typ śródziemnomorski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 14:07   #1
Aguska20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358

typ śródziemnomorski


Dziewczyny wiecie czym charakteryzuje sie skora ciemna np murzynow lub typ srodziemnomorski.Jak ją pielegnować tak samo jak jasna?
Aguska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 06:36   #2
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Ciekawa

U czarnoskórych skóra ma dużą zawartość łoju, do tego pigment jest bardzo często nierównomiernie rozłożony (widoczne plamy na skórze).
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 20:16   #3
pola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
GG do pola27
Dot.: Ciekawa

Skora jest lepiej nawilzona i dzieki temu ludzie tacy wygladaja mlodziej.Napewno troche to jest zasluga genow i reszta dbalosci o skore (popularne sa oliwki,maslo kakaowa,shea,carrots,i inne a wszystkie tluste ),nawet kosmetyki do wlosow sa tluste,co pomaga utrzymac wlosy w ladzie,popularne sa kosmetyki do skory glowy(skalp) co u nas jest malo popularne i raczej sie nie mysli o skorze na glowie,chyba ze mamy lupiez Pudry do twarzy sa w innej gamie kolorystycznej-rozne odcienie brazu .Najwiecej zachodu jest chyba z wlosami,geste,mocno skrecone i sztywne,ale jest taka masa kosmetykow do takich wlosow ( u nas nie znanych,na swiecie wrecz na odwrot)ze kobiety afroamerykanki swietnie sobie radza z ujarzmieniem swoich wlosow.Jest to wrecz ich kultura,dbalosc o wlosy,wymyslne fryzury,nawet u malych dzieci.Niestety takich wlosow nie da sie zupelnie wyprostowac,wiec radza sobie roznie,nosza perulki,treski,doplataja warkoczyki,robia dredy...
pola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 20:38   #4
pola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
GG do pola27
Dot.: Ciekawa

Zapomnialam dodac,ze np. Somalijki nie zwacaja uwagi na wlosy,bo w wiekszosci to muzulmanki i nosza na glowach chusty,bez chusty widzi je tylko maz,raczej nikt obcy nie zobaczy takiej kobiety bez okrytej glowy.Ale one zwracaja uwage na dlonie,maluja henna na nich w piekne wzory,nie maluja paznokci lakierem tylko henna na przewaznie czerwony kolor.Afrykanki tez raczej nie maluja paznokci,nie nakladaja tipsow,co u nas jest bardzo popularne.Najwiesza uwage przywiazuja do wlosow,chyba nam troszke zazdroszcza prostych wlosow z ktorych mozna zrobic wiele fajnych fryzurek
pola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:27   #5
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Ciekawa

oh jak mi sie te wzorki henna na skórze szalenie podobają! ale żeby w Europie w czyms takim wyskoczyc to nieee...

Pola ma racje, kosmetyki dla tej skóry sa tłuste i bardzo tłuste, i w Polsce nie znane, bo jest znikome zapotrzebowanie na nie
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:50   #6
pola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
GG do pola27
Dot.: Ciekawa

A propos wzorkow....moja siostra pare dni przed porodem wpadla na szalony pomysl pomalowania dloni i stop henna,robila jej to nasza bardzo dobra kolezanka z Somali,wzorki wyszly super,bo dziewczyna ma wprawe w malowaniu henna fantazyjnych orientalnych wzorow........tylko pewnie na porodowce troche lekaze byli zdziwieni co ta moja siostra taka wystrojona
pola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 23:26   #7
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Ciekawa

A propos ozdób i ginekologii...
Koleżanka opowiadała mi historię, która przydarzyła się jej znajomej. Dziewczyna umówiła się późnym popołudniem na wizytę u ginekologa. Po zajęciach popędziła tam, wstępując tylko do sklepu po jakieś chusteczki odświeżające, czy żel, z których miała zamiar skorzystać w gabinetowej łazience.
No i skorzystała. Usiadła w fotelu, ginekolog spojrzał na nią dziwnym wzrokiem, po czym oświadczył - nie wiem, czy ze zdumieniem, czy podziwem, pewnie jednym i drugim - No, no, ale się pani wypiękniła....
Bo ten złapany w pośpiechu żel z brokatem był...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 11:20   #8
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Ciekawa

Cytat:
Napisane przez mentha
A propos ozdób i ginekologii...
Koleżanka opowiadała mi historię, która przydarzyła się jej znajomej. Dziewczyna umówiła się późnym popołudniem na wizytę u ginekologa. Po zajęciach popędziła tam, wstępując tylko do sklepu po jakieś chusteczki odświeżające, czy żel, z których miała zamiar skorzystać w gabinetowej łazience.
No i skorzystała. Usiadła w fotelu, ginekolog spojrzał na nią dziwnym wzrokiem, po czym oświadczył - nie wiem, czy ze zdumieniem, czy podziwem, pewnie jednym i drugim - No, no, ale się pani wypiękniła....
Bo ten złapany w pośpiechu żel z brokatem był...
Oj kilka razy już słyszałam tą historię, i za każdym razem w bardzo pozytywny nastrój mnie wprawia
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:32   #9
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Ciekawa

Kilka razy?

Z tego wynika, że świat jest mały, bo wszystkie mamy jakieś wspólne koleżanki, których znajomym przytrafiają się takie historie

A tak zupełnie poważnie, osoba, od której to usłyszałam wskazywała imiennie na bohaterkę tej opowieści. A ja, naiwna, uwierzyłam
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:54   #10
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Ciekawa

Cytat:
Napisane przez mentha
Kilka razy?

Z tego wynika, że świat jest mały, bo wszystkie mamy jakieś wspólne koleżanki, których znajomym przytrafiają się takie historie

A tak zupełnie poważnie, osoba, od której to usłyszałam wskazywała imiennie na bohaterkę tej opowieści. A ja, naiwna, uwierzyłam
nie Ty jedna - ja pierwszej osobie opowiadającej mi to również uwierzyłam. koloryzują te ludziska, gdzie tylko można ale historia naprawde warta przytoczenia ja sie usmialam ( nie tylko gdy byla mi opowiadana po raz pierwszy ) buziaki
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:55   #11
Aguska20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Ciekawa

a macie jeszcze cos o skorze ciemnej?
Aguska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 16:29   #12
Lovvely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 151
Dot.: Ciekawa

Cytat:
Napisane przez mentha
A propos ozdób i ginekologii...
Koleżanka opowiadała mi historię, która przydarzyła się jej znajomej. Dziewczyna umówiła się późnym popołudniem na wizytę u ginekologa. Po zajęciach popędziła tam, wstępując tylko do sklepu po jakieś chusteczki odświeżające, czy żel, z których miała zamiar skorzystać w gabinetowej łazience.
No i skorzystała. Usiadła w fotelu, ginekolog spojrzał na nią dziwnym wzrokiem, po czym oświadczył - nie wiem, czy ze zdumieniem, czy podziwem, pewnie jednym i drugim - No, no, ale się pani wypiękniła....
Bo ten złapany w pośpiechu żel z brokatem był...
ja też to słyszałam tyle że w takiej wersji :
(...) była jakaś zabawa i ta dziewczyna miała i brokat do włosów i jakieś coś do odświerzania też w sprayu no i się pomyliła
Lovvely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 01:13   #13
pola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
GG do pola27
Dot.: Ciekawa

A ktora z nas nieslyszala tej histori...az nam sie watek zmienil przez to wszystko. A teraz przejdzmy do tematu ......
pola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.