Reformulacja - zmora perfumomaniaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-17, 08:22   #1
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695

Reformulacja - zmora perfumomaniaka


O reformulacji zapachów dyskutowano już bardzo dużo, dlatego postanowiłam założyć osobny wątek.

Chyba ponad 90% reformulacji zdecydowanie nas zasmuca i doprowadza do rozpaczy. Dotyczy ulubionych zapachów, które w zasadzie są prawie identyczne. Niestety diabeł tkwi w szczegółach. To prawie to już nie to samo.

Zapachy zmieniane są przez chyba wszystkich producentów. Królem reformulacji jest niewątpliwie Dior. Polecam wątek na gazecie:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,15707...how_Diora.html

To smutny wątek.

Mnie najbardziej interesuje reformulacja klasycznej Organzy. Mam nową już od ponad roku, mam też starą i ciągle nie potrafię zdecydować, czy mi się nowa wersja podoba tak samo jak stara.

Tak sobie myślę, że może reformulacja boli, nie tylko dlatego, że nowe jest gorsze. Może to kwestia przyzwyczajenia do zapachu? Może do nowego też się kiedyś przyzwyczaimy?

Napiszcie proszę, które reformulacje bolą Was najbardziej?
Czy są jakieś, które się podobają?
Czy zapachy niszowe są równie często zmieniane?
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 08:55   #2
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

ja tez się złoszczę na reformulacje. Uważam, że zamiast zmieniać zapach, powinni wprowadzić po prostu drugi jako inną wersję. Wtedy jest wybór, ewentualnie po takiej próbie zobaczyc co ludzie wolą i 1 wycofać. Ale nie skazywać nas na nową wersję bez żadnego wyboru Ja na przykład nie jestem zadowolona ze zmiany HP. Nową Organzę lubię, ale tylko dlatego, że nie poznałam starej...
ale bardziej od reformulacji boli mnie wycofywanie zapachów...
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:03   #3
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
ja tez się złoszczę na reformulacje. Uważam, że zamiast zmieniać zapach, powinni wprowadzić po prostu drugi jako inną wersję. Wtedy jest wybór, ewentualnie po takiej próbie zobaczyc co ludzie wolą i 1 wycofać. Ale nie skazywać nas na nową wersję bez żadnego wyboru Ja na przykład nie jestem zadowolona ze zmiany HP. Nową Organzę lubię, ale tylko dlatego, że nie poznałam starej...
ale bardziej od reformulacji boli mnie wycofywanie zapachów...
To raczej nie CHĘĆ producenta na ulepszenie zapachu, a czysta ekonomia. Część składników została prawnie zakazana, inne są tańsze. Po prostu biznes.
Ale fakt, mogliby te zmiany jakoś oznakować.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:13   #4
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

możliwe, ale i tak nie jestem zadowolona
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:28   #5
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Czy ktoś wie czy Addict Diora znacząco się zmienił?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 11:11   #6
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

z tego co wiem to nie
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 11:44   #7
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Mne najbardziej zabolala/rozczarowala reformulacja Lou Lou...Stara wersja jest piękna, kilerowata i ogoniasta, a to nowe to takie rozmemlane, nijakie popluczyny ...
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 11:53   #8
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie czy Addict Diora znacząco się zmienił?
Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
z tego co wiem to nie
Mam obydwie wersje i różnią się dla mnie tylko tym, że starą rano jeszcze czułam a nowej nie ale to może być akurat związane z nabraniem mocy przez starszą wersję bo ta nowa na szczęście nie jest rozwodniona, słabsza czy coś w tym stylu , ja nie wyczułam różnic.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 12:47   #9
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Znam tylko DV - starą - i nową, która jest po prostu kpiną (chociaż wiem, że ma zwolenniczki). Wydaje mi się, że ze względów ekonomicznych - wolałabym, żeby perfumy podrożały, niż tak zmieniły zapach i trwałość. Jaki składnik został tu zakazany - castoreum? Czy nie ma on jakiegoś syntetycznego zamiennika?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 16:51   #10
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
z tego co wiem to nie
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Mam obydwie wersje i różnią się dla mnie tylko tym, że starą rano jeszcze czułam a nowej nie ale to może być akurat związane z nabraniem mocy przez starszą wersję bo ta nowa na szczęście nie jest rozwodniona, słabsza czy coś w tym stylu , ja nie wyczułam różnic.
Super. Nie będę musiała robić zapasów.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 20:57   #11
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Lancome spaprał O de Lancome - stara wersja była piękna , nowa jest do kompletnej bani
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 03:50   #12
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Mnie tam reformulacje jakoś specjalnie nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, np Miss Dior Cherie edp zmieniła się zdecydowanie na plus, a co do HP i Dolce Vita również wolę "nowe' wersje, są bardziej przejrzyste, nowoczesne i po prostu bardziej "noszalne" i mniej męczące. Jednocześnie zachowały swoją duszę-tylko odmłodzoną i fajniejszą

Z drugiej strony nie wiem czy byłabym równie zadowolona gdyby "tknięto" moje ukochane Allure
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 09:12   #13
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Mnie tam reformulacje jakoś specjalnie nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, np Miss Dior Cherie edp zmieniła się zdecydowanie na plus, a co do HP i Dolce Vita również wolę "nowe' wersje, są bardziej przejrzyste, nowoczesne i po prostu bardziej "noszalne" i mniej męczące. Jednocześnie zachowały swoją duszę-tylko odmłodzoną i fajniejszą

Z drugiej strony nie wiem czy byłabym równie zadowolona gdyby "tknięto" moje ukochane Allure
hmm, ja starą Miss Dior Cherie edp znałam tylko z testów - nie było zachwytu; nowa bardzo mi się podoba. DV za to - niestety już nie...i może nawet łatwiej by mi było znieść zmianę zapachu, gdyby nie poszła za tym tragiczna (na mnie przynajmniej) nietrwałość
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:03   #14
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Lancome spaprał O de Lancome - stara wersja była piękna , nowa jest do kompletnej bani


---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Znam tylko DV - starą - i nową, która jest po prostu kpiną (chociaż wiem, że ma zwolenniczki).
Myślałam że mnie sz**g trafi gdy powąchałam "nową". Dziewczyny notabene do którego roku produkcji jest "bezpiecznie" polowac na starą DV? Bo muszę chyba zrobić zapasik

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość

Z drugiej strony nie wiem czy byłabym równie zadowolona gdyby "tknięto" moje ukochane Allure
Wypluj to, a kysz Allure jest tylko jedno...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:03   #15
halcia211
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 014
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Mam obydwie wersje i różnią się dla mnie tylko tym, że starą rano jeszcze czułam a nowej nie ale to może być akurat związane z nabraniem mocy przez starszą wersję bo ta nowa na szczęście nie jest rozwodniona, słabsza czy coś w tym stylu , ja nie wyczułam różnic.
moim zdaniem jest różnica na korzyść starej wersji - na początku jest piękna , dymna, cudna - nowa już nie, różnicę najbardziej czuć jak się psiknie obie na rece dla porównania. Trwałość obu moim zdaniem jest bardzo podobna
halcia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:15   #16
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Myślałam że mnie sz**g trafi gdy powąchałam "nową". Dziewczyny notabene do którego roku produkcji jest "bezpiecznie" polowac na starą DV? Bo muszę chyba zrobić zapasik

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------


Wypluj to, a kysz Allure jest tylko jedno...
Po pudełku można poznać po tym, że stara wersja ma czerny pasek na dole a bez pudełka już gorzej bo różne są opinie . Część osób twierdzi, że z 2006 są ostatnimi bezpiecznymi a część pisze,że z 2009 r. też pachną jeszcze jak stare .
Z tym 2006 to nie jest prawda bo ja kupiłam setkę nówkę w kartoniku z 2007 r. i to stara wersja , wydaje mi się, że mam kupiła właśnie z 2009 r. i była też to stara wersja
Tylko trzeba pytać za każdym razem bo na zdjęciach aukcji są stare a sprzedają nowe, nie chce im się zmieniać zdjęć i twierdzą, że to to samo


MDCh jest tylko jedna!, a nie Allure

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez halcia211 Pokaż wiadomość
moim zdaniem jest różnica na korzyść starej wersji - na początku jest piękna , dymna, cudna - nowa już nie, różnicę najbardziej czuć jak się psiknie obie na rece dla porównania. Trwałość obu moim zdaniem jest bardzo podobna
Ja nie wyczułąm różnic, jak w HP baaardzo czuć różnicę to tu nie czułam ale dziś jeszcze porównam
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:24   #17
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Po pudełku można poznać po tym, że stara wersja ma czerny pasek na dole a bez pudełka już gorzej bo różne są opinie . Część osób twierdzi, że z 2006 są ostatnimi bezpiecznymi a część pisze,że z 2009 r. też pachną jeszcze jak stare .
Z tym 2006 to nie jest prawda bo ja kupiłam setkę nówkę w kartoniku z 2007 r. i to stara wersja , wydaje mi się, że mam kupiła właśnie z 2009 r. i była też to stara wersja
Asia będę polować na taką w pudełku więc ale co do lat to raczej rację macie Wy z mamą. Ja mam flachę bodajże z 2008 roku i jest to bankowo stara wersja

Co o MDCh to nie darzę przesadnym uczuciem (mam wersję na pewno najstarszą, bo kupiłam w 2005 jak weszła na rynek ) właśnie ją wykończyłam, jest OK ale nie podbiła mojego serca jak Allure czy Addict.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:28   #18
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Co o MDCh to nie darzę przesadnym uczuciem (mam wersję na pewno najstarszą, bo kupiłam w 2005 jak weszła na rynek ) właśnie ją wykończyłam, jest OK ale nie podbiła mojego serca jak Allure czy Addict.
Ja mam starą wersję bo kupiłam kiedyś okazyjnie 30-tkę za 80 zł chyba, jeszcze w butelce słupku i z korkiem bez kokardki i tak se ją trzymam , też nie jest to miłość. Nową wersję 2011 kupiłam bo tak mnie naszło jakoś
Nawiązałam jedynie do pewnej Pani, z którą siarka miałą przyjemność dyskutować o MDCh . To już mi na zawsze zostanie w pamięci
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 10:44   #19
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Mnie tam reformulacje jakoś specjalnie nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, np Miss Dior Cherie edp zmieniła się zdecydowanie na plus, a co do HP i Dolce Vita również wolę "nowe' wersje, są bardziej przejrzyste, nowoczesne i po prostu bardziej "noszalne" i mniej męczące. Jednocześnie zachowały swoją duszę-tylko odmłodzoną i fajniejszą

Z drugiej strony nie wiem czy byłabym równie zadowolona gdyby "tknięto" moje ukochane Allure
Ja mam podobne zdanie co do Cuir de Russie Chanel. Testowałam nową wersję z serii Exclusifs i zakochałam się po uszy Później udało mi się ustrzelić wersję sprzed reformulacji, licząc na to, że oba zapachy będą przynajmniej zbliżone, no i okropnie się zawiodłam. Stara wersja kompletnie mi nie odpowiadała, miała zbyt wiele wspólnego z klasyczną Piątką, w związku z tym dość szybko zmieniła właściciela. A ja nadal marzę o tej nowej "Skórze Ruska"....
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-18, 11:57   #20
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Opowie mi ktoś jak to było z L'eau Trois
Chodzi mi o wersje grzybową i sucha, czy to była reformulacja?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 12:19   #21
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Ja dużo słyszałam o reformulacjach, ale sama jakoś ich nie doświadczyłam, bo za czasów starych wersji MDCh, HP, czy DV nie byłam jeszcze "w temacie" perfum Uwielbiam nowe wersje wszystkich trzech wspomnianych zapachów A dzięki uprzejmości Asiulki miałam też możliwość przetestowania starej wersji DV i HP. W DV prawie nie czuję różnicy, nowa jest na mnie obłędnie trwała, tak samo jak i stara. W HP już tą różnicę dostrzegam, stare jest po otwarciu mocniejsze, czuć nutkę "spalonej gumy", nowe jest złagodzone, ale mi to wcale nie przeszkadza Niemniej jednak chciałabym mieć w kolekcji po buteleczce starego HP i DV
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 14:15   #22
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość

MDCh jest tylko jedna!, a nie Allure

przepraszam, musiałam
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 09:05   #23
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
MDCh jest tylko jedna!, a nie Allure
Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość

przepraszam, musiałam
fajnie, ze nie tylko mnie to ciagle bawi.


w temacie trudno mi sie wypowiedziec, gdyz najczesciej nie znam obydwu wersji. znam jeno stare wersje Poisonow, Addicta, DV - ale z tego, co piszecie, to nowe wersje mniej mi sie spodobaja, jako wlasnie lzejsze - a ja lubie, jak jest ciezko^^.
Miss Dior Cherie edt znam w dwoch odslonach, ale nie mam zdania co do roznic. chyba za bardzo w moim hipokampie wyrylo sie stwierdzenie, ze nie ma wiecej niz jeden rodzaj MDCh...

jedynie co do OI i BC cos moge rzec. no i odnosnie do OI, to niemal jednakowo podoba mi sie nowa i stara wersja (starsza jest bardziej puchata, w nowej czuje wiecej slodyczy), natomiast jesli chodzi o BC, wole stara wersje. nowa jedzie mi mocno alkoholem .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2011-12-19 o 09:06
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 06:26   #24
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

A co powiecie o Maniach Armani? Mam staRa i nowa, ale zapachy sa tak rozne ze moim zdaniem nawet ich porownywac nie mozna
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:10   #25
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

A Alien edp? Niby oficjalnie żadnej reformulacji nie było (przynajmniej tak mi się wydaje), ale odkąd płyn we flaszce jest zdecydowanie jaśniejszy, niż na początku istnienia zapachu, to i moc się straciła dość drastycznie- mój pierwszy Alien to był kiler nieziemski, nie do zmycia i nie do zdarcia. Teraz muszę się w połowie dnia dopsikiwać...
I tak dobrze, że sam zapach się nie zmienił.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 11:20   #26
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
A Alien edp? Niby oficjalnie żadnej reformulacji nie było (przynajmniej tak mi się wydaje), ale odkąd płyn we flaszce jest zdecydowanie jaśniejszy, niż na początku istnienia zapachu, to i moc się straciła dość drastycznie- mój pierwszy Alien to był kiler nieziemski, nie do zmycia i nie do zdarcia. Teraz muszę się w połowie dnia dopsikiwać...
I tak dobrze, że sam zapach się nie zmienił.
no właśnie, też miałam pisać o zmianie koloru Aliena, która wiąże się z lekkim osłabieniem zapachu choć i teraz jest on killerem, na mnie wersja edp trzyma się calutki dzień! Ba! Nawet moje pomarańczowe limitowanki trwają cały dzień bez dopsiku ale jakby Aliena zmienili, to by już znaczyło, że świat się kończy
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 18:28   #27
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
A Alien edp? Niby oficjalnie żadnej reformulacji nie było (przynajmniej tak mi się wydaje), ale odkąd płyn we flaszce jest zdecydowanie jaśniejszy, niż na początku istnienia zapachu, to i moc się straciła dość drastycznie- mój pierwszy Alien to był kiler nieziemski, nie do zmycia i nie do zdarcia. Teraz muszę się w połowie dnia dopsikiwać...
I tak dobrze, że sam zapach się nie zmienił.
Mam podobne zastrzeżenia co do Angela EDP.Niby reformulacji nie było.Używałam go kilka ładnych lat temu.Trzymał sie nieziemsko.Ubrania pachniały tygodniami, skóra dwa dni(łącznie z myciem).Teraz chciałam sobie znowu kupić flaszeczkę, poszłam potestowac i co?Zapach trzyma się góra dwie godziny w dodatku zrobił sie bardzo bliskoskórny i nie ma połowy tej mocy, którą miał.A zaznaczam, że na pewno testowałam EDP a nie EDT w dodatku w kilku rożnych miejscach.Szkoda.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 23:48   #28
lexxi
Zakorzenienie
 
Avatar lexxi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 042
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Mam podobne zastrzeżenia co do Angela EDP.Niby reformulacji nie było.Używałam go kilka ładnych lat temu.Trzymał sie nieziemsko.Ubrania pachniały tygodniami, skóra dwa dni(łącznie z myciem).Teraz chciałam sobie znowu kupić flaszeczkę, poszłam potestowac i co?Zapach trzyma się góra dwie godziny w dodatku zrobił sie bardzo bliskoskórny i nie ma połowy tej mocy, którą miał.A zaznaczam, że na pewno testowałam EDP a nie EDT w dodatku w kilku rożnych miejscach.Szkoda.
co do pogrubionego: na mnie jest to niemożliwe Klasyk edp trzyma się na skórze dwa dni, a na ubraniach aż do prania i nie ma tu mowy o żadnej bliskoskórności
__________________

"Obie ręce oparłszy o poręcz drewnianą, rzekł z uporem, że ducha zobaczył dziś rano."

WISH

Christine


lexxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 08:00   #29
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Testowałam ostatnio nową wersję Dior Addict. Niby to samo, ale opakowanie inne neico (nowa wersja ma złotą obwódkę naokoło), i zapach niestety nieco zmieniony, bardziej lekki, mniej przyprawiony, i zdecydowanie mneij trwały.
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 10:26   #30
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Reformulacja - zmora perfumomaniaka

Cytat:
Napisane przez lexxi Pokaż wiadomość
co do pogrubionego: na mnie jest to niemożliwe Klasyk edp trzyma się na skórze dwa dni, a na ubraniach aż do prania i nie ma tu mowy o żadnej bliskoskórności
Sama byłam zdziwiona.Testowałam na pewno wersję EDP w sephorze i douglasie.Nie, że testowałam podróbe albo EDT.Sprawdziłam dokładnie.
Sama byłam w szoku ponieważ wiem i pamiętam jakie te perfumy były.Jak dla mnie coś w nich pozmieniali.
I testowałam dokładnie ze 4 czy 5 razy.Za każdym to samo.Zapach ulatnia się po zaledwie kilku godzinach i nie jest tak mocny jak kiedyś.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-19 14:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.