Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-03, 20:01   #31
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Alma

Hej, przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale jakimś cudem nie zauważyłam wczesniej Twojego posta
Włosy mam farbowane, wcześniej chemicznie, od jakiegos czasu henną, mam lekko przetłuszczające sie, suche, kręcone.
Co do amli myślę,że prawdopodobnie wpłynie ona na poźniejsze farbowania chemicznymi farbami, ponieważ jej działanie, także polega na powleczeniu włosa warstwą ochronną i byc może farba nie złapie tak jak powinna.
Pozdrawiam.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 13:11   #32
czwórka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 105
Dot.: Alma

Dziękuję za odpowiedź. Czyli jest tak jak przypuszczałam i raczej powinnam z czegoś zrezygnować albo z farbowania albo z amli. Hmmm... czemu nie można mieć i rybki i akwarium? Pozdrawiam
czwórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 15:23   #33
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Dostalam dzisiaj ten olejek z Amli, ale nie firmy Dabur, tylko jakis inny (swoja droga ciekawe dlaczego, maja 100 % pozytywow, cenowo wychodza podobnie, bo sprawdzalam na innych aukcjach):
http://www.heshherbal.com/amlahairoil.htm
- w kazdym razie napisane jest na kartoniku made in India

Mam nadzieje, ze nie jest gorszy od tej z firmy Dabur (zreszta amla to amla, a sklad jest podany, tyle ze za badzo nie wiem na co patrzec, bo sie na tym tak nie znam, ale olej mineralny jest niestety tez).

Coz moge powiedziec - paczke przed chwila otworzylam, wiec nie zdazylam jeszcze wyprobowac, ale smierdzi niemilosiernie (dla mnie jak przyprawa magi) Mam pytanie jeszcze co do sposobu uzywania - wlosy mam za ramiona, a rozumiem, ze amla smaruje je tylko u nasady, aby pokryl skore glowy, racja? Zastanawiam sie czy nie nalozyc tego na cala dlugosc wlosow (jak to robie olejkiem rycynowym).

Aha, dostalam w prezencie fajny, naturalny kajal czarny, bardzo przypadl mi do gustu
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 15:43   #34
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Anta, prawdobodobnie ta "zamiana" wyjdzie Ci na dobre, bo Twój olejek ma bogatszy skład od produktu firmy Dabur. Możliwe też, że doczekasz się jakichś efektów kolorystycznych
Co do Twojego pytania - spokojnie możesz nałożyć go na całe włosy

U kogo zamawiałaś?

P.S. Vatika nie zawiera oleju mineralnego, natomiast ma w składzie wyciąg z amli
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-05, 16:07   #35
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: Alma

Una_creatura_bella, masz racje, wczesniej nie zauwazylam "for darker and healthier hair growth" ...a mam nadzieje, ze przyciemni

P.S. Jesli to ma jakies znaczenie - olejek lepiej nakladac na mokre czy suche wlosy?

Zamawialam u:
http://cgi.ebay.pl/MEN-WOMEN-AMLA-HE...QQcmdZViewItem
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 10:18   #36
agocz
Raczkowanie
 
Avatar agocz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 122
Dot.: Alma

No więc wypróbowałam ! Amlę w proszku . Po rozrobieniu jest lekko "piaskowata" ,brudno żółtawa, trochę się sypie . Działanie raczej nie dla mnie . Skręca włosy, "napusza", lecz najgorsze jest to że mnie po niej swędziała głowa . Nie zauważyłam jakiegoś ekstra połysku, pogrubienia .Dodatkowo nadała moim włosom (szczególnie na końcach ) różowego odcienia ! Wygląda to komicznie szczególnie w sztucznym oświetleniu - może to dlatego że jakiś czas temu nakładałam "bezbarwną" hennę . Generalnie po wypróbowaniu działania zarówno henny (bezbarwnej z biolandera) i amli (też biolander) zostaję przy hennie : mniej włosów wypada, nie podrażnia, włosy "jakby" grubsze, gęstsze, większy połysk, nadaje moim jasnym włosom ładny miodowy kolor . Żeby zapobiec sztywnieniu włosów (co się po hennie zdarza ) nakładam ją rozmieszaną z Wax-em (oczywiście na ciepło) - efekt o niebo lepszy i przy tej metodzie pozostanę . Chociaż znając siebie za jakiś czas znowu zachce mi się eksperymentów. Może te Wasze olejki mają lepsze działanie ?!!!
agocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 02:04   #37
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez anta3 Pokaż wiadomość
P.S. Jesli to ma jakies znaczenie - olejek lepiej nakladac na mokre czy suche wlosy?
Olejek najlepiej nałożyć na suche włosy, dokładnie masując przy tym skórę głowy . Ja zostawiam go zwykle na noc i zmywam szamponem następnego dnia rano.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-07, 13:00   #38
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Alma

Dziewczyny, myślicie że jaśminowy z Dabura ma podobne działanie pogrubiające i regenerujące jak Amla? Bo ja mam jasne włosy z natury i nie chciałabym ich przyciemniać. A może sie skuszę na Vatikę? Jak myslicie?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 13:15   #39
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

wczoraj zamówiłam amlę z dabura do włosów ciemnych ( olejek) jestem ciekawa efektów już nie mogę doczekać się przesyłki mam jedno pytanko czy amla ma wpływ na farbowanie włosów? bo od lat farbuje włosy na ciemny brąz chemicznymi farbami i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie przy stosowaniu tego olejku pozdrawiam
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 14:30   #40
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Alma

Nogala1 napisz koniecznie jak się sprawuje ten olejek, dobrze?
Ja sama zastanawiam się nad jego zakupem.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 15:11   #41
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślicie że jaśminowy z Dabura ma podobne działanie pogrubiające i regenerujące jak Amla? Bo ja mam jasne włosy z natury i nie chciałabym ich przyciemniać. A może sie skuszę na Vatikę? Jak myslicie?
Justin, skuś się na Vatikę . Chyba, że się wybierasz w rejony gdzie te wszystkie olejki kosztują grosze .

Jaśminowy z Dabura to mieszanka oleju mineralnego, olejów roślinnych i syntetycznego zapachu jaśminowego...Żadna rewelacja

P.S. Przepraszam za spóźniony refleks.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-18, 15:20   #42
nadka1200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 189
Dot.: Alma

Jest jakas roznica miedzy olejkiem Alma a proszkiem?;d
nadka1200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:14   #43
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez nadka1200 Pokaż wiadomość
Jest jakas roznica miedzy olejkiem Alma a proszkiem?;d
Jest
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 16:58   #44
nadka1200
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 189
Dot.: Alma

Jaka?:P Co jest lepsze? Roznia sie skladem?
nadka1200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 17:21   #45
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Po krótce: proszek to poprostu zmielone i wysuszone owoce amli, natomiast olejek jak sama nazwa wskazuje składa się z mieszanki olejów, ekstraktu z amli i kilku innych dobrodziejstw, o których była już mowa w wątku
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 17:17   #46
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Alma

Zamówiłam amlę w olejku. Mam pytanie. czy po zmyciu jej szamponem nakładacie jeszcze jakiś balsam czy odżywkę na włosy?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 17:33   #47
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Justin, skuś się na Vatikę . Chyba, że się wybierasz w rejony gdzie te wszystkie olejki kosztują grosze .

Jaśminowy z Dabura to mieszanka oleju mineralnego, olejów roślinnych i syntetycznego zapachu jaśminowego...Żadna rewelacja

P.S. Przepraszam za spóźniony refleks.
Dziękuję za odp Niestety sie nie wybieram, hehe jakbym tam jechała to bym chyba całą walizę tych olejków przywiozła albo nawet dwie
A tak to będę zmuszona zamówić 100 razy drożej przez internet

Ok, czyli jednak Vatika, tak tez myślałam, że sie na nią skuszę
Dziewczyny, a czy w sklepach indyjskich będa mieli te olejki? U mnie nie mają, ale może w takich większych, gdzieś w Krakowie na przykład?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 18:26   #48
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez beliczek
Zamówiłam amlę w olejku. Mam pytanie. czy po zmyciu jej szamponem nakładacie jeszcze jakiś balsam czy odżywkę na włosy?
Beliczku, ja nie nakładam żadnej odżywki.

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake
Dziewczyny, a czy w sklepach indyjskich będa mieli te olejki? U mnie nie mają, ale może w takich większych, gdzieś w Krakowie na przykład?
Justin, możesz pytać w sklepach Little India i Namaste w Wawie oraz Naturalnym Sklepiku w Krakowie.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 18:44   #49
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Alma

Bliżej mi do Krakowa, więc chyba tam sie przejadę Właściwie to jest fajna pogoda i mogę sobie zrobić wycieczkę, żeby nie było, że tylko z powodu olejku tam jadę
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 12:06   #50
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Bliżej mi do Krakowa, więc chyba tam sie przejadę Właściwie to jest fajna pogoda i mogę sobie zrobić wycieczkę, żeby nie było, że tylko z powodu olejku tam jadę
Ale nie gwarantuję, że będzie
Lepiej zadzwoń tam wcześniej, żeby się upewnić
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 12:33   #51
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

własnie przyszła mi paczka z olejkiem wtarłam go w skórę głowy ( zapach dość intensywny) i poczekam z godzinkę i umyje głowę zobaczymy jaki będzie efekt a swoją drogą dziewczyny w jaki sposób nakładacie ten olejek mój ma duży otwór i butelka jest szklana , więc nakładanie jest trochę nieporęczne , ale jakoś trzeba sobie radzic
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:53   #52
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

dziewczyny przy myciu włosów i spłukiwaniu olejku wypadło znacznie więcej włosów niż zawsze (nigdy nie miałłam problemów z wypadniem włosów ) trochę się przestraszyłam czy Wy też miałyście taki problem przy pierwszym użyciu olejku bo nie wiem czy będe mogła go używać czy nie jestem uczulona na któryś składnik jak trzymałam olejek na skórze głowy to miala uczucie ciepła jakby grzał nie wiem czy to naormalna reakcja napiszcie jakie Wy miałyście odczucia
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 17:28   #53
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Alma

Nogala, a jak wygladały włosy po tym olejku? Błyszczące? Obciążone? Napisz. Ja ciągle czekam na moją przesyłkę.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 16:32   #54
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez Nogala1
a swoją drogą dziewczyny w jaki sposób nakładacie ten olejek mój ma duży otwór i butelka jest szklana , więc nakładanie jest trochę nieporęczne , ale jakoś trzeba sobie radzic
Odmierzam jakąś łyżkę czy dwie, wlewam do miseczki i nakładam palcami.


Cytat:
Napisane przez Nogala1 Pokaż wiadomość
dziewczyny przy myciu włosów i spłukiwaniu olejku wypadło znacznie więcej włosów niż zawsze (nigdy nie miałłam problemów z wypadniem włosów ) trochę się przestraszyłam czy Wy też miałyście taki problem przy pierwszym użyciu olejku bo nie wiem czy będe mogła go używać czy nie jestem uczulona na któryś składnik jak trzymałam olejek na skórze głowy to miala uczucie ciepła jakby grzał nie wiem czy to naormalna reakcja napiszcie jakie Wy miałyście odczucia
Nie wydaje mi się, żeby jednokrotne użycie mogło spowodować wypadanie włosów. Po prostu podczas masażu skóry głowy łatwiej usuwane są włosy martwe, znajdujące się w stanie spoczynku. Podobnie dzieje się przy używaniu innych olejków, chociażby rycynowego. Włosów zdrowych nic nie powinno ruszyć, o ile za nie nie szarpiesz.
Co do tej drugiej kwestii - pod wpływem pocierania skóry pobudzony zostaje przepływ krwi w naczyniach włosowatych, stąd i uczucie ciepła
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 19:39   #55
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Odmierzam jakąś łyżkę czy dwie, wlewam do miseczki i nakładam palcami.




Nie wydaje mi się, żeby jednokrotne użycie mogło spowodować wypadanie włosów. Po prostu podczas masażu skóry głowy łatwiej usuwane są włosy martwe, znajdujące się w stanie spoczynku. Podobnie dzieje się przy używaniu innych olejków, chociażby rycynowego. Włosów zdrowych nic nie powinno ruszyć, o ile za nie nie szarpiesz.
Co do tej drugiej kwestii - pod wpływem pocierania skóry pobudzony zostaje przepływ krwi w naczyniach włosowatych, stąd i uczucie ciepła
dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz pewnie masz rację
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 22:40   #56
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Nogala, a jak wygladały włosy po tym olejku? Błyszczące? Obciążone? Napisz. Ja ciągle czekam na moją przesyłkę.
beliczku włlsy nie są obciążone może troche bardziej błyszczące, ale specjalnej różnicy nie widzę dzisiaj nałożyłam na całą noc i jutro jak zmyje to dam znać jakie są efekty
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 16:22   #57
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Alma

trzymałam olejek całą noc na włosach, ale jeszcze nie widzę efektów chyba muszę byc bardziej cierpliwa wiem tylko tyle, że na pewno nie obciąża włosów , a to już duży plus bo mam włosy przetłuszczające
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 13:26   #58
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Alma

Moja amla jescze nie dotarła. Nogala, w jakim szamponie myłaś włsoy i czy stosowałaś po jakąs odżywkę?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:06   #59
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Alma

a ja mam pytanko: jak często wcieracie oleje w skórę głowy (amlę, vatikę czy tam kokosowy )?
przy każdym myciu, raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie?
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 21:33   #60
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Alma

amle kupilam mezowi, bo niestety inne kosmetyki nie daja sobie rady z takim typem wlosa jaki ma moj mily (Hindus). Zaczelam podkradac sama, nalozylam na noc i spłukałem rano. Byly piekne, blyszczace. Kolezanka zapytala sie czy farbowalam Taki polysk otrzymywalam tylko wtedy, ggdy polozylam farbe.
stosuje raz w tygodniu. Moja amla tez ma szeroki otwor ale podejrzalam meza i po prostu nalewam ja na dlonie, rozcieram i wmasowuje we wlosy.
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.