Proszę o sprawdzenie paru zdań mojego tłumaczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-26, 08:35   #1
why_so
Rozeznanie
 
Avatar why_so
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 925

Proszę o sprawdzenie paru zdań mojego tłumaczenia


Cześć, bardzo proszę o szybkie rzucenie okiem na moje tłumaczenie. Oryginał po polsku, tłumaczenie po angielsku.
ORYGINAŁ: Historia pewnego ołówka

Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list. W pewnej chwili zapytał:
- Piszesz o tym, co się przydarzyło? A może o mnie?
Babcia przerwała pisanie, uśmiechnęła się i powiedziała:
- To prawda, piszę o tobie, ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym piszę. Chcę ci go dać, gdy dorośniesz.
Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego.
- Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem!
- Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem.
Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą.
Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem, będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka.
Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawienie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.
Czwarta cecha: w ołówku nie ważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie.
Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia ślad. Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz.

TŁUMACZENIE: The story of a pencil
Boy was watching as his grandmother writes a letter. At a certain moment he asked:
- Do you write about what happened to you? Or maybe about me?
His grandma stopped writing a letter, smiled and replied:
- That is a true, I am writing about you, but more important than what I am writing, is the pencil which I am using. I want to give it to you when you grow up.
Boy inquisitively looked at the pencil, but didn't notice anything special.
- But grandma, it does not differ from pencils which I have seen!
- All depends on the way, in which you look at this pencil. It involves five important qualities and you will always live in a harmony with the world if you foster those qualities appropriately.
First quality: You can do great things, but never forget, that there is a hand which guiding your steps. This hand is God, and he is leading you according to his will.
Second quality: Sometimes I have to stop writing and use a sharpener. For this reason the pencil will suffer slightly, but afterwards it has much sharper tip. Therefore, you have to learn to endure suffering, because then you grow up to be a good man.
Third quality: Using a pencil, we can always correct a mistake with a rubber. Remember that correcting is not a bad thing, reversely, it is very important, because it guarantees honest comportance.
Fourth quality: In a pencil, the most important thing is not its wooden rim, but the lead inside. Therefore, always listen carefully what is happening inside you.
Finally, fifth quality: A pencil always leaves a mark. Remember that everything you do in life will leave a mark, so try to be conscious of that in your every action.

Z góry dziękuję.
why_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 12:16   #2
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Proszę o sprawdzenie paru zdań mojego tłumaczenia

Dlaczego zakladasz nowy temat? Pytalas juz w "pomocy jezykowej"
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-27 13:16:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.