Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-31, 22:42   #2911
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
skoro przypomniałaś sobie teraz, co stoi na przeszkodzie by to zrobić teraz? sklepy internetowe przyjmują zamówienia całą dobę.
Nic absolutnie nie stoi na przeszkodzie. Przyznaję - wciąż się waham pomiędzy zwykłą chną a chną z dodatkiem amli i jantrophi... helfowa przesyłka kosztuje... nie chcę pomarańczki, nie chcę tez zbyt ciemnego mahoniu - marzy mi się karmel nieco rudawy-miedziany
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 22:55   #2912
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Perwati - wszystko zależy od tego, na jaki kolor położysz hennę.
ja położyłam samą chnę eldu i spodziewałam się miedzi a mam właśnie kasztanowaty jakby kolor. ja bym na twoim miejscu spróbowała z samą lawsonią bo z moich doświadczeń - to daje najlepszy efekt kolorystyczny.
co to produktu z allegro - podano w składzie sodium picramate, cokolwiek to jest kilka postów które sobie wyguglałam na temat tego nie zachęcają do nałożenia tego na głowę, ja poszukałabym czegoś bez takich dodatków
sylvia_doll - jak nie spróbujesz to nie dowiesz się co wychodzi na twoich włosach za kolor nie wydaje mi się by sama henna a henna z dodatkiem amly i czegoś tam jeszcze mogła dać jakieś OGROMNIE różne efekty kolorystyczne
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 23:12   #2913
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzięki za odpowiedź black_sun. Właściwie to ja już sama się zniechęciłam do tego dziwu z allegro, a szukałam tylko potwierdzenia.
Lawsonia? Tzn. masz na myśli np. hennę z Helfów albo jakąś inną "samą" hennę? Obawiam się pomarańczy i czerwieni... Chociaż zawsze farby wychodziły mi ciemniej, niż powinny, ale henny jeszcze nie próbowałam.
A i jeszcze, hennę mam zamiar nałożyć na swój naturalny kolor, średni brąz, taki nie za ciemny. A Ty, na jaki nakładałaś?
Chyba faktycznie najpierw rozejrzę się po mieście za Eld-em, a najwyżej potem kupię coś w necie.

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-01-31 o 23:28
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 10:47   #2914
rogalika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hmm ja włosy mam blond, ale nie bardzo jasne.. ja właśnie nie chciałabym mieć czerwonawego połysku tylko taką marchewę jak podałam na zdjęciu.. boje się farbować zwykłą farbą, zreszta nie chcę sobie niszczyć włosów.

a co myślicie o tej :

http://allegro.pl/naturalna-farba-do...422212103.html


Kolor na próbnym zdjęciu wydaje się być właśnie taki, o jaki mi chodzi, tylko pytanie jak bardzo "orientacyjny" jest ten kolor.

Czy któraś z was farbowała tą serią henn, lub dokładnie tym kolorem?
rogalika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 12:18   #2915
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rogalika Pokaż wiadomość
a co myślicie o tej :

http://allegro.pl/naturalna-farba-do...422212103.html

Czy któraś z was farbowała tą serią henn, lub dokładnie tym kolorem?
Kilka postów wyżej pytam o jedną z tych henn... Przejrzałam cały wątek i tutaj raczej nikt tym się nie hennował. Jak chcesz się dowiedzieć, musisz spróbować;]

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
helfowa przesyłka kosztuje...
A ja właśnie mam pytanie, ile kosztuje przesyłka na Helfach? Bo nigdzie nie mogę doczytać. To jest po prostu w cenie produktu?
Zdecydowałam się na Heenarę i Kalpi Tone, którego użyję sobie po hennie. Co wyjdzie, to wyjdzie Narazie będę czekała na Waszą odpowiedź i na... swój naturalny kolor włosów:/

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-02-01 o 12:22
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 14:58   #2916
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Perwati - przesyłka na helfach to kilkanaśnie złotych. 12 chyba.
A co do koloru - jeśli masz jasnobrązowe włosy, to po hennie na pewno nie wyjdzie ci niz pomarańczowego ani jaskrawego. Może być tylko ciemniej
Te zdjęcia które dodałaś już kiedyś widziałam:
1. jest stąd http://khadi.pl/proszek-amla-witamina-c
2. nie wiem gdzie widziałam
3. To Rachel Hurd-Wood w filmie "Pachnidło". Sądząc po jej późniejszych zdjęciach - nie miała hennowanych włosów. Wypłowiały
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:25   #2917
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

BlackSun, też mi sie wydaje tak... oby nie wyszły za ciemne, ani za czerwone, bo nie zdzierżę
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:39   #2918
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Też farbowałam 3 dni temu khadi naturalną + cassią.


