Czy matki bardziej kochają synów??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 11:00   #31
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Co do pytania zawartego w tytule - nie sądzę.
Trudno oceniać czemu niektórzy rodzice mają swoich pupili, może dlatego że Ci są podobni do nich, albo byli upragnionym dzieckiem wyczekiwanym, a może jeśli kobieta lub mężczyzna czuli się "sprawdzeni" przez to że urodził im się syn a nie akurat córka? Znam przypadki szczególnie w starszym pokoleniu gdzie dzieci było dużo a kochało się to które było najmniej w domu i najmniej chętne do pomocy :-/

Ale spotkałam się z takim też myśleniem starszych pań że dobrze jest mieć córkę bo ta się potem matką interesuje na starość a syn nie :-/ Smutne i czasem prawdziwe.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:10   #32
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
W jednej z ksiazek, ktore dostalam od Glam jest nawet napisane, ze dzieci lubi sie roznie i wiele zalezy od charakteru.
Czasami nawet wlasne dziecko mozna nieszczegolnie uwielbiac. Wydaje mi sie to prawdziwe. Wtedy zupelnie inaczej patrzy sie na swoje relacje z takim dzieckiem. Kiedy rodzic wklada wiekszy wysilek w zabawe z tym troche mniej ulubionym dzieckiem to wydaje mu sie pewnie, ze daje mu w tym momencie troche wiecej niz kiefy dobrze sie bawi ze swoim faworytem.
Wydaje mi się, i nie piszę tego złośliwie, że Ty jesteś trochę nakręcona za bardzo na to "nie można dwojga dzieci kochać jednakowo" i bardzo chcesz w to wierzyć.

Widzisz, moja rodzina jeździ na nartach, ja też umiem, ale nigdy tego nie lubiłam (mam dużą wadę wzroku, bałam się jeździć i przewracać w okularach, nie lubię zimna itd.). Nie miałam pretensji, że moi rodzice zabierają siostre i jadą na narty, wręcz byłam szczęsliwa, że mnie nie ciąną ze sobą. Na dłuższe wyjazdy z nimi jeździłam i wtedy też nie miałam obowiązku byc na stoku, oni jeździli a ja sobie robiłam coś innego. Czy to znaczy, że moja siostra była faworytem? W moich oczach nie Najważniejsze, że ja nigdy tego tak nie odczułam i nadal tego nie odczuwam. Moi rodzice lubili robić też ze mną różne rzeczy, ale nie ich winą było to, że ja najbardziej lubiłam czytać książki a oni woleli bardziej ruchliwy tryb życia. Cieszyłam się, ze pozwalają mi robić to co ja lubię a nie zmuszali mnie do polubienia tego co oni lubili, zapisywali mnie do różnych bibliotek, podrzucali ciekawe książki, sami lubili czytać i dzięki nim dużo fajnych książek przeczytałam, obejrzałam parę miejsc w kórych działy się akcje jakis książek. Ja się zawsze czułam kochana, także dlatego, że rodzice nie narzucali mi swojej obecności, że uszanowali moje chęci, zainteresowania, że nie dążyli do tej "sprawiedliwości" w traktowaniu dzieci ale dawali nam tyle z siebie ile każda z nas potrzebowała. Ja potrzebowałam mniej, zdecydowanie, ale kiedy już było trzeba mnie przytulić, pogadać, dać na kino to oni byli zawsze w gotowości.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:10   #33
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Moznaby zalozyc jeszcze kilka takich watkow , np:
Czy ojcowie kochaja bardziej corki?
Albo: Czy dziadkowie kochaja bardziej wnuki od corki, czy moze te od syna? Ale po co? Przeciez to nie od plci zalezy czy i jak sie kocha swoje dzieci.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:12   #34
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
to u mnie odwrotnie chciałam chłopaków - zawsze sie lepiej z nimi dogadywałam mam mało dziewczyński umysł do tego chyba (tej fascynacji butami nie rozumiem )
I niestety chyba nadal się lepiej z chłopcami dogaduję

