Izotek - cz.II - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-23, 18:53   #3991
Waterfall92
Rozeznanie

Dot.: Pielęgnacja twarzy w trakcie kuracji Izotretynoiną

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Peelingi są raczej niepolecane przy izo, więc może lepiej ominąć ten punkt pielęgnacji albo ewentualnie zastosować enzymatyczny, jeśli straszysz suchymi skórkami. Ja przez całą kurację ratowałam jedynie Cetaphilem, zresztą moja skóra po kilku miesiącach brania lekko zaczęła się znów przetłuszczać w strefie T, więc stosowałam tylko na wieczór. No i balsamy do ust, najlepszy dla mnie z Alterry z rumiankiem, zużyłam kilka opakowań, na to jeszcze nakładałam warstwę wazeliny, szczególnie na noc, bo z ustami akurat od zawsze mam problem. Może Ameryki nie odkryję, ale Cetaphil jest na prawdę fajniutki.
oj tak, potwierdzam
kocham ten balsam, ratuje mi usta i przy tym jest bardzo tani chociaaż ostatnio zauważyłam, że w moich rossmannach coraz trudniej go dostać
natomiast cetaphil na izo kompletnie się u mnie nie sprawdził
Waterfall92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 21:31   #3992
KZag
Zadomowienie

Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez alexar Pokaż wiadomość
Mi derma kazała przez całą kurcaję izotekiem stosować epiduo Tak robie od 6 miesięcy i nic mi nie wypaliło ani nic innego się nie stało (no ale biore małą dawke 20mg).
O, to super
Ja też mam dawkę 20mg.

Co mnie jeszcze zastanawia - ja normalnie zamiast peelingów używam myjki sylikonowej i czy ona też jest raczej przeciwwskazaniem ? Nie wyobrażam sobie chodzić z podkładem na wystających skórkach.

Szukam odsypki pudru RCMA, książek - Dziewczyna z Pociągu i Bridget Jones Dziecko

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2017-07-23 o 21:37
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 06:10   #3993
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
O, to super
Ja też mam dawkę 20mg.

Co mnie jeszcze zastanawia - ja normalnie zamiast peelingów używam myjki sylikonowej i czy ona też jest raczej przeciwwskazaniem ? Nie wyobrażam sobie chodzić z podkładem na wystających skórkach.
Wszystko zweryfikujesz w trakcie kuracji. Nikt Ci w 100% nie powie czy myjka zaszkodzi czy nie, bo nikt nie wie jak będzie reagować Twoja skóra. Ja podczas kuracji nie miałam w ogóle suchych skórek, twarz była idealnie gładka.

visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:31   #3994
Waterfall92
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wszystko zweryfikujesz w trakcie kuracji. Nikt Ci w 100% nie powie czy myjka zaszkodzi czy nie, bo nikt nie wie jak będzie reagować Twoja skóra. Ja podczas kuracji nie miałam w ogóle suchych skórek, twarz była idealnie gładka.
ja też nie mam suchych skórek
dobry nawilżacz na dzień i na noc plus odpowiedni ręcznik do wytarcia twarzy po umciu i jest gładko
może na razie nie kombinuj zbytnio, poobserwuj jak będzie działać połączenie epiduo z izo, pierwsze tygodnie to czasem szok dla skóry i jest bardziej wrażliwa i czerwona niż w środku i pod koniec kuracji

ewentualnie skonsultuj ze swoim lekarzem
btw epiduo to też zalecenie Twojego dermatologa?
Stary Wczoraj, 15:16   #3995
Blondynka93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
O, to super
Ja też mam dawkę 20mg.

A co Twój dermatolog na Epiduo? Ja się zastanawiam, po co w ogóle stosować przy izotretynoinie jakieś "wspomagacze", kiedy ona sama świetnie sobie radzi z oczyszczaniem cery. Na nosie miałam trochę wągrów, nie jakieś duże, ale nie dało się ich wycisnąć, po jakimś miesiącu większość wyszła sama. Na plecach miałam zaskórniki, czułam je pod palcami, teraz jest gładziutko. A co do suchych skórek, to miałam na nosie sporo przed kuracją, ale od kiedy zaczęłam brać izo i przy tym używać na noc Dexerylu, a na dzień nawilżającego kremu z filtrem, problem zniknął. Czasami jakieś skórki się za to trafią na brodzie, ale wtedy biorę pęsetkę i delikatnie je zrywam - może to niezbyt dobre, ale nie chcę trzeć sobie twarzy peelingiem.
Blondynka93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:20   #3996
Karzek
Przyczajenie

witam
polecacie jakies dobre maści na blizny po izoteku dużo zostaje jak juz wszystko znas wyjdzie plus złuszczająca skóra. Myśle o laserowym usunięciu blizn ale najpierw jakaś maść na próbe by sie przydała
Karzek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:38   #3997
KZag
Zadomowienie

Epiduo miałam jeszcze od innej dermatolog, a jak już dostałam receptę od nowej, to zapomniałyśmy w końcu uzgodnić, co dalej z Epiduo.
Dzięki za rady.

Szukam odsypki pudru RCMA, książek - Dziewczyna z Pociągu i Bridget Jones Dziecko
KZag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:22   #3998
Waterfall92
Rozeznanie

czy ktoś z Was miał problem ze stawem biodrowym na izo?
od miesiąca boli mnie tylko ten jeden staw podczas chodzenia i nie mogę tego powiązać z niczym innym oprócz izoteku... tylko czy to możliwe? jestem po ponad 5 opakowaniach
Stary Dzisiaj, 12:29   #3999
visionAM
Zakorzenienie

Miesiąc temu skończyłam Aknenormin, przyjęłam około 155mg na kg masy ciała. Z efektów jestem bardzo zadowolona, podczas całej kuracji stosowałam na twarz filtry 50, zresztą używam ich niezmiennie od kilku lat. Co dziwnego zaobserwowałam - po odstawieniu leku przybyło mi na twarzy piegów Zawsze je miałam, ale nie w takiej ilości jak teraz. W ciągu ostatnich kilku dni "dorobiłam się" też kilku nowych pieprzyków na całym ciele. Wiecie może czym to jest spowodowane?

Cytat:
Napisane przez Waterfall92 Pokaż wiadomość
czy ktoś z Was miał problem ze stawem biodrowym na izo?
od miesiąca boli mnie tylko ten jeden staw podczas chodzenia i nie mogę tego powiązać z niczym innym oprócz izoteku... tylko czy to możliwe? jestem po ponad 5 opakowaniach
Możliwe. Mnie bolą tylko stawy kolanowe

visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości