwiek sie nie zgadzalo to dlaczego nie pisalas o tym od razu tylko teraz akcentujesz problem?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:51   #1549
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
SugaMama1988 napisalam, ze kwestia obecnych Organizatorek i ewentualna ich zmiana jest tematem dyskusji miedzy moderatorami. Damy znac jak cos ustalimy.
Czy uprzywilejowaniem mozna nazwac przyjecie na Organizatora osoby znanej na forum, ktora dala sie poznac zamiast kogos, kogo sie ledwo kojarzy? Wybaczcie ale kredyt zaufania to krucha rzecz i nie bedziemy nim szafowac. To internet, nie piaskownica.
Zakladajac podforum zakupowe nie wybiegano w przyszlosc, bo od poczatku nie zakladano jego rozrastania sie - to mial byc jedynie niewielki dodatek do forum, a nie rozbudowujaca sie platforma zakupowa, ile razy mam to tlumaczyc? Ewentualne rozwiazania sa tylko dwa - podforum istnieje w tej skromnej formie jak dotychczas badz zostaje zlikwidowane.

Z zalozenia wszystkie zamowienia sa tak rozliczane, by Organizator nie czerpal z tego korzysci finansowych. Jesli jest podejrzenie, ze dzieje sie inaczej, to dlaczego ja o tym nie wiem? Nie jestem Pytia Jasnowidzaca, jesli ma sie problem z Organizatorem to zglasza sie to na PW do Moderatorow, tak stanowi regulamin. Stawianie oskarzen w takiej formie jak powyzej jest rzucaniem grochu o sciane.
Kazdy Organizator ma obowiazek prowadzic jawne rozliczenia (w poscie glownym, badz arkuszu google), do tej pory, a forum istnieje rok, nie dostalam zadnego zgloszenia na temat nieprawidlowosci w rozliczeniach.

Co mysli US o uzytkownikach forum mnie nie interesuje, wszyscy na samym poczatku zostali poinformowani (chociaz jako obywatele tego kraju sami maja obowiazek bydz zaznajomieni z przepisami prawa) jak wyglada kwestia zamowien zagranicznych. Co kazdy dorosly uzytkownik tego forum robi z ta wiedza to jego sprawa.

Ironi nie zauwazylam, do myslenia tez nie zostalam zmuszona, bo nie musialam, swietnie sobie z ta funkcja mojego mozgu radze sama
Jednak dziwnym trafem dopiero po tej dyskusji zaczęto się zastanawiać nad wymianą organizatorek... A przedtem mówiłaś, że nie planujecie nikogo skreślać. Czyli zatem jednak zmusiła ta dyskusja do zastanawiania się...
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 21:55   #1550
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Nie, bo sprawa jest na "tapecie" od dwoch miesiecy - wiedzialbys gdybys czytala apele moderatorskie
Zmian nie zamierzamy wprowadzac na dzien dzisiejszy - sprawa jest w toku.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:57   #1551
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Astro, w sprawie Twoich 10zł, które urosło niemal do Astro-gate- gdybyś to zgłosiła ktoś na pewno by się tym zajął- od tego jesteśmy. Pytanie dlaczego dopiero teraz to wychodzi było skierowane do Ciebie, dlaczego teraz o tym piszesz (co już wyjaśniłaś) a nie do moderatorów, którzy jednak nie rozliczają każdego cząstkowego zamówienia i w myślach nie czytają, skoro Ty tego nie zauważyłaś w lipcu jak któraś z nas mogła? Jeśli się z tym pogodziłaś proszę przestań o tym napominać, jeśli chcesz to wyciągnać opisz sprawę na PW. Co na to Organizatorka, którą oskarżasz o nieuczciwość?

SugaMama1988 i inne osoby które nie zabrały głosu, jeśli uważacie, że jakaś organizatorka jest nieaktywna chętnie się temu przyjrzę, po pobieżnym zerknięciu na listę stwierdzam, że wszystkie się przewijają na zakupowym.

Możliwości techniczne to nie tylko kolory, których użycie zresztą ustaliłyśmy kształtując to forum, ale założenie, że jest to forum i nie ma tu np. jak na allegro systemu komentarzy, weryfikacji adresu- ogólnie zwiększonego stopnia ochrony obu stron. Nie mamy takiej możliwości. Stąd ograniczona liczba organizujących, generalnie działanie na małą skalę. Vril już zaznaczyła, że nie chodzi o 1-2 organizatorki a o kilkadziesiąt, co upośledzi możliwość sprawowania kontroli.

Szefostwo jest wtajemniczone w sprawę.

Dyskusję uznałam za zakończoną, gdyż zarówno jedna jak i druga strona podaje ciągle te same argumenty i nie wiem co w tej kwestii da się zmienić, ale naprawdę jesteśmy otwarte na wszelkie propozycje.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 21:58   #1552
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie dokonczylas najwazniejszego-kto organizowal zamowienie?


Jestem mocno zaskoczona takim podejsciem-tymbardziej,ze jezeli za cos place to chce wiedziec ile
Jest Regulamin,ktory jasno precyzuje forme zbiorowych zamowien i nie zmusilo Cie to do myslenia?Prosta sprawa-wystarczy wejsc w arkusz jakiejkolwiek Organizatorki i zobaczyc przebieg transakcji,nie jest to zadna tajemnica wiec tymbardziej jest to dla mnie niezrozumiale.

Tlumaczysz sie niewiedza-no rany ale nie jestesmy dziecmi i kiedy bierzesz udzial w zamowieniu to jest jasno okreslone :podzial kwoty przesylki,kurs waluty itd.
Jezeli cokolwiek sie nie zgadzalo to dlaczego nie pisalas o tym od razu tylko teraz akcentujesz problem?
Tak jak mówiłam było to moje pierwsze zamówienie i nie wiedziałam jak to jest rozliczane, że różnica powinna być zwrócona itd. Myślałam, że wszystkie organizatorki tak robią i że jest to normalne zjawisko, a że dla mnie parę złotych naprawdę nie robiło różnicy to nie zwracałam na to uwagi. Czułam się nieswojo, jednak nie reagowała, bo tak jak powtarzam - myślałam, że to normalne. Kiedy zaczęłam więcej zamawiać to zaczęłam się zastanawiać, że jednak nie jest to uczciwe, a że sądziłam że wszystkie tak robią to szczerze mówiąc chciałam zostać organizatorką, żeby robić właśnie inaczej (cały czas powtarzam, że nie sądziłam, że powinno się rozliczyć po kursie dolara). W regulaminie owszem jest napisane, że nie czerpie korzyści majątkowych, ale nie jest napisane, że powinna zwrócić różnicę z kursu. Wszystkie organizatorki piszą, że liczą dolara po 3 zł i dla mnie było to po prostu przyjęte jako pewnik. Po prostu pech chciał że moje pierwsze zamówienie było nie u tej wizażanki, gdyby pierwsze bylo normalne to na pewno 2. bym zgłosiła.

Jeśli pozwolisz napiszę na PW dane tej osoby, gdyż nie chcę tworzyć tutaj publicznych personalnych dyskusji.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:04   #1553
SugaMama1988
Zadomowienie
 
Avatar SugaMama1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
GG do SugaMama1988
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Vril, chodzi o to że siłą rzeczy pewne wizażanki będą bardziej znane niż inne choćby przez staż co nie znaczy ,że nie są warte zaufania prawda?
W tej sytuacji myślę,że skoro podforum się chce rozrosnąć to w myśl zasady powinno zostać zamknięte, czego osobiście jednak nie chciała bym no ale...
__________________
Alicja w krainie czarów.

SugaMama1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:04   #1554
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Astro, w sprawie Twoich 10zł, które urosło niemal do Astro-gate- gdybyś to zgłosiła ktoś na pewno by się tym zajął- od tego jesteśmy.
Nie chciałam robić żadnej afery. Niestety miałam pecha, że to bylo moje pierwsze zamówienie i myślałam, że to normalne - to jak miałam zgłaszać "coś" normalnego?
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:12   #1555
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Astro, ale to nie jest normalne, że ktoś bierze 10zł za coś co ma robić bez uzyskiwania korzyści. Poproszę o opis sytuacji na PW, wyjaśnię to z Organizatorką.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:15   #1556
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam było to moje pierwsze zamówienie i nie wiedziałam jak to jest rozliczane, że różnica powinna być zwrócona itd. Myślałam, że wszystkie organizatorki tak robią i że jest to normalne zjawisko, a że dla mnie parę złotych naprawdę nie robiło różnicy to nie zwracałam na to uwagi. Czułam się nieswojo, jednak nie reagowała, bo tak jak powtarzam - myślałam, że to normalne. Kiedy zaczęłam więcej zamawiać to zaczęłam się zastanawiać, że jednak nie jest to uczciwe, a że sądziłam że wszystkie tak robią to szczerze mówiąc chciałam zostać organizatorką, żeby robić właśnie inaczej (cały czas powtarzam, że nie sądziłam, że powinno się rozliczyć po kursie dolara). W regulaminie owszem jest napisane, że nie czerpie korzyści majątkowych, ale nie jest napisane, że powinna zwrócić różnicę z kursu. Wszystkie organizatorki piszą, że liczą dolara po 3 zł i dla mnie było to po prostu przyjęte jako pewnik. Po prostu pech chciał że moje pierwsze zamówienie było nie u tej wizażanki, gdyby pierwsze bylo normalne to na pewno 2. bym zgłosiła.

Jeśli pozwolisz napiszę na PW dane tej osoby, gdyż nie chcę tworzyć tutaj publicznych personalnych dyskusji.

Napisze juz na koniec zeby nie ciagnac dyskusji w nieskonczonosc.

Bralam udzial w wielu zamowieniach,organizuje rozne rzeczy tez sama choc bardziej na Perfumach mnie widac i nawet jak zaczynalam po raz pierwszy to czulam sie odpowoedzialna za rzetelne rozliczenie.
Dlatego jestem zaskoczona-naprawde!jak mozna tyle czasu czekac i nie pomyslec,ze jest cos nie tak nawet za pierwszym razem.
Kurs waluty zawsze mozna sprawdzic samemu wiec nie jest to dla mnie argument-warto zwrocic tylko uwage na to,ze czesto powstaja roznice przy przewalutowaniu szczegolnie,ze to zalezy od banku.Jednak mozna poprosic o kopie zamowienia czy dowodu zaplaty,nie?To nic tajnego tymbardziej,ze wszystkie rozliczenia sa jawne.

Jestes dorosla osoba,powierzalas swoje pieniadze obcej osobie i ani przez chwile nie przeszlo Ci przez mysl,ze cos jest nie tak z rozliczeniem?
Uwazam,ze dla jasnosci powinnas podac dane Organizatorki oraz link do zamowienia-bo teraz powstaje pytanie kto to taki,a druga sprawa to jak ktos przejrzy ten watek to nasuna sie skojarzenia,ze Organizatorki to naciagaczki-przepraszam za formule ale tak to moze byc odebrane kiedy patrze na to z boku.

Rozumiem Twoje rozżalenie i chec pomocy ale wszystko po kolei
Wyjasnimy to,co niejasne by nie zostawiac problemu w prozni.

Odrebna sprawa sa zamowienia poza Forum-to jest wylacznie pomiedzy osobami,ktore biora w tym udzial i ZADNA z Modek nie bierze za to odpowiedzialnosci.Uwazam, ze ten temat zostal wyczerpany z jednego powodu- podforum wspolnych zakupow powstalo by uniknac nieporozumien i niejasnosci dotyczacych nie tylko rozliczen.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-01-09 o 22:19
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:17   #1557
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
21. Organizatorka nie czerpie zysków finansowych z zamówień, ale wszelkie gratisy i darmowe zestawy próbek, o ile nie zaznaczy inaczej, należą się jej.

22. Wszelkie zachowania, które sugerowałyby ewentualne oszustwo, oraz wszelkie sporne kwestie należy zgłaszać do Moderatorów!
Kazdy wchodzac na podforum zakupowe ma obowiazek znac i przyjac regulamin zakupow, tlumaczenie sie niewiedza nie jest argumentem.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:21   #1558
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Astro, ale to nie jest normalne, że ktoś bierze 10zł za coś co ma robić bez uzyskiwania korzyści. Poproszę o opis sytuacji na PW, wyjaśnię to z Organizatorką.
Wysłałam już PW do Hexxana, gdyż ona pierwsza zapytała.

Dziwi mnie tylko Wasze podejście, że to moja wina, że nie wiedziałam. Wg mnie to organizatorka powinna być osobą uczciwą - to ona rozlicza i powinna świecić przykładem. Ja miałam prawo nie wiedzieć, ona organizując zamówienia zna chyba ich dokładne koszta...

Niestety na co dzień mam do czynienia z większymi pieniędzmi i dla mnie 10 zł to naprawdę niewiele, dlatego nie robiłam afery "o grosze". Później zaczęłam się zastanawiać, że nawet jeśli na kursie dolara organizatorka ma po 10 groszy na dolarze to to nie jest uczciwe przy dużych kwotach, a jak spojrzałam na rozliczenie cathy w arkuszu, gdzie zamówienie ma po kilkaset dolarów to pomyślałam, że to jednak nie jest fair. Tak jak mówiłam - myślałam, że wszystkie organizatorki tak robią.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:23   #1559
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam - myślałam, że wszystkie organizatorki tak robią.
to źle myślałaś.

Hexx nie zawracaj głowy, to nie jej podwórko. Podaj link do zamówienia i rozliczeń, zajmę się tym.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 22:27   #1560
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
to źle myślałaś.

Hexx nie zawracaj głowy, to nie jej podwórko. Podaj link do zamówienia i rozliczeń, zajmę się tym.
Już do Ciebie napisałam - cytując rozmowę z Hexx.

To jak dla mnie organizatorek może być 5 byleby były uczciwe
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.