Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 18:36   #691
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Od kilku miesięcy stosuję regularnie filtrów i zaczęłam powaznie zgłębiać temat, i powiedzcie mi, jak to jest ze szkodliwością filtrów chemicznych? Bo jak trochę o tym poczytałam to mi się włosy na głowie zjezyły Zastanawiam się czy nie przejsc na czysto mineralne...
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 11:38   #692
redgummybear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy stosuję regularnie filtrów i zaczęłam powaznie zgłębiać temat, i powiedzcie mi, jak to jest ze szkodliwością filtrów chemicznych? Bo jak trochę o tym poczytałam to mi się włosy na głowie zjezyły Zastanawiam się czy nie przejsc na czysto mineralne...
upup!

mam ten sam problem - do tego spotkałam sie z informacja, ze filtry czysto mineralne nie chronią nas tak dobrze przed uva jak chemiczne.

proszę o wyjaśnienie.
__________________
'Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.' - Oscar Wilde
redgummybear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 23:45   #693
iiris
Raczkowanie
 
Avatar iiris
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 75
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny z ktorych z tych kremow jest fotostabilny ? chodzi mi o to, ze po nalozeniu makijazu dalej filtry beda dzialac.
obecnie uzywam la roche posay hydraphase legere uv
AQUA / WATERHYDROGENATED POLYISOBUTENEDIMETHICONEG LYCERINALCOHOL DENAT.POLYETHYLENEPEG-20 STEARATEPEG-100 STEARATECARBOMERZINC GLUCONATEGLYCERYL STEARATEISOHEXADECANESODI UM HYDROXIDEDISODIUM EDTACOPPER SULFATEHYDROLYZED HYALURONIC ACIDXANTHAN GUMPENTYLENE GLYCOLPOLYSORBATE 80ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMERCETYL ALCOHOLCAPRYLYL GLYCOLPARFUM / FRAGRANCEczytalam, ze filtr nie moze miec parsola czy cos podobnego tu tego nie widze, ale moze kryje sie pod inna nazwa.

drugi ktory kupilam, ale jeszcze nie uzywalam to
bioderma photoderm akn mat spf 30 Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Dodecyl Gallate, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Citric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

ostatni planuje kupic ja te mi sie skoncza
avene hydrance optimale uv legere niestety skladu nie znalazlam. moze ktoras ma i wie

bardzo prosze o pomoc. patrzylam na watki na ten temat, ale sie poglubilam. jak znacie jakis bardzo latwy i szybki sposob ze wlasnie sprawdzic ktory nadaje sie pod makijaz filtr, a ktory nie to prosze napiszcie mi

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 11:15 Powód: Zmiana tytułu
iiris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 10:08   #694
Alassiel_
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

mam pytanie o filtr Avene mineralny spf 50

skład: Avene Aqua, Cyclomethicone, Decyl Oleate, Octyl Silyated Titanium Dioxide, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide, Sodium Chloride, Dimethicone Copolyol Glyceryl Stearate, Petrolatum, Butylpraben, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Ethylparaben, Ci 77492, Ci 77491, Methylparaben, Paraffinum Liquidum, Octydecanol 0-Cymen-5-Ol, Citrus Dulcis, Ozokerite, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Phenoxyethanol, PPG-3 Myristyl Ether, Propylparaben, Quaternium-18 Hectorite, Rosmarinus Officinalis, Silica, Dimethyl Silyate, Sodium Myristoyl Glutamate, Ci 77891, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum

Czy można nałożyć nań makijaż? Mam na myśli puder mineralny LL (zawiera mikę) i nie wiem czy coś się zdestabilizuje itd. a ponieważ na noc używam obecnie Ystheal (co 2 dzień) nie chciałabym mieć potem jakiś przebarwień...

