Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-26, 09:43   #3811
mejzi05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej, ja do Was z pytaniem Czy mogę użyć Brevoxyl w czasie używania Aknenorminu 20? Jestem dopiero po opakowaniu leku, mam ogromną grudę na brodzie, która siedzi mi już 2 tygodnie! Jestem załamana, boli, ciągnie i nie chce zejść.

Jestem trochę zmartwiona stanem mojej cery... jestem po dokładnie 33 tabletkach. Przez pierwsze 2 tygodnie było rewelacyjnie, nie pojawiało się nic nowego. Ani przed okresem, ani w trakcie nie było niczego. Moim najgorszym miejscem jest właśnie broda. Teraz mam 2 gigantyczne gule, strasznie bolą i w ogóle się nie goją. Do okresu jeszcze daleko, nie wiem dlaczego tak mnie teraz wywaliło No nic... może będzie lepiej.
Dajcie znać co Wy używacie miejscowo no i co z tym Brevoxylem
pozdrawiam
mejzi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 14:27   #3812
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej,
Troche was pomęczę swoimi pytaniami przed rozpoczęciem kuracji.
Zastanawiam się co kupić przed kuracją, muszę się do tego jakoś przygotować.
Na razie nie stosuje praktyczni nic, mam takiego doła, że nawet nie staram się tego ukryć. Puder mineralny na umytą twarz i tyle... i tak się świece po 1h.

Kiedy wreszcie moja cera będzie matowa, po nałożeniu kremu i filtru (musze oby dwie rzeczy?) chce nakładać jakiś makijaż... jestem ciemna w te klocki bo niestety dotychczas wszystko mnie zapychało, a poczytałam sobie ten wątek i widzę, że podczas kuracji raczej skóra już tak nie reaguje gwałtownie na kolorówkę. Możecie coś poradzić? Jakoś nie mogę się przekonać do tych mineralnych, to całe nakładanie jest jakimś kosmosem dla mnie.

Nie wiem czy lepiej korektor + fluid + puder?
Czy może wystarczy korektor + taki kompakt https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...8h.html&next=1 ?

Filtr, po mimo jesieni i zimy musi być 50? jaki polecacie?
Krem nawilżający pod filtr na codzień... może krem AA Help Cera atopowa?
Na noc mam obecnie Cetaphil który mnie oczywiście obecnie zapycha ;/
oprócz tego zakupie wazelinę, Tisane w słoiczku, do ciała albo jakąś oliwkę albo Neutrogene.
Coś jeszcze?

z góry dzięki za wszelkie propozycje
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 15:12   #3813
Ekscelencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 614
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja do mycia stosuję emulsję Cetaphil i naprawdę ją polecam ja skóry nie nawilżam, ani nie natłuszczam bo moja derma powiedziała, że dzięki temu po kuracji będzie mniejszy łojotok. Ja nakładam cienką warstwę Revlonu Colorstay do skóry mieszanej/tłustej i wygląda bardzo dobrze. Najwazniejsze, że nie zapycha i buzia jest cały dzień matowa raczej odradzam stosowanie cięzkiego makijażu, cienka warstwa fluidu i oprószenie pudrem wystarczy
Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:20   #3814
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Goosiax .. to ciekawe co napisałaś, bo ja mam/ miałam podobne problemy z migdałkami i anginą, potrafiłam mieć 5 razy w roku anigne i jechać na antybiotykach i to czasami z krótkim odstępem miesięcznym, teraz na razie jest spokój, ale to zawsze była najczęstrza infekcja jaka mnie spotykała .

Też zastanawiałam się czy to może mieć wpływ na trądzik, wydaje mi się, że ma wpływ ale nie zdecydowałam się nigdy na wycięcie migdałków bo nie słyszałam pochlebnych opinii na ten temat:/


Przeszukałam internet pod kątem informacji nt. mleka i jego negatywnego działania, w mojej diecie mleko to najczęstrzy wybierany produkt tak jak pozostałe jego pochodzenia, sery, jogurty itp i doszłam do wniosku, że to może mieć bardzo duży wpływ na stan mojej skóry i od dzisiaj wyelminowałam mleko z mojego jadłospisu na 3 tyg próbne, kocham pić mleko i wszystkie produkty z nim związane ale zobaczymy, wydaje mi się, że uderzam w dobrym kierunku
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 18:46   #3815
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

MILON
"Za jakiś czas chce się podjąć kuracji izotetynoiną doustną, będę przyjmowała Axotret (najtańszy odpowiednik - 80zł)."

