Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-30, 13:58   #61
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Aretse_S Pokaż wiadomość
Fortuna, dzięki za listę, ja dziś mam ambitny plan siąść i wlasnie spisać wszystko, bo chyba czas zacząć wykreślać kolejne pozycje, nie chcę zbankrutować w ostatnim miesiącu przed porodem


Co do ciuszków, to powiem Wam jeszcze, ze podczytuje lipcówki (zeby wiedzieć, na co się szykowac ) i one piszą, że czerwcowki po rozpakowaniach na gwałt kupują ubranka 44,50,52, bo zadna nie kupowala mniej niz 56 a okazuje się, że młodziaki topią się w tych większych. Więc na listę wpisałąm przynajmniej jeden komplet na 50. I najwyżej sprzedam, jak sie nie przyda
Pochwal się koniecznie listą!

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Dlatego właśnie ja też zbieram zaopatrzenie na 50 cm Jestem przekonana, że nie będą za małe na początek, nasza córeczka na wszystkich pomiarach do tej pory wychodziła dość malutka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, warto mieć parę ubranek na rozmiar 50 choćby używanych, żeby tż później nie musiał biec do sklepu

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
Ja też planuje zrobić w tym tygodniu listę zakupów dla Małej mam L4 i chcę je wykorzystać na ogarnięcie zaległości do pracy i właśnie przygotowanie do robienia wyprawki

Dziewczyny też się tak szybko męczycie? Umyłam kabinę prysznicową i musiałam iść poleżeć, złapała mnie zadyszka i miałam wrażenie że brzuch się napiął. Nie wiem czy to takie moje schizy z przewrażliwienia, ale chwilę coś podziałam i przerwa konieczna
Pochwal się listą <3 Mnie też jest już ciężko. Dodatkowo brzuch rośnie z godziny na godzinę :/

Ja już po wizycie. Alicja /Sara waży już 900g, ma bardzo długie nogi łożysko nisko, ale nie przylega do szyjki więc jest szansa na sn jeśli się podniesie. Maluszek ułożony poprzecznie. Wszystko ok, mam brać magnez no i nic nie uroslo między nogami 😝 TP wg usg wychodzi teraz na 10.09.

Przy okazji podpytałam ginkę o ten poziom wód płodowych, bo cały czas o tym myślę. Norma jest między 12 a 20, dostateczna ilosc wod pozwala dziecku wyksztalcic pecherz, nerki i umiejetnosc polykania, wiec to bardzo wazne, z tego co mowila. Jesli nie ma wod to zwieksza sie ryzyko wystapienia np niewydolnosci nerek. Mozna tez sztucznie dolac wody plodowe.

Drocia a Tobie proponowali dolanie tych wod?
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:03   #62
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Jestem ciekawa czy uda mi się użyć tych ubranek rozm.50, okazało się że trochę takich dostałam. Niby ja miałam 58 cm a chłop 57, ale kto to wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:05   #63
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Nie, bo dopoki ucieka to mowia, zeto wieksze ryzyko... No u mnie dziisaj bylo dla odmiany 6. Zoladek prawie wypelniony, pecherz pelny wiec chyba cos polyka jednak i sika.. Zreszta n ausg wszysfko ok, tylko ten poziom...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:05   #64
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Tak jak dziewczyny piszą, asekuracyjnie myślę że warto mieć ze 3 zestawy na 50 cm - dla swojego świętego spokoju;p Co by w ostatnim momencie nie latać po sklepach w poszukiwaniu tego rozmiaru
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:07   #65
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny piszą, asekuracyjnie myślę że warto mieć ze 3 zestawy na 50 cm - dla swojego świętego spokoju;p Co by w ostatnim momencie nie latać po sklepach w poszukiwaniu tego rozmiaru
No to raczej mam więcej niż te trzy Najwyżej oddam siostrze
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:09   #66
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
No to raczej mam więcej niż te trzy Najwyżej oddam siostrze
hehe ja tez mam wiecej:P Ale myślę że 3 to takie minimum, tak zeby obrobić się z praniem i suszeniem na bieżąco
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:30   #67
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

ciemnowłosa- wygrałaś,jednak dla dziewczynek jak zwykle ładniejsze ubranka, zresztą zawsze tak było.
U mnie szczyt kunsztu projektantów to: dinozaury, samoloty i łódeczki
kwiatki są fajne
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 14:32   #68
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Drocia, oo to moze sie poprawia! Moze sie zasklepilo i teraz bedzie tylko lepiej Mi cos ginka mowila, ze powodem takich nieszczelnosci moze byc niewielka ilosc kolagenu w organizmie mamy. Moze poszukaj zrodel kolagenu w diecie? Moze sie to jakos odbuduje?
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:42   #69
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Pochwal się koniecznie listą!







No tak, warto mieć parę ubranek na rozmiar 50 choćby używanych, żeby tż później nie musiał biec do sklepu







Pochwal się listą <3 Mnie też jest już ciężko. Dodatkowo brzuch rośnie z godziny na godzinę :/



Ja już po wizycie. Alicja /Sara waży już 900g, ma bardzo długie nogi łożysko nisko, ale nie przylega do szyjki więc jest szansa na sn jeśli się podniesie. Maluszek ułożony poprzecznie. Wszystko ok, mam brać magnez no i nic nie uroslo między nogami TP wg usg wychodzi teraz na 10.09.



Przy okazji podpytałam ginkę o ten poziom wód płodowych, bo cały czas o tym myślę. Norma jest między 12 a 20, dostateczna ilosc wod pozwala dziecku wyksztalcic pecherz, nerki i umiejetnosc polykania, wiec to bardzo wazne, z tego co mowila. Jesli nie ma wod to zwieksza sie ryzyko wystapienia np niewydolnosci nerek. Mozna tez sztucznie dolac wody plodowe.



Drocia a Tobie proponowali dolanie tych wod?

Wow, 900g, moja mała tydzień temu miała 780g, a mam termin na 29.08... Chyba naprawdę będzie malutka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 14:46   #70
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Wow, 900g, moja mała tydzień temu miała 780g, a mam termin na 29.08... Chyba naprawdę będzie malutka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo twoja malutka albo moja gigant

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 15:13   #71
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Drocia, oo to moze sie poprawia! Moze sie zasklepilo i teraz bedzie tylko lepiej Mi cos ginka mowila, ze powodem takich nieszczelnosci moze byc niewielka ilosc kolagenu w organizmie mamy. Moze poszukaj zrodel kolagenu w diecie? Moze sie to jakos odbuduje?
No nie wiem, tylko wrocilam to znowu pocieklo... Kolagen powiadasz? To mam sie galaretkami objadac? Bo chrzastki i sciegna odpadaja
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 15:17   #72
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
No nie wiem, tylko wrocilam to znowu pocieklo... Kolagen powiadasz? To mam sie galaretkami objadac? Bo chrzastki i sciegna odpadaja
lekarze wiedzą że jak wstajesz to cieknie? może to jakaś zależność? spytaj czy tak może być? może musisz plackiem ciążę odbyć?
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 15:26   #73
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
ciemnowłosa- wygrałaś,jednak dla dziewczynek jak zwykle ładniejsze ubranka, zresztą zawsze tak było.
U mnie szczyt kunsztu projektantów to: dinozaury, samoloty i łódeczki
kwiatki są fajne
A widzisz ja jak szperam to widzę mnóstwo fajnych ubranek dla chłopców z Kubusiem puchatkiem, myszka Mickey i zostawiam z żalem bo dziewczynce to tak średnio pasuje... Ale to normalne, mi się zawsze wydaje, że komuś innemu słońce bardziej świeci
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 15:35   #74
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
lekarze wiedzą że jak wstajesz to cieknie? może to jakaś zależność? spytaj czy tak może być? może musisz plackiem ciążę odbyć?
No właśnie, nawet z nogami w górze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 15:55   #75
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
No właśnie, nawet z nogami w górze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiedza... I mowia ogolnie zeby lezec, bez zbesnych spacerow, ale tez normlanie isc do toalety. Problem w tym, ze jak ma pociec, to i na leZaco tez pocieknie...

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Bo to juz tez przerabialam
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 16:08   #76
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 16:23   #77
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Albo twoja malutka albo moja gigant

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie przejmuj sie tydzien temu moj maluszek mial 900g a termin mam na 8 wrzesnia chociaz z ost usg wychodzi na 28 sierpnia, wiec zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 16:28   #78
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Sieciowa, obstawiam niestety, ze raczej do konca bedzie taki rollercoster. No chyba, ze zdarzy sie jakis cud, alw mi sie one nie zdarzaja
drocia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 16:54   #79
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez faellivrin Pokaż wiadomość
Cześć,
mogę do Was dołączyć?
Czytam Was od początku, ale dopiero kolejny wątek zmotywował mnie do ujawnienia się
Termin mam na 20 września. Urodzić ma się dziewczynka . Imię już mamy - będzie najprawdopodobniej Lidka.
Mam już 6-letniego super syna.


Na razie wszystko z ciążą i ze mną jest dobrze. Przygotowuję się psychicznie do badania obciążenia glukozą. Po glukozie w pierwszej ciąży mam niezbyt dobre wspomnienia Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej...
Hej
dopisałam Cię do pierwszego postu

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Mam delikatne pytanie do dziewczyn suplementujacych się żelazem: czy zauważyliście jakieś zmiany w wypróżnianiu się? Ja biorę niecały miesiąc i mniej więcej od tego czasu pojawiają się stolce w czarnym kolorze + zaparcia na zmianę z biegunkami, mam skierowanie do proktologa żeby sprawdzić czy to wina żelaza. Ponoć sporo kobiet w ciąży się nas to uskarża, któraś z Was miała lub ma ten problem?
Mi gin wspominała, że to jest częste przy braniu żelaza

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
ja też się melduje i równocześnie proszę o dopisanie na pierwszą stronę do listy
przypomnisz TP i płeć?

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Miałam ręczny ale nie sprawdził się, reka mi prawie odpadła zdecydowanie wolałam odciągac elektrycznym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w laktator najlepiej zainwestować już teraz czy można spokojnie czekać do porodu i kupić dopiero jak będzie potrzebny?

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
rozgladamy sie za wozkiem, kupujecie nowe czy uzywane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my dostaliśmy od znajomej po jej córeczce, wygląda jak nowy, przepiorę tylko wszystko co się da i jeden guzik trzeba naprawić

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
Dziewczyny też się tak szybko męczycie? Umyłam kabinę prysznicową i musiałam iść poleżeć, złapała mnie zadyszka i miałam wrażenie że brzuch się napiął. Nie wiem czy to takie moje schizy z przewrażliwienia, ale chwilę coś podziałam i przerwa konieczna
u mnie to zależy od dnia, czasami wejście na piętro powoduje szybsze bicie serca a czasami cały dom odkurzaczem przelecę i nic

Cytat:
Napisane przez ciemnowlosa Pokaż wiadomość
Hehe no tak, patrząc na te miniaturowe ubranka nawet najtwardsze serce mięknie

Wrzucam swoje popełnione zakupy z lumpeksu, tak 1/3 z nich była jeszcze z metkami ale już trochę pourywałam przed wypraniem

Nie pokazuję tutaj takich bawełnianych zwyklaczków jak spiochy, półśpiochy, body, a tego też trochę już nazbierałam

A i generalnie staram się nie kupować jeszcze nic powyżej rozmiaru 6-9 mies... Ale jak zobaczyłam ten drewniany domek dla lalek z ostatniego zdj to mi serce zmiękło... tak że nie mogłam zostawić Wiem, że pewnie przeleży min. 2 lata nim się córa nim zainteresuje, ale ta cena 8 zł... no same rozumiecie
Świetne zakupy!
za 8 zł to szkoda nie brać

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Alicja /Sara waży już 900g, ma bardzo długie nogi łożysko nisko, ale nie przylega do szyjki więc jest szansa na sn jeśli się podniesie. Maluszek ułożony poprzecznie. Wszystko ok, mam brać magnez no i nic nie uroslo między nogami 😝 TP wg usg wychodzi teraz na 10.09.
To nasza mi się malutka teraz wydaje, w piątek mieliśmy połówkowe, TP 29.09 a waży 400g

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
ciemnowłosa- wygrałaś,jednak dla dziewczynek jak zwykle ładniejsze ubranka, zresztą zawsze tak było.
U mnie szczyt kunsztu projektantów to: dinozaury, samoloty i łódeczki
kwiatki są fajne
Mi się zawsze wydawało że właśnie dla chłopców są fajniejsze ubranka póki nie zobaczyłam kartonu, który dostaliśmy i w oczy uderzyły mnie te wszystkie kolory

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Dzień dobry

W ubiegły piątek mieliśmy połówkowe, Młodej nic nie wyrosło, więc nadal mamy Maję całe badanie przeleżała z nóżkami założonymi jedna na drugą, dłonie też miała złożone i zasłaniała nimi buźkę, pani doktor kazała mi się obracać na jedną i drugą stronę, chwilę musiałam pochodzić ale Mała uparta (podobno po mamie ) i do końca nie zabrała rączek
TP bez zmian, 29.09
We wtorek mamy wizytę u gin prowadzącej razem z wynikami ostatnich badań, pewnie dostaniemy już skierowanie na glukozę samego picia się nie boję, bo jakiś czas temu miałam już tę przyjemność jak leżałam w szpitalu, tam fajnie bo pobierali rano z łóżka i mogłam dalej spać, a tutaj będzie trzeba wysiedzieć na krzesełku
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 16:54   #80
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Co do laktatora to wydaje mi się, że nie każdemu jest potrzebny choć przydaje się na pewno jeśli chcesz wyjść na kilka godzin z domu bez dziecka (żeby odciągnąć mu pokarm). Ja w szpitalu laktatorem ręcznym próbowałam pobudzić laktacje, ale później się przerzucilan na elektryczny à dokładniej na Canpol easy start

