Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-21, 00:04   #61
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
Cytuję za Contax:
"Alkohol w kosmetykach naturalnych to normalka, bo to naturalny konserwant. Zawarte w skladzie wyciagi roslinne i olejki skutecznie alkohol neutralizuja. I w tych kremach denat nie piecze i nie podraznia przynajmniej mojej skory."
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=262

Osobiście potwierdzam, mi irysy też nie drażnią skóry (za to drażnią nos, bo zapach mnie trochę denerwuje, ale wobec dobrego działania - przeboleję).
Zgadza sie, alkolkohol to naturalny konserwant Jednak mam z nim niemiłe przejscia i zawsze krzywo patrze na ten dodatek w składzie. I w 100% przypadków łzawią mi potem oczy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 09:43   #62
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zgadza sie, alkolkohol to naturalny konserwant Jednak mam z nim niemiłe przejscia i zawsze krzywo patrze na ten dodatek w składzie. I w 100% przypadków łzawią mi potem oczy.
Zamieściłam wypowiedź Contax widząc Twoje ogromne zdziwienie obecnością alkoholu w składach Weledy Krzywe patrzenie rozumiem sama się bałam irysów, bo również zwykle łzawię wskutek oparów (wyjątkiem są niektóre filtry).
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 17:48   #63
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszę o roszyfrowanie składu tego kremiku, chodzi tu głownie czy nie będzie 'zapychał' mnie na nosie

aqua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract).
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 18:49   #64
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam ponownie, mam przewrotne pytanie : co dokładnie w składzie kremu Hydra Zen Lancome (wersja do skóry suchej) działa tak bosko na moja buzię? Z najgorszych opresji mnie ten krem ratuje, właśnie chciałam po skończeniu Iwostinu zaszaleć i go sobie znowu kupić, no ale potem zaczęła się przygoda z tym forum i zaczęłam mysleć bardziej o Avene, LPR itp. Czy słusznie?
Oto skład (skopiowany z KWC, za błędy nie odpowiadam):

fluid /cera normalna, wytłuszczona czcionką zaznaczone są składniki nie występujące w wersji do cery suchej/: Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Nylon-12, Sodium Citrate, Dimethicone Copolyol, Oryza Sativa/Rice Bran Oil, Mel/Honey, Polysorbate 20, Acrylates Copolymer, Zea Mays/Corn Oil, Tocopherol, Lecithin, Sodium Cocoyl Amino Acids, Hydroxypalmitoyl Sphinganne, Phenoxyethanol, Paeonia Suffruticosa/Paeonia Suffruticosa Root Extract, Magnesium Apsartate, Triticum Vulgare/Wheat Germ Oil, Chlorphenesin, Polysorbate 80, Calcium Gluconate, Polycaprolactone, Poloxamer 188, Dimethiconol, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Isohexadecane, Biosaccharide Gum-1, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Sarcosine, Morgina Pterygosperma Seed Extract, Ceramide 3, Sesamum Indicum/Sesame Sead Oil, Triethanolamine, Rosa Gallica/Rosa Gallica Flower Extract, Methylparaben, Octyldodecanol, Potasium Aspartate, Dextrin Palmitate, Glycine Soya/Soya Bean Oil, Parfum/Fragrance
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 19:56   #65
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
BanDi, Venosystem, Serum nawilżające

Poradzono mi abym założyła wątek na Biochemii, bo tu są specjalistki od składów

Może któraś z Was używała BanDi, Venosystem, Serum nawilżające?
( http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10170 )

Pani w sklepie zielarskim bardzo go zachwalała (mam cerę naczynkową, łatwo "zapychalną", wrażliwą - wszystko co najgorsze ). Na KWC są niestety tylko 2 opinie na temat kosmetyku.


Jego skład:

Biosaccharide GUM-1, Propylene Glycol, Glycerin, Glycerin & Butylene Glycol & Tilia Cordata Wood Extract & Cuprassus, Sempervires Seed Extract & Esculus Hipocastanum/Horse Chestnut/Extract & Lecithin, Propylene Glycol & Reseda Luteola Extract & Bearberry/Arctostaphylos,
UVA-URSI/Extract & Parsley/Carum Petroselinum/Extract, Panthenol, Sophora Japonica Rutin


Z tego co ja widzę (ale znam się raczej kiepsko) nie ma nic kemadogennego czy też podrażniającego, ale może cos przeoczyłam. Jeżeli któraś z Was zna się na składach i ma chwilę czasu, żeby zerknąć, to bardzo prosze o opinie
__________________
Wymiana

Edytowane przez connie
Czas edycji: 2007-01-22 o 09:09
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 20:45   #66
konradekpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Question Składniki kosmetyków,potrzebna pomoc...