Witaj pisałam to już kilkanaście postów wyżej, ale moja dermatolog twierdzi, że to nie jest 100 % retinoid i, że często zdarzają się po nim nawroty ( jak mi derma zaleciła retinoidy to ja od progu zastrzegłam sobie, że chcę Axotret bo jest najtańszy ) a tu zonk bo ja za Aknenormin 20 mg płace 75 zł ( w Tarnowie ) i derma twierdzi, że po nim baaaaardzo sporadycznie zdarzają się nawroty no i generalnie, że jest "lepszym" retinoidem, może warto się tym zainteresować i jak już przechodzić przez kurację to taką coby przyniosła efekt a nie był to zmarnowany czas i pieniądze ( de facto nie małe) ?

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-09-26 o 18:52
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 19:14   #3816
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
MILON
"Za jakiś czas chce się podjąć kuracji izotetynoiną doustną, będę przyjmowała Axotret (najtańszy odpowiednik - 80zł)."

Witaj pisałam to już kilkanaście postów wyżej, ale moja dermatolog twierdzi, że to nie jest 100 % retinoid i, że często zdarzają się po nim nawroty ( jak mi derma zaleciła retinoidy to ja od progu zastrzegłam sobie, że chcę Axotret bo jest najtańszy ) a tu zonk bo ja za Aknenormin 20 mg płace 75 zł ( w Tarnowie ) i derma twierdzi, że po nim baaaaardzo sporadycznie zdarzają się nawroty no i generalnie, że jest "lepszym" retinoidem, może warto się tym zainteresować i jak już przechodzić przez kurację to taką coby przyniosła efekt a nie był to zmarnowany czas i pieniądze ( de facto nie małe) ?
Ja przyjmuje Axotret. Moja dermatolożka najpierw chciała mi przepisać Izotek, ale już wcześniej wiedziałam, że Axotret jest tańszy. Mówiła, że to nie ma znaczenia czy Izo czy Axo, bo one i tak mają ten sam skład, więc dała mi Axotret.

Dzisiaj mija 4 dzień przyjmowania... Na razie spokój.. Obawiam się, że to cisza przed burzą
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-26, 21:12   #3817
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

JA polecam kosmetyki z AA help. Są naprawdę fajne. I w sam raz nadają się dla naszej wysuszonej kuracją skóry
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 21:16   #3818
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez brenda89 Pokaż wiadomość
JA polecam kosmetyki z AA help. Są naprawdę fajne. I w sam raz nadają się dla naszej wysuszonej kuracją skóry
A ja polecam jeszcze serie Zaji - Ulga dla skóry wrażliwej, a szczególnie żel myjący https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...la.html&next=1
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 07:03   #3819
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
MILON
"Za jakiś czas chce się podjąć kuracji izotetynoiną doustną, będę przyjmowała Axotret (najtańszy odpowiednik - 80zł)."

Witaj pisałam to już kilkanaście postów wyżej, ale moja dermatolog twierdzi, że to nie jest 100 % retinoid i, że często zdarzają się po nim nawroty ( jak mi derma zaleciła retinoidy to ja od progu zastrzegłam sobie, że chcę Axotret bo jest najtańszy ) a tu zonk bo ja za Aknenormin 20 mg płace 75 zł ( w Tarnowie ) i derma twierdzi, że po nim baaaaardzo sporadycznie zdarzają się nawroty no i generalnie, że jest "lepszym" retinoidem, może warto się tym zainteresować i jak już przechodzić przez kurację to taką coby przyniosła efekt a nie był to zmarnowany czas i pieniądze ( de facto nie małe) ?
Oł, moja dermatolog również twierdziła, że to wszystko to samo, nie lubie podważać jej decyzji, ale mogę zapytać w aptece przy zakupie o Aknenormin. Może Twoja derma ma jakieś układy z tą firma? :P

A czy któraś z Was nakłada makijaż mineralny? Czy nie podkreśla wysuszonej skóry i włosków na twarzy? Dużo przy nim "roboty" ?
Nie wiem co wybrać: droższy filtr Avene + jakiś podkład... czy może tańszy filtr ale makijaż mineralny...?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 09:53   #3820
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Oł, moja dermatolog również twierdziła, że to wszystko to samo, nie lubie podważać jej decyzji, ale mogę zapytać w aptece przy zakupie o Aknenormin. Może Twoja derma ma jakieś układy z tą firma? :P

A czy któraś z Was nakłada makijaż mineralny? Czy nie podkreśla wysuszonej skóry i włosków na twarzy? Dużo przy nim "roboty" ?
Nie wiem co wybrać: droższy filtr Avene + jakiś podkład... czy może tańszy filtr ale makijaż mineralny...?

Całkiem możliwe, że ma "układy" z tą firmą, ale dla mnie z korzyścią ( finansową ) ale ja mam swoją "teorie" na ten temat bo derma poleciła mi konkretną aptekę, że tam jest najtaniej ( taniej niż w dozie i innych tanich aptekach ) i na opakowaniu jest "normalna" cena czyli za 60 szt. Aknenorminu 20 mg jest 215, 80 a ja płacę za niego po rabacie 155 zł i wychodzi na to, że te kosmiczne ceny to po prostu marża aptek, czy tam pośredników. ( derma mówiła, że ta apteka dogadała się z hurtownią z której bierze Aknenormin, że dużo osób w tej aptece go kupuje i wynegocjowali taka cenę)

Od jutra biorę wyższą dawkę czyli 30 mg i zastanawiam się czy będę odczuwać jakiekolwiek skutki uboczne oprócz suchości ust.


Stosuję makijaż mineralny ( EDM i LM ) i używam fotostabilnego filtra Soraya 50,ale ostatnio mam tak przesuszoną skórę na lewym policzku i mam suche skórki,że ten makijaż no nie wygląda za dobrze a wręcz fatalnie i czasem używam zwykłego płynnego fluidu Paese, ale krycie jest gorsze i wiadomo nie wygląda to tak fajnie jak z minerałami.

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2011-09-27 o 09:57
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:15   #3821
dziubusiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny Długo mnie nie było, ale miałam sporo na głowie. Egzamin na aplikację adwokacką i muszę się pochwalić - dostałam się )) ale uwaga, buźką też się będę chwalić u mnie dokładnie 97 dni z Akne i w końcu jest naprawdę fajnie ale początki nie były łatwe, były nawet tragiczne...sypało się i sypało tych gul i pryszczy. Zaczęło się poprawiać, gdzieś tak po 2,5 miesiąca, a może nawet ciut później. Od 2-3 tygodni jest super. Buzia jak przejadę po niej ręką jest wprost gładziusieńka, nie pamiętam kiedy taka była chyba w podstawówce!!! Pojawiają mi się jeszcze pryszcze, ale na prawdę mało i rzadko Gdyby nie cholerne przebarwienia, to wierzcie mi,że nie chodziłabym w makijażu!!! Ale niestety przed kuracją miałam już trochę przebarwień, wysyp z kuracji dołożył mi świeżych plam, tak jakby na mojej twarzy powstała mapa przypominająca mi brutalnie o tym co było jeszcze przed chwilą... Ale nie zburzy to mojego entuzjazmu, nie od razu rzym zbudowano Idzie zima i mam nadzieję, że przebarwienia zaczną blednąć. Stosuje ten Skinoren 3 tygodnie, ale to bardzo krótko, więc na razie nie widzę, żadnej różnicy. Ale jestem teraz jakoś tak bardzo pozytywnie nakręcona, że musi być dobrze )) Także Retinki, głowa do głóry!!!
dziubusiak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 12:28   #3822
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mejzi05 Pokaż wiadomość
Hej, ja do Was z pytaniem Czy mogę użyć Brevoxyl w czasie używania Aknenorminu 20? Jestem dopiero po opakowaniu leku, mam ogromną grudę na brodzie, która siedzi mi już 2 tygodnie! Jestem załamana, boli, ciągnie i nie chce zejść.

Jestem trochę zmartwiona stanem mojej cery... jestem po dokładnie 33 tabletkach. Przez pierwsze 2 tygodnie było rewelacyjnie, nie pojawiało się nic nowego. Ani przed okresem, ani w trakcie nie było niczego. Moim najgorszym miejscem jest właśnie broda. Teraz mam 2 gigantyczne gule, strasznie bolą i w ogóle się nie goją. Do okresu jeszcze daleko, nie wiem dlaczego tak mnie teraz wywaliło No nic... może będzie lepiej.
Dajcie znać co Wy używacie miejscowo no i co z tym Brevoxylem
pozdrawiam
Ja bym nie stosowała brevoxylu i niczego na trądzik w trakcie kuracji. Miejscowo nie używałam niczego, chyba że maść cynkowa, ale sporadycznie. Musisz się niestety uzbroić w cierpliwość, ja po miesiącu kuracji miałam niezliczoną ilość bolących gul, wyglądałam duuuużo gorzej niż w momencie rozpoczęcia kuracji.

Widzę, że większość ma złe zdanie na temat No scaru... Ja go używam od piątku i na razie nic się nie dzieje, poza tym, że chwilę po posmarowaniu i wmasowaniu jestem czerwona jak burak i chyba mam kilka drobniutkich zaskórniczków. Pryszczy zero, twarz gładka, niestety tylko po dotknięciu. Sama w sobie jest bardzo zniszczona, jestem blada, bardzo widać moje przebarwienia, teraz znowu słońce przygrzewa to chodzę czerwona jak burak (ogólnie bladzioch, ale szybko spalam buraka), w dodatku pocę się bardzo nad ustami zawsze mam tam mokro Nadal dokucza mi nos i dopóki nie skończę kuracji to pewnie nic się nie zmieni. No i usta cały czas wyglądają żałośnie.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:41   #3823
goosiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziubusiak Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Długo mnie nie było, ale miałam sporo na głowie. Egzamin na aplikację adwokacką i muszę się pochwalić - dostałam się )) ale uwaga, buźką też się będę chwalić u mnie dokładnie 97 dni z Akne i w końcu jest naprawdę fajnie ale początki nie były łatwe, były nawet tragiczne...sypało się i sypało tych gul i pryszczy. Zaczęło się poprawiać, gdzieś tak po 2,5 miesiąca, a może nawet ciut później. Od 2-3 tygodni jest super. Buzia jak przejadę po niej ręką jest wprost gładziusieńka, nie pamiętam kiedy taka była chyba w podstawówce!!! Pojawiają mi się jeszcze pryszcze, ale na prawdę mało i rzadko Gdyby nie cholerne przebarwienia, to wierzcie mi,że nie chodziłabym w makijażu!!! Ale niestety przed kuracją miałam już trochę przebarwień, wysyp z kuracji dołożył mi świeżych plam, tak jakby na mojej twarzy powstała mapa przypominająca mi brutalnie o tym co było jeszcze przed chwilą... Ale nie zburzy to mojego entuzjazmu, nie od razu rzym zbudowano Idzie zima i mam nadzieję, że przebarwienia zaczną blednąć. Stosuje ten Skinoren 3 tygodnie, ale to bardzo krótko, więc na razie nie widzę, żadnej różnicy. Ale jestem teraz jakoś tak bardzo pozytywnie nakręcona, że musi być dobrze )) Także Retinki, głowa do głóry!!!
Wow, gratulacje!!! Same pozytywne informacje Trochę wyjdę poza temat, ale też studiuje prawo, teraz 4 rok i dostać się na aplikacje to marzenie... Podobno strasznie ciężko, jak to oceniasz? Długo się przygotowywałaś?

Dziewczyny mam takie pytanie, ostatnio mam problemy z żołądkiem,prawdopodobnie zapalenie błony śluzowej albo lamblia. Nie jest jakoś strasznie ale czasami jak zjem coś niezgodnego z dietą to mnie boli. Nie wiem jakie leki dostane - jestem jakby w trakcie diagnozy. Wrzodów nie mam. Boje się, że to może przeszkodzić w kuracji. Któraś z Was miała podobne problemy?

Cytat:
Goosiax .. to ciekawe co napisałaś, bo ja mam/ miałam podobne problemy z migdałkami i anginą, potrafiłam mieć 5 razy w roku anigne i jechać na antybiotykach i to czasami z krótkim odstępem miesięcznym, teraz na razie jest spokój, ale to zawsze była najczęstrza infekcja jaka mnie spotykała .

Też zastanawiałam się czy to może mieć wpływ na trądzik, wydaje mi się, że ma wpływ ale nie zdecydowałam się nigdy na wycięcie migdałków bo nie słyszałam pochlebnych opinii na ten temat:/
Ja w sumie też już dawno nie choruje, wątpię, że to coś pomoże już... to chyba nie to. Ostatnio lekarka zasugerowała, żebym też zbadała czy nie mam lamblii, z powodu bólów brzucha. Podobno czasami mogą powodować wysyp. Ale czytałam, że ktoś wyleczył się z lamblii a trądzik i tak został. Zrobię sobie badania na wszelki wypadek, ale i tak retinoidy to ostatnia szansa

Edytowane przez goosiax
Czas edycji: 2011-09-27 o 12:42
goosiax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 13:16   #3824
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja bym nie stosowała brevoxylu i niczego na trądzik w trakcie kuracji. Miejscowo nie używałam niczego, chyba że maść cynkowa, ale sporadycznie. Musisz się niestety uzbroić w cierpliwość, ja po miesiącu kuracji miałam niezliczoną ilość bolących gul, wyglądałam duuuużo gorzej niż w momencie rozpoczęcia kuracji.

Widzę, że większość ma złe zdanie na temat No scaru... Ja go używam od piątku i na razie nic się nie dzieje, poza tym, że chwilę po posmarowaniu i wmasowaniu jestem czerwona jak burak i chyba mam kilka drobniutkich zaskórniczków. Pryszczy zero, twarz gładka, niestety tylko po dotknięciu. Sama w sobie jest bardzo zniszczona, jestem blada, bardzo widać moje przebarwienia, teraz znowu słońce przygrzewa to chodzę czerwona jak burak (ogólnie bladzioch, ale szybko spalam buraka), w dodatku pocę się bardzo nad ustami zawsze mam tam mokro Nadal dokucza mi nos i dopóki nie skończę kuracji to pewnie nic się nie zmieni. No i usta cały czas wyglądają żałośnie.

Nie stosowałam No- scaru tylko jego polski ( dużo tańszy ) odpowiednik Acne Derm skład obu "maści" jest ten sam a cena zdecydowanie niższa bo za tubkę 20g płaciłam 19- 21 zł i muszę przyznać że po podleczeniu twarzy Atredermem i zastosowaniu Acne dermu moje przebarwienia potrądzikowe zdecydowanie zbladły, stosowałam go co wieczór i nie 4 cm jak jest napisane bo nie byłam w stanie takiej ilości wsmarować ale ilość do wchłonięcia się i ten krem wystarczał mi na jakieś 3-4 tygodnie i na stare blizny czy przebarwienia potrzebował więcej czasu żeby zadziałać, ale na świeże już po okołu 2 miesiącach ich kolor nie odróżniał się bardzo od koloru cery.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 13:16   #3825
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie,
połknęłam dziś 34. tabletkę. Jestem sucha, czerwona, sina na ciele pojawiają się suche placki. Badania mam w miarę, dermatolog twierdzi, że jest podręcznikowo. Mam przyjechać za 2 miesiące. Jak często robicie badania krwi? Ja na razie mam nie robić. Włosów mogę prawie nie myć, makijaż mnie dobija. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam dotkliwych skutków ubocznych. Podobnie jak jedna wizażanka czytałam o szkodliwości mleka i jego wpływie na trądzik. I chyba to może być to. Jem bardzo dużo nabiału, mleka etc. Odstawiam od dziś
Pozdrawiam.
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 15:43   #3826
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, ale z tym nabiałem to zróbcie sobie taki test na to czy wam to szkodzi. Przez 2 - 3 tygodnie nie jedzcie go a potem wprowadzcie spowrotem i obserwujcie czy coś się pogarsza. Po co od razu rezygnować z przyjemności
a prawie wpadłabym w sidła ortoreksji przez trądzik, ale na szczęście zmieniłam dermatologa, który przemówił mi do rozumu i mam nadzieje, że pomoże w pozbyciu się tego świństwa, które rozwala mi życie
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 17:43   #3827
Jawahir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam

Zaczęłam kuracje Aknenorminem dokładnie 1.09 wiec dziś biorę 27 kapsułkę,prawie kończę pierwsze opakowanie a poza suchymi ustami nie odczuwam innych skutków ubocznych. Skora na twarzy jest lekko ściągnięta, zmian trądzikowych brak ( jedna ale to moja wina bo ja rozgrzebałam).

