Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 12:36   #1
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870

Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II


Zapraszam do II części wątku o naturalnej pielęgnacji

część I


Praktycznie w kazdym wątku są off topy biochemiczno pielęgnacyjne - zapraszam więc tu do dzielenia sie doświadczeniami pielęgnacyjnymi.

Może zajmiecie się kosmetykami pielęgnacyjnymi z naszych firm mineralnych

Bardzo proszę o sugeste dotyczące pierwszego postu.

Mam nadzieję ze to będzie przydatny wątek, szczególnie dla niewtajemniczonych biochemicznie

bardzo proszę o konstruktywne posty, które coś wnoszą i o unikanie postów typowo biochemicznych, takich które winny być w podforum BIOCHEMIA
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:01   #2
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Mam nadzieję, ze posta umieszczam w odpowiednim wątku. Przynajmniej będzie sub
Po przetestowaniu próbki olejku myjącego z silk naturals, mogę stwierdzić, że nasz polski, z BU bije go o głowę Nie wiem, czy to zaślepienie miłością, czy; mimo wszystko; niewielka ilość tego z SN, ale nasz rodzimy produkt jest po prostu idealny [dla mnie ] Dodam tylko, że w BU zakochałam się naprawdę od pierwszego użycia. I, jak do tej pory, nie wyobrażałam sobie dobrego oczyszczenia twarzy bez piany, tak teraz nie wyobrażam sobie, aby w mojej pielęgnacji miało zabraknąć olejku myjącego. Kiedy po kilkuletnim stażu w użytkowaniu wszelkich drogeryjnych produktów oczyszczających przyszło mi się zmierzyć z cetaphilem, byłam trochę zmieszana, bo jak to tak, to się nie pieni ani nic. A potem na mojej drodze [czy raczej w dłoni] pojawił się olejek i pielęgnacja cery obróciła się o 180 stopni. Wiem, że do innej formy oczyszczana nie wrócę, a jedyną pianą, jaka znajdzie się na mojej twarzy, to ta z naturalnych mydeł


Swoją drogą, czy zółta glinka rzeczywiście rozjaśnia przebarwienia? Spotkałam się z takim stwierdzeniem kilkukrotnie, a szczerze mówiąc, ciągnie mnie do żółtka.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:00   #3
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Glinki osadowe (Multani Mitti) na pewno tak - są w składzie wielu azjatyckich kosmetyków o działaniu wybielającym. Ostatnio na blogu rozbijałam na czynniki pierwsze składy ajurwedyjskich masek - ile tam cudów
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2013-03-11 o 17:01
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 14:39   #4
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Ja bardzo lubię glinkę kambryjską W ogóle wszelkie maseczki czy kremy z glinkami są świetne. W zależności od rodzaju działają na różne problemy.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 08:56   #5
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Jednak zaopatrzyłam się w tę zółtą
A czy znacie jakiś skutecznie sposoby, prócz glinek, na zwężenie porów? Szczególnie chodzi mi o skórę dojrzałą... I coś, co zgasi rumień na policzkach.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 09:14   #6
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Ja używam niemieckich kosmetyków naturalnych Saluterra i mogę Ci je polecić. Świetne produkty zarówno do cer dojrzałych, jak i na naczynka i trądzik. Nie są tanie, ale wystarczy na początek jeden krem i maseczka. Przynajmniej ja tak robię - wolę jedną rzecz, która działa niż kilka, które zalegają potem na półce.
Poza tym może powinnaś zrewidować swoją dietę - u mojej córki rumień na policzkach okazał się być reakcją na skazę białkową.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 09:38   #7
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja używam niemieckich kosmetyków naturalnych Saluterra i mogę Ci je polecić. Świetne produkty zarówno do cer dojrzałych, jak i na naczynka i trądzik. Nie są tanie, ale wystarczy na początek jeden krem i maseczka. Przynajmniej ja tak robię - wolę jedną rzecz, która działa niż kilka, które zalegają potem na półce.
Poza tym może powinnaś zrewidować swoją dietę - u mojej córki rumień na policzkach okazał się być reakcją na skazę białkową.
Dziękuje za odpowiedź Ale jak na razie nie na mój portfel te kosmetyki
Prawdopodobnie jestem naczynkowcen i to raczej dziedziczne, bo mojej mamie podczas badań wyszło, że ma cerę naczynkową, aczkolwiek u niej nic nie widać i była zdziwiona. Jem w zasadzie same warzywa, więc to raczej nie w tę stronę problem...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 07:45   #8
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

A może spróbuj jakiś suplement diety, wzmacniający naczynka? Choćby zwykły rutinoscorbin?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 10:04   #9
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
A może spróbuj jakiś suplement diety, wzmacniający naczynka? Choćby zwykły rutinoscorbin?
O tym nie pomyślałam. Może to pomoże Dziękuję za sugestie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 06:34   #10
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

zapytaj w aptece, może jest coś trochę silniejszego niż rutinoscorbin. Kojarzy mi się aescin, ale nie wiem, czy czegoś teraz nie przekręcam. No i może krem z wit. k, na pewno wzmocni naczynka. W aptece na pewno coś doradzą Powodzenia
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 09:05   #11
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Moim zdaniem najlepszą wit. C ma Solgar w preparacie Ester C, który zawiera w każdej tabletce 1000 mg witaminy C. To jest bardzo bardzo dużo
Poza tym, co dla mnie jest ważne i dlaczego ja używam tylko preparatów Solgara:
Produkty te nie zawierają:
cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegetarian.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 09:14   #12
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

U mnie niestety dość ciężko wykluczyć kosmetyki, które będą odpowiednio łagodne, bo do tego wszystkiego jestem mieszańcem i wystarczy sobie choć na chwilę odpuścić dobre oczyszczanie, a po chwili mam masakrę na twarzy Ale może faktycznie jak od środka wzmocnię naczynia krwionośne, to wpłynie pozytywnie na stan cery.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 07:47   #13
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Wiesz co, Solgar ma dużą gamę różnych preparatów, poczytaj sobie na ich stronie, może znajdziesz coś dla siebie
Zawsze też lepiej znaleźć i leczyć przyczynę, a nie skutek Może warto zrobić jakieś dodatkowe badania?
Dla Ciebie to by też chyba była dobra wit. K
http://www.solgar.pl/produkty/witami...amina-k2-100-g

Edytowane przez Prodomostra
Czas edycji: 2013-04-30 o 08:04
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 18:28   #14
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Drogie Wizazanki!
Mam nadzieje, ze uda mi sie odswiezyc ten watek, ze znow zaczniecie pisac o swoich doswiadczeniach z naturalna pielegnacja

Ja swoja przygode z naturalna pielegnacja zaczelam glownie ze wzgledu na dziecko. Kilka miesiecy temu zostalam mama i szukalam kosmetykow, ktore stosowane przeze mnie, nie zaszkodza Maluchowi. I tak zaczela sie przygoda z olejkami, hydrolatami, mineralami itd.
Przeczytalam polowe I czesci watku, zajelo mi to sporo czasu i nie moge dobrnac do konca.

Czy probowala ktoras z Was bazy kremowej z ZSK? Ja zrobilam na niej kilka kremow, jednak wole sie pomaziac samym olejkiem, ewentualnie z dodatkiem HA. Krem robie mezowi
Teraz kupilam mikronizowany tlenek cynku, chce zrobic krem z filtrem, ale nie mam pomyslu zbytnio... Dodac do fazy wodnej ten tlenek? Co sadzicie?

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Dostalam gratis hydrolat z rozy. Uzylam go do zrobienia pianki do mycia twarzy. Pianke zakonserwowalam FEOGiem. Po umyciu skora mnie piecze i jest czerwona, glownie poliki i nos. W buteleczce po tym hydrolacie zrobilam sobie mala porcje serum HA+olejek z pestek arbuza, tez dodalam konserwantu. I po posmarowaniu tez mnie piecze skora. Jedyna nowoscia w tych kosmetykach byl ten hydrolat i konserwant. Nie moge dojsc, co mnie tak podraznia Bo ta buteleczka na serum byla pusta, ale nie umyta (chcialam miec zapaszek hydrolatu) i sie zastanawiam, czy taka znikoma ilosc mogla uczulic?
Chce kupic tonik z BU i traz nie wiem, czy zamowic tez ich konserwant, czy uzyc tego ktory juz mam
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 06:07   #15
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cześć
ja miałam przygodę z BU, ale krótką i mało udaną. Nie miałam ani czasu ani zapału, do rozrabiania samej maseczek, kremów czy serum. Może jestem za wygodna, a może mam małą łązienkę Także więcej nic tam nie kupiłam, skończyło się na jednej przesyłce.
Natomiast bardzo lubię kosmetyki naturalne, używam produktów: Saluterra, Weleda, Lavera, Alterra i Alverde (z niemieckiej perfumerii dm). I bardzo je sobie chwalę

Edytowane przez Prodomostra
Czas edycji: 2013-05-28 o 06:30
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:44   #16
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
Teraz kupilam mikronizowany tlenek cynku, chce zrobic krem z filtrem, ale nie mam pomyslu zbytnio... Dodac do fazy wodnej ten tlenek? Co sadzicie?

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Dostalam gratis hydrolat z rozy. Uzylam go do zrobienia pianki do mycia twarzy. Pianke zakonserwowalam FEOGiem. Po umyciu skora mnie piecze i jest czerwona, glownie poliki i nos. W buteleczce po tym hydrolacie zrobilam sobie mala porcje serum HA+olejek z pestek arbuza, tez dodalam konserwantu. I po posmarowaniu tez mnie piecze skora. Jedyna nowoscia w tych kosmetykach byl ten hydrolat i konserwant. Nie moge dojsc, co mnie tak podraznia Bo ta buteleczka na serum byla pusta, ale nie umyta (chcialam miec zapaszek hydrolatu) i sie zastanawiam, czy taka znikoma ilosc mogla uczulic?
Chce kupic tonik z BU i traz nie wiem, czy zamowic tez ich konserwant, czy uzyc tego ktory juz mam
Mogła Cię ta resztka uczulić! Chociaż słyszałam też, że woda różana nie wszystkim odpowiada .
Ale poczekaj na lepsze rady.

Odnośnie mikronizowanego tlenku cynku - co sądzicie o dodawaniu go do mineralnych podkładów (w minerałach trochę ochrona jest, ale jednak marna) aby właśnie zwiększyć ochronę?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2013-05-29 o 15:45
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:45   #17
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

W poprzedniej czesci watku dziewczyny cos o tym pisaly. Mikr. tlenek cynku w sproszkowanej wersji chyba nie chroni przed promieniowaniem. Jednak w Kolorowce jest dostepna wersja pudru z filtrem, na BU tez i tam jest w skladzie wlasnie tlenek cynku.
Pytalam w ZSK, tam radza dodawac tlenek cynku do olejku, w kremach ciezko trafic w dobre ph.
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 12:38   #18
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Jej, Dziewczyny, ale Wy mądre jesteście Widzę, że dużo się od Was nauczę
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:43   #19
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez rotwa Pokaż wiadomość
W poprzedniej czesci watku dziewczyny cos o tym pisaly. Mikr. tlenek cynku w sproszkowanej wersji chyba nie chroni przed promieniowaniem. Jednak w Kolorowce jest dostepna wersja pudru z filtrem, na BU tez i tam jest w skladzie wlasnie tlenek cynku.
Pytalam w ZSK, tam radza dodawac tlenek cynku do olejku, w kremach ciezko trafic w dobre ph.
Juz wlasnie podczytalam troche na ten temat. Bardzo sie zdziwilam, ze mikronizowany tlenek cynku kloci sie z mineralami, ake nadaje sie do kremow. Ale duzo jeszcze nie wiem ..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 08:31   #20
rotwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 57
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Juz wlasnie podczytalam troche na ten temat. Bardzo sie zdziwilam, ze mikronizowany tlenek cynku kloci sie z mineralami, ake nadaje sie do kremow. Ale duzo jeszcze nie wiem ..
A spojrz na to:
http://www.kolorowka.com/412,uv-protection-base.html
Tu jest w skladzie tlenek cynku. Zstanawia mnie, czy wyglada on inaczej niz ten z ZSK Ja w kazdym razie dodam sobie tego tlenku do olejku i to bede klasc pod mineralki. Ale to dopiero jak bede sie kwasic.
rotwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-15, 22:51   #21
Gabrysia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

no właśnie, jak naturalne kosmetyki, to może warto zrobić je samodzielnie w domowym zaciszu
Gabrysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 01:56   #22
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Czy hydrolatem przywroce Ph skory po np peelingu, czy musi to byc tonik?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 14:54   #23
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Minerały ładnie trzymają się na kremie z Ziaja liście manuka
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 12:36   #24
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Mam ogromny problem z wyborem kremu

Cera: naczynkowa, wrażliwa (źle znosi olejki eteryczne), mieszana, łatwo się przesusza ale też łatwo zapycha...

Szukam jakiegoś najlepiej "naturalnego" kremu (bez olejku arganowego i najlepiej ze słonecznika), który zostawiałby lekką warstwę na skórze, niepachnącego najlepiej, albo nie pachnącego jakimiś olejkami po prostu...

Obecnie lecę na próbkach Caudalie Vinosource sorbet (do skóry suchej i normalnej chyba), ale raczej nie zdecyduję się na tubkę. Zdarza mi się nałożyć za dużo kremu, on zostawia taką jakby specyficzną powłoczkę i po przeciąganiu pędzlem mi się roluje, wygląda to jak jakieś kawałki skóry. Do tego ma w składzie olej słonecznikowy i chyba przez niego coś mi wyskakuje na czole. Parę lat temu mialam olejek ze słonecznika i mi upstrzył czoło takimi malutkimi krostkami widocznymi pod światlo.

Przetestowałam sporo próbek kremów eko, które dorzucają do zakupów. I vianki, i jakieś droższe Madary... I zwykle albo po prostu twarz mi ściągają i nie zostawiają warstwy (nienawidzę tego), albo mam twarz lekko zaczerwienioną, albo znowu tłuścioch i po ok 3 godzinach twarz mam jak w oleju i mi się podkład warzy... Czyli albo suchota mi się dzieje, że az twarz szczypie, albo olej.Miałam też kiedyś Pai do skóry wrażliwej, pachniał skurczybyk mooocno, oczywiście twarz zaczerwieniona...:/ Z desperacji będę musiała powtórzyć zakup Trilogy sensitive, choć ten był dla mnie za tłusty i za lepki...

Czy ktoś mi podsunie jakieś propozycje? Co warto przetestować, na co zerknąc?

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2018-01-12 o 12:39
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 13:25   #25
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;80443426]Czy ktoś mi podsunie jakieś propozycje? Co warto przetestować, na co zerknąc?[/QUOTE]
Może bioderma tolerance +? Albo coś z serii Apis couperose stop? Mam kompletnie inną cerę, ale w wypadkach jak już nic mi nie służy i ma gorszy czas to bephanten sensiderm i sensiderm daily się bardzo dobrze sprawdza.

Ja z kolei szukam czegoś mocno nawilżającego, ale lekkiego wchłaniajacego się do końca i niezbyt drogiego. Dobrze się u mnie sprawdzał biolaven i zielony vianek na dzień(trochę już zbrzydł mi pod koniec dlatego myslę nad czymś innym). Niebieski vianek na dzień się nada? Brałam jeszcze pod uwagę equilibrę i aloesową gaję, ale nie mam pojęcia jaką mają konsystencję
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 10:15   #26
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Może bioderma tolerance +? Albo coś z serii Apis couperose stop? Mam kompletnie inną cerę, ale w wypadkach jak już nic mi nie służy i ma gorszy czas to bephanten sensiderm i sensiderm daily się bardzo dobrze sprawdza.

Ja z kolei szukam czegoś mocno nawilżającego, ale lekkiego wchłaniajacego się do końca i niezbyt drogiego. Dobrze się u mnie sprawdzał biolaven i zielony vianek na dzień(trochę już zbrzydł mi pod koniec dlatego myslę nad czymś innym). Niebieski vianek na dzień się nada? Brałam jeszcze pod uwagę equilibrę i aloesową gaję, ale nie mam pojęcia jaką mają konsystencję
Moja skóra bardzo szybko się przesusza i pod minerały używam niebieskiego Miya
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 14:52   #27
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Ja mam cere mieszaną,normalna w kierunku suchej w okresie grzewczym,ale równiez wrażliwą i łatwo zapychającą się.Aktualnie pod minerały fajnie mi się sprawdza Bandi z kwasem migdałowym.
Nawilża,zostawia powłokę taką jaką potrzebują minerały do zwiazania się,a nic się nie roluje.\Tyle że cera musi być regularnie pilingowana,bo ten krem prowadzi do mikrozłuszczeń.Normalnie jest zalecany na noc,ale u mnie pod makijaz się nadaje.
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-29, 22:07   #28
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... II

Czy używała któraś z was kwasu hialuronowego JabaLabs?
https://www.jabalabs.com/product-tag/hyaluronic-acid-2/


Myślałam o serum The Ordinary z wit B, ale tam troche więcej składników jest i ktoś wspomina o lepkiej warstwie... A jeśli mam na coś użyć krem to wolę by się wchłonęło całkowicie.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-29 23:07:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.