17 lat..jak dbac o cere!!?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-28, 11:14   #1
SyskA_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 73

17 lat..jak dbac o cere!!??


mam pytanie do kogoś kto się na tym zna! mam 17 lat i nie wiem jak dbac o cere...raz cyztam, ze powinno sie stosowac kremy maseczki, zele oczyszczjace, toniki... ogolnie duzo tego i cyz nie zaduzo? na chwile obecną ..co rano i wieczor myje twarze pianka oczyszczajaca z avonu i tonizuje twarz tonikiem granier czyta skora oraz smaruje ja kremem nawizajacym granier czysta skora!i co tydzien uzywam z avony z seri solution peelingu do twarzy z brazowym cukrem(bardzo go lubie ma fajna konsystencje i ladnie pachnie) po tym robie sobie maseczke (ostatnio robilam domowej roboty maseczke z maki miodu i herbaty rumiankowej, swietna mieka skora...normalnie jak jedwab zostaje) i smaruje oliwa z oliwek ten cotygodniowy zabego robie dlatego bo lubie sie 'bawic' w takie rzeczy:p a tych wczesniej uzywam dlatego, ze wyskoczylo mi zaczeriwnienie kolo nosa..i takie krostki..takei jakby pecherzyki z woda ale male i chcialam sie tego pozbyc , a nie mam czasu isc do dermatologa mam nadizje ze obedize sie bez! strasnzie nie lubie wizyt u lekarzy! czyli pytanie do was! dobrze robie czy nie?? nie zaduzo tego, potrzebne mi to czy lepiej nic nie robic? i jaki najlepeij byscie mi krem doradzily... mam cere mieszana(bo z tymi kremami to mam zawsze obawy nie wiem czy to dla mojej mlodej ceru moze byc) mam nadizje, ze ktos mi doradzi!! i sory, za taki dlugi tekst*
__________________
''Kiedy ranek zbiera tęczę, chcę bwiedział : Ja jestem tęczą t.....''
SyskA_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 11:55   #2
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Jeśli nei masz większych problemów z cerą nie musisz kombinować jak koń pod góre i stosowac masy kosmetyków do pielęgnacji .
Przy tak młodej skórze wystarczy, że kupisz delikatny żel lub piankę do mycia twarzy o działaniu tonizującym lub tonik oddzielnie ( tak jak to robisz teraz ). Ważne, żeby to były delikatne kosmetyki, które nie powodują podrażnień.
Jesli chodzi o kremy i maseczki .
Bieledna Beuty Milky to bardzo fajna seria .
Maseczka doskonale nawilży i odżywi skórę, a krem będzie podtrzymywał ten efekt.
Peeling bardzo wskazany, ale ziarnisty raz na tydzień lub 2 tygodnie, natomiast enzymatyczny możesz robic nawet 2 do 3 razy w tygodniu ...
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:00   #3
SyskA_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 73
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

aha, DankE czyli to co robie dotychczas...moge robic nadal?? dodam..ze sie nie maluje..czasem tlyko lekko przypodruje jak sie blyszcze albo cos
__________________
''Kiedy ranek zbiera tęczę, chcę bwiedział : Ja jestem tęczą t.....''
SyskA_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:05   #4
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Im mniej tym lepiej. Szczególnie w tym wieku. Jeśli chodzi o maseczki a lubisz je to do woli możesz robić maseczki z owoców - szczególnie teraz gdy jest duży wybór owoców. Sa na pewno lepsze od tych gotowych.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 12:11   #5
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

jesli nie masz problemów z cerą to chyba to wystarczy
Mam tylko pytanie czy te zaczerwienienia to przypadkiem nie są wynikiem stosowania garnier czysta skóra?? Ja pamiętam ze kosmetyki z tej serii strasznie popaliły mi buzię
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 13:00   #6
SyskA_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 73
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

hej misia_bella nie.. te zaczerwienienia pierw myslalam, ze od czekolady badz keczupu..przestalam jesc.ale to nic nie pomogło...jakas choroba skory chyba to jets..jak zaczelam stosowac garniera to zbladlo troche.
__________________
''Kiedy ranek zbiera tęczę, chcę bwiedział : Ja jestem tęczą t.....''
SyskA_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 17:01   #7
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Garniera właśnie nie polecam, poniewaz zawiera strasznie mocną substancję drażniącą, ale reszta jest spoko.
Co do tych maseczek z owoców to uważajcie, poniewaz w owocach też są związki, które uczulają. Najwięcej jest takich związków w truskawkach >
Najbezpieczniejsze są banany .
Mimo wszystko i tak będe polecać serię Beauty Milky z Bielendy, poniewaz jedt naprawdę delikatna i przy tym pachnie białą czekolada .
Co do żeli i pianek odradzam antybakteryjne. W nich jest alkohol powodujący szczypanie i przesuszenie skóry co czasami powoduje nie poprawę stanu skóry, ale jej pogorszenie .
Najlepsze są kosmetyki które zawierają wyciągi z herbaty i aloesu. Są delikatne, ładnie oczyszczają, a przy tym nie rbią szkody, ponieważ są niesamowicie delikatne i nawet ja, mając wrażiwą skórę mogę ich używać bez żadnych rewolucji .
A fakt faktem im mniej tym lepiej i im delikatniejsze tym lepsze .
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 19:02   #8
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Cytat:
Napisane przez Belladonna7
Garniera właśnie nie polecam, poniewaz zawiera strasznie mocną substancję drażniącą, ale reszta jest spoko.
Ja równiez zawsze odradzam garniera jeśli chodzi o pielęgnacie buzi

Cytat:
Napisane przez Belladonna7
Najlepsze są kosmetyki które zawierają wyciągi z herbaty i aloesu. Są delikatne, ładnie oczyszczają, a przy tym nie rbią szkody, ponieważ są niesamowicie delikatne i nawet ja, mając wrażiwą skórę mogę ich używać bez żadnych rewolucji .
A fakt faktem im mniej tym lepiej i im delikatniejsze tym lepsze .
Swięte słowa!! Tym bardziej, że jesteś młodą osobą także chyba lepiej cos delikatniejszego.
Ja osobiscie polecam serię Oceanic AA Help.
Seria ta jest przeznaczona dla osób o nadwrażliwej i atopowej skóry. Takze nie ma mowy o zadnych przesuszeniach, podraznieniach i plamach. Piszesz ze masz mieszaną cerę. Należy pamiętać o tym,że wymaga ona specjalnej troski i ze strefa T również potrzebuje nawilzenia.
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 09:40   #9
SyskA_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 73
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

aha...dziekuje za odpowiedzi. zaczerwienienia mi zniknely nie wiem czego to zasluga...ale jak skonczy mi sie ggarniera tonik i krem to kupie sobie cos delikatniejszego.
__________________
''Kiedy ranek zbiera tęczę, chcę bwiedział : Ja jestem tęczą t.....''
SyskA_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:52   #10
Grefona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 11
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

A słyszał ktoś o piciu zielonej herbaty 2 razy dziennie? Ja wyczytałam to na blogu, chyba na jestesmodna.pl i planuję teraz wdrożyć. Podobno to dobre na trądzik.
Grefona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 12:27   #11
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Ja też podejrzewam, że te zaczerwienienia to z powodu garniera i tego, że za mało nawilżasz cerę.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 12:48   #12
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: 17 lat..jak dbac o cere!!??

Mysle, ze sprawdzila by sie u Ciebie ta nowosc bielendy, MULTIESSENCE 4 w 1 nie uzywalam, wiec nie moge zachwalac czy jest dobre czy nie, ale opis na stronie wydaje sie byc obiecujacy, moze warto sprobowac?
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-02 13:48:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.