co do faworyzowania zawsze ktoś się będzie czuł pokrzywdzony - często tak los się układa ... ale w starszym pokoleniu widzę faworyzowanie w rodzeństwie i najczęściej nie jest to związane z płcią. A wiecie coś mi się przypomniało "trudne dzieci kocha się mocniej" ktoś kiedyś to napisał ... nadal się zastanawiam czy tak jest ...
ja mam obsesję na punkcie równego traktowania i co wg moich dzieci i tak to się mi nie udaje
I, moim zdaniem, to jest błąd. Odpuść a wydaje mi się, że będzie lepiej. Daj dzieciom to co potrzebują a nie to co Ty uważasz za potrzebne, by było "sprawiedliwie".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 12:45   #35
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Luba wiesz ja traktuje ich naturalnie staram się nie narzucać jednak często są sytuacje, w których Pola czuje się pokrzywdzona - zastanawiam sie czy to nasza wina czy taki ma charakter. i wiem że pewnie sporo dzieci-dorosłych moze tak mieć rodzic sie stara a ono i tak ma im za złe wiele rzeczy.
Poza tym mój bzik jest dlatego pewnie że jestem jedynaczką i nie do końca są mi znane relacje rodzeństw, a kiedy mieszkałam z kuzynostwem najmłodszy chłopczyk był bardzo faworyzowany
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 13:14   #36
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Luba wiesz ja traktuje ich naturalnie staram się nie narzucać jednak często są sytuacje, w których Pola czuje się pokrzywdzona - zastanawiam sie czy to nasza wina czy taki ma charakter. i wiem że pewnie sporo dzieci-dorosłych moze tak mieć rodzic sie stara a ono i tak ma im za złe wiele rzeczy.
Poza tym mój bzik jest dlatego pewnie że jestem jedynaczką i nie do końca są mi znane relacje rodzeństw, a kiedy mieszkałam z kuzynostwem najmłodszy chłopczyk był bardzo faworyzowany
Ja mam kolegę, jego mamę znam bardzo dobrze, to jest porażka. Własnie ona ma chyba taki charakter, bo ma już 70 lat a od kiedy pamiętam (długo ją znam) to wspoamina jak to kiedyś jak był małe to siostra ją popchnęła, jak to brat dostał cukierka a ona nie, generalnie jaka to ona była niekochana. A w sumie to jej syn mówi, że rodzice to chcieli jej zawsze w d..e wleźć a ona i tak miała za złe. Czyli chyba taki charakter. Ciężko z takim dzieckiem, rodzice boją się spojrzeć na drugie dziecko żeby to pierwsze nie miało żalu. Potem to wiem, ze jej rodzice nawet nie mówili, że jajka dali siostrze czy bratu, bo od razu naskok był: a ile czy nie czasem większe niż ja dostałam...

Mam nadzieję, ze to nie będzie Wasz przypadek, mała wyrośnie, wiecej zrozumie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 15:13   #37
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

ło matko obyś miala racje ze wyrośnie coraz częściej pozytywnie mnie zaskakuje
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 19:08   #38
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Czy matki bardziej kochają synów???

Luba, bo mnie sie właśnie zdaje ze mało kto potrafi tak szczerze. Ale to chyba właśnie pod wpływem własnych przeżyć i obserwacji najbliższych.
Sa tez dzieci, którym sie zawsze wydaje, ze sa pokrzywdzone. Właśnie na przykład ten brat męża- on uważa, ze jest na gorszej pozycji. Jemu sie życie gorzej układa, więc mu sie należy wszystko od całej rodziny i nigdy nie jest dla niego wystarczająco. Ale takie postawy chyba nie tworzą sie w miarę normalnie funkcjonujących rodzinach - Patrilla, nie martw sie
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 22:46   #39
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Luba wiesz ja traktuje ich naturalnie staram się nie narzucać jednak często są sytuacje, w których Pola czuje się pokrzywdzona - zastanawiam sie czy to nasza wina czy taki ma charakter. i wiem że pewnie sporo dzieci-dorosłych moze tak mieć rodzic sie stara a ono i tak ma im za złe wiele rzeczy.
Poza tym mój bzik jest dlatego pewnie że jestem jedynaczką i nie do końca są mi znane relacje rodzeństw, a kiedy mieszkałam z kuzynostwem najmłodszy chłopczyk był bardzo faworyzowany

Mi się wydaję, że to może być kwestia charakteru.
Np. siostra mojego męża często ma wyrzuty w stosunku do swoich rodziców, że jej nie pomgają dostatecznie dużo,
a teściowie to właśnie jej i jej dzieciom poświęcają najwięcej czasu.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:22   #40
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Jak tak obserwuję po rodzinie swojej i tż-ta to często któreś dziecko jest faworyzowane przez rodziców. Wydaje mi się, że płeć nie ma tutaj znaczenia, już większy wpływ na to ma kto jest starszy, kto młodszy. Ale też zauważyłam, że często faworyzowane są te dzieci, które sobie gorzej w życiu radzą. Z drugiej strony tak sobie myślę - mam dwoje dzieci, gdybym wiedziała, że jedno zawsze sobie da radę, a drugie to taka przysłowiowa dupa wołowa, to pewnie bym się starała wesprzeć to drugie, skoro pierwsze nie wymaga pomocy.

A z tym czy się kocha po równo - nie jestem przekonana, liczy się przecież charakter danej osoby itd. Im dzieci starsze, tym bardziej oddalają się od rodziców i zmieniają się relacje z nimi na takie powiedziałabym "towarzyskie" a nie rodzicielskie. Poza tym wpływ ma cała sytuacja, późniejsze związki itd. bo do rodziny dochodzą nowe osoby i też zmieniają relacje i "układ sił".
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:13   #41
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Jak tak obserwuję po rodzinie swojej i tż-ta to często któreś dziecko jest faworyzowane przez rodziców. Wydaje mi się, że płeć nie ma tutaj znaczenia, już większy wpływ na to ma kto jest starszy, kto młodszy. Ale też zauważyłam, że często faworyzowane są te dzieci, które sobie gorzej w życiu radzą. Z drugiej strony tak sobie myślę - mam dwoje dzieci, gdybym wiedziała, że jedno zawsze sobie da radę, a drugie to taka przysłowiowa dupa wołowa, to pewnie bym się starała wesprzeć to drugie, skoro pierwsze nie wymaga pomocy.

A z tym czy się kocha po równo - nie jestem przekonana, liczy się przecież charakter danej osoby itd. Im dzieci starsze, tym bardziej oddalają się od rodziców i zmieniają się relacje z nimi na takie powiedziałabym "towarzyskie" a nie rodzicielskie. Poza tym wpływ ma cała sytuacja, późniejsze związki itd. bo do rodziny dochodzą nowe osoby i też zmieniają relacje i "układ sił".
Klarissa chyba masz rację przynajmniej u mnie tak było. mam brata starszego to on zawsze wiódł prym u mamy przynajmniej jak byłam mniejsza tak to odbierałam a to dlatego że mając chyba 3czy 4lata był światkiem awantury i przestał mówić zamknął się w sobie na prawie 6 miesięcy mama jeździła z nim do psychologa i na jakieś terapie nie pamiętam tego bo sama byłam za mała ale przez to miał problemy w nauce i to zawsze z nim mama odrabiała lekcje. Pamiętam jak w szkole podstawowej musiał nauczyć się układu słonecznego ileż on to męczył codziennie przez tydzień powtarzał i nic z tego zapamiętać nie mógł a ja załapałam po powtórzeniu 3 razy. Kiedyś miałam żal o ile można to tak nazwać że kocha bardziej mojego brata ze mi nie poświęca tyle czasu co jemu ale chyba z wiekiem nabywa się mądrości życiowej i wiem że mama kocha nas tak samo tyko ze brat potrzebował jej wsparcia dłużej bo jak to mama mówi ja byłam bardziej zaradna życiowo, zdolniejsza.

a tak w ogóle to najbardziej bawi mnie ostatnimi czasy że znaczna większość rodziców jest taka sama, mają podobne stwierdzenia, powiedzenia zachowania jak ich rodzice a za młodu twierdzili ze nie oni będą inni
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 20:14   #42
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
a tak w ogóle to najbardziej bawi mnie ostatnimi czasy że znaczna większość rodziców jest taka sama, mają podobne stwierdzenia, powiedzenia zachowania jak ich rodzice a za młodu twierdzili ze nie oni będą inni
Prawda. Widzę, że moja mama, która zawsze wręcz wszystko robiła żeby być inna niż jej matka jest praktycznie taka sama, a i mnie tż coraz częściej powtarza przy niektórych moich zachowaniach "jakbym widział twoją mamę"
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 20:32   #43
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

