Porady dotyczące kwasów na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 12:34   #1
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45

Porady dotyczące kwasów na trądzik


Witam witam.

Przydałaby się mała pomoc, przekopałem tony stron tego forum i trudno mi znaleźć konkrety w takim temacie :
Jestem po 3 zabiegach kwasami na trądzik (u dermatologa 70 % glikol + nie wiem ile % pirogronowy i mlekowy). Teraz chce sobie po prostu do domu kupić takie kwasy i sobie robić co jakiś czas , dodam że mam zapisany Glycole A 12 %(więc glikolowy już będę miał ale)
i tu moje pytanie :

1: Czy mógłby mi ktoś zacny i mądry poradzić jakim stężeniem i jaki sobie kupić kwas mlekowy i(lub) pirogronowy , i nie wiem jakim stężeniem właśnie nie orientuje się w ogóle w tym kwasie mlekowym i pirogronowym. Bo czytałem że mlekowy jest bardzo delikatny więc czy z 15 % mi wystarczy ? Nie chce za dużo ale też żeby działało prawda.

2Czy lepiej kupić coś w kosmetyku czy da mi to tyle co głupie maści na trądzik(które wiadomo że są o dupę potłuc) czy od razu kwas o większym stężeniu i rozpuścić z wodą.
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:14   #2
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Porady dotyczące kwasów na trądzik

radzę wejść na forum biochemia tam jest sporo wątków dotyczących kwasów.

Sama z siebie polecam ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=300606

dotyczy kwasu glikolowego. Są tam podane linki jak sobie robić stężenia.

Pamiętaj tylko że podczas stosowania kwasów należy koniecznie używać kremów z wysokim filtrem bo można nabawić się przebarwień a nawet poparzenia słonecznego
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 18:36   #3
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Porady dotyczące kwasów na trądzik

Okkej dzięki wielkie za odp. Już prawie wiem wszystko z tych wątków z wyjątkiem:.

Nie wiem jeszcze ważnej rzeczy.

1- W opisie jak wykonywać takie specyfiki czytałem o zmywaniu zwykłą wodą po 2do 5 min . A przy jakim roztworze o jakiej sile % muszę używać neutralizatorów ??? (czytałem że można rozrobić sode oczyszczoną w wodzie), czy lepiej kupić po prostu neutralizator ??

2- mając roztwór kwasu mlekowego 80% ph 1,8 , rozrobię go sobie z wodą tak by uzyskać kwas o sile 10 %. W takim wypadku ph również będzie 1,8?? Wiem już jak się sprawdza oraz zwiększa ph po przeczytaniu właśnie tych wątków na str, tylko nie wiem jakie powinno w miarę być takie ph. ok 4?? Żeby znowu nie było ani zbyt agresywne ani za delikatne , w ogóle 1,8 (to agresywne) ale przy stężeniu 10 % muszę powiększać w ogóle ph ??

3- Kwas np 80% mlekowy rozrabia się ze zwykłą wodą ????? Gdzieś czytałem o destylowanej czy coś takiego .

Byłbym wdzięczny za odp.

Edytowane przez LucasTaylor
Czas edycji: 2013-04-23 o 18:37
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 09:44   #4
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Porady dotyczące kwasów na trądzik

woda destylowana to woda poprostu oczyszczona zeby zmniejszyc ryzyko wystepowania bakterii.

Ja Ci radze stosowac tylko jeden kwas i najlepiej w formie toniku albo peelingu wlasnie. wtedy nie trzeba neutralizowac bo po peelingu poprostu zmywasz (grunt zeby robic to dokladnie).

Do robienia roztworow bardzo przydatna jest strzykawka ktora bez problemu kupisz w aptece

przy kwasie mlekowym Ci nie pomoge bo nie stosowalam wiec jak cos to pytaj na watko o kwasie mlekowym
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 11:52   #5
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Porady dotyczące kwasów na trądzik

yhym, dzięki koleżanko za te 2 info.

Jeszce tylko muszę ten neutralizator ogarnąć i biorę się do roboty. Musze spytać na jakimś wątku.

Ale jakby ktoś wiedział od ilu % muszę używać neutralizatora i napisał byłbym wdzięczny.
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 10:28   #6
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: Porady dotyczące kwasów na trądzik

Witam po baaaaaaaaardzo długiej przerwie
Mam (jak w temacie) pytanie o kwasy
Od początku: mam cerę mieszaną (czyli świecąca strefa T, normalne policzki) z "czymś dziwnym" na brodzie - od lat takie maleńkie białe krosteczki wyglądam hmm.. jak truskawka . Od czasu do czasu zdarzy się większy krochal (zawsze w okolicy brody, w okolicy okresu). Przechodząc do sedna - postanowiłam spróbować z kwasami, na początek zakupiłam 40% fajny i łatwy w aplikacji kwas migdałowy Clareny. Efektu zero Tzn. po zalecanych 10 minutach nic ale to nic, trzymałam dłużej - też nic Skóra jest owszem gładka i to tyle, nie złuszczyła się wcale. Poczytałam trochę i myślę nad glikolowym albo salicylowym. I tu problem - salicylowy raczej odpada, bo mam uczulenie na aspirynę i pochodne (ale tego kwasu nie zjem przecież ). A glikolowy też chyba nie dla mnie?
Prosiłabym o jakąś podpowiedź czym mogłabym spróbować podziałać w domku - jakim kwasem, jakim stężeniem.
Aha, nie opalam się poza sezonem i mam uczulenie na cynk (co dodatkowo komplikuje sprawę, chociaż nie w kwestii kwasów)
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.