Jakiego masła używacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-03, 21:22   #1
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356

Jakiego masła używacie?


Próbowałam znaleźć w internecie spis "prawdziwych" maseł, takich co składają się z 82% tłuszczu mlecznego. Niestety z tego co widziałam większość producentów pisze na opakowaniu 82% tłuszczu nie wspominając o tym czy mlecznego, a czytałam że bardzo częste jest teraz fałszowanie maseł i dodawanie innych tłuszczów tak żeby na opakowaniu można było napisać 82% tłuszczu.

Macie jakieś sprawdzone masła?
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 23:37   #2
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Jakiego masła używacie?

Podobno lepsze masła, z większą zawartością tłuszczu mlecznego, będą twardsze po wyjęciu z lodówki niż te z niższą. Nie będą się też chciały rozsmarowywać, ale będą się tak jakby łamać, kruszyć.
Ja taką metodą "na macanego" szukałam dobrego masła i w końcu trafiłam na "Osełkę Łowicką", która mi smakowo pasuje.
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 00:07   #3
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
Podobno lepsze masła, z większą zawartością tłuszczu mlecznego, będą twardsze po wyjęciu z lodówki niż te z niższą. Nie będą się też chciały rozsmarowywać, ale będą się tak jakby łamać, kruszyć.
Ja taką metodą "na macanego" szukałam dobrego masła i w końcu trafiłam na "Osełkę Łowicką", która mi smakowo pasuje.
Ja też osełkę preferuje zdecydowanie
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 08:47   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakiego masła używacie?

Masło z Gostynia.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 08:51   #5
klaudiamackowska
Raczkowanie
 
Avatar klaudiamackowska
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 35
Dot.: Jakiego masła używacie?

Ja uwielbiam osełke z lidla ale niestety nie kupuje jej zawsze bo kosztuje ponad 7 zl radze sobie ze zwyklym maslem ekstra z auchan a moj TŻ to tylko margaryny blee w tej chwili rama i jeszcze tak grubo tym smaruje(((
__________________
http://gotujstart.bloog.pl/
klaudiamackowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:48   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jakiego masła używacie?

maslo prawdziwe musi miec napisane maslo a nie samo "extra", "mix" itp.
Tam gdzie nie ma wyraznie napisane "maslo" to nie maslo.

My najczesciej presidenta (czasami solone kupujemy), albo z kredensu na wage.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-10-04 o 14:49
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 14:49   #7
AnnaN7
Raczkowanie
 
Avatar AnnaN7
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Jakiego masła używacie?

Ja nie używam wogóle masła, jak już to jakiś serek na spód
__________________
Kosmetyki to moja pasja
AnnaN7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 17:32   #8
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 19:29
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 18:13   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Masło osełkowe z biedronki. Prawdziwe masło. Świetne, też do klarowania. cena ok 7 zł za 375g
Tanio jak na masło a jest jakis skład?
Ja za 250 g płace ok 6 zł
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 18:39   #10
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 19:28
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 07:13   #11
whiness
Zadomowienie
 
Avatar whiness
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jakiego masła używacie?

Osełka.
__________________
Śniadania *i nie tylko*:
relishmeals
profil na facebooku
whiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-05, 09:55   #12
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez whiness Pokaż wiadomość
Osełka.

osełka to kształt, a nie rodzaj masła

I nie chodziło mi o to żeby pisać że coś ma 82% tłuszczu więc jest dobre, bo właśnie o tym czytałam że producent pisze że masło ma 82% tłuszczu żeby wszyscy myśleli że jest dobre, ale nie pisze jakiego tłuszczu i że często w rzeczywistości masło 82% tłuszczu ma część tłuszczu mlecznego, a część roślinnego.

Czytałam że prawdziwe masło powinno mieć na opakowaniu napis 82% tłuszczu mlecznego, bo to dla producenta jest powód do chwalenia, więc chciałam się dowiedzieć które masło rzeczywiście ma to 82% tłuszczu mlecznego a nie po prostu tłuszczu.

Kupiłam ostatnio na szybko masło kerygold (czy jakoś tak) i na nim też jest tylko napisane "82% tłuszczu" i jest dosyć miękkie nawet po wyjęciu z lodówki, a prawdziwe masło powinno być po wyjęciu z lodówki jak kamień.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 16:36   #13
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

,

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:22
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 16:41   #14
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Jakiego masła używacie?

Produkt, który nie składa się w 82% z tłuszczu mlecznego nie ma prawa nosić nazwy "masło", inaczej byłby to produkt sfałszowany. Nie można dać się nabrać na chwyty typu "miks do smarowania" czy "extra śniadaniowe" masło ma na opakowaniu napis "masło".
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 16:49   #15
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:22
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 17:11   #16
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jakiego masła używacie?