A mi na razie się udaje. Porównując relacje matka-córka jestem całkiem inna od mojej mamy. Mam nadzieję, że tak zostanie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 08:27   #44
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

ja nie narzekam ze jestem podobna do mamy w kwestiach wychowawczych wiem co chcialabym zmienić nie zawsze sie to udaje ... Z mama mam wspaniałe relacje, chcialabym mieć takie z dziećmi. Ale tez zauważyłam teksty ja tak nie będę a potem życie i wdrukowane zachowanie weryfikuje ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 15:38   #45
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja nie narzekam ze jestem podobna do mamy w kwestiach wychowawczych wiem co chcialabym zmienić nie zawsze sie to udaje ... Z mama mam wspaniałe relacje, chcialabym mieć takie z dziećmi. Ale tez zauważyłam teksty ja tak nie będę a potem życie i wdrukowane zachowanie weryfikuje ...
A wiesz dlaczego tak jest? Zdecydowana większość ludzi, którzy tak mówią nie robi nic. Zatrzymują się na "ja taki nie będę" i myślą, że to wystarczy. A zmiana jest trudna, wymaga wiele pracy, wysiłku, zastanowienia, przerobienia schematów, nieraz lat terapii...

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Ale spotkałam się z takim też myśleniem starszych pań że dobrze jest mieć córkę bo ta się potem matką interesuje na starość a syn nie :-/ Smutne i czasem prawdziwe.
Żeby się jedna z drugą na starość nie zdziwiła
Jak wychowały synów tak mają. Córka nie ma obowiązku zajmować się rodzicami.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 15:57   #46
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość

Żeby się jedna z drugą na starość nie zdziwiła
Jak wychowały synów tak mają. Córka nie ma obowiązku zajmować się rodzicami.
Ale to nie chodzi o żaden "obowiązek", nic w rodzaju "szklanki ody na starość". Ja to też obserwuję , że córki jakoś bardziej się po prostu interesują rodzicami, może są bardziej praktyczne, bardziej "nastawione" na rodzinę. Ja co prawda mam siostrę i nie wiem jak zachowywałby się brat, gdybym go miała, ale widzę na przykładzie znajomych, że córki częściej interesują się jakoś rodzicami niż synowie, częściej dzwonią, widzą, ze mama czy tata sobie z czymś nie radzą, częściej na obiad zaproszą itd. Ja nawet widzę, że np synowe mają lepsze spojrzenie na starszych teściów, widzą czego im potrzeba, czasem do lekarza "wykopią" teściów.
I tu nie chodzi o to, że syn się nie interesuje ale zwyczajnie interesuje się inaczej, dla faceta rodzice się nie starzeją, nic nie potrzebują a spotkać się czy zadzwonić wystarczy raz na czas.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 17:07   #47
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale to nie chodzi o żaden "obowiązek", nic w rodzaju "szklanki ody na starość". Ja to też obserwuję , że córki jakoś bardziej się po prostu interesują rodzicami, może są bardziej praktyczne, bardziej "nastawione" na rodzinę. Ja co prawda mam siostrę i nie wiem jak zachowywałby się brat, gdybym go miała, ale widzę na przykładzie znajomych, że córki częściej interesują się jakoś rodzicami niż synowie, częściej dzwonią, widzą, ze mama czy tata sobie z czymś nie radzą, częściej na obiad zaproszą itd. Ja nawet widzę, że np synowe mają lepsze spojrzenie na starszych teściów, widzą czego im potrzeba, czasem do lekarza "wykopią" teściów.
I tu nie chodzi o to, że syn się nie interesuje ale zwyczajnie interesuje się inaczej, dla faceta rodzice się nie starzeją, nic nie potrzebują a spotkać się czy zadzwonić wystarczy raz na czas.
A nie zauważasz tego, że te córki całe życie są uczone opiekowania się innymi? Najpierw własnymi dziećmi, a potem rodzicami. Chłopak ma wynieść śmieci i może łazić po drzewach, dziewczyna ma być grzeczna, dba o dom, opiekuje się młodszym rodzeństwem itp takie schematy.
Nie przemawia do mnie teoria, że mężczyźni są ograniczeni i nie rozumieją, że rodzice się nie starzeją
Ja mam samych braci i całkiem inne wymagania były im stawiane (dbanie o siebie, swój rozwój itp) niż mi (pilnowanie rodzeństwa, odwiedzanie babci). Jak brat mówil, że nie ma ochoty odwiedzać babci to było "dobrze synusiu, poczytaj książkę" a jak mówiłam to ja "jak tak możesz mówić, babcia jest stara/samotna/nie wiadomo ile pożyje".
Wiesz o co mi chodzi?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 17:58   #48
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A nie zauważasz tego, że te córki całe życie są uczone opiekowania się innymi? Najpierw własnymi dziećmi, a potem rodzicami. Chłopak ma wynieść śmieci i może łazić po drzewach, dziewczyna ma być grzeczna, dba o dom, opiekuje się młodszym rodzeństwem itp takie schematy.
Nie przemawia do mnie teoria, że mężczyźni są ograniczeni i nie rozumieją, że rodzice się nie starzeją
Ja mam samych braci i całkiem inne wymagania były im stawiane (dbanie o siebie, swój rozwój itp) niż mi (pilnowanie rodzeństwa, odwiedzanie babci). Jak brat mówil, że nie ma ochoty odwiedzać babci to było "dobrze synusiu, poczytaj książkę" a jak mówiłam to ja "jak tak możesz mówić, babcia jest stara/samotna/nie wiadomo ile pożyje".
Wiesz o co mi chodzi?
Wiem o co Ci chodzi, ale Ty patrzysz przez pryzmat swojej rodziny (a z tego co piszesz to domyślam się, że ich nie lubisz) a ja np przez pryzmat rodziny mojej bliskiej koleżanki, która ma brata i nigdy nie była "uczona" opieki, bywałam u nich codziennie to wiem . Mieszkali tylko z mamą, mieli z nią obydwoje świetne stosunki, teraz dorośli, mają rodziny, oboje mieszkają niedaleko mamy i to dziewczyna jakby bardziej o nią "dba". A zawód, dodam jeszcze, dziewczyna ma taki trochę męski i to ona bardziej była pchana do książek, bo zdolniejsza od brata była i jest
Ja mówię o całkiem normalnych rodzinach gdzie nie było sztywnego podziału na rolę kobiecą dla dziewczynki i męską dla syna, ale jako osoby dorosłe ludzie mają takie a nie inne zachowania.

Aha, nie twierdzę, że męzczyźni są ograniczeni i nie rozumieją, ze rodzice się starzeją ale raczej trochę później to zauważają

Mój mąż tak ze 3 lata temu był wielce zdziwiony i wręcz obrażony jak mu powiedziałam, że jego tata się "posunął" w latach i to widać.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 18:33   #49
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wiem o co Ci chodzi, ale Ty patrzysz przez pryzmat swojej rodziny (a z tego co piszesz to domyślam się, że ich nie lubisz) a ja np przez pryzmat rodziny mojej bliskiej koleżanki, która ma brata i nigdy nie była "uczona" opieki, bywałam u nich codziennie to wiem . Mieszkali tylko z mamą, mieli z nią obydwoje świetne stosunki, teraz dorośli, mają rodziny, oboje mieszkają niedaleko mamy i to dziewczyna jakby bardziej o nią "dba". A zawód, dodam jeszcze, dziewczyna ma taki trochę męski i to ona bardziej była pchana do książek, bo zdolniejsza od brata była i jest
Ja mówię o całkiem normalnych rodzinach gdzie nie było sztywnego podziału na rolę kobiecą dla dziewczynki i męską dla syna, ale jako osoby dorosłe ludzie mają takie a nie inne zachowania.

Aha, nie twierdzę, że męzczyźni są ograniczeni i nie rozumieją, ze rodzice się starzeją ale raczej trochę później to zauważają

Mój mąż tak ze 3 lata temu był wielce zdziwiony i wręcz obrażony jak mu powiedziałam, że jego tata się "posunął" w latach i to widać.
A co to są "normalne rodziny"? We wszystkich tzw normalnych rodzinach jakiś podział na role męskie i kobiece jest. Do kuchni wołają córkę a do uszczelki syna. Mało to wątków na intymnym jest że książę z bajki nie potrafi ugotować/uprać/posprzątać, bo on jako facet nigdy nie musiał tego robić.
Nie piszę tylko o swojej rodzinie, bo to byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Takie tendencje obserwuję wśród znajomych.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2013-04-17 o 18:39
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 21:24   #50
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ale to nie chodzi o żaden "obowiązek", nic w rodzaju "szklanki ody na starość". Ja to też obserwuję , że córki jakoś bardziej się po prostu interesują rodzicami, może są bardziej praktyczne, bardziej "nastawione" na rodzinę. Ja co prawda mam siostrę i nie wiem jak zachowywałby się brat, gdybym go miała, ale widzę na przykładzie znajomych, że córki częściej interesują się jakoś rodzicami niż synowie, częściej dzwonią, widzą, ze mama czy tata sobie z czymś nie radzą, częściej na obiad zaproszą itd. Ja nawet widzę, że np synowe mają lepsze spojrzenie na starszych teściów, widzą czego im potrzeba, czasem do lekarza "wykopią" teściów.
I tu nie chodzi o to, że syn się nie interesuje ale zwyczajnie interesuje się inaczej, dla faceta rodzice się nie starzeją, nic nie potrzebują a spotkać się czy zadzwonić wystarczy raz na czas.
Też mam takie obserwacje. Mój młodszy brat z rodzicami mieszka drzwi w drzwi i on czasem nie wie co u nich słychać... i podobnie o relacje z rodziną tż-ta też dbam ja, to ja proponuję wyjazd z dziećmi do dziadków, krewnych itd. Jakoś tż o tym nie myśli, pewnie jakbym nie proponowała to by wpadł na to, ze 3 razy do roku Ale generalnie on nie tęskni za rodzicami, ja za swoimi tak, mój mąż nie, sam mi to kiedyś przyznał. Tylko dla mnie rodzina to zawsze był też jakiś obowiązek, tak to czuję, że jestem rodzinie "coś winna" z tego tylko tytułu, że jesteśmy rodziną.

Chociaż jak się tak zastanowię, to kto wie, czy nie jest tak z powodów, o których pisze Głodomorek.

U mnie jeszcze starszy brat bardzo się troszczy o rodziców, od czasu wylewu mojego taty wymagają oni pomocy finansowej i głównie brat im jej udziela, ja z mężem w mniejszym stopniu, a najmłodszy brat wcale, on sam ledwo sobie radzi, do tego niby się interesuje rodzicami, ale on ma taki charakter, że 100 razy go o każdą pierdółę trzeba prosić
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 13:27   #51
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Ja raczej zauważam większą miłość do drugiego dziecka, a nie do konkretnej płci.
U wielu znajomych.

Raz jest to związane z płcią, bo nie dość, że drugie, to jeszcze córka. Oboje rodzice faworyzują i wielbią, mała jest tak rozpuszczona, że mój "bezstresowo wychowywany syn" to przy niej anioł i ma wyjątkowo krótką smycz, jej wolno wszystko; nawet jak walnie brata, a on do niej krzyknie, to jest jego wina i jego karcą.

Niestety mało znam domów, gdzie każde dziecko jest tak samo traktowane.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 14:04   #52
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość



Żeby się jedna z drugą na starość nie zdziwiła
Jak wychowały synów tak mają. Córka nie ma obowiązku zajmować się rodzicami.
Podejrzewam że mówią tak z własnego doświadczenia.

Ja uważam że nie tyle córka co dziecko/i dorosłe mają obowiązek zająć się starymi schorowanymi rodzicami, nie wyobrażam sobie inaczej Fajnie jest jeśli syn/córka w przyszłości też odbiera to jako naturalną kolej rzeczy a nie na zasadzie " to powinność siostry, dajcie mi spokój"
Myślę że sama będę starała się od syna wymagać tyle samo co od córki.
A tak odbiegając od tematu chyba nic mnie bardziej nie wkurza niż facet który nie wyniósł z domu rodzinnego podstaw dbania o dom, czy do czego służy szczotka. Potem takie 20-25 letnie pierdoły poznają dziewczyny i nic nie umieją zrobić
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 17:09   #53
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Czy matki bardziej kochają synów???

A ja raczej znam wiecej rodzin, gdzie pierwsze dziecko jest faworyzowane a drugie o tak jakby robione bo "wypada miec dwojke"
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 10:34   #54
Bansiqe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Mam ten sam problem , bo moja matka woli mojego wrednego syna , ona nie widzie w nim wad ale widzi we mnie i choćbym na rzesach stwała ona i tak beðzie mnie byle co wypominała a jemu pobłazała najgorsze , wniosek z tego taki ze wychowała mnie zimna osoba miewałam depresje zaburzenia przez lata , uciekłąm z domu , żal mi było matki bo brat nią dosłownie pomiatał doprowadzal do płaczu a ona i tak wolała jego a do mnie miała tylko pretensje że jeą jeszcze zostawiłam !!! no żesz !! ktoś z zewnżtrz mógłby nie uwierzyć co się u mnie w domu działo , mój brat to chodzące zło ktore wygrało i obraca sobie wszystkich wokół palca.
Bansiqe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 18:04   #55
stilldoll25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: Czy matki bardziej kochają synów???

Nie ma takiej reguły, żeby matki kochały bardziej synów.
stilldoll25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 18:04:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.