Dostałam próbkę tego filtra właśnie przy zakupie Ystheal i ogólnie mi odpowiada, tylko czy nie za słaba ta ochrona UVA?
Alassiel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:58   #695
niziolka
Raczkowanie
 
Avatar niziolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 132
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Używała któraś wizażanka tego filtru z Loreala???
http://allegro.pl/uv-perfect-fluid-l...599270000.html

Zastanawiam się czy jest stabilny..... jest fajny lekki jak krem nawilżający ale niestety się po nim świece i podkład mi na nim ciemnieje i dzisiaj zrobiłam patent Krem Siarkowa Moc matujący antybakteryjny i dopiero filtr ten i się nie świece można w ogóle tak robić.....?
niziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:53   #696
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niziolka Pokaż wiadomość
Używała któraś wizażanka tego filtru z Loreala???
http://allegro.pl/uv-perfect-fluid-l...599270000.html

Zastanawiam się czy jest stabilny..... jest fajny lekki jak krem nawilżający ale niestety się po nim świece i podkład mi na nim ciemnieje i dzisiaj zrobiłam patent Krem Siarkowa Moc matujący antybakteryjny i dopiero filtr ten i się nie świece można w ogóle tak robić.....?
Nie wiem jak ten, ale kiedyś miałam filtr z linii White i był stabilny. Mial SPF20 jedynie, też wydawał się lekki, ale świeciłam się po nim. Taki już chyba urok filtrów. Podejrzewam, że będzie stabilny, ale składu nie widziałam.

EDIT: Mexoryl to jeden z lepszych filtrów, więc zapowiada się dobrze.


Tu masz opinie:
http://www.makeupalley.com/product/s...?itemid=138790


Skład:
ingredients: Aqua/Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Drometrizole Trisiloxane, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Glycerin, Titanium Dioxide, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Strearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, PEG-100 Stearate, Clyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Mannitol, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Caprylyl Glycol, Carbomer, CI 77007/Ultramarines, Tromethamine, Ethylparaben, Ascorbly Glucoside, Butylene Glycol, Tocopherol, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Disodium EDTA, Cetyl Dimethicone, Hexyl Laurate, Nymphaea Alba Extract/Nymphaea Alba Flower Extract, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Butyrospermum Parkii Butter Extract/Vitreoscilla Ferment, Limonene, Hexylcinnamal, Geraniol, Citronellol, CI 45380/Red 21, Parfum/Fragrance


Z tego co pamiętam, to te pierwsze to są właśnie Mexoryl'e, a ten ostatni (pogrubiony) to któryś z Tinosorbów. Nie mam ściągi obecnie przy sobie

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2012-09-04 o 21:00
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:04   #697
Vione
Przyczajenie
 
Avatar Vione
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa...
Wiadomości: 21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II


Cześć Dziewczyny,

W ramach konsultacji mam taki filterek, mineralny po całości, z tego, co się orientuję - jeden z najlepszych składów na jakie trafiłam. Być może, któraś z Was z nim miała do czynienia, lub o nim wspominała, nie czytałam całego wątku.

Titanium Dioxide (6,0%), Zinc Oxide (22,5%), Deionized Water, Sunflower Oil, Lecithin, Coconut Oil, Glycerine, Xanthan Gum, Green Tea Extract, Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate (Vitami E), Shea Butter, Eucalyptus Oil

Co Wy na to?



__________________
Projekt "Szczupak": z 85 kg do 60.

Będę zadowolona gdy...? Waga pokaże 72



<3

MCO! i wszelkie inne bydlątka
Uczyć się języków!
Dbać o Urodę!

Furę innych, różnistych rzeczy
Vione jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 06:39   #698
Alassiel_
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vione Pokaż wiadomość

Cześć Dziewczyny,

W ramach konsultacji mam taki filterek, mineralny po całości, z tego, co się orientuję - jeden z najlepszych składów na jakie trafiłam. Być może, któraś z Was z nim miała do czynienia, lub o nim wspominała, nie czytałam całego wątku.

Titanium Dioxide (6,0%), Zinc Oxide (22,5%), Deionized Water, Sunflower Oil, Lecithin, Coconut Oil, Glycerine, Xanthan Gum, Green Tea Extract, Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate (Vitami E), Shea Butter, Eucalyptus Oil

Co Wy na to?



Jaki to filtr?
Alassiel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 08:07   #699
Vione
Przyczajenie
 
Avatar Vione
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa...
Wiadomości: 21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II



Podałabym, gdybym pamiętała, poza składem i zaleceniami większość nalepki mam zdartą/rozmazaną, wiem, że jest z USA, bo przywiozła mi go znajoma.
__________________
Projekt "Szczupak": z 85 kg do 60.

Będę zadowolona gdy...? Waga pokaże 72



<3

MCO! i wszelkie inne bydlątka
Uczyć się języków!
Dbać o Urodę!

Furę innych, różnistych rzeczy
Vione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:49   #700
Alassiel_
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Szkoda bo skład ciekawy
Alassiel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 12:09   #701
Vione
Przyczajenie
 
Avatar Vione
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa...
Wiadomości: 21
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II


Ok, ale ciekawy w sensie dobry I chroniący, czy po prostu ciekawy - nietypowy?
__________________
Projekt "Szczupak": z 85 kg do 60.

Będę zadowolona gdy...? Waga pokaże 72



<3

MCO! i wszelkie inne bydlątka
Uczyć się języków!
Dbać o Urodę!

Furę innych, różnistych rzeczy
Vione jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 14:34   #702
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a znacie może filtry, które zawierają tylko tinosorby+ewetualnie filtry mineralne? Bo przeanalizowałam już n! składów i jak są tinosorby to są też zazwyczaj inne chemiczne świństwa
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 12:14   #703
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vione Pokaż wiadomość

Cześć Dziewczyny,

W ramach konsultacji mam taki filterek, mineralny po całości, z tego, co się orientuję - jeden z najlepszych składów na jakie trafiłam. Być może, któraś z Was z nim miała do czynienia, lub o nim wspominała, nie czytałam całego wątku.

Titanium Dioxide (6,0%), Zinc Oxide (22,5%), Deionized Water, Sunflower Oil, Lecithin, Coconut Oil, Glycerine, Xanthan Gum, Green Tea Extract, Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate (Vitami E), Shea Butter, Eucalyptus Oil

Co Wy na to?




Zgaduje ze to Tropical Sands. W USA i Australii duzo jest filtrow mineralnych tego typu, Niestety trudno dostepne u nas.

Edytowane przez Alioth
Czas edycji: 2012-09-10 o 12:17
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 18:33   #704
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a ja dzisiaj stałam się posiadaczką ducraya
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 20:34   #705
ijabluszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 321
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej!
Dziewczyny szukam filtru do cery mega suchej czasami podrażnionej czytam i chyba wybiorę avenkę tylko nie wiem którą konkretnie-mineralną i aby nie gryzła się z makijażem. Obecnie używam soray 45 ale okropnie szczypią mnie oczy też tak macie? Do tego po nałożeniu pieczenie po kilku min. ustaje ale czuje ,że skóra nadal chce pić. Myślicie ,że avenka da sobie radę czy może szukać coś innego?
ijabluszko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 21:16   #706
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ijabluszko Pokaż wiadomość
Hej!
Dziewczyny szukam filtru do cery mega suchej czasami podrażnionej czytam i chyba wybiorę avenkę tylko nie wiem którą konkretnie-mineralną i aby nie gryzła się z makijażem. Obecnie używam soray 45 ale okropnie szczypią mnie oczy też tak macie? Do tego po nałożeniu pieczenie po kilku min. ustaje ale czuje ,że skóra nadal chce pić. Myślicie ,że avenka da sobie radę czy może szukać coś innego?
z oczami mam tak samo - szypie jak nie wiem, kiedy tam dotrze. bardzo uważam, żeby przypadkiem nie podjechać filtrem za blisko - bo łzawienie murowane i niemożliwy makijaż przez to
jednak mnie nie szczypie na reszcie twarzy i dobrze nawilża - mam tłustą cerę w kierunku mieszanej.
avenka dla mnie nie do zniesienia jeśli chodzi o tłustość - być może Tobie posłuży
pozdrawiam

Edytowane przez kokokox2
Czas edycji: 2012-10-11 o 21:17 Powód: literóki
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-13, 14:10   #707
MysiaLusia
Raczkowanie
 
Avatar MysiaLusia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 75
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Expertki kochane, a czy stosowanie po prostu kremow La Roche Posay, np. tych typu XL, jak Active C, Hydraphase etc. lub Avene z filtrami daje dobra ochrone UVA?
Bo jakby nie patrzec, to taki krem daje, jesli wierzyc producentowi, lepsza ochrone UVA niz niejeden krem typowo Ani UVA/UVB. Zwlaszcza mysle o zimie, kiedy siedze w domu, a chce miec ochrone UVA... Co msylicie?
MysiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-27, 20:03   #708
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pomysła! Nie znalazłam nic podobnego na forum, a NIE WIERZĘ, że do tej pory nikt na niego nie wpadł, więc na pewno ma poważne wady, które go dyskwalifikują ze stosowania... Więc tym bardziej muszę to tu napisać i dowiedzieć się czym te przeciwwskazania są :3 Wszystkie bowiem wiemy, że stosowanie filtrów, tych wszystkich lepkich, tłustych kremów do najprzyjemniejszych nie należy czego upust dajecie w wątku lekko prowokacyjnym... Więc moje pytanie brzmi: dlaczego by nie zarzucić stosowania wszystkich avenek, dzieciaczków i innych lepiszczy na rzecz kolorówki, która powinna zapewnić poszukiwaną przez nas ochronę?


Parę kliknięć i znajduję sporo podkładów, które moim niewprawnym okiem powinny przyzwoicie spełnić to zadanie:
http://www.eyeslipsface.co.uk/product~prodID~237.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...id-powder.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ssant-mat.html
… i jeszcze więcej takowych pudrów, choć moją uwagę przyciągnął głównie ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rotection.html


Mi, w moim wciąż jeszcze pewnie raczkującym podejściu do filtromanii, wydaje się to rozwiązaniem idealnym. Chociaż wiem, że jest tu wiele dziewczyn, które filtromaniaczkami są poniekąd z przymusu – fototyp I, cera skłonna do przebarwień, rodzinne obciążenie ryzykiem czerniaka itp., to mi na SPFach rzędu 100 czy nawet 50+ nie zależy. A na pewno jest tu wiele osób takich jak ja, którym zależy w zasadzie tylko na ochronie cery przed fotostarzeniem, a więc głównie przed promieniowaniem UV-A. Podobno na co dzień PPD 10 wystarczy, ale w sumie nie umiem zbytnio wykorzystać tej informacji z braku tej wartości w opisach większości produktów...


No, to wygadałam się. Czekam na odpowiedzi – jeśli mam rację i ta metoda jest o kant d..., to proszę o wyjaśnienie „w prostych, żołnierskich słowach” dlaczego
__________________
Less is more.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-28 o 13:22 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 09:29   #709
Brazylijka
Zakorzenienie
 
Avatar Brazylijka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 106
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy istnieje wysoki filtr, na który mogłabym nakładać jakikolwiek puder nie patrząc na to co zawiera w składzie???

chodzi o to, że od kilku lat jestem zakochana i wierna jednemu pudrowi, u mnie sprawdza się doskonale i nie chciałabym go zmieniać... a jednocześnie chciałabym stosować filtry w granicach SPF50...
uprzedzam pytanie: tak, puder zawiera talk i mikę... niestety

pomożecie? cena nie gra roli...
Brazylijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 11:33   #710
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Więc moje pytanie brzmi: dlaczego by nie zarzucić stosowania wszystkich avenek, dzieciaczków i innych lepiszczy na rzecz kolorówki, która powinna zapewnić poszukiwaną przez nas ochronę?
Bo nie ma takiej kolorówki. Większość kolorówki zapewnia ochronę tylko przed UVB i to w niskim stopniu. Jeżeli kolorówka zawiera filt anty UVA, to zazwyczaj wysokość ochrony nie jest podana, a jeśli podana ochrona UVB kształtuje się na poziomie 15-30 spf, to anty UVA jest jeszcze niższa. Przy czym należy pamiętać, że podany kosmetyk działa w takim stopniu tylko jeśli nałoży się go naprawdę sporo. No i jeszcze sprawa stabilności filtra.
Z podanych przez Ciebie kosmetyków np. puder elfa będzie w miarę chronił jeśli będziesz się pokrywać dość sporą warstwą i będziesz wielokrotnie ponawiać aplikację w ciągu dnia. Bo część pudru będzie się osypywać/ zetrzesz dłonią/ włosami/ itd. więc osłabiasz ochronę.
Wiadomo, że jak komuś nie zależy na porządnej ochronie, to lepsza taka z kolorówki niż żadna.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 15:54   #711
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ja dzisiaj stałam się posiadaczką ducraya
i jak, jesteś zadowolona?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 17:51   #712
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
i jak, jesteś zadowolona?
tak chyba już przy nim zostanę, bo mi odpowiada
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 20:31   #713
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Red face Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ineso, dziękuję ogromnie. Mam zatem jeszcze jedno pytanie - wspomniałaś między innymi kwestię stabilności filtra. Sporo dziewczyn tutaj pisze o fotostabilności i stabilności "chemicznej" w skrócie używając samego słowa "stabilność" i ja już sama nie wiem, czy dobrze tę kwestię rozumiem. Czy możesz mi jednoznacznie napisać czy dobrze rozumuję?

Fotostabilność to parametr, który określa czy dany filtr nie dezaktywuje się pod wpływem słońca, tzn. czy po jakimś czasie "nasłoneczniania" tego filtra nie ulega on degradacji.
Stabilność – to podatność na utratę właściwości ochronnych kosmetyku w zetknięciu z innymi substancjami chemicznymi, np. miką

... i wtedy idąc dalej:

- kosmetyk fotostabilny to w uproszczeniu taki, który jest odpowiedniej firmy (np. Avene, LRP, SVR, Soraya) i jest to jednoznaczne z tym, że nie muszę ponawiać jego aplikacji w ciągu dnia
- kosmetyk stabilny to taki, który nie zawiera Parsolu (= Butyl Methoxydibenzoylmethane, Avobenzone, Octinoxate) i na taki mogę kłaść dowolny makijaż

Czy jest tak jak rozumiem? Że jak znajdę filtr i stabilny, i fotostabilny, to używam go tylko rano i mogę na to kłaść dowolny make-up?
__________________
Less is more.
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 21:02   #714
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Ineso, dziękuję ogromnie. Mam zatem jeszcze jedno pytanie - wspomniałaś między innymi kwestię stabilności filtra. Sporo dziewczyn tutaj pisze o fotostabilności i stabilności "chemicznej" w skrócie używając samego słowa "stabilność" i ja już sama nie wiem, czy dobrze tę kwestię rozumiem. Czy możesz mi jednoznacznie napisać czy dobrze rozumuję?

Fotostabilność to parametr, który określa czy dany filtr nie dezaktywuje się pod wpływem słońca, tzn. czy po jakimś czasie "nasłoneczniania" tego filtra nie ulega on degradacji.
Stabilność – to podatność na utratę właściwości ochronnych kosmetyku w zetknięciu z innymi substancjami chemicznymi, np. miką

... i wtedy idąc dalej:

- kosmetyk fotostabilny to w uproszczeniu taki, który jest odpowiedniej firmy (np. Avene, LRP, SVR, Soraya) i jest to jednoznaczne z tym, że nie muszę ponawiać jego aplikacji w ciągu dnia
- kosmetyk stabilny to taki, który nie zawiera Parsolu (= Butyl Methoxydibenzoylmethane, Avobenzone, Octinoxate) i na taki mogę kłaść dowolny makijaż

Czy jest tak jak rozumiem? Że jak znajdę filtr i stabilny, i fotostabilny, to używam go tylko rano i mogę na to kłaść dowolny make-up?
Wow, chyba nikt tego tak nigdy prosto i w jednym miejscu nie zebrał
Osobiście uważam, ze fotostabilność jest ważniejsza niż stabilność, więc na tą drugą aż tak nie uważam. Ale z tego, co pamiętam - może być parsol, ale w towarzystwie stabilizatorów.
Pod względem fotostabilności dużo się pozmieniało, więc niekoniecznie należy kierować się zasadą, że dobra marka ją gwarantuje, tylko czytać składy. Wystarczy, że będzie jeden z tych fitrów: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...97&postcount=2

I tak, jesteś chroniona cały dzień jeśli nałożysz taki filtr - pod waunkiem, że go nie zetrzesz/ nie spłynie z wodą/ potem/ itd.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 14:10   #715
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Powiedzcie mi proszę czy ten filtr zapewnia naprawdę dobrą ochronę UVA, na jakim poziomie? Wiem, że PA to +++ , ale wolałabym wiedzieć mniej więcej jakie ma PPD. Pod względem komfortu noszenia to mój zdecydowany ideał. Ceny również. Z tego co widzę nie ma alkoholu. Chodzi o Loreal UV Perfect, skład znaleziony w internecie:

http://1.bp.blogspot.com/-BWTof8N8yO...0_cr%252Bk.jpg

Pozdrawiam
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 14:47   #716
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brazylijka Pokaż wiadomość
czy istnieje wysoki filtr, na który mogłabym nakładać jakikolwiek puder nie patrząc na to co zawiera w składzie???

chodzi o to, że od kilku lat jestem zakochana i wierna jednemu pudrowi, u mnie sprawdza się doskonale i nie chciałabym go zmieniać... a jednocześnie chciałabym stosować filtry w granicach SPF50...
uprzedzam pytanie: tak, puder zawiera talk i mikę... niestety

pomożecie? cena nie gra roli...
Mam krem z filtrem 30, nie wiem czy Cie satysfakcjonuje.
Eucerin Dermopurifer i dobrze współgra z makijażem, jest jeden mankament jest do skóry mieszanej
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 20:58   #717
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi proszę czy ten filtr zapewnia naprawdę dobrą ochronę UVA, na jakim poziomie? Wiem, że PA to +++ , ale wolałabym wiedzieć mniej więcej jakie ma PPD. Pod względem komfortu noszenia to mój zdecydowany ideał. Ceny również. Z tego co widzę nie ma alkoholu. Chodzi o Loreal UV Perfect, skład znaleziony w internecie:

http://1.bp.blogspot.com/-BWTof8N8yO...0_cr%252Bk.jpg

Pozdrawiam
Nikt Ci tego nie powie, jeśli nie zrobił tego producent - tylko on wie ile dodał tam filtra. Natomiast filtr zawiera dobre i stabilne filtry, chociaż ja jak go stosowałam mialam wrażenie, że szybciej ciemnieją mi przebarwienia, niż przy sorayi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 22:36   #718
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Szkoda, będę musiała obserwować . A PPA +++ to w jakich granicach naszego PPD jest? Spotkałam się z różnymi opiniami.
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 08:26   #719
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczny, bardzo proszę o pomoc.
Może będę nietypowym przypadkiem, ale mam nadzieję, że znajdzie się wizażanka z podobnym problemem do mojego.
Filtruje się długo, bo używam kwasów i retinoidów. Bez nich po kilku dniach moja buzia jest zanieczyszczona. Mimo to sucha i wrażliwa, często odwodniona, mimo nawilżania i natłuszczania, kapryśna.
W tej chwili używam emulsji Vichy, ale niestety trochę wysusza moją zmarnowaną twarz i podkreśla skórki. Robi ciasto ze skórek, muszę usuwać je pędzlem po wchłonięciu filtra. Na razie nic lepszego nie znalazłam. Nie używam pudru ani podkładu, sam filtr.
Używałam także innych vichy, lrp, avane, bioderma, eva, sun ozon i dziesiątek innych ale nie znalazłam nic, co było by na tyle dobre, by nie szukać dalej.
Potrzebuję filtra niematującego, ale jednocześnie bez klejącej warstwy i nawilżającego, niebielącego (albo chociaż mało), bez alkoholu, żebym mogła używać też w okolice oczu.
Czy któraś z Was się z takim spotkała? Cena nie gra roli. Czytam KWC ale większość opinii piszą dziewczyny z cerą tłustą/mieszaną.
Szukam wysokiej ochrony - za kilka miesięcy wyjeżdżam na stałe do Hiszpanii.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 09:52   #720
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Dziewczny, bardzo proszę o pomoc.
Może będę nietypowym przypadkiem, ale mam nadzieję, że znajdzie się wizażanka z podobnym problemem do mojego.
Filtruje się długo, bo używam kwasów i retinoidów. Bez nich po kilku dniach moja buzia jest zanieczyszczona. Mimo to sucha i wrażliwa, często odwodniona, mimo nawilżania i natłuszczania, kapryśna.
W tej chwili używam emulsji Vichy, ale niestety trochę wysusza moją zmarnowaną twarz i podkreśla skórki. Robi ciasto ze skórek, muszę usuwać je pędzlem po wchłonięciu filtra. Na razie nic lepszego nie znalazłam. Nie używam pudru ani podkładu, sam filtr.
Używałam także innych vichy, lrp, avane, bioderma, eva, sun ozon i dziesiątek innych ale nie znalazłam nic, co było by na tyle dobre, by nie szukać dalej.
Potrzebuję filtra niematującego, ale jednocześnie bez klejącej warstwy i nawilżającego, niebielącego (albo chociaż mało), bez alkoholu, żebym mogła używać też w okolice oczu.
Czy któraś z Was się z takim spotkała? Cena nie gra roli. Czytam KWC ale większość opinii piszą dziewczyny z cerą tłustą/mieszaną.
Szukam wysokiej ochrony - za kilka miesięcy wyjeżdżam na stałe do Hiszpanii.
polecam mleczko z ducraya
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.