Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-22, 09:57   #1
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Cool

Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)


Zgłupiałam trochę: czytam cennik usług salonu "Tais" w Wwie (http://www.salontais.pl/cennik.html), który ktoś kiedyś na forum polecał jako dobry, i tam jest tak:
manicure biologiczny - 30 zł
podpiłowanie paznokci - 30 zł
peeling po zabiegu - 7 zł
odsunięcie skórek - 7 zł
parafina - 30 zł
malowanie french - 15 zł
To co to jest ten manicure biologiczny za 30 zł? Moczą ręce i nakładają krem tylko? Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić, co jeszcze można zrobić, co nie byłoby opiłowaniem paznokci, peelingiem, odsunięciem skórek i malowaniem...
Wszędzie tak jest, ża za każdą część tego, co ja nazywam manicure płaci się oddzielnie? Wiem, że malowanie liczy się przeważnie oddzielnie, ale reszta?
Bo jak podliczyłam wg tego cennika, to mi wyszło, że kompleksowe zrobienie moich dłoni pięknymi będzie kosztowało co najmniej 90 zł. Niemało za manicure chyba... A może ktoś zna ten salon i opowie? Albo może polecicie jakiś dobry salon w Warszawie na manicure biologiczny / pedicure frezarkowy?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 20:05   #2
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)

manicure biologiczny to taki sam jak tradycyjny jednak w nim nie uzywa sie metalowych narzedzi np do odsowania skorek uzywa sie patyczkow z drzewa pomaranczowego ;.wydaje mi sie ze cena tego manicuru to juz kompleksowy zabieg
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:02   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)

Ja wiem, co to jest man. biologiczny i tradycyjny, tylko nie rozumiem, dlaczego mają oddzielnie podane ceny samego odsuwania skórek i opiłowywania paznokci. To chyba znaczy, że te usługi nie są wliczone w ten zasadniczy manicure za 30 zł
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:15   #4
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)

Cytat:
Napisane przez Midi
Ja wiem, co to jest man. biologiczny i tradycyjny, tylko nie rozumiem, dlaczego mają oddzielnie podane ceny samego odsuwania skórek i opiłowywania paznokci. To chyba znaczy, że te usługi nie są wliczone w ten zasadniczy manicure za 30 zł
Przeciez ktos nie musi przychodzic od razu na caly zabieg manicure, bo chce np. tylko odsunac skorki lub opilowac paznokcie a nie chce calego kompleksowego zabiegu...po to jest to wyszczegolnienie (tak mysle)
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:39   #5
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Przeciez ktos nie musi przychodzic od razu na caly zabieg manicure, bo chce np. tylko odsunac skorki lub opilowac paznokcie a nie chce calego kompleksowego zabiegu...po to jest to wyszczegolnienie (tak mysle)
Jasne, tylko dlaczego podpiłowanie paznokci kosztuje tyle samo co cały manicure? Gdzie tu logika?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:55   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Co to jest manicure? - zakres pojęcia ;)

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec
Jasne, tylko dlaczego podpiłowanie paznokci kosztuje tyle samo co cały manicure? Gdzie tu logika?
No o logike to sie mnie juz nie pytajcie to pewnie trzba takie pytanie zadac juz komus z tego gabinetu, bo tu na forum chyba nikt nie odpowie moze podpilowanie paznokci to tez wyrownanie plytki, polerowanie itp...? sama nie wiem
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.