Tak naprawdę to żałuje ze nie byłam bardziej stanowcza i przez wiele lat dawałam się zwodzić dermatologom. Gdybym wiele lat temu zdecydowała się na ta kuracje to pewnie wiele spraw w moim życiu ułożyło by się inaczej. Do rozpoczęcia kuracji zmotywowała mnie nowa praca w której niezbędna jest pewnosc siebie ( co bywa ciezkie gdy twarz cala w ropnych krostach i stanach zapalnych )

Jestem naprawdę zachwycona skutkami chociaż to dopiero pierwszy miesiąc kuracji, z pewnym niepokojem oczekuje " wysypu" ale chyba dam rade

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Witajcie,
połknęłam dziś 34. tabletkę. Jestem sucha, czerwona, sina na ciele pojawiają się suche placki. Badania mam w miarę, dermatolog twierdzi, że jest podręcznikowo. Mam przyjechać za 2 miesiące. Jak często robicie badania krwi? Ja na razie mam nie robić. Włosów mogę prawie nie myć, makijaż mnie dobija. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam dotkliwych skutków ubocznych. Podobnie jak jedna wizażanka czytałam o szkodliwości mleka i jego wpływie na trądzik. I chyba to może być to. Jem bardzo dużo nabiału, mleka etc. Odstawiam od dziś
Pozdrawiam.
Nie wiem czy nabiał ma taki wpływ na trądzik Ale u mnie zawsze pogarszał sprawę ponieważ nie toleruje laktozy. Od jakiegos czasu pije mleko o obniżonej zawartości laktozy i jest ok
Jawahir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 18:03   #3828
marcin32
Raczkowanie
 
Avatar marcin32
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam wszystkich
pewnie mało panów wypowiada się w tym temacie ale w końcu znalazł się moja historia podobna jest jak u wszystkich od dłuższego czasu męcze się z świństwem brałem różnego rodzaju antybiotyki, maści itp itd ale nie przynosiło to oczekiwanych skutków może nie mam jakiegoś "mocnego" trądziku lecz jest on bardzo uporczywy dlatego zdecydowałem się na kuracje IZOTEKiem. Od wczoraj przyjmuję dawkę 30mg i mam nadzieje wręcz jestem tak nastawiony że musi to być koniec z tym cholerstwem dodam że waże 75kg i z dermą doszliśmy do porozumienia o mniejszej dawce. Kurcze nie wiem tylko czy nie przepłaciłem za te leki IZo 20mg kosztowało mnie 94zł a 10mg 70zł . Długa droga przede mną na pewno ale jestem tak nastawiony pozytywnie że musi być wszystko ok często będę odwiedzał ten wątek mam nadzieję że miło zostanę przywitany
marcin32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 18:19   #3829
Jawahir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcin32 Pokaż wiadomość
witam wszystkich
pewnie mało panów wypowiada się w tym temacie ale w końcu znalazł się moja historia podobna jest jak u wszystkich od dłuższego czasu męcze się z świństwem brałem różnego rodzaju antybiotyki, maści itp itd ale nie przynosiło to oczekiwanych skutków może nie mam jakiegoś "mocnego" trądziku lecz jest on bardzo uporczywy dlatego zdecydowałem się na kuracje IZOTEKiem. Od wczoraj przyjmuję dawkę 30mg i mam nadzieje wręcz jestem tak nastawiony że musi to być koniec z tym cholerstwem dodam że waże 75kg i z dermą doszliśmy do porozumienia o mniejszej dawce. Kurcze nie wiem tylko czy nie przepłaciłem za te leki IZo 20mg kosztowało mnie 94zł a 10mg 70zł . Długa droga przede mną na pewno ale jestem tak nastawiony pozytywnie że musi być wszystko ok często będę odwiedzał ten wątek mam nadzieję że miło zostanę przywitany
Witaj

Jeśli izotek jest zbyt drogi zapytaj w aptece o tańszy zamiennik Ja biore Aknonormin 20 mg , płace okolo 86 zl ( dostaje krem nawilżający i pomadkę do opakowania).

Powodzenia w kuracji
Jawahir jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 19:01   #3830
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Nie stosowałam No- scaru tylko jego polski ( dużo tańszy ) odpowiednik Acne Derm skład obu "maści" jest ten sam a cena zdecydowanie niższa bo za tubkę 20g płaciłam 19- 21 zł i muszę przyznać że po podleczeniu twarzy Atredermem i zastosowaniu Acne dermu moje przebarwienia potrądzikowe zdecydowanie zbladły, stosowałam go co wieczór i nie 4 cm jak jest napisane bo nie byłam w stanie takiej ilości wsmarować ale ilość do wchłonięcia się i ten krem wystarczał mi na jakieś 3-4 tygodnie i na stare blizny czy przebarwienia potrzebował więcej czasu żeby zadziałać, ale na świeże już po okołu 2 miesiącach ich kolor nie odróżniał się bardzo od koloru cery.
Acne derm to odpowiednik Skinorenu, nie No scaru. Zupełnie inne specyfiki.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 23:08   #3831
dominisia0312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 63
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pytanie do dziewczyn
czy któraś z Was robiła sobie trwałą podczas kuracji? czy raczej odradzacie?
chodzi mi o takie duze loki gdzieś od ucha by się zaczynały. nie od czubka głowy. mam długie włosy i nie są one jakoś strasznie suche po prostu mogę je myć co 2- 3 dni.. dodam, że jestem w połowie kuracji .
dominisia0312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 10:05   #3832
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie wczoraj zaczęłam kurację - Axotret 20mg. Narazie nie odczuwam jeszcze żadnych skutków typu wysuszenie itp. Widocznie jescze za wcześnie
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 14:15   #3833
cristilla
Raczkowanie
 
Avatar cristilla
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sama nie wiem;)
Wiadomości: 180
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Niektóre z was pisały o liszajach na ramionach pojawiających się podczas kuracji, jak one wyglądały?
__________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.
cristilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 16:57   #3834
marcin32
Raczkowanie
 
Avatar marcin32
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mam kilka pytań :
- czy podczas kuracji muszę stosować się do jakiejś diety czy raczej to już nie bedzię miało wpływu?
- czy można pić alkohol czy jest to bez względnie nie dopuszczalne?
- czy mogę wspomagać się dodatkowo suplementami diety takimi jak CYNK?
- czy brać tabletki osłonowe?

derma mi powiedziała że alko odpada nie można pić ale chciałbym poznać wasze opinie

pozdrawiam
marcin32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 17:24   #3835
Jawahir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jakaś specjalna dieta nie jest konieczna ale ważne jest to by połykać tabsy podczas posiłku żeby lek się lepiej wchłonął.

Alkohol zabroniony

Suplementy byle nie z wit A
Jawahir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 18:19   #3836
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marcin32 Pokaż wiadomość
mam kilka pytań :
- czy podczas kuracji muszę stosować się do jakiejś diety czy raczej to już nie bedzię miało wpływu?
- czy można pić alkohol czy jest to bez względnie nie dopuszczalne?
- czy mogę wspomagać się dodatkowo suplementami diety takimi jak CYNK?
- czy brać tabletki osłonowe?

derma mi powiedziała że alko odpada nie można pić ale chciałbym poznać wasze opinie

pozdrawiam
Hej! Chciałabym odpowiedzieć na Twoje pytania. Jestem już w piątym miesiącu terapii, więc myślę, że dobrze Ci doradzę.
1) Nie jest konieczna żadna dieta. Chyba, że masz dość wysoki cholesterol lub trójglicerydy, to wtedy wiadomo unikać tłustych mięs i produktów zawierających duże stężenie cukru. Ja akurat jestem takim przypadkiem i babka kazała mi brać kapsułki z olejem z wiesiołka, naprawdę działają i dlatego nie jestem na żadnej diecie.
2) Radziłabym ograniczyć alkohol, bo bardzo obciąża wątrobę i później możesz mieć wyniki kiepskie. Wątroba się regeneruje, więc jak wypijesz piwo 2 razy w tygodniu to tragedii nie będzie. No, ale mnie boli żołądek jak wypiję piwo, drinki, albo zjem czipsy. Nie koniecznie będziesz tak reagować. Po prostu jakoś ja tak mam nie wiem dlaczego. Ale niestety alkohol zredukowałam do minimum, więc na imprezach jestem abstynentem...
3) Jeśli chodzi o suplementy diety, to raczej musisz to konsultować z lekarzem. Dermatolog powinien wiedzieć o każdej witamince, którą zażywasz, bo pamiętaj, w okresie leczenia nie możesz zażywać za dużo witaminy A. Ale tabletki przeciwbólowe możesz spokojnie brać, witaminę C, czy jakąś aspirynę.
4) Ja tabletek osłonowych nie biorę, bo wyniki wątrobowe mam ok. Jeśli będzie problem, to dermatolog na pewno Ci przepisze jakieś tabletki. Teraz chyba nie ma potrzeby Po co dodatkowo obciążać żołądek?!