W UK maslo jest wybitne, wiekszosc rzeczy mi tu nie smakuje, wiec nimi niemal gardze, ale w kwestii smarowidel sa mistrzami: masla solone, lekko solone, niesolone (pyszne!). Szkockie, irlandzkie, wszystkie 80-82% tluszczu. Tu nawet zwykle "smarowidła" z pudla sa 100 razy lepsze niz bardzo drogie polskie.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Ostatnio moja mama się nacięła na jakąś "osełkę maślaną" w kauflandzie - konsystencja modeliny.
he, he, no wlasnie, same podróby, a i tak drogie, tluszcz mleczny z olejem - paskudztwo. Mam wrazenie, ze zrobienie prawdziwego masla jest mniej kosztowne niz tworzenie jakis mieszanek pseudomaslanych, ktore i tak nigdy nie beda smakowaly jak prawdziwe maslo. No i jeszcze jeden plus w UK, ze kostka masla ma 250g a nie 180g jak czesto sie zdarza w Polsce i kosztuje okolo 90 pensow, czyli jakies 4,20zł.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 17:17   #17
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Jakiego masła używacie?

Ostatnio w Biedronce, Mleczna Dolina, osobiście mi smakuje.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 19:38   #18
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:20
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 05:14   #19
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Jakiego masła używacie?

Ja z kolei prawie nie używam masła, ze względu na cholesterol (lekarz kazał odstawić wszystkie tłuszcze zwierzęce na rzecz roślinnych, dlatego ostatnio moim najlepszym przyjacielem jest olej rzepakowy). Jeśli już to zawsze dokładnie czytam opakowania i wybieram raczej sprawdzone marki - na wielu jest informacja o tym jakie tłuszcze zawiara.
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-07, 14:25   #20
jagodka1
Raczkowanie
 
Avatar jagodka1
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 69
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez klaudiamackowska Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam osełke z lidla ale niestety nie kupuje jej zawsze bo kosztuje ponad 7 zl radze sobie ze zwyklym maslem ekstra z auchan a moj TŻ to tylko margaryny blee w tej chwili rama i jeszcze tak grubo tym smaruje(((
A czy przypadkiem osełka z lidla tak jak z biedronki nie jest barwiona beta karotenem? Nie jestem pewna, ale nie kupuję maseł, które mają cokolwiek poza tłuszczem - a jak już masło jest barwione, żeby zmienić kolor, to omijam szerokim łukiem.
Ja lubię masło z małej lokalnej Mleczarki w woj. pomorskim, bo nie ma żadnych dodatków specjalnych.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Dziumdzia Pokaż wiadomość
Ja z kolei prawie nie używam masła, ze względu na cholesterol (lekarz kazał odstawić wszystkie tłuszcze zwierzęce na rzecz roślinnych, dlatego ostatnio moim najlepszym przyjacielem jest olej rzepakowy). Jeśli już to zawsze dokładnie czytam opakowania i wybieram raczej sprawdzone marki - na wielu jest informacja o tym jakie tłuszcze zawiara.
Ja również ograniczam spożycie masła, ale ze wzg. na wit A, w nim zawartą spożywam codziennie min. 5g, żeby jajniki dobrze pracowały

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Ostatnio w Biedronce, Mleczna Dolina, osobiście mi smakuje.
Zwróć uwagę na skład
__________________
Mój dietetyczny blog kulinarny
www.stolikwkropki.pl

Jestem szczęśliwą mamą
jagodka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 21:59   #21
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Jakiego masła używacie?

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:17
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 21:21   #22
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez Dziumdzia Pokaż wiadomość
Ja z kolei prawie nie używam masła, ze względu na cholesterol (lekarz kazał odstawić wszystkie tłuszcze zwierzęce na rzecz roślinnych, dlatego ostatnio moim najlepszym przyjacielem jest olej rzepakowy). Jeśli już to zawsze dokładnie czytam opakowania i wybieram raczej sprawdzone marki - na wielu jest informacja o tym jakie tłuszcze zawiara.
Niestety, ale podwyższony cholesterol nie ma żadnego związku z tłuszczami zwierzęcymi typu masło, a z utwardzonymi tłuszczami roślinnymi, czyli margarynami
tu jest ciekawy art. odnośnie tego: http://nowadebata.pl/2011/04/23/nie-...-cholesterolu/


Wracając do tematu - masło z B. robi Mlekowita. Czasem kupuję, jak nie ma mojego ulubionego Ale jest takie bardziej wodnite, jak postoi w temp. pokojowej.
http://www.we-dwoje.pl/oszukane;maslo,artykul,1423.html
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 17:28   #23
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez klaudiamackowska Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam osełke z lidla ale niestety nie kupuje jej zawsze bo kosztuje ponad 7 zl radze sobie ze zwyklym maslem ekstra z auchan a moj TŻ to tylko margaryny blee w tej chwili rama i jeszcze tak grubo tym smaruje(((
Nie prawda.. Dzisiaj kupowałam po 5.75... Może masz na myśli osełke z Biedronki bo to by się zgadzało
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 08:59   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakiego masła używacie?

Najczesciej leader price
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 09:21   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez Dziumdzia Pokaż wiadomość
Ja z kolei prawie nie używam masła, ze względu na cholesterol (lekarz kazał odstawić wszystkie tłuszcze zwierzęce na rzecz roślinnych, dlatego ostatnio moim najlepszym przyjacielem jest olej rzepakowy). Jeśli już to zawsze dokładnie czytam opakowania i wybieram raczej sprawdzone marki - na wielu jest informacja o tym jakie tłuszcze zawiara.
Lekarz polecił Ci jakieś konkretne tłuszcze roślinne? Albo Ty jakieś możesz polecić? Pytam, bo sama mam wysoki cholesterol, a masło lubię, oj lubię.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Niestety, ale podwyższony cholesterol nie ma żadnego związku z tłuszczami zwierzęcymi typu masło, a z utwardzonymi tłuszczami roślinnymi, czyli margarynami
tu jest ciekawy art. odnośnie tego: http://nowadebata.pl/2011/04/23/nie-...-cholesterolu/

Wracając do tematu - masło z B. robi Mlekowita. Czasem kupuję, jak nie ma mojego ulubionego Ale jest takie bardziej wodnite, jak postoi w temp. pokojowej.
http://www.we-dwoje.pl/oszukane;maslo,artykul,1423.html
No to się pogubiłam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 15:12   #26
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Jakiego masła używacie?

Maslo to maslo, produkt na tyle naturalny, aby wyparł wszystkie pudlowe mazidła. Nawet smalec jest zdrowszy od tych wszystkich "Smakowitych", "Delm" i "Ram". Kontrowersyjne sa rowniez margaryny, ktore podobno obnizaja cholesterol, warto o tym poczytac i nie dawac sie nabierac na takie pseudoleki, ktore powinny byc sprzedawane w aptece, a nie w supermarkecie. Jak produkt, ktory sklada sie w wiekszosci z tajemniczej chemi, moze byc stosowany przez nas regularnie, to tal jakby brac antybiotyki w celu wzmocnienia organizmu... Samo plastikowe pudło jest dla nas juz z założenia szkodliwe. Wole zjesc troche mniej masła niz wcinac akies cuda typu light. Przepraszam za odejscie od tematu, chce tylko [podkreslic, ze lepiej dolozyc 2zł i kupic prawdziwe masło niz inwestowac w rownie drogie margaryny.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 15:24   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Lekarz polecił Ci jakieś konkretne tłuszcze roślinne? Albo Ty jakieś możesz polecić? Pytam, bo sama mam wysoki cholesterol, a masło lubię, oj lubię.
najzdrowsza jest oliwa z oliwek, ale trzeba lubic i nie do kazdej potrawy pasuje, bardziej neutralne sa oleje orzechowe, arachidowe czy kokosowe. A i lubiany olej z pestek winogron.

Jesli chodzi o smarowanie pieczywa to moze maslo orzechowe jak lubisz orzechy? Niektorzy tez kapia chleb w oliwie z oliwek ale po pierwsze kapie, a po drugie nie pasuje smakowo. A i moze serkiem smaruj takim z pudelek a na to np plaster szynki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:00   #28
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
W UK maslo jest wybitne, wiekszosc rzeczy mi tu nie smakuje, wiec nimi niemal gardze, ale w kwestii smarowidel sa mistrzami: masla solone, lekko solone, niesolone (pyszne!). Szkockie, irlandzkie, wszystkie 80-82% tluszczu. Tu nawet zwykle "smarowidła" z pudla sa 100 razy lepsze niz bardzo drogie polskie.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------



he, he, no wlasnie, same podróby, a i tak drogie, tluszcz mleczny z olejem - paskudztwo. Mam wrazenie, ze zrobienie prawdziwego masla jest mniej kosztowne niz tworzenie jakis mieszanek pseudomaslanych, ktore i tak nigdy nie beda smakowaly jak prawdziwe maslo. No i jeszcze jeden plus w UK, ze kostka masla ma 250g a nie 180g jak czesto sie zdarza w Polsce i kosztuje okolo 90 pensow, czyli jakies 4,20zł.
O tak, jak wedline maja slaba i nie moge jej przelknac tak jak z chlebem to maslo mozna jesc lyzkami.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 18:01   #29
Natalkaa91
Raczkowanie
 
Avatar Natalkaa91
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 70
Dot.: Jakiego masła używacie?

Zawsze osełkę, jest delikatna smaczna, może troszkę droższa ale warta ceny
Natalkaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 21:24   #30
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jakiego masła używacie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Lekarz polecił Ci jakieś konkretne tłuszcze roślinne? Albo Ty jakieś możesz polecić? Pytam, bo sama mam wysoki cholesterol, a masło lubię, oj lubię.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------



No to się pogubiłam.
Ja może trochę tak z doskoku, ale może posmakuje ci guacamole? To takie wegańskie masło, pasta z avocado, bardzo tłuste i o konsystencji takiego miękkiego masła.
Potrzebujesz owoc awokado, szczyptę soli, ząbek (lub mniej, zależy ile lubisz) czosnku oraz sok z połówki cytryny. Wrzucasz do wszystko razem i dziamkasz widelcem - avocado musi być tak przyjemnie miękkie.
Avocado zawiera zdrowe tłuszcze rośline i jest wskazane przy wysokim cholesterolu ze względu na jego brak
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-21 15:59:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.