Witam wszystkie Panie...
Bardzo podziwiam słownik składników kosmetycznych, który jest umieszczony na tej stronie i przyznaję, że skorzystałem z niego, ale mam problem ponieważ nie udało mi się znaleść niektórych składników, a mianowicie są to: PPG-26-Buteth-26 (glikol polipropylenowy), Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Buthylphenyl methylpropional, Hexyl cinnamal, Alpha-isomethyl lonone, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, Methyl glucose sesquistearate. Jeśli jest tu ktoś kto może mi pomóc bardzo proszę o odpowiedź... Jest to dla mnie bardzo ważne.. Konrad
konradekpl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 10:21   #67
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
proszę o roszyfrowanie składu tego kremiku, chodzi tu głownie czy nie będzie 'zapychał' mnie na nosie

aqua (water), propylene glycol, ethylhexyl stearate, glycerin, cocoglycerides, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, paraffin, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polygonatum multiflorum (extract), arnica montana (flower extract), cupressus sempervirens (seed extract), cetyl alcohol, simmondsia chinensis (jojoba seed oil), tocopheryl acetate, butyl methoxydibenzoylmethane, helianthus annuus (sunflower seed oil), ceteareth-20, methylparaben, xanthan gum, imidazolidinyl urea, propylparaben, parfum (fragrance), allantoin, disodium edta, aesculus hippocastanum (horse chestnut seed extract).
Potencjalne zapychacze - na czarno.
Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Witam ponownie, mam przewrotne pytanie : co dokładnie w składzie kremu Hydra Zen Lancome (wersja do skóry suchej) działa tak bosko na moja buzię? Z najgorszych opresji mnie ten krem ratuje, właśnie chciałam po skończeniu Iwostinu zaszaleć i go sobie znowu kupić, no ale potem zaczęła się przygoda z tym forum i zaczęłam mysleć bardziej o Avene, LPR itp. Czy słusznie?
Oto skład (skopiowany z KWC, za błędy nie odpowiadam):

fluid /cera normalna, wytłuszczona czcionką zaznaczone są składniki nie występujące w wersji do cery suchej/: Aqua, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Nylon-12, Sodium Citrate, Dimethicone Copolyol, Oryza Sativa/Rice Bran Oil, Mel/Honey, Polysorbate 20, Acrylates Copolymer, Zea Mays/Corn Oil, Tocopherol, Lecithin, Sodium Cocoyl Amino Acids, Hydroxypalmitoyl Sphinganne, Phenoxyethanol, Paeonia Suffruticosa/Paeonia Suffruticosa Root Extract, Magnesium Apsartate, Triticum Vulgare/Wheat Germ Oil, Chlorphenesin, Polysorbate 80, Calcium Gluconate, Polycaprolactone, Poloxamer 188, Dimethiconol, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Isohexadecane, Biosaccharide Gum-1, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Sarcosine, Morgina Pterygosperma Seed Extract, Ceramide 3, Sesamum Indicum/Sesame Sead Oil, Triethanolamine, Rosa Gallica/Rosa Gallica Flower Extract, Methylparaben, Octyldodecanol, Potasium Aspartate, Dextrin Palmitate, Glycine Soya/Soya Bean Oil, Parfum/Fragrance
Być może jest to ekstrak z ryżu - bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe i anytoksydanty. Jest go tu sporo w tym kremie. Poza tym są jeszcze inne wyciągi ze zbóż...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 10:31   #68
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: BanDi, Venosystem, Serum nawilżające

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
Poradzono mi abym założyła wątek na Biochemii, bo tu są specjalistki od składów

Może któraś z Was używała BanDi, Venosystem, Serum nawilżające?
( http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10170 )

Pani w sklepie zielarskim bardzo go zachwalała (mam cerę naczynkową, łatwo "zapychalną", wrażliwą - wszystko co najgorsze ). Na KWC są niestety tylko 2 opinie na temat kosmetyku.


Jego skład:

Biosaccharide GUM-1, Propylene Glycol, Glycerin, Glycerin & Butylene Glycol & Tilia Cordata Wood Extract & Cuprassus, Sempervires Seed Extract & Esculus Hipocastanum/Horse Chestnut/Extract & Lecithin, Propylene Glycol & Reseda Luteola Extract & Bearberry/Arctostaphylos,
UVA-URSI/Extract & Parsley/Carum Petroselinum/Extract, Panthenol, Sophora Japonica Rutin


Z tego co ja widzę (ale znam się raczej kiepsko) nie ma nic kemadogennego czy też podrażniającego, ale może cos przeoczyłam. Jeżeli któraś z Was zna się na składach i ma chwilę czasu, żeby zerknąć, to bardzo prosze o opinie
Nie jest źle - zapchac moze tylko gliceryna, no i ewentualni elecytyna, chociaz ta druga jest daleko w skłądzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 11:45   #69
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: BanDi, Venosystem, Serum nawilżające

L_V dziekuje bardzo!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 12:54   #70
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję L_V
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 13:51   #71
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V , jeśli można pomęczę Cię jeszcze o 2 składy.

Mogłabyś je przejrzeć pod kątem ewentualnego zapychania oraz faktycznego działania na naczynka (jak sie domyślasz pewnie, szukam czegoś idealnego na naczynka i waham się pomiędzy tymi trzema produktami ) ?


Dermika, Witamina P, Żel na naczynka obkurczająco-wzmacniający

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Glycerin, Lecithin, Butylene Glycol, Enteromorpha Compressa, Vitis Vinifera, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum, Aloe Barbadensis, Allantoin, Alcohol, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea.



Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

skład:
aqua,aesculus hippocastanum,phospholipi ds,phytonadione,chondrus crispus,glycerin,pantheno l,acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer,allantoin,di azolidynyl urea,iodopropynyl butycarbamate,xanthen gum,carbomer,triethanolam ine,phenoxyethanol,methyl paraben,butylparabenethyl paraben,propylparaben,iso butylparaben,parfum,edta, sodium hydroxide.


Wydaje mi sie, ze ten pierwszy (z witamina P) moze zapychac (lecytyna) mam racje? Wyczytalam tez, ze propylene glycol nie jest dobry na naczynka, czy to prawda? No i ma w skladzie alkohol...
__________________
Wymiana

Edytowane przez connie
Czas edycji: 2007-01-23 o 20:02
connie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 14:27   #72
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam prośbę do doświadczonych wizażanek. Kupiłam tonik Sorayi, Care & Control (Ekspresowy tonik antybakteryjny) i nie jestem za bardzo do niego przekonana. Jednak na KWC są o nim dość dobre opinie... Mi się wydaje, że po jego użyciu skóra jest taka "lepiąca się". I recenzentki mówią,że nie ma w nim alkoholu, czym więc jest Benzyl Alcohol w składzie? Jeśli mogę to proszę o rozszyfrowanie...

SKŁAD:
Aqua,Propylene Glycol, 10 - Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid,
1,10 -Decanediol, Cymbopogon Nardus, Panthenol, PEG- 40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butyl Carbamate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate,Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate,Citronellol,D - Limonene
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 15:33   #73
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję serdecznie. W takim razie pozostaje mi używać tego kremiku tylko na policzki
__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 13:44   #74
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To znowu ja
Mam próbki nowego kremu Vichy Neovadiol, na KWC jeszcze nic o nim nie ma, to może rozszyfrujecie go jako pierwsze? Bardzo proszę
Oto skład:
AQUA, PRUNUS ARMENIACA/APRICOT KERNEL OIL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ORYZA SATIVA/RICE BRAN OIL, ZEA MAYS/CORN STARCH, BUTYROSPERMUM PARKI/SHEA BUTTER, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 STEARATE, STEARYL ALCOHOL, CERA ALBA/ BEESWAX, BHT, ISOHEXADECANE, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, CINNAMIC ACID, DISODIUM EDTA, PHLOROGLUCINOL TRIMETHYL ETHER, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL, HYDROLYZED SOY PROTEIN, VITREOSCILLA FERMENT, ACRYLAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, EYTHYLPARABEN, POLYSORBATE 80, CI 19140/YELLOW 5, CI 42090/BLUE 1, PARFUM/FRAGRANCE
Ile jest tej soi skoro o niej głośno mówią?
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 23:36   #75
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,
uprzejmie prosze o pomoc czy w Emolium nie ma niczego podejrzanego ?

przymierzam się do Atredermu 0.025% i zamierzam przez pierwsze kilkanaście dni stosować go co 3 dni - i rozcieńczać kwasem hialuronowym... jako nawilżasz będę stosować krem specjalny Emolium - mam dość wrażliwą, miejscami suchą skórę ...

skład Emolium - krem specjalny:

Aqua, hydroxyethyl, urea, mineral oil( liquid paraffin),
butyrospermum parkii/shea bytter/, corn ( zea mais) oil,
macadmia ternifolia oil, glycerin, methylpropanediol,
cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, isopropyl palmitate,
boragemidopropyl palmitate, boragemidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, sodium hylauronate aluminum/magnesium hydroxide stearate, sera microcrystallina, hydrogenenated castor oil, allantoin,
lactid acid, magnesium sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, ethylparaben, methylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 15:56   #76
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kupilam dzis w aptece niedrogi kremik Dermosan N+R firmy GalaxoSmithKline. Zdecydowalam sie na zakup ze wzgl. na pozytywne opinie KWC oraz potencjalnie niegrozny sklad. Ten na KWC i innych stronach w internecie rozni sie od umieszczonego na pudelku, tzn. niektore skladniki sa zapisane w innej kolejnosci, nieznacznie roznia sie nazwami oraz podano nazwy subst. chemicznych srodka zapachowego.
Podaje sklad:
Water, Octylododecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Parfum (2-(4-tert-Butylbenzyl) propionaldehyde, Hexyl cinnam- aldehyde, Eugenol, Citronellol, 3-Methyl-4-(2,6,6-trimethyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, Amyl cinnamal, Benzyl salicylate, Geraniol).
Uff
Przepraszam za ew. bledy.

Mam cere mieszana (tlusta strefe T), zauwazylam, ze zapychaja mnie Paraffinum Liquidum i byc moze Petrolatum (standard ). Tych na szczescie w skladzie nie ma, mam nadzieje, ze co innego mi nie zaszkodzi Zakupiony krem chcialabym stosowac na mroz na policzki, niestety jakis czas temu pojawily mi sie na nich zaskorniki (jestem w szoku , zawsze mialam tam gladka, normalna skore)
Z gory dziekuje za pomoc!
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 09:25   #77
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ojej, widze ze sie kolejka ustawila to moze i ja sie dopisze i bede cierpliwie czekac na odpowiedz. Nie bardzo moge sobie sama ukrecic serum z witamina C, wiec szukam zastepnikow i bardzo napalilam sie na ampulki z wit. C z Body Shopu, ale gdyby ktoras byla tak kochana i zanalizowala sklad - czy nie tu nic podejrzanego, co mogloby mojej naczynkowej i ze skolonnosciami do tradziku buzi zaszkodzic - to bylabym bardzo wdzieczna Sklad podaje za strona Body Shop. Niby kazdy skladnik opisany, czym jest ale niewiele mi to mowi

Cyclomethicone (Emollient), Polysilicone-11 (Film Former), Ascorbic Acid (Antioxidant), Methyl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer (Film Former), Bertholletia excelsa (Brazil Nut Oil) (Emollient), Ribes nigrum (Emollient), Tocopheryl Acetate (Antioxidant), Limonene (Fragrance Ingredient), Citrus aurantium dulcis (Orange Extract) (Fragrance), Maltodextrin (Skin Conditioning Agent), Citrus sinensis (Orange Oil) (Fragrance/Essential Oil), Citric Acid (pH Adjuster), Disodium EDTA (Chelating Agent), Propyl Gallate (Opacifier/Antioxidant), Sodium Metabisulfite (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient)
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 11:41   #78
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przepraszam wszystkich za zwłokę w odpowiadaniu na Wasze pytania - mam urwanie głowy w pracy i na uczelni Postaram sie nadrobić zaległosci

Cytat:
Napisane przez connie Pokaż wiadomość
L_V , jeśli można pomęczę Cię jeszcze o 2 składy.

Mogłabyś je przejrzeć pod kątem ewentualnego zapychania oraz faktycznego działania na naczynka (jak sie domyślasz pewnie, szukam czegoś idealnego na naczynka i waham się pomiędzy tymi trzema produktami ) ?


Dermika, Witamina P, Żel na naczynka obkurczająco-wzmacniający

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Glycerin,Lecithin*, Butylene Glycol, Enteromorpha Compressa, Vitis Vinifera, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Yeast Extract, Aesculus Hippocastanum, Aloe Barbadensis, Allantoin, Alcohol, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea.



Farmona, Dermacos, koncentrat wzmacniający naczynka

skład:
aqua,aesculus hippocastanum,phospholipi ds,phytonadione,chondrus crispus,glycerin,pantheno l,acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer,allantoin,di azolidynyl urea,iodopropynyl butycarbamate,xanthen gum,carbomer,triethanolam ine,phenoxyethanol,methyl paraben,butylparabenethyl paraben,propylparaben,iso butylparaben,parfum,edta, sodium hydroxide.


Wydaje mi sie, ze ten pierwszy (z witamina P) moze zapychac (lecytyna) mam racje? Wyczytalam tez, ze propylene glycol nie jest dobry na naczynka, czy to prawda? No i ma w skladzie alkohol...
Connie, MAsz racje - w pierwszym preparacie gliceryna i lecytyna moga zapychac, ale lecytyna jest przyjazna naczynkom Co do glikolu proplylenowego - tu ciagle trwa zażarta dyskusja nad jego szczkodliwoscia i nie ma ostatecznych dowodow na to czy szkodzi czy nie. Powiem tak: jesli zauwazasz je jakis produkt z glikolem proplylenowym na wyskim miejscu w skladzie Cie podraznia, to wtedy nalezało by go unikac. Niektorym jednak nie czyni on najmniejszej szkody. No i alkohol - co do tego nie ma dyskucji, unkac! [choc i ten niektorym naczynkowcom nie przeszkadza - zwlaszcza tak daleko w skladzie] - mysle ze gliceryna i lecytyna zneutralizuja ten alkohol.

W drugim preparacie nie podobają mi sie: crylates C10-C30 alkyl acrylate. W USA nie wolno ich uzywac w produktach dla niemowlat, bo mog podraznic skore. Reszta skladu jest ok.

Cytat:
Napisane przez martuska888 Pokaż wiadomość
Mam prośbę do doświadczonych wizażanek. Kupiłam tonik Sorayi, Care & Control (Ekspresowy tonik antybakteryjny) i nie jestem za bardzo do niego przekonana. Jednak na KWC są o nim dość dobre opinie... Mi się wydaje, że po jego użyciu skóra jest taka "lepiąca się". I recenzentki mówią,że nie ma w nim alkoholu, czym więc jest Benzyl Alcohol w składzie? Jeśli mogę to proszę o rozszyfrowanie...

SKŁAD:
Aqua,Propylene Glycol, 10 - Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid,
1,10 -Decanediol, Cymbopogon Nardus, Panthenol, PEG- 40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butyl Carbamate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate,Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate,Citronellol,D - Limonene
Benzyl alcohol jest naturalnym konserwantem, najszczesciej spotykanym w produktach tzw. "ekologicznych" lub "organicznych". Wystepuje w wyciagach roslin, np olejku ylang-ylang, jasminowym, ma bardzo niska toksycznosc, jest bezpieczny.

Na niebesko masz bardzo fajny składnik - nawilżajacy kwas PHA, idealny do suchej i naczynkowej skory ma takze dzialanie przeciwzapalne, aczkolwiek aby działał potrzebne jest ph rzedu 3-4. To wlqasnie ten skladnik moze byc lekko lepiacy. POza tym tonik jest w porzadku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 11:54   #79
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
T
AQUA, PRUNUS ARMENIACA/APRICOT KERNEL OIL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ORYZA SATIVA/RICE BRAN OIL, ZEA MAYS/CORN STARCH, BUTYROSPERMUM PARKI/SHEA BUTTER, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 STEARATE, STEARYL ALCOHOL, CERA ALBA/ BEESWAX, BHT, ISOHEXADECANE, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, CINNAMIC ACID, DISODIUM EDTA, PHLOROGLUCINOL TRIMETHYL ETHER, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL, HYDROLYZED SOY PROTEIN, VITREOSCILLA FERMENT, ACRYLAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, EYTHYLPARABEN, POLYSORBATE 80, CI 19140/YELLOW 5, CI 42090/BLUE 1, PARFUM/FRAGRANCE
Ile jest tej soi skoro o niej głośno mówią?

Poonia
, O kremach Vichy i rzekomo ich cudownych skłądnikach piszemy tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169502

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
..

skład Emolium - krem specjalny:

Aqua, hydroxyethyl, urea, mineral oil( liquid paraffin),
butyrospermum parkii/shea bytter/, corn ( zea mais) oil,
macadmia ternifolia oil, glycerin, methylpropanediol,
cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, isopropyl palmitate,
boragemidopropyl palmitate, boragemidopropyl pg-dimonium chloride phosphate, sodium hylauronate aluminum/magnesium hydroxide stearate, sera microcrystallina, hydrogenenated castor oil, allantoin,
lactid acid, magnesium sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, ethylparaben, methylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.
Carolinascotties, Emolium jest baardzo tresciwe, ale taka jego rola, mysle ze przy AD sprawdzi sie dobrze - skóra podczas kuracji retinoidowej chłonie wszystko jak szalona

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
Podaje sklad:
Water, Octylododecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Parfum (2-(4-tert-Butylbenzyl) propionaldehyde, Hexyl cinnam- aldehyde, Eugenol, Citronellol, 3-Methyl-4-(2,6,6-trimethyl-2-cyclohexen-1-yl)-3-buten-2-one, Amyl cinnamal, Benzyl salicylate, Geraniol).
Nom, rozumiem, ze mam spojrzec na skład pod kątem ewentualnych skladnikow komodogennych...? Są zaznaczone na czarno
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-25, 11:58   #80
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
Ojej, widze ze sie kolejka ustawila to moze i ja sie dopisze i bede cierpliwie czekac na odpowiedz. Nie bardzo moge sobie sama ukrecic serum z witamina C, wiec szukam zastepnikow i bardzo napalilam sie na ampulki z wit. C z Body Shopu, ale gdyby ktoras byla tak kochana i zanalizowala sklad - czy nie tu nic podejrzanego, co mogloby mojej naczynkowej i ze skolonnosciami do tradziku buzi zaszkodzic - to bylabym bardzo wdzieczna Sklad podaje za strona Body Shop. Niby kazdy skladnik opisany, czym jest ale niewiele mi to mowi

Cyclomethicone (Emollient), Polysilicone-11 (Film Former), Ascorbic Acid (Antioxidant), Methyl Methacrylate/Glycol Dimethacrylate Crosspolymer (Film Former), Bertholletia excelsa (Brazil Nut Oil) (Emollient), Ribes nigrum (Emollient), Tocopheryl Acetate (Antioxidant), Limonene (Fragrance Ingredient), Citrus aurantium dulcis (Orange Extract) (Fragrance), Maltodextrin (Skin Conditioning Agent), Citrus sinensis (Orange Oil) (Fragrance/Essential Oil), Citric Acid (pH Adjuster), Disodium EDTA (Chelating Agent), Propyl Gallate (Opacifier/Antioxidant), Sodium Metabisulfite (Chelating Agent), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient)
Ja uwielbiam 10% serum z Body SHopu, ale musze Cie od razu uptrzedzic ze ich ampułki i sera zawieraja sporo silikonów [na czerwono], ktore mogą zapychac i/lub podrazniac. Ja mam akurat wysoką tolerancje na silikony, dlatego tez chwale sobie Redermic [ten ma akurat mniej silikonow od tego serum z Body Shopu], ale wiele Wizazanek narzeka na ten krem wlasnie z powodu tychże skladnikow. Jaka jest Twoja tolernacja na silikony? Próbowałaś Redermic? Muslę, ze od tego zalezy czy ampułki bedą sie Tobie podobały....
A skłądników "szkodliwych" jako takich tu nie ma
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 12:22   #81
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V bardzo Ci dziękuję i gratuluję tak rozległej wiedzy!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 14:27   #82
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nom, rozumiem, ze mam spojrzec na skład pod kątem ewentualnych skladnikow komodogennych...? Są zaznaczone na czarno
Tak, o to chodzilo mi przede wszystkim Widze, ze dosyc wysoko w skladzie, wiec czeste stosowanie kremu odpada Ostatnio poliki jakies wybredne mi sie zrobily:/
Jesli od czasu do czasu (np. 3 razy w tyg na mroz) naloze ten krem, to nic mi sie nie stanie

Dziekuje L_V za pomoc
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 15:19   #83
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, czy to znaczy, że moja prośbę mam powielić na tamtym wątku? Interesuje mnie cały skład kremu, a nie tylko proxylane.
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 16:00   #84
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję serdecznie za odpowiedź Jak to dobrze, że są takie osoby jak ty L_V
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 16:55   #85
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Cool Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

krem olay Olay Touch, Sensory Moisturising Cream (sensoryczny krem nawilżający

Skład: Aqua, Glycerin, Isohexadecane, Niacinamide, Dimethicone, Isopropyl Isostearate, Polyacrylamide, Polymethylsilsesquioxane, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sucrose Polycottonseedate, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Tocopherol, Dimethiconol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Ammonium Polyacrylate, Sodium Palmitate, Sodium Stearate, Myristic Acid, Pentadecanoic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl Alcohol, BHT, Parfum.




Eco Cosmetics, Krem nawilżający do twarzy

Skład: wodno-alkoholowy wyciąg z liści winogron*, olej sojowy*, gliceryna roślinna, olej kokosowy*, ekstrakt z owocu granatu*, etanol (alkohol roślinny), trójglicerydy, estry gliceryny, wosk pszczeli, olejek jojoby*, ekstrakt z liści winogron*, masło shea, ekstrakt z liści oliwnych*, olej z pestek winogron*, ekstrakt z owocu papaji, masło kakaowe, olej z pestek owocu granatu*, guma ksantan, sól sodowa PCA(naturalny środek nawilżający), roślinna witamina E, naturalne olejki eteryczne, limonen, linalol, cytronellol.


Nu Skin, Scion, Moisture Light Cream (Lekki krem nawilżający)


Skład: Water (Aqua), Polydecene, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Fragnance (Parfum), Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Cyclodextrin, Hyaluronic Acid, Panthenol, Prunus Armeniaca, (Apricot) Kernel Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Propylene Glycol.

na KWC jesy mnostwo kremow nawilzajacych i nie wiem ktory tak naprawde bylby odpowiedni do skory tlustej
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-25, 21:55   #86
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
T
AQUA, PRUNUS ARMENIACA/APRICOT KERNEL OIL, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ORYZA SATIVA/RICE BRAN OIL, ZEA MAYS/CORN STARCH, BUTYROSPERMUM PARKI/SHEA BUTTER, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 STEARATE, STEARYL ALCOHOL, CERA ALBA/ BEESWAX, BHT, ISOHEXADECANE, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, CINNAMIC ACID, DISODIUM EDTA, PHLOROGLUCINOL TRIMETHYL ETHER, CAPRYL GLYCOL/CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL, HYDROLYZED SOY PROTEIN, VITREOSCILLA FERMENT, ACRYLAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, EYTHYLPARABEN, POLYSORBATE 80, CI 19140/YELLOW 5, CI 42090/BLUE 1, PARFUM/FRAGRANCE
Ile jest tej soi skoro o niej głośno mówią?
Myślałam, ze chodziło CI Poonia o Proxylane. Ok, rzućmy okiem.
PRUNUS ARMENIACA = ekstrakt z moreli
CYCLOPENTASILOXANE = silikon
GLYCERIN = gliceryna
ORYZA SATIVA = wyciąg z ryżu
ZEA MAYS = skrobia kukurydziana
BUTYROSPERMUM PARKI/SHEA BUTTER = masło shea
STEARIC ACID = kwas tłuszczowy, emulgator
PALMITIC ACID = kwas tłuszczowy, emugator, obecny m.in. w oleju kokosowym
PEG-100 STEARATE = emolient
GLYCERYL STEARATE = emulsyfikator i zmiękczacz
PEG-20 STEARATE - emulsufikator i zmiekczacz
STEARYL ALCOHOL, = emolient, zmiekczacz, emulsyfikator
CERA ALBA/ BEESWAX - wosk pszczeli
BHT = syntetyczny przeciwutleniacz
ISOHEXADECANE = emulsyfikator
METHYLPARABEN = konserwant
PHENOXYETHANOL = konserwant
CINNAMIC ACID = kwas cynamonowy, srodek p/bakteyjny i grzybiczy.

Doszlismy do konserwantow, a to oznacza ze wszystko co jest w skladzie za konserwantami wystepuje w znikomej ilosci. No i jest nasza soja - zaznaczona na zielono, ale mało tutaj jej

Ogólnie krem zdecydowanie tresciwy, dla cer suchych, raczej solidnie nawilzajacy/ odzywczy niz przeciwzmarszczkowy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 13:14   #87
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, jesteś Wielka, baaardzo dziękuję Twoja wiedza jest naprawdę imponująca, zazdroszczę
poonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 17:01   #88
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
pomoc w rozszyfrowaniu skladu-HELP

witam wszystkich. mam prosbe, dostalam krem z napisem przeciwzmarszczkowy i zastanawiam sie czy go uzywac ( mam 21 lat), nie ma napisow po polsku i nie wiem jak ten krem dziala. wydaje mi sie ze produkty sa dobre bo od daty produkcji sa wazne 2 lata co moze oznaczac ze ma mniej konserwantow. probowalam rozszyfrowac ze slownika zamieszczonego na stronie wizaz ale niewiele z tego rozumiem. to jest sklad tego kremu
ingredients: aqua(deionized water), cyclomethicone, methylsilanol hydrozyproline aspartate, h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), C12-15 alkyl lactate, acrylamide/ammonium acrylate copolymer, caprylyl trimethicone, lecithin/ glycerin/buthylene glycol/sodium styrene/acrylates copolymer, octyldodecyl stearate, glyceryl stearat ( and) PEG-100 stearate, disopropyl carbonate, sodium hyaluronate, methylmetacrylate crosspolymer, urea, cetyl palmitate, allantoin, sorbitan stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, phenoxyetanol/methylparaben/propylparaben/butylparaben, PEG-40 stearate panthenol, camellia sinensis ( green tea) extract, camelllia sinensis ( white tea) extract, buthylene glycol/silanediol salicylate/triethanolamine, fullerene, lavandula angustifolia ( lavender) oil, alcohol, glycerin/hydrogenated lecithin/magnessium ascorbyl phosphate, himanthalia elongate extract, vitis vinifera(grapeseed) extract, disodium edta, castoryl maleate, BHT, silanetriol/hydrolyzed collagen.
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 17:52   #89
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Skoro szukasz nawilżacza do skóry tłustej, spojrzę na skłądy pod względem ewentualnego zapychania.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
krem olay Olay Touch, Sensory Moisturising Cream (sensoryczny krem nawilżający)

Skład: Aqua, Glycerin, Isohexadecane, Niacinamide, Dimethicone, Isopropyl Isostearate, Polyacrylamide, Polymethylsilsesquioxane, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sucrose Polycottonseedate, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Tocopherol, Dimethiconol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Ammonium Polyacrylate, Sodium Palmitate, Sodium Stearate, Myristic Acid, Pentadecanoic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl Alcohol, BHT, Parfum.
Hehe, a co to znaczy, że krem jest sensoryczny??

Odradzam ten krem!!! Pomijając potrencjalne zapychacze [na czarnoo] i silikonów [na niebiesko] krem ma w skladzie, i to wysoko [!!!!], polyacrylamide - skłądnik, ktory kumuluje sie w orgaznizmie i jest podejrzewany o dzialanie kancerogenne.


Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Eco Cosmetics, Krem nawilżający do twarzy

Skład: wodno-alkoholowy wyciąg z liści winogron*, olej sojowy*, gliceryna roślinna, olej kokosowy*, ekstrakt z owocu granatu*, etanol (alkohol roślinny), trójglicerydy, estry gliceryny, wosk pszczeli, olejek jojoby*, ekstrakt z liści winogron*, masło shea, ekstrakt z liści oliwnych*, olej z pestek winogron*, ekstrakt z owocu papaji, masło kakaowe, olej z pestek owocu granatu*, guma ksantan, sól sodowa PCA(naturalny środek nawilżający), roślinna witamina E, naturalne olejki eteryczne, limonen, linalol, cytronellol.
Krem jest ok, zaznaczone skłądniki mogą zapycac, ale nie są na pierwszych pozycjach w skladzie, wiec nie powinny.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Nu Skin, Scion, Moisture Light Cream (Lekki krem nawilżający)

Skład: Water (Aqua), Polydecene, Sorbitol, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Fragnance (Parfum), Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Cyclodextrin, Hyaluronic Acid, Panthenol, Prunus Armeniaca, (Apricot) Kernel Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Propylene Glycol.
Ten jest też ok - potencjalne zapychacze zaznaczone.

Moja rada: najlżej wygląda ten krem z Nu SKin.Ten z Eco ma troche bardziej tresciwe skladziki, ale bedą one rownowazone przez wodno-alkoholowy roztwor na poczatku skladu, dlatego nie powinien zapychac. Wszystko, byle nie Olay
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 18:10   #90
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Nu Skin, Scion, Moisture Light Cream (Lekki krem nawilżający)
ten krem nie zawiera pochodnych ropy naftowej - jeśli one zapychają Ci pory. u mnie w czasie jego stosowania zmniejszyło się przetłuszczanie skóry. tyle, że teraz ta seria nie nazywa się Scion, a Nu Skin Living i krem występuje już tylko w jednej wersji (wcześniej był lekki krem nawilżający i krem intensywnie nawilżający):

Moisture Rich Cream (Krem Intensywnie Nawilżający)
skład: Water (Aqua), Hydrogenated Polydecene, Butylene Glycol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate SE, Cetyl Alcohol, Cyclodextrin, Hydrolyzed Soy Protein, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Hyaluronic Acid, Dimethicone, Squalane, Propylene Glycol, Triethanolamine, Fragrance/Parfum (Benzyl Salicylate, Lyral, Hydroxycitronellal, Lillial, D-Limonene, Linalool), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.