Oczywiście jeśli możesz to dopytaj dermatologa, bo wiadomo każdy lekarz inaczej leczy i może Twoja lekarka zaleci Ci jakieś dodatkowe tabletki osłonowe, czy witaminy

Edytowane przez brenda89
Czas edycji: 2011-09-28 o 18:21
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 19:46   #3837
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich zażywających. U mnie właśnie minął 3 dzień od zażycia Izoteku. Moja dawka to 40mg/dobę. Póki co żadnych większych skutków ubocznych nie odczuwam, minimalnie osłabiony jeżeli chodzi o mięśnie, z głowy sypię się więcej skóry, powoli zaczynają mi wychodzić pojedyncze włoski z cebulkami. Po zażyciu pierwszej tabletki miałem bóle w okolicy obojczyka i lekką chrypkę oraz krztusiec w gardle, ale chyba przeszło. Oczy zaczynają być coraz bardziej suche i podatne na oddziaływanie czynników zewnętrznych, czyli np. komputera Życzę Wam powodzenia : )
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 09:31   #3838
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie,
jestem właśnie po wizycie u dermatolog- zaczynam kurację! 40mg/dobę, będę brała Aknenormin (w aptece wychodził najtaniej 85zł za 30 tabletek, choć na DOZie tańszy był chyba Tretinex za jakieś 82zł).
Spytałam lekarza o stosowanie cynku - można. Po prostu należy uważać na cokolwiek z witaminą A (różne multiwitaminy itp.). Dowiedziałam się również o sprawę nawilżania: słowa dermatolog: nawilżać, ale nie natłuszczać. Badania za jakieś 1,5 miesiąca. Trzymajcie kciuki.
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 11:21   #3839
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Witajcie,
jestem właśnie po wizycie u dermatolog- zaczynam kurację! 40mg/dobę, będę brała Aknenormin (w aptece wychodził najtaniej 85zł za 30 tabletek, choć na DOZie tańszy był chyba Tretinex za jakieś 82zł).
Spytałam lekarza o stosowanie cynku - można. Po prostu należy uważać na cokolwiek z witaminą A (różne multiwitaminy itp.). Dowiedziałam się również o sprawę nawilżania: słowa dermatolog: nawilżać, ale nie natłuszczać. Badania za jakieś 1,5 miesiąca. Trzymajcie kciuki.
Ale 85zł za 20mg?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-29, 11:27   #3840
SheWolfYuko
Raczkowanie
 
Avatar SheWolfYuko
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Widzę dużo ludzi zaczyna terapie..
Witam Was wszystkich i życzę by ta często "ostatnia deska" ratunku pomogła, a Wasz trądzik nie był tak oporny na leczenie jak mój

Póki co u mnie cisza,mam nadzieję że nie przed burzą.
Zastanawiam się czy uda mi się zaleczyć 4 pozostałości po ostatnich gulach zanim wyjdą mi nowe..hmm
(a niedługo kolejna miesiączka wiec pewnie znów coś wyskoczy)

Skóra wyraźnie wysuszona (po ostatniej wizycie u pani doktor staram się tak mocno nie nawilżać).
Oprócz tego mam kłopoty z żołądkiem a dokładnie z zgagą która mam od wczoraj i nie znikła mimo branego Ranigast Max
Czy ktoś z Was miał ten problem?

Pozdrawiam i nadal trzymam za Nas kciuki
__________________
Przyczajona mała brunetka..


Walka Trwa Axotret
SheWolfYuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.