Lista składników kosmetycznych za które warto płacić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-22, 16:41   #1
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956

Lista składników kosmetycznych za które warto płacić


Witam!

Główną przyczyną różnic w cenach kremów nie jest, jak wiadomo, ich skład, ale marka, opakowanie, dystrybucja, etc. Często identyczne właściwości pielęgnacyjne mają kremy za 15 i za 100 zł

Istnieją jednak substancje, których produkcja wymaga bardziej zaawansowanych, a więc droższych technologii. Czasem rzeczywiście opłaca się kupić droższy krem.

Co powiecie na to, żeby stworzyć listę takich składników, które naprawdę są warte wyższej ceny?

Ja jestem początkująca w temacie, dopiero w tym roku zacznę na poważnie zajmować się chemiczną stroną przemysłu kosmetycznego, dlatego liczę na Waszą pomoc. W miarę poszerzania własnej wiedzy - będę się nią z chęcią, (o ile i Wy ją wykażecie), z Wami dzielić.

To jak - pomożecie?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-22, 20:37   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Moje typy:

- skłądniki będące filtrami UVB/ UVA
- tretinoina, czyli bardzo aktywna postać wit A - tylko na receptę, niestety;
- retinaldehyd [patent Avene]
- retinol
- lewoskrętna forma witaminy C
- kwas felurowy, jak również AHA, BHA, PHA
- wyciągi z roślin będące cennymi antyoksydantami jak np. centella asiatica
- skłądniki głęboko nawilżające/ kojące, np. skwalen, wyciąg z owsa
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe
- peptydy
- idobeon/ Co O10
- mocznik
- proteiny, np. jedwabiu czy mleka


Jak na coś jeszcze wpadnę, to dopisze, ciężko mi ogarnąć pamięcią wszystko co ważne dla skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 05:37   #3
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Istnieją jednak substancje, których produkcja wymaga bardziej zaawansowanych, a więc droższych technologii.

Czasem rzeczywiście opłaca się kupić droższy krem.

Co powiecie na to, żeby stworzyć listę takich składników, które naprawdę są warte wyższej ceny?
nie ma takich skladnikow kosmetycznych za ktore warto placic wyzsza cene - to jest jeden z czesto powielanych mitow

wszystkie te ktore sa skuteczne, tak jak np kwas askorbinowy, kwasy hydroksylowe, kwas hialuronowy, niacynamid, zielona herbata, ekstrakt z pestek winogron, izoflawony sojowe i inne wyciagi i antyoksydanty tak naprawde kosztuja niewiele, czasami wrecz grosze, a do ich pozyskiwania nie jest potrzebna zadna zaawansowana w dzisiejszych czasach technologia. z kolei skutecznosc tych drozych jest zazwyczaj watpliwa, a w najlepszym wypadku porownywalna z tanszymi
natomiast cena produktu finalnego podyktowana jest marketingiem i tym co producent sobie wymysli w opisie

ponadto ich skutecznosc jest i tak nieporownywalnie mniejsza w zestawienu z dwoma skladnikami niekosmetycznymi - filtrami takimi jak tinosorby i mexoryle i retinoidami na recepte i tylko za te rzeczy warto placic, choc wcale nie tak znowu wiecej
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 17:58   #4
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Może jednak zrobić listę kosmetyków, które warto kupić?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 20:32   #5
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
nie ma takich skladnikow kosmetycznych za ktore warto placic wyzsza cene - to jest jeden z czesto powielanych mitow

wszystkie te ktore sa skuteczne, tak jak np kwas askorbinowy, kwasy hydroksylowe, kwas hialuronowy, niacynamid, zielona herbata, ekstrakt z pestek winogron, izoflawony sojowe i inne wyciagi i antyoksydanty tak naprawde kosztuja niewiele, czasami wrecz grosze, a do ich pozyskiwania nie jest potrzebna zadna zaawansowana w dzisiejszych czasach technologia. z kolei skutecznosc tych drozych jest zazwyczaj watpliwa, a w najlepszym wypadku porownywalna z tanszymi
natomiast cena produktu finalnego podyktowana jest marketingiem i tym co producent sobie wymysli w opisie

ponadto ich skutecznosc jest i tak nieporownywalnie mniejsza w zestawienu z dwoma skladnikami niekosmetycznymi - filtrami takimi jak tinosorby i mexoryle i retinoidami na recepte i tylko za te rzeczy warto placic, choc wcale nie tak znowu wiecej
Hm... Więc może do naszej listy dodajmy także składniki niekosmetyczne w kosmetykach występujące - choćby tinosorb.

Zdaję sobie sprawę (to zresztą wynika z mojego pierwszego postu), że ceny podyktowane są marketingiem. Czy jednak naprawdę nie ma żadnych substancji, cenniejszych chociaż o te kilka zł od parafiny?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:15   #6
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Zgadzam się, że za te bardzo drogie kremy przepłacamy (choć pewno wykładają jakąś kasę też na badania, bo w końcu pojawiają się na rynku coraz nowe składniki), ale też nie wierzę, żeby krem za 5zł miał coś działającego w sobie, przecież ta cena ledwo pokryje opakowanie i jakieś proste składniki.

Czy możecie napisać nazwy tych cenniejszych składników w tej formie w której można je znaleźć na opakowaniu? Ułatwi to weryfikacje składu pod tym kątem.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:08   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Pomyślę nad przygotowaniem takiej listy. Ale nie zrobię tego w jeden dzień, bo nie znam nazw chemicznych na pamięć ani tym bardziej nazw łacińskich poszczególnych wyciągów z roślin. Musze trochę poszperać....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 16:07   #8
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

L_V - jesteś niesamowita.

A co do tych składników - przypomniało mi się: co np. z kwasem salicylowym (BHA)? Jakoś nie znalazłam go w kremach kosztujących poniżej kilkudziesięciu zł...
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:51   #9
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

A ja zrobię za adwokata diabła i powiem, że jednak doświadczenie moje uczy, że za ceną idzie jakość. Jasne,że przepłacamy, bo w cenę wliczony jest jeszcze np. marketing, ale jakoś nie zauważyłam, żeby kremy za 15 zł były równie skuteczne i, co bardzo dla mnie ważne, komfortowe w użyciu, jak te za np. 80 zł. Pomijam już fakt, że gdzieś słyszałam, że jeśli krem z wit. A kosztuje 10 zł, to możemy być pewni, że jej tam po prostu nie ma.
Zgadzam się jednak, że najskuteczniejsze są substancje apteczne na receptę i filtry.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 13:36   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Patrzac przede wszystkim na swoja polke z pielegnacja to glownie inwestuje w preparaty z filtrami,tutaj nie ma zmiluj musi byc fotostabilny,z Tinosorbami i taki,by odpowiadal mojej cerze
Reszta to tylko dodatek,jezeli mam wybrac co kupic to na pewno stawiam na firmy apteczne ale i nie tylko,wszystko zalezy od skladu.Poza tym czasami kiedy mam natchnienie to lubie sama cos sobie ukrecic wtedy mam pewnosc z czego sklada sie to,czego uzywam i dzieki temu zapomnialam co to podraznienia,zapychanie itp.

Na pewno nie korci mnie pielegnacja firm selektywnych,nie czuje potrzeby by po nie siegac chocby z tego wzgledu,ze analizujac sklad to...najczesciej placimy za marke,opakowanie,reklame itd.a cala reszta jest tylko dodatkiem.


Polecam watek:
Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=155434
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 16:43   #11
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Ja również używam prawie wyłącznie kosmetyków aptecznych, kremy selektywne póki co mnie nie korcą (głównie przez zaporową cenę), ale stosuje je moja mama i twierdzi że są jakościowo dużo lepsze niż Vichy i LRP. Z kosmetyków selektywnych używam tylko perfum (nie wiem jak tu przedstwia się kwestia składów, ale jest wyraźna różnica między niskopółkowymi a selektywnymi zapachami, ja to po prostu czuję nosem ) i podkładów - tutaj różnica w jakości między nisko-, średniopółkowymi a selektywnymi markami jest kolosalna. Pozdrawiam
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 17:10   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Z marek selektywnych najwieksze wrazenie zrobil na mnie olejek Clarinsa Armoaessence Neroli i to jest dla mojej cery cudo,cena zawrotna poniewaz olejek Neroli jest bardzo drogim skladnikiem.Kremy juz mniej,testowalam kilka i sredni efekt a przy filtrach praktycznie przestalam po nie siegac
Perfumy to zupelnie inna bajka i tutaj wszystko zalezy od gustu,nosa i innych czynnkikow
Kolorowka to temat rzeka poniewaz mialam super buble z wysokiej polki a rewelacyjne sredniopolkowce,nie ma na to reguly a cera odgrywa wazna role takze w tej kwestii mozemy wymieniac sie pogladami w nieskonczonosc

Jedno jest pewne,kazda firma ma lepsze i gorsze produkty a tylko od Nas zalezy co wybieramy i na co stawiamy sugerujac sie przed zakupem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:12   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość

A co do tych składników - przypomniało mi się: co np. z kwasem salicylowym (BHA)? Jakoś nie znalazłam go w kremach kosztujących poniżej kilkudziesięciu zł...
Fakt, ale sam kwas salicylowy jest przecież tani. Reszta to marketing.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 20:19   #14
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

No tak, ale w tym wypadku w pewnym sensie warto płacić, chyba, że ktoś w domu bawi się w chemika. (Ja się szykuję )
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 10:56   #15
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

a może kwestia ceny (oczywiście poza marketingiem) jest stworzenie dogodnej formy dla tych "tanich" sustancji czynnych czyli takiej z której istotne dla nas sybstancje będą się lepiej uwalniały, lepiej rozpuszczały, były lepsze w użytkowaniu? oczywiście nie chcę teraz powiedzieć, że to jest ta różnica w kosmetykach tanich i drogich ale może jednak jakaś różnica jest?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:30   #16
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 687
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

to chyba zalezy od przypadku; np. filtry warto kupowac od 50 zlotych i raczej marki apteczne; (podobno) dobry krem przeciwzmarszczkowy avene - rowniez apteczny ok. 80 zl; wiadomo, ze nie oplaca sie w tym wypadku kupowac chanel czy diora, gdyz dobre kosmetyki dostaniemy do 100 zl; ale tez nie ma co liczyc, ze ziaja posiadajaca tylko tlenek cynku bedzie nas chronic (wtedy z powodzeniem mozemy smarowac sie sudocremem (ktory jest dobrym kosmetykiem w przystepnej cenie) i ochrona bedzie taka sama ); odzywki czy balasamy do paznokci moga byc te z nizszej polki np. wibo czy herba studio; szampony bez SLS to wydatek rzedu 10 zl, lakiery - niezaleznie od polki maja podobna jakosc - to raczej kwestia firmy nizli ceny; blyszczyki lancome nie roznia sie jakoscia od solidnych sredniopolkowcow acz w dobre perfumy trzeba zainwestowac; osobiscie jestem za kolorowka sredniopolkowa; dziewczyny chwala sobie kosmetyki samodzielnie przygotowane - na pewno roznica w cenie jest jak miedzy posilkiem zrobionym w domu a tym samym na miescie - wiec (chyba) warto; generalnie nie ma reguly
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:57   #17
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

dubel.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:58   #18
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Lista składników kosmetycznych za które warto płacić

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Moje typy:

- skłądniki będące filtrami UVB/ UVA
- tretinoina, czyli bardzo aktywna postać wit A - tylko na receptę, niestety;
- retinaldehyd [patent Avene]
- retinol
- lewoskrętna forma witaminy C
- kwas felurowy, jak również AHA, BHA, PHA
- wyciągi z roślin będące cennymi antyoksydantami jak np. centella asiatica
- skłądniki głęboko nawilżające/ kojące, np. skwalen, wyciąg z owsa
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe
- peptydy
- idobeon/ Co O10
- mocznik
- proteiny, np. jedwabiu czy mleka


Jak na coś jeszcze wpadnę, to dopisze, ciężko mi ogarnąć pamięcią wszystko co ważne dla skóry.
Mam propozycję i prosbę w jednym aby przy każdym składniku dopisac tą super naukową nazwę która znajduje się zazwyczaj z tyłu opakowania
Pozdrawiam
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.