Koty część XIII - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-22, 22:45   #1441
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D

Wpisy w blogu: 85
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez natalia07853 Pokaż wiadomość
Kotki się sterylizuje, koty kastruje. I nie, nie była jeszcze sterylizowana. Nic tu po mnie. Chciałam się dowiedzieć czy jest szansa, że wróci a nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kotka koleżanki (wykastrowana) również teoretycznie się nie oddalała od domu (zawsze jak koleżanka ją zawołała to nie wiadomo skąd, ale przybiegała), aż któregoś razu nie było jej właśnie ok. 3 tyg.
Koleżanka uprzątnęła już jej rzeczy, zamówiła drugiego kota, a ta... wróciła ! A. podejrzewała, że ktoś ją zamknął gdzieś, bo wróciła bardzo brudna i głodna. Innym razem wróciła nieco wcześniej.

Z kolei inna koleżanka o tym samym imieniu miała niemal identyczną historię z tym, że jak starsza kotka wróciła to miała już towarzystwo- również była kastrowana.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Muszę się leczyć, mam trzeciego kota. W zasadzie to jest ogryzek a nie kot, ma 9 tygodni. Podrzucono go chudego i chorego pod drzwi pewnej instytucji. W pudełku po butach. 5-tygodniowego kotka. Od razu uznałam, że bierzemy go na tymczas. Przez tydzień był leczony i miał witaminy podawane. Pojechałam po niego, zaraz się wyrwał do mnie na ręce i się tulił. Do tej pory daje mi buziaki i najchętniej śpi u mnie na cycach . Podpisałam umowę adopcyjną, tak mi go żal było. Nawet juniorkowe żarcie musieliśmy mu przez pierwszy tydzień rozdrabniać.
Dogadał się bez problemu z rezydentami. Gizmo (2 lata) i Elmo (rok) też są znajdami z ulicy. Bawią się z Nemo i go myją nawet. Nauczyli go korzystać z kuwety. Opiekują się nim.
Obiecuję sobie uroczyście, że to już ostatni. Mam tylko 3 pokoje, nie pomieszczę już więcej kotków. Pocieszam się, że chociaż te 3 mają lepsze życie.
Załącznik 7159106
"Koty są jak chipsy: nigdy nie kończą się na jednym"

Mam w ogródku 2 około 10 tyg. burasy ... Też mi się wydaje, że nie mam już miejsca na kolejne ...

Ha, ha, ze spaniem podobnie jak mój ogródkowy Figiel, który jest ze mną już 3 rok

Cudak
Nimfa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 06:53   #1442
pestycyda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Muszę się leczyć, mam trzeciego kota. W zasadzie to jest ogryzek a nie kot, ma 9 tygodni. Podrzucono go chudego i chorego pod drzwi pewnej instytucji. W pudełku po butach. 5-tygodniowego kotka. Od razu uznałam, że bierzemy go na tymczas. Przez tydzień był leczony i miał witaminy podawane. Pojechałam po niego, zaraz się wyrwał do mnie na ręce i się tulił. Do tej pory daje mi buziaki i najchętniej śpi u mnie na cycach . Podpisałam umowę adopcyjną, tak mi go żal było. Nawet juniorkowe żarcie musieliśmy mu przez pierwszy tydzień rozdrabniać.
Dogadał się bez problemu z rezydentami. Gizmo (2 lata) i Elmo (rok) też są znajdami z ulicy. Bawią się z Nemo i go myją nawet. Nauczyli go korzystać z kuwety. Opiekują się nim.
Obiecuję sobie uroczyście, że to już ostatni. Mam tylko 3 pokoje, nie pomieszczę już więcej kotków. Pocieszam się, że chociaż te 3 mają lepsze życie.
Załącznik 7159106

pestycyda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 09:56   #1443
HolyParanoid
Rozeznanie

Podobnie było z moim czarnym,jak mój brat go znalazł to oceniliśmy go na jakieś 5-6 tygodni...po czym wet powiedział, że tak patrząc na zęby to on ma z 4 miesiące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_1263764580324908.jpg (101,2 KB, 30 załadowań)
Stary Wczoraj, 11:37   #1444
patbar
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Podobnie było z moim czarnym,jak mój brat go znalazł to oceniliśmy go na jakieś 5-6 tygodni...po czym wet powiedział, że tak patrząc na zęby to on ma z 4 miesiące.

Moją znajdę wet tez określił na 4, 4 i pol miesiąca. Ale moja jest o wiele większa niż kotek na zdjęciu. Temu czarnulkowi dałabym dużo mniej ,gora 2 miesiące.
patbar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:46   #1445
Kocurasek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość

❤️❤️❤️
Podobny do mojego jak przyszedł.

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 13:14   #1446
HolyParanoid
Rozeznanie

No bo byl mocno niedozywiony, prawdopodobnie od urodzenia. Ale pozniej nadrobil
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20117425_1562156913819005_792696819_n.jpg (39,4 KB, 21 załadowań)
Stary Wczoraj, 22:53   #1447
tekila901
Zakorzenienie

Ja znowu po radę...
Kiedy zaczynacie podejrzewać alergię, a kiedy kota po prostu coś swędzi? Odstawilam kurczaka i jest duża poprawa, ale młody się drapie co jakiś czas i nie wiem czy nie ma alergii na coś jeszcze. Czy są może testy alergiczne dla kota? Już mnie męczy to ciągłe szukanie co jest przyczyną...
Stary Dzisiaj, 08:03   #1448
Zimowa Zawierucha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Ja znowu po radę...
Kiedy zaczynacie podejrzewać alergię, a kiedy kota po prostu coś swędzi? Odstawilam kurczaka i jest duża poprawa, ale młody się drapie co jakiś czas i nie wiem czy nie ma alergii na coś jeszcze. Czy są może testy alergiczne dla kota? Już mnie męczy to ciągłe szukanie co jest przyczyną...
Można zrobić testy z krwi. Cały panel dość drogi. Opinie różne alergie podejrzewałabym, gdyby to drapanie było intensywne, wiązałoby się z zaczerwieniem, przełysieniami, zmianami skórnymi, a przy drapaniu kot nie reagował na wołanie/ przysmak (choć to akurat może być kwestia charakteru ). Alergie pokarmowe często wywołują też zaburzenia jelitowe, które nie występują przy uczulenia na czynniki środowiskowe.

Stary Dzisiaj, 08:39   #1449
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zimowa Zawierucha Pokaż wiadomość
Można zrobić testy z krwi. Cały panel dość drogi. Opinie różne alergie podejrzewałabym, gdyby to drapanie było intensywne, wiązałoby się z zaczerwieniem, przełysieniami, zmianami skórnymi, a przy drapaniu kot nie reagował na wołanie/ przysmak (choć to akurat może być kwestia charakteru ). Alergie pokarmowe często wywołują też zaburzenia jelitowe, które nie występują przy uczulenia na czynniki środowiskowe.

Na razie żadnego zaczerwienienia nie ma, nawet po kurze. Tylko intensywne drapanie. Kura poszła w odstawkę, kot się przestał drapać, a wczoraj znowu coś się w uszko drapał...

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości