problem z zaczerwienionym nosem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-29, 11:51   #1
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8

problem z zaczerwienionym nosem


Witam!
Przeszukałam forum i nie znalazłam żadnego postu o tej tematyce, mam nadzieję, że się nie pomyliłam. Mój problem jest następujący. Latem będąc na obozie i pracując na świeżym powietrzu spaliłam sobie nos na słońcu. Zeszła mi z niego skóra. Długo był mocno zaczerwieniony, obecnie troszkę mniej. Żeby jakoś normalnie wyglądać muszę stosować fluid, ale mam już dosyć nakładania na siebie tapety. Poza tym mam problem z katarem i ile razy nie wydmucham nosa, ten robi się jeszcze bardziej czerwony. To samo kiedy wyjdę na dwór i wiatr lekko zawieje. Próbowałam go opalić, ale oprócz tego że skóra jest bardziej brązowa to nos i tak robi się czerwony.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 12:08   #2
maadziaa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
GG do maadziaa77
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Mam podobny problem tylko nosek robi mi sie czerwony kiedy jest mi zimno a to jest prawie zawsze do tego mam sine ręce
maadziaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:34   #3
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Ręce też, ale rękami się nie przejuję, bo jak rękawiczki założę to jest w porządku. Poza tym ręce nie reagują aż tak bardzo na zimno. Przynajmniej w moim przypadku. Bardziej martwię się o nos, którego nie da się wsadzić w żadną rękawiczkę :}
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 15:21   #4
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Ania glupota jest z twojej strony ze ty go jeszcze opalasz i sie dziwisz ze cie szczypie pozniej na mrozie. Masz skore na nosie bardzo wrazliwa wiec stosuj balsamy po opalaniu albo kremy nawilzajace lagodzace podraznienia posloneczne. A moze inna jest przyczyna nosa czerwonego, np alkohol hmm
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:04   #5
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Z opalaniem to był eksperyment dość dawny Nie powiódł się. Nie szczypie na mrozie. Nie szczypie, nie piecze, nie boli tylko robi się zaczerwieniony. Z braku skóry prawdopodobnie :P Muszę porzucić pędzenie bimbru w piwnicy z tego co mówisz :P
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 16:26   #6
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez aniabaak Pokaż wiadomość
Z opalaniem to był eksperyment dość dawny Nie powiódł się. Nie szczypie na mrozie. Nie szczypie, nie piecze, nie boli tylko robi się zaczerwieniony. Z braku skóry prawdopodobnie :P Muszę porzucić pędzenie bimbru w piwnicy z tego co mówisz :P
Ania piszac prosto nadmierne sie opalanie to glupota, teraz slonce po prostu pali zywcem tez kiedys sie opalalem bez zadnych filtrow do nieprzytomnosci i teraz to wychodzi mam problemy z cera , ze sie nie nabawilem zadnego raka skory a moze nabawilem tylko o tym nie wiem bo nie chodze po lekarzach bo im nie ufam ale to temat na odzielny watek. Wracajac racja jest ze masz cienka skore a alkohol dodatkowo poszerza naczynia krwionosne wiec smaruj na nos duza ilosc dobrego kremu nawilzajacego az moze sie unormuje
PS Na bimberek sie zalapie?
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 17:13   #7
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Hmm, a może jakiś krem dla cery naczynkowej? Też mam ten problem, kiedy wyjdę na zimno, mam czerwony nos. Pamiętam, że kiedy używałam kremu Dax dla naczynkowej cery, nie miałam już tak czerwonego nosa. Chyba muszę do niego powrócić...
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 19:27   #8
lubieswojeimie
Raczkowanie
 
Avatar lubieswojeimie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 73
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Oj mam ten sam problem. Tylko męczę się z tym od dzieciństwa. Mój nos jest praktycznie cały czas czerwony, stało się tak za sprawą przede wszystkim zimna i słońca. Po prostu na całym nosie mam popękane naczynka. Nie wiem czy da się jeszcze to jakoś usunąć mniej inwazyjnymi metodami :/ I nie mogę tego zakamuflować bo mam jeszcze wągry i podkład jest kompletnym błędem w takim przypadku. Nie wiem co robić
__________________
oszczędność ponad wszystko
lubieswojeimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:22   #9
Rise_Ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 62
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Witam! Przeglądam forum już od dość dawna, ale to dopiero mój pierwszy post
Ja też zawsze miałam problem z czerwonym noskiem: od zimna, słońca, wiatru, kataru itd. robił się czerwony cały. Oczywiście naczynka rozszerzone. Udałam się do kosmetyczki i ona te naczynka pozamykała (urządzonkiem co traktuje naczynka prądem). Pięknie poznikały Zabieg wykonywałam około 3 lat temu. W tym roku udam się na zamykanie znowu, bo kilka nowych się pojawiło. Ale jak najbardziej polecam tą metodę! Co do cery naczynkowej to również polecam naturalne kremy z wyciągami z kasztanowca oraz arniki (na przykład z firmy ATW - mają tylko naturalne kosmetyki "bez chemii").
Niestety koniuszek noska nadal robi się czerwony (tam jednak nie ma rozszerzonych naczynek), ale na to już nic chyba nie da się poradzić - taka uroda. I tak jak moja przedmówczyni też dodatkowym utrudnieniem są występujące tam wągry...
Rise_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:59   #10
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
Ania piszac prosto nadmierne sie opalanie to glupota, teraz slonce po prostu pali zywcem tez kiedys sie opalalem bez zadnych filtrow do nieprzytomnosci i teraz to wychodzi mam problemy z cera , ze sie nie nabawilem zadnego raka skory a moze nabawilem tylko o tym nie wiem bo nie chodze po lekarzach bo im nie ufam ale to temat na odzielny watek. Wracajac racja jest ze masz cienka skore a alkohol dodatkowo poszerza naczynia krwionosne wiec smaruj na nos duza ilosc dobrego kremu nawilzajacego az moze sie unormuje
PS Na bimberek sie zalapie?
A to nie było słoneczko a samoopalacz
Się nie unormuje, bo żem próbowała.
A bimber bierz. Nie piję, leży nieużywany, tylko uważaj na nos
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 19:01   #11
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Hmm, a może jakiś krem dla cery naczynkowej? Też mam ten problem, kiedy wyjdę na zimno, mam czerwony nos. Pamiętam, że kiedy używałam kremu Dax dla naczynkowej cery, nie miałam już tak czerwonego nosa. Chyba muszę do niego powrócić...
Obadamy. Czytałam o kremie do cery naczynkowej AA. Wypróbuję i zamelduję jak rezultaty
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 19:03   #12
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez Rise_Ona Pokaż wiadomość
Oczywiście naczynka rozszerzone. Udałam się do kosmetyczki i ona te naczynka pozamykała (urządzonkiem co traktuje naczynka prądem). Pięknie poznikały Zabieg wykonywałam około 3 lat temu. W tym roku udam się na zamykanie znowu, bo kilka nowych się pojawiło. Ale jak najbardziej polecam tą metodę!
Ile za tę cud-metodę?
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 19:08   #13
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

A co z kremami do blizn? W końcu zeszła mi z nosa skóra, to jak blizna. Co myślicie?
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:17   #14
Rise_Ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 62
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez aniabaak Pokaż wiadomość
Ile za tę cud-metodę?


Hmm nie pamiętam konkretnie ile to kosztowało. Wiem, że to zależy od ilości naczynek do zamknięcia. Od jednego ukłucia ileś tam groszy było. Musisz się udać do kosmetyczki i zapytać o taki zabieg. Zresztą jeżeli chcesz go wykonać to robi się to wczesną wiosną albo jesienią, gdy nie jest ani za ciepło, ani za zimno (nie może również padać deszcz). Oczywiście po zamknięciu naczynek należy w szczególny sposób dbać o skórę, ale to już kosmetyczka myślę, że udzieli Ci odpowiednich wskazówek.
Rise_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:42   #15
aniabaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 8
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez Rise_Ona Pokaż wiadomość
Hmm nie pamiętam konkretnie ile to kosztowało. Wiem, że to zależy od ilości naczynek do zamknięcia. Od jednego ukłucia ileś tam groszy było.
Sprawdzałam w internecie ile kosztuje zamykanie naczynek. Google mówi, że 100-700zł. No, grosze
aniabaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 06:16   #16
Rise_Ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 62
Dot.: problem z zaczerwienionym nosem

Cytat:
Napisane przez aniabaak Pokaż wiadomość
Sprawdzałam w internecie ile kosztuje zamykanie naczynek. Google mówi, że 100-700zł. No, grosze
Nie no, to już w takim razie nie są grosze
Ale ja naprawdę płaciłam coś około 50groszy (może mniej może więcej) od nakłucia. Może Ty patrzałaś metodę laserową zamykania naczynek, z tego co mi wiadomo taka też jest. Ja miałam to robione urządzeniem zamyka naczynka prądem, to się chyba nazywa 'elektrokoagulacja'.
Rise_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.