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 17:59   #81
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Co do laktatora to wydaje mi się, że nie każdemu jest potrzebny choć przydaje się na pewno jeśli chcesz wyjść na kilka godzin z domu bez dziecka (żeby odciągnąć mu pokarm). Ja w szpitalu laktatorem ręcznym próbowałam pobudzić laktacje, ale później się przerzucilan na elektryczny à dokładniej na Canpol easy start

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja też polecam firmę CANPOL- chyba polska i dobra
laktator kupił mi tato, bo mąż wyjechał i byłam sama jak palec w 3cim tygodniu życia dziecka
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 19:23   #82
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
ja też polecam firmę CANPOL- chyba polska i dobra
laktator kupił mi tato, bo mąż wyjechał i byłam sama jak palec w 3cim tygodniu życia dziecka
Oo to mi laktator kupili tesciowie, bo my byliśmy zajęci ogarnianiem starszej gdybym zamówiła wcześniej to bym sporo oszczędzila bo oni kupili w aptece gdzie jest drogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 20:09   #83
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość


przypomnisz TP i płeć?


To nasza mi się malutka teraz wydaje, w piątek mieliśmy połówkowe, TP 29.09 a waży 400g
termin też na 29.9,pierwsza ciąża, dziewczynka (Asia) u mnie mała ważyła tydzień temu na połówkowym 419g

dziś przyszły ciuszki z wygranej aukcji ponad 100 sztuk na okres od 0-6 miesięcy. Pewnie po za zakupem wyprawki na wyjście i prezentów od rodziny i znajomych w najbliższym czasie nic kupować małej nie będę. Chociaż podejrzewam znając siebie ze jak mi coś w oczy wpadnie to i tak kupie

dziś mój TŻ pierwszy raz poczuł jak kopie, bo tak to albo w trasie, albo już spał gdy mała się budziła, a że dziś jakaś aktywna jest wcześniej to mógł złapać pierwszy taki prawdziwy kontakt z córcią

Edytowane przez rawka
Czas edycji: 2018-05-30 o 20:17
rawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 20:20   #84
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

U nas teściowa zafunduje wózek i fotelik Dla pierwszego wnuka wszystko
Nie wiem czy jestem już taka gruba czy co, ale nieznajomi ludzie w sklepie albo na przystanku zagadują mnie w związku z ciążą i ogólnie zawracają doope Ja ogólnie jestem aspołeczna i szczerze mówiąc drażni mnie to. Gdyby ktoś spróbowal macnąć po brzuchu to chyba łapy bym pourywala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 20:59   #85
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Brrr blackhaired witch, u mnie w pracy codziennie słyszę "ooo, znów ci ten brzuch urósł!" à ja mam dość. Te upały mnie męczą à wiem, że będzie ejszcze gorzej. Byłam dziś w sklepie i tak sobie pomyślałam, że chętnie spędziłanym cały dzień na dziale chłodniczym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 21:00   #86
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
U nas teściowa zafunduje wózek i fotelik Dla pierwszego wnuka wszystko
Nie wiem czy jestem już taka gruba czy co, ale nieznajomi ludzie w sklepie albo na przystanku zagadują mnie w związku z ciążą i ogólnie zawracają doope Ja ogólnie jestem aspołeczna i szczerze mówiąc drażni mnie to. Gdyby ktoś spróbowal macnąć po brzuchu to chyba łapy bym pourywala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Absolutnie żadnego macania po brzuchu, ja nie wiem co usprawiedliwia takie zachowanie u ludzi
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 21:14   #87
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
termin też na 29.9,pierwsza ciąża, dziewczynka (Asia) u mnie mała ważyła tydzień temu na połówkowym 419g

dziś przyszły ciuszki z wygranej aukcji ponad 100 sztuk na okres od 0-6 miesięcy. Pewnie po za zakupem wyprawki na wyjście i prezentów od rodziny i znajomych w najbliższym czasie nic kupować małej nie będę. Chociaż podejrzewam znając siebie ze jak mi coś w oczy wpadnie to i tak kupie

dziś mój TŻ pierwszy raz poczuł jak kopie, bo tak to albo w trasie, albo już spał gdy mała się budziła, a że dziś jakaś aktywna jest wcześniej to mógł złapać pierwszy taki prawdziwy kontakt z córcią
Oo to rosną równo
Nasza jest mało ruchliwa, ja miałam okazję poczuć kopniaki po przyłożeniu dłoni tylko dwa razy a TŽ póki co w ogóle czuję że w brzuszku mi się porusza ale tak delikatnie
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-30, 22:41   #88
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Hej! Ja lubię jak mnie ktoś po brzuszku dotyka i się wita z dzieciatkiem

Gilmoregirl 3 usg nie jest w ogole refundowane.

Mnie dziś łydki dziwnie napinaja. Czuje jakby były opuchnięte, ale nie są. Mam nadzieję że żylaki nie wyskocza w piątek idę do endo, moje tsh wzrosło w ciągu 2 miesięcy o 0.3 i mam 1,8:/. A w sobotę idę na krzywa cukrowa.fuuuu .

Pod koniec czerwca zacznę kupować rzeczy. Czy ktoś może polecić ogrzewać do mleka? Naturalnie może pokarmie tydzień dwa jak się uda, potem muszę zatrzymać laktacje i przerzucić się na mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 05:25   #89
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kruella_de_mon Pokaż wiadomość
Hej! Ja lubię jak mnie ktoś po brzuszku dotyka i się wita z dzieciatkiem

Gilmoregirl 3 usg nie jest w ogole refundowane.

Mnie dziś łydki dziwnie napinaja. Czuje jakby były opuchnięte, ale nie są. Mam nadzieję że żylaki nie wyskocza w piątek idę do endo, moje tsh wzrosło w ciągu 2 miesięcy o 0.3 i mam 1,8:/. A w sobotę idę na krzywa cukrowa.fuuuu .

Pod koniec czerwca zacznę kupować rzeczy. Czy ktoś może polecić ogrzewać do mleka? Naturalnie może pokarmie tydzień dwa jak się uda, potem muszę zatrzymać laktacje i przerzucić się na mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi w drugim trymestrze skoczylo z 1.5 do 2.5 (a w innym labo o dziwo pokazywało nadal w okolicach 1,5) i endo powiedziała że mam się tym nie martwić, bo dla drugiego trymestru są już inne normy więc to nie jest taki zły wynik. Ale zawsze warto iść i skonsultować
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-31, 05:41   #90
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Mamy wrześniowe 2018 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez kruella_de_mon Pokaż wiadomość
Hej! Ja lubię jak mnie ktoś po brzuszku dotyka i się wita z dzieciatkiem

Gilmoregirl 3 usg nie jest w ogole refundowane.

Mnie dziś łydki dziwnie napinaja. Czuje jakby były opuchnięte, ale nie są. Mam nadzieję że żylaki nie wyskocza w piątek idę do endo, moje tsh wzrosło w ciągu 2 miesięcy o 0.3 i mam 1,8:/. A w sobotę idę na krzywa cukrowa.fuuuu .

Pod koniec czerwca zacznę kupować rzeczy. Czy ktoś może polecić ogrzewać do mleka? Naturalnie może pokarmie tydzień dwa jak się uda, potem muszę zatrzymać laktacje i przerzucić się na mm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiem,że łatwo mówić, ale bratowa pierworodną karmiła 5!!!dni piersią i się poddała i przeszła na mm, a teraz od początku na mm i troszkę pościągała.Ale u Ciebie inna sytuacja.Ma dzieci super jak pączuszki,jednak karmi prawie na siłę, daje więcej mm niż w przepisie i karmi,żeby dobić do jakiejś normy mililitrowej.Ja jakbym miała pączki-dzieci, to raczej bym rozrzedzała to mleko czy coś.
Każdy wychowuje jak chce i się nie wtranżalam.
I jak już mała zaczęła chodzić miała niby zgubić i spalić kilogramy- fakt nie jest już kwadratowa i bez szyi, ale wagę ma konkretną.Jest ponad rok między moim synem a moją chrześniaczką, głowa różnicy wzrostu, a mała waży więcej niż mój syn.A dodam,że u nas nie ma grubasów w rodzinie.Owszem lubimy dużo i dobrze zjeść, ale nie ma otyłości czy nawet grubości i mała dużo się rusza,a waga została...
KRUELLLA- Wiem,że Ty zdrowotnie nie możesz karmić, ale piszę już na zapas.Podawaj mleko wg przepisu na kartoniku, zaleceń lekarzy itp. aha i mała miała straszne problemy z wypróżnianiem przez te mleko, i nawet w wieku do 3 lat miała problemy kupowe. Teraz już dobrze

Edytowane przez Iwona 25
Czas edycji: 2018-05-31 o 05:48
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 09:48:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.