Porównanie Khadi naturalnej z eld chna:

Khadi naturalna + cassia:
- odcień pomarańczowy/marchewka
- bez czerwieni
- trzeba czekać kilka godzin aż barwnik "puści"
- proszek ładnie się rozdrabia, nie ma grudek
- barwi na stałe urzadzenia sanitarne
- troszkę mniej śmierdzi od eld
- wydaje się bardziej naturalna od chny


Eld chna:
- odcień rudy/mahoń
- daje odcień czerwieni - im dłużej farbujesz, tym odcień będzie mocniejszy - włosy ciemnieją
- nie trzeba czekać aż puści barwnik
- proszek ciężej rozrobić, jest bardziej "tępy", ciężej się nakłada
- łatwo umyć łazienkę, lepiej schodzi
- zastanawiam się, czy nie ma jakichś 'wspomagaczy'

Ogólnie z farbowania khadi jestem bardzo zadowolona, efekt wyszedł nawet lepszy niż się spodziewałam, bez czerwieni, pomarańcz - czyli taki jak chciałam... Przyzwyczaiłam się jednak do tej lekkiej czerwieni i teraz mi jakoś jej brakuje kobiecie nie dogodzisz :/
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:42   #2919
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;24776201]Perwati - przesyłka na helfach to kilkanaśnie złotych. 12 chyba.
A co do koloru - jeśli masz jasnobrązowe włosy, to po hennie na pewno nie wyjdzie ci niz pomarańczowego ani jaskrawego. Może być tylko ciemniej
[/QUOTE]

Drogo...
A co do hennowania, to mnie pocieszyłaś
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:44   #2920
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
(...)

Dodam jeszcze zdjęcia kolorów zbliżonych do tego, co chciałabym uzyskać:
1- ten pierwszy nie pamiętam skąd, ale Wy pewnie pamiętacie?;] czy to była henna z amlą z Helfów czy coś z Khadi?
2- eh.
3- marzenie. coś mi się wydaje, że ta aktorka się hennowała, tylko jaką henną?;p
zdjęcie pierwsze jest z khadi.
zdjęcie 3cie - identyczny kolor mam po farbowaniu eld chną. - kolor wyjściowy moich włosów to jasny brąz/kasztan.


Jak się zmuszę to zamieszczę kilka fotek po eldzie i khadi.

pozdrawiam

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-02-01 o 16:43
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 15:53   #2921
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ranyboskie, a jeżeli chcę uzyskać kolor nie pomarańczowy tylko bardziej stonowaną rudość? hmm do moich naturalnych nieokiełznanych .. pomieszam 1) chnę z amlą i 2) kilkoma próbkami brązu orzechowego jasnego (http://img690.imageshack.us/i/aloskimojehihi.jpg/ - powtarzam się, wiem, wiem)
jak bedzie za ciemno to nic juz nie zrobie, zeby uzyskac karmel miedziany phi phi..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 17:45   #2922
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jeśli pomaluje Delią jutro, a w sobotę nałożę naturalna hennę, to naturalna się przyjmie? Czy Delia musi się całkowicie wypłukać?
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 17:56   #2923
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Jeśli pomaluje Delią jutro, a w sobotę nałożę naturalna hennę, to naturalna się przyjmie? Czy Delia musi się całkowicie wypłukać?
moje doświadczenia były takie, że henna wypłukiwała mi venitę w paście - widać było, że kolor zupełnie znikał
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 18:30   #2924
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mam włosy w kolorze jasnobrązowym - brązowym (tak jak na zdjęciu poniżej), chciałabym uzyskać odcień ciepłego brązu, tak jak na drugim zdjęciu. jakiej farby henny khadi powinnam użyć? może zmieszać jasny brąz z orzechowym brązem? proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20110130-00574.jpg (222,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor2.jpg (108,2 KB, 28 załadowań)
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 19:37   #2925
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Zabawne, myślałam o tym samym - zmieszaniu orzechowego brązu z jasnym brązem khadi w celu uzyskania koloru z załącznika. Nie mam jednak pojęcia czy udałoby się go uzyskać i w jakich proporcjach. Nie mam doświadczenia w mieszaniu pojedynczych składników, dlatego wolałabym gotowca z khadi...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ikf.com.pl-fotka-777984(2).jpg (26,8 KB, 82 załadowań)
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-01, 20:55   #2926
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mhmmm... czyli tydzien po Venicie rowniez bede mogla uzyc prawdziwej Khadi

maly offtop, potrzebuje fajnych ofert maxfactor do zakupow online
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 08:50   #2927
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
zdjęcie pierwsze jest z khadi.
zdjęcie 3cie - identyczny kolor mam po farbowaniu eld chną. - kolor wyjściowy moich włosów to jasny brąz/kasztan.


Jak się zmuszę to zamieszczę kilka fotek po eldzie i khadi.
Zmuś się, bardzo proszę;D
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 11:49   #2928
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Farbuję henną włosy chyba od października. W tym czasie 2x zrobiłam całość henną jamlą z mazideł i chyba 2x henna gloss tym samym, resztkami z farbowań. W moim przypadku, a farbowałam włosy w kolorze ciemny fiolet, henna rozjaśniła włosy bądź dała po prostu na tyle intensywny odcień. Skoro wiadome jest, że henna nie oblepia ale wchodzi normalnie do włosa to jestem w stanie uznać, że 'wyżarła' trochę barwnika chemicznego gdyż przy spłukiwaniu jej z włosów czułam charakterystyczny zapach farby chemicznej, tak samo miałam po głęboko penetrujących włos odżywkach. Byłam zadowolona, kolor się nie spłukiwał, za pierwszym razem wyszło mi coś w stylu miedzianym, następne całościowe farbowanie - bardziej chna. Jednak podoba mi się efekt różny w zależności od oświetlenia, w słońcu są pięknie, intensywnie rude, w cieniu miedziane, w półmroku kasztanowe, bardzo interesujące wrażenie robi. Następnie po nowym roku farbowałam henną SIPA w proszku, rozrabiałam wodą (poprzednio - samym sokiem z cytryny) i dałam sok z jednej czy dwóch cytryn. Może bardzo jasny blond odrosty złapało na kolor czystej marchewki, dość rażący, co oczywiście w miarę dojrzewania koloru się ustabilizowało, chociaż dalej są jaśniejsze, ale efekt jest dość naturalny (kilka osób nie dało się przekonać że kolor moich włosów jest wynikiem farbowania, nie genów). Jednak SIPA, chociaż trochę lepiej się dała przygotować, mniej brudzi niż henna z mazideł, skórę głowy ubrudziła bardzo, chociaż z sanitariatów czy w miejscach, gdzie ściekało mi spod folii, schodziła bardzo ładnie. Mam po niej jednak mieszane uczucia, wolałam tamtą. Dużo więcej dziwnego kolor refleksów się pojawiło, np. na niektórych kosmykach przy skórze kilka cm jest prawie czarnych i nie mam pojęcia, z czego się to wzięło. Teraz na swój czas czeka 'chna' ELD ale jej czas dopiero za kilka tygodni.
Póki co, jamla wygrywa z Sipą, zobaczymy jak ELD wypadnie. W sumie jamla wychodzi w podobnej cenie jak Sipa ale chyba nie można mieć wątpliwości co do sztucznych dodatków a jakość zdecydowanie odczuwa się podczas używania. Wpływ pewnie miało też to, że jamla sobie dojrzewała kilkanaście godzin a Sipa zalewana była gorącą wodą, jednak pierwsza metoda bardziej mi przypasowała.
A, i jamlę za drugim razem łączyłam z papryką, olejkami - nie zauważyłam różnicy w kolorze a jakby lepiej się zmywała i zdecydowanie wygodniej nakładała.
Generalnie zależy mi na ładnym, rudym kolorze, bez czerwoności, takie właśnie mam w słońcu i mam nadzieję, że z czasem wszystkie będą takie, jak moje odrosty bo to dla mnie najładniejszy kolor.
W sumie, to kilka razy od gimnazjum czytałam o hennie i miałam wielką ochotę, teraz nie wiem jak mogłam nie być ruda i farbować jakąś chemią... moje kręcone włosy bardziej ponaglają mnie do ponownego użycia henny swoją strukturą a nie odrostami bo tak po miesiącu już robią się trochę leniwe, przyklapnięte, a po farbowaniu kręcą się z życiem i mają odpowiednią objętość.
Ech, kto by pomyślał że się królewna śnieżka przefarbuje na rudo
Jeśli by ktoś miał jakieś uwagi lub pytania to postaram się odpowiedzieć
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 14:04   #2929
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja znalazłam w swoim małym mieście ELDa! tylko oczywiście nie odcień chna... no i są jeszcze te w kremie, ale mają jakieś dziwne rzeczy w składzie. ale Pani w sklepie obiecała mi, że zamówi proszki za tydzień specjalnie dla mnie

wrily_curly ja nie mam pytań, ale DAWAJ jakieś zdjęcia!:P

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-02-02 o 21:25
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 17:00   #2930
ekspresja
Raczkowanie
 
Avatar ekspresja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dla wszystkich, które chcą namieszać jedyny, niepowtarzalny odcień a nie wiedzą z czego i jak, link poniżej

http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html

wystarczy kliknąć w kwadracik z wybranym odcieniem a pokaże nam się efekt na włosach i przepis użytkowniczki
wszystko co prawda po angielsku ale wystarczy podstawowa znajomość języka, żeby coś z przepisów wyczytać. Polecam
Po kilku farbowaniach Heennarą z helf dodaję coraz mniej indygo (ostatnio już pół łyżeczki) i tylko pół kieliszka amli. Kolor jest dalej cynamonowy i stopniowo ciemnieje - zależnie od światła bardziej rudy (w słońcu) lub kasztanowy brąz w półmroku i w cieniu. Fotki wrzuciłam jakieś 2 stronki wcześniej. Ja też dalej szukam odcienia, który okaże się najlepiej dopasowany do mojej karnacji... Jedno wiem, warto zainwestować w 100% naturalną hennę. Koleżanki farbują ELD w proszku i wg mnie nie mają ładnych włosów. W porównaniu z moją Heenarą i brązem Khadi mojej siostry widać różnicę głównie w połysku włosa i w (ja to tak nazywam) "estetyce odcienia". ELD daje bardziej sztuczny odcień (nie odzwierciedla naturalnych refleksów i głowa wygląda trochę jak peruka jednolitych włosów z syntetyku) ale to moje zdanie na podstawie 2 głów koleżanek po ELD.
ekspresja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 18:17   #2931
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja chyba zamawiam czarna Khadi
bo mam wyplowiale juz wloski, chce miec ciemne a ze ten ciemny braz mi w gole nie chwycil prawie to sprbuje czarnego
czy ona wychodzi taka prawdziwie czarna? bo w sumie typowej czerni tez nie chce
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 20:01   #2932
malwoj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gryfów
Wiadomości: 139
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy któraś z was próbowała farbowac henną khadi w proporcji: pół orzechowego brązu i poł jasnego brązu? Ciekawa jestem jaki efekt wyjdzie. Mam jasno brązowe włosy, nie chciałabym żeby były ciemniejsze bądź rude tylko mój kolor pogłębiony...a może inna firma ale słyszałam że ta jest najlepsza albo inne proporcje hmm
malwoj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 20:11   #2933
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ekspresja, czyli uważasz Henaarę za lepszy wybór? Khadi z tego co wiem jest najlepsza... nieważne czy z dodatkiem amli, janthropą etc...

ckin2u, skoro typowej nie chcesz, czyli indygo moze byc czyms dla Cb - ma pobłysk niebieskawy. ale radzę się dobrze zastanowić


malwoj, ogarnij post wyżej - masz stronkę z mieszankami!

mi też się przyda.
dziękujemy ekspresja : *

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-02-02 o 20:13
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 20:13   #2934
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Raczej nie używa się samego indygo do farbowania włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 20:28   #2935
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ekspresja Pokaż wiadomość
Dla wszystkich, które chcą namieszać jedyny, niepowtarzalny odcień a nie wiedzą z czego i jak, link poniżej

http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html

wystarczy kliknąć w kwadracik z wybranym odcieniem a pokaże nam się efekt na włosach i przepis użytkowniczki
Znam te stronke i frustrujace jest to, ze pierwsze 3 kolory maja ten sam przepis, czyli henna + cytryna, a mi zalezy na kolorze nr 2. I co? Henna + cytryna i wyjdzie co wyjdzie
Zdecydowalam ze najpierw pomieszam henne z cassia.
Tylko po cassie musze jechac.
Blisko znalazlam tylko cala, tzn kore niemielona.

Wogole ceny tych prochow w sklepach internetowych sa z kosmosu.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 20:52   #2936
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

wrzucę może jutro zdjęcia, postaram się poszukać tych przed hennowaniem i jakoś w czasie dopasować zdjęcia między kolejnymi farbowaniami już henną.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 21:28   #2937
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Byłabym wdzięczna Ja farbnęłabym się Eldem, ale skoro mówicie, że kolor nie schodzi... to może lepiej odrazu zainwestuje w jakąś droższą... już nie wiem.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-02, 22:42   #2938
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
zdjęcie pierwsze jest z khadi.
zdjęcie 3cie - identyczny kolor mam po farbowaniu eld chną. - kolor wyjściowy moich włosów to jasny brąz/kasztan.


Jak się zmuszę to zamieszczę kilka fotek po eldzie i khadi.

pozdrawiam
Ja też mam dokładnie taki kolorek jak na trzeciej fotce właśnie po ELDzie kolor chna czyli po czystej lawsonii. Ostatnio kładłam Mehandi z helfów ale wyszło identycznie
W niedzielę chyba będę znów hennować, więc może tym razem pstryknę jakąś fotkę
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 05:30   #2939
ekspresja
Raczkowanie
 
Avatar ekspresja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ekspresja, czyli uważasz Henaarę za lepszy wybór? Khadi z tego co wiem jest najlepsza... nieważne czy z dodatkiem amli, janthropą etc...
Nie uważam Heenary za lepszy wybór. Na stronce z Khadi nie było takiego odcienia jaki chciałam uzyskać więc postanowiłam mieszać sama. Kupiłam Heennarę (myślałam że to sama lawsonia bez dodatków), indygo i amlę i póki co, jestem zadowolona z moich eksperymentów, co nie znaczy, że nie będę dalej dokonywać zmian i modyfikacji odcienia.
Moja siostra farbuje Khadi orzechowym brązem i kolor trzyma bardzo ładnie - jej wychodzi ciemny brąz bez rudości i kasztanów, bardzo naturalny.

Kocurzyco zgadzam się, że frustrujące jest to, że z jednego przepisu (henna+cytryna) można zobaczyć na tej stronce różne kolory włosów. Mimo wszystko uważam, że to właśnie jest pewien urok henny - wszystkie możemy się nią farbować ale każda z nas uzyska inny rezultat... Byłoby lepiej gdyby "tutaj" na naszym hennowym forum każda dziewczyna wrzuciła jakieś fotki i opis czym farbowała. Wiadomo, że nie uzyskamy identycznego efektu ale jak ktoś ma podobny wyjściowy kolor włosów, to może skorzystać z takich informacji.
ekspresja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-03, 10:14   #2940
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malwoj Pokaż wiadomość
Czy któraś z was próbowała farbowac henną khadi w proporcji: pół orzechowego brązu i poł jasnego brązu? Ciekawa jestem jaki efekt wyjdzie. Mam jasno brązowe włosy, nie chciałabym żeby były ciemniejsze bądź rude tylko mój kolor pogłębiony...a może inna firma ale słyszałam że ta jest najlepsza albo inne proporcje hmm
Jesteś już trzecią osobą, która ma identyczną rozterkę (dwa pierwsze posty